GE; GDE BERICHTEN. DE DUITSCHE LEGERS VOOR DE RUSSISCHE KORENSCHUUR. De Deutsche Tagesztg. herinnert nog eens aan het geweldig voordeel, dat de centrale mogendheden in "het afgeloopen jaar hebben gehad van den Roemeenschen graanoogst; het gedeelte, waarover Duitsch- land beschikte, was voldoendeom het broodverbruik van het geheele Duitsche volk en van de Duitsche troepen gedurende een maand te dekken. Voor het volgende jaar, vervolgt het blad, komt er waarschijn lijk nog een ander graangebied in aanmer- king voor onze verzorging: de Russische korenschuur, die onze troepen op het punt arresteeren, zich verzette, waardoor een worsteling ontstond tusschen hem en de politie. De vrouw ging intussehen de bijen- korven schudden en gooide dezen omver, tengevolge waarvan de bijen zoo geweldig de politiemannen aanvielen en staken, dat dezen in allerijl de vlucht moesten nemen met achterlating van hun arrestant, die nu de plaat poetste. Bietenloof als andijvie. Een onzer lezeressen heeft eens een proef genomen met het koken van bietenbladeren als groente. Zij had verrassende resultaten. De bladeren van de gewone roode bieten staan binnen te dringen. In de richting van worden geheel behandeld als andijvie en geven dan inderdaad een zeer smakelijke groente, die zich ook als andijvie laat ge- bruiken en door haar hoog suikergehalte zeer voedzaam moet zijn. De voorraad is groot genoeg om er eens de proef mede te nemen. In Oost-Pruisen wordt bietenloof reeds lang als groente gegeten. (N. v. 't N.) Kwaadaardige mazelen. In een week stierven te Druten 6 kinderen aan de mazelen of de gevolgen daarvan, terwijl nog verscbillenden ernstig ziek zijn. De ziekte woedt er den geheelen zomer reeds, maar in het begin was zjj van on- schuldigen aard. (Tel.) Het Duitsche vliegtuig op Ameland. Men meldde van Ameland nog aan het ,/N. v. d. D.": Maandagmorgen omstreeks 8 uur landde op het Noorderstrand alhier het Duitsche water- vliegtuig 931. De inzittenden zeiden door gebrek aan benzine genoodzaakt te zijn geweest te landen. Ten 4 ure 's morgers waren ze te Borkum opgestegen voor een verkenningstocht, uitgerust voor 2 uur. Door het nevelige weer warea zij uit den koers geraakt. Terstond bij de landing was de kust- wacht ter plaatse om beslag op het vliegtuig te leggen. Toen de vliegers daarna nog een poging deden om te ontvluchten, werd het vliegtuig beschoten waardoor de inzit- tende vlieger een schampschot aan den arm opdeed. Door het vlugge optreden der kustwacht werden de inzittenden ver- hinderd papieren eu andere zaken te ver- nietigen. In tegenwoordigheid van den kapitein werden de papieren later verbrand. Ook werd hun belefc twee postduiven, die zij bij zich hadden, op te laten. Het radiotoestel op het vliegtuig werd er afge- nomen. De inzittenden zoowel als het vliegtuig werden onder militaire bewaking gesteld. Overstroomlng. Uit Gestel sehrijft men aan de's H. Ct. In Gestel c.a. en omgeving staan de akkers in de buurt van Dommel en Tongelreep op sommige plaatsen wel pl.m. 1j2 M. onder water. We hebben den geheelen dag gezocht naar de oorzaak, die deze ramp veroorzaakt heeft. We zijn gereden van Gestel tot aan de Belgische grens, zooveel mogeljjk den Dommel volgende, en eerst bij den doodelijken drsad hebben we het //lek gevonden. De Duitsche officier van wachtpost 6 Neerpelt, deelde ons het vol gende mede Ge weet, zoo begon hij, de reden, waarvoor wg de versperring hier Iangs de geheele grens gemaakt hebben (n.l. om Belgische burgers en deserteurs tegen te houden) Door den kolossalen was der rivieren in Podolie hebben zij de grenzen reeds over- schreden. Welke economische vooruitzich- ten daarmede worden geopend, beschrijft de Volksw. Korr. als volgt: „Aan gene zijde van de grensrivier Zbrucz, die onze troepen gedeeltelijk heb ben overschreden, strekken zich over een oppervlakte van vele honderdduizenden vierkante kilometers de vruchtbaarste stre- ken van Rusland uit, het beroemde ,,land der zwarte aarde", waarop, nog afgezien van al het andere, het beste graan van gansch Europa wordt verbouwd. De koren schuur van het tsarenrijk ligt voor ons leger, dat zijn zegevierenden opmarsch in Rusland wel zonder al te groote moeite en zonder veel oponthoud zal kunnen voort- zetten en ons daardoor in het bezit zal stel- len van een oogst, die ons over alle voe- dingsmoeilijkheden kan heenhelpen. Dat is een economische factor van niet te onder- schatten betteekenis." Ten slotte noemt de Deutsche Tagesztg. de Oekraine ook in ander opzicht zeer be- langrijk en wel met het oog op de rijke mangaanertslagenalleen in 1906 werd er 1.015.686 ton mangaanerts gedolven. Het blad hoopt dan ook, dat men deze schier onuitputtelijke lagen dienstbaar. zal kunnen maken a n de Duitsche ijzerindustrie. Dfc SELGISCHE SOCIALISTEN. De P che socialisten in Frankrijk heb ben ve i week te Parijs vergaderd. Hun meene vergadering, die plaats vond villoise, hield zich bezig met de vre in ockholm. Algemeen was men v elen, dat het standpunt „geen annex. n geen oorlogsschatting", het juiste Men besprak ook het feit, of verdere clneming aan het bewind, nu de annexi sche invloeden zich in de Bel gische Reg .ering sterker naar voren dron- gen, nog wel gewenscht was. De algemee- ne stemming was voor uittreden uit het Mi- nisterie, doch men wenschte de gebeurte- nissen der naaste weken .nog af te wachten. Men sprak zich ook uit ten gunste der conferentie van Stockholm, en besloot tot deelneming. CRITIEK VAN DE DAILY MAIL OP HET BELEID TER ZEE. De Daily Mail is niet tevreden over de wijze, waarop Engeland zich weert tegen het duikbootengevaar. In een hoofdartikel merkt het blad op, dat de Britsche handels- vloot sedert aanvang Februari 600-schepen heeft verloren. Het blad bespreekt den bouw van nieuwe schepen en sehrijft daar- over: Is dan de bouw van nieuwe schepen, die weder op hun tijd tot zinken worden gebracht, de eenige wijze, om de duikboo- ten te overwinnen? Nieuwe schepen bou- wen beteekent, dat men zich gereed houdt te worden geslagen, terwijl oorlogen toch slechts worden gewonnen door zelf den vij- and te slaan. Twee jaren lang beproefden wij het nu met de defensieve tactiek tegen de duikbooten. Commandant Ballairs wees er onlangs op, dat ongeveer 10.000 vaar- tuigen der geallieerden zich beproefden te verweren tegen een aantal Duitsche duik booten, dat vermoedelijk te geener tijd bo- ven de 70 of 80 bedraagt. Het oorlogska- blikkelpk recbtsomkeert maken naarNijme- gen. De hoofdschuldigen, waaronder een sergeant-fourier, zijn in voorarrest gesteld. Hoe de „Vlissingen 59" aan opbrenging ontsnapte. - Daaromtrent wordt aan de Tel. gemeld Om 6 uur Woensdagmorgeu vertrokken de Belgische loodsen F. Meseure en V. Goormachtig, uit Vlissingen, ter garnalen- vangst. Beide mannen verzekerden steeds hun familie, dat ze zich nooit buiten de terri torial wateren zouden wagen en ze deden dit dan ook W oensdag met. Ze koersten naar de Deurloo en wierpen er hun net uit. Was ongeveer elf uur, toen de loodsen drie vliegmachines van Zeebrugge in de richting Westkapelle zagen vliegen. Tot meer geruststelling haalden de Belgen het net in en voeren nog wat dichter naar het land. Irouwens in den omtrek lagen ze- ker 40 tot 50 visschersvaartuigen. Het bootje was nu voor Zoutelande. De vlieg- tuigen keerden naar Zeebrugge terug. Een half uur later verschenen ze opnieuw en kwarnen recht naar de Vlissingen 59". Twee zweefden er boven en