GEMENGDE BERICHTEN. BURGERL1JKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN. Dan kbetuiging. HcH. Vlassers De aan te brengen principieele wyzigin- -gen zyn: in de eerste plaats de inschakeling van -den lederhandel en in de tweede plaats het scheppen van de mogelijkheid, dat ook in de toekomst hp, die aan zelfraparatie de voorkeur geeft boven het doen repareeren door een schoenlapper, de gelegenheid zal •hebben het daarvoor benoodigde leder te koopen. Runderkoppenvleesch en runderharten. De Minister van Landbouw, Nijverheid «n Handel heeft I. bepaald, dat zal zijn verboden a. het gebruiken van runderkoppen vleesch en runderharten als grondstof voor ■de bereiding van andere levensmiddelen b. het inzouten of op eenige andere wijze verduurzamen der sub a genoemde artikelen II. bepaald, dat zal zijn verboden het verkoopen of te koop aarbieden, het af- leveren en het daarmede verband houdende vervoeren van levensmiddelen, bereid in ■strijd met het sub I bepaalde III. vastgesteld a. voor runderkoppenvleesch een maxi mum kleinhandelprijs van 20 cents per K.G. b. voor runderharten een maximum klein handelprijs van 15 cents per E.G. Vliegtuigen. Uit Cadzand meldt men nog omtrent de daar Zaterdag gepasseerde vliegmachines Bij het terugkomen schijnt het vuren op de wliegtuigen rneer succes gehad te hebben, althans voor zoover men kon waarnemen, zijn twee of drie vliegtuigen geraakt, twee ervan zijn tot dalen gedwongen, een moest nederkomen op eenige meters van den ver- sperringsdraad op Belgisch gebied en het iweede vliegtuig kort by Enocke, eveneens op Belgisch gebied. Tram-ongeluk. Toen hedenmorgen de lOjarige E. uit Vlissingen bij de halte Abeele op de elec- trische tram wilde stappen, die nog niet geheel stil stond, kwam hy tegen een boom aan, viel en werd aangereden door den goederenwagen. Deerlijk verwond aan het onderlijf werd de jongeman door het tram- personeel opgenomen en met de tram mede- genomen naar Middelburg, waar hij in het -militair hospitaal werd gebracht en later vandaar naar het gasthuis. SLUISKIL. Door den visscher v. d. Abeele werd hier op 't kanaal gevangen een vreemdsoortigen paling. Hij heeft de kleur van een goud- visch, een zwarten kop en weegt 3 ons. Door den heer J. Roels uit Sas van Gent werd dit dier gekocbt voor f 1. Direct kon hij hem verkoopen voor f 10, maar hij deed zulks niet, wijl hy hem thans kan verkoopen aan den Dierentuin van Amster dam. Daar zal het dier een plaatsje krijgen in het aquarium. ZAAMSLAG. Vrijdag werd alhier door notaris Van der Moer, uit Ter Neuzen, ten verzoeke van de weduwe en erven van J. Platteeuw verkocht, een woonhuis staande in de Roze- marijnstraat, groot 1 are 13 centiaren. Eooper werd de heer J. C. Meyer, alhier, voor 2400. SAS VAN GENT. Kolen aangehouden. Eene party steenkolen groot 1000 kilo welke door een schipper aan een particulier verkocht waren, werd heden in beslag genomen. Smokkelen. Ondanks het scherpe toezicht woekert de smokkelbandel nog maar steeds voort. Mannen en vrouwen, wier ingeboren eigenschap nu juist niet de werkzaamheid is, weiden zich met voorliefde aan dit beroep. Weliswaar worden met de uitoefening ervan grove sommen verdiend, doch van den anderen kant geldt ook het //Zoo gewonnen, zoo geronnen". - Het is volstrekt geen zeldzaamheid in herbergen en bij schietwedstrijden de bekende bakkenspelers aan het werk te zien, die niet schromen om 100 gulden op een kans te zetten. By een dergelijke gelegenheid zag men verleden Zondag een bekendstaand smokke- laar 800 gulden verliezen. Geen wonder dan ook, dat de driestheid om op deze gemakkelijke wijze geld te verdienen zoo groot wordt, dat men zelfs het onmogelijke waagt en by slot van rekening geknipt wordt. De regelmatige transporten, die door de politie elken morgen te begeleiden zijn, vormen het sprekende bewys hoe diepe wortelen het smokkelaarsbedrijf in de grens- bevolking geschoten heeft. BORSSELE. 