Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6580. Zaterdag 8 September 1917. 57e Jaargang. Aanwijzing verkrijgbaarstelling Levensmiddeien. De Oorlog. Maximumprflzen Koffie en Thee. Betreffende Koffie-extract. Maximumprijzen eieren. Broodkaarten voor Landbouwers. EUILilTON. B1NNEMLAND. TWEjBHES BXi.^13. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 10S© Sept. geldig zulien zijn voor Bak- en Braadvet bon no. 4 2e serie Varkensvleesch a 5 2e Groene erwten e B 19 le Rijst s v 14 le Ter Neuzen, 7 Sept. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HDIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 5 voor Varkens vleesch ma%0,400K.G. worden afgegeven. Op bon no. 14 voor Rijst mag slechts 0,200 K.G. worden af gegeven. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, ingevolge circ. no. 66496 dd. 1 September j.l., dat door Z. Exc. den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel zijn vastgesteld de volgende maximumprij- zen, tegen welke in den kleinhandel thee en koffie ten hoogste zulien mogen wor den verkocht: Thee: Jl,40 per /2 K.G. Koffie: 1,per /2 K.G. Ter Neuzen, 6 September 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ter voldoening aan circ. 66496, dd. 4 September j.l.: lo. het is verboden koffie te verwerken tot koffie-extract, anders dan voor eigen huishoudelijk gebruik; 2o. de aflevering van koffie-extract is ver boden; 3o. wederverkoopers van koffie-extract zijn verplicht onverwijld van den bij hen aanwezigen voorraad koffie- extract opgave te doen aan het thee- en koffie-Distributiekantoor, Visch- steeg 5, Amsterdam. Ter Neuzen, 6 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat Z. Exc. de Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del een maximum-kleinhandelprijs voor Re- geeringseieren heeft vastgesteld van 10 ct. per stuk. Ter Nquzen, 6 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat ingevolge circ. no. 66455|8bis en circ. B G no. 142, perso- nen, die tot 1 September gewoon waren van eigen graan brood te bakken, in het bezit moeten worden gesteld van broodkaarten, daar geen eigen tarwe meer mag worden verbruikt. Deze broodkaarten zijn op aanvrage ver- krijgbaar op het Levensmiddelenbureau, Java, a.s. Maandag 10 September, van 912 uur voormiddag. Ter Neuzen, 6 September 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. DOOR H. RIDER HAGGARD. „Kijk! Daar!" riep zij. Nehushta knikte. „Ja, hij is het; ik dacht het dadelijk wel. En nu wij hem gezien hebben, meesteres, gaan wij zeker hier vandaan?" „Weggaan?" vroeg Mirjam, „waarom?" „Omdat een der beide legers wel eens op de gedachte zou kunnen komen, dat dit ge- bouw hun van nut kon zijn, en de dichtge- metselde deur openbreken. En dan konden zij de trap opkomen, en dan „En dan," ging Mirjam bedaard voort, „zouden wij gevangen genomen worden. En wat zou dat? Als de Joden ons vinden, zijn wij van hun partij; en vinden de Ro- meinen ons nu, voor de Romeinen ben Kolenbes paring. Te DelfL zulien op een Rental plaatsen gelegenheden worden opengesteld, >vaar warm water verkrijgbaar zal wezen voor koffie, thee of waschgebruik. De gcheepvaart. N.aar het Ned. jCorr.Tmreau meldt, heeft de regeering thans vergunning verleend tot uitvaren van de schepen Hollandia, Gooi- land, Zaanland, Rijnland en Drecliterland, alle van de Koninklijke Hollandsche Lloyd. A1 deze schepen zulien naar Zuid-Amerika vertrekken. Ook voor de Kawi van de Rotterdamsche Lloyd en 'de Grotins van de Maatschappij Nederland is deze vergunning verleend voor Indie. Wat betreft de uitvaart van andere sche pen naar Indie, daaromtrent staat nog niets vast, aangezien dit vertrek verband houdt