Da krijgsMrijven. predikbeukteC" Loop der Levolking van Ter Neuzen. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. groep burgers op de vlucht. Ze hooreu dan het geronk van vliegtuigen en deelen volkomen de gevaren van militairen. Het bericht uit Havre over de wegvoering van burgers uit Rousselaere, Kortrijk, Thiel, is wel juist, maar het slaat op een toestand die reeds maanden bestaat. Bij Verdun hadden Dinsdag de Franschen in het geheel aclit stellingen als veroverd opgegeven, drie links en drie rechts van de Ma as. De Duitschers hadden het verlies van twee links en van slechts een rechts van de Maas opgegeven. Later is het Duitsche bericht het Fransche sneer genaderd, allereerst door de derde, door de Franschen aangeduidc stelling, links van de Maas (het Bois des Corbeaux) als verloren op te geven. Daardoor zijn de beide partijen het over het resultaat op den linkeroever van de Maas in hoofdzaak eens geworden. Ook wat dien op den rechteroever van de Maas aangaat, is het verschil in de bericht- eeving geringer geworden. Behalve de ont- ruiming van de Cote de Talou erkent het Duitsche bericht van gisteren terreinwinst van de Franschen bij heuvel 344 en in het Bois des Fosses. Blijft over het dorp Champ- neuville, waarvan de uitdrukkelijke vermel- ding misschien in het Duitsche bericht is ■weggelaten, omdat het aan den voet van den Talouheuvel ligt en men aan den 1-ejer snaar de conclusie over wilde laten, dat het tegelijk met den heuvel in handen van de Franschen was overgegaan. Met het Bois de Chaume staat het wel- licht ongeveer evenzoo, waar de terrein winst der Franschen zich te dezer plaatse onmiddellijk aansluit bij die in het Bois des Fosses. Men kan dus zeggen, dat beide partijen het tamelijk wel eens zijn over het resultaat, dat de Franschen bij hun eersten aanval op Maandag hebben bereikt, te weten een vporuitgang van ongeveer 18 kilometer breed en tot een maximum van twee kilo meter diep. Zoe was de toestand Maandagavond. Den daarop volgenden nacht en ochtend hebben de Duitschers tegenaanvallen ge- daan. Dinsdagmiddag wisten de Franschen in nieuwe aanvallen hun terreinwinst nog wit te breiden en wel vlak aan beide zijden van de rivier, waar de vooruitgang nog achter gebleven was bij hetgeen verder naar bet Westen en het Oosten reeds was bereikt. De vermeestering van Cote de l'Oie met Regneville en met Samogneux aan den ©verkant bracht de heele S-bocht van de Maas daar in hun bezit. Later is daar wei- jiig verandering meer gekomen. Er moet nog melding van worden ge- maakt, dat de Duitsche legerleiding een week geleden aan de bladen onderhands heeft laten weten, da* de Cote de Talou was ontruimd, om, als deze door de Fran schen als bestormd zou worden opgegeven, althans aan het elgen volk te kunnen bewij- zen, dat liier grootspraak in het spel was. Maar de kwestie heeft nu niet veel beteeke- snis meer, omdat de Franschen nog zooveel andere stellingen hebben bezet, die niet van tevoren waren ontruimd. Het groote hoofdkwartier vergelijkt de voorloopige resultaten van voor Verdun met die van de slagen in Vlaanderen van dit jaar. Het zou den slag ook hebben kunnen vergelijken met de gevechten, die het vorig jaar voor Verdun plaats hadden. Toen wa ren de Duitschers de aanvallers, zij storm- den er geducht op los, zij wonnen eenig ter- rein, niaar toen het uit was, was de zaak toch eigenlijk gebleven' zooals zij tevoren was. Toen waren het de Frans'chen, die zich in deze dagen de overwinning