GEMEN6DE BERICHTEN. Laatste Beriefiten, ielefoonverbinding cntdekt, waardoor de Czaar met zjjn getrouwen buiten Tsarskoje Selo in verbinding stond, Het grootste gedeelte van de paleiswacht. bleek omgekocht 4e zijn. SEN PROTEST DER BELGISCHE REGEERING. Oe Belgische regeering protesteert plech- tig tegen de bestuurljjke scheiding en tegen de ge weld dad en, waaraan de anabtenaren bloot staan, die weigeren, de bezette mogend- heid bij te staan in de toepassing van dezen wederreckteljjken en ongerechtvaardigden maatregel. De regeering roept het oordeel der geallieerde en neutrale regeeringen, die de overeenkomsten betreffende de wetten en gebruiken van den oorlog te land mede ©nderteekenden, over deze stelselmatige en flagrante schending van het volkenrecht in Belgie. 6627 SLACHTOFFERS TAN DEN DUIK BOOTOORLOG. In het Engelsche Lagerhnis is medege- deeld, dat het aantal officieren en man- schappen van de koopvaardijvloot, die door daden van den vjjaDd het leven hebben verlcren, 6627 bedraagt. BESTUURSVERANDERING IN ELZ AS-LOTH ARINGEN. De //Mtinchener Neueste Nachrichten" publiceeren heden het volgende berieht uit Straatsburg In Straatsburger regeeringskringen wordt tegen woordig de spoedig verwachtebestuurs- verandering voorElzas Lotharingen levendig besproken. Het rijksland als zoodanig zal ©phouden te bestaan en- in een hertogdom worden veranderd. De Rjjksdag zal zich anet deze aangelegenheid in September moe ten bezig houden. Aan het hoofd van dit nieuwe Hertogdom zou eerst een Beiersche Prins komen te staan, doch daar van Beiersche zijde beslist geweigerd werd, sioemt men thans als regent van Elzas- Lotharingen een Hid van den Katholieken tak van het huis Urach (Wurtemberg). „Het ffBerl. Tbl." meldt, dat de Rjjks- iranselier Woensdag-avond de partij-leiders bij zich genoodigd had ora mededeelingen te doen van de aanstaande regeling van bet Elzas-Lotharingsche vraagstuk in den geest van de meerderheidspartij. EEN BIJEENKOMST VAN NEUTRALEN VERWACHT. De Skandinavische pers houdt zich nog steeds bezig met de bijeenkomst der neu- tralen te Stockholm. „Tidens Tegn" weet eenige bijzonderheden mede te deelen, die tot dusver nog niet bekend zijn geworden. Het plan voor deze conferentie is in Juli an den vorm van een verbale nota gemaakt. Het Spaansche antwoord is daarop binnen- gekomen, dat Spanje tot deelneming bereid zou zijn, indien de conferentie te Madrid zou plaats hebben. Naar verluidt zouden ook Holland en Zwitserland de uitnoodiging hebben aange- nomen en Noorwegen is onder zekere voor- waarden ook bereid. Indien de voorteeke- men niet bedriegen, zal ook Denemarken onder zekere voorwaarden van de partij zijn. TER NEUZEN, 29 Aug. 1917. Het w ee r b er i cht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 758.2 Haparanda. Laagste barometerstand 748.9 Helder. Verwachting tot den avond van 30 Aug. Stormachtige tot krachtige, later afnemend auidelijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien, later opkla- xend en iets zachter. Koninginnejaardag. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin is het muziekgezelschap ^De Vereenigde Werklieden" voornemens, •bij gunatig weder, aanstaanden Vrijdag, <des avonds omstreeks half negen, het vol gende programma uit te voeren 1. Wilhelmus. 2. Chanteclair, marche Rich. Gillis. 3. Le Khedive, potpourri sur l'operette C. Faust. 4. *No. 3. 't I3 plicht dat ied're jongen. 5. *No. 9. Ferine jongens, stoeve knapen. 6. Idjlle, wals Panze. 