met een nog hangende kwestie over bet verstrekken van bunkerkolen door Amerika. Het stoomschip Schiedijk (van de Ilolland- Amerikalijn) is gisteren van New-York te Rotterdam aangekomen met 9-100 balen ka- toen en verschillende gtukgoederen. Koffie. Be Minister van Landbonw heeft bekend gemaakt, dat hij (den prijs van koffie voar detaillisten bepaaid heeft ,op 83 cts. per 1/2 K.G. en 85 cts per i/2 K.G. verpakt. Hierbij moet echler nog vermeld worden, dat de detaillist verplicht is bovendien nog 2y2 ct. per 1/2 K.G. distnbutiekosten te be- talen. De uitvoer van graan ml Amerika. Naar aanleiding van de berichten uit Was hington over weigering van graanuitvoer naar Nederland, heeft het Minsterie van builenlandsche zaken het vol gen id >e meege- deeld: Op het oiogenblik dat in de Verecnigde Staten uiivoerverboden op graan werden toegepast, lagen in Amerikaansche havens ©en veerlig beladen Nederlandsclie stoom- schepen. De beer Hoover, regelaar van de voeding in Amerika en tevens president van de Commission for Relief in Belgium, deel- de aian onzen gezant te Washington made, dat de ladingen 7.0uden worden vrijgelaten, op voorwaarde, dat 2/3 daarvan aan de ReliefcommiSsie zou komen en 1/3 voor Nederland beschikbaar zoude zijn. De re geering was in beginsel bereid, in dit voor- stel te treden, doch bij oveiieg met de directie der Relief-commissie te Rotterdam bleek, dat men 2/3 der ladingen voor Belgie niet kon gebruiken. Deze commissie toch is door de Duitsche overheid niet gemach- tigd, veevoeder in Belgie in te voeren, en bij onderzoek bleek de bevrachting van de beladen schepen aldus te zijn verdeeld: 18,500 ton tarwe, 64,900 ton mais, 16,600 tan gerst, 42,100 ton haver, 52,400 ton lijn- koeken. Van deze jirlikclen kon de Relief- commissie slechts de 18,500 ton tarwe en ongeveer 30.000 ton mais gebruiken. Vasthoudende iaan lie! door den heer Hoover aangegeven beginsel werd daarom hel volgende tegen voorstel gedaan. De Re- liefcommissie zou reclit hebben bp 2/3 van de geheele beladen vrachlruimte van 135,000 ton, dus ongeveer pp 135,000 ton. Zij kon gebruiken 18,500 ton tarwe en '30,000 ton mais, totaal 48,500 ton. Het deficit van on- veer 85,000 ton zou de Nederlandsclie re- geering in scheepsruimte Jiescliikbaar stel- len. Waiar voor Nederland dan ongeveer 145,000 ton zou overblijven, verklaarde de regeering zich bereid, ook de tonnage voor |de Relief commissie op 145,000 ton le brengen. De American Export .Council, liet lichaam, dat in de Verecnigde Staten over uitvoer bescliikt, aanvaardde dit yoorstel niet, doch besliste, dat de Reliefoommissie de beschik- king zou krijgen over 185,000 ton tarwe en 40,000 ton mais, lerwijl voor Nederland zou worden vrijgelaten 135,000 ton gerst en on geveer 37,000 ton mais. Ofschoon deze beslissing yorre van be- vredigend was, moest zij ten slotle worden aang'enomen als het ,uiterate dat verkregen kon worden. Aan den gezant te Washington werd vol- macht gegeven, in pverleg met de inlvoop- agenten der regeering de noodige voorzic- ningen te treffen pm tot een verdeeling van de vrijgelaten ladingen te gerahen. Daarbij deden zicli moeilijkheden voor lerzakQ van de goedkeuring van de ladingen voor de Reliefcommissie. Door het lange liggen toch in de in Amerika heerschende hitte waren vele ladingen tot bodcrf overgegaan. ik niet zoo heel bang." „Gij bedoelt dat gij niet bang zijt voor een Romein. Maar wie weet, of die op het oogenblik niet reeds doOd is „0, zeg dat niet," smeekte Mirjam, de hand op haar hart drukkend. „Neen, of het veilig is of niet, ik wil zien hoe dit gevecht afloopt. Kijk, daar ginds is Caleb jawel, Caleb, die zelf de Joden