Algemeen Mieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BEKENDMAKING No. 8583. Zaterdag 15 September 1917. 57e Jaargang. Aanwijziog verkrijgbaarsteliing Leyensmiddelen. MISJ4M. Landbouwfeerlontesi. TW iJ WOD'm BXiAJD. Uitreiking Levensmiddelenbons. B i fi U it 0. 1 E TJIL S 0 K. De Hootdcontroieur-Boekhouder van het LevensmiddeleDbureau maakt bekend, dat uitreiking van nieuwe bona voor groene erwten (der 2e Serif) zal plaats hebben in het lokaal Bethel, 2e Verbindings- straat, en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters A—Gr Dinsdag 18 Sept. van 9—11 u. v.m. ttK Lr 2—4 u. n.m. Q—Z 4-6 Ter Neuzen, 14 September 1917. De Hoofdcontroleur-Boekkouder voornoem4, L. W. R1JN BERG. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 17—23 Ssspiu geidig zullen zijn voor Bak- en Braadvet bon no. 5 2e serie Yarkensfleescb n 6 2e Groene erwten g g 20 le g Rijst g g 15 le n Ter Neuzen, 14 Sept. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 6 voor ¥^s*k©SHS- mag0,400K,G. worden afgegeven. Op bon no. 15 voor Hijsi mag slechts 0,200 K.G. worden af gegeven. De 16.000 krijgsgevangeiien. Naar wij vernemen zullen een groot aantal van de bier eerlang te verwachten 16.000 krijgsgevangenen oadergebracht worden op groote maiistoomers, die door den oorlog ougebruikt liggen. De schepen zullen ender kommando van zeeofficieren staan, en o. a. zal er een in ketNoordzee- kanaal komen te liggtn. TKB NEUZEN, 14 Sept. 1917, Het weerherickt van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometeretand 765.0 Zuid- Duitsckland. Laagstebarometerstand 744.6 Kopenhagen Yerwachting tot den avond van 15 Sept. Matige tot krachtige Westelijke tot Zuid- westtlijke wind, zwaar bewolkt met tijde- lijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Brieven- en telegrambesteller. Met ingang van 16 September a.s. is be- noemd tot brieven- en telegrambesteller al- hier de hulpbesteller J. Rottier, zulks in ver- band met het eervol ontslag verleend aari den brieven- en telegrambesteller A. Man- naert, die zich in. den handel heeft begeven. Het Groene Kruis. Gisterenavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier in het cafe „La belle i vue" eene vergadering, die gezien het groote j aantal leden der vereeniging al zeer matig j bezet was. De penningmeester deed reke- ning en -verantwoording over het eerste boekjaar (191617) v/aaruit bleek, dat van 341 leden en donateurs is ontvangen j 426,15, terwiji is uitgegeven 471,51, zoo- dat er een nadeelig slot is van 45,36. Dit laatste spruit wel hieruit voort, dat niet alleen van meet af alle verplegingsarti- kelen moesten worden aangekocht doch ook de oprichtingskosten deze rekening drukken. Uit het versiag eener commissie van on- derzoek, bestaande uit de heeren Wabeke en j. A. Feij, bleek, dat de aangeschafte ver- plegingsartikelen zich in goedcn staat be- vinden en deze, voor zoover ze in gebruik zijn gegeven, onbeschadigd werden terug- ontvangen. Op enkeie uitzonderingen na (die betreffende ligstoelen) kon aan de ver- schillende aanvragen worden voldaan. Het bestuur heeft reeds overwogen ver- dere aanvulling van den inventaris zoowel door vermeerdering van het reeds aanwe- zige, ais door aanschaffing van nog niet aanwezige artikelen. Er werd reeds gespro- ken over een brancard, doch de aanschaf fing hiervan zal moeten worden uitgesteid tot de vereeniging over meerdere financien lean beschikken. De aftredende penningmeester, de heer A. Moggre Sr. werd herbenoemd, evenals de magazijnmeester-bode G. J. Minnik, over wiens zorgen het bestuur hoogst tevreden is. Hij werd bij acclamatie hebenoemd en zijn salaris verhoogd van 75 op 100. Hiervoor gold in hoofdzaak de overweging dat hij niet alleen diensten voor de vereeni ging verricht, doch ook een deel zijner wo- ning ter beschikking