De krijgsMrijveii, Laatste Bsrichten. GEMENGDE BERICHTEN. PRF.DIKBEURTEH. Loop flsr Polking van Ter Neuzen. MISS SYLVIA PANKHURST TEN GUNSTE VAN DEN VREDE. Naar het Londensche weekblad World mededeelt, heeft da bekende Eogelsche voor- vechtster voor VrouweDklesrecht, miss Sylvia Pankhurst, met haar aanhangsters korte- lings in de omgeving van het Engelsche pariement een demonstratie ten gunste van den onmiddellijken vrede gehouden. Daar- by werden groote plakkaten en kleurige vlaggen, waarop vredelievende opschriften geschilderd waren, rondgedragen. Een der deelneemsters, een nauwelijks twintigjarige jonge dame droeg een groote banier met de woorden ,/Onze zonen in de loopgraven verlangen den vrede." SCARBOROUGH BESCHOTEN. Een vijandelijke duikboot verscheen "Woensdagnacht te 6,45 ter hoogte van Scar- Borough en vuurde 30 schoten af, waarvan ongeveer de helft in het land terechtkwam. Drie personen werden gedood en vijf ge wond. De materieele schade, die werd aan- .gericht, is gering. (Reuter). DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP ENGELAND. Uit Londen wordt officieel gemeld: Ze vijandelijke vliegtuigen vlogen Maandag tot ter hoogte van Chatham (Theemsmonding). Ze lieten een bom vallen op het eiland Tha- net. In de streek van Sheerness en Chat ham zijn geen militairen van het leger ge- troffen. Een burger vond den dood, zes liepen wonden op. De stoffelijke schade is gering. Vliegtuigen van'' ons gingen de lucht in en afweerkanonnen vuurden, maar vergeefs. De secretaris der admiraliteit deelt mee dat bij den aanval 107 mannen van de vloot zijn gedood en 86 gewond. Volgens een Reuter-bericht werden in den omtrek van Chatham 12 a 15 projec- tielen geworpen. Een groot aantal slacht- offers werd gemaakt, doordien een bom in de marinierskazerne viel. Op de scheeps- werf van Chatham werd geen schade aan- gericht. Het Engelsche ministerie van Oorlog •meldt: Tusscl^n halfelf Dinsdagavond en twee uur Woensdagnacht passeerden een groot aantal vijandelijke aeroplanes de Z.-O. kust over een groote uitgestrektheid. De aanvallers schenen afzonderlijk of in groepen van twee of drie aeroplanes te heb- ben gevlogen, waardoor hun aantal moeilijk geschat kon worden, maar het is mogelijk, dat wel een twintigtal vliegtuigen aan den. raid deelnamen. Omstreeks 11,20 uur werd bemerkt, dat eenige aeroplanes de omgeving van Londen naderden, waar te kwart voor twaalf de eerste bommen geworpen werden. Van dat oogenblik af tot circa een uur wer den in het district Londen 40 bommen ge worpen. Ook in vele kustplaatsen vielen projectielen. De materieele schade is niet belangrijk. Een vijandelijke aeroplane werd neergeschoten en kwam voor Sheerness in zee terecht (Later telegram.) Het Persbureau meldt, dat bij den luchtaanval elf personen gedood en 62 gewond zijn. De luchtaanval van Dinsdagavond was, zoo meldt een particular bericht, de eerste Duitsche raid bij maanlicht. Ofschoon het mooi weer was, hing er eenige nevel, zoo- dat de aeroplanes niet zichtbaar waren. Toch sprak ik eenige personen, die beweer- den ze te hebben gezien, hoewel zij onzeker waren over het aantal, maar vermoedelijk -waren er vrij veel, te oordeelen naar het geraas der schroeven. Van kwart voor twaalf tot middernacht duurden de ontploffingen der geworpen bommen en het gebulder van het afweer- geschut onafgebroken voort, en eveneens van 12,40, toen de tweede aanval begon, tot een uur. Vele personen zochten een schuil- plaats in de stations van den ondergrond- schen spoorweg en in kelders. De raid veroorzaakte meer opgewonden- heid danx een der vorige, omdat het ge- snor der motors voortdurend werd gehoord, zonder dat iemand kon zien, waar zich de aanvaller bevond. TEE NEUZEN, 7 Sept. 1917.. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidi als volgt Hoogste barometerstand 770.7 Haparanda. Laagste barometerstand 760.0 Helder. Verwachting tot den avond van 8 Sept. Zwakke tot matige veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richtingen, meest lieht tot half bewolkt, droog weer behoudens kans op on weer, vrij warm overdag. Benoemd. De heer Jac. Deij aihier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Ouddorp. Inbraak. Naar we vernemen, werd heden moigen ontdekt, dat men zich in den afgeloopen nacht door verbreking van een boven- raam toegang heeft weten te verschaffen tot het pakhuis van mej. de wed. Donze, aan de Lange Kerksiraat. De bezoeker of bezoekers hebben blijkbaar niet veel van bun gading kunnen vinden of geen gele- genheid te hebben gehad iets mede te nemen, want, voor zoover is na te gaan, wordt miets of althans zeer weinig vermist. Een schipperskwestie. Zooals onlangs in ons blad werd gemeld, is aihier opgericht eene afdeeling van den Algemeenen Binnenschippersbond. Deze vereeniging stelt zich niet alleen ten doel bet bedingen van loonende vrachten, doch heeft eene ljjst ingevoerd, waarop de'leden zich kunnen laten inschrijven. Wanneer nu aan de vereeniging eene lading wordt gepresenteerd, komen de leden volgens de op die lijst aangegeven rangnummers voor het uitvoeren der opdracht in aaumerking. Eenige voorkeur voor den een of anderen schipper is daarbij uitgesloten. Nu was heden naar we vernamen vauwege de groenten- en fruitveiling aihier aan den Bond toegezegd, dat van haar een schip zou gevraagd worden, terwi)l later bemerkt werdt, dat men den Bond on der de duiven wilde schieten, en dat een schip van een particulier schipper was aan- genomen, zijnde schipper P. de Lege. Een en ander veroorzaakte een steeds sterker wordende gisting onder een groep bondsleden en teen de genoemde schipper uit de Vluchthavjn wilde verhalen naar de laadplaats, werd hem dit, omdat mon- delinge vertoogen niet hielpen, met gewe d eelet. Meertouwen werden losgeworpen, ben aantal schippers sprongen aan booid, de schipper met een pak slaag bedreigd, en, niet tegen de overmacht op kunnende, moest hij toezien, dat zijn schip weer terug in de Vluchthaven werd gebracht. Op dat oogenblik kwam de politie tus- schenbeide. Aan de order, dat zy die niet aan boord thuis behoorden, het schip hadden te verlaten, werd spoedig voldaan. Een onderzoek werdaangevangen, waartoe de schipper zich naar het bureau van den wachtmeester de marechaussee begaf en de ryks- en gemeentepolitie ook een aan tal der aanvallers meenam, terwijl later nog enkelen werden opgehaald. Naar men ons mededeelde zal voor de te vervoeren vracht alsnog een schip van den Bond worden aangenomer.. Verkooping woonhuis. Woen-sdag werd aihier in het logement „'s Lands Welvaren", ten overstaan van den notaris Le Nobel, krachtens art. 1223 B. W. in het openbaar verkocht, een nieuw gebouwd woonhuis en aanhoorigheden, aan het nieuwe kaDaal te Ter Neuzen, groot 84 centiaren, bewoond door den heer S. Gazan. Kooper