aanhitst. Wat staat zijn gelaat woest; hij gelijkt een hyena die in een val geraakt is. Neen, nu ga ik zeker niet ga gij maar, en laat mij hier blijven." ,,Daar gij te zwaar en te sterk voor mijn oude armen zijt, om u naar beneden te dra- gen, zult gij uw zin hebben," antwoordde Nehushta kalm. „In ieder geval hebben wij eten bij ons, en onze beschermengelen kun nen ons evengoed bewaren bovenop een toren, als in de donkere regenbakken bene den. Wij zulien het dus maar afwachten." De Romeinen, onder aanvoering van pre- 1 feet Marcus en andere officieren, kwamen Deze onderhandelmgen werden door den gezant met den heer Hoover tot een good einde gebraclil en schriftelijk bevestigd. De American Export Council even wel hechtte aan de getroffen scliikking zijn gO'edkeuring niet, op grond dat zij geen bindende kracht had, omdat de heer Hoover haar zou heb ben getroffen in zijn qualileit van president der Commisson for Relief in Belgium en niet in die van regelaar van de voeding. Intusschen trackt de gezant nog wijzi- ging te verkrijgen van de gevallen beslissing. Raap- en Patentolie. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaaid: I. de aflevering van raap en patentolie door oliefabrikanten e* oliehandelaren is verbodeD, tensij met sebriftelijke toestem- micg van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. In geval van twijfel, of iemand gerangsehikt moet worden onder de oliefabrikanten en oliehandelaren, wordt door den Minister voornoemd beslist. II. Aanvragen voor het verleenen van toestemming als sub I bedoeld, behooren te worden gericht. tot de commissie van advies in zake bet gebruik van eetbare vettenvoor teebnische doeleinden, van Spejk- straat 4, te 's-Gravenhage. (St.et.) Erandspiritus. De Minister van Financien, gelet op de Kon. besluiten van 19 Mei 1916 (Stbl. no. 189) en van 9 Augustus 1917 (Stbl. 562) en overwegende, dat ten gevolge van den oorlogstoestand de toepassing van het 3de lid van art. 2 van het Kon. besluit van 30 November 1908 (Stbl. no. 346), alsook die van de resolutie van 19 April 1917, no. 71, bezwaar ondervindt, heeft met ingang van 21 dezer; a. genoemde resolutie ingetrokken b. bepaaid, voor de vermenging van ge- distilleerd tot brandspiritus, daaraan voor iederen hectoliter zuiveren alcohol, dien het gedistilleerd bij 15° C. be vat, zal wor den toegevoegd een halven liter petroleum- distillaat, benevens vijf centiliter eener kleurstofoplossicg c. den prg3 van vorenbedoeld mengmid- del gesteld op dertig cent voor de hoeveel- heid benoodigd voev Yc vermenging van een hectoliter gedistilleerd ad 100 pCt., bljjvende die van den blanken houtgeest, bedoeld in art. 15 van het Kon. besluit van 30 November 1908 (Stbl. no. 346), bepaaid op vijf en tachtig cent per liter. (St.Ct.) DE ALGEMEENE TOESTAND. De val van Riga en van de vesting Duna- munde, aan de monding van de Dwina, is van militair standpunt schrijft het Hbl. van zeer groot belang. Nu de bijzonderhe- den bekend worden, blijkt, dat de toestand zich daar aldus heeft gewijzigd. Op den 2en September drongen de eerste troepen van het achtste Duitsche leger bij Uexkull over de Dwina, daarop volgde de concentrische opmarsch van Mitau naar Riga, langs den straatweg, en van Uexkull op den Oostelij- ken oever der Dwina. De Russische weer- stand ten Zuiden van Riga, aan den oever Wenden-Walk naar Petersburg leidenden straatweg werd verbroken, en zoodoende kon de stad in het front en in den rug wor den genaderd. De Russische troepen, die aan de Jagelbeek weerstand wilden bieden, wer den verslagen, en daardoor ontstond in het Russische twaalfde leger een paniek, die ge~ deeltelijk het gevolg was van de