A. SHETHLAGE, iAndbouwonderwijs, Xisi versche Wegenkaart van= Zeeuwsch-Vlaanderen, ADVERTENT I EH. mmg** ^oor zeer talr9^e blijken Jaarlijksclie Algemeene Vergadering Priis SO cent. Franco per post SO cent BURGERLUKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen is tot 19 Aug5 afwezig. Eerste Nederlandsche Gooperatieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent. Afdeeling „Axel" Z. L. M. geteekend door den heer A. M. v. d. REIT, in leven bureelambtenaar bij den Pioy. Waterst. Meest volledige kaart voor Wandelaars, Wielrijders en Automobilisten. Firma P. J. VAN DE SANDE, consul te Singapore bericht van het geval bad gekregen, onderzoek naar denationali- teit van den heer Kulche bad gedaan, en de zaak vervolgens het gezantschap te Londen in banden had gegeven. Sedert bad bet departement zoo vertelde een lid der familie verder niets meer van de zaak vernomen, maar op verzoek van de familie zou het er opnieuw werk van maken. Het is te hopen, dat dit wat zal baten, dat deze Nederlander, wederrechtelijk van een Nederlandseb scbip gehaald en gevan- gengehouden, spoedig met de noodige ge- noegdoening en schadeloosstelling zal wor- den vrijgelaten. (H. Crt.) Een schat. In het gasthuis te Uden deelde een in- middels overleden patient uit Yolkel aan zijne familie mede, dat onder den vloer zijner boerderij geld verborgen was. Bij onderzoek bleek, dat zich daar ongeveer f 15.000 aan goud- en zilvergeld bevond. Deze som valt nu zijn eenig kind ten deel. Herfstmodes. De ,/Manufacturier" schijft Men zal op de herfstcostuums bijna of in 't geheel geen uitpuilende zaken tneer zien, daar de graeieuse, slanke silhouette over het algemeen weder de voorkeur ge- niet. De tonvormige rokmodellen zijn ook weder op veel gewoner rnaat gebracht zonder zooveel inhammen. De meeste costuammantels onderscheiden zich door hun tailleursmouwen, waaruit dus valt op te maken, dat de mouwen over het algemeen nauwer zullen worden. De kragen op de costuummantels zijn in de meeste gevallen tweedeelig in plaats van driedeelig, zooals in het afgeloopen jaar het geval was. Zij liggen plat, omdat men zooveel mo- gelijk in de gelegenheid zal zijn, bont te dragen. De rokvorm, van voren tamelijk laag afgesneden, komt veel voor in de echte manachtig staande tailleurskragen en zal bovendien algemeen worden, gelijk uit de getoonde modellen valt op te maken. Oeintuurs, geheel of gedeeltelijk rondom de taille loopende genres, zijn eveneens een kenmerk voor de a.s. herstmode, maar het losse ceintuurmodel van den bjjna afgeloop en zoraer zal in het geheel niet meer wor- en gedragen. Enkele vlugge modellen vertoonen half- ceintuurs en herinneren daardoor eenigs- zins aan de directoire mode. Deze staan vooral goed met de kleinere kragen en de tailleur-mouwen. Hierbij wordt dan een kleine fantasie-garneering aaDgebracht. Fluweel, broadcloth, serges en gabardines zijn de tot dusver voor de herfstkleeding in aanmerking komende stoffen. Zij komen natuurlijk voor het meerendeel in donkere stapelkleuren voor, terwijl ook enkele soorten tweetintige ruiten, of ruiten in een gekleurde tint met zwart zijn gehouden. Onder vroede vaderen. Enkele weken geleden meende Baron Sloet van Marxveld als wethouder van Vollenhove te moeten bedanken en thans in de jongste raadsvergadering werd volgens de //Tel." mededeeling gedaan van een schrijven, waarin hij ook als raadslid ontslag neemt. ,/Ik acht het mijn plicht" schrijft de heer Sloet //uwe vergadering nog