BURGERLIJKE STAND. GEMENGDE BERICHTEN. Een drama te IJzendijke. Tranen en glimlachjes. Hoogwatergetij te Ter Neuzen BOSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. HOEK. HENGSTDIJK. HONTENISSE. ST. JANSTEEN. KOEWACHT. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. ZAAMSLAG. TER NEUZEN, 7 September 1917. Zonnetijd. D A G E N. Yoorm. Nam. Zaterdag 8 Sept. 6.7 6.35 Zondag 9 n 7.10 7.51 Maandag 10 8.36 9.27 Dinsdag 11 10.16 10.56 Woensdag 12 11.28 11.55 Donderdag 13 n 12.17 Yrijdag 14 0.37 12.55 Met algemeene stemmen wordt het voor- stel van Burgemeester pn welhouders aamge- nomen, b. Een missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 10 Augustus, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voorzien, wordt teruggezonden het kohier van het meer uitgebreid het schoolgeld voor lager onderwijs. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 10 Augustus 1917, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voorzien, wordt teruggezonden het kohier van het schoolgeld voor het lager opderwiis voor 1917. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland d.d. 3 Augustus 1917, waarbij wordt loegiezonden een afwijzende beschik- king van dat college, op een bezwaarschrift tegen zijn aanslag in den jioofdelijken omslag over 1916 van W.' de Zeeuw, en reel am ant gehandliaafd in de 36e klasse. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel d.d. 14 Augustus 1917, berichtende de goede ont-i vangsl van de adhaesiehetuiging aan het adres tot verkrijging van uitvoer van vlas, aan welks inhoud de noodige aandaclit zal worden geschonken. Aangenomen voor kennisgeving. f. E'en schrijven van de Gezondheids- commissie te Ter Neuzen d.d, 23 Augustus, waarbij naar aanleiding yan het verzoek van de Ze uwsch-Maamisclie Tramwegmaat&chap- pij, om in yerband met het bouwen van 20 arbeiderswoningen op een terrain ten Oos- ten van het emplacement aan de Drie Schouwen, afwijking te yerleenen van art. 1 der bouwverardening wordt bericht dat harerzijds tegen inwilliging van bet verzoek om bouwvergunning met afwijking van aid. 5 der bouwverordening geea bezwaar be- staat. Zij geeft in overweging uitdrukkelijk als eisch te stellen, dat voor goede afvoerge- legenheid van het huis- en spoelwater moet worden gezorgd, terwijl het haar ook wen- schelijk voorkomt, dat de in bijlage 5, lid 4, bedoelde afwateringsgreppel wordt ver- vangen door eene hehoorlijke goot. Een afwijking van art. 1 kan door den Raad niet worden yerleend en is ook niet noodig, omdat het terrein niet als openbare str.aat is aangegeven. De Voorzitter deelt jnade dat Burgemees ter en Welhouders het niet noodig achten naar aanleiding hiervan pen voorstel te doen, waarna het schrijven voor kennisgeving wordt hangenomen. 4. Vanbieding giemcen iel Jegiioo ling voor 1918. De Voorzitter biedt .namens Burgemeester en Welhouders aan, de gemeentebegrooting voor 1918, op pen eindcijfer van J 91.805,15i/2 met een post onvoorziene uitgaven van J 1908.0J1/2- De hoofdelijke omslag is uitge- trokken op een bed rag van Deze begrooting wordt voor liet uilbrengen van rapport gesteld in handen van eener commissie van onderzoek, waarvoor de Voor zitter aanwijst de heeren Oggel, Dieleman en F. Dekker. Deze heeren nemen deze benoeming aan. 5. Voorloopige vasb'Jelling gemeentereke- uing over 19IC. De heer Dieleman deelt, namens de com missie belast met het onderzoek der gemeen- terekening, bestaande uit de heeren Diele man, an Driel en F. Dekker, mode, dat de rekening met de bescheiden* zijn nagezien, en hij het genoegen heeft te kunnen mede- deelen, dat alle vereischte stukken in goede orde aanwezig waren, en dat daaruit is be- vonden, dat de .ontvangsten hebben bedragen 60.383,76, de uitgaven 