toeken- den, omdat wel is waar de vijand iets ge- \wonnen had, maar het zoo weinig beslis- send was. Nu zijn de rollen omgedraaid, het zijn de Duitschers, die zoowel in Vlaan deren als nu voor Verdun zulke negatieve ©verwinningen behalen. Belangrijke veran- deringen zijn er niet van te verwachten en daar de verdedigende partij zich niet diets wil laten maken, dat de tegenstander' met zijn machtige aanvallen alleen iets onbe- langrijks beoogt, stemt het resultaat hem tot tevredenheid. En de andere partij, zij die wat gewonnen heeft, is natuurlijk nog meer ingenomen met het resultaat, zoo hoort dat nu eenmaal bij cen onbeslisten slag. •Of de elfde slag aan de Isonzo ook onbe- slist zal blijven, is nog steeds niet uit te maken. Want hier geen pauze na een dag vechtens, maar onophoudelijke voortzetting van de verschrikkelijke storrnloopen. Op eenige plaatsen is het Oostenrijksche front wat afgekalft. Allereerst in het Noor- den tusschen Auzza en Canale en bij Vrh; voorts op het Noordelijk gedeelte van de Karsthoogvlakte, waar de Italianen eenige terreinwinst konden boeken. De voornaamste inspanning van de Ita lianen begint zich weer op het Zuidelijke gedeelte van het front, in de richting van den kortsten weg naar Triest te concentree- ren. Andere vooruitgang dan de bezetting van het dorp Selo is tot nog toe echter ook in die streek niet gemeld, terwijl het verder Noordwaaris nog bij de bezetting van Vrh schijnt te zijn gebleven. Bij Yperen hebben de Engelschen" een nieuwen aanval gedaan, die door de Duit schers mlslukt wordt genoemd en dan ook {want dat beduidt zulks tegenwoordig in de Duitsche berichten over het Westen) terreinwinst heeft opgeleverd, maar niet veel. Zoo staat het ook in de Engelsche be richten. Zeer groot was dit krijgsbedrijf niet. Lens, reeds zoolang van nabij onder den 0ruk, krijgt het hoe langer hoe benauwder. De Britten zijn aan den Noord-Westelijken rand van de stad. Bij Verdun weinig verandering meer. De groote slag is voorloopig uit. Nagloeiingen zijn nog te verwachten. Behalve bij deze brandpunten, op ver- schillende plaatsen van het front levendige gevechten. De Isonzo-slag duurt voort. TEE NEUZEN, 24 Aug. 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Sildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand boven 765 Zuid- Duitschland. Laagste barometerstand 755.3 H elder.- Verwachting tot den avond van 25 Aug. Stormachtige tot krachtige, later afne- mende Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, zwaar bewolkt met tydelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde tempera- tuur. De kolenkaarten en de brandstoffen- voorziening. Dezer dagen hebben de ingezetenen van Ter Neuzen vanwege de Brandstoffencom-* missie de kaarten ontvangen waarop staat uitgedrukt op wklke hoeveelheid brandstof- fen zij voor het tijdperk tot 1 April 1918 „recht" hebben. Men versta dit goed, er staat niet welke hoeveelheid men zal „ont- vangen", maar alleen waarop men „recht" heeft en dat men zal krijgen, voor zoover de beschikbare hoeveelheid strekt en nadat in de eerste plaats alle ingezetenen het mi- nimum-rantsoen van ongeveer 12 H.L. zul- len hebben ontvangen. Deze week is aan de ingezetenen in ruil voor de kolen-kaarten over de maand Juni uitgereikt een bon, waarvoor zij bij den be-- trokken handelaar konden ontvangen 20 Kg. stukkolen. Dit betrof slechts een voorloo pige voorziening. Wat de thans ontvangen aanvraag-for- mulieren (de nieuwe roode