Tandarts Van Dalen, Lanflboowwinter-Scliool Verkooping Hofstede Voorloopig Bericht. Opsnbare Verkooping' Openbare Verkooping. 126 mmmum,, A B. H. POT. - Kerkdreef. - AXEL BEDDEN. DEKENS. Attentie s. v. p. U kcopf SPOORRAILS, Handelsberichten. BURGEBLIJKE STAND. ADYERTENiTIEN. TER NEUZEN, Beste Sigaren vanaf 3 cent. IS. ADR1AANSENS, Bruin-Bonte JACHTH0ND, Ls van Waesberghe-Jaussens. Vergadering van Aandeelhoaders der N.V. DE HOOP, H.H. Vlassers V00RHANDEN: HOEK. Notaris YAN DER MOER, den GEHEELEN IN SPAN EEN W 0 0 N H UIS Tegen nog billijke prijzen Wollen-, Gestikte- en Molton Bezoekt mijn Bovenmagazijn. dacht van den paad gebrac'nt: Bij den posL „Loon voor het van gem een te- wege ruiineu van privaatputten en tonnen" zou zij gaarne inlichtingen ontvangen om- trent de bewering, dat de privaatputten van. meerdere woningen langs de Scheldekade zojodanig zijn ingericht, dat het water daar- uit afvloeit naar het gemeenteriool en om trent den invloed welke deze aansluitingen zouden kunnein hebben op de opbrengst van voren aangehaalde bet as ting. Omtrent het bedrag ad 678,22 verant- woord londer den post „overgenomen van den burgemeester voordeelig saldo yan de dis- tributie van levensmiddelen voor de instel- ling van het Jevensmiddielenbureau'" had zij gaarne eene rekening jen verantwoording aan- getrioffen waaruit van het ontstaan van. dat voordeelig saldo block. De heer Eijke deelt nog mede, dat de commissie de cijifers jnel die bescheiden lieeft vergeleken en dat daarbij alles in orde is bevonden. zoodat de commissie tot goed- keuring der rekening adviseert. De heer Waalkles yraagt of er wok nog een ander foods bestaat, benevens, het in de rekening van het Jevensmiddeleinbedrijf ver- antwoorde bedrag. De voorzitter wit fhans, namens burge meester en wethouders, de bemerkingen der commissie beantwioorden. In de cerate plaats die, waar de commissie vermeend, dat de opbrengst der beerruiming grooter zou kun nen zijn, wanneer piet enkele privaten zoo- danig zouden zijn ingericht, dat het water daaruit wegvloeit naar het gemeenteriool. Nu sedert een jaar of vier, zijn door burgemeester en wethouders vergunningen verleend, om privaatputten piet de rioleering in verbinding te brengen, bij het maken van closets met waterspoeling. Reeds vroeger was dil meermalen ter sprake gekomen en hioewel daaromtrent niets jn de verordening is omschreven meenden burgemeester en invoering van wale rclose Ls wordl aange- wetliouders, nu op hygienische gronden op invoering van waterclossets wordt aange drongen, (die vergunpingen piet te mogen weigeren. Spreker meent er voorts op te moeten wij- zen. dat het bij het bouwen der boogere burgerschool juist de beer Waalkes is ge- weest, die op bet maken van dergelijke pri vaten heeft aangedrongen. Voorts stelt hij jn het licht, dat in de toe- komst meerdere privaten met doorspoeling zullen worden gemaakt, yooral, ats, wat we alien liopen, de waterleiding tot stand komt. Wanneer er dan piet wordt gezorgd datde vloeibare stoffen uit de privaatputten weg vloeien en alleen de vaste daarin acliter- blijven, ,zou de verzamelde beer ^oodanig ver- dminen, dat zij in plaats van meer op te brengen, veel minder vaard zou zijn. Hij meent, dat het daarom veel beter is, die rechtstreeks in de riolen te laten wegvloeien. Hadden burgemeester en wethouders kun- nen veronderstellen, dat er bezwaar tegen zoude gemaakt worden, de zaak in dien geest op te lossen, zouden zij zeker niet hebben nagelalen, dejn gemeenteraad er mede in kennis te stellen. Wat aangaat het bedrag dat in de kas van liet 1evensmfrldelenl)edrijf js gestort, daaromtrent kan spreker inededcclen dat er in de broodvoorziening dlrie pfcriodes *zijn geweest. In de eerste plaats