der vereeniging moet stellen. Nog bleek uit de verdere mededeelingen, dat het ledental wekelijks stijgt, doch dat een sterke toename wenschelijk zou zijn, op- dat de vereeniging dan spoediger en beter geheel aan haar doel zou kunnen beant- woorden. Een verstoorde reis was het voor hen die heden met de eerste Prbv. boot Hansweert daehten te bereiken, om vender aansiuiting te krijgen op den snel- trein naar Holland. Even nadat de touwen waren losgegooid en't stoomschip „Schou- wen" van de ponton was afgevaren, voer het bij de manoeuvres voor het zwaaien omhoog en bleef vastzitten. De passagiers zijn daarop met de roeiboot aan land ge- bracht. Bij waSsend water is het stoom schip in den voormiddag weer vlot gekomen. VOJLKSFEESTEN te Ter Neuzen. De commissie die zich alhier voor eenige weken vormde, om, daar dit jaar weder geen kermis kon worden gehouden, te trachten in de volgende week volksfeesten .te organiseeren, heeft, naar wij vernemen, niet te klagen over gebrek aan medewer- king. Zij genoot redelijken financieelen steun en uit het groote programma, dat thans verschenen is, blijkt, dat velerlei kan geboden worden. Des Woensdags zal een concert gegeven worden door het muziekgezelschap ,,De Vereenigde Werklieden", dat daarna een muzikale omwandeling zal houden, terwiji van wege de handboogmaatschappij „De Wester-Schelde een schieting op de gaai- pers is uitgeschreven en voorts eene com missie eene schieting heeft uitgeschreven op de z.g. liggende wip, eene schieting, waar- voor de laatste tijden veel animo bleek. Des Donderdags hebben verschillende wedstrijden plaats. Was eerst een duur- loop uitgeschreven voor militairen, toen de der. commissie bleek, dat er ook onder der burgerij liefhebbers waren, is ook voor hen deelname opengesteid en naar we vernemen overtreft het aantal deelnemers der laatsten tot hiertoe reeds dat der eersten. Ook voor het hardiqopen met hindernis- sen is veei liefhebberij. Voor opluistering wordt ook onder leiding van den heer Dui- zendstra, gymnastiekleeraar eene gymna- stiekuitvoering gegeven. Teneinde ook weer .wat meer belangstel- ling te wekken voor de „vliegerkunst" (niet „vlieg"kunst) die de laatste jaren weinig meer beoefend wordt, is ook een vlieger- wedstrijd uitgeschreven op Vrijdag a.s. Verschillende deelnemers gaven zich reeds op, maar we meenen dat het getal jongelui die elkaar op dit veld den prijs widen be- twisten toch nog wel wat grooter zou kun nen zijn, al moet wofden erkend, dat het noodige vliegertouw onder de tijdsomstan- digheden niet zoo gemakkelijk is te krijgen als vroeger. Zoo komen we aan den Zaterdag. Te 11 uur zal op de Markt een concert worden ge geven door het muziekgezelschap „Mozart" van Yerseke, half 1 uur wordt begonnen met een voetbalwedstrijd tusschen de Ter Neu- zensche clubs, waarvoor door de feestcom- missie een zilveren medaille is beschikbaar gesteld. Verder heeft dan plaats het festival. 8 gezelschappen, waarvan 2 uit Zuid-Beve- land, hebben zich voor deelneming aange- meld, zoodat de commissie daarover tevre den kan zijn. Dien avond zal op een laat uur zoowel een tram rijden naar Zaamslag en Axel als een trein naar Sas van Gent. De commissie kreeg beschikking over terreinen achter de H. B S. alwaar een plaats zullen krijgen de stoomcarroussel van Janvier, de draaimolen van Du Pont en en keie andere tenten en kramen. Liefhebbers van dansen zullen naar we bemerkten daar- voor in verschillende lokaliteiten terecht kunnen, terwiji ook in enkeie zalen specia- le avonden zullen worden georganiseerd. Als het weer eenigszins wil medewerken, is het te verwachten, dat aan onze stad een druk bezoek zal ten deel vallen. Zomertijd. In den uacht van Zondag op Maandag zal in ons land de zomertijd buiten wer- king treden. Om 3 uur zomertijd zullen de klokken