e'en zette zich naast het hulkje op 't water neer. Dadelijk stapte een Duitscher over, die nog niet den rang van officier bezat, maar beweerde als zoodanig dienst te doen. We moeten u opbrengen naar Zee brugge, zei hp tot de Belgen. Meseure vroeg, waarom dat noodig was. Het antwoord klonk: //voor onderzoek". Meseure hernamDat kunt ge toch hier ook doen, 't is maar een open bootje. Maar dat kon niet, beweerde de Duitscher. Meseure wees er toen op, dat zij in Nederlandsche wateren waren. De Duitscher ontkende dit. De loods, die 16 jaar den Scheldemond kent, wees op molens, torens en andere merken, maar de jonge Duitscher wist natuurlijk alles beter. Op het oogenblik van de aanhouding waren wp anderhalven mijl van de kust en vijf mijl binnen de laatste boei, die de bemanning naar zijn ligplaats weer. De ^Duitsche sloepen volgden nog gedurende een tiental minuten, maar keerden toen terug. Toen de marine-vaartuigen bij de,/Donau" kwarnen, begreep de Duitscher, die zich in het hulkje bevond, dat hij nu heel gedwee moest zijn. De mooie revolver werd hem ontnomen en op de torpedo kon de Duitscher de reis naar Vlissingen meemaken. Een ander vaartuig bracht het visschers- schuitje van de Belgen. De Duitscher werd eerst door den versperringscommandant ge- hoord. De loodsen daarna door den Bel- gischen consul. De prachtige zegepraaal het opbrengen van een roeiboot, waarin weerloozen rustig zaten te visschen is de Duitsche marine ontgaan. De gansche geschiedenis wekt vroolpkheid, maar ook verontwaardiging, omdat de Duit- schers zich niet ontzagen het Nederl. gebied te schenden. En moet je nu speciaal ons hebben had Meseure nog aan den Duitscher gevraagd pen, ten behoeve van de Nederlandsche re- gecring. Een gi'oot garenspinner te Olden- zaal, bij wien hij zich vervoegde voor den aankoop van wol-afval, schreef een brief aan de jRegeering, met verzoek C. te ont- slaan. Een breeder van C. wend to.en als inkoioper benoemd, doch C. bleef expert. Het is in deze kwaliteit dat hij 5 waggons wol-afval, gebruikt voor het vervaardfgen van schiietkatoen, en aanvankelijk bestemd voor de Nederlandsche Regeering, over de grens wist te krijgen. Hij beschouwde den wol-afval als.... katoen, en kreeg daarvoor' concent. De politic is er eindelijk in geslaagd hem op een strafbaar feit te hetrappen en voor- loopig onschadejijk te maken. Bedorven voedsel in Engeland. De Times ontleent eenige bijzonderheden aan het jaarlijksch rapport van Dr. Thomas, commissaris van den gezondheidsdienst in het district Stepney. In dit rapport trekt Dr. Thomas te velde tegen het officieele wanbeheer inzake den aanvoer van levens- middelen in de haven van Londen, tenge volge waarvan zeer groote partijen voedsel bederven. Hij deelt mede, dat er in Octo ber 1916 door het stoomschip „Term" 500 kisten Ja/ antwoordde, deze, we zijn speciaal biell Yrlt" aanf^°erd; die be" uitgezonden om de /Vlissingen 59" op te J en af£ekeurd moesten brengen Een avonluurlijifce reis. Te Bergen zij(p 6 man van de bemanning van het ,ss. „Benguela" uit Tonsberg aange- komen, die pen zeer avontuurlijke reis achter den rug hebben. Het schip verliet op 7 Juni Philadelphia met bestemming niaar Engeland. Den 15en Juni oiptmoette het schip een zeer groote Duitsche duikboot, die een prijsbemanning aan boord zette. Deze nam bet commando over. De duikboot werd op sleeptouw genomen .en de Duitschers bleven 14 dagen aan boord.' Gedurende dezen tijd ondernam de (duikboot zoo nu en dan toch- len, daarbij fie ,,Benguela" als moederschip gebruikcride en eenmaa'l bleef zij gedurende 5 dagen weg. Ddh. 9 Juli kwam de duikboot met een -Spaansch stoomschip terug en de bemanning van de „Benguela" werd te Ca- dix aan land gezet. Over de vender lotge- vallen van de ,,Benguei'.ia" weet ide bemanning niets te verlellen, doch waarschijnlijk is het, Belgie, was het water zoo hoog gestegen, dad®19li verdwenen zijn. grens van het territoriaal gebied aan wij st, dat het pchip vender als moederschip ge- verklaarde de zeeman. 