57.739,90, zoodiat de rekening si uit met een goad slot van J 2.643,86. De commissie hceft echter opgemerkt, dat voor 1916 de bijdrage van Rijk en Provincie in de kosten van verpleging van Krankzinni- gen, geraamd op /270, niet is ontvangen," allhans niel in (le rekening als ontvangst voorkomt. De commissie stelt yoor de gemeentcreke- ning goed te keuren, doch zou gaarne de reden vernemen hoe het komt, dat de bij drage niet op de rekening voorkomt. De Voorzitter deelt made, dat het wel eens voorgekomen is, dat de post uitbetaald is, nadal de gemeenterekening was opge- maakl, doch dit zal tlians wel niet het ge- val zijn, en zegt een onderzoek toe waama dan het bedrag op ©en volgend jaar zal worden overgebracht, daar na 30 Juni geen posten meer kunnen worden geboekt op het vorige bcekjaar. Hij zegt de commissie dank voor haar werk. Met algemeene stemmen wordt de ge meenterekening voorloopig vastgesteld. (De heeren Lamailre ,en Kruijsse liielden zich buiten stemming). 6. Goedkeuring rekening gasfabrick over 1916. De Voorzitter noodigt de commissie, die belast is geweest met het onderzoek van de rekening der gasfabriek over 1916, en die bestond uit de heeren Dieleman, De Feijter en I'". Dekker uit, van bare bevindingen mededeeling le willen doen. De heer Dieleman deelt namens de com missie mede, dat uit het gehouden onder zoek is gebleken, dat de rekening met de be scheiden accoord was en de commissie ad viseert de rekening goed te keuren, op een bedrag in ontvangsten yan 49,525, in uit gaven van 58.797,971/2, alzoo1 met een na- deelig slot van 9272,071/2. Tegenover dit nadeelig slot in contanten, staal een actief aan voorraden van pl.m. jf 6000, die op 31 December 1916 meer aan wezig waren, dan op 31 December 1915, -te weten 247081 K.G. kolen, berekend Legen J 20 per 1000 K.G., is J 1941,62, benevens J1000 aan fittings. Hierbij komt nog, dat de liitbreidingskosten die jn liet jaar 1916 zijn geschied, ook de volgende .jaren ten goede komen. De oorzitter bevestigt, dat weliswaar de rekening een nadeelig saldo in cijfcrs aan wijst, maar tegenover dit nadeelig saldo staat de voorraad kolen en de kosten be- steed aan de uitbreiding. De gelden zijn dus wel uitgegeven, doch aan de andere zijde zijn ze toch weer in de fabriek terug ge- komen als waardevcrineerdering. Ilet is dus verkeerd te zeggen, dat het tekort van de gasfabriek bedraagt 9272,971/2. Den lieer De Kraker komt het voor, dat de gegevens over de uitbreiding niet zuiver zijn, daar zij jn de rekening en verantwoor- ding niet zuiver gescliat worden. Ilet rust pp vermoedens en dat moest zekerheid zijn. De Voorzitter antwoordt, dat er een waardevermeerdering is aan muntleidingen van f 443,94, aan buitenleidingen 111,22, aan service en gewone meters f 1933,27, waarbij nog komt wegens retorlen f 1189,20, samen dus een bedrag van 3707,63. De heer De K'raker is van meening, dat dan liet nadeelig saldo zou kunnen verval- len, want dat Jiet dan veranderen kon in een goed slot. De Voorzitter antwoordt den heer De Kraker,dat bij het vaststellen alleen reke ning moet worden gehouden met de bedra gen die zijn ontvangen en uitgegeven,zoo- dat er over pf tekort is. Hij geeft toe, dat bij berekening van de waardevermeerdering het saldo heel anders zou zijn, doch liet gemeentebestuur mag hiermede geen reke- ning houden. De heer De Kraker meent, dat door de voortdurende uitbreiding die de gasfabriek ondergaat, dan steeds met een nadeelig sal do zal worden gewerkt. Hij blijft er bij, dat door de waardevermeerdering er van verlies geen sprake kan zijn. De heer Oggel deelt mede dat de reke ning van de gasfabriek wordt afgesloten met de cijfers idie als ontvangsten en uit gaven staan geboekt. Is er een nadeelig saldo, dan wordt