een uur worden stilgezet. De duur der broodkaarten niet verlengd. Een geruch'r, dat hec broodrantsoen de volgende maand zou verminderd worden er was sprake van dat een broodkaart voor 13 of 14 dagen zou gelden is ons ge- bleken ongegrond te zijn: TeDminste, ter b9voegder p'aatse was er niets van bekend, terwiji men ons daar het vermoeden mee- deelde, dat de grens van minimum-rant- soen bereikt zou zijn. Eerder zou men er toe overgaan, een paar dagen niet te bakken. (H. Crt.) H OEK. Donderdag werd alhier in de herberg van den heer De Keuning, ten verzoeke van de Erven van wijlen Adriaan Riemens te Hoek, door Notaris Van der Moer te Ter Neuzen verkocht, eene hofstede met landerijen, in pacht bij den heer P. Buijze alhier. De hofstede werd verkocht aan den heer F. W. Dekker te Hoek voor 1030,— per gemet. Een perceel dijk werd verkocht aan den heer M! Riemens te Hoek voor /625,per gemet. Het jachtrecht op gronden in den Goe- schenpolder aan J. P. Scheele te Ter Neu zen voor f 900, Heden werd alhier door de liberale kiesvereeniging candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad, vacature Platteeuw, de heer G. Dieleman Pz. te Hoek. In het versiag van het wielerfeest is verzuimd te melden, dat er een voetbalwed strijd werd gespeeld tusschen Zaamslag en Hoek, om een prijs van f 5, uitgeloofd door den Wielerclub Nooit Genoeg, welke ge- wonnen werd door Hoek met 1 tegen 0. DOOR H. RIDER HAGGARD. 55) Zij spraken eenige woorden samen, doch Mirjam en Nehushta konden er niets van verstaan. „Zouden zij gaan vechten?" vroeg Mir jam. „Waarschijnlijk, want elk hunner heeft gezworen, den ander te zullen dooden," ant- woordde Nehushta. Zij zagen hoe Marcus het hoofd schudde, alsof hij een voorstel afwees. Hij wees naar zijn manschappen en keerde zich om, om tot hen terug te keeren, gevolgd door Caleb, die hem naschreeuwde, dat hij een lafaard was, die den strijd met hem niet durfde wagen. Bij deze beleediging aarzelde Mar cus, doch liep door, waarschijnlijk, omdat hij het zijn plicht achtte, zich weer bij zijn compagnie te voegen, waarop Caleb zijn zwaard trok, en hem met het platte daarvan een slag over den rug gaf. De Joden lach- ten, terwiji de Romeinen een kreet van v/oede uitten bij de ondragelijke beleediging hun bevelhebber aangedaan. Met het zwaard in de hand vloog Marcus op Caleb aan. Hierop had deze gewacht. Met een vlug- gen sprong was hij uit den weg en met al de kracht van zijn gespierden arm liet hij zijn zwaard op het hoofd van Marcus neder- daien. De helm was sterk, doch de schok deed Marcus wankelen, hij breidde de armen uit en liet zijn zwaard vallen. Met een schreeuw vloog Caleb op hem aan, om hem te deoden, doch de Romein herstelde zich, en wetend dat zijn wapen weg was, deed hij het eenige wat hij doen kon, hij stormde recht op zijn vijand aan. Caleb's zwaard viel op zijn schouder, doch de wapenrus- ting hield zich goed, en tegelijk greep Mar cus hem vast. Samen rolden zij op den grond, Caleb trachtte Marcus dood te ste- ken, en de Romein trachtte zijn vijand met de handen te worgen. Daar snelden van beide zijden van het marktpiein honderden en duizenden helpers toe, rondom Caleb en Marcus was het ge- vecht het hevigst. Waar de mannen ston- den, daar vielen zij: niemand wilde wijken, want de Romeinen wilden liever sterven, dan hun gewonden kapitein als gevangene achterlaten in de handen van wreede vijan- den; terwiji de Joden maar al te goed de waarde van zulk een gijzelaar kenden, om hem gemakkelijk te laten ontsnappen. De slachting was zoo groot dat Marcus en Caleb weldra verborgen waren onder de lijken. Opeens verscheen met woest geschreeuw een frisch corps Joden, drie of vierhonderd man sterk, aan den Westkant van het marktpiein, en viel de Romeinen in de flank. e De bevelhebber zag het gevaar; het