werd de heer P. P. A. Dialeman Dees voor f 3900. Veiling van hofsteden en bouwlanden. Heden werd aihier ten overstaan van de Notarissen Van der Moer en Dregmans in het „Nederlandsch Logement" beeindigd de veiling der hofsteden en bouwlanden, ten verzoeke van de erfgenamen van mevr. de wed. G. Wieland-Weijkman. Heden werden verkocht: Perceel 16. Eene hofstede, in den Vogel- schorpolder, (net bouw- -en weiland, groot 39 hectaren 94 aren 14 centiaren of 89 ge- meten 189 roeden, voor f 845 per gemet of in massa voor f 75.741,65, aan den heer C. J. Schippers te Breskens. Boomprijs f 5520. Perceel 17. Bouw- en weiland, in den Vogelschorpolder, ter grootte van 12 hec taren 47 aren 39 centiaren of 27 gemeten 298 roeden, aan den heer Jan Wieland te Axel, voor 810 per gemet of in massa voor f 22.674,72. Perceelen 18, 19, 20 en 21. Bouwland, in den Bontepolder, ter grootte van 24 hec taren 35 aren 39 centiaren of 54 gemeten 195 roeden, aan den heer A. Wieland e.a. te Ter Neuzen, voor f 600 per gemet of in massa voor f 32.792,50. Perceel 22. Bouw- en weiland, in den Seijdlitzpolder, ter grootte van 15 hectaren 94 aren 70 centiaren of 35 gemeten 236 roeden, aan de firma Gebrs. Kaan te Hoek, voor 800 per gemet of in massa voor f 28.630,16. Perceel 23. Bouw- en weiland, in den Van Remoorterepolder, groot 9 hectaren 65 aren 40 centiaren of 21 gemeten 199 roe den, aan den heer J. H. Wolfert e.a. te Ter Neuzen, voor 1055 per gemet of in massa voor 22.856,75. Perceelen 24 en 25. Bouwland, in den Nieuw Westdorpepolder, groot 6 hectaren 66 aren 30 centiaren of 14 gemeten 85'/2 roeden, aan den heer Iz. van Cadzand e.a. te Ter Neuzen, voor /850 per gemet of in massa voor f 12.709,71. Perceel 26. Bouwland, watergang en Bermsloot, in den polder Willem III, ge- meente Boschkapelle, groot 9 hectaren 19 aren 45 centiaren of 20 gemeten 190 roe den, aan den heer Jan de Zeeuw Hz. te Boschkapelle voor' J860 per gemet of in massa voor J 17.745,22. (Het totaal der opbrengst van de Dins- dag en heden geveilde hofsteden enz. be- draagt, met inbegrip van den boomprijs f 495.499,08.) Besmettelijke ziekten. Blykens het Maandblad van den Cen- tralen Gezondheidsraad kwamen in de maand Juli in de provincie Zeeland voor 49 ge- vallen van roodvonk en 19 van diptheritis 1 geval van diptheritus kwam voor met doodelijken afloop. Van de gavallen van roodvonk kwamen 29 voor te Middelburg en 10 te Vlissiugen. Te Ter Neuzen kwamen voor 2 gevallen diphteritis en 1 van roodvonk. In het geheele rijk kwamen voor 230 gevallen van typhus of febris typhoidea, 644 gevallen van roodvonk, 463 van dip theritis en 28 van meningitis (nekkramp), waarvan resp. 17, 9, 22 en 20 met doode lijken afloop. Passen ingetrokken. Aan de mosselvisschers te Philippine, die passen hadden gekregen om mosselen naar Antwerpen te brengen, zijn deze passen weer ontnomen. Koffle. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft het volgende bepaald de prijs, tegen welken koffle in den tus- schenhandel ten hoogste zal mogen worden verkocht d. i. de prys door branders en handelaren aan detaillisten in rekening te brengen voor gebrande koffle wordt vastgesteld op 83 cents per lj3 K.G. los en 85 cents per J/a K-G. verpakt. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft verder bepaald de aflevering van ruwe koffle is verboden, behoudens vooraf verkregen toestemming van het Thee-koffie-Distributiekantoor en met inachtneming van de voorwaarden bij die toestemming door dat kantoor te stellen. (St.ct.) Bloem, meel en rogge. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft, onder intrekking van zijn beschikking van 20 Maart jl., laatstelijk ge- wijzigd bij zijn beschikking van 19 April, bepaald: a. dat de verhouding van het gewicht, dat de ingeleverde bons vertegenwoordigen en het gewicht van de nieuwe grondstoffen, dat naar aanleiding daarvan zal worden verstrekt, wordt vastgesteld als volgt: lo. voor 100 K.G. W. bons wordt ver strekt of 73 K.G. inlandsche tarwebloem of 71,5 K.G. Amerikaansche tarwebloem of 70 K.G. rogge; 2o. voor 100 K.G. B. bons wordt ver strekt 71,5 K.G. tarwemeel; 3o. voor 100 K.G. R. bons wordt verstrekt 70 K.G. rogge; b. dat, zoodra in plaats van tarwebloem (inlandsch of Amerikaansch) en tarwemeel zal worden geleverd, bloem en meel van een bepaalde samenstelling, voor het vast gestelde" sub a. lo. moet worden gelezen: voor 100 K.G. W. bons wordt verstrekt of 72 K.G. regeeringsbloem of 70 K.G. rog ge, terwijl voor het vastgestelde sub a. 2o. alsdan moet worden gelezen: voor 100 K.G. B. bons wordt verstrekt 67 K.G. regeerings- meel; c. dat, zoodra in plaats van rogge zullen worden geleverd regeeringsgrondstoffen voor grof roggebrood, voor het vastgestelde sub a. 3o. moet worden gelezen: voor 100 K.G. R. bons wordt verstrekt: 70 K.G. re geeringsgrondstoffen voor grof roggebrood. Deze bepaling treedt in werking met in- gang van 12 dezer, met dien verstande, dat zij voor het eerst van toepassing zal zijn op de bons der broodkaarten gemerkt 26ste week. (St.ct.) Grensgebied ontzegd. De opperbevelhebber van land- en zee- macht heeft, overwegende, dat de aanwe- zigheid van de hieronder genoemde perso nen in het in staat van beleg verklaarde grensgebied voor de rust en algemeene vei- ligheid gevaarlijk moet worden geacht, den toegang tot en het verblijf binnen de in staat van beleg verklaarde gemeenten, be- hoorende tot de werken aan de Wester- Schelde, het gezagsgebied van den territo- rialen bevelhebber :n Noord-Brabant enz., het gezagsgebied van den territorialen be velhebber in Overijsel enz., met uitzondering van de gemeenten Doornspiik, Elburg, Er- melo, Harderwijk, Oldebroek; het fort op den Hoofddam bij Pannerden en het gezags gebied van den territorialen bevelhebber in Friesland enz., met uitzondering van de in staat van beleg verklaarde gemeenten der provincie Friesland, verboden aan: Otto Vogel, koopman, 28 jaar oud, wo- nende te Friedrichstadt a.d. Oder; August Bruggeman, 43 jaar, molenaar en landbou- wer te Atstatte, beiden. Duitschland; Aieida Johanna van Halteren, 30 jaar, echtgenoote van Willem Vermeulen te Utrecht; Chris- tiaan Aloysius Luitbertus Deenen, 36 jaar, wonende te Zevenaar; Wolterus Bernardus Hattinck, 40 jaar, wonende te Velp; Elisa beth Maria van den Muysenbergh, 42 jaar, vrouw van Hattink; Wilhelmina Giesen, 22 jaar, wonende Arnhem; Reinder Joldersma, 29 jaar, winkelier te Almelo; Julius van Laar, 25 jaar, wonende te Baarn, en Hen- drik Greveling, 28 jaar, wonende te Vrie- zenveen. De commandant der stelling van de Mon- den der Maas en der Schelde, heeft het ver blijf in zijn gezagsgebied, wegens het be- trokken zijn bij den smokkelhandel, ontzegd aan: Adriaan van Dinteren, geboren 18 Mei 1889 te Dussen, thans wonende te Rotter dam, schippersknecht; Jan