dit door de gemeente bij- gepast. De heer De Kraker merkt op, dat de menschen, die geen gas betrekken, er dan toch aan mo e ten pieebetalen. De Voorzitter stemt dit toe, maar wijst er op, dat, als .er een goed slot is, dit ook aan alien ten goede komt. En, zooals de heer De Kraker zeide, is er feitelijk van ©en nadeelig saldo geen sprake. Een ieder heeft het recht van de stukken inzage te nemen. De heer Kruijsse merkt op, dat indien ©r op de gasfabriek een commercieele boek- houding was ingevoerd, pr wellicht van een tekort geen sprake zou zijn, daar dan ook met de waardevermeerdering zou worden rekening gehouden. Er js echter ©en finan- tieele boekhouding en die wordt door Ge deputeerde Staten voorgesclireven, zoodat er niets aan te veranderen is. Deze wijze van boekhouding doet hem wel denken aan de boekliouding van een snoepwinkeltje. Zoo- veel ontvangen, zooveel uitgegeven, blijft zooveel over. Wanneer men nu het ge- middelde van andere jaren nam, zou men tot een zuiverder pverzicht komen. Met algemeene stemmen wordt de reke ning goedgekeurd. (De jeden der gascom- missie houden zich buiten stemming). 7. Goedkeuring rekening burner!ijk arm- bestuur over 1916. De Voorzitter noodigt -de commissie, die belast is geweest met het onderzoek der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1916, die. bestaat uil de heeren Woifert, P. Dekker en Van Driel, uit, van hare bevin dingen mededeelingen te willen doen. De heer Woifert deelt 11 aniens de com missie mede, dat deze rekening in orde is bevonden en de commissie adviseert deze good le keuren pp een bedrag van J 5356,02 in ontvangsten en uitgaven. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (De leden van het Burgerlijk Armbesluur houden zich buiten stemming). 8. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbesluur voor 191S. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde de goedkeuring der begrooting yan het Burger lijk Armbestuur voor 1918. Deze is voor het uilbrengen van rapport ter onderzoek ge steld in handen eener commissie, welke be staat uit de heeren Dieleman, Smies en Woifert. De heer Smies zegt, dat de begrooting ver- hoogd moeten worden, door verhooging der volgende posten: Brandstoffen met /25, Be- deeling in geld /300, Bestedingskosten /50, Bijdrage aan instellingen yan wdldadigheid J 50 en Kosten yan verpleging in Zieken- huizen f 50, waartegenover staat een vermin- dering van de volgende posten: Kleeding met f 25, Kosten verpleging Godshuizen 200, al zoo een totale vermecrdering van f 250. Het eindcijfer bedraagt J 6520, met een subsidie van 6500 van de gemeente. De commissie adviseert tot goedkeuring der begrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten, (De leden van het Burgerlijk Armbestuur houden zicli buiten stemming). 9. Wijziglng begrooting over 1917. - De Voorzitter stelt aan de orde de wijzi- ging der begrooting over 1917, noodig door de verhooging van den hoofdelijken omslag met 1175, voortvloeiende juit de meerdere kosten der distributie, pn f 5000 voor aflos- sing van opgenomen kasgelden. Hij stelt namens Burgemeester en Welhou ders voor de volgende posten te verhoogen: Uitgaven, voortvloeiende uit de Distributie- wet 1916, 1475. Aflossing opgenomen kas^ geld J5000. Verpleging krankzbmigen j 265. Leggen klinkers Molenstraat 250. Biolee- iring Molenstraat 125. JRioleering Westslraat /230. Leggen klinkergolen Weststraat .f 200. Te verminderen de volgende posten: On- derhoud van mark-ten, pleinen enz. met 600. Bedrag der onvoorziene uitgaven waarover alleen met goedkeuring van Ge deputeerde Staten kan worden beschikt, met f 120. Bedrag (der onvoorziene uitgaven) waarover zondere nadere machtiging van Ge deputeerde Staten kan worden beschikt met J 200 en Herhalingsondcrwijs met J 150. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Zie verder het Tweede Blad). er al meer last van gehad gaat hij kij~ ken en neemt zijn geweer mee. Buiten gekomen wordt hem toegeroepen „Halt, commiezen'U „Ja, 'k zal je commiezen", zegt hp terug en legt aan. Yoor hij echter af k>n trekken, werd hp echter zelf dood- geschoten. Nader werd gemeld, dat de soldaat- commies, die schoot, aangelegd had op de beenen van den man, doch hem in de liezen trof. De dood trad onmiddellpk in. De corresp. van de Tel. te Vlissirgen schrijft hierover het volgende Het bericht over het neerschieten van Charles Raes te IJzendijke leek ons zoo zouderling, dat we on3 ter plaatse begaven om een nader onderzoek naar 't gebeurde in te stellen, en waarlijk, we mogen hier wel van een onbegrppelpk drama spreken. We hebben de plaats van't ongeluk bezocht, de bloedvlek nog op de steenen gezien waar het slachtoffer gevallen is en de bpzonder- heden van de ontmoeting tusschen den bur ger en de soldaat-kommiezen vernomen. Aan den verlaten straatweg, die van IJzen dijke Daar de grens loopt, staat het gesloten huis. De groene luiken zijn dicbt, 't is een herberg en boerderijtje tevens, halte van de tram IJzendijke—Sas van Gent. In de voorkamer, bij de verzegelde kist, houdt een marechaussee de wacht. De vrouw van 't slachtoffer iigt, getroffen door al het leed, ziek te bed. De grijze vader van den doode loopt aldoor heen en weer en verricht het op een hoeve steeds onuit- stelbare werk. Het drama. In den nacht, om 3 uur, is het gebeurd. Charles Raes lag te bed. Hp werd wakker door het gekakel van zijn kippen, die over het erf liepen. Raes dacht aan dieven en gunde zich zelfs den tpd niet, zich te kleeden. Hjj greep zijn geweer en snelde in zpn ondergoed naar buiten. Hij zag niemand, ging over zijn erf en dat van de er naast staande vlasfabriek, dan door een weide, kroop onder een hek en kwarn op den straatweg. Van een dwarsweg naderden vier mili- tairen, twee soldaat-kommiezen en twee soldaat-smokkelaars. Deze laatsten hadden vroeger te IJzendijke gelegen, waren nu te Oostburg in garnizoen, maar naar de grecs gekomen om te smokkelen. De kom- miezen droegen de aangeslagen pakjes. Raes dacht aan zijn kippen, zag de mili- tairen voor de dieven aan en vroegWis heeft mijn hoenders Wat er toen juist gebeurd is, zal het gerecht trachten uit te maken. Een schot viel. Raes stortte op de steenen neer, sprong weer op. De handen op den buik duwend, stamelde hij Kijk hier breng me nu maar naar huis. Hp waggelde tot op het aarden zijpad, viel weer en gaf den geest. De koge'l was hem aan de rechterzijde in den buik ge- drongen en er links uitgekomen. Bloed kleurde de steenen en de vier militairen stonden verslagen. Het schot was in de weinig-bevolkte buurt gehoord. Eerst kwatnen een vrouw en een mt-isje, maar ze durfden niet te naderen. Dan snelde de vrouw van het slachtoffer toe. Zij ook had het geweer hooren afgaan en angstig riep ze Charles, zijt gij het Ze begreep de waarheid, zag het iijk liggen en wierp zich er op. Charles, kent ge me niet meer kermde ze en ze kuste het gelaat, hifef de hand op en 't werd haar duidelijk dat haar echtgenoot plotseling uit het leven was gerukt. Een buurman snelde nog om den dokter en den pastoor. Een der soldaat-kommie zen g'<ng den dienstleider waarschuwen. De wachtmeester der marechaussees werd om half zeven, dus ruim drie uur later, van het gebeurde in kennis gesteid. Pastoor noch dokter konden nog iets doen en toen de dienstoverste gekomen was, werd het Ipk naar de nabijstaande woning gebracht. We zeiden, dat de soldaat-kommiezen twee militaire smokkelaars hadden aange- houden. Een derde bad kunnen vluchten. Men veronderstelt, dat deze zich in het kippenhok van Raes heeft willen verstoppen en zoo de verschrikte "dieren cpjoeg. 