6EMENGDE BERICHTEN. Reeds op 18 September wezen wij er te dezer plaatse op, dat een groote hoeveel- heid dwars elkander tegensprekende en on- controleerbare geruchten aangaande vre- desbesprekingen en vredeskwesties, hoe weinig houvast ze op zichzelf ook mochten geven, toch deden vermoeden, dat er op dat gebied iets gaande was. Teekenen van aanstaande dooi schenen aan den politieken heme! ,te bespeuren. Later schenen de vlie- geraanvallen op Engeland, de nieuwe storm- ioop van de Engelschen in Vlaanderen en de redevoering van Asquith er weer op te wijzen, dat die teekenen bedriegelijk waren. Er kon dan eenig begin van onderhandeling zijn geweest, het had dan geen resultaat gehad. Wie weet hoe dikwijls het zoo al is gegaan, zonder men daarvan naar buiten veel vernomen heeft? Interessant is ook deze verklaring van Michaelis: „Daar in dit antwoord de verklaring in- zake den vrede van 19 Juli uitdrukkelijk is -aangehaald, zijn nadere verklaringen niet meer noodig."* De rijkskanselier verklaart daarmede uit drukkelijk, dat de opvatting, die de vrijzin- nigen in Duitschland van het antwoord aan den Paus hebben gegeven, juist is. Het is dezelfde opvatting, als die in de Osservatore Romano, het orgaan van het Vaticaan, tot uiting is gekomen. Zij komt hierop neer, dat het antwoord het voorstel van den Paus, dus ook de- daarin bijzonderlijk geformu- leerde punten, aanvaardt en zich aansluit bij de motie van den Rijksdag van 19 Au gustus. GEBREK AAN THEE IN ENGELAND. De Daily Mail meldt, dat de Engelsche levensmidelen-controleur van plan is, in Indie en Ceylon alle thee op te koopen voor uitvoer naar Engeland en haar daarna te distribueeren. De gewone handel zal zoo min mogelijk belemmerd worden. Zaterdag j.l. was er in vele wijken van Londen gebrek aan thee. In sommige win- Eels kon men in het geheel geen thee krij- gen, In andere kregen klanten, die anders een pond kochten, maar 2 onsen (1 ons 1 16 Eng. pond.) TER NEUZEN, L Oct 1917. Set weerberieht van het meteorolo- giseh instituufc te De Biidt van keden inidt aU volgt Moogste barorueterstand 770 Midden Duitschland. Laagste barometer*tand 761.5 Hernosand «n Haparanda. Vcrwachting tot den avond van 2 Oct. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen in het Noorden, in het zuiden nit oostelijke richtingen, nevelig tot licht ot halfoewolkt, weinig of geen regen, moge- lijke nachtvorst, vrij zacht overdag. Kanaalwerken. Tot buitengewoon opzicbter bij de wer- ken tot uitbreiding der haven vanTerNeuzen is bij ministerieel besluit benoemd de heer J. Pasrua te Tjummarnm. Verkooping woonhuis. J.l. Woensdag werd alhier door den no- taris Van der Moer ten verzoeke van mej. Bl. Heijens in het openbaar verkocht, het woonhuis waarin tot voor korten tijd werd .gehouden de zoozeer bekende herberg in de Nieuwstraat, groot 1 are 9 centiaren. Kooper werd de heer C. Dellaert, bier- brouwer te Westdorpe, voor /4150. Weer vliegtuigen. In dea afgeloopen nacht is door ver schillende personen weder waargenomen dat zich gedurende geruimen tijd boven onze atad eene vliegmachine bewoog. Smokkelarij. De laatste dagen werd hier en in de om- geving een uitgebreid onderzoek ingesteld, maar een vermoedde smokkelarij van vee. Verschillende personen zijn verhoord en meerdere gedurende eenigen tijd in arrest gesteld, Tragisch is het, dat in den loop van dat onderzoek, een mede verdachte R. B., uit Axel, een eind aan zijn leven maakte. Drie inbrekers gepakt. Een drietal zwervers heeft des nachts in- gebroken in een onbewoonden watermolen .te Rijsoord. De verschillende pompmachi- mes