1 De //Vlissingen 59" zou dus opgebracht worden. Een van de 3 vliegtuigen vertrok naar Zeebrugge en 2 zouden het 'oootje de richting wjjzen. De vaandrig in de schuit was met een revolver gewapend. De loodsen hielden het roer, de vaandrig scheen, ondanks al zjjn wetenschap over niet of wel territoriaal gebied het water al heel weinig te kennen, want hij bemerkte niet hoe de Belgen, die daar zoo bedremmeld en verbluft schenen, stilletjes hun vaartuig in de richting van Zeeuwsch- Viaacderen stuurden, waar de ^Donau" als Nederlandsch wachtschip lag. De aviateur op de hydroplaan 938, die het dichtst bij vloog, moet er wel erg iri gehad hebben, want uit de boogte gaf hij voortdurend teekens dat de schuit meer rechts afhcuden moest. Is hij zijn stuur toen kwjjtgeraakt of kwam er een defect aan zijn motor Wie zal 't zeggen Maar zeker is, dat zijn toestel eensklaps pijlrecht van een 300 Meter hoogte naar beneden stortte. Men hoorde gekraak en weldra dreef niets dan een wrak op zee. De aviateur moet dat de derde draad der versperring onder water stond, waardoor het mogeljjk werd, dat menschen zonder ongeluk onder den draad door gingennit oorlogsnoodzaak werd hier een djjk doorgestoken, dicht bp het kanaal, waardoor een massa water in zes uren is verplaatst (en aan Nederland binet en de natie moeten zich de vraae stel- een k°lossale sehade berokkende, dacht ik). len of de defensieve tactiek moet voortdu- ren tot zij leidt tot een volkomen ineenstor- ting of plaats zal moeten maken voor een andere zoolang het nog tijd is. DUITSCHLAND's VREDESAANBOD. Uit New-York wordt geseind, dat presi dent Wilson Dinsdag met senator Lewis, den leider der democraten, een langdurige conferentie heeft gehad, waarbij besprekin- gen gevoerd werden over het vredesaanbod van Duitschland. De president verklaarde dienaangaande, dat hij deze laatste pogin- gen van Duitschland weinig Oprecht ge- meend achtte. Hij voegde er aan toe: Wan- neer het goede moment werkelijk zal geko- men zijn, om een vrede te sluiten in over- eenstemming met de beginselen, waarvoor de Vereenigde Staten in het strijdperk zijn- getreden, zal ik zelf de eerste zijn, die voor een congres ad hoc zal werken en het Ame- rikaansche volk zal mij steunen. De strijd zal geen oogenblik langer voort- gezet w 'en dan noodig is, maar niets zou betreurenswaardiger of gevaarlijker zijn dan eer, ijn-vrede te bewerkstelligen en met tijd ermomde militaristen te gaan onderh. Dat zou beteekenen de be- langen nsch lijkheid en die der Ame- rikan.cn v ien. Wordt het gewenschte doel nog niet bereikt, zoo zgn we bereid ook een tweeden djjk door te steken. Men meldt aan de 's H. Ct. uit Boxtel, d.d. 7 Aug.Het water in den Dommel wast hier onrustbarend, reeds vele weiden staan onder en ook aardappelvelden. In sommige velden is men reeds begonnen met het rooien van aardappels. Het water was o vandaag aan den Liempdschen watermolen n,0g eter 111 de riciltiDg van de ,/Donau" 13 voetgerezen, dus Boxtel kan nog hoogeren stuurdeD- Meseure en Goormachtig voelden nieuwe hoop. Ze keken maar naar de //Donau" en bemerkten tot hun vreugde, dat dit schip ook nader stoomde. De vaandrig zag er niets van en was maar met zijn makker begaan. Hij roeide en stond met het ge- zicht naar de loodsen. Ja, ja, we zullen uw kameraad wel helpen zei Meseure, maar als we goed willen opschieten, moet ge anders gaan staan en roeien met 5t gezicht vooruit". De Duitscher keerde zich om. 