7. Caprice sur l'opera Norma, fantaisie Bellini. 8. *No. 22. Wij willen Holland houen. 9. *No. 39. Kent grj het land. 10. Une nuit d'etd, grande valseWeyts. 11. La Royale Herentoise, marche militaire A. Govaert. 12. Volkslied. De met een gemerkte nummers zjjn uit deU|bundel //Kun je nog zingen, zing dan snee". Het publiek wordt verzocht, die liederen mede te zingen. Veiling woonhuis. Heden werd alhier in het „Hotel de Com merce" door den notaris Van den Moer, ten verzoeke van den heer C. M. Kerpel, ge- veild, een woonhuis en erf, staande aan de Blokken, groot 68 centiaren. Hiervan werd kooper de heer N. Scheele ivoor f 2175. Examen Duitsche taal. Bij het examen voor de akte Duitsche taal is geslaagd de heer P. van Es alhier. Examen hoofdakte. Bij het examen voor de hoofdakte is gis- fceren geslaagd de heer J. C. Bal te Ter Neuzen. Examen Fransche taal m. 0. Bij het gehonden examen voor de akte Fran sche taal middelbaar onderwijs slaagde de heer F. Kramer, sollicitant naar de vacature van onderwijzer met akte voor de Fransche taal aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs alhier. Soliicitanten. Naar we vernemen hebben zich voor de vacantkomende betrekking van leeraar in de Engelsehe taal en ietterkunde aan de H. B. S. alhier 4 soliicitanten aangetneld, nl. 3 dames en 1 heer. Voor de oproeping van soliicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan de M. U. L. 0. school alhier (opgeroepen was voor 2 piaatsen) hebben zich 4 soliicitanten aan getneld. Examen Fransche taal. Bij het examen voor de Fransche taal lager onderwijs is geslaagd mej. M. Rooije te Aardenburg. Licliting 1910. (Officieel.) De dienstplichtigen van de bereden corpsen van de lichting 1910 zullen met uitzondering van de onderofficieren, omstreeks begin October a. s. met onbepaald (klein) verlof worden gezonden. Overbrengen berichten en brieven naar Belgie en Duitschlaud. De Minister van Binneniandsche Zaken beeft aan de eommissarissen der Koningin medegedeeld, dat zijn ambtgenoot van bui tenlandsche zaken er zijne aandacht op heeft gevestigd, dat in den Iaatsten tijd in Belgie en Duitsehland talrijke Nederlanders wegens spionnage en andere door de Duitsche militaire overheid »trafbaar gestelde feiten worden veroordeeld. De tegen deze mia- drijven bedreigde straffen zijn uiterst zwaar zoo kan bij v. spionnage (waaronder 0. a. ook overbrenging van mondelinge en schrif- telijke berichten valt) slechts gestraft worden met de doodslraf, en in minder ernstige gevallen met Ievenslange tuchthuisstraf. Verschillende malen zijn reeds doodvon- nissen uitgesproken, waarvan enkele tenge- volge van door laatstgenoemden Minister bij de Duitsche regeering gedane stappen bjj wjjze van gratie in Ievenslange tucht huisstraf zijn veranderd. Uit verkregen inlichtingen bljjkt, dat verreweg de meeste der verooraeelden er zich niet van bewust waren, dat zjj zich aan een ernstig misdvijf hadden schuldig gemaakt, en dat onder de onschuldig Ijjkende scbriftelijke of monde linge berichten belangrijke spionnagebe- riehten verborgen zijn. Daar echter de krijgsraad in zulke gevallen toch zware straffen oplegt, kan er niet genoeg worden gewezen op het gevaar waaraan Nederlanders in Belgie en Duitseh land bloot staan, wauneer zij zich afgeven met personen, die hun niet als volkomen betrouwbaar bekend zijn. In verband met de omstandigheid, dat de veroordeelden bijna alien behooren tot die categorie van personen, die hun bestaan