kaarten) be- treft, men zende die thans niet in, maar wachte eene desbetreffende advertentie af van de Brandstoffencommissie, terwijl wij in het volgend nummer ook nadere inlich- tingen hieromtrent hopen te verstrekken. Een krachtige prestatie. Verleden jaar, begin Augustus, zwom de heer Joh. Nebbeling, destijds alhier in gar- nizoen, in 3 uur en 14 minuten over de Schelde. Hij was aan de middenhaven in het water gegaan en landde een 1000 M. van den steiger te Borssele. De heer Duizendstra, leeraar in de gym- nastie aan de H. B. S. alhier, eveneens een koene zwemmer, vergezelde toen Nebbeling gedurende \/2 uur in het water en vatte toen het plan op een volgend jaar eveneens de Schelde over te zwemmen en, indien mo- gelijk, het record te yerbeteren. Dinsdagmiddag deelde de heer Duizend- slra ons mede, dat hij van plan was van Ter Neuzen naar Vlissingen te zwemmen en verzocht ons hem op den tocht in een roeiboot te willen vergezellen. Eenigszins verwonderd keken wij hem aan, want de af- stand van hier naar Vlissingen zwemmende af te leggen leek ons voor liefhebbers wat al te groot. Lachend verklaarde de heer Duizendstra, dat het maar 3'/2 uur zwem men was, en weer en getij gunstig was, zoo- dat nu de kans moest worden waargenomen daar de temperatuur van het water al la ger werd. Om ongeveer kwart voor 7 zou worden afgevaren. Den volgenden morgen om half zeven waren aan den Nederlandschen loodsen- wacht reeds enkele sportliefhebbers, die het vertrek van den heer Duizendstra wilden bijwanen. Nadat alles in gereedheid was gebracht begaf de heer Duizendstra zich in de boot, die door het Nederlandsch loodswezen wel- willend was beschikbaar gesteld, en onder leidifig van de loodsen R. van Oppen en Onderdijk werd afgevaren. Even uit de haven sprong de zwemmer 4 minuten voor 7 uur in het frissche Scel- dewater en toen hij ter hoogte van de wo- ning van den heer Visser was gekomen, was hij reeds een 800 M. uit den wal. Hij maak- te nu 25 slagen in de minuut, welk aantal slagen geleidelijk werd vergroot, hetgeen wij ook hadden opgemerkt hij den vorigen zwemtocht van den heer Nebbeling. 4 mi nuten over half acht passeerden wij rake- lings de zwarte ton no. 9. Toen bemerkten wij hoe de eb den zwemmer te hulp kwara, want met een vaartje ging het de ton voor- bij en weldra zat de heer Duizendstra mid den in het Pas van Ter Neuzen. Gemiddeld maakte de zwemmer thans 28 slagen per minuut, welk aantal gedu rende den geheelen tocht werd behouden. Nadat een uur gezwommen was, waren wij ter hoogte van de haven van Borssele en werd aangehouden op de gasboei, die om 8,45 Noordelijk werd gepasseerd, daar de felle stroom den zwemmer te dicht bij den Zuid-Bevelandschen wal had gevoerd. Hier was het water voor den zwemmer erg moeilijk, daar de eb van het Pas van Ter Neuzen en die van den Zuid-Beveland schen kant elkaar daar ontmoeten. Het scheen, of het nu niet meer vooruit wilde. Gelukkig bracht het gastransportschip „Vlissingen" ons een bezoek, daar de kapi- tein in de meening verkeerde, dat de boot naar Ter Neuzen moest en welwillend een lijntje aanbood, welk aanbod van de hand werd geslagen, daar de heer Duizendstra, die ondertusschen door de bemanning werd opgemerkt, niet naar Ter Neuzen wilde en van lijntrekken momenteel geen sprake was, integendeel, onvermoeid werken was hier geboden, wilde hij het hoofd boven water houden. Na een korten groet werd de steven gewend en de .Vlissingen" koers- te in de richting Ter Neuzen. Door die