't Was juist hetgeen de mannen wenschten. Nu kon de Duitscher niet zien, hoe zij met hun riemen werkten. Ze deden het natuurlijk zoo, dat ze de //Vlissingen 59" bruikt wordt. Veertig duizend kSIo rogg© bedorven. Men sehrijft uit Breda aan „De Maas- bode": „Lit een pakhuis te Teteripgen is een par- tij inlandsche pogge, groot veertig duizend kilo, op lasvan ho-oger Land opgeruimd, omdat deze Bedorven was door de wemel. Eerst is een gedeelte naar den loswal van t M illielminakanaai te Oosterhoiut vervoerd met bestemming naar Rotterdam, doch later is deze verzending telegrafisch afgelast; de partij moest naar elders, (waarschijnlijk naar Den Bosch) gelransporteerd worden. „Veertigduizend kilo rogge bedorven! En dan moet fnen weten dat herhaaldelijk doer molenaars en belanghebbenden er voor ge- waarschuwd is, dat die rogge daar zoo niet kon bewaard worden! „Dat vele koekfabrikanten in deze strelcen reeds weken en weken zonder roggebloem zitlen en bun bedrijf niet kunnen gaande liouden, en bij bet Distributiekantoor hooren: er is geen rogge! ,,En de zaak moeten stop zetten als naast zijn deur de gi'ondstof, zoo. nuttig voor men- sclielijik voedsel ligt te bederven! .--Het is jnij bekend dat er te Dongen, te Tilburg en te Helmond nog verbazend groo te partijen rogge van den oogst 1916 liggen opgestapeld en komt het mij zeer dienstig voor in bet publiek aandacht op een en ander te yestigen met een waarschuwing dat men toch daar althans voior bedervina wake!" Bij smokkelen verdronken. Woensdagnacht probeei-den bij Boxmeer eenige smokkelaars met een bootje de Maas over te steken. Midden oip de irivier gekomen brak het bootje door midden met het gevolg, dat vier der inzittenden verdronken. De lijken van twee der omgekomenen zijn reeds gevonden, naar de anderen wordt nog ge- dregd. De smokkelaars woonden te Box meer en te Sambeek, drie van hen waren gehuwd. Vroeg naar bed. De kerk raad der Geref. Kerk te Aalten I het bederf tegenhouden. stand verwachten. Overvloediger dan noodig en zelfs dan wenscheljjk was, is de laatste dagen de regen in het Oosten des lands neergevallen. De slechte afwatering van een groot ge deelte overigens rijke gronden, is oorzaak dat er groote schade dreigt aangericht te worden. in de Peel, het hoogste gedeelte van Oost-Brabant en West-Limburg, staan weiden en akkers onder water. Wat daar voor sehade dreigt, is niet te overzien. De aardappelen rotten nu reeds in den grond. Ook de komkommers, die dit jaar zulk een goeden oogst leverden, maar die voor teveel water zoo gevoelig zijD, vertoonen hier en daar reeds de nood- lottige spikkels, die den oogst gaan doen mislukken. Uit Oss wordt gemeld, dat tengevolge van den regen de aardappelen op vele plaatsen zjjn aangestoken en tot rotting overgegaan. Alleen spoedige droogte kan heeft besloten zorg te dragen, dat bruiloften bjj leden der gemeente gevierd, 's avonds om 10 uur eindigen. Die heeft veel op zijn geweten. De arbeidei" W. te Hengelo is aange- Smokkelen. Woensdagmorgen werd op den Groes- beekschen weg ter hoogte van den d'AIma- ras weg een detachement infanteristen, dat ter garnizoenswisseling op weg was naar Eensklaps klonk het: wat doen julie hier De Duitscher keek verschrikt om. Nu eerst zag hg het wachtschip en zjjn kapitein, die deze vraag stelde. Matrozen herkenden de Vlissingsche lood sen, die nu mededeelden, dat ze in Hol- landsch water aangehouden waren. Zjj klommen vlug aan boord van't Hol- landsche schip. De Duitscher wilde niet uit de boot komen. De commandant zei, dat hjj zjjn wapen moest afgeven, wat de kerel eveneens weigerde. Twee Holland- sche matrozen sprongen in de //Vlissingen 59" over. Het wrak van het watervliegtuig lag