Bekendmaking. Aan te nemen Levering Grind. Tandarts Van Dalen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping HOFSTEDEN, mi 6 HOFSTEDEN, LANDERIJEN, Openbare Verkooping. LABDBDDWERSIHSPAS, 80 Olmenboomen, Laatste Beriohten. aovertentiEn. Laiil0iw®si@3rwiji. WOOHHUIS, Afdeeling „Axe!" Z. L M. de heer Cordis Nicolaas van Dijke, JACS DE KOK 5 gemeten Suikerbieten, D8 GRASETTINGEN langs de dijken en wegen van den Kleine Zevenaarpolder, verdeeld in 9 perceelen. Dinsdag 4 September Yrijdag 7 September 1917, Den geheelen Beestiaal: Qfe&lai© Ongeveer Inval in een werkplaats van valsche munters. Het is de politie te Rotterdam gelukt een volledige werkplaats van valsche munters te ontdekken. Te kwart over 3 deed de politie een inval in het pand 197 aan de Aegidiusstraat alhier waarvau de 2e ver- dieping verhuurd is aan den kartonwerker A. A. van 0., die gearresteerd werd. Ver- sehillende benoodigheden voor het vervaar- digen van valsche guldens of gipsvormen van carton, enz., alsmede eenige afgewerkte stukken werden in beslaggenomen. Een medeplichtige van Van 0., de cou- peur J. A. V., wonende in de Stampioen- straat, werd eveneens in bewaring gesteld, Een oud bedrijf in eere hersteld. De Spaarnwouderstraat bewoners te Haarlem hebben besloten de water- en vuur- nering in eere te herstellen en daarvan een grootbedrijf te maken. Men is reeds met iemand, die vroeger zulk een bedrijf had, in onderhandeling getreden en men hoopt op deze wijze de bewoners der Spaarn- wouderbuurt van heet water te kunnen voorzien. Brandkast met f 22.000 gestolen. Woensdagnacht heeft een brutale diefstal plaats gehad in het hoofdgebouw van de Gem. Aibeidsbeurs aan de HeereDgracht te Amsterdam. Vermoedelijk door het forceeren van de deur aan den voorkant van het gebouw, welke een zeer primitief slot' had, zijn de daders binnengekomen en konden hun slag slaan, -daar des nachts geen bewaker aan- wezig is. Uit een voorvertrek hebben zij een klein model brandkast, met een hoogte van on- geveer 35 c.M., naar een zij vertrek gesleept, waar zij getracht hebben den inhoud te bemachtigen in dit nevenvertrek werd bij het onderzoek door de politie nog boorsel aangetroffen. Zij schijnen daarin niet ge- slaagd te zjjn en hebben toen de geheele brandkast maar meegenomen, waarin zich 12,000 aan contanten bevond en een cheque op de Ned. Handel-Mij., groot 10,000. Aan deze cheque hebben de daders niets, daar direct tegen de uitbe- taling gewaarschuwd is. Van de daders kon men tot heden geen spoor ontdekken. Tabakhandel aan de grens. De drukke handel in tabak en sigaren, welke maanden lang tusschen Nederl. en Duitsche grensbewoners van oostelijk Over- ijsel werd gedreven, is than's eensklaps ge- staakt, nu de Duitsche overheid heeft ver- boden tegen de gevraagde hooge prijzen die artikelen aan te koopen. Alle Duitsche grenswachters hebben in last, streng op de naleving van dit verbod toe te zien. Te water geraakt. Zondagavond 10 uur is de 68jarige mevr. de wed. H. uit Amsterdam te Zaandam, bij den stoombootsteiger, waar het ten gevolge van de kermis buitengewoon druk was, te water geraakt. Een militair uit Amsterdam sprong terstond te water en wist de dame te redden. Eergisteren echter is mevr. H. aan de gevolgen