Franciscus Calie, geboren 21 December 1868 te Aardenburg, wonende te Eede, koopman van beroep; Marguerite Maria Coens, geboren 31 Octo ber 1898 te Eede, wonende aldaar; Chris- tiaan Jacobus Wittman, geboren den 8 Fe- bruari 1879 te Dordrecht, schipper aan boord van het sleepschip „God met Ons", en Dominicus Franciscus Belaert, geboren 31 Augustus 1887 te Zuiddorpe, wonende al daar. A1 deze personen zijn van Nederland- sche nationaliteit. afgeslagen en zij verschillende kwetsuren bekwam. Geen meevaller. Een werkman M. Schieman, die dezer dagen zijn raapgraan, dat door zijn gezin met zorg was byeenverzameld, in zyn schuurtje had klaar gezet, om het den daaropvolgenden dag te dorschen, bleek dien dag dat dit overbodig was, een ander was hem voor geweest en had den geheelen voorraad weggehaald. Treurig. De arbeider F. de Jonge, die in den nacht van Yrijdag op Zaterdag bij zijn zieken vader onder Zaamslag ging waken, werd door anderen aldaar zelf dood aan- getroffen. KOEWACHT. Woensdagnamiddag ontdekte de rijks- ambtenaar Noorderwier op den Heikant niet ver van de Belgische grens, een 6tal koeien die door een hem onbekend persoon werden voortgedreven. Daar deze persoon de her- komst der koeien niet kon aangeven, en de ambtenaar raeende dat zjj wel eens over den draad zouden kunnen gaan, achtte deze het verstaudigst de koeien aan te houden. Zij werden naar den burgemeester gevoerd en daar gestald. Donderdagmorgen daagden de eigenaars reeds op en na voldaan van eenige formaliteiten, werden de dieren naar de weide gebracht waar zij uitgebroken of uitgebaald waren. ST. JANSTEEN. Ter raadszitting van 4 Sept. waren alle leden present. Als nieuw gekozen leden werden beeedigd de heeren C. H. M. Plasscbaert, P. C. van Helsland, Aug. Aerts en J. C. Coraelissens. Benoemd tot wethouders de heeren J. Yael en G. de Buck. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim de heeren A. Eggermont en P. Dubois, tot lid van het burgerlijk arm- bestuur den J. M. Bleyenbergh. Yoorloopig vastgesteld de gemeente- rekening over 1916 en vastgesteld de ge- meentebegrooting voor 1918 De jaarwedde van den gemeente-veld- wachter C. L. Ivens werd gebracht van 650 op 750 en die van den politieagent J. F. de Bot van 500 op 650 Ter fine van advies in handen gesteld van het dagelyksch bestuur, een schrijven der gezondheidscommissie gezeteld te Hulst betreffende aanstelling gemeente vroedvrouw. HULST. In deze gemeente heerscht sinds eenige jaren zeer groote woningnood, vooral voor den kleinen burger- en werkmansstand. A1 is de woning, die te huur komt, no zoo klein, dan doen er zich toch terstond talrijke liefhebbers op. Onlangs zijn een aantal woningen ver kocht, die voor een gedeelte door koopers niet huurders, zullen worden betrokken; de huidige gebruikers weten niet, waar zij een onderdak zullen vinden. BOSCHKAPELLE. Op zeer vele aardappelvelden neemt het bederf erg toe; vooral de Eigenheimers blij- ken aangetast te zijn. In den' zwaren grond van den Willem Ill- polder, die het vocht bijna niet doorlaat, lig- gen akkers, die ternauwernood de kosten van het rooien zullen opbrengen; door de hevige regens zijn er de aardappelen letter- lijk gerot. Iemand wondde zich bij het slachten aan de hand, die spoedig zoo'n vreemde kleur kreeg en zoo pijnlijk werd, »dat de Gerefortneerde Gemeente (Ylooswijkstraat) Appelen en peren. Ten aan zien