vinden in de binnenscheepvaart, zooals kapi- teins, machinisten, stokers, sehipners enz., en die uit hoofde van hun beroep steeds heen en weer naar Nederland moeten reizen, beeft eerstgemelde Minister overeenkomstig het voorstel van zijn genoemden ambtge noot, de eommissarissen der Koningin ver zocht namens hem tot de burgemeesters der gemeenten, waar persenen als evenbe- doeld in grooten getale wonen, de uitnoo diging te richten om in hunne gemeente zooveel mogeljjk er op de wijze, welke hun het naeest wenschelijk voorkomt, te waar- schuwen tegen het overbrengen zelfs van onschuldig uitziende berichten. Petroleum. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de burgemeesters het navolgende rondschrijven gericht Ik heb de eer u mede te deelen, dat het vooruitzicht op voldoende vermeerdering van hier te lande aanwezige voorraden petro leum zoo gering is, dat de distribute van hetgeen nog beschikbaar is en, in het gunstigste geval kan komen, met de meeste omzichtigheid zal moeten geschieden. Ik stel mij voor de voorschriften, in acht te nemen bij de distribute van den voorraad welke bestemd zal kunnen worden voor huishondelijke doeleinden, samen te vatten in een eerlang af te kondigen dis- tributieregeling. Volgens deze regeling zal de hier bedoelde petroleum slechts kunnen worden verkocht ten behoeve van de ver- lichting van woningen waar tot heden noch electriciteit, noch gas voor verlichting of kookdoeleinden beschikbaar was. Ten behoeve van ieder gezin, welke zoodanige woning heeft, zal van rjjkswege een petroleumdistributiekaart beschikbaar worden gesteld. Ik heb de eer n uit te noodigen zoo spoedig mogeljjk, uiteriijk voor 10 Sep tember, aan de Toewijzings-commissie voor petroleum, Parkstraat 109, het antwoord te doen toekomen op de navolgden vraag Hoeveel woningen het gedeelte van een huis dat door een gezin wordt bewoond als afzonderljjke woning te beschouwen zijn er in uwe gemeente in welke noch gas, noch electriciteit beschikbaar is. Indien op den gestelden datum geen zoo danige opgaven van u zal zijn ontvangen, zal worden aangenomen, dat in uwe ge meente geen distribute van petroleum zal behoeven plaats te vinden. Boterdistributie. Van bevoegde zijde wordt er de aandacht van detailbandelaars (winkeliers) in boter op gevestigd, dat zij, no met 1 September a.s. de nieuwe distributieregeling in werking treedt, goed zullen doen, er rekening mede te houden, dat aan bestellingen eerst onge- veer 10 dagen na het opgsven der orders uitvoering zal worden gegeven. Het ver- dient dus aanbevelingsteeds vroegtjjdig de be- noodigde boter aan te vragen, hetzjj bij het gemeentebestuur hetzij door bemiddeling van een grossier Voor de overgangsperiode zullen de detailhandelaren" dan ook hebben te zorgen, dat zij een voldoenden voorraad boter hebben, om de ontvaugst der eerste levering onder de nieuwe regeling te kunnen afwachten. De op 1 September a.s. te geven orders zullen, gelijk reeds werd ge- zegd, niet voor 12 September kunnen worden ontvangen. Calcium-carbid. De N. O. T. is weder in staat door haar bemiddeling den aanvoer van calcium-carbid uit Skandinavie te verzekeren. Anders dan beroemd. Als tegenhanger van het geval van den nu zoo gevierden sergeant te Beerta, die .een vliegmachine neerschoot, schrijft men aan de vNederl." ^Omstreeks Februari j.l. schoot een in- fanterist bij //de Verklikker" in Zeeuwsch- Viaanderen een vreemd vliegtuig neer. Als eerste belooning mocht hij 