werden uit elkander genomen en de koperen onderdeelen, drijfriemen en alles wat waarde had, werd bijeen gepakt, om te Rotterdam verkocht te worden. De poli- tie had er evenwel reeds kennis van gekre- gen en toen de dieven hun buit bij een op- kooper in de Schilclersteeg te Rotterdam van de hand wilden doen, werden zij a"an- gehouden en in bewaring gesteld. Het ble- ken te zijn D. B., verblijf houdende in een logement te Dordrecht, A. H., timmerman, te Ter Neuzen, en F. H. K., arbeider, zon der vaste woQnplaats. Een zeldzame jachtbuit. Door de heeren De Bokx en Riemens, pagers te Zaamslag, is in het jachtveld van den heer G. de Bokx een wit konjjn ge schoten. Boven Gent as vanaf de grens in den afgeloopen nacht sene groote bedrijvigheid van vliegmachines waargenomen. Kort achtereen zag men lichtstrepen naar beneden schieten, gevolgd door het geluid van zware ontploffingen. Het schijnt, dat door dezen aanval uit de lucht, kruispunten van spoorwegen in het ongereede zijn geraakt. Gebied ontzegd. Door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde (Com mando Zeeland) is het verblijf in zjjn ge- zagsgebied wegens het betrokken zijn bp den smokkelhandel ontzegd aanPetrus ¥ranciscus de Kaestecker geboren 30 Maart 1885 te Sluis, wonende aldaar, van beroep landbouwer, van nationaliteit Nederlander. Herbenoemd. Bij Koninklijk besluit is herbenoemd tot burgemeester van Clinge de heer D. Ph. F. Vercauteren. Luehtaanvallen op Engeland en Duitsche vliegtuigen in Nederland. De luehtaanvallen op Engeland, doen den laatsten tijd meermalen vliegtuigen ver- liezen op Nederlandschen bodem, daar de viiegeniers niet zelden over neatraal ge bied terug keeren. Vrijdagavond heeft weer een aanval op Engeland plaats gehad blijkens de berichten uit Engeland heeft dat niet veel resultaat gehad en hadden de vliegers geen kans hun doel te bereiken. Dit zou ook hieruit mogen worden afgeleid, dat een vliegtuig bij Sas van Gent neergeploft, nog 6 bommen met zich voerde. Vrijdagnacht omstreeks middernacht, passeerde-n 6 vliegtuigen Zierikzee. Dat ze daar schrik en ontsteltenis onder de bevolking teweegbrachten, laat zich gemak- kelijk begrijpen. In onze omgeving hebben enkela per sonen dien nacht ook meerdere vliegtuigen waargenomen. Nabij Ter Neuzen werd omstreeks halt een door surveilleerende agenten een vlieg tuig waargenomen, vliegende in Zuidelijke richting, dat zoo Jaag vloog, dat het als het ware voetgangers op den weg had kun- nen raken. Ze hoorden steeds Zuidwaarts het geronk van den motor, tot dit plotse ling ophield. Onder den morgen kwam hier het be- richt, dat nabij Sas van Gent een vlieg machine gevallen was en dat 2 der 3 in- zittenden gewond waren, waarom was ge- vraagd deze met auto's af te halen. Onze correspondent te SAS VAN GENT. meldt ons, dat, toen omstreeks half 1 in den morgen van Zaterdag het geronk van een vliegtuig boven Sas van Gent hoorbaar werd, spoedig vele inwoners uit bun slaap waren gewekt. Spoedig kregen de half gekleede kjjkers de onheilspellende machine in het oog, die zich in de heldere lucht afteekende, zeer laag vliegende en komende uit de richting van Ter Neuzen. Men volgde het vliegtuig op zijn weg naar Belgie, tot het plotseling weer een zwenking maakte en een grooten boog makende, rondom Sas kwam circelde, blijkbaar een goedelandings- plaats uitzoekende. Het akelig schroefgeluid, als de diepe bastoon van een ontstoken brulboei, deed ook den hardnekkigsten slaper besiuiten om zich op alle eventualiteiten voor te bereiden en de buitenlucht op te zoeken, Gevolgd door honderden blikken