Landbouwberjcfiten. GEMENGDE BERICHTEN. Laatsti B.eriefitaiL Plaatsvervangende leden zijn de heeren: •Aug. B. de Meijer (voor de verhuurders), P. H. IJsebaert (voor de huurders) en loh. A. Feij. Vliegmachine naar beneden geschoten. Terwijl men Zondagavond te Sas van Cient bij de heldere lucht tamelijk goed kon waarnemen de groote drukte die in de lucht boven Gent heerschte,- zag men plotseling, dat een vliegtuig brandend naar beneden stortte. Hooge bezoekers. Gisteravond was omstreeks 10 uur boven onze stad eene vliegmachine duideiijk hoor baar. Aan het geluid te bemerken bewoog de bezoeker zich in zuideljjke richting. Tegelijkertijd was bier zeer hevig kanon- gebulder te hooren, terwijl honderden snenschen naar de luchtgevechten stonden 4e kijken, die goed waren te zies en het vermoeden wettigen, dat Gent gisteravpnc weer een luchtaanval had te doorstaan. Later in den avond werd aan den kanaal- dijk gezien een zeer laag zwevend vlieg tuig, dat zich in zuideljjke richting bewoog Uit Oostburg wordt van Maandag ge- meld, dat daar des middags 8 vliegtuigen komende uit bet westen passeerden, die vermoedelijk een aanval op Gent tot doel liadden. Altnana later hoorde men uit die richting doffe slagen. Omstreeks een uur later vlogen 13 vlieg tuigen komende uit de richting van Belgie -over Sluis, Oostburg en Caazand. Zij werden .achtervolgd door 4 Duitsche vlieg tuigen. De vliegtuigen werden door de Neder- landsche militairen beschoten. Brandstoffenvoorziening. Naar wij vernemen werd door J. J. de jager e.a. en C. J. Nobels e.a. te Siuiskil, een klacht gericht tot den Rijkskolendistri- buteur te Axel. Deze heeft thans tot de reclamanten brie- ven gericht, waarin hij verklaart, dat bij Jiauwkeurige berekening tolijkt, dat naar evenredigheid in Ter Neuzen niet minder kolen werden beschikbaar gesteld dan in andere plaatsen van Zeeuwsch-Vlaanderen. Waar over geheel Nederland brandstof- fennood heerscht en de distributie overal bij betrekkelijk kleine hoeveelheden geschiedt, Is het zeker verklaarbaar, dat dit ook het geval is in deze gemeente. Evenwel kan hij thans toezeggen, dat het Rijkskolenbureau zal trachten spoedig een vrij groote hoeveelheid kolen naar Zeeuwsch-Vlaanderen te zenden. Nog deze week zal eene hoeveelheid van ruim 500.000 K.G. huisbrandkolen voor de brandstoffencommissie te Ter Neuzen wor- den beschikbaar gesteld, dus voor elk gezin ruim 200 K.G. In het schrijven aan de heeren Nobels e.a. weerspreekt de Distributeur, dat „derrie" in plaats van „turf" zou zijn geleverd. Deze brandstof is officieel door de Rijkskolen- distributie te's Gravenhage onder de bena- aning „turf" toegewezen. Bij onderzoek op een bureau is dan ook gebleken, dat deze turf een vergeiijking kan doorstaan met turf uit de Noordelijke pro- vincien, wat het calorisch effect betreft. Evenwel is het aschgehalte hooger. Dat de prijs zoo hoog is, vindt zijn oor zaak in het feit, dat de terreinen, waar dit laagveen gegraven wordt, indertijd voor hoogen prijs is aangekocht en na de afgra- ving vrijwel waardeloos is. Overigens wordt te kennen gegeven, dat nog door geen enkele brandstoffencommis sie in Zeeuwsch-Vlaanderen „derrie" is ge- distribueerd. Smokkelen van vee. Naar we vernemen, bestaat het vermoe- den, dat het smokkelen van vee, waarvan we reeds in ons vprig nummer melding maakten, een groote uitgebreidheid heeft. Steeds worden meerdere personen die on der verdenking staan verhoorcf. Zekere S. v. D., van