stemming, in het Russische leger heerschende en van den onderlingen strijd tusschen Russen en Letten. In dit verband moet de aandacht worden gevestigd op de gevolgen, die de krasse houding van de voorloopige Russische re geering tegen de Finnen aangenomen, op de andere vreemde volken in dit dee! van Rusland heeft. De Letten, wier hoofdstad Riga is, zijn door de zonderlinge besluiten van de voorloopige regeering jegens de vrij- heidlievende wenschen der Finnen, volko- uit hun versterkingen te voorschijn, opge- wacht door de Joden, die uit den Tempel versterking hadden gekregen, en tot wier aanvoerders Caleb behoorde. De strijd ont- brandde opnieuw. Het paard van Marcus werd onder hem doodgestoken, zoodat hij verder te voet moest vechten. Mirjam, die slechts oogen had voor Caleb en voor Mar cus, bemerkte, dat de eerste zich een weg baande naar een punt, en dat punt was Mar cus. Deze scheen het te weten; hij bewoog zich althans in de richting naar Caleb. Eindelijk waren zij vlak bij elkander, en be- gonnen nu op elkaar in te slaan, het duurde echter niet lang, of een Romeinsch ruiter scheidde hen. En beide partijen zochten hun linie weer op, en voerden hun gewonden mede. Zoo ging het soms met tusschenpoozen van twee of drie uren, van 's morgens tot 's middags, en van 's middags tot zons- ondergang. Het "*e gedeelte van den dag hadden/p -zich tot de verde- men uit hun gewone doen geraakt. Zij zouden zich wellicht krachtig bij de Rus sen hebben aangesloten, wanneer de Regee ring te Petersburg zich in staat had getoond den vrijheidszin der door de tsaristische re- geeringen - sedert eeuwen onderdrukte, on- derworpen volken te begrijpen en te waar- deeren. Maar nauwelijks aan het bewirid gekomen toonde Kerensky tegen dit streven naar autonomic en federatie een zoodanig gebrek aan inzicht, dat hij de Finnen tot wanhoop drijft en tot verzet prikkelt. Dit moest invloed hebben op de andere volken in die streek, en zoo vernemen wij dan, dat er onder de Letten en Balten een soort van stil verzet ontstond tegen de Rus sische heerschappij, dat aanleiding gaf tot de meening: dat het er niet toe deed of Rus land of Duitschland hun de zoo gewenschte autonomic zou verleenen, dat in elk geval de vredesconferentie over die quaestie zou moeten beslissen, en dat het dus niet meer de moeite waard was daarvoor te strijden, en nog meer bloed te vergieten. Hierin ligt klaarbiijkelijk de oorzaak van den tusschen Letten en Russen uitgebroken strijd, die bijdroeg tot den tflrugtocht van het 12e Russische leger. Hoe dit zij het Russische leger verliet zijn stellingen, trok in wanorde terug en bood zoo weinig tegenstand, dat de Duit- schers in het gebied ten Oosten van Riga de vluchtende Russen konden nazitten; en het Russische iegerbericht zegt, dat de Russen, na de Lijflandsche Aa te zijn overgegaan, den terugtocht blijven voortzetten. Ook de Russen, die ten Oosten van Riga waren op- gesteld trokken terug op de linie Segewald- Lemburg-Detz Sjoedrasd. De bezetting van Riga door de Duitschers geeft dezen het voordeel van die stad een voorname etappe-plaats te kunnen maken, zooais zij tot dusver ook voor de Russen is geweest. Het verlies van Riga zal ook van grooten invloed zijn op de Russische vloot- basis bij Oesel. Reeds zijn de Duitsche oor- logsschepen, gesteund door duikbooten, de Golf van Riga binmengedrongen, na de daar aangebrachte versperringen te hebben opgeruimd, en hebben zij aan den strijd te land deelgenomen. Overigems is er op het Oostelijk front wei nig belangrijks voorgevallen. Slechts in de Roemeensche grensstreek wordt de strijd krachtig voortgezet. De militaire medewer- ker van het „Berliner