ging een zucht van verlichting uit menige borst op, toen 'zich de nachtmerrie weer in Noord- westelijke richting van de plaats afwendde. Maar nu werd iedereen weer aange- grepen door een nieuwe emotie. Het gebrul der schroef verstomde plotse ling, twee doffe slagen weerklonken Gevallen En zoo was bet. Reeds waren verschil lende wielrijders op weg om de plaats te verkennen, waar het gevaarte kon zijn neer gestort. In ongemeen korten tijd hadden ver schillende nachtelijke verkenners reeds de tijding verspreidDuitsche tweedekker achter de Cooperatief gevallen Inderdaad dock daar achter de Coope ratief kreeg menig toesnellenden een koud waterstraal, in den vorm van een teleur- stelling Immers een verttgenwoordiger van den heiljgen Hermandad keerde reeds terug met de tijding, dat de machine in Belgie ge vallen was en in brand sfond. En waarlijk in de verte flikkerde een rossen gloed door het schemerdonker over de velden, heel in de verte in de richting der Valke. Toch liet men zich nog niet afschrikken, toen eene derde emotie de beenen weder eene buitengewone snelheid verleenden. Een koerier Waar ligt ie, klonk het En t8rwijl de jjlbode in razende vaart voorbjjsnorde, ketsten nog de woorden uit de reeds hijgende borst Links van het huisjo van De Oaluwe de lijn af. Een gewonde, de dokter. Een goed verstaander heeft aan een half woord genoeg. En zoo was het hier. De aanwijzing was zoo duidelijk moge lijk en tusschen de regels van dit telegram door lezende vonden wjj het gemakkeljjk uit. Op een grooten bietenakker verdrong zich al eene talrjjke menigte toeschouwers rondom een grooten Duitschen tweedekker, waarvan de zwarte kruisen grimmig in den nacht blikten. Het gevaarte lag daar met zjjn vlerken dreigend in de lucht als een gewonde draak, die nog stuiptrekt voor hij den laatstsn adem uitblaa3t. De motor raasde nog, maar viel eindelgk stil. En op enkele passen afstands drie ge- stalten, een in fiere houding, getooid pet den officierspet en de pelskraag der avia- teurs en aan weerskanten, in liggende hou ding eene witte gedaante met de glimmeade sigaret tusschen de tanden en eene zittende gestalte, die de vliegersmuts nog over de ooren getrokken heeft Zwijgend staan, liggen en zitten zij daar omgeven door een cordon Hollandsche Ailitairen, wachtend op de komst van een brancard en een dokter. De liggende gestalte, heeft door den schok van het vallende vliegtuig zijn ruggegraat bezeerd en kan niet loopen. De tweede lijkt deerlgk aan het gelaat verwond, is bij den val met het gelaat tegen een der mitrailleurs geslagen, voorts is zijn voet verzwikt. De derde, d« kapitein- commandant, is slechts ligt aan den pols gewond. Naar hetgeen was waargenomen, is het vliegtuig achter de Cooperatieve tegen een joom terecht gekomen en is daardoor de schroef stil gevallen. Toch had de machine nog zooveel vaart, dat zjj over den spoor- weg in een bietenveld terecht kwam. Het bewuste vuurtje, dat was waarge nomen, bleek afkomstig te zijn van den waarnemer, die zijne papieren aande vlam- men prijsgaf, toen hij van een toegeschoten werkman vernam, dat hij op Nederlandsch gebied geland was. Het moet voor de mannen wel een teleur- stelling geweest zijn, te vernemen dat de Belgische grens daar op 3 minuten afstands voor hen lag en dat zij die r&eds lang hadden kunnen bereiken, wanneer zij niet waren ternggekeerd. Het gedaalde vliegtuig gemerkt met zwart kruis G. 0. G. 4 602 16, was den vorigen a'ond te Gent opgestegen, op weg naar Londen. Het was bewapend met 3 mitrailleurs eu voerde nog 6 bommen met zich, terwijl zich aan