het tijdperk voor de verscherpte bepaling, dat er 150 brooden moesten gebakken worden uit 100 kilogram meef. De financieele regeling was toen zoodanig, dat ter een bedrag overschoot. Die gelden, dit was vooraf bepaald, werden geacht te bebooren aan lien, die tot liet vor- imeri van dat pverschwt hadden bijgedragen, /tenzij lvet door de rijksregeering zoude wor den opgevraagd. Daarop kvvam het tweede tijdperk, dat van de verscherpte regeling, tot aan de inwer- kingtreding van de 'Distributiewtet 1916. In dat tijdperk is het in de rekening verant- woordc beclrag bijeengebraclil. Het wasdus bij de overdracht een lioofdstuk op de reke ning en van dat bedrag moesten nog beta- lhigen geschieden wegens drukwerk enz. Het andere fonds, waar de heer Waalkes naar vroeg, is bet overscliot van de varkens- diistributie, groenten, droge yiscli enz. Dit bedrag van ongevcer 900 zoude liooger ge weest zijn, ware het niet dat lot tweemaal toe varkens legen hoogeren prijs moesten worden ingekocht en pok eeaiigen tijd> vo-or- zien in groenten. De heer Waalkes meent even in het licht te moeten stellen, dat, hetgeen de voorzitter aanhaalde van de boogere burgerschool en zijn streven voor bet aanbrengen van closets met waterspoeling en de bemerking derco.m- missie over de privaten van woningen aan de Scheldekade gelieel yerschiliend is. Wei heeft spreker er pp aangedrongen dat water closets in de boogere burgerschool zouden worden gemaakt, maar piet dat deze zoo danig zouden worden gemaakt, dat de fae- calien in het gemeenteriool zouden kunnen wegvloeien. Dal ko>n bovendien ook niet, want er lag ftaar toen nog geen riool. Waar het volgens de verordening niet mag, verwondert het hem, dat burgemeester en Wethouders al ^edert 4 jaren dusdanige vergunningen hebben verleend. Hij noemt het oiivoorzichtig, want pis liet daar wordt toegestaan, kan het ook in de oude stad niet geweigerd w oiden, en boe moet het dan met de riolen gaan? Men heeft onlangs al onder- vonden dat deze vervuild zijn. Wat de ver gunningen betreft voor de huizen aan de Scheldekade wijst hij er op, dat dit onge- wenscht is, daar de faecalien daarvloeien in teen stilstaande riool, waarin geen door spoeling is. De heer Nolson acht de meening van den heer Waalkes, dat faecalien in het riool vloeien geheel onjuist; de privaten zijn zoo danig gemaakt, dat alleen het spoelingwater en de urine wegvloeien. De vaste stoffen blijven echter in de putten achter. Hij wijst er op dat icr in Amsterdam op aangedrongen wordt, de putten zoodanig in te richten en is van 'meening dat burgemeester en wet houders door liet verleenen dezer vergun ningen iets goeds hebben tot stand gebracht. De heer Dees isluit zich aan bij de woo-r- den van den heer Nolson; hij acht ook geen verschil aariwezig tusschen de privaten aan de Scheldekade en 'die der H. B. S. Het moge al juist zijn, dat volgens de letter der verordening het maken yan zoodanige pri vaten niet kon worden toegestaan, in den geest der verordening was dit wel. Vanver- schillende zijden wordt aangedrongen op het nemen van maalregelen die de hygienic be- vorderen en dat geschiedt ook door het aan- hrengen van closets piet spoeling. Hij be- begrijpt niet, hoe hierop aanmerking kan worden gemaakt. De privaten zijn zoodanig gemaakt, dat de faecalien niet in het riool komen. De heer D. Scheele stelt zich op het standpunt, dal burgemeester en wethouders den raad omtrent deze zaak hadden behoo- ren in te Jlchten. Het is toch verboden om faecalien in de gemeenteriolen te laten uit- loopen, zij het dan ook verd,unde, want dat wtorden het dan toch. Het gaat hier ook om het principe, dat pog steeds gegolden heeft. Biovendien is het pok nadeel voor de ge- meente, daar liet van invloed