8 uur bij het toestel op post staan, als tweede dank- betuiging beliep hjj de kans 8 dagen provoost te krjjgen, omdat, toen hij aan het toestel kwam, het machinegeweer per ongeluk af- ging. (M. Crt.) Oyer de grens gekomen. In de afgeloopen week kwamen te Sas van Gent twee Belgische jongelieden, 21 en 24 jaren oud, over de grenzen. Zij hadden den electrischen draad doorgeknipt. De sleepbooten uit Belgie brengen de schepen zoover binnen Nederland, dat deze tot het douanekantoor kunnen doordrijven. Ze gaan dan terug, zonder aan wal te komen. Een^dezer booten kreeg Vrijdag averij en dreef naar den Nederlandschen wal. Een aan boord zijnde Duitsche soldaat werd door onzen militairen commandant in verboor genotnen. Daar het duidelijk was, dat zijne landing tegen wil en dank was geschied, werd bij vrijgelaten. ZAAMSLAG. Bij den landbouwer L. de M., heeft men des nachts een groote party ajuin van het land weggehaald. SAS VAN GENT. Electrische verlichting. Door verschillende fabrikanten en parti- culieren is Dinsdagavond in het Hotel Aernouts eene vergadering gehouden, al- waar besprekingen zijn gevoerd tot het ver- strekken van electrische verlichting aan de bevolking. Voorzooverre uit de mededeelingen is op te maken, schijnt het de bedoeling te wezen particulieren in het genot van electrische verlichting te stellen door middel van de electrische installatie der thans nagenoeg stilliggende glasfabriek. Wij willen hier onmiddellijk bijvoegen, dat, hoe loffelijk opjsich zelf dit streven ook zijn moge, deze madtrege'l slechts een halve maatregel is, waarvan enkel een zeker be- perkt aantal personen zal kunnen profitee- ren, n.l. degenen, die zich de weelde kun nen veroorloven den aanleg van eene dure electrische installatie te betalen. Het gros der bevolking zal daarmede vol- strekt niet gebaat zijn, meer echter met de kostbare steenkool, die als gevolg'van deze lichtvoortbrenging door den fabrieksschoor- steen gejaagd zal worden. Wil men voorzieningen maken voor den winter, dan geen halve maatregelen, maar flinke, weloverwogen plannen, waarvan onder de tegenwoordige omstandigheden alien zullen kunnen profiteeren. Daarmede houde d-e organiseerende com- missie rekening, wil zij niet op den tegen- stand stuiten van de overgroote meerder- heid der bevolking. PHILIPPINE. Vrijdag j.l. waaide nabij //de Posthoorn" de kop uit een wilg en viel op den elec trischen draad. EeDige personen uit de buurt, belust op brandhout, begonnen terstond er aan te kappen, maar hij lag niet handig voor dit werk, Men begon daarom er aan te trek- ken, en voelde niets van den stroom, zoo- dat men meende, dat de draad ongeladen was. Het trekken hielp niet veel, en daarom zou een hunner, zekere A. Rammelo, van Bouchaute aan de andere zijde den kop lichten en aanduwen. Hij kroop dnartoe onder den draad door, die wel geladen bleek, kwam er mee in aanraking, en onder den uitroep ffik ben dood", viel hij ontzield neer. De ongelukkige, een eterke, robuste man, was ongehuwd. HENGSTDIJK. Het derrie steken nabij de trambalte is onverwachts gestaakt, men schijnt ook niet weer te zullen beginnen, want bet kipspoor wordt opgeruimd. Naar men zegt was de derrie niet zoo gemakkelijk meer te verkoopen, in verband met voorraden en prijs van Drentsche turf. KAPELLEBRUG. Alhier wordt tegenwoordig weer op groote schaal gesmokkeld. Het is werkelijk onbe- grijpelijk, dat er vooral des nachts niet meer dienst gedaan wordt om dien smok- kelhandel