was beter dat zijn kapitein sneuvelde met de anderen, dan dat zijn. geheele compagnie werd vernietigd en de wapenen van Cesar een ernstige nederlaag leden. Hij gaf dus bevel tot terugtrekken. Rustig, als bij een parade, en hun gewonden meenemend, trok- ken de Romeinen achteruit, niet lettend op de hakelbui van speren en pijlen, en be- reikten hun eigen linie, eer het nieuwe corps bij hen was. Ook de joden keerden nu terug, niet naar de huizen achter den toren, maar slechts naar den ouden marktmuur, dertig of veertig pas daarvoor. De gewon- de Romeinen, die op het veld lagen, pleeg- den zelfmoord, niet alleen omdat zij dit lie ver deden, dan door de joden gefolterd en gekruisigd te worden, maar tevens omdat Titus een besluit had uitgevaardigd, waar- bij elke soldaat, die levend gevangen werd genomen, in het openbaar uit zijn rang en uit het legioen werd ontzet, en wanneer hij weer in de handen van zijn eigen volk viel, ter dood of tot verbanning veroordeeld zou j worden. Gaarne had Marcus hun voorbeeld wi!- len volgen, en daardoor had hij zich tevens al wist hij het niet in de toekomst SAS VAN GENT. Smokkelhaard ontdekt. Door de ambtenaren was reeds gedurende langeren tijd vermoeden gerezen tegen een zekeren v. d. K. alhier. Gisteren werd bij genoemden v. d. K. een inval gedaan en tnans bleek, dat het opgevatte vermoeden niet zonder grond geweest was. Een handwagen vol smokkelgoederen van allerlei slag en soort werd op den zolder ontdekt en in beslag genomen. Wanneer zullen de menschen, die langs dezen weg fortuin willen maken, toch ein- delijk eens wijs worden en tot de over- tuigiug komen, dat vroeg of spa zij toch in de handen van den steeds actief zijnden fiscus vailen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De Rechtbank heeft in hare zitting van 14 Sept. de volgende zaken behandeld 0. S. M., oud 26 jaar, vlasbewerker, C. C. d, B., oud 19 jaar, arbeider, C. v. W., oud 19 jaar, landbouwerskoecht, alien wonende te IJzendijke, gedetineerd, zijn wegens poging tot uitvoer, veroordeeld ieder tot 2 maanden gevang,, met aftrek prev. hecht. L. B., oud 21 jaar, landbouwersknecht, te Sas van Gent, gedetineerd, is wegens medeplichtigheid aan verboden vervoer, ver oordeeld tot 3 weken gevang. A. M. B., oud 15 jaar, zonder beroep, te Overslag, is wegens diefstal veroordeeld tot 10 boefce of 2 weken tuchtschool. H. P. d. W., oud 39 jaar, vlashandelaar, te Koewacht, beklaagd van overtreding der wet op de Rjjksinkomstenbelasting is vrij- gesproken. A. M. Bv oud 19 jaar, zonder beroep, beklaagd van beleediging is vrijgesproken. Als een bewijs van groote proces- lievendheid mag genoemd worden het feit, dat ter eiviele terechtszitting der Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg, van Woensdag j.l. 158 zaken opgeroepen werden. Een drietal jaren geleden bedroeg dat aantal zaken hoogstens 30. Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Woensdag is te Goes een buitengewone algemeene vergadering van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij gehouden. De Voorzitter, Jhr. Van Vredenburch, van Tholen, heette in het bijzonder de Kamer- leden Patijn, Jhr. De Muralt en Fruljtier, be- nevens den heer Van Genderen Stort, Se cretaris van het Nederland'sch Landbouw- Comite, welkom. De Kamerleden Van Raalte en jhr. De Savornin Lohman en de Directeur-Generaal van den landbouw, de heer Van Hoek, en de Inspecteur van den landbouw, de heer Kakebeeke, hadden be- richt, tot hun spijt verhinderd te zijn tegen- woordig te wezen. Meegedeeld werd, dat de Maatschappij thans 3800 leden telt, en dat de Commissie, daartoe aangewezen, met haar ontwerp- statuten gereed is gekomen, en ook een huishoudelijk reglement in overeenstem- mirfg met deze statuten is ontworpen. Bin- nen enkeie weken zal dit bij het Hoofdbe- stuur