wien vermoed wordt dat hij de man is die de runderen aan de Duitschers leverde en die sedert Zaterdag in arrest is, werd heden naar Middelburg •overgebracht, ter beschikking'van den off-i cier van justitie., Het schijnt dat de aandacht op deze zaak gevallen is, doordat van hier geen vee meer werd uitgevoerd, wat anders geregeld plaats vond. Met de prov. boot die bovenvermelden -arrestant vervoerde, werden ook eenige mnderen vervoerd, die nu pas van smokke- 3aars zijn in beslag genomen. Chr. Geref. kerk. Op het tweetal ter beroeping van een pre- dikant bij de Chr. Geref. kerk te Utrecht ikomt als no. 1 voor Ds. L. de Bruijne te Zaamslag. Geref. kerk. Bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk te Heinkenszand, door Ds. H. Brou- wer te Schoondijke. Rijkswaterstaat. Met ingang Van 1 dezer is bevorderd tot thoofd-ingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat le klasse de heer H. van Oordt thans 2e klasse. Met ingang van 1 Januari a.s. wordt be vorderd tot ingenieur van den Rijkswater staat le klasse de'heer J. C. Scharp, thans -angenieur der 2e klasse. Het gebeurde te Sluis. Gisteren hebben wij een bezoek gebracht -aan het geteisterde oud Zeeuwsche stadje bij de Belgische grens. Dit laatste is reeds •een bewijs, dat men hier eerder een gevolv van den oorlog verwacht aan te treffen, dan' zooals nu een half jaar geleden toen wij te Zlenkzee de ruine, daar, zooals later •bieek, door een Engelsche vliegenier aan gericht in oogenschouw te nemen. Maar «d is dan hier te Sluis de omvang van de ruine minder dan te Zierikzee, de plaatsen die getroffen 'zijn, geven een met minder droeven aanblik en wat zeker het meest te verwonderen is, dat geen menschenlevens te betreuren zijn, dat geen verwondingen zijn te melden. Het was tegen tien uur, velen hadden zich reeds ter ruste begeven, anderen stonden buiten te kijken naar de vliegeractie boven Belgie, weder anderen hadden een napretje volgende op de door het militair rnuziek- korps gegeven uitvoering. Zooals zoo vaalc nabij de grens waargenomen wordt, vernam men plotseling het geronk van een vliegmachine, biijkbaar met zeer zware mo- toren en even later klonken zeer kort ach- ter elkaar twee hevige ontploffingen, die vooraf waren gegaan door een sissend ge luid. Het bieek maar al te gauw, dat door die ontploffingen rustige burgers, die juist te bed waren, opgeschrikt waren en dat hulp direct noodig was. Het meest noodig was dit zeker bij den schoenmaker Heir- man in de Nieuwstraat. Man en vrouw slape-n in de voorkamer en kwamen met den schrik vrij, maar toen zij naar-achter holden in hun nachtgewaad, ontdekten zij, dat hun twee kinderen, een meisje van 12 jaar en een jongen van 8 jaar onder een zeer groote stapel puin bedolven waren. Zij riepen om hulp, maar de troostwoorden van den vader bracht hen tot rust en het meisje beschermde haar broertje, dat kort geieden aan een zijner beentjes geopereerd is, tegen het vallende puin. De vader be- gon direct met het wegruimen van dakpan- nen, en geholpen door toegeschoten buren en militairen mocht. het na eenigen tijd hard werken gelukken de kleinen, wonder boven wonder ongedeerd te voorschijn te halen. In hetzelfde pand woont ook nog een vrouw met twee .kinderen, die geluk- kig te Vlissingen vertoefden, waar de man- in dienst is. Waren zij thuis geweest, het was zeker niet- goed afgeloopen, want hun ne woning licht geheel in puin. Ook de famiiie Versluis, bakker in de Ca