af- wisseling was ongemerkt het woelige wa ter achter den rug en met een flink vaartje ging het om 11 minuten over 9 voorbij de bekende opzichterswoning van den heer Van Asperen. Te 9,45 passeerde ons de boot van Vlis singen naar Ter Neuzen ter hoogte van het Sloe, en verklaarde de heer Duizendstra zich nog in het geheel niet vermoeid, zoo- dat het alien schijn had, dat de voorgeno- men tocht zou gelukken. Het fort Rammekens lag om 10 uur achter ons en werd zachtjesaan op Vlissingen aan gehouden, tot opeens de heer Duizendstra mededeelde in de boot te komen, daar kramp in een der beenen het verder zwem men belette. Welke pogingen de zwemmer nog aan- wendde om de kramp kwijt te raken, het gelukte hem niet, en te 10,10 uur, ter hoogte van de ,,Schoone Waardin", verliet de heer Duizendstra het water. Een kwartier later stapten wij te Vlissin gen aan den wal. Het was jammer dat de koene zwemmer zijn doel niet heeft bereikt, al doet de kleine resteerende afstand aan de prestatie weinig af of toe. Aan kracht heeft het hem zeker niet ontbroken, want frisch en monter kwam hij in de boot. De heer Duizendstra is 3 uur en 14 minu ten in het water geweest en heeft ongeveer 19 zeemijlen afgelegd, met gemiddeld 28 slagen per minuut. Examen hoofdakte. Bij het examen voor de hoofdacte zijn te Breda o. m. geslaagd, de heeren J. J. Verlinde te Zaamslag en W. Brouwers te Hulst. Verblijf ontzegd. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde (Commando Zeeland) heeft het verblgf in zijn gezags- gebied ontzegd aan Ceriel Jozef van Damme, geboren 27 Januari 1884 te Selzaete (B.), wonende te Sas van Gent, van beroep land- bouwer, van nationaliteit Belg. Tegemoetkoming uit de oorlogswinstbelas- ting aan gemeenten. Naar het Hbld. verneemt, hebben de Ministers van Financien en van Binnen- landsche Zaken, het oordeel van Gedepu- teerde Staten gevraagd omtrent een even- tueele uitkeering aan de daarvoor in aanmerking komende gemeenten van een tegemoetkoming uit de oorlogswinstbe- lasting. Besmettelijke ziekten. Van 1521 Aug. zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad ge komen Typhus 1 geval te St. Annaland. Roodvonk1 geval te Borssele, 3 te Middelburg, 1 te Vlissingen. Diphteritis 1 geval te Goes, Kruiningen, Vlissingen 2 te Yerseke. De bierprijs. Naar de Tel. van bevoegde zijde ver neemt, zullen de prijzen van het oorlogsbier verminderd worden in overleg met den Bond van -Nederlandsche Brouwerijen. Acht kisten zeep verdwenen. Te Hoofdplaat zijn de acht kisten zeep, die in beslag waren genomen en op het raadhuis geborgen, plotseling verdwenen. Een huiszoeking bij de bewoners der gemeente leidde tot niets. De smokkelwaar was en bleef weg. De dieven zijn vermoedelijk door op- schuiving der ramen in het gebouw ge komen. Levensmiddelen naar Belgie. Men schriji't Nadat sedert December door particulieren geen pakjes aan in Belgie wonende Neder landsche familieleden konden gezonden wor den, verscheen er 22 Mei een oproep in de dagbladen, dat personen, die door middel van de commissie voor regeling van de voorziening van noodzakelijke levensmidde- ien in Belgische gemeenten, welke com missie van de Regeering de bevoegdheid had ont vangen, maandelijks een hoeveelhe'd van 4000 pakketten van 21/2 E.G. voor boven- genoemd doel naar Belgie uit te voeren, pakjes wenschten te zenden, zich met een aanvrage daartoe zouden richten tot het bureau uitvoer van het departement van financien. Velen hebben aan dien oproep gehoor