20 Aug. In de op heden gehouden ver- gadering van den gemeenteraad werd met vijf van de zeven uitgebrachte stemmen tot onderwijzeres benoemd no. 2 der voordracht mej, J. S. van Baal te Oostburg. Met de benoemde stonden op de voor dracht de dames T. Berg te Goes en J. L. Jansen te Sint-Filipsland. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 21 Aug. de volgende vonnissen uitgesproken A. V., oud 28 j., A. d. B., oud 20 j., arbeiders te Eoewacht, zijn wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeld ieder tot 6 weken gevang., met aftrek der prev. hecht. G. E., oud 18 j., J. d. M., oud 18 j.,. beiden werkman te Nieuw-Name*, geddti- neerd, zijn wegens alsvoren veroordeeld ieder tot 3 maanden gevang., met aftrek der prev. hecht. J. G. v. N., oud 53 j., directeur der gasfabriek te Vlissingen, is wegens eenvou- dige beleediging veroordeeld tot 50 boete of 14 dagen hecht., met vrijspraak van de hem ten laste gelegde srnaad. P. M., oud 21 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, beklaagd van diefstal is vrijge- sproken. - Heden werden nog de volgende zaken behandeld F. v. B., oud 23 j., klompenmakersknecht te Clinge, werd ten laste gelegd dat hij op 19 Juli 1917 te Clinge, met bet oog- merk van wederrechtelijke toeeigening van mest, toebehoorende aan C. Bleijenberg, heeft weggenomen. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Den 25 Juni 1917 werd te Zuiddorpe door den kommies Liveure een man aange houden die een andere weg passeerde dan de Heerbaan. Toen hij hem voor den burgemeester wilde geleiden heeft die man zich met geweld daartegen verzet. Voor dit feit stond terecht D. C., oud 40 j., werkman te Zuiddorpe. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. M. F., oud 32 j., arbeider te Axel, was ter verantwoording geroepen dat hij op 26 Juli j.L te Axel opzettelyk Elisabeth Scheele, vrouw van F. van Overdulve heeft beleedigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. A. V., oud 33 j., landbouwarbeider te Sas van Gent, werd beklaagd dat hij op 24 Juni 1917 te Westdorpe, toen de ryks- veldw. De Eram hem, beklaagde, op den openbaren weg betrapte, terwijl hij het anker- en zonspel speelde, en de veldwach- ter het speelbord en bijbehoorende voor- werpen in beslag wilde nemen, zich tegen dien ambtenaar heeft verzet. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. J. F. F., oud 48 j., varensgezel te Ter Neuzen,werd ten laste gelegd, dat hy op 9 Juli 1917 te Ter Neuzen den agent van politie Jan Witte heeft beleedigd, terwijl deze aan den inspecteur van politie rapport uitbracht over zijn dienstverrichtingen. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. F. J. F., oud 50 j., varensgezel te Ter Neuzen, werd beklaagd dat hij omstreeks 9 Juli 1917 te Ter Neuzen, opzettelijk en wederrechtelyk de deur van het arrestan- tenlokaal op het politiebureau, welke deur toebehoorde aan de gemeente Ter Neuzen, heeft beschadigd. Eisch J 10 boete of 10 dagen hecht. J. v. O., oud 32 j., veldarbeider te Hoofd- plaat, had zich op 3 Juli 1917 aldaar tegen de ryksveldw. Raes en de gemeenteveldw. Eotvis, beiden in uniform gekleed verzet, door Raes met geweld een vlechtsnoer af te rukken en Eotvis in het gezicht te stompen. Eisch f 20 boete of 20 dagen hecht. A. "W., oud 32 j., huisvr. van J. L. te Sas van Gent, werd ten laste gelegd dat zij op 16 Juni 1917 te Sas van Gent op zettelijk Elvira Ouijle, huisvr. van A. Elein, mondeling opzettelyk een reeks van scheld- woorden heeft toegevoegd, door welke woorden E. Cuijle, zich beleedigd gevoelde. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. P. D., oud 35 j., veldarbeider te Hoek, was ter verantwoording geroepen dat hij in den nacht van 22 op 23 Juni 1917 te Hoek eenige staken, toebehoorende aan Ja cobus van Drongelen heeft weggenomen, met oogmerk van wederrechtelijke toe eigening. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. C. M. A., huisvr. van C. Coppieters, oud 30 j., wonende te Overslag, werd ten laste gelegd dat zij op 18 Mei 1917 te Overslag den kommies Van de Velde heeft beleedigd, toen deze, de zuster van beklaagde, die een drietal pakken van uit Nederland in Belgie had geworpen, had bekeurd. Eisch 20 boete of 20 dagen hecht. I. d. S., oud 22 j., vlasbewerker te Axel, werd beklaagd, dat hij op 25 Juni 1917 te St. JanSteen een bankbiljet. van 10, 4 rijksdaalders en ongeveer 5 guldens, toe behoorende aan C. L. Jansen, heeft wegge nomen, met het oogmerk zich dat billet, die rijksdaalders en die guldens wederreeh- telijk toe te eigenen. Eisch 1 maand gevangenisstraf. A. F., oud 25 j., veldarbeider te Biervliet, werd ten laste gelegd dat hij op 4 Juli 1917 te IJzendijke een stuk stof, lang 2,5 M. en Jh 1,40 M. breed, toebe hoorende aan Rosalia Verhoorsel, heeft weggenomen. Eisch drie weken gevangenisstraf. E-. B., f>ud 20 j zonder beroep. te St. Jansteen, had op 7 Juli 1917 te St. Jansteen Emma de Windt mishandeld, door haar opzettelyk gewelddadig eerst eenige slagen toe te brengen op haar hoofd en in haar gezicht en vervolgens met een bezemstok op haar arm en hoofd te slaan, welke handelingen Emma de Windt veel pijn hebben veroorzaakt. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak in alle zaken 28 Augustus. Stinkbommen. Onbekend gebleven jongens hebben Zater dag in de Sumatrastraat in Den Haag stinkbommen geworpen in de uitstalling van een bakkerswinkel aldaar en tegen den gevel van dat perceel, tengevolge waarvan de in de uitstalling liggende eetwaren be- dierven ook ontstonden er schroeiplekken. De politie heeft daarop bij een bewoner van genoemde straat 26 soortgelijke bom- men in beslag genomen. Zij bevatten ver- moedelijk zwavel en ammonium. Warmte zonder brandstof. In de laatste tijden van gebrek aan brand- stoffen hebben we meermalen kunnen lezen van personen die er in geslaagd waren een apparaat te vervaardign, dat een aanzien- lijke besparing geeft aan brandstoffen. Een koperslager te's Gravenhage, kwam den Residentiebode uitnoodigen eens een kijkje te komen nemen in een wasch- en strijkinrichting, waar een door hem gecon- strueerd apparaat was opgesteld, dat vol- gens zijn zeggen een besparing-aan brandstoffen gaf van 100 zegge en schrijve honderd percent! Een soort wonderapparaat dus dat brand stof gebruikt, maar eigenlijk geen brandstof gebruikt! Nieuwsgierig als we waren, togen we, schrijft het blad, naar de aangeduide waseh- en strijkinrichting, waar