van de prijzen van appe len en peren .heeft de Fruit-oentrale gisbe- ren het volgende ter kennis gebrachf van de Veilingsbesturen: Da alt de binnenlandsche prijs der appelen beneden 5 en die der peren baneden 3 cent per K.G. dan mag voor de fabrieken worden overgeveild. Daalt de fabrieksprijs der ap pelen beneden 3 (en die der peren beneden 2 cent per K.G., dan mag voor het buiten- land worden geveild. Smokkelarij. De douane-beamblen te Hansweert heb ben op het schip Gaurisankar een hoeveel- heid smokkelwaar ontdekt, bestemd voor uilvoer naar Antwerpen. De vrouw van den schipper is gevanke- -lij,k naar Middelburg gebracht. ZAAMSLAG. Toen Donderdagmiddag de vrouw van den vrachtryder De Bokx in den stal bij de paarden kwam, schrok een der dieren en sloeg aehteruit. Het dier raakte de vrouw zoodanig dat een barer beenen werd hulp van den geneesheer moest worden in- geroepen, door wien bloedvergiftiging werd geconstateerd. Tot Wethouder werden deze week her- kozen de heeren P. B. Mel en P. A. Stal- laert-Perdaan. GRAAUW. Tot onderwijzeres aan de school aihier is benoemd mej. M. Cremer van Molenhoek, gemeente Hontenisse. HENGSTDIJK. Tot onderwijzer aan de O. L. School ai hier is benoemd de heer A. Kerckhaert, thans in gelijke betrekking aan de R.-K. school te Ovezande. BIERVLIET. AlJiier werd Zaterdag door de kommiezen 475 kilo zeep, in den schaapstal van den landbouwer C. geborgen, in beslag geno- men. BRESKENS. Zaterdagmiddag' waren de bestellers- knechts bij den Provincialen stoomboot- dienst bezig met de boot aihier te ontladen. Onder de talrijke collis en goederen waren ook een paar molensteenen, waarvan een bij het verrollen uitgleed, kantelde en onge- lukkigerwijze terecht kwam op het been van Abr. Staartsen. Onder de hevigste pij- nen werd hij huiswaarts gebracht. Des avonds werd het been gezet. Dezer dagen is aihier bij het ontladen der vrachtboot ,,Valk" een zware brand- kast uit de takel losgeraakt en te water gevallen. Des avonds bij laag water is het gevaarte weer boven gebracht, doch door de geadresseerden niet aanvaard, wegens de onwillekeurig aangebrachte schade, die vooral het zeewater veroorzaakte. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Ylooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. eD 5J u., (ouden tijd) leeskerk. Zandag 9 September 1917. Mervormde Kerk. Lokaal „Eben-Hae«er" (Ksrkhoflaan). Ter Neuzen. 5£ u., Evangelisatie. In den modder gestikt. Zaterdagavond te ruirn 9 uur ging een dichte auto in ongewoon snelle vaart te Leeuwarden langs de nieuwe stad Zuidzijde in de richting van de Vrouwepoort. De weg, dien de auto nam, was niet zeer regelmatig, zoodat toeschouwers den indruk kregen, dat er iets aan de stuurinrichting onklaar was. Bij het Schavernek mqest de auto een bocht nemen, het voertuig ging echter recht door en botste met groot geweld tegen een leu- ning van de vaste steenen brug al-daar, die brak. Met zooveel kracht had de botsing plaats, dat het metselwerk, waarin de leu- ningpijlers vastzaten, uit elkaar werd ge- rukt. De auto stortte bij den hoogen wal van het Schavernek te water. Door het raampje van de carosserie wist met} met veel moeite de drie inzittenden: een ingezetene van Leeuwarden en twee personen uit de provin cie, met behulp van ladders en touwen te redden. Eerst na een tiental. minuten ge- lukte het den chauffeur op het droge te krij- gen. De