kunnen binnengekomen zijn. Wan neer de dorpsvereenigingen medewerken, zal met 1 Janua,ri de nieuwe toestand kun nen intreden. De Commissie heeft zich laten leiden door de gedachte, zooveel mo- gelijk alle Zeeuwsche landbouwers in de Maatschappij te vereenigen, terwiji daarbij een groote mate van zelfstandigheid wordt overgelaten aan de plaatselijke afdeelingen. Ook heeft de Commissie de gelegenheid ge- opend voor de Katholieke boerenbonden om en bloc tot de organisatie toe te treden zonder prijsgeving van hun beginselen. Het Verkoop-Bureau van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij gaat, zoo zeide de Voorzitter, een goede toekomst tegemoet. veel ellende en schande bespaard; doch hij had er geen tijd voor, en geen wapen, en was bovendien zoo uitgeput door de wor- steling en het bloedverlies, dat hij in zwijm viel toen hij en Caleb door ruwe handen onder de gevallenen werd weggehaald. Eerst meenden zij dat hij dood was, doch een van de joden, een geneesheer van be roep, verklaarde, dat dit niet het geval was, en dat hij wel weer tot zichzelf zou komen, als men hem een poosje geheel alleen liet. En daar zij den Prefect gaarne in leven wil den houden, hetzij als gijzelaar, of om hem voor de oogen van het leger van Titus om het leven te brengen, legden zij hem in den Ouden Toren, en haalden er de gewonden uit die nog leefden. Zij zetten een wacht voor den ingang, ofschoon dit onnoodig scheen, en gingen toen weer, onder bevel van Caleb, den marktmuur versterken. Mirjam zag alles van boven af, met zoo veel dngst en vrees, dat zij soms meende te sterven. Ten laatste zag zij Marcus in den toren dragen, niet wetend of hij leefde of dood was. „Wees maar gefust,"* fluisterde Nehush ta, die medelijden met haar had. ,,Heer Marcus leeft. Als hij dood was, hadden zij hem van zijn wapeiirusting beroofd, en zijn lijk bij de anderen geworpen. Hij leeft, en zij zijn dus voornemens, hem gevangen te houden, anders hadden zij Caleb niet belet, In bespreking kwamen de maximumprij- zen van den oogst van 1917. De. Voorzitter zeide, dat de minimumprijzen in den be- ginne alien voldeden. Maar deze prijzen werden langzamerhand maximumprijzen. De Minister moet zijn woord houden en de prijzen verhoogen. De heer I. de Bruijne laakte het eveneens, j dat de minimumprijzen maximumprijzen zijn geworden. Ook de garantieprijzen van den j oogst 1918 voldoen z. i. niet. *De heer Van Vessem critiseerde de taxa- tie, de vorige week te Zierikzee gehouden. De heer Geschiere wees er op, dat de witte boonen bij d© Walchersche boeren de plaats van suikerbieten innemen. Ze zijn onmis- baar, maar een maximumprijs van 30,- per 180 K.G. is veel te laag. De heer Wellernan zeide, dat de boeren in vertrouwen op de Regeering er in gevlogen zijn. Er is het vorige jaar veel meer graan- koren gezaaid dan in een behoorlijk bedrijf noodig was. Men mag eischen, bij de taxa- tie niet overgeleverd te zijn aan het inzicht van een paar lukraak gekozen personen. De heer Hanken stelde er prijs op te ver- klaren, dat de Inspecteur van den landbouw het met de prijszetting van den Minister niet eens v/as, doch geheel de meening van de Commissie deelde. De heer Van Langeraad critiseerde den aardappelhandel. Hij zag gaarne duidelijk vastgesteld, wie de aardappels opvordert en betaalt. Spreker gaf aok aan de Regeering rogge in ruil voor mai's, maar de mai's zag hij nooit. Een brief aan de Provinciale Brood-Commissie had niet het minste re~ sultaat. De heer Wellernan deelde mee, dat in het sociaal-democratische orgaan De Baanbre- *ker de boeren struikroover worden genoemd. Maar, zoo zeide hij, de boeren zijn in deze tijden de ruggegraat van de Regeering. De sociaal-democraten willen den arbeider zijn loon geven, maar laten zij ook eens uitreke- nen, wat het loon moet zijn voor