de man ons zijn vinding toonde. Werkelijk zagen we hier, dat het apparaat geen brandstof gebruikte, niettegenstaande er toch brandstof werd verbruikt! Hoe dit mogelijk is, kunnen wij niet nader verklaren, maar in elk geval is het zoo. Het spreekt vanzelf, dat de vinder, toen we hem om nadere inlichtingen vroegen, weigerde die te geven. Alleen deelde hij mede, dat ook twee technici het toestel had- den gezien, en dat er patent was aange- vraagd. Als we nu nog koude lijden in den win ter, dan ligt het niet aan de uitvinders Ernstig ongeluk. Zondagmiddag bad op de Maas tusschen Brielle en Oostvoorne een ernstig ODgeluk plaats. Een zeiljachtje uit Rotterdam voer nabij het z.g. ;/Steenen Baken". Vermoe- delijk door den stroom en den sterken wind is het vaartuig tegen de zich aldaar bevin- dende ver in de Maas vooruitspringende dammen gestagen, waardoor het kantelde en zonk. De inzittenden trachtten zwem- mende den oever te bereiken hetgeen echter slecht aan een hunner gelukte. De andere, een jonge man uit Rotterdam, is verdronken. Verstrooidheid. In de zitting van een Noord-Hollandschen gemeenteraad, waar de besprekingen zeer gerekt en dikwijls vervelend waren, was een der leden zoo verstrooid, dat hij bij het aflezen van zijn naam bij eene stemming antwoordde//die is weg". Door het ge- Jach van zijn medeleden en de bezoekers op de tribune merkte hij zijne dwaasheid waarschijnlijk op, zoodat hy alsnog zijne meening kenbaar maakte en stemde. Gesloten. Gelezen boven een snoepwinkeltje in de Jordaan z/Wegens oneenighijt met me vrouw drie dage geslote." (Hbl.) 't Was een „joengen". In de tram van Middelburg naar Vlis- singen Nieuwsgierig toerist vraagt aan een'boerin, die tegenover hem zit met een klein kind op haar knie, ingepakt, zooals men dat van de boerenkleuters kentWeljuffrouw, nu moet u me toch eens vertellen, wanneer u dat kind ook zulke mooie kleeren aantrekt als u aan hebt. Boerin Be, nooit Toerist: Nooit? Maar u zult het toch wel net zoo kleeden als u zelf? Boerin Be, nee Toerist: Maar juffrouw, waarom niet? Boerin Omdat 't een joengetje is. De tram daverde van het gelach) waaraan de vrager smakelijk mee deed. Een riieuwe brandstof. Een ingezetene van Huizen heeft uit af- val een nieuw soort briketten samenge- steld. Hij mengde een H.L. zaagsel, gruis en ander afval met 10 E.G. klei en 15 liter water, perste deze substantie in vormen en liet ze goed drogen. De op deze wyze verkregen briketten bleken uitstekend te branden en lang te duren. De kosten zijn zeer gering. Geen liefhebbend moeeder. Sedert Mei was te Winschoten in het werkhuis opgenomen vrouw A. met zes kindertjes, waarvan 't jongste 8 weken oud is. De man vertoeft er in een volksloge- ment. Sedert Zaterdag is, naar de ffN. Gr. Ct." meldt, de vrouw nu heimelijk ver- trokken, haar kindertjes in 't werkhuis achterlatende. De moord in de Alexander-kazerne. Zaterdagavond hebben eenige Haagsche rechercheurs in de Doelenkazerne te Leiden gearresteerd de 23jarige wachtmeester Van den Berg, verdacht van den moord, inder- tijd gepleegd op den adjudant-onderofficier in de Alexanderkazerne te 's-Gravenhage. Hij was tijdens den moord, in Den Haag in garnizoen en hield verblijf in de Alexanderkazerne. Hij ontkent echter alle schuld. Beestachtig. In de Ooststeeg ver buiten het dorp Druten, woont het groote gezin der weduwe Van G., dat zeer ongunstig door drank- misbruik en vechtpartijen bekend staat. Een der dochters is