mede te deelen, dat ik het noodig heb gevonden, in samenwerking met uw medelid Soeters de Kroon in kennis te stellen met de valsche ontactische leiding van den burgemeester (Jhr. Van Suchtelen van de Haare), nadat wjj eerst den Commissaris der Koningin daarvan op de hoogte hadden gesteld. Alhoewel ik van den tegenwoordigen Minister van Binnenlandsche Zaken geen eerlijk ingrijpen verwacht of heb verwacbt, heb ik voor het verlaten der gemeente het mijn plicbt geacht, de Kroon met de aan- gelegenheden te moeten bekend maken tot heil van Vollenhove. Ik hoop, dat uwe vergaderingen meer dan tot heden door oprechte handelingen de gemeentebelangen ten zeerste zullen bevorderen." In een naar aanleidir.g van dit schrijven door den burgemeester gehouden rede, waarin deze deed uitkomen, dat het stuk een drie- voudige beleediging inhoudt, n. 1. aan 'tadres van den burgemeester, den Minister van Binnenlandsche Zaken en den Raad, were verklaard deze zaak via den Commissaris der Koningin aan den betrokken Minister bekend te maken, waartegen geen der leden bezwaren opperde. Ernstig ongeluk. Dinsdagnamiddag ongeveer halfvier is er een ernstig ongeluk gebeurd op den Vliet nabij de Electrische Centrale te Voorburg. Vier meisjes (e'en te 's Gravenhage woon- achtig aan den Loosduinschen weg, de drie anderen iD Den Haag gelogeerd) waren aan het roeien. Haar roeiboot werd aangevaren door een motorboot, met het gevolg, dat het bootje kantelde en de inzittenden te water geraakten. Zij werden op het droge gebracht en in den huize St. Anthonius- hove te Voorburg opgenomen. Twee van haar herstelden spoedig en konden naar Den Haag terugkeeren. Het waren twee te 's Gravenhage logeerende meisjes, wonen- de resp. te Delft en te Numansdorp. Een der anderen, mej. Groeneboom,uit Dordrecht, is na korten tijd overleden. Het vierde meisje, wonende aan den Loosduinsche weg te 's Gravenhage, is nog ernstig ongesteld. Kolennood en lijkverbranding. Naar aanleiding van een recente lijkver branding in Westerveld, schrijft//de Tijd" z/Er zijn hier 30 H.L. cokes verbruikt. Dezelfde hoeveelheid, die als rantsoen wordt toegewezen aan 3 gezinnen met een stook- plaats voor den geheelen winter, om nog niet eens te spreken van de stagnatie in allerlei bedrijven wegens gebrek aan brand- stof. EWie interpelleert daarover eens den Minister Ons „dagelijksch Bier" bedreigd. Dr. Van Hamel Roos schrijft in het ,/Maandblad tegen de Vervalschingen" De Bond van Nederlandsche Brouwerijen heeft aan de handelaars in bieren het vol- gende schrijven gezonden ,/Daar tengevolge van de moeilijkheden Dp de verkrjjging van grondstoffen e.d. de brouwerijen niet meer ten voile kunnen in- staan voor de qualiteit, resp. de houdbaar- heid der bieren, heeft het bestuur van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen zich tot zijn leedwezen genoodzaakt gezien, het Desluit te nemen, dat door zijn leden geen vergoeding meer mag worden verstrekt voor bier, dat wegens smaak- of qualiteitsafwij- kingen wordt teruggezonden." Naar aanleiding van dit schrijven, ach- ten wjj het in het publiek belang een krachtig protest daartegen aan te teekenen. Hoe nu Zijn wjj reeds door de oor- logsphychose zoover gekomen, dat fabri- tanten het recht zich toe-eigenen, om het oubliek voor te schrijven met welke waren- qualiteiten het genoegen heeft te nemen Waar, als bjj brood, de regeering door de omstandigheden gedwongen, een bepaalde samenstelling noodzakeljjk acht, moet na- tuurijjk