Tageblatt" zet uit- een, dat de Russische en Roemeensche troe pen, bij het begin van Broesilof's mislukt zomer-offensief, van den Zuidelijken Moldau in Westelijke richting waren opgerukt om de Karpathen-passen en de bergdalen van Poetma, Soesita, Oltoez en Oez te bezetten. Aanvankelijk behaalden zij hier eenig suc- ces, doch de Duitsch-Oosterijksche troepen gingen tot den aanval in grooten stijl over. Zij lieten het centrum den strijd in de berg- passen kalm voortzetten en rukten inmid- dels uit het Noorden en Zuiden in omvatten- de beweging op. De legers van v. Kovess kwamen uit het Noorden, van Dornawatra en den Drielandenhoek, die van Mackensen uit het Zuiden van Foscani; het doel was de troepen in de bergpassen en rivierdalen zoo mogelijk te omsingelen en af te snijden. Die poging is voor een goed deel gelukt. In het centrum blevera de hevige aanvailen der Russisch-Roemeensche troepen, voorname- lijk bij Casinoeloei en in den Oitoez-pas voortduren; maar uit het Noorden kwamen de Oostenrijkers in het Oitoez- en Trotoes- dal, bezetten Tergoe Cena en Grozesci, en uit het Zuiden nadert Mackensen, die na de Beneden-Soesita te hebben overschreden en in de voornaamste plaatsen in het rivierdal te hebben bezet, thans Westelijk van Soveja de Russisch-Roemeensche troepen in de lin- kerflank bedreigt en gedeeltelijk zelfs in den rug ervan staat. Zoodat de positie van de legers van Sjtsjerbatsjef en Averescoe lang- zamerhand zeer gevaarlijk wordt, zoo zij niet ten spoedigste achter de Sereth terug- trekken. In het dal van den Isonzo wordt om den Mte. San Gabriele de strijd nog hardnekkig voortgezet. Het bericht, van Engelsche zijde ontvangen, dat de Italianen den berg, die diging bepaaid, terwijl zij versterking van buitenaf verwachtten, of misschien eerst den uitslag vaa een tegenaanval op een ander punt wilden zien. Zoo bleef, werkelijk of schijnbaar, het voordeel aan de zijde der Joden, die alle verwoesfe huizen bezetten, en de open ruirn- te met hun pijlen bestreken. En nu werd Nehushta's vrees bewaarheid, want de Joden, die de handen nu wat ruirner had den, namen een houten balk, en rammeiden den dichtgemetselden ingang van den toren open. „Kijk!" zeide Nehushta, naar omlaag wij- zend. „0, Nou!" riep Mirjam, „ik heb ver- keerd gehandeld. Ik heb u in gevaar ge- bracht. Wat moeten wij nu doen?" „Stil blijven zitten, totdat zij ons komen halen," zeide Nehushta grimmig, „en dan, als zij ons den tijd ervoor laten, zoo goed mogelijk alles verklaren." De Joden kwamen echter niet, uit vrees ten O. van Gorz ligt, hadden genomen, is voorbarig gebieken. Het Italiaansche ieger bericht zegt slechts, dat ten N.-O. van Gorz de strijd wordt voortgezet; het Oostenrijk- sche is uitvoeriger en bericht, dat de Mte. San Gabriele in het middelpunt van detr strijd staat. De Italianen bestormen telkens weer den top van den berg, en herhaaldelijk viel deze in hunne handen, maar steeds slaagdeni de Oostenrijkers erin, dien in stormaanvallen te herwinnen. Het is een strijd die aan beide zijden met grooten moed en taaie volharding wordt gevoerd, maar die nog niet is geeindigd. Hoewel thans ieder oogenblik kan verwacht worden, dat de Oostenrijkers, als zij hunne nieuwe stel lingen in het daarachter liggend Ternova.