gehuwd met den op- passenden (J. v. Th., vader van vierkinde- ren. Deze ontmoette Zaterdagavond twee zyner zwagers dronken in een herberg. Den een bracht hy naar zijn schoonmoeder, waarna de andere volgde. Of thuis getwist is, moet nog blyken, maar' vaststaat, dat tegen halfelf Van Th. door zijn zwager, bekend onder den bynaatn //Den Eiber", met een schop de schedel is gekloofd en met messteken in de borst doodelyk ge- wond werd. De vermoedelyke dader laadde den getroffene op een kruivvagen en bracht hem zingende dorpwaarts, doch wierp hem ond'erweg onder een heg, waar Van Th. op aanwijzing van een paardendrijver ge- vonden werd. Hij was bij kennis, gaf in lichtingen aan de politie en vroeg naar zijn ouders te Leeuwen gebracht te wor den. Zondagmorgen is hij overladen en de dader in arrest genomen. Het ongeluk met een zeilbootje. Over het verdrinken van 5 personen door het omslaan van een zeilbootje vernam de Leeuw. Crt. nog: Het ongeluk in die een- zaamheid van het Woudmantje was slechts door weinigen gezien. Twee schippers,-die ■in de buurt waren, trachtten met hun vaar- tuigen zoo spoedig mogelijk hulp te ver- leenen. De acht inzittenden klampten zich aan het omgeslagen -bootje vast. De eene schip per moest laveeren, doch de andere had een gunstiger wind en liet zijn schip op den wal loopen; hij sprong oogenblikkelijk in zijn sloepje en redde sergeant-majoor H. Berg man en diens dochtertje Carolina. Even later pikte hij nog een der drenkelingen op, een loge van den heer Bergman, mevrouw Kuik uit Amsterdam. Inmiddels was meer hulp op komen da gen; timmerman Bootsma, uit de Schrans, de kommies bij de Rijksbelastingen, de heer. J. de Jong te Huizum, trachtten bij een der drenkelingen, de' logee van den heer Berg man, het bewustzijn te doen terugkeeren, wat hun gelukte. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werden de drie geredden met een der vaar- tuigen naar Leeuwarden gebracht. Daar aangekomen, werd de logee in het Diaco- nessenhuis opgenomen. Verdronken zijn de 45jarige echtgenoote van den heer Bergman, T. Dijkstra; zijn 6jarig zoontje Willem en zijn 51jarige broer Samuel en voorts de 14- en 15jarige doch- tertjes, Antonia en Catharinia, van den heer P. J. W. Carpay, opzichter bij de gemeente- werken alhier. De toestand van mevrouw Euik is bevre- digend. Die bruiloften zullen wel moeten worden uitgesteld. Aan het station Geldern (Rijnld.) zijn twee Fransche krijgsgevangenen, die in burgerkleeding en vergezeld van hun Duit- sche bruidjes naar Nederland trachtten te ontsnappen, gearresteerd. Ook de beide Duitsche meisjes werden in arrest gesteld. Zijderups-teelt. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Voor de binnenlandsche productie tot vervaardiging van zijde kan eens de. aan- dacht gevestigd worden op de bevorde- ring van de zijderups-teelt. Nu wol en linnen in den handel al zeld- zamer voorkomen, zou de zijde in die schaarschte aanmerkelijk kunnen voorzien, bij persoonlijk gebruik zoowel als op groo- ter schaal, bij't leger te velde. Voor warme kleeding en als waterdichte stof bij tent- overtrek of gasballons is de zijde aamte be- velen. De zijde komt hoofdzakelijk uit Frank- rijk, China en Japan, zoodat Duitschland daar nu van verstoken blijft. De Pruisisch- Hessische Staatsspoorwegen wenden, naar een bericht in uw courant, in het belang der Duitsche industrie po'gingen aan om de teelt. der zijderups uit te breiden. Met dit doel werden