is op de op brengst der beerruiming. Jle wethouder, de heer Dees, heeft bij de bespreking van de beerrubning, er steeds pp aangedrongen, dat deze zoodanig zoude worden ingericht, dat zij zichzelf bedruipen zou, dat de opbrengst zoo' hoog mogelijk zou zijn en daarom be- grijpt hij diens ptandpunt in deze heelemaal niet, waar nu wordt medegedeeld, dat burge meester en weOiouders al sedert vier jaar wisten dat er zulke privaten bestonden of gemaakt werden. Vqor zulke vergunningen zou spreker dan ook tegenover liet nadeel dat de beerruiming pr van ondeirvindt jaai"- lijks een Ilmk bedrag voor de geineentekas willen ontvangen. De heer Waalkes is liet er in het gelieel niet made eens, flat de beer beter worden zal, als het pxtract er van door de riolen wegvloeit; al de oplosbare deelen gaan er uit. Hij herhaalt ook, dat het een onge- wenschten toestand schept, dat zulke stoffen worden afgevoerd in een stilstaand riool. Er is nog geen aansluiling met de Nieuw- straat, dus liet riool krijgt nog geen door spoeling naar de kade. De heer Eijke picrkt op, dat toch wel is toegelaten dat urinestoffen uit paanden- stallen in het gemeenteriool vloeien; zoo veel verschil is er dan toch niet. De voorzitter stelt in het licht, dat de be- zitters van zoodanige pulten ziclizelf zouden schaden, wanneer ze piet zorgden, dat alleen de vloeibare deelen der faecalien naar liet riool vloeiden, daar ze er zelf de dupe van zouden worden, als Jiunne riolen verstopt geraakten. Over de kwestie of die dunne deelen de hteste bestanddeelen van de faec- calien bevatten, wil Jiij met den heer Waal kes, die daarvan als sclieikundige kennis Wan hebben, niet twisien. Het inrichlen vaii zulke privaten dringt meer en meer door en vooral zal dat meer ingang vinden, als er een waterleiding komt. Nu achtten burgemeester en wethouders de kwestie nog niet van zoo'n groot belang, dat zij terstond met eene wijziging der verordening meen den te moeten aankomen. Deze wordt wel voorbereid, maar er jnoet nog meer worden gewijzigd. Bovendien, waren burgemeester en wethouders het vorig jaar, toen het bou wen van huizen pan de Scheldekade in het kooruitzicht was, met een voorstel tot wij ziging der verordening pp dit punt gekomen, dan zou men gezegd hebben, „zie je wel, n u komen ze met een voorstel tot wijziging, nude rest zal spreker er maar niet aan toevoegen, liij meent, dat men hem wel begrijpt. Dat er nog geen aansluiting melt de ric*- leering in de Nicuwstvaat is, kunnen burge- meester en wethouders piet helpen, maar het ligt toch in elk geval in de bedoelipg, die tot stand te brengen. De heer Waalkes wijst er op, dat er in elk geval tlians pog geen doorspoeling in het riool is, en dat die s'uoffen die er in komen ter dus in blijven staan. De zaak is in de commissie ter sprake gebracht door den heer Sclieele, piet het oog op het nadeel dal er hi deze inrichting der privaten voor de gemeente ligt besloten, door mindere op brengst der beerruiming. Hij vraagt voorts, of, als er soorlgelijke aanvragen komen uit het oude stadsgedeelte, deze ook zullen wor den toegestaan. De voorzitter antwoordt, dat, als er uit het oude stadsgedeelte aanvragen komen voor aansluiling op het gemeenteriool en graven in gemeentegrond, daarmede zal ge- handeld worden zooals dat steeds, met zulke aanvragen geschiedt. De heer Nolson herhaalt nog, dat de be- sproken melhode van inrichting der privaten geen nadeel oplevert, daar men integendeel de zeer veel water bevattende faecalien niet zou kunnen verkoopen, altlians dat deze veel minder waarde zoude hebben. De heer D. Scheele blijft het een groote schade noemen voor de gemeente. De gemeenterekening over 1916 wordt alsnu met algemeene ptenunen voorloopig vastgesteld. 