in Hollandsch water. Een Duitsche torpedoboot schoot weg voor zijn boeg. Het schip had een sneJle vaart. De torpedoboot kwam het Hollandsch gebied binnen. De commandant van de z/Donau" wees de Duitschers hierop en gebood hen te ankereD. Van de torpedo boot riep men echter den Duitscher, die met de Hollandsche matrozen nog altijd in de schuit zat, over boord te springen. Tegeljjkertjjd streken ze 2 sloepen een met 14 en een met 8 riemen. W ellicht had de gevangene wel zin, den houden, verdacbt van 23 inbraken aldaar I Groesbeek, door dienstdoende kommiezen I raad op te volgen,"maar" de beide Janties aangehouden. lot verbazing van de vele j- J gepleegd, voornamelijk in fabriekskantoren. De man heett bekend. De bijenjuffer. Het Gerechtshof van Den Bosch veroor- deelde een vrouw tot een maand, die, terwgl de politiemannen haar man wilden omstanders bleek, dat een groot aantal kisten, waarin gewoonljjk noodrations worden bewaard, smokkelwaar bevatte, zooals sun- lightzeep, kwatta chocolade enz. Eenige honderden ponden zeep en chocolade werden in beslag genomen. De troep moest oogen- lieten hem er den tjjd niet toe. Ze overmanden hem en legden hem plat in de boot. De Duitsche sloepen kwarnen full speed a&ngeroeid. Toen gebruikte de kapitein van de //Donau" veel tact en keerde met de loodsen, de //Vlissingen 59" en de prgs- Lijikteu van twee knaapjes gevonden. Op het goederenstation Rummelsbui-g te Berlijn werden in een goederenwagen de lijken van twee knaapjes gevonden. Hierbij deed zich het eigenaardige verschijnsel voor. dat tal van ouders de lijken kwarnen be- zichtigen, teneinde te weten te Ico-men of die van hunnie kinderen, die ze rcc-ds geruimen tijd mis ien, waren. Onder hen waren er veertien, die hurine kinderen reeds 5 a 6 weken vermisten, ponder dat ze er een on derzoek naar ingesteld of de politie kennis van gegeven jtadden. Zes meenden in de lijkjes stellig hunne kinderen te herkemnen. Men beschouwl die onverschilligheid als. een onrustbai end teeken. Knce'erij met Regceiringsgoederea. D. H. 'C., lid van de finna B. C. G. te Oldenzaal is in zijn villa „het Paradijs" ge- arresteerd. in yerband met verduistering van katoen-afval en de levering van mindei-waar- dig materiaal voor de munitie-aanmaak. De arrestatie geschiedde op aanwijzingen van een inspectcur van de N. O. T,. De arrestant is -gevankelijk naar Den Haag ge voerd. Hij is, volgens de „Tel.", een man met een bedenkelijk verleden. Voor den oorlog was C. directeur van een poetskatoenfabriek te Oldenzaal. De zaak faiileerde, en daarom associoerde C. zich met zijn zwager, om smakkelhandel te jirijven. Daar hij zich ech ter aan groven zwendel scliuldig maakte hij leverde o.a. gemaien dakpannen voor cacao kwam hij op de 'Duitsche zwarte lijst. De vennoo-tschap stelde zich daarop in dienst van Engelsche firma's doch de ongeoorloofde praktijken, die men zich je- gens de klanten permiteerde, maakten dat C. en zwager weldra ook op de Engelsche zwarte lijst peijkten. C. werd daarna spion in Duitschen dienst, doch na een huiszoe- king in zijn woning liet hij deze „bctrek- king" varen, en verdween hij een tijd lang van het toomeel. We zien jrem terug, voorzien van een of ficieele aanstelling om afval van wo! vioor de bereiding van schietkatoen aan te koo- zijn en afgekeurd moesten worden. Den volgenden dag bracht het stoomschip,,Mallard" 1000 kisten visch aan, die alle op 35 stuks na, bedorven waren. Te Rotterdam, waar de visch was ver- scheept, was zij nog goed bevonden door een vertegenwoordiger der Engelsche re geering; de schepen hadden echter eerst drie dagen geladen en wel te Rotterdam gelegen, voor zij konden vertrekken. Het bleek, dat er op geen van beide schepen ventilatie