's Morgens liepen de kippen over 't erf en op den weg, maar geen enkele werd ver mis!. Heeft nu de soldaat-kommies, die, naar zijn bekentenis, het noodlottige schot loste, Raes voor een derden smokkelaar aacgezien, die hem met zyn geweer bedreigde en dan uit zelfverdediging gehandeld Is het waar, wat gezegd wordt, dat Raes niet geschoten heeft, terwijl men toch twee schoten boorde en, naar rerluidt, de kogel uit Raes' ge weer verdwenen was Dit geweer is in beslag genomen. Een onderzoek is aan den gang. De vier militairen zijn op de plaats van 't gebeurde verhoord. Ze moesten zich in denzelfdeu stand opstellen en daaruit bleek, dat de dader en het slachtoffer nauwe- lijks vier meter van elkander waren, en hier is iets onbegrijpelijkzoo kort bij elkander in helderen maneschijn, Raes in z'n hemd, nog esn kort gesprek en dan het schot. Geboorten. It Aug. Maria, d. van Eduardu* Everaert en van Enuna d'Hont. 13 Aug. Louisa Elisabeth, d. van Jacobus Dankaart en van Anna Maria Louisa de Bekker. 25 Aug. Adriaan Karel, z. van Adriaan Scheele en van Janneke de Koeijer.' Overlijden. 21 Aug. Brictus van Iloove, oud. 79 j., weduwn. van Adriana Ottjes. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Theofiel Leopold Crovaert (van St. Gilles Waas), oud 29 j., jm. en Maria van Cauteren, oud 21 j., jd. lluwelijks-voltrekkingen. 28 Aug. Albertus Arjaan Willem Bijlsma (van Amsterdam), oud 24 j., jm. en ttermina loanna \an Vuuren, oud 25 j., jd. 29 Aug. Eduard Bogaert (van Hontenisse), oud 29 j., jm. en Delphina Mariman, oud 24 j., jd. Geboorten. 27 Aug. Hubertina, d. van Henricus Constantinus Itendricka en van Helena Maria Brugge- man. 30 Aug. Jozef, z. van Prudent Rotthier'en van Emma Maria Victoria Thierens. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Marinas Johannes Meijer, oud 22 j., jm. en Anna Paulina Willemsen, oud 22 j., jd. 10 Aug. Aloijsius Ivindt, oud 31 j., jm. eij Maria Isabella Leeraert, oud 30 j., jd. Hu'welijks-voltrekkingen. 10 Aug. Petrus van Gismt, oud 32 j., jm. en Melanie van Damme, oud 25 j., jd. Leonardus Josephus Stobbelaar, oud 26 j., jm. en Mathilde Verras, oud 24 j., jd. 16 Aug. Martnus Johannes Meijer, oud 22 j., jm. en Anna Paulina Willemsen, oud 22 j., jd. 24 Aug. Aloij sius Kindt, oud 30 j., jm. en Maria Isabella Leer aert, oud 30 j., jd. Geboorten. 10 Aug. Maria Augusta Anna, d. van Aug. Rorm en van E. M. Bruggeman. 12 Aug. Irma, d. van P. van Duijse en van A. J. de Kauwer. 24 Aug. Theodorus Johannes, zonen van J. A. Buijrogge en van M. C. Stobbelaar. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Frangois Maas, oud 21 j., jm. en Catharina Buijze, oud 20 j., jd. 25 Aug. Laban Bierens, oud 23 j., jm. en Maria Ver- brugge, oud 20 j., jd. 30 Aug. Jan Cornelis Dinge- manse, oud 20 j., jm. en Elisabeth Cornelia de Meester, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Aug. Jan Frangois Cornelis Dieleman, oud 24 j., jm. en Janna Maria de Regt, oud 22 j., jd. Meeuwis de Putter, oud 24 j., jm. en Adriana \an Hoeve, oud 22 j., jd. Simon Mechielsen, .oud 26 j., jm. en Jacoba Maria van Hoorn, oud 25 j., jd. Geboorten. 26 Aug. Christiaan, z. van Michiel de Graaf en van Sara Jacoba van Tatenhove. 29 Aug. Jacobus, z. van Pieter de Pooter en van Cor nelia Ollebek. Overlijden. 30 Aug. Jacobus de Pooter, oud 16 u., z. van Pieter en van Cornelia Ollebek. Geboorten. 22 Aug. Paulina Mathilda, d. van Ludovicus Smits en van Louisa Maria Heijman. 29 Aug. Camillus, z. van Josephus Alphonsus van Buyten en van Mathilda Catharina. Hermans. 31 Aug. Theodorus, z. van Petrus Judocus Pauwels en van Rosalia de Koning. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Leonardus Johannes van Waterschoot, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Cecilia de Waal, oud 21 j., jd. 3 Aug. Petrus Franeiseus van Riunste, oud 21 j., jm. en Augusta Maria van Bnnderen, oud 19 j., jd. 14 Aug. Flori- mond Leopold Rorm, oud 29 j., jm. en Angela Maria Rosalia Menu, oud 21 j., jd. lluwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Leonardus Johannes van Waterschoot, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Cecilia de Waal, oud 21 j., jd. 25 Aug. Petrus Franeiseus van Rumste, oud 21 j., jm. en Augusta Maria van Bunderen, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Joseph, z. van Petrus Nevd en van Rosalia Kas. 2 Aug. August, z. van Jose phus Petrus van den Branden en van Emerentia de Block. Maria, d. van Amedeus Stepbanus Maerevoet en va.n Rozalia Joanna Parys. 3 Aug. Albert, z. van Jan Francies van der Veeken en van Apolonia Arends. Louis Eduard us, z. van Johannes van den Branden en vau Mathilde Maas. 1 Aug. Alphonsus, z. van Petrus Johannes van Heese en van Louisa Maria Ivens. 6 Aug. Irnan Roeland Josephus Maria, d. van Christiaan Willem van Dam en van Wilhelmina Maria Catharina Herben. Mattheu Johannes, z. van Adrianus Petrus van Delft en van Apolonia Mathilda Wullems. 8 Aug. Alouisius, z. van Jacobus de Booij en van Aurelie Baart. Cornelis, z. van Cornells Ver- schuren en van Philoinena Paulina Maas. Eduardus, z. van Petrus van Waterschoot en van Cecilia Bo- gaart. 12 Leontinus Alphonsus, z. van Alfons Eduard Leijs en van Maria Leonie Paulina Pieters. 13 Aug. Frans Cornelis Marie, z. van Jacobus Johannes Yer- hagen en van Maria Antonia Johanna Michielsens. 14 Aug. Honore, z. van Eduard van Dommelen en van Melania Francisca van Acker. 16 Aug. Made leine, d. van Alouisius Josephus de Nijs en van Bertha Augusta Pharai'lda van de Vijver. 19 Aug. Rosalia, d. van Alphonsus Roctus en van Anna Maria Asselman. 21 Aug. Maria Amelia, d. van Jan Fran cies Weesepoel en van Paulina Ludovica Warrens. 23 Aug. Petrus Jacobus, z. van Josephus Neve en van Catharina Maria de Roos. 29 Aug. Maria Rozalia, d. van Eduard de Clippelaar en van Philomena van Himst. 30 Aug. Alouis, z. van Petrus Johannes Baart en van Rosalia van Heese. 31 Aug. Johannes, z. van Alphonsus Baart en van Maria de Dalie. Overlijden. 3 Aug. Leonia de Block, oud 14 j., d. van Charles Louis en van Maria Ludovica Janssens.- 9 Aug. Maria de Waal, oud 78 j., wed. van Cor nelis Compiet. 19 Aug. Josophus Cornells van Remoortel, oud 68 j echtg. van Rosalia van Water schoot. 23 Aug. Jan Baptist van de Voorde, oud 41 j., z. van Gijsbregt en van Philomena Cammaert. 24 Aug. Cornelis van Ombergen, oud 43 j., z. van Jacobus en van Anna Maria van Swaal. 28 Aug. Anna Catharina Maas, oud 87 j,, ongehuwd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Aug. Leonardus Johannes van Ertvelde, oud 21 j., jm. en Anna Strobbe, oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Emile, z. van Gustavus Ludo vicus Boeckling en van Amelia van de Yelde. 22 Aug. Albertus Aloijsius, z. van Chisleen vanHooste en van Nathalia Geerinckx. 24 Aug. Cerillus, z. van Benignus Audenaerde en van Eulodia Maria van Goethem. 25 Aug. Valentina Margaretha, d. van Eugenia Maria van Doorselaar. 30 Aug. Maria Germain, d. van Theodorus Clementinus van Campen- hout en van Leontina Maria Verschueren. Overlijden. 29 Aug. Gudulia Francisca Thielens, oud 24 d., d. van Adolphus Josephus en van Marie Leonie de Cock. 30 Aug. Marie Vereecken, oud 5 m., d. van Camillus en van Adelaide Cesarina Braem. Geboorten. 