8. Voorstel tot verpachting in het open- baar voor 7 jaar van grond naast de begraafplaats te siuiskil. Overeenkomslig het voorstel van burge meester en wethouders >vordt met algemeene stemmen besloten den grond liggende naast de begraafplaats te Siuiskil, belioorende aan- de gemeente, voor den tijd van van 7 jaar in het openbaar te verpachten. 9. Voorstel tot verpachting in het open baar van grond, bestemd voor alge meene begraafplaats. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt besloten liet door de gemeente aangekochte stuk bouw- Iand, om te bestemmen voor algemeene be graafplaats, gelegen achter het z.g. „Bosclije" in het openbaar te verpachten voor dein tijd van 1 jaar. In dit geval wordt een korte termijn voorges'teld omdat het noodig kan zijn, dat de gemeente daarover spoedig moet kunnen beschikken. 10. Verzoek van J. van Luik om schade- loosstelling. Naar aanleiding van het adres van J. van Luik, stager, die scliadeioosstelling verzoekt, op grond dat hem ten onrechte door burge meester en wethouders pegeeringsvarkens zijn onthouden, terwijl hij later voor een gelijk feit als waarvoor die inhouding plaats had, voor de rechthank gedaagd, van rechtsvervol- ging werd 'ontslagen en waaruit dus blijkt dat hij ten pnrechte door burgemeester en' wethouders gestraft was, is door den burge meester overgelegd de yolgende nota: D oor mij is in 1916 aan de stagers de ver- plichting opgelegd, van een persoon niet meer dan 5 K.G. vleesch van regeerings- arkens te verkoopen en zoodoenjde eene ongewenschte distribulie te yoorkomen. Bo vendien moesten lijsten worden aangelegd en bijgeliiouden, vermeldende de verkoehte hoeveelheden en de personen aan wien r.e- gceringsvkeseh was verkocht. AdressantVan Luik heeft zich aan een en ander niet vol- doende gehouden, ten bewijze waarvoor ik de eer heb te verwijzen naar bijbehooi"ende rapport van den jnspecteur van politic van 15 December 1916. Naar aanleiding van dit rapport hebben burgemeester en wethouders gemeend an Luik disciplinair te moeten straffen, door hem uit te sluiten van het bekomen van regeerings varkens. Deze uitsluiting houdt in geen enkel op- zicht verband, met het feit van verkoop van 8 K.G. ham door Van Luik op 24 April 1917; het beroep van den verzoeker op het vonmis van de rechtbank te Middelburg van 22Juni 1917 gaat niet op. Bij dit vonnis is aange- nomen, dat Van Luik op 24 April jl. geen strafbaar feit heeft gepleegd. De aan het lioofd dezer nota yermelde verplichling had ten doel te voorkomen, dat groote hoeveel heden vleesch aan een persoon zouden wor den verkocht. Voor het niet nakomen dezer verplichling lean dan ook alleen discipli nable slraf worden opgelegd. Op grond dezer jiota stellen burgemeester en wethouders, in pvereens teimnin g met de commissie van bijsland yoor de levensmid- delendistributie voor, op het adres van Van Luik afwijzend ie beschikken. De heer D. Scheele vraagt den voorzitter, of hij van meening is, dat Van Luik van rechlswege niets heeft te vorderen. De voorzitter verklaart die overluiging te hebben. Er zijn hier twee onderscheiden zaken. Het feit waarvoor Van Luik door burgemeester en wethouders disciplinair ge straft werd en is voor de Distributiewet 1916. Toen was om te voorkomen, dat de een veel en de ander niet voldoende zou kunnen beko men, door spreker bepaald, dat aan niemand ineens meer d|a!n 5 KG. varkens vleesch mocht worden afgeleverd. .Van Luik heeft niette- genstaande 'die bepaling, toch hammen afge leverd tot een zwaarder gewicht. Slrafrech-' terlijk was dit feit toen nog niet te ver- volgen, en de eenige mogelij'ke straf was eene disciplinaire, d,oor den burgemeesters en wet houders opgelegd, op grond van het rap port van den