pellestraat, is als door eeg wonder er goed afgekomen. De man was van eene vergh- dering tffuis gekomen en gelukkig had men, in afwijking van anders, gegeten voor de vergadering, had men dit niet gedaan, dan hadden man en vrouw en dochter zich ze ker bevonden in de keuken, die thans ook een groote puinhoop was. Nu waren zij juist in bed op de boven voorkamers en dit is hun geluk geweest. Het dak van de bak- kerij lag in het hof achter het huis van Aernaudts, waar evenals bij de buren aan de andere zijde der woning. Mathijsse, veel schade is aangericht. Tal van daken, vele ruiten droegen ook de teekenen van het gebeurde. En wat nu de oorzaak betreft het vol gende. Dank zij de welwillendheid van den kapitein Lamour, garnizoenscommandant, kunnen wij melden, dat de gevonden en ons ook vertoonde stukken zoo goed als zeker niet van bommen, doch van granaatkar- tetsen afkomstig zijn, o.a. was er een tem- peeringstuk onder de gevonden stukken van de projectielen. Dit gevoegd bij het gehoorde geluid doet denken aan het schie- ten van de Duitschers op de vliegmachine, die een geallieerde moet zijn geweest, om- dat bij het afgeven der seinen aan de grens, dat men op neutraal gebied komt, zij niet terugkeerde, wat de Duitsche wel doen. Intusschen is dit zeker een roekeloos be- drijf, dat nu wel geen menschenlevens heeft gekost, maar toch zeer veel schade heeft aangericht, want de commissie door den kapitein benoemd en bestaande uit den burgemeester, vier burgers 'en een militair deskundige, had Dinsdagmiddag reeds voor f 55,000 schade geschat. Er zijn onder de slachtoffers van het ge beurde menschen voor wie een directe hulp zeker gewenscht is. Luchtgeveclit boven ons land. Zaterdagmiddag werden oij Kadzand een 4-tal vliegtuigen door ons afweergeschut bestookt. Tusschen Zuidzande en Kadzand landde een Eogelsche vliegmachine, zij kan- telde en lag met de wielen omhoog. Twee manaen kropen er onderuit, twee Britsche vliegers een otficier en een mindere. Ze waren wat geschramd, maar verder onge deerd en stonden nu even verbluft in den vreedzamen polder, dicht bij de grens van een der gevaarlijkste oorlogsgebieden. De opperwachtmeester C., kwam het eerst ter piaatse en deelde den vliegers mede, dat ze in Nederland waren en ze hem moesten volgen. Het vliegtuig was een mooi stuk, pas een maand geleden in werking gesteld. Het is B 1124 en draagt twee machinegeweren, er was een bak vol patronen op. Van Duinkerken gekomen, waren de vliegers op verkenning geweest. Wegens felle be- schieting aan de kust moesten ze een groote wending over zee doen en bij gebrek aan benzine zagen ze zich genoodzaakt te dalen. Ze konden dit nog juist in Holland doen. Bij het valleu is de schroef der aeroplaan gebroken. De Engelschen werden eerst naar Zuidzande en verder naar Oostburg geleid ze werden gei'nterneerd. (M. Ocht.bl.) Geen vervoer van beetwortelen. De Directie der Staatsspoor deelt mede, dat, met maehtiging van den Minister van Waterstaat, van af 8 October het vervoer van beetwortelen per spoor verboden is. Opslag van beetwortelen op de stations wordt niet toegelaten. Petroleum. De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel heeft den maximumprijs voor den verkoop van petroleum voor huishou- delijk gebruik voor dan kleinhandel mot ingang van 2 dezer vastgesteld op 0.44 per liter. Vrjjdag hebben wij reeds gemeld, dat de distributie van petroleum 15 October zou aanvangen. In aansluiting daarmede kunnen wij