boord ook nog veel machinegeweerpatronen en hulzen bevon- den, benevens een kaart van Zuid-Engeland en de Belgische kust. Op den terugtocht was verschil van meening ontstaan tus schen den bestuurder en den kapitein. De eerste wilde op het kompas sturen, de kapitein volgenB gissing, wat hij reeds meermalen gedaan had, om zoodoende de Schelde te verkennen en dan langs de Schelde vliegende Belgie te bereiken. Ze zijn daarbg verdwaald en de voorraad ben zine geraakte uitgeput. Toen ze Sas van Gent bereikten, dit bljjkt wel uit hunne handelingen, dachten zij reeds boven bezet gebied te zijn. Per auto werden de mannen hieraange- bracht, vergezeld van den officier van ge- zondheid en bewakingsmanschappen. Daar de provinciale stoomboot reeds ver- trokken was, zijn ie verwonden opgenomen in het ziekenhuis alhier. Daar ze weigeren hun eerwewoord te geven, is strenge be- waking noodig. De commandant is via Walsoorden overgebracht naar het inter- neeringskamp. Te SNEEK is denzelfden nacht ongeveer 12 uur op een half uur afstands der plaats geland een Duitsche tweedekker. De machine is door de insittenden in brand gestoken en gedeeltelijk verwoest. De luit.-vlieger Starck en 2 feldwebels ziju geinterneerd. Zij waren den vorigen avond te Gent op- gestegen, met bestemming naar Engeland. DE LUCHTAANVAL OP ENGELAND. Londen, 29 Sept. Telegrammen uit steden aan de Zuidoost- en Oostkust melden dat de Duitsche vliegtuigen gisterenavond ont- vangen werden doo~ een geweldig gordijn- vuur, dat losbarstte dadeljjk nadat zij de kustlijn over gevlogen waren. Tevens lever den de Engelsche vliegers slag in de lucht Het kanonvuur in de richting van de kust verflauwde gaandeweg ten bewijze dat de aaavallers gekeerd waren. Elders trachten de aaavallers tweemaal door de verdediging heen te breken en het land in te komen, maar zjj werden ook daar teruggedreven In Suffolk drongen de aanvallers enkele mjjlen het land In en wierpen bommon in een plattelands-district, maar uit de tot- dusver ingekomen berichten bigkt, dat geen stoffeljjke schade aangericht is en geen menschen gedeerd zijn. Berlgn, 29 Sept. OfficieelLonden en verschillende plaatsen aan de Engelsche zuidkust werden door onze vliegers met bommen aangevallen. HOEK. Toen Vrijdagnamiddag J. B. onder de ge- meente Hoek aardappelen per wagen, waar- op zijn vierjarig jongentje zat, naar huis voerde, gleed het knaapje van den wagen De vader sprong direct van den wagen om zijn kind op te rapen, doch't was reeds een lijkje. Het kind was op 't boofdje gevallen en had den hals gebroken. Toen de brigadier der Rijksveldwacht, De Smidt, zich Vrijdagavond 11. in het Para- dijs op surveillance bevond, hoorde hij een ver-dacht gedtsel op een stuk uienland. Na- derbij komende, zag hij in het maanlicbt twee personen bezig met het plukken van uien, die het op zijn komst op een loopen zetten. De rijksveldwachter echter liep'hen na en riep hen aan te blijven staan. Daar zij echter aan het haltgeroep geen onmid- dellijk gevolg gaven, loste hij een revolver- schot in de lucht, waarop een van hen bleef staan, terwijl de andere zich uit de voeten maakte. Nadat de arrestant zijn naarn had opgegeven en bekend had de uien te hebben ontvreemd, waarbij hij ook den naam van zijn makker had opgegeven, werd hij op vrije voeten gesteld. Beide personen bleken te behooren tot de bemanning van een in het P^radijs liggend vaartuig. Ware de po litieman niet verschenen, dan waren mis schien vele kilo's uien aan boord van dit vaartuig verhuisd. KAPELLEBRUG. Per request hadden de bewoners van Kapellebrug zich gewend