jnspecteur van polite. Later is de straf tot de helft teruggebracht. N'u is na het inwerkingtreden der distributiewet te gen Van Luik proces-verbaal opgernaakl we gens het verkoopen van een ham boven den maximumprijs, doch van diat feit is hij ont slagen van rechtsvervolging, omdat „ham" niet met zooveel woorden in de lijst der maximumprijzen is genoemd. In het laatste geval ging het dus over den prijs, terwijl de vroegere overtreding, waarvoor gtraf is toe- gekend liep over pen verkoehte 'te groote hoe- veelheid. Het afwijzend voorstel van burgemeester en wetnouders wordt met algemeene stem- men aangenomen. (Wordt vervolgd.) Rotterdam, 27 Aug. 1917. GRAANMARKT. Noteering Lijnzaad, oude oogst, 75,tot 76, Karwijzaad f 76,Bruin Mosterdzaad 95,™ tot f 100,— Geel Mosterdzaad f 50,— tot 55,— Blauwmaanzaad 80, - tot 82,—. VOEDERARTIKELEN. Lgnzaadafval 25,tot 26,dito getnalen /29,—tot 31,— CacaodoppeD- meel 40, Voerharing 19,— Voer- meel /35,tot 55,— naar kwaliteit gezouten Garnalen /20,Graankaf/19, tot f 20,- gemalen Riet 20,— tot f 24,Borstelmelasse 46,— Turf- melasse 38,50. YEEMARKT. Vetie koeien en ossen met zeer matigen handel in alle kwaliteiten tot stationaire prijzen voor le scort, overigens waren de noteeringen uiteenloopend. Vette kal?eren waren eveneens met beperkten handel in 2e en 3e soort tot afwijkende prgzen. Schapen en lammeren werden iets mim^r gevraagd. Vette zware schapen waren echter goed te plaatsen. Varkens iets williger, terwijl de prijzen eenigszins hooger waren. Aangevoerd werden 428 vette runderen, 134 vette kalveren, 1167 schapen of lam meren, 1042 varkens. Prijzen vette koeien le kwal. 126 tot 130 ct.2e kwal. 124 tot 114 ct.3e kwal. 105 tot 95 ct.ossen le kwal. 124 tot 130 ct.2e kwal. 122 tot 110 ct3e kwal. 100 tot 90 ct.stieren le kwal. tot ct. 2e kwal. TER NEUZEN. POLITIE Aan het Bureau van Politie is als gevonden gedeponeerd: een Rijwielhorloge. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Op heden Maandag 27 Augustus her- denkt onze geliefde Vriend, de heer OERRIT KRIJGER, zijn 60«ten geboortedag. Uit aller naam, Zijn welmeenende Vrienden en Vriendinnen. Ter Neuzen. Het Bestuur van de Vereeni- giDg //VESTA" van gediplo- meerde oud-leerlingen van de LaDdbouw- huishoud-eursussen voor meisjes te Axel en Ter Neuzen doet een dringend beroep op alien die belangstellen in de ontwik- keling der Boerenmeisjes om toe te treden als contribueerend lid hunner Ver- eeniging. Het Bestuur, JAC. WEIJNS, Voorz. C. DE FEIJTER, Vice-Voorz. E. A. DE PUTTER, Seer. P. DE RUIJTER, Penn. N. DE FEIJTER. Bibl. zal van Zaterdag 1 tot en met Maan dag 3 September nieft ie consul- teeren xijn. tot ct. Ontvangen een groote partij Per kist van 100 stuks a /2,75, Beleefd aanbevelend, A. D. VERSLUIJS-IBELINGS. Nieuwstraat, TER NEUZEN. het goedkoopst uwe Horloges, Ooud - en Zilverwerken bij Horlogemaker, Korte Kerkstraat 8. iHRUILEN van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoog@ie «?aar^e, VERMIST luisterende naar den naam ,,Fel". Terug te bezorgen tegen belooning bij M. W. Koster te Axel. GEVESTIGD SEDERT 1871. Wissel- en Effectenkantoor. HULST en TERNEUZEN. 3e kwal. niet genoteerdkalveren le kwal. 160 tot 175 ct. 2e kwal. 140 tot 120 ct.3e kwal. 110 tot 95 ct.schapen le kwal. 76 tot 80 ct.2e kwal. 72 tot 66 ct. 3e kwaliteit 60 tot ct. lammeren 72 tot 76 ct.varkens le kwal. 102 tot 106 ct.2e kwal. 100 tot 94 ct.3e kwal. 90 tot 80 ct.lichte soort 60 tot 70 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. AangevoerdBlauw 350 steen schoon /7,tot f 8,Hollandsch geel 950 steen, schoon 7,tot 8, EIEREN. Zeeuwsche y 8,75 tot /9,50 Overmaasche 9,tot f 9,50. HulSt, 27 Aug. 1917. Veilingseieren V. P. N. 8,55 