vertrouwd worden, dat het alge meen belang daarmede gediend zal worden doch indien een particuliere bond goed- vindt, de verbruikers te //maszregeln", moet deze toestand onduldbaar geacht worden. Wjj zjjn ons zeer wel bewust van de tegenwoordige groote moeiljjkheden van het brouwersbedrjjf, en vertrouwen dat van regeeringswege in deze naar vermogen hulp zal verleend worden, doch wjj zouden in plaats van de bedreiging van do Brouwers- bond, adviseeren dat dit lichaam overeen zoude komen in dezen tijd slechts bepaalde voor de bierbereiding nog bruikbare en onschadeljjke materialen te gebruiken, en ten strengste de aanwending van surrogaten van onbekende samenstelling aan zjjn leden te verbieden. Een onmiddelljjke officieele enquete naar de tegenwoordige samenstelling van ver- schillende bieren, zoude daarbij ten zeerste in het publiek belang zjjn, gelet op de tallooze deels schadelijke, deels waardelooze //Ersatz"-middelen voor bier, die in Duitsch- land niet alleen, doch ook wel degeljjk hier te lande aangeboden worden. Geinterneerden ontsnapt. Zondagavond omstreeks 8 uur zijn 33 ge interneerden uit het kamp te Bergen ont snapt. Zij hadden achter de keuken een klein poortje opengebroken. Door de wacht, die onmiddellijk werd gealarmeerd, is ge- schoten, doch niemand werd getroffen. La ter in den avond zijn 29 van de ontvluchten in de omgeving van Bergen aangehouden. Deze geinterneerden zijn deserteurs (voornamelijk Duitsche en Russische), die, na te zijn vrijgelaten, het der politie lastig maakten en daarom in het kamp te werk werden gesteld. Boclwerkers buil'en de haveniresarve. Nadat reeds tweemaal aan bootwerkers te Rotterdam die buiten de haven-reserve zijn gebleven, een nooduitkeering van 10 voor gehuwden en 6 voor ongehuwden had plaats gehad, begaven -zich Zaterdag weer een groo t aantal dezer menschen naar het uitbetalingsbureau aan de St. Jobsha- ven, in do lioop, dat er weder zou worden uitgekeerd. Zij wacht ten urenlang, maar eindelijk bleek, dat er idien dag geen uit- keering zou geschieden, waarna een aantal liunner, dat op 700 wordt gescliaf, demon- stratief de stad in trok. Op den Noordblaak kwamen zij jangs het cafe „Du Commer ce" en het schijnt," dat door bezoekers, die voor de open dteunen van dat cafe zalen, uitdrukkingen zijn gebezigd, welke dp de- monstranten prikkelden, met het gevolg, dat een yiertal steenen naar binnen werd geworpen. De bezoekers vluchtten naar het achtergedeelte van het cafe, waar ook 4 glazen gebroken zijn en de tafeltjes werden door menschen van de straat bezet, doch de politie was er onmiddellijk hij, te voet en te paard, en verwijderde de indringers weer, terwijl de betooging verder door de Hoofdsteeg trok, waar ook van de tafeltjes voor het cafe ,,'t Verguld Spinwiel" eenige glazen werden gebroken. Men liep verder over de Hoogsfraat naar de Gedempte Slaak en, als gewoonlijk, groeide de betooging on der weg tot duizenden aan, zoodat zij nu grootendeels bestond uit menschen, die met het havenhedrijf .niets uitstaande liebben. Op de Gedempte Slaak werd een steen geworpen door een ruit van den goutd- smidswinkel van A- Kramer op no. 70 en een kwar tier later werd in den banketbak- kerswinkel van J. Ouborg een ruit inge- gooid. De politie was met een sterke macht aan- wezig en wist onder leiding van den heer D. A. Gaspers, waarnemend hoofdeommis-- saris, door bezadig'd opined en crnstige wan- ordelijkheden te voorkomen. Het doel van de demonstratie was de Voorschoterlaan, waar