overleden. Muggenplaag. Tjjdens de godsdienstoefening in de Herv. kerk te Ter Apel waren Zondag zoo v«el muggen in het gebouw, dat de organist zijn plaats boven in de kerk moest ver- laten. Kant in beslag genomen. Te Enschede heeft de politie bij drie personen huiszoeking gedaan en daarbij bijna 10,000 M. kant als verboden nederlaag in beslag genomen. De politie kreeg van de aanwezigheid vermoeden door de uit- latingen van een Duitschen deserteur, als gevolg van een twist over de verdeeling van 1000 mark, door smokkelhandel ver- kregen. Distributie-verrassingen. Aan het Nws. wordt medegedeeld, dat de boeren in Drenthe dezer dagen reeds hun rantsoen sleenkool en anthraciet voor dezen winter hebben thuis gekregen. Ze zullen wel dankbaar zijn geweest, maar de ver- rassing had toch ook een eigenaardigen kant, daar de veenboeren nooit iets anders dan turf gestookt hebben en niet goed weten wat zij met het onbekende stookmateriaal moeten beginnen. Een gevaarlijke klant. Woensdagmorgen vervoegde zich in een suikerwinkel aan de Ged. Oude Gracht tet Haarlem zekere S. Op de vraag van de eigenares, wat hij beliefde, haalde hij een bijl te voorschijn en sloeg er de vrouw zonder eenige aanleiding mede op het hoofd. De vrouw, die in den aanrander een broeder herkende van'n vroegere dienstbode, vluchtte de huiskamer in, waar haar man die juist met militair verlof was, den aanrander, die haar in de kamer gevolgd was, vastgreep en zoo lang vasthield, totdat de politie arriveerde. S., die in overspannen toestand verkeerde, werd naar het Gasthuis overge- bracht. De aanleiding is onbekend. De vrouw werd niet gevaarlgk verwond. Koperdraad gestolen. Bij het leggen van electrische geleiding te Zaltbommel zijn, ten nadeele van een Amsterdamsche firma, eenige honderden meters koperen geleiddraad ontvreemd. De daders, twee monteurs hebben bekend en zijn gevankelpk naar Tiel overgebracbt. Het draad is bp een opkooper te Utrecht in beslag genomen. Speenvarkens. Het ,/Rott. Nbld." schrijft Bp de toe- nemende schaarschte aan veevoeder zijn de speenvarkens een artikel geworden, dat de bezitters liever kwijt dan rijk zijn. Daar van zijn al typiscbe staaltjes vermeld. Zoo o. a. dat van den boer, die thuiskomend, tot zijn grooten schrik onldekte, dat men onderweg maar wat jonge varkentjes op zijn wagen had gezet om er van af te wezen. Dat men tegenwoordig in een aantal res taurants voor een prikje een heel lekker klaargemaakt speenvarken kan bekomen, is mede bekend. Het jonge goed moet weg, want er is geen eten voor. Op Feijenoord zag men eenige jongens met biggen aan een touwtje, zooals de dames op straat loopen met een griffon of ander snoezig sehoothocdje. Met dit vtr- schii, dat de jongens het touw bij de dieren niet aan een halsband hadden bevestigd, doch aan een achterpoot, en dat de biggen zich minder voornaam gedroegen dan zoo'n griffon of smousje, doch een lawaai maakten enfin als een speenvarken. Zoo trok het geval dan ook weldra veler aandaeht en het gevolg was, dat er een varkensmarkt ontstond, in optima forma, een markt, die aan willigheid niets te wenschen overliet en waar de prijzen nipt hooger liepen dan 10 cents, zegge een dubbeltje per stuk. Zoo waren de jongens in een ommezien #103" en toen