per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks. YOOR BELANGHEBBENDEN. op Dinsdag II September 1917, des n.m. ten 3 ure, in het Hotel Centraal. Aandeelhouders die de vergadering wen- schen by *te wonen worden herinnerd aan art. 16 der Statuten. Punten der bekandeliug liggen van af heden ter inzage. De Directenr, G. F. P. v. d. PEIJL. By deze wordt U medegedeeld, dat de betalmgsvoorwaarden van gewerkt vlas belangr°ijk gewijzigd zijn. Men heett hiermede bjj eventueele aankoop rekening te houden. Nadere inlichtingen bij het Bestuur. F. DEKKER, Voorzitter. H. ZEGERS, Secretaris. i te GOES. Effecten, coupons en prolon-> ggtien. een groote partij van 3 tot 9 Meter. Dekkleeden, ZeilenSparren, oude Keien, nieuwe Kantateen, enz. enz. SPECIALITEIT in het maken van Keeten. Aanbevelend, P. PLATTEEDW, Slooperij, Ter Neuzen. AANGIFTE van nieuwe Ieerlingen, die den leeftyd van 16 jaren moeten hebben bereikt en aanvragen om Rijksbeurzen, worden voor 15 September a. s., inge- wacht by ondergeteekende, die op aanvraag gratis programma's en alle gewenschte inlichtingen verstrekt. De Directeur, CONST. STEVENS, te Goes. De boekjes met kaart zijn ver- krijgbaar. Omstreekst half September 1917, zal ten verzoeke van dhr. S. I. DE BRAAL te Ter Neuzen, wegens uitscheiding van bedrijf worden verkocht der Stalhouderij ,/Prins Hendrik", aan de Donze- Yisserstraat/Tholensstraat te Ter Neuzen. Notaris C. LE NOBEL. te TER mjEUZEM, Notaris Van tier Moer, zal op Woensdag 29 Augustus 1917, des namiddags te 3 uur, bij den heer A. oe Veieze aan de Markt, ten verzoeke van den heer C. M. KERPEL te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen met toebehoorenKeuken, verde- ren Opstal en Erf aan de Blokken te Ter Iteuzen, bij het kadaster der gemeente bekend in sectie L, nommer 1887, groot 68 centiaren. Betaling der koopsom 15 October 1917. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. Grondlasten voor den kooper van 1 Janu- ari 1918. Te bezichtigen op aanvrage bij den ver- kooper. De Notaris J. A. Eregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den MOERSPUIPOLDER, op Donderdag den 20 September I9i7, des voor- middags 11 uur, verkoopen staande op de Plaat, in pacht bij C. van Hebmon, nabij //het houten brugje", te Zuiddorpe in den Moerspui- polder, alwaar te vergaderen. Zonnetijd. Vollen Maan Zaterdag 1 September namiddags 0,48 uur. 28 Aug. Zon op 5,5 onder 6,58 uur .29 n v ii 5,6 i) 6,55 30 n v 5,8 i, 6,53 De lautaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voeriieden een nur na zonsondergang branden. SCHEEPVA ARTBE WEGIMG. Van 24 Aug. tot en met 26 Aug. werden langs de Oostsiuizen alhier 40 binnen- vaartuigen op- en 47 afgeschut, langs de Middensiuizen op- en afgeschut en langs de Westsluizen 22 op- en 19 afgeschut. Iluvvelijks-voltrekkingen. 22 Aug. Jan Scheele, oud 30 j., jm. en Cornelia Pieternella Dekker, oud 25 j., jd. 23 Aug. Lodewijk Staes, oud 32 j., jm. en Eugenia Maria van Cleemput, oud 36 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Jan, z. van Marinus Drabbe en van Janna Maas. 21 Aug. Amelia Maria, d. van Franciscus Josephus Jacobs en van Regina Angelina Spietael. 22 Aug. Roelofje, d. van Oene Ebe de Vries en van Catharina Pieternella Adriaansen. 23 Aug. Miuikus, z. van Jan Pladdet en van Catharina van Hoecke. 24 Aug. Johanna Prudentia, d._ van Edemondus Johannes de Wael en van Maria Jo hanna de Witte. Clement, z. van Jacobus van Dam me en van Elodia Maria Kouijzer. 25 Aug. Elisa beth Juliana, d. van Henricus Bombeke en van Joanna Livina Gislena Proost. Tanneke Neeltje, 4. van Adriaan Kaan en van Mathilde Verstraeten. Overlijdea. 20 Aug. Suzanna Roose, oud 60 j., echtg. van Adriaan Dubbeldam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3