de beer J. Stakenburg, secretaris van de Scheepvaart-Vereeniging, woont. Toen men daar kwiam, wist de heer Caspers het zoo' te regelen, dat 2 voormamien der de- monstratie, hijzelf en een lioofdagent, bij den heer S. werden toegelaten en gelegen heid kregen om de gevoelens der teleurge- stelde bootwerkers tegenover den secreta ris onder woorden te brengen. Zij ontvin- gen de Joezegging, dat Maandag een confe- rentie van het bestuur der S. V. zal worden gehouden, en flat de uitslag daarvan in den namiddag zou worden meegedeeld. Vervol gens drong de heer Caspers er op aan, dat de leiders der demonslratie hun invlded zou den aanwenden om ide menschen kalm te doen uiteengaan, om dat anders krachtige maatregelen gebruikl ^ouden moeten wor den, om herhaling van feiten als zich onder weg hadden vdorgedaan, te beletten. De ieiders zegden daarvooir hup medewerking toe en zij hielden woord. Toen zij weer buiten kwamen ging de menigte uiteenen weldra was de rust teruggekeerd. Blijkens een bericht van gisteren aan de Tel. zou in verband met een besluit van het Kon. Nat. Sleuncomite geen overeen- komst kunnen worden verkregen orn^ de haven-reserve met .1000 man uit te breiden en voorziet men pogingen om weder een algemeene staking uit te lokken. Razende militairen. Te Tegelen hehben Zaterdagmiddag twee soldalen van de grenswaclit Wambach, wel ke dien dag afgelost was, het dorp in op- schudding gebracht. In dronkenschap niet meer welend, hoe het beste aan hun opge- wondenheid lucht te geven, begonnen zij midden in het dorp in het wilde hun ge- weren af te scliieten, om er vervolgens de soliditeit van te beproeven op een paar boo- men. In jninder dan geen tijd waren de wapens lotaal vernield. De burgemeester, die op )iet rumoer afkwam en onder 1/e- kendmaking van zijn (jualiteit hen traclitte te kalmeeren, werd door hen bij de schou- ders gegrepen en bedreigd met de vernielde gewercn. Niet bij machte om de dolie gas- ten in bedwang le houden, liaastle de burge meester zich om de marechaussee te Venlo en de militaire autoriteiten te Blerick in kennis te stellen met hetgeen er in zijn ge meente aan de hand was. Intusschen hadden de twee militairen hun kans sclioon gezien de vlucht te nemen in de richting van de grens. Met helmlp van de uit Venlo gezon den marechaussees ,en een militaire pa- troUille, werden zij ten slotte aangehouden, terwijl zij een schuilplaats zochlen, op het kerkhof. (Hbl.) Denkl om de papierballen! Er wordt door heel velen gezucht over de br andstoff en-miser e, die dezen komenden winter dreigt. Maar wordt er wel genoeg aan gedacht, dat het pu de beste tijd is om de papier- hallen te maken, die in den afgeLoopen winter zoo vel en geh olpen hehben Wie een goeden voorraad wil hehben, moet lang van te voren begihnen. En bo vendien is 'txiu nog vacantie. Men kent ;het reCept: couranten los 'in zout water Jeggen, ze dan tot ballen kne- den, heel vast! en dan ze goed latendrogen. Ballen die van binnen nat zijn, verliezen hun samenliang zoodra ze in 'tvuur komen, omdat dan de spankrachL van de binnenin opgewekte waterdamp ze uiteen doet zetten. En dan verteren ze veel te gauw. (M. Crt.) Oplichling. Zaterdag werd de pas to or van Zes Ge- huchlen (Noord-Brabant) bezocht door een „br,oieder van den stationschef van Geldorp. Genoenide chef, aldus vertelt de Tel., zou de controle op z'n kas krijgen en had een vrij groot-deficit, zoo vertelde de zorgvolle „broer". Met 100 zou hij gered zijn. Bij- wiel