te beteugelen. Maar toch gaat het niet altijd den smokkelaars voor den wind. Maandagnacht brachten weer eenige personen een hoeveelheid waren bij de Duitsche soldaten. Bjj die gelegenheid kwam een zekere J. P., een jongeling van 18 jaren alhier woonacbtig met den "electrischen draad in aanraking en was alzoo spoedig een ljjk. VLISSINGEN. Verbelering van de volkshuisvesting. Het bestuur van de vereeniging tot ver- betering van de Volkshuisvesting alhier had tegen Maandagmiddag verschillende per sonen genoodigd om een kijkje te nemen in de door haar gestichte tuinstad aan den Boschjesweg, flier zijn verrezen 100 dub- bele woningen, dus voor 200 gezinnen, iedere woning met 200 M* tuin er bij, Het geheele complex beslaat 6 H.A., waar van 1 H.A. straat is. Het water en het vuil loopt. weg door een riool, eon auto mat ich werkende electrische pomp werkt de inhoud van dit riool in het stadsriool. Ook een is aanbouw zijnd 50tal woningen van de vereeniging /yGemeenschappelijk be lang", naast deze 200 gelegen, zullen op dit riool worden aangesloten. De 200 woniogen, waarvan in een week tijd reeds 90 tegen een kuurprijs van 3.50 zijn verhuurd, bevatten beneden twee ver- trekken en een spoelhok, waarin tevens de kolenbergplaats en de //W.C.", en boven een zolder die in tweeen is gesplitst, en zoonoodig makkelijk tot twee afzonderljjke slaapplaatsen kan worden iDgericht. Het bouwen der woningen kostte 540,000. Bij de ontvangst werd o.a. het woord ge voerd door den heer jhr. O. de Graaff, in- specteur der volksgezondheid, die zijn vol- doening over de tot standkoming der wo ningen uitsprak. MIDDELBURG. De hevige wind en de kolennood. De hevige wind, meermalen aangroeiend tot storm, heeft hier Dinsdag verschillende boomen doen omvallen en heeft het plant- soen volgemaakt met afgevallen takken enz. Dit was voor vele kinderen en volwassenen aanleiding 0111 aan het sprokkelen te gaan. Waar dit zich bepaalde tot het weghalen van de gevallen takken, was daar niets tegen, maar verschillende sprokkelaars had den bijlen en andere voOrwerpen van dien aarcLmedegebracht en maakten hun voor raad grooter door ook takken, die gespaard bleven, af te kappen en mede te nemen. Hieraan werd natuurlijk een einde gemaakt en het is ook af te keuren, te meer, waar de gemeente groote voorraden hout inslaat om in den winter goedkoop te kunnen dis- tribueeren. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Augustus de voIgeDde vopnissen uit gesproken A. W., oud 32 j.. huisvrouw van J. L. te Sas van Gent, is wegens beleediging veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. P. D., oud 35 j., veldarbeider te Hoek, is wegens diefstal veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. C. M. A., oud 30 j., huisvrouw van G. 0., zonder beroep te Overslag, is wegens be leediging veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. D. C., oud 40 j., werkman te Wachte- beke, is wegens wederspannigheid veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. A. V., oud 33 j., landbouwarbeider te Sas van Gent, is wegens alsvoren veroordeeld- tot f 15 boete of 15 dagen hecht. I. J. S., oud 22 j., vlasbewerker te Axel, is wegens diefstal veroordeeld tot 2 maanden gevang. M. F., oud 32 j., arbeider te Axel, is wegens beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. v. O., oud 32 j., veldarbeider te Hoofd- plaat, is wegens wederspannigheid veroor deeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. A. F., oud 