thans het volgende mededeelen De door den Minister vastgestelde dis- tributieregeling voor petroleum geldt uit- sluitend die ten behoove van huishoudelijk gebruik. Van rijkswege zullen petroleum-distri- butiekaarten ter beschikking vau de ge- meentebesturen worden gesteld; iedere kaart zal voorzien zijn vau een aantal genummevde bons. Van iederen bon wordt door den Minister van L.s N. en H. de geldigheidsduur bepaald. Voor de ontvangst van een petroleum- distributiekaart komen aileen in aanmer- king: le. hoofden van gezinnen, die in het door dat gezin bewoonde perceel of per- ceelsgedeelte noch eenig gas nock electri- citeit voor verlichtings- of kookdoeleinden kunnen bezigen, en niet zelve oorzaak zjjn geweest dat zij van overheidswege van be- doeld gebruik zijn uitgesloten. 2e. schippers, die op schepen wonen en voor kunstlicht noch eenig gas noch electriciteit kunnen bezigen. Ilet verzoek om voor uitreiking van een petroleumdistributiekaart in aanmerking te Komen, wordt door den beiangkebbende gericht tot het gemeentebestuur, onder op- gave van zijn gewonen leverancier. Laatst- bedoelde opgave wordt niet gedaan door schippers. De petroleumdistributiekaart staat op naarn van den- aanvrager en is uitsluitend ten dienste van dien3 gezin. Zij mag niet door of voor anderen gebruikt worden, op straffe van intrekking. Calcium carbid, De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald lo. de verkoop, de aflevering en het vervoer van calcium carbid is verboden 2o. het verbod sub lo. gesteld is niet van toepassing op hoeveelheden van minder dan 1 K.G. 3o. van het verbod sub lo. gesteld kan ontheffing worden verleend onder daarbij zoo noodig te stellen voorwaarden door den voorzitter of piaatsvervangend voor- zitter van de Toewijzingscommissie voor kaarsen, scbemerlichten en dergelijke, Parkstraat 103, te 's-Gravenbage. Zout. De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel heeft vastgesteld een maximum- kleinhandelprijs van geraffineerd zout van 11 cts. per K.G. Maximumprijzeu voor leder. De Minister van Landbouw heeft de volgende maximumprgzen voor ieder vast gesteld le. Tusschenhandelprijzen (dit zijn de prijzen tegen welke leder door de leden der Ledervereeniging aan schoenmakers ten hoogste zal mogen worden verkocht) 4 per K.G. Kleinhandelprijzen (dit zijn de prij zen tegen welke zoleu en hakken aan zelf- reparateurs ten hoogste zal mogen worden verkocht voor kinderschoenen 25"/30 (ge- wicht ongeveer 0.110 KG. 0.50 voor idem 31/36 (gewicht ongeveer 0.140 K.G. 0.60 voor vrouwen en ondermansschoe- nen 37/42 (gewicht ongeveer 0.175 K.G. 0.75, voor mansschoenen van af 40 (ge wicht ongeveer 0.250 K.G.) 1.10. Maximumprgzen voor reparatie van Kinderschoenen (zolen en hakken) 25/30 1 idem 31/36 1.30 vrouwen en ondermansschoenen (zolen en hakken) 37/42 f 1.65 mansschoenen (zolen en hakken) vanaf 40 2 25. Appelstroop. Door den Minister van Landbouw is voor appelstroop een maximumprijs vastgesteld. Deze bedraagt voor levering aan den win- kelier 0,65 en voor levering aan den verbruiker 0,78 per kilogram. Deze prgs geeft niet voor appelstroop in gedecoreerd blik. In de hierboven bedoelde appelstroop mogen zich geen andere bestauddeelen be- vinden dan appel- en perenstroop, verkregen door voldoende indikking, benevens glucose en bietenstroop. Voor appelstroop, die andere dan de ge- noemde bestanddeelen bevat, worden maxi mum prijzen vastgesteld als voor levering aan den