verleden jaar langs de spoor- lijnen reeds 12.000 moerbeiplantjes ge- plant. Nu is men weder daarmede bezig. Men hoopt op die wijze het vele geld, dat voor zijde in het buitenland wordt besteed, op den duur zelf te verdienen. Dat Nederland dit goede Duitsche voor- beeld maar moest navolgen, dacht ik, toen ik twee dagen later de pfachtige vlinder- verzameling van korporaal Engelsman op Bronbeek bezichtigde. Hij gevoelt veel voor de zijdeteelt hier te lande en vertelde mij, dat de zijdecultuur zeer gemakkelijk te be- hartigen is door de kweekerij van de zijde rups, den grooten Chineeschen zijdespinner, Antheraca pernyi die zich met eikenbla- deren voedt. De hiervan verkregen zijde is wel wat groVer dan die der gewone zijde rups, Bombyx mori, maar de kwantiteit weegt tegen de kwaliteit op. De Antheraca pernyi levert veel meer zijde en is daarbij aan veel minder ziekte onderhevig. De vo- rige (kortelings vervangen) commandant van Bronbeek, kolonel Jhr. van Heurn, voelt veel voor de zijdeteelt. En op Bronbeek heeft men er werkkrachten genogg voor. Behalve een nuttig werk en gezegenden arbeid voor de invaliden te Bronbeek, zou de zijdekweekerij ook gewenschte bezig- heid en ook gewenschte afleiding bezorgen in de interneeringskampen, o.a. te Zeist of Amersfoort, in de buurt waarvan juist zoo heel veel eikenloof, boomen of eikenhak- hout, wordt aangetroffen. Ook onder de binnenkort hier te ver- wachten krijgsgevangenen zijn er wellicht eenigen met de zijdecultuur of -weverij be kend, die deze gaarne in practijk zouden brengen. In Bronbeek staat een prachtige streng gfanzend gele zijde op den winder, een toonbeeld dezer industrie, en 't fijne werk van winden en weven zou ook door meisjes of vrouwen kunnen worden verricht. Waar machines bij gebrek aan kolen worden stop- gezet, kan ook hier de handenarbeid weer in eere komen een ruim oefeningsterrein vinden. De zijderups is in het Reptielen-huis in de Diergaarde alhier aanwezig. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur! Gaarne zag ik dit schrijven in Uw blad opgenomen. In de T. N. Cour. van Maandagavond kwam het bericht _vOor, dat bij een paar herbergiers nabij de Westsluis een aantal goederen zijn in beslag genomen, omdat de ambtenaren oordeelden, dat er meer was, dan voor eigen gebruik noodzakelijk werd geacht. Een van die herbergiers ben ik. Of ik meer iin mijn huis had dan niag, weet ik niet. Dat ik mij met het oog op den komenden winter van kaarsen en patentolie voor ver- lichting en om ook minder bedeelden te kunnen helpen had voorzien, is overigens zoo natuurlijk mogelijk. De lezers kunnen uit het laatste deel van het bericht, waarin over smokkelaars ge- sproken wordt, den indruk krijgen, alsof de goederen bij mij gevonden, ook voor den smokkelhandel moesten dienen. Dit nu is volstrekt in strijd met de waar- heid. Wat ik had, was voor eigen gebruik bestemd. Me dunkt, zoo men hier en daar eens on- derzoek deed naar datgene, wat werkelijk met den smokkelhandel te maken had, men wel iets ander zou zien. Zoo nu en dan hoort men tenminste vreemd mompelen. Maar ik sta buiten die dingen en ik wijs hierop, omdat het bericht aanleiding geeft tot verkeerde gevolgtrekkingen. Met dank voor de opneming dezer re- gelen, Uw dw., R. M. VERMAST, Ter Neuzen. Cafe Ostende. AXEL. HOEK, SAS VAN GENT. Zonnetijd. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 23 Aug. 4.33 4.49 Vrijdag 24 5.7 5.25 Zaterdag 25 5.46 6.8 Zondag 26 n 6.37 7.7 Maandag 27 n 7.44 8.29 Dinsdag 28 n 9.15 10.2 Woensdag 29 10.45 11.22 SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 20 Aug. tot en met 21 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 33 binnen- vaartuigen op- en 26 afgeschut, langs de Middensluizen op- en afgeschut en langs de Westsluizen 25 op- en 31 afgeschut. Ondergeteekende betuigt zynen welge- meenden dank aau de „Onderlinge VeeverzekeringmaatscJiappij in het voormalig Ve district van Zeeland voor de vlugge en prompte uitbetaling van zyn gestorven veulen. A. DEES Jaczx. Zaamslag, 22 Augustus 1917. A X K Li. Bij deze wordt U medegedeeld, dat de betalingsvoor waar den van gewerkt vlas belangrijk gewijzigd zijn. Men heeft hiermede by eventueele aankoop rekening te houden. Nadere inlichtingen by het Bestuur. F. DEKKER, Voorzitter. H. ZEGERS, Secretaris. Huwelijks-aangiften. 9 Aug. Henri Franciscus de Vleeschhouwer, oud 25 j., jm. en Julia Maria de Coninck, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Adriaan Bolle- man, oud 52 j., weduwn. en Dina de Koeijer, oud 47 j., wed. Johannes van Eijk, oud 22 j., jm. en Suzanna Johanna de Sroote, oud 21 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Jan, z. van Andries Lourens en van Adriana Hamelink. 9 Aug. Louis, z. van Ary Jannis Schieman en van Adriana Elizabeth Wiemes. 10 Aug. Dingetje Tanneke, d. van Abraham van IJk en van Tanneke Scheele. 12 Aug.Maria Maatje, d. van Pieter van Langevelde en van Catha- rina Verstrate. 14 Aug. Pieternella, d. van Andries Jacobus Hamelink en van Dina den Engelsman. 15 Aug. Elizabeth Adriana, d. van Mechiel Willem Visscher en van Klara Bakker. Overlijden. 7 Aug. Sophia Roels, oud 78 j., d. van Pierre Jean en van Dorothee van Damme. Huwelijks-aangiften. 6 Aug. Simon Mechielsen, oud 26 j., jm. en Jacoba Maria van Hoorn, oud 25 j., jd. 9 Aug. Meeuwis de Putter, oud 24 j.,jm. en Adriana van Hoeve, oud 22 j-., jd. Jan Cornelis Franjois Dieleman, oud 24 j., jm. en Janna Maria de Regt, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Aug. Leendert Marinus Maas, oud 23 j., jm. en Suzanna Sara Kolijn, oud 28 j., jd. k> Geboorten. 1 Aug. Gijsbrecht, z. van Franfois Buijze en van Jozina Dees. 4 Aug. Rocus, z. van Krijn Levinus de Kraker en van Berbel Elizabeth Hamelink. 13 Aug. Magdalena Mechelina, d. van Daniel Tholens en van Tanneke Rouw. 14 Aug. Anthonie, z. van Pieter Pijpelink en van Maria Zegers. Huwelijks-aangiften. 2 Aug. Odylon Alfred Auguste Willaert, oud 37 j., gesch. en Elodie Nuytinck, oud 25 j., jd. Theophiel Van Caille, oud 24 j., jm. en Elisa Vermeire, oud 20 j., jd. Leopold Theodule Wauters, oud 24 j., jm. en Regina Emma van Cleem- putte, oud 21 j., jd. 14 Aug. Tames Oud (van Ameland), oud 22 j., jm. en Grietje Klazina Prins, oud 27 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 9 Aug. Theophilus de Winne (van St. Jansteen), oud 34j.. weduwn.en Sidonie Mathilde de Caluwe, oud 27 j., jd. Henri Gerard Laurent Gustave Malotaux (van Sluis), oud 27j.,jm. en Auguste Adolphina Clarisse Pieha, oud 29 j., jd. 13 Aug. Camillus Stevelinck, oud 28 j., jm. en Amelia Josyna van Vooren, oud 25 j., jd. Geboorten. 7 Aug. Andrd Arthur, z. van Amelia Josyna van Vooren. 11 Aug. Frida Johanna, d. van Johannes Camilius Verplancken en van Alice Marie Julie Nunninck. Overlijden. 9 Aug. Andre Arthur van Vooren, odd 2 d., z. van Amelia Josyna van Vooren. h ii H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3