tot het distribu- tiebureau van brandstoffen te Clinge, om de verdeeling van steenkolen alhier voor de ingezetenen te' doen plaats hebben. Wel- willend heeft genoemd lichaam hierop be- schikt, wat voorzeker voor de Kapellenaren een groot gemak en voordeel is. Zaterdag 29 September was alhier de eerste verdee ling van steenkolen; elk gezin kreeg 40 Kg. De afgeloopen week 'heerschte elken dag aan „de Paal" een groote drukte. De beetwortelen, die Belgische landbouwers op Nederlandschen grond hadden gezaaid werden naar hier gevoerd en op Belgische voertuigen overgeladen. Heel gezellig en gemoedelijk geschiedde dit werk door Ne- derlandsche werklieden en Duitsche sol- daten. CLINGE. In de laatste gemeenteraadsvergadering werden o. a. ook de jaarwedden der onder- wijzers herzien. Besloten werd het begin- salaris van de onderwijzers te brengen op 700 en dat van hoofden op f 1400 met vijf weejarige verhoogingen van f 100. Gede- juteerde Staten van Zeeland hebben dit be- ginsalaris niet goedgekeurd en het gebracht op f 600 en f 1200, met behoud van genoem- de verhoogingen. Het onderwijs in de hand- v/erken wordt betaald, voor zoover het bui ten de gewone schooluren geschiedt, met f 1 per lesuur, daarentegen is de belooning voor het herhalingsonderwijs gebleven op 60 cts. per lesuur. OOSTBURG. Onder deze gemeente is een granaat neer- gekomen, die echter niet ontplofte, wat ze- ker een geluk was, daar op korten afstand op het land een arbeider aan het werk was. De granaat is uit den grond gehaald en ter beschikking der militairen gesteld. Zaterdagnamiddag, tusschen halfdrie en halfvier, zijn 14 vliegmachines over ge vlogen, komende uit het Westen en gaande naar het Zuiden1. Vermoedelijk waren het Engelsche vliegmachines, welke bommen hadden geworpen in Belgie. Op de terug- komst was het, of zij vervolgd werden door Duitsche vliegers, daar er uit de vliegmachi nes geschoten werd met mitrailleurs. Op onze kust en boven de Belgische kust werd er veel op de vliegmachines geschoten. Een Engelsche vliegmachine is met motor-defect gedaald te Zuidzande. De twee inzittende vliegers zijn geinterneerd en naar Oostburg gebracht. ZUIDZANDE. Engelsche vliegmachine geland. De Engelsche vliegmachine, welke Zater dag onder deze gemeente is geland, daal- de wegens gebrek aan benzine. De beide inzittenden, een Engelschman en een Cana- dees, informeerden aan den sergeant-ma- joor der artillerie, die de machine zag neer- komen en direct was toegeschoten, waar zij waren. Toen zij vernamen in Nederland te zijn, hieven zij de armen op en zeiden „A11 Right". De beide viiegeniers werden gein terneerd en zijn Zondagmorgen via Vlissin- gen naar Groningen overgebracht. RECHTSZAKEN. Door den kantonrechter te Middelburg zijn reroordeeld wegeDS het visschen in een anders vischwater zonder vergunning, D. G. te Ter Neuzen, tot 10 boete, subs. 5 dagen hecht.A. v. H. te Philippine, 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis J. 0. v. fl. te Philippine, tot 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis. Wegens overtreding eener verordening bedoeld bjj art. 22 der wet van 28 Mei 1899, werd J. J. d. K. te Breskens, v«r- oordeeld tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Eindelijk werd G. d. G. te Zuiddorpe, wegens het venten zonder aan het bureau van politie te hebben kennis gegeven. ver- oordeeld tot 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. Overreden. Vrijdagmorgen is een tweejarig meisje, dat op de Prinsengracht haar vader, zonder dat deze zulks wist, naliep, overreden door een met 10 H.L. aardappelen