winkelier 0,20 voor levering aan den verbruiker 0,25, alles per Kg. Deserteurs. Maandag zijn van de kant van Kieldrecht eenige deserteurs de grens overgekomen. Ook in het Westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen gelukt'e het aan een vijftal Puitsche deserteurs de grens te passeeren. Onder hen was een officier in burgerklee- ren. Te 's Heerenberg kwam een Oosten- rijksch artillerie-officier over de grens. Zondagavond werd te Sluis een Duitsche deserteur binnengebracht, terwijl een ka- meraad van hem, die door de grenswacht was beschoten, door dezen nog juist aan gene zijde van den draad was gevangen genomen. ZAAMSLAG. Dinsdagnamiddag 1.1. ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in de landbouwschuur op de hofstede, bewoond door M. Dekker, in den Groote Huissens- polder nabij de buurtschap Reuzenhoek. De geheele oogst, benevens 4 veulens, 5 varkens en drie stieren, werden mede een prooi der vlammen, het wagenhuis en ver- schillende Iandbouwwerktuigen werden ook door het vuur vernield. Ben vierjarig zoontje van den iand- bouwer Dekker werd nog in tijds door een van zjjn andere broertjes uit de schuur gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. AXEL. Dinsdag werd alhier door den notaris Dregmans ten verzoeke van de weduwe en erven P. Verstraten verkocht een hof- steedje, groot 1.95.20 H.A. (4 gemeten 113 roeden.) Kooper werd de heer Jan de Vis- ser Mz., landbouwer en koopman alhier, voor 7700. SAS VAN GENT. Smokkelenen geen einde Verleden Maandag werden door een soldaat-kommie* ni'et minder dan vijfjonge- lui van gegoede famiiie aangehouden, ter- wijl zij op de daad betrapt werden met het smokkelen van kwattareepen. rhj werden in verzekerde bewaring gezet. Papieren neutraliteit. Bij iedere gelegenheid verzgkeren de oor- logvoerenden onze Regeering, dat zij aile respect hebben voor onze neutraliteit. Maar bij iedere gelegenheid ook, zoodra het in hun kraam te pas komt, blijken zij om onze pnschendbaarheid niet de minste egards te hebben. Zoo weer Dinsdagavond tien uur. Eene Duitsche vliegmachine vloog eerst in N.-O. richting over de gemeente en keerde toen weer zeer laag vliegende in tegengestelde richting terug. Het schijnt evenwel met de militaire lank- moedigheid gedaan te zijn. Tenminste het garnizoen ontving den tweedekker met een heel salvovuur. Onmiddellijk gingen langs de heele grens- lijn de kleurige lichtkogels der Duitschers in de hoogte. Doch ondanks het aardige ge- zicht van de Bengaalsche verlichting wen- schen we maar liever van dergelijke nach- •telijke bezoekers verschoond te blijven. Brug over de Leie vernield. Volgens mededeeling van een Duitsch sol- daat was te Selzaete het bericht binnenge- komen, dat door vijandelijke vliegers de brug over de Leie bij Snep-Brugge door bommen totaal verwoest is geworden, juist op het oogenblik, dat zich daarop een mili taire trein bevond, waarin 2000 soldaten naar Kortrijk vervoerd werden. Als gevolg daarvan werden onmiddellijk de troepen te Selzaete opgecommandeerd om de plaats-in te nemen van degenen, die bij deze catastrophe gewond en om het leven gekomen zijn. BIERVLIET. Mej. M. Keukelaar, hoofd der bewaar- school alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan eene christelijke bewaarschool te Rot terdam. De grieven der boeren. De Noord-Brabantsche Christelijke Boe- renbond heeft zich tot den Minister van Landbouw gewend met een adres, waarin het o.m. dank zegt voor de getroffen