was; wel waren er... warmwa- terbuizen! Te Londen waren de schepen gelost, maar men had niets gedaan om de visch voor bederf te vrijwaren. In de week, eindigende 23 Juni 1917 moest er 365 ton Hollandsche en Deensche spek voor de commissie worden afgekeurd. Het was nog slechts te gebruiken voor de zeepindustrie. De waarde was meer dan £50,000 (dus meer dan 600,000 gulden), Men had het spek gemakkelijk goed kunnen houden, door het onmiddellijk na aankomst te rooken. Ofschoon er nog verschillende zijden spek goed waren, wat door een voedselin- specteur werd geconstateerd, stak men geen hand uit om tenminste deze nog te behou- den. Di. l homas deelde een en ander mede aan het voedseldepartement en kreeg be- licht, dat men zijn brief had ontvangen en kennis van de daarin genoemde feiten had genomen, maar er werd niets gedaan! Op 2 Juli werden er 771 ton aardappelen uit Nederland nangevoerd, waarvan er slechts 90 konden worden verkocht; de rest was ongeschikt voor de consumptie Op 5 Juli werden er 28 ton aardappelen aangevoerd, waarvan eerst 675 zakken werden afgekeurd en later nog 766 zakken. ,,Op 9 Juli", vervolgt Dr. Thomas, „kreeg ik een telegram van den voedselinspecteur te Harwich, dat er 13,000 zakken ro'tie aard appelen en. bedorven margarine waren ver- zonden naar dit district (Stepney) Der Great Eastern Railway. Zij waren op 7 Juli met twee stoomsche- pen te Harwich aangevoerd. De verladings- omstandigheden aan boord dezer schepen zijn niet zoo goed als men zou kunnen wen- schen, maar men heeft mij te verstaan ge geven, dat de aardappelen reeds niet goed meer waren, toen zij in Nederland werden ingeladen en dat zij reeds 12 dagen aan boord waren, voor de schepen uitvoeren en der zendingen werd te Harwich aan gehouden. Ik weet niet, om welke reden deze aardappelen niet werden aangehou den, terwijl hun toestand toch bekend was aan den haveninspecteur, die mij in een communique, dat ik later ontving, mede- deelde, dat de zakken zoo rot waren, dat ze scheurden als men ze aanpakte en dat de aardappelen uit het ruim moesten worden geschept." De aardappelen, zegt het rapport, ont- wikkelden zulk een warmte bij het verrot- tingsproces, dat de margarine in de kisten smolt. In sommige kisten vond men alleen de doeken, waarin de margarine verpakf was geweest. Meer dan 120 spoorwagens werden gebruikt am deze aardappelen te vervoeren. Mannensmokkelen. Wegens het mannensmokkelen, nl. het over de Nederlandsche grens geleiden van geinterneerde Belgen, is een kellnerin door de strafkamer te Bochurn tot 15 maanden gevangemsstraf veroordeeld. De rechter verklaarde, dat een dergelgke voorbeeldige straf noodig was, omdat dit bedrijf den Iaatsten tijd zeer veel door vrouwen wordt uitgeoefend. Ziek geworden. Te Datteln zjjn 19 personen ziek ge worden na het gebruik van paddenstoelen. Zes personen zijn reeds overleden. De regen Duitsch De Figaro vraagt of de Fransche ze^s- wijze ,/vervelend als de regen", die op zoo veel menschen van toepassing is, een on- dragelijke beleediging dreigt te worden nu het wel lijkt alsof d© regen, die onzijdig behoorde te zijn, betaald wordt door de Duitschers! Want het blad heeft het volgende uitgerekend Het was mooi weer in September 1915. Den 25n 's nachts om 12 uur begon het Fransche oflensief in Champagne en het stortregecde. 16 April 1917 offensief aan de Aisne stortregen. 31 Juli 1917: offensief in Vlaanderen stortregen. 't Is heusch waar, zegt de Figaro, de regen is Duitsch. (Hier, in Ter Neuzen wordt de regeu wel eens anti-rquzikaal beschouwd, zelfs na langdurige droogte werd menig concert door regen verstoord of verhinderd.) I. e 1 1 c I \AI 1. i l l

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6