dat heugeiijk moment was aangebroken, zetten zij het op een loopen onder den zegekreet//jongens, kom mee, dan gaan we er meer halen 1" Maar het touw namen ze mee, want het was meer waard dan de speenvarkens. De Eiffeltoren moet geverfd worden. Het was eigenlijk in 1914 al noodig, doch wegens den oorlog werd het uitge- steld. Thans gaatmen er aan beginnen. Het werk zal drie maanden duren en 20.000 E.G. verf zal er voor noodig zijn. Muizenplaag in Australie. De correspondent van de Times in Syd ney meldt, dat de millioenen zakken tar we, welke op het land liggen, een prooi dreigen te worden van tientalien millioenen muizen. De korenschoven vallen om, of er een aard- beving woedt. In een enkelen hoop werden op een avond 500.000 muizen vernietigd. EERSTE KAMER. Het wetsvoorstel-Marchant, tot wijziging van artikel 26 der Lager Onderwijswet, wordt zonder hoofdelijke stemming aange- nomen, nadat de heer Colijn verklaard had, met het oog op den grooten nood onder de onderwijzers, te zullen voorstemmen, en Mi nister Cort van der Linden nogmaals heeft verklaard zich de voile vrijheid voor te be- houden. INGE-ZONDEN STUKKEN. Meneer de redakteur! Misschiens wi jie an 'n uusvrouwe toch oek wel es toelaoten om 'n klein stukje in de krante te schrieven. M'n man die aot' er gin tied voor en noe is'et tegenwoorig zooe, da m'n wa meer moeten lezen as de burger- lijke stand en de famielje affertenties en julder feuljeton en altied in je krante moeten kieken wat'er in staot over de bons, oeveej of je daorop kun kriegen, of waffere nom- mers 'et moeten wezen en zoo a meer. 't Was mao goed, da je van de weeke der es duudelijk ingezet 'eid, oe a m'n mee die kolenkaorten mosten doen, want dao was 'k de kluts eelemaol mee kwiet, en 'k zou, liever as ze kwiet te zien, liever veej klutsen en. Mee kolen weet je! Maor, noe leesden 'k 'n Woensdagavond in de krante, dat'er 'n kommissie is, die ge- zeid eit, dat 'et gezouten spek in ons land geen aftrek eit, en da-ze 't daorom wouw- wen uutvoeren. Ik docht, noe, dan kennen ze toch Ter- neuzen nie, want al enk'er overlest wel 'es ooren mopperen over da' gezouten vleis en spek, ik geloaven toch nie, da de slachters der moeite mee aoden, om der vanaf te kom- men, ze ieuwwen nooit 'n stikje over. Maor afijn, a-je vosch kun kriegen, dan eet'ik graog ok we.l-es 'n stikje vosch. Noe aod-ik g'oord, dat'er verkens gekommen waoren en dat ze an 't slachten gewist waoren en ik docht, 't is tegenwoordig zoo aordig, je moet'er altied gauw bie wezen, 'k za m'or- genochtend 'n bitje vroeg opstaon om de boel an de kant te doen en at-dan m'n man na z'n werk is, gaan 'k a gauw es naor de slachter. Maor at'er m'n noe iets is tegen- gevallen, dan was't we mee de spek-voor- raod. 't Was nog maor op z'n besten zeven uren en toen waoren ze't bie Piet van Esse a kwiet. Toen gong 'k 'n endje deur, nao- Jannis Mesielje, maor daor was de deure nog toe, en ze stongen d'r a tot bie Simon van Rees op de stoepe. Jao, docht ik, ik za nog es 'n endje verder gaon, na Jan van Luuk, mao daor was't spek oak al op. Toen bin 'k in vredesnaom ok moa bie Mesielje gaon staon wachten, ik docht die eit toch altied nog a vee verkes. Noe, meneer de redakteur, 'k en men man uut je krante wel es