- nergebergte hebben voltooid en betrokken, den strijd om den Mte. San Gabriele wel zulien opgeven. VREDESPOG1NGEN. Wilson heeft de deur voor verdere bespre- kingen niet met een slag achter zich dicht- geslagen, schrijft het Hbl. Hij heeft, naar de New-York Sun verzekert, aan den Paus een particulier schrijven gericht, als toevoegsef aan zijn openlijk antwoord op de Pauselijke voorstellen, waarin hij zich bereid ver klaarde, om nadere voorstellen van Z. H. in overweging te nemen. En de Paus heeft, volgens verschillende berichten, niet het voornemen, ditmaal weder zijn optreden te doen verloopen in het zand, De Secolo meldt, dat de Paus zijn pogin- gen niet zal opgeven, ondanks het slechte onthaal, dat zijn vredesvoorstel ontving. Trouwens, wij zijn ervan overtuigd, dat de vredesdenkbeelden voortdurend veld win- nen, ook in de landen der Entente. In Duitschland is het verlangen naar vrede, be- halve dan in de kringen der Al-Duitschers, zeer sterk. De besprekingen in de bijzon- dere Rijksdagcommissie zulien spoedig wor den hervat, wanneer de meeningen van de Regeeringen der .bondgenooten zijn ontvan gen. En hoe die meeningen zulien uitvallen is aan geen redelijken twijfel onderhevig. De Keizer van Oostenrijk heeft in den laatsten tijd zoo herhaaldelijk zijn vredelievendheid getoond, dat de opvatting in Oostenrijksch- Hongaarsche kringen als bekend mag wor den verondersteld. Bij de ontvangst eener deputatie van den Kroatischen Landdag zeide Keizer Karl: dat iedereen wenschen moest dat deze ontzettende oorlog zoo spoe dig mogelijk zal eindigen, en dat hij per- soonlijk zal doen wat hij kan, om een eer- vollen vrede te doen ontstaan. Ook de actie van Stockholm is niet opgegeven. Wel is de conferentie uitgesteld, omdat niemand weet, wanneer de gelegen- heid zal geopend worden voor besprekingen, waaraan ook de gedelegeerden uit -e)e geal- lieerde landen kunnen deelnemen, maar CamilLe Huysmans heeft opnieuw verzekerd, dat naar zijn vaste overtuiging de arbeid niet alleen zal worden voortgezet, maar re- sultaten zal opleveren. Tegenover het pes- simisme van de Vorwarts, die schrijft: „Door de nieuwe verdaging zijn de vooruif- zichten voor de tot standkoming der confe rentie niet gunstiger geworden," zet Huys mans zijn vaste overtuiging: „De regeerin gen in alle landen zulien rekening moeten houden met de macht der arbeidende klas- se.;' En hij verklaart verder: De regeerin gen, die de passen voor Stockholm weiger- den, begingen een fout, en zij zien dat nu, reeds in." Maar in Engelsche arbeiderskringen is hoewel zij het in beginsel eens zijn met de meening van Huysmans, dat de arbeiders gelegenheid moeten hebben hun stem bij de vredesonderhandelingen te doen hooren, de liefde voor Stockholm niet groot meer. Het rapport, dat op het Congres te Black pool werd aangenomen, zeide dat de confe rentie te Stockholm voor het oogenblik door de weigering der passen en door ge brek aan eenstemmigheid tusschen de werk- iiedengroepen geen succes kon hebben,, maar dat er groote behoefte is aan nauwere- aaneensluiting tusschen de arbeidersgroeperr der geallieerde landen, opdat zij hun in vloed kunnen doen gelden bij de vredeson derhandelingen. dat, als zij de trap opgingen, de Romeinen hen zoudert volgen, zoodat zij gevangen zouden zitten. Zij maakten slechts gebruik van het ondergedeelte van den toren, als een toeviucht voor de ergste gewonden, die niet vervoerd konden worden. Nu het vechten voor een poos had opge- houden, hielden de soldaten aan beide kan- ten zich bezig, met elkander scheldwoorden en beleedigingen toe te schreeuwen, en el kaar tot afzonderlijke gevechten uit te dagen. Opeens stapte Caleb vooruit, en ver- zocht, den Prefect Marcus te mogen spre- ken, daar hij hem iets te zeggen had. Mar cus stapte daarop naar buiten, ofschoon verschillende officieren hem schenen te wil- len terughouden. „Ik kom," riep hij, en ging naar het mid den van de markt, waar Caleb hem op- wachtte. (Wordt vervolgd.) TER KEI/iEVSCnE COERAST. 54) *|«W> n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5