en horloge wilde de man gaarne als onderpand achterlateii. Pastoor was ge- neigd te jielpen maar J 100 was te veel. Met 27 zou jiij ten slotte ook nog te redden zijn. De pastoor greep in zijn beurs en tel- de 27 yoor. De dankbane „broer" ver- dween "na Jionderd dankbetuigingen. Toen 's anderdaags ide pastoor den chef van Geldorp bezocht, remain hij dat er mis- bruik was gemaakt Van de portemonuaie van den pastoor en van den naam van den stationschef. De kolennood. Ook in Z wed en ziet het er wat de hrand- s I of f en vo or ziening betreft, allesbehalve roos- ldeurig uit. 'Een indlustrieel uit het ziii- den des 'lands heeft nu, naar Stockholm's Dagblad" meldt, de regeering het denkbeeld aan de hand gedaan met Diiitschfand en Oostenrijk te bespreken of het niet mogelijk zou zijn bepaalde in de njabijheid der water- wegeii gelegen jnijnen in Silezie, en wellicht ook in Boliemen ter beschikking van den Zweedscheln staat le piellea. Deze 'zou ze dan voor eigen rekenmg en met behulp van Zweedsche arbeidskrachteri kunnen orilgin- nen. Als 'schadelooss'tellmg zou men overeen- kunnen komen dat Duitschland en ook Oostenrijk een bepaald gedeelte van de pro- ductie tegen fnkoopsprijs zouden kunnen behoudep. Wij veronderstellen, dat menig Nederlan der, die den komenden winter met angst en vreeze tegemoel ziet, de gedachte nog zoo kwaad niet zal vinden, vooral wanneer liij denkt aan een eventueele navolging voor ons land. Een Engelsch duel. Den 25en Juli protesteerde de unionist kolonel Archer-See in het Lagerhuis tegen een uitlating van Pemherton Billing, den onafhankelijken „luchtdienst"-iafgevaardigde. Deze zou een Engelsch officier voor een leugenaar liebben uitgemaakt, wat Archer- See krenkende en ploerlige taal noemde. Waarop Billing hem uildaagde, dat buiten de vergaderzaal te herhalen, waartoe de ko lonel zich bereid verklaarde. Er volgde een korte, scherpe woordenwis- seling in de lobby. Billing noodigde daarop zijn tegenstander uit buiten te komen. Hij begaf zich naai- het parleinentsplein en wachtte het is Billing's verhaal daar een Half uur, tot bij elven 's avonds, toen de kolonel buiten kwam. Hij begon een verkiaring te geven. "Billing zei toen, dat hij alleen verontschuldigingen wens elite telioo- ren. Dat deed de kolonel niet. Billing wilde Zicli ioen naar zijn auto begeven, maar voelde een slag tegen het hoofd. Hij keer- de zich om en sloeg den kolonel tegen den grond. Deze trapte Billing tegen de sclieen, waarop Billing op hem ging zitten. PoliLie- agenlen scheidden toen de vechters. Billing noodigde deh kolonel nog uit, het gevecht elders voort te zetten, waaraan hij geen ge volg gaf, Een paar dagen later daagde Billing hem in een brief uit tot een bokspartij in de National Sporting Club, volgens de regelen van de kunst. De verliezer zou 100 gientjes aan het Bo ode Kruis geven. Als er entree wordt geheven zou de opbrengst worden ge- stort in een Tonds om de soldalen te velde boikshandschoenen en andere sportartikelen te verschaffen. Kolonel Archer-See oiitkent en beroept zich op getuigen, dat hij Billing een half uur heeft laten wacliten. (Trouwens in zijn brief sprak Billing reeds van half elf als de tijd van Jiet gevecht). Hij is buiten gekomen, zoodra een rede, waarin hij genoemd werd, was afgeloopen. Verder ontkenl de kolonel, dat hij Billing had gestagen, toen deze zich verwijderde. Hij sloeg wel het eerst, maar uit zelfverdediging, daar de ander blijkbaar ging slaan (dit argument zou hij