gegeven. Sedert zijn er 3 maanden vcorbijgegaan, en nog is er- geen pakje naar Belgie gezonden. Alle formaliteiten als invullen van biijetten, het inzenden van een bewijs van Nederlanderschap, enz. zijn vervuld, maar het Duitsche bestuur maakt nog bezwaar, de pakjes door te laten. En toch zijn die levensmiddelen dringend noo- dig. Zoo ontvicgen we bericht uit Brussel, dat daar het vet fr. 30 per kilo kost en al bet andere naar evenredigheid. Een paar schoenen worden met 8090 fr. betaald. In Luik is het nog erger. Daar wordt het loof van penen en bloemkool verkocht voor fr. 0,75 per kilo aardappelen fr. 4, slechte koffie fr. 30. Waar aan deNeder- landers, in Duitschland woonachtig, alle voor uitvoer in aanmerking komende levens middelen mogen gezonden worden, is het wel hard, dat onze landgenooten in Belgie zoo van elke hulp verstoken bljjveu. Het neerschieten van vliegtuigen. Een belooning voor den schutter. De redactie der ,/Winschoter Crt." ont- ving van twee heeren uit Goes een post- wissel van 10 met de aanteekening „Ter uitreiking aan onderofficier Lok, le prijswiunaar in een wedstrijd, die reeds 3 jaren duurt. (Neerschieten vliegtoestel".) Zooals men weet trof de onderofficier Lok met een geweerscbot een der bij Win- schoten gelande Duitsche vliegtuigen. De gepensioneerde generaal-majoor der infanterie Boellaard tot Herwijnen, adjudant i. b. d. te Amsterdam, heeft, waar Lok de eerste Nederlandsche militair is van wien met zekerheid gezegd kan worden, dat hij persoonlijk een duidelijk sprekend bewijs heeft gegeven van Nederlands wil om zijn neutraliteit desnoods met geweld te verdedigen, en wien dit gelukkig schot gedurende zijn gansche leven een zekere zelfvoldoening schenkt, 600 landgenooten uitgenoodigd ieder een kwartje te zenden, waarvoor de generaal in hun naam, hem als souvenir een dergelijk gouden horloge zal aanbieden. In een der Zeeuwsche bladen werd reeds aanmerking gemaakt, op de miskenning, door de Goesche heeren van de in Zeeland gestationneerde schutters. De wedstrijd in het neerschieten van vliegtuigen is reeds lang gewonnen. Op Walcheren en boven Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn immers reeds meerdere vliegtuigen totdalen gedwon- gen. Waarom trekt dat te Winschoten gedaalde vliegtuig zoo bijzonder de aandacht, terwijl aan de vroeger tot dalen gedwongen vliegeniers bijna geen aandacht werd ge- schonken. Een boodschap uit de lucht. Uit de vliegmachine, die Zaterdagmiddag over Ovezande kwam, is, naar de Goesche Crt. meldt, een briefje geworpen in de Duitsche taal gedrukt, dat vertaald, het navolgende inhield Duitsche soldaten Met een nieuwe leugen, met een nieuw bedrog zal het Duitsche leger en het Duitsche volk bij aanhouding tot vernieti- ging gebracht worden. Na het bedrog van de vredesaaubiedin- gen en na de bedrogen hoop, die door den verscherpten duikbootoorlog bij u verwekt is geworden, liegt men u voor, dat Rus- land tot een afzonderlijken vrede met de centralen bereid is. DA is een krasse en stellige leugen. Niet later dan op 3 Mei heeft de voor loopige regeering in Rusland in een tij- diDg aan de bondgenooten plechtig ver- klaard, dat zij het gezamenlijk bondgenoot- schap trouw zal blijven, dat zij vast besloten is, den vijand, die in Rusland binnenge- drongen is, uit het land te jagen en den verdedigingsoorlog, dien het Russische volk voert, voort te zetten totdat geen keizershuis meer in staat is tegen den wil van het volk een dergelijk bloedvergieten