15 Aug. Adrienne Maria, d. van Theophile Braecke en van Juliana Maria de Cock. In deze gemeente hebben geen aangiften plaat3 gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Aug. Leopold Theo- dule Wauters, oud 24 j., jm. en Regina Emma van Cleemputte, oud 21 j., jd. 25 Aug. Odylon Alfred Auguste Willaert, oud 37 gesch. van echt. en Elodie Nuytinck, oud 25 j.. -jd. 30 Aug. Tames Oud, oud 22 j., jm. en Gerritje Klazina Prins, oud 27 jd Geboorten. 27 Aug. Willy Alphonse, I van Henri Martinus Vermoet en van Martha Florence Plasschaert. 28 Aug. Albert Camiel, z. Hvpolitus de Muynck en van Leontina de Pauw. Gabrielle.d Julianus Thienpond en van Maria Kalle. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Benignus Josephus Boeding, oud 34 j., jm. en Maria Apolonia Alphonia Mangnus, oud 33 j., jd. lluwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Josephus Petrus Johannes Heijstraten, oud 25 j., jinUen Maria Pau lina de Maat, oud 22 j., jd. 21 Aug. Benignus Josephus Boeding, oud 34 j., jm. en Maria Apolonia Alphonsa Mangnus, oud 33 j., jd. Geboorten. 13 Aug. Maria Louisa, d. van Desi- derius Verstraeten en van Stephanie Everaert. 21 Aug. Albertus Antonius, z. van Petrus Johannes Duerinck en van Leonie de Poorter. 27 Aug. Petrus Jacobus Franeiseus Albertus, z. van Franeiseus Macharius Sponselee en van Emelia Scheers. Overlijden. 9 Aug. Anna Catharina van Campen, oud 65 j., wed. van Ferdinandus Lauwers. 25 Aug. Christina Baart, oud 79 j., wed. van Jan Francies van Jonkheijm. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Jacobus Houtzager, oud 32 j., jm. en Catharina Anna Schieman, oud 22 j., jd. 23 Aug. Willem Dielbman (van Cadsand), oud 23 j., jm. en Johanna Catharina Scheele, oud 21 j., jd. Jan Wiele* (van Axel), oud 22 j., jm. en Sara Koster, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Jacabus Hout zager, oud 32 j., jm. en Catharina Anna Schieman, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Hendrina Henderika, d. van Ilendrik Willem Houg en van Janna Sara Kaijser. 2 Aug. Willem Frangois, z. van Martinus Dieleman en van Cornelia Yerpoorte. 7 Aug. Hebrina Meche- lina Paulina, d. van Jan de Vos en van Adriana de Bokx. 9 Aug. Catharina, d. van Dingenus de Poo ter en van Janna Verberkmoes. Anna Francisca, d. van Fiorentinus de Danschutter en van Adriana Leuntje Eolijn. 11 Aug. Helena, d. van Geleijn Ilameliitk en van Jozina Christina van de Velde. 14 Aug. Catharina Cornelia, d. van Martinus van Lange- velde en van Elizabeth Ysebaart. 20 Aug. Willem Jannis, z. van Gerard Jan Leenhouts en van Cor nelia de Visser. 27 Aug. Metje Suzanna, d. van Joost Hamelink en van Sara Hamelink. 30 Aug. Sara, d. van Jacob Johannes Ysebaert en van Maria de Kraker. Overlijden. 5 Aug. Maria Beneden, oud 6 d., d. van Jacob en van Martina Bakker. 31 Aug. Pau lina Dieleman, oud 60 j., weduwe van Arie Pieter de Mul. Dinsdagnacht achtervolgden naar aan de M. Crt. gemeld wordt commies- soldaten te IJzendijke nabij de Ponte smokkelaars tot op het erf van Cb. R. Deze wordt wakker door het gestommel en denkende aan kippendieven hij had Na het drama. Woensdagmorgen hebben twee dokters het lijk geschottwd en onderzocht in aan- wezigheid van den wachtmeester, den bri gadier en manschappen der marechausse'e. Daarna werd de kist verzegeld en onder toezicht gesteld. Morgen heeft de begrafenis van het slachtoffer plaats. Het boven vertelde toont weer, hoe ge- vaarlpk het hier is en waar we hedenmiddag kwamen, sprak men over Raes, die toch zoo ongelukkig aan zijn einde kwam, en men telde ze voor ons op, hoeveei er al omge- komen waren hier bp de scheiding van Holland^en Belgie. lluwelijks-voltrekkingen. 