beladen hand- kar, waardoor het kind onmiddellijk werd gedood. Den bestuurder treft in deze geen schuld. Valsche broodkaarten. Een burgemeester van een belangrijke gemeente in de mijnstreek, heeft (volgens D e T ij d) op eigen houtje broodkaarten doen aanmaken om in't tekort aan voedsel te voorzien. De Regeering is van een en ander verwittigd. Vermoedelijk zijn in Zuid-Limburg val sche broodkaarten in omloop. Verdachte "exemplaren zijn in beslag genomen en ter bevoegder plaatse gedeppneerd. Nu gaat men huizen stelen. Uit een loods aan den Ooydijk te Nijme- gen toch is's middags de houten vloer weg- gebroken en ontvreemd. De daders hebben zich vervolgens bege- ven naar de onbewoonde wonlngen van de Wa'aikazerne, daar de vloeren weggebro- ken, gedeeltelijk vervoerd en verkocht. (Vad.) Thee en koffie opstootje. Woensdagmiddag trok te Winschoten een groep vrouwen uit de volksbuurten naar het stadhuis om van den burgemeester koffie en thee te eischen. 's Avonds trok een nog grootere groep dezer vrouwen naar het huis van den burgemeester. Een oploop ont stond.en toen de vrouwen een dreigende 'houding begonnen aan te nemen, werd de menigte met de blanke sabel uiteen g&dre- ven. De Hooikist. De Gezondheidscommissie te Rotterdam schrijft: In den tegenwoordigen tijd is de hooi kist nagenoeg in elk gezin iets van dage- lijksch gebruik. Toch kunnen hieraan enke le gevaren verbonden zijn en daarop wenscht de Gezondheidscommissie te wijzen. Aliereerst de vulling. Het is niet ge- wenscht de hooikist te vullen met hooi. Hier in toch zijn altijd tallooze bacterien, waar onder zulke, die sporen vormen en daardoor weerstand bieden aan hooge temperatuur, en wanneer dan het bekleedsel uit katoen bestaat, is er kans, dat deze bacterien in het voedsel dringen. Wanneer b.v. soep eerst wordt verwarmd en dan in de hooikist wordt bewaard, ont- staat er bij de daarop volgende daling van temperatuur een mindere spanning in de pan en kan de lucht, bezwangerd met de hooibacterien, in de pan dringen. Soep nu is een heerlijke voedingsbodem voor bac terien en wanneer dan bovendien de tempe ratuur van de soep ongeveer 37° gaat be- dragen, zullen de bacterien welig gaan tie- ren en zal de soep bederven. Een ernstiger gevaar treedt op bij het langdurig bewaren van grootere stukken vleesch in de hooikist. Braadt men een grooter stuk vleesch eerst, dan is de tempe ratuur binnen in het vleesch niet altijd zoo hoog, dat al de bacterien daar gedood zijn. Daalt nu, bij het bewaren, de temperatuur weer tot rond 37°, dan komen de1 bacterien weer in de beste omstandigheden om zich geducht te ontwikkelen en het eten van der- elijk vleesch is uiterst gevaarlijk voor de gezondheid. Bewaart men nu de soep met een groot stuk vleesch er in gedurende langeren tijd in de hooikist, dan komen de twee gevaarlijke toestanden samen en moet men dus dubbel oppassen. Bij het bereiden van meelspijzen, groen- fen en melkspijzen is dit gevaar minder 'groot, omdat hier eerst goed wordt door- gekookt en dus de, de bacterien-doodende temperatuur overal in de spijzen goed heeft kunnen doordringen. Nochtans moet ook bij deze voedingsmiddelen met het bovenaan- gevoerde eenigermate rekening gehouden worden. Daarom gejiruike men als vulling liefst geen hooi, maar een andere slechte warmte- geleidende stof, b.v. houtwol, papiersnip- pers. Vervolgens neme men als bekleedsel niet katoen, maar flanel. Als men ten slotte soep wil bewaren in de hookiist, doe men dit niet te lang. En wil men vleesch in de soep doen, dan vooral kleine stukjes, dat bij het braden of koken