ooren voorlezen oe dat 'et in Berlijn goeng om spek of vet of iets anders in de wienkels te kriegen, maor ao je ons daor van morgen zien staon ao, dan ao je toch ok we gedocht, dat het al 'n bitje op Berlijn gien trekken. Eindelik bin 'k dan ok in de wienkel gerocht en al ao 'k noe, omda 'k zoo lange mocht wachten, a grooten onger gekregen, ik ao nog nie g'eeten weetje, ao 'k er toch leute om, da Jannis d'r toch zoo'n verstand van eit om mee z'n klanten te klet- sen. Wa m'n noe minder an stong was, da 'k oorden da je zoo weinig kon kriegen. En of 't er noe al es waoren, die mopperden dat 'udder lapjes allemaol vellen waren, ie dee net of't ie niks oorden oor, en ze gon- gen d'r allemaol mee van deur, blieje dat ze nog wat aoden. Maor, de voorraad meneer de redakteur, nee, da was vreed weinig. Kiek es ier, ik ao bons voor twee kielo spek bie m'n, en ik kon maor vier onsen kriegen. En noe en'k spek zoo ard noodig om 'n bitje vet te'en en dan ok om 'n stikje mee brood te eten en boter te sparen. De goeie boter is eel diere en aost nie te koap. Bak en braodvet kuj-je ok niet te dikkefs kriegen, die is aj-je d'r nie gauw bie bin ok dadelik op 't schient dat'er bin die dao lichtjes van maoken. Mee solo en vitello is't a net eender, die weet-je ok a nie vast te kriegen. Dus 't staat-er mee't de vetterieje mao slecht bie. -En zie je, daorom frappeerden me da zooe, da ze noe da gezouten spek uut ons land naor het buutenland willen uutvoeren. Ik zou zoa zeggen, as ze 'et dan in de andere plaotsen nie lusten, laoten ze dan maor 'n bitje voar Terneuzen ouwwen, want daor za't we noadig weezen. Je moe nie vergeten, meneer de redakteur, dat'er noe omdat'et voer zoo diere was, oak vee menschen bin, die noe van de winter geen verkje kunnen slachten en die noe oak eel de winter naor de slachter moeten kommen. Daorom wou 'k op deze maniere es vraogen an den Burgemeester mee't de wet'ouwers en de eeren van de distrebuusie- kommissie, meneer Eijker meneer De Jaoger, en meneer Nolson, of die d'r nie voo zouw- wen willen zurgen, da't er, as ze niks as kleine of luchte regeeringsverkjes 'en, da'ze dan bie die verkjes oak nog een possie ge zouten spul meestieren. Da za in ons land in 't algemeen dienk ik z'n weg we vinden. Ier in Terneuzen zeker. Meneer de Jaoger in't biezonder za't nog We weten, van vroe ger uut de wienkel, da gezouten spek, al is t maor buffelspek, ier z'n weg we vindt. Wan 'et is toch noe zooe, da-men op die maniere der nie vee mee opschieten, da men op onze bons vier ons verkensvleis kunnen aolen, a-je bie de slachter op de vuuf ons mao voar 1 bon vier onsen kan kriegen. Dan doe-je meet' die andere bons niet veej of je moe-ze an kripjes of zoa iets besteeen en dan bi-je toch oak nie g'olpen as 't je om spek te doen is. Dus eeren, ik vraogen judder vriendelik, m'n schrieven nie voar kennisgevienge an te nemen, maor es te perbeeren, of m'n nie wa meer spek kunnen kriegen naar ier, in plekke van het naor Iengeland of naor de Duutschers te zien uutvoeren. As't kon wezen om ok 'n bitje meer bak- vet en margariene (ja. m'n maggen tegens- woordig niet zoo vies uutgevallen weezen) te zien te kriegen, den zouwwen je zeker,, as wudder over 'n paor jaor aok mee mag gen stemmen, kunnen rekenen op de stem- men van 'n eeleboel uusvrouwen, die noe nie goed weten oe as ze't mee 'et eten moe ten stellen. Joe, meneer de redakteur, dank ik bie voarbaot voor de plaotsruumte. Misschien is m'n schrift op 't laotste nie te duudelik, wan 't was' a-wa donker g'ooren en peterojie en 'k nie meer en m'n kees-je is oak aost opgebrand. Misschien schrief ik laoter nog wel es wat, oor, as je 't goed vind, want wulder en de meeste dol mee die bons. 