ongelukkige was blijkbaar met het hoofd in de modder terecht gekomen en ge stikt. Het slachtoffer is de zoon van den wagenverhuurder, den heer H. van Sneek. Rywiel ontvreemd. Bij een rijwielhandelaar te Katwijk aan den Iiijn, is ontvreemd het rywiel van deninspecteur van politieHet rij- wiel was er in reparatie. Yan een lokomotief gevallen. Met den trein, die Dinsdagavond te 5.32 van hier naar Leiden is vertrokken, heeft niet ver van het Haagsche station een ernstig ongeluk plaats gehad. De machi nist Schoenmaker, wonende aan den Morsch- weg te Leiden, bevond zich namelijk op de locomotief om zijn remwerk na te kijken, toen hij ter hoogte van de Loobrug van de locomotief viel en met zyn hoofd tegen de ijzeren leuning werd geslingerd. De stoker remde onmiddellijk. Zwaar aan het hoofd gewond en in bewusteloozen toe- stand werd hij opgenomen en in een goe- derenwagen neergelegd, waar een toevallig in den trein aanwezige geneesheer het eerste verband legde en schedelbreuk con- stateerde. Te Leiden werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zijn toe- stand is zovgwekkend. Een anstige nacht. De nachtstoker van de tram in den Anna- polder, L. K., zou volgens de M. Crt., Maandagmorgen na afloop van zyn dienst naar Bruinisse roeien. Daar hij lang over tijd niet thuis was, dacht men dat hij ver- dronken5 was. Na ingesteld onderzoek bleek echter, dat hij door den sterken stroom was meegesleept en nog gelukkig op een zandbank terecht gekomen, waar men hem toen spoedig van verloste. Als hij daar niet terecht gekomen was, was hij zeker de zee ingedreven. De totale crisisuitgaven. Blykens een officieele mededeeling wordt het toiaalbedrag der crisisuitgaven tot 1 Augustus 1917 geschat op 739.100.000. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. R. Kolbe, fabrieksarbeider, O 205, uit 8as van Gent. J. M. Jurry, zonder beroep, Noordstraat 60, uit Gorincbem. D. Bruggeman, timmerman, Baandijk 1, uit Heerlen. E. Oppeneer, landbouwersknecht, Kerk- hoflaan 15, uit Axel. E. W. van der Horst, fruitcontrolear, Donze-Yisserstraat 69, uit Rotterdam. Vertrokken: J. A. Toesseint, klerk by de Post en Telegraphie, van Bovenstraat 29, naar Bergen op Zoom. J. Herrebout, onderwyzer, O 169, naar Ermelo. 8, J. Koster, zonder beroep, Donze Visser- straat 46, naar Kampen. R. G. E. L. Verstraeten, zonder beroep, Nienwe Stationsweg 3, naar St. Michiels Gestel. J. van Es, landbouwersknecht, O 84, naar Zaamslag. J. M. van der Hooft, zonder beroep, Zandstraat 12, naar Rotterdam. Hulst. 10 u. Kloosterzande. 10 Ds. De Boer, u., W. J. van Lindonk. Gerefortneerde Kerken. Ter Neuzen. 9i u. en 2 u., Ds. A. Groenewege van Charlois. Hoek. 10 u. en 3 u.3 Ds. H. v. d. Wall. Chr. Gerefortneerde Kerk. Zaamslag. 9J u. en 2$ u., (zomertijd), Ds. L. de Bruijn. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., Ds. D. C. van Overduin. Ter Neuzen. 9£ u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 91 u. en 2 u., dhr. L. Dek. 9£ u., Ds. E. Raams en u., Ds. E. Raams, Gebedsure voor den vrede. 9J u. ep 2£ u., Ds. G. van Dis. 9i u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9| u., Ds. H. Akersloot van Hou ten Roos. K. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H, H. Diensten om 7,81 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. Slulskii. Hoek. Zaamslag. Axel. Philippine

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6