de hooge tempera tuur overa! goed heeft kunnen doorwerken. Wil men vieesch bewaren, dan vooral heel goed doorbraden of doorkoken eerst en ver volgens nooit lang bewaren. Geen moed? Hij is thans 45 jaar en zij telt reeds 38 lentes, beiden wonen te Hilversum en zou- den in het voorjaar van 1916 zich in den echt hebben begeven. Even voor de trouw- plechtigheid zou plaats hebben, bedacht hij zich en maakte zich uit de voeten. Begin van dit jaar verschenen beiden echter weder voor den ambtenaar van den burgerlijken stand om zich „mir nichts dir nichts" in den „houwelicken staat" te doen verbinden, doch deze vertelde hun, dat dit nu zoo maar niet meer ging. Eerst moesten zij weder in ondertroriw worden opgenomen en, vree- zend voor een herhaling, gaf hij het paar den gemoedelijken raad een dag voor hun trouwen te komen melden, dat zij bij hun plan bleven, waarna hij zou zorgen, dat alles in orde was. Het scheen echter niet zoo gemakkelijk te gaan, want het duurde tot j.l. Vrijdag voor het paar zich aanmeld- de met bedoelde gewichtige boodschap. Zaterdagmorgen zat de ambtenaar in spanning te wachten, en eindelijk, eindelijk kwamen zij deftig aangestapt. 'Het had we- derom moeite gekost den bruidegom zoo ver te krijgen, want voor de bekende, hooge stoep, die reeds door zoovelen met hetzelf- de doel is betreden, kreeg hij alweer neiging weg te loopen, en een heftig dispuut met de bruid en de getuigen was noodig om hem van de dwalingen zijns weegs te overtuigen. Hij liet zich overreden en besteeg eindelijk gelaten de trappen, doch in den corridor van het raadhuis gekomen, bevond hij zich plotseling tegenover den hem reeds welbe- kenden ambtenaar, die hem zoo dadelijk de kluisters zou aanleggen. Hij schrok op het gezicht en bij die gedachte zoo geweldig, dat hij zijn bezinning verloor of lier- kreeg, al naar men 't opvat, keerde ijlings om en koos het hazenpad, de bruid veront- waardigd «'en bedroefd achteriatende. In beslag genomen. De keurengsdienRt te Ngmegea heeft in beslag genomen 100 balen voermeel, dat vervalscht was met krijt en aldaar bij meel- bandelaren werd verkocht. Liefdesdrama. Maandagavond heeft in het Sarphatiepark te Amsterdam een ergerlijke mishandeling plaats gehad. De 24jarige Cornelia G., wonende Albert Cuypstraat, s a. 1. door een een jongen man, met wien zij reeds geruimen tijd in in intieme relatie stond, met een scheermes zoodanig bewerkt, dat zij bloedende wonden aan hoofd en schouders opliep en naar het Binnen-Gasthuis moest worden overgebracht. De dader heeft zich bg de politie aangemeld. Het blijkt dat het niet de eerste maal is dat hjj het meisje heeft mishandeld. Bij de Arabieren. In de Daily Chronicle beschrijft een ser geant, J. Harte, zijne zeer merkwaardige lotgevallen. Sergeant Harte bevond zich aan boord van een schip, dat gesleept werd tusschen Aden en Mascate, toen plotseling een or- kaan losbrak, en de vuren van de sleepboot doofde, welke met de geheele bemanning zonk. De sleeptrossen werden gekapt en het schip zette uit dekkleeden gemaakte zeilen op. Zoo dreef het vele dagen lang rond, tot tenslotte met alle opvarenden aan land ge raakte onder een rots aan de kust van Ara- bie. Een troep met messen gewapende Ara bieren, 300 man sterk, ontdekte het schip, kwam aan boord en plunderde het leeg." ,,De opvarenden konden zich niet met kracht verzetten," vertelt- sergeant Harte, „ik sloeg een Bedoeien overboord, maar werd daarna zelf in zee gesmeten en kwam in de branding terecht, doch werd weder aan land gehaald. 9WPC

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2