maat- regelen, waardoor het besloten heeft de boeren niet meer te adviseeren andere ge- wassen in plaats van rogge en tarwe te ver- bouwen. Het H. B. verklaart echter teleurgesteld te zijn, dat le. de prijs der rogge niet is ge steld op f 25 per 100 kilo; 2e. niet toegezegd is, dat de prijs der kunstmeststoffen zal worden verlaagd en 3e. niet een deel van den oogst voor eigen levensonderhoud aan de boeren is gelaten. Het H. B. verzoekt alsnog deze verlan- gens in te willigen. Voor koffieliefhebbers. Door den burgemeester der gemeente Voorburg is in beslag genomen, met maeh tiging daartoe door den Minister van -Land bouw, Nijverheid en Handel, bij den heer F. A. W. van Overbeek, handel drijvende on der den naarn van Handeldrijvende Midden- stands Vereeniging „Mercurius", Westeinde D 67 Voorburg, een partij groot 1100 K.G. koffiedik, benevens een partij uit koffiedik getrokken extract, hetgeen in den handel wordt gebracht onder den naarn van „Ideaal Extract Superieure, vervangt Mocca". De inbeslagneming geschiedde op grond van de distributieregeling voor koffie en thee. Een glaasje brandewijn. Een herbergier te Keulen, die op een dag waarop niet getapt mag worden, een gast een glaasje brandewijn verstrekte, kreeg daarvoor 300 Mark boete. Den gast kostte het borreltje eene boete van 6 Mark. Sniokkelwaar. De N. Limb. Koerier meldt uit Eijsden, dat de auto van de Belgische Reliefcommissie aan het kantoor te Eijsden-Land (nabij het Withuis), door den visiteerenden ambtenaar werd aangehouden, in een koffer werden ontdekt 23 stukken toiletzeep, pakken cho- colade, rijst, en drie paar nieuwe schoenen. Men vermoedt, dat de auto nog meer smokkelwaar bevatte, want, toen de amb tenaar den chauffeur gelastte om te keeren naar het douanekantoor, zette deze, een ge- iriterneerde Belgische militair, plotseling de auto aan, en reed over de grens. Knoeierij met levensmiddelen. Naar ons de directeur van den Gemeente- lijken Gezondheidsdienst te - Amsterdam meedeefde, trof een der keurmeesters bij een bakker dicht bij de zakken meel 20 ba- len z.g. „witmeel" aan. De bakker deelde mede, dit gekocht te hebben van een koopman aan den weg. De naarn „witmeel" is gekozen om den kooper in den waan te brengen ,dat hij met bloem te doen heeft. Deze stof bieek echter bij on derzoek te zijn niets anders dan gips en aangezien deze substantie in een bakkerij naast meel niet thuisbehoort, werd er door den keurmeester met kracht op aangedron- gen, de balen gips weg te doen, hetgeen ge- schied is. Voorts worden bij verschillende bakkers pogingen gedaan om z.g. „gemalen rijst- en boekweit-doppenmeel", ook wel „wilmeel" genoemd, te leveren. Deze stof werd bevonden krijt te zijn, zij was afkomstig van een fabriek te De Bildt, aan wie degene, die dit artikel in Amster dam wilde invoeren reeds 100.000 K.G. zou hebben besteld. Tegen dezen persoon is een vervolging ingesteld. (Hbl.) Tegen een boom gereden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de heer M., te Oosterbeek, op den Utrechtschen zoodanig met zijn motorrij- wiel tegen een boom gereden, dat hij be- wusteloos en zwaar gewond op den weg bleef liggen. Toen hij door een lgten voor- bijganger gevonden werd, was de heer M. reeds overleden. Geen bruinbrood meer! Al de bakkers van St. Maartensdijk heb ben den burgemeester bericht ge'zonden, dat zij van 5 Oct. af geen bruinbrood meer bakken, indien het regeeriugsmeel hun niet voor f 7,50 de 100 K.G,, wordt