25 j., veldarbeider te Biervliet, is wegens diefstal veroordeeld tot 3 weken gevang. F. J. F., oud 50 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens beschadiging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. F. F., oud 48 j,, varensgezel te Ter Neuzen, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. F. v. B., oud 23 j., klompenmakersknecht te Clinge, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. E. B., oud 20 j., zonder beroep te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroor deeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Een viertal zaken betrof het terug- keeren van personen in het in staat van beleg verkjaarde gebied. In drie dezer zaken en wel die tegen P. v. L. uit Philip pine, P. A. uit Overslag, P. M. uit Sas van Gent, tegen wie resp. 10, 15 en 20 dagen gevangenisstraf was geeischt, werd direct uitspraak gedaan en ieder der bekl. veroordeeld tot 10 dagen gevang., metaftrek voorarrest en last tot onmiddellijke in- vrijbeidsstelling. In de vierde zaak, die tegen R. v. d. W., uit St. Laureijns, die reeds meer terugkeerde, luidde de eisch drie maanden. Verschillende andere zaken betroffen het plegen van verboden uitvoer, vervoer of nederlage. De belangrijkste dezer zaken was zeker wel die tegen P. J. B. uit Zuiddorpe, die aangehouden was, omdat in zijn schuur een groote partij goederen was gevonden, name- lijk katoenen en wollen stoffen en hij zich dus zou hebben schuldig gemaakt aan ver boden nederlage. Nu beweerde getuige De Yliegher, dat hij de goederen ter plaatse had gebracht op 31 Juli, te een uur des middags en dat hij ze aan bekl. in persoon had afgegeven. Deze ontkende dit, hjj wist van de goederen, die in de schuur onder klavers verborgen waren niets af en de cafe- houder De Ridder en zjjn vrouw uit Sas van Gent kwamen verzekeren, dat bekl. om half twee bjj hen weg is gegaan en hjj onmogeljjk te een uur te Zuiddorpe kan zjjn geweest. Getuige De Vliegber bleef volbouden te een nur te Zuiddorpe de goederen aan bekl. te hebben gebracht. Eisch luidde drie maanden, met aftrek van het voorarrest. De verdediger Mr. Adriaanse hield een warm pleidooi om bekl. onschuld in deze aan te toonen en stelde de vraag of De VJiegher er geen belang bjj kan hebben te zorgen dat een ander voor deze zaak gestraft wordt. Het gebeurt zoo menig- maal dat de schuren van grensbewoners door anderen worden gebruikt. Op verzoek van pleiter werd bekl. on- middelljjk op vrije voeten gesteld. Tegen A. K. uit Westdorpe, die cacao uitvoerde werd 2 maanden, tegen P. W. uit Sas van Gent 6 weken, tegen J. B. uit Hontenisse 2 maanden, tegen H. D. uit Rotterdam 6 weken, tegen C. v. d. H. uit Almkerk 6 weken. Wegens bet ver boden vervoeren van koeien hoorde C. L. G. en P. T. uit St. Jansteen drie maanden tegen zich eischen. Wegens verboden neder lage werd tegen A. D. uit Zuiddorpe drie maanden gevorderd en tegen' E. d. K. uit IJzendjjke, die een zak meel over den draad gooide, zes weken. Tegen L. O. uit Doel, P. M. uit Clinge en J. d. W. uit Doel werd ieder 3 maanden, tegen C. A. G.uit Rotterdam 3 maanden, tegen E. S. d. J. uit Dreumel #n tegen S. J. T. uit Vlissingen ook ieder 3 maanden alles wegens verboden uitvoer en alles met aftrek voorarrest. Tegen M. F. d. P., vrouw d. B. en tegen P. S. d. B. beiden te Breskens werd 5 of 5 dagen gevorderd wegens het mishan- delen van'een buurvronw, die echter bleek ook niet op haar mondje gevallen te zyn. Tegen G. N. uit Hulst werd wegens vernieling van vier glasruiten f 10 of 10 dagen gevorderd, terwjjl voor A. O. v. d. B. en P. A. v. d. B., die N. zouden hebben miskandeld, vrjjspraak werd gevraagd. Ten slotte zjj nog vermeld, een eisch van 10 of 10 dagen tegen A. v. H. nit IJzendjjke wegens beleediging van een sergeant. Uitspraak 7 September. Op avontuur Te Sloten (N.