te beginnen. (De gevolgtrekking ligt voor de hand dat althans dat vliegtuig boven Neder landsch gebied, uit het kamp der Entente afkomstig was zegt, de M. Ct.) CLINGE. Men kon dezer dagen het treffende schouw- spel zien, dat eene Belgische moeder drie dagen lang bijna geregeld voor den draad stond te turen, omdat ze bericht had ont vangen, dat haar vierjarig dochtertje naar Holland zou mogen komen. Eindelijk werd. den vierden dag het kind door Duitsche soldaten aan de overgeiuk- kige moeder Weergegeven. HENGSTDIJK. Yoor de vacante betrekking van onder- wijzer(es) hebben zich 7 sollicifanten aan- gemeid. HONTENISSE. Tot hoofd der school in de Molenstraat is benoemd de heer P. Neve van Woensdrecht. Zondag 2S Augustus £917* Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ n., (ouden tijd) leeskerk. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u,, 2 u. en 5J u., leeskerk. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. Stasse, zonder beroep, Grenulaan'j46, uit Antwerpen. J. P. de Langhe, zonder beroep, 2e de Kortestr. 7, uit Antwerpen. L. P. Piaddet, werkman, P. 20, uit Hoek. M. C. Pleunis, dienstbode, Nieuwstr. 7, uit Stoppeldijk. P.. J. Pijpelink, werkman, Baaudjjk 20, uit Enkhuizen. G. S. de Zeeuw, dienstbode, P. 7, uit Middelburg. A. W. van de Bilt, onderwijzer, Q. 31, uit Roosendaal en Nispen. M. van Cadsand, koperslager, Baaudijk 3a, uit Axel. M. Kielen, schipper, aau boord, uit 's-Gravenmoer. R. Vernimmen, werkman, Dekkerstr. 18, uit, Koewacht. F. C. Meyer, varensgezel, Donze-Visserstr. 52, uit Vlissingen. T. Kooistra, arbeider, Zandstr. 4, uit Tieijarksteradeel. C. Heene, fabrieksarbeider, O. 193o, uit Westdorpe. Vertrokken. P. de Krijger, varensgezel, Tholenstraat 51, naar Vlissingen. M. J. Besouw, modiste, Q 162, naar Tegelen. G. J. Willemsen, officier bij het Leger des Heils, Donze-Visserstraat 61, naar Tiel. H. C. M. Jansen, zonder, O 79, naar Yerseke. W. H. Toet, opzichter-teekenaar, Donze- Visserstiaat 81, naar Scheveningen. RECHTSZAKEN. Wegens poging tot uitvoer of nederlage werden de navolgende beklaagaen naar de terecbtzitting verwezen J. B., oud 52 j., schipper te Hontenisse L. O., oud 21 j., werkman te DoelJ. d. W., oud 20 j werkman te Clinge P. d. M., oud 44 j., werkman te DoelP. W., oud 38 j., bierbrouwersknecht te Sas van Gent R. M. K., oud 58 j., Jandbouwer te West dorpeA. D., oud 49 j., werkman te Zuid- dorpe C. L. G., oud 22 j. en A. T., oud 49 j., beiden arbeiders te St. Jansteen. Ter zake van terugkeer na uitwjjzing P. A., oud 18 j., werkman te Overslag en E. v. L oud 33 j-, werkman te Philippine. Ter zake van valschheid in geschrift B. J. S., oud 23 j werkman te Sluiskil, alien gedetineerd te Middelburg. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is men hier en-daar reeds begonnen met het trekken der bruine boonen dit gewas is buitenge- woon vroeg gerijpt. De opbrengst zal zeer goed zijn, gansch in tegenstelling met den erwtenoogst. Blijft reeds een groot gedeelte der erwten op het land liggen, nu komt er nog by, dat ze met massa's uitvallen bij het naar huis mennen, de wegen, waarlangs dit geschiedt, liggen bestrooid met de kostbare vrucht. Droevig ongeluk. Woensdagavond omstreeks negen uur is bij een veldoefening in het Vliegenbosch een militair met de borst in een bajonet gevallen. De ongelukkige werd naar het militair hospitaal vervoerd, waar hij spoedig tenge- volge van de bekomen verwonding over- leed. 10 slachtoffers. Dinsdagmiddag zijn