verstrekt. Die prijs is nu 10,48. Een gezin door den electrischen draad gedood. Nabij Borkel trachtte een gezin be staande uit man, vrouw en kind uit Bel gie naar Nederland te vluchten. Zij kwamen met de electrische grensafsluiting in aanraking en werden gedood. Overreden. Maandagnamiddag werd te Haarlem een kindje van anderhalf jaar door een groen- tenwagen overreden. Het kind is in het gasthuis, waarheen het gebracht werd, overleden. Brongasontploffing. Te Bergschenhoek heeft in een door drie gezinnen bewoond perceel een hevige bron gasontploffing plaats gehad, tengevolge van een verzuim van den aanlegger, van de mstallatie, die vergetcn had, een geleidings- buis behoorlijk af te sluiten. Het geheele gebouw is ontwricht, en een bewoner kreeg hevige brand wonden aan gezicht en handen. Doodgeschoten. Bij een twist in een herberg werd Maan- dagavond te Nieuwenhagen de mijnwerker O. door een militair uit een naburige ge meente doodgeschoten. De dader is ge- arresteerd. Verongelukt? Bij de famiiie Boekhoudt te Nieuw- Duinen is het bericht gekomen, dat hun zoon met nog 4 varensgezellen, ook van hier, bij de Deensche kust vermoedelijk ziju verongelukt. Het door hen bevaren schip werd omgekeerd aan den wal ge vonden van de bemanning geen spoor. Verkiezing lid Eerste Kamer. Door de Staten van Noord-Holland is he den na drie stemmingen en eene herstem- ming gekozen tot ild der Eerste Kamer de heer W. H. Vliegen (s. d. a. p.) met 41 stemmen. De heer Prof. Fabius verkreeg 21 stemmen. 5 briefjes waren bianco. SOHEEPVAARTBEWEGING. Van 1 Oct. tot en met 2 Oct. werden langs de Oostsiuizen alhier 19 binnen- vaartuigen op- en 28 afgeschut, langs de Middensluizen op- en afgeschut en Ungs de Westsluizen 18 op- en 5 afgeschut. MIDDELEN VAN VERVOER. Van af Donderdag 4 October 1917. Spoorweg Ter NeaaoB—Gent. a. GEMEENTERAAD van TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 27 Sept. 1917, des vooriniddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, E. H. T. van Borssum Waalkes, M. Eijke, D. Sclieele, J. J. de Jager, G. de Ridder esn J. de Feij lf:r. Afwezig de heeren: R. Scheele, J. de Bruijne, R. E. G. Nolson, L. T. van Hasselt, L. J. Geelhoedt en H. J. v&n den Ouden. (Vervol g.) 6. Voorstel tot het verleenen van dispen- satie van het bepaalde bij art. 10 der bouwverordening aan W. Rouw. De voorzitter deelt medie, dat het in han den van burgemeester en wethouders. om bericht en raad gesteldie verzoek van W. Rouw, om dispensatie van art. 10 der bouw- vei'ordening nog [niet kan behandeld wondem, daar ljet advies der gezoii'dheidscommissie nog niet is ingekomen. 7. Voorstel tot verienging van den ter- mijn van ontruiming eener onbewoon- baar verklaarde woning. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van C. D;. de Rijke, werkman alhier, om verienging van den termijn vpor ontrui- 10. 11. II Amsterdam sche 7,05 7,14 7,18 7,22 7,40 t s c h e t ij 9,10 10- 10,26 Duitsche tij v. Gent (St. Pieters) 6,45 v. Gent (Dampoort) 7,08 Selzaete 9, Amsterdamdche Sas van Gent 9, Philippine 9,09 Siuiskil (brug) 9,13 Siuiskil 9,16 Aankomst Ter Neuzen 9,45 Ter NeuzOn Siuiskil Siuiskil (brug) Philippine Sas van Gent D ui Selzaete Gent (Dampoort) a. Gent St. (Pieters) tij d 12,30 12.40 12,50 1,- 1,30 d. d. 4,10 5,23 5,45 12,40 1,03 3- tij d. 2,35 2,44 2,48 2,52 3- 5 25 5,34 5.38 5,42 5,55 7,49 8,37 8,58 6,17 6,40 7,45 7,25 7,35 7,40 7,51 8,-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2