-H.) heeft Marinus van den Marel, oud 14 jaar, sedert eenige dagen de ouderlijke woning verlaten, met zich nemeDde een heerenrjjyiel en eenig geld. De knaap is niet teruggekeerd. Noodlottig scliot Doordat een meisje geen gevolg gaf aan het baltgeroep van een soldaat-kommies, schoot deze in de Kokelenstraat te Kerk- rade, op haar, met bet ongelukkig gevolg, dat het 13jarig kind ernstig in den buik werd gewond, zoodat het stervend naar het St. Jozef-hospitaal werd vervoerd, waar het is overleden. Extra kwaliteit Door den gemeenteljjken keuringsdienst zjjn te Utrecht 10.000 pakjes bleekpoeder in beslag genomen. Bjj onderzoek bleken de pakjes geen bleekpoeder doch een voor de wasch schadelijken invloed te bevatten. Op de pakje3 stond, dat de inhoud van extra kwaliteit was Boo01 en gestolen. Te Bussum werd ontdekt, dat op militair terrein in de nabjjheid van den Amersfoort- schen straatweg een groot aantal berke- boomen, totaal 23 stuks, zjjn afgezaagd en meegenomen. De Pauselijke nota. WASHINGTON. In Amerika's antwoord op de Pauselijke nota, vervat in de meest hoffelijke termen, wordt verklaard, dat er geen grondslag is om over te gaan tot be sprekingen over den vrede, daar de Duit- schers hunne voorwaarden niet bekend ge maakt hebben. GEMEENTERAAD van TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 23 Augustus 1917, des voormiiddags 10 uur. (Slot.) Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, D. J. Dees, I(. Scheele, M. Eijke, E. H. T. van Borssum Waalkes, D. Scheele, R. G. E. Nolson, L. J. Geelhoedt, G. de Ridder en J. de Feijter; later pok de heeren L. T. van Hasselt en J. J. de Jager. Afwezig de heer J. de Bruijne. 11. Ontheffing belastingen. Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders wordt op ingekomen verzoeken tot afschrijving van belastingen met algemeene stemmen beslist als volgt: Afschrijving wordt verleend: Wegens schoolgeld voor het m. u. 1. o. over het eerste tijdvak 1917 aan wed. V. L. Hoste 2 en aan A. F. Voerman over het tweede tijdvak 1917 16,50; wegens schoolgeld voor het middelbaar onderwijs .over het perste tijdvak 1917 aan L. J. Geelhoedt /15; wegens schoolgeld voor het lager onder wijs over het eerste tijdvak 1917, aan E. H. T. van Borssum .Waalkes 1,20, I. Butler 2,20, C. Clemminck /0,70, P. J. Klaaijssen /1,80, A. A. Scheele /0,48, C. de Marree 0,18, J. -Oppeneer 0,60, W. van Tatenhove 2,25, P. KM man 1,28. wegens hoofdelijken omslag aan J. L'. Pladdet 13,051/2- L. A. Cortvriendt 8,441/2, A. F. Roelans 3,041/2, F. d'Hondt 1,26, J. A. Rijnberg 1,26 en B. de Jager 1,00; wegens hondenhelasting aan I. P. Caste- ieijn 2,W. P. Nieuwelink 2,—, D. Kaan 0,25, J. J. Dekker f 2,A. Moggre f i—F. A. Kuipers 2,—, J. Schoonakker /0,25, Adr. Jacobs 2,—, B. Dcssonvillc f 0,25 en P. A. van de Velde 4,—. Gunslig werd beschikt op eene reclame van A. C. M. Poppe te Hulst om verminde- ring van zijnen aanslag wegens schoolgeld voor de M. U. L. O. school, terwijl werd af- gewczen eene reclame van A. A. E. Vermast tegen zijn aanslag wegens schoolgeld voor

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2