een tiental personen naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd, die lijdende waren aan vergifti- ging- Het betreft hier het gezin van den fruit- venter Roodenburg, bestaande uit man, vrouw, vijf zoons en drie dochters. Zij schijnen den vorigen avond kool en worst genuttigd te hebben. Gistermorgen ver- toonden zich vergiftigingsverschijnselen bij alle gezinsleden, het ergste bij de moeder. Onmiddellijk werd de dokter gehaald, die vergiftigingsverschijnselen constateerde en opname noodig oordeelde. Per brancard werden zij naar het Binnengasthuis vervoerd. Het geval veroorzaakte in de buurt, waar het ongeval zich voordeed de Nieuwe Achtergj-acht - eenige opschudding en tot laat in den avond stonden de buren voor perceel no. 116 samengeschoold. De toe stand van enkele slachtoffers is vrij ernstig. l Een Duitsch vliegtuig geland. Gistermorgen omstreeks halftien is, zoo wordt uit Elburg aan de Zw. Ct. gemeld, op de Mheen, een stuk land ten Noorden van Elburg, een Duitsche tweedekker ge land, wegens defect aan de machine. Er zat een persoon in, die getracht heeft de machine in brand te steken, wat hem echter belet werd. Hij had zijn wollen routs reeds met benzine gedrenkt, maar de lucifers gingen uit. De inzittende, een Duitsch soldaat, is dadelijk door de politie aan gehouden. Men zegt, dat de vliegmachine bommen meevoerde. Aan het Hbl. wordt gemeld, dat het vliegtuig van het vliegkamp te Paderborn kwam en op weg naar Dusseldorp was verdwaald. De vlieger werd naar het in- terneeringskamp te Bergen gebracht, het vliegtuig werd gedemonteerd en naar Soes- terberg vervoerd. Moord bij Zandvoort. Bezuiden Zandvoort, bij strandpaal 69, is Donderdag'een lijk van een man gevonden, half gekleed, met een schotwond in den rug en borst. 't Schijnt, te oordeelen naar bloed- sporen, dat de man, na door een schot ge- troffen te zijn nog ongeveer dertig schreden geloopen heeft. In de nabijheid lag een nat- te zwembroek. Het lijk is niet vervoerd; gisterennamiddag werd het parket uit Haar lem op het strand verwacht. Men meent den getroffene Woensdag te gen den avond per fiets op het strand te hebben zien rijden in Zuidelijke richting De fiets is niet gevonden. Volgens de O. H. Crt. is het lijk herkend als dat van Van Vliet, een jongen man uit Haarlem. EeH leege portemonnaie werd bij het. lijk gevonden. Geloofsbrieven zoekgeraakt. In de jongste raadszittirig te Buren heeft, volgens de Burensche Crt., de burgemeester meegedeeld, dat er zich een eigenaardig ge- Hervormde Kerk. Ter Heuzen. 9£ u., Ds. A. Timmerman en 2 u., dhr. L. Dek. Slu'skil. Geen dienst. Hoek. 9J u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9£ u. en 2£ u., Ds. G. van Dis. Axel. 9| u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Ilugenholtz. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Hou ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kioosterzande. 10 u., W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerken. Ter Seuzen. 9i u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Hoek. 10 u., en 3 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9^ u. en 2£ u., (zomertijd), Ds. L. de Brnijn. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., Ds. D. C. van Overduin. Lokaal „I5ben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5£ u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,81 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lcf.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6