14 Aug. August Jozef de Bock, oud 24 j., jm. en Emma Poppe, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Hubertus Joseph Leonie, z. van Carolus. Ludovicus Schalter en van Josephine van Hove. 2 Aug. Anna Maria, d. van Alphonse van Megroot en van Josephine Maria Lippens. George Alfred, z. van Joseph de Smet en van Elodia Maria Verbraecken. Alfred, z. van Emile de Bruijne en van Hortensia Maria Baert. Petrus Jacobus Adrianus, z. van Camillus Jacobus van Poele en van Maria Ser- vatia Rosalia Mel. 5 Aug. Margaretha Maria Hono- rine, d. van August Theophile Suy en van Emma Maria d'Hooghe. 8 Aug. Rachel Irma Leonia, d. van Cesar Giellet en van Emma Maria van Over- loop. 17 Aug. Julima Romania, d. van Maria Jose- phina Magdalena de Block. 23 Aug. Henri, z. van Alphons Sturtewagen en van Emma van Hoeye. 24 Oscar Leon, z. van Aloisius Franeiseus de Block en van Geertruid Beukel. 26 Aug. Edemond, z. van Emile Ludovicus Annaert en van Helena Vernim- men. 28 Aug. Julia Nathalie, d. van Seraphinus de Vleeschouwer en van Joanna van Mullem. Overlijden. 2 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. geslacht van Joseph de Smet en van Elodia Maria Verbraecken. 6 Ang. Charles Louis van Puvvelde, oud 74 j., echtg. van Justine Daelman. 10 Aug. Rene Camiel Irma de Bruycker, oud 2 w., d. van Petrus Henricus en van Maria Martha Cours. 16 Aug. Een als levenloos aange geven kind van het mannel. geslacht van Cyrillus Borgt en van Emma Maria van de Broecke. Brand. Zaterdagmorgen had te Halsteren bij Bergen op Zoom een hevige brand plaats. De hoeve Tafelakker werd in de asch gelegd. Twee surveilleerende militaire ambtenaren hebben den brand ontdekt, juist op het oogenblik toen de bewoners in hun nacht- gewaad het brandende huis verlieten. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet beletten, dat twee veulens, vijf varkens en een kaifvaars in de vlammen omkwamen. De schade wordt slechts ge- deeltelijk door verzekering gedekt. lemand is aangehouden onder verdenking den brand te hebben gesticht. Hij was in- wonend knecht bij den landbouwer, die de hoeve bewoonde, en was aangezegd den dienst te verlaten.(Hbl.) Hcevele gezichtjes, die dikwijls in tranen gebaad hadden, worden nu door een helderen glimlach verlichtDe Pink Pillen, die den gezondheidstoestand der zieken ten goede doen wenden, waren de oorzaak van die gelukkige verandering. Yele vrouwen, verschrikt door haar staat van yolhardende blotdarmoede, door haar zwakheid, door da meer voorkomende en ppnlpker intieme storingen, wanhopen en weenen over haar treurig lot. Laten zij gerust zijn en wel weten dat er hoop is op genezing, indien zij gebruik maken van de Pink Pillen, die onvergelpkelijke hereteller van hgt bloed, versterker der zeDuwen. Hetvooibeeld van het joDge meisje, dat ons onderstaanden brief heeft geschreven, bewijst u dat men op de Pink Pillen kan rekenen om snel te genezen, en dat zij wonderen doen zelfs daar waar andere middelen hebben gefaald. Ziehier wat dat jonge meisje, Mej. Mar guerite Guepet, 4, rue de Seze, te Parijs, ors schrijft: - //Ik was ondermpnd door de bloedarmoede, en ondanks alle zorgen, ondanks verster- kende en andere middelen, had ik noch kleur noch eetlustik was vermagerd en ik leed aanhoudend aan steken in de zijde, aan duizelingen, aan schele hoofdpijnen. Ik was dan ook heel treurig geworden. Alleen uwe Pink Pillen hebben mp goed gedaan en het is wel aan deze alleen dat ik het dank genezen te zpn." Yrouwen, denkt er aan dat uwe grootste vijandin, de bloedarmoede, geen grooter vijandin heeft dan de Pink Pillen, die uwe vriendinnen zijn. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos, en 9,per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Te Ter Neuzen en omstreken bp de Wed. A. van Overbeeke—-Leunis, Westkolkstraatte Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loj, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. it 1/ rt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2