het ver- bouwen van een HA tarwe. De heer Walter Kakebeeke wees er op, dat de Minister minimumprijzen vaststelde om volksvoed'sel te krijgen, en wel op ad- vies van mannen uit den landbouw voortge- komen. De groote ergernis van de landbou wers is nu de wijze, waarop de Minister de hem uitgebrachte prijsadviezen van onwaar- de verklaarde. Hij heeft eenvoudig de Com missie genegeerd. Spreker, die zelf zitting in deze Commissie had, houdt er niet van, de besprekirifen openbaar te maken, maar waar de Commissieieden zelf aangezien worden voor prijsverknoeiers, mocht deze mededeeling niet achterwege blijven. Zij, die" in Den Haag den Minister het laatst ad- viseerden, kregen de overhand. De Voorzitter zeide, dat ook hij reeds op de instelling van een Commissie van Be roep aandrong. Het systeem -deugt niet, dat alleen de taxateurs bevoegd zijn den prijs te bepalen. De prijs van van f 18,voor tar we van 1918 loopt groot gevaar. Het risico bij de tarwe is groot, en deze risico moet door hoogere prijzen veel minder worden.. Spreker heeft de hoop, dat de garantieprij zen voor 1918 gewijzigd zullen worden, en dat de aanwezige Kamerleden daartoe zullen medewerken. De heer Van Oeveren bepleitte een alge meene aansiuiting bij de Zeeuwsche Land bouw Maatschappij, die een krachtige vak- organisatie moet zijn. De heer Dorst drong er op aan, dat tijd van levering en betaling moeten vastgesteld worden. De Minister heeft vroeger als Di- recteur der Centrale Landbouw-Onderl.inge veel voor de boeren gedaan, maar nu werkt hij ze tegen. De Minister moet bij het zaai- plan 1918 80 pet. van het land voor ver- piichte zaai'fng aanwijzen, maar 20 pet. ge heel vrij laten. De Voorzitter besprak vervolgens het verbod van het behoud van eigen tarwe, dat groote ontstemming gewekt heeft en de oorzaak zal zijn, dat vele landbouv/ers hun granen, niet geheel zullen afleveren. Ze zijn thans achtergesteld bij de stedelingen. Wat dit verbod betreft, men zal onder den druk der tijdsomstandigheden toch wel moeten toegeven. Wanneer er geen voedsel meer is dreigt er een revolutie, waarvan de naweeen voor de boeren zeer siecht zullen zijn. De heer De Bruijne was het met de re geering eens, dat het leger goed gevoed moet worden; maar de landbouwers, de di- recte verdedigers van het vaderland tegen den verschrikkelijken vijand: den honger, hebben evenveel recht op hun voedsel als de soldaten. Ze hebben een zware dagtaak, en het regeeringsbrood is niet steeds goed ver- krijgbaar. De Minister moet den landbou wers graan voor eigen gebruik laten, wil hi] niet lijdelijk verzet uitlokken. (Wordt vervolgd.) hem met zijn zwaard te doorsteken." „Geva,ngen," hernam Mirjam. „Dan wordt hij gekruisigd, evenals de anderen, die wij gisteren op de muren van den Tem- pel zagen." Nehushta haalde de schouders op. „Het is best mogelijk," zeide zij, „als hij geen middel vindt om zelfmoord te ple.gen, of gered wordt." „Gered! Hoe kan hij gered worden?" In haar smart viel het arme meisje op de knieen, vouwde de handen en smeekte: „0! Jezus-Christus, dien ik dien, zeg mij, hoe ik Marcus kan redden. 0! ik heb hem lief, al is hij geen Christen; heb Gij hem ook lief om mijnentwille, en zeg mij, hoe ik hem kan redden. Of als een van ons moet sterven, neem mijn ieven dan voor het zijne!" (Wordt vervolgd.) SEEZESSCHE COERAST. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van de houders van alle inrichtingen waar gelagen worden gezet (herbergen, bierhuizen enz.) dat wanneer zich gedurende de feestdagen op 19, 20, 21, en 22 September 1917 in die lokaliteiten ■wanordelijkheden voordoen, de politie onmiddellijk tot sluiting van die inrichtingen zal overgaan. Ter Neuzen, 15 September 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZIN&A.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5