'N UUSVROUWE, die op d'r bons nie genoeg spek en vet kon kriegen. Terneuzen, 30 Augustus 1917. CORRESPONDENTIE: Inzenders van berichten zoowel als die van ingezonden stukken moeten ons in de eerste plaats hun naam bekend maken. Red. VOOR BELANGHEBBENDEN. Zonnetijd. Vollen Maan Zaterdag 1 September namiddags 0,48 uur. 30 Aug. Zon op 5,8 onder 6,53 uur. 31 i/ a 5(10 n 6,51 u 1 Sep. u u 5,12 a 6,49 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPYA ARTBE WEGIN G. "Van 29 Aug. tot en met 30 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 10 binnen- vaartuigen op- en 21 afgeschut, langs de Middensluizen op- en afgeschut en langs de Westsluizen 12 op- en 18 afgeschut. Hedenmorgen werd van ODze zijde weggenomen na een langdurig doch geduldig lijden, onze zeer ge- liefde Echtgenoot, Yader en Behuwd« vader, in den ouderdom van 57 jaren. Allen, die hem van nabij gekeud hebben, zullen beseffen hoe zwaarons dit verlies valt. Wed. S. VAN DIJKEde Feijtee. 1. P. VAN DUKE. H. VAN DUKE— v. d. Plaats. N. VAN DUKE. P. VAN DIJKE. W. VAN DUKE. H. VAN DIJKE. M. VAN DIJKE. Ter Neuzen, 31 Aug. 1917. New-York City. Jongelieden, die den Landbouwcursus te Axel, te Zaamslag of te Ter Neuzen wenschen te volgen, worden dringend ver- zocht, dit v6or IO Sept. St.s. te be richten aan den heer LE FEBER te Axel. Nieuwe sorteering Ter Neuzen. Het Bestuur van de Vereeni- ging //VESTA" van gediplo- meerde oud-leerlingen van de Landbouw- huishoud-cursussen voor meisjes te Axel en Ter Neuzen doet een dringend beroep op alien die belangstellen in de ontwik- keling der Boerenmeisjes om toe te treden als contribueerend lid hunner Ver- eeniging. Het Bestuur, JAC. WEIJNS, Voorz. C. DE FEIJTER, Vice-Voorz. E. A. DE PUTTER, Seer. P. DE RUIJTER, Penn. N. DE FEIJTER. Bibl. Het Bestuur van den polder EENDRAGT maakt uan eigenaren van gronden in dien polder bekend dat eene buitengewone ver- gadering van' Ingelanden is belegd ten kantore van den Ontvanger-Griffier tegen Woensdag 5 September" 1917, des voormiddags te 10 ure, zomertijd. Zaamslag, 31 Augustus 1917. Het Bestuur voornoemd, M. DE PUTTER, Dijkgraaf. H. J. v. d. OUDEN, Ontvanger-Griffier. het ¥ER¥OER van ruim van achter de hofstede van Fa. DE N1JS, naar de tram aan het Vogelfort. Aanbiedicgen in te zenden bij P. DE FEIJTER Janz., De Feij ter straat, Ter Neuzen. 1 Het Bestuur van den KLEINE ZEVEN A ARPOLDER is voor- nemens om op Woensdag den 12 September* 1917, des nam. ten ure, ten kantore van den Ontvanger- Griffier bjj inschrijving voor den tijd van 7 jaren te verpachten De grootte der perceelen is dezelfde als bij de vorige verpachting in 1910. Inschrij vingen op zegel worden ingewacht voor of op bovengenoemden datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen. Inlichtingen te bekomen bij onderge- teekenden. Het Bestuur voornoemd, D. J. DEES, Dijkgraaf. C. LE NOBEL, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den ZAAMSLAGPOL- DER vraagt prijsopgaaf voor de leve ring vrij op den wal aan het Schuttershof te Ter Neuzen, van TER NEUZEN, zal van Zaterdag 1 tot en met Maan- dag 3 September niet te consul- teeran zijn. ■van 3€5 c.M. De levering geschiedt op keur, tusschen 1 en 15 December 1917. Het gewicht wordt hepaald op de weeg- brug, ter plaatse van levering. De betaling zal plaats hebben binnen acht dagen, na de bepaling van het gewicht. Prijsopgaaf in te leveren op Dinsdag 18 September 1917, des voormiddags 10 uur, in het logement van de Wed. Jac. Platteedw te Zaamslag. Zaamslag, 29 Augustus 1917. Het Bestuur voornoemd, A. DE KOEIJER, Dijkgraaf. E. J. DE KLERK, Ontvanger-Griffier. Notaris CIe Nobel te Ter Neuzen, zal op Woensdag 5 September 1917, des nam. ten 3 ure, in het cafe z/'s Lands Welvaren" bij dhr. M. J. ADR1- AANSEN te Ter Neuzen, krachtens artikel 1223 B. W., publiek verkoopen Een nieuw gebouwd aanJioorigheden en Erf, aan het Nieuwe Kanaal te Ter Neuzen, kad. sectie K num. 226, groot 84 centiaren, bewoond door dhr. S. J. Gazan. Aanvaarding bij de betaling, den 15 October 1917. Een gedeelte der koopsom is als lste hypotheek beschikbaar. inlichtingen geeft genoemde Notaris. VAN De Notarissen VAN DER MOER te Ter Neuzen en DREGMANS te Axel, zullen op EN telkens des voormiddags te 11 uur (Zomertijd) in het „Nederlandsch Logement" aan de Nieuwstraat te Ter Neuzen, ten verzoeke van de Erven van Mevrouw de weduwe G. WIELAND WEIJKMAN, overleden te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen enzoovoorts, tot eene gezamen- lijke grootte van ruim 256 Hectaren OF ruim 574 Gentsche gemeten, in de gemeenten Ter Neuzen, Hoek, Axel, Westdorpe, en Boschkapelle. Tegen betaling van 60 cent zijn ten kantore van de Notarissen ver- krijgbaar boekjes, de beschrijving der perceelen bevattende, met de verschillende kaarten. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer CORN. SCHEELE te Axel, en de Erven zijner overleden echtgenoote, op Donderdag den 6 September 1917, des namid dags 1 uur (Zomertijd), verkoopen als m vosse Merrie, 8 jaarvosse fnry Merrie, 3 jaar bruine Mer- rie, 6 jaar bruine Merrie 9 jaar; vos Ruin, 1 jaar; 4 baatgevende Koeien, be- kalfde Vaars, 2 eenjarige Wi Runderen, 2 Kalfvaarzen, Stierkalf en 2 Loopvarkens. "V o o r t s 1 tweepersoons Til bury, 2 Menwagens, Stortekar op veeren, 3 5lS3lg2£ig§S Saksploegen, 2 twee- schar Ploepen, 2 Aardappelploegen, 2 2 vijfbalks ijzeren Eggen, kleine ijzeren Egge, 2 vierbalks houten Eggen, kleine houten Egge, Kettingegge, Cul tivator, Rolblok, Zaaimachine, Sleeper, Windmolen, Bietenmolen, Waterbak met goten, Gerst, Tarwe- en Zaad- zeeven, Handwiedmacbine, Rieken, Vorken, 40 Kippen, Geeselsteen met paard, Paardentuig, enz. enz. OnJvO&ten 8 Betaling contant. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal tbn verzoeke van het BESTUUR van den BUTHPOLDER, op Donderdag den 27 September 1917, des na middags 2 uur, verkoopen meteude van 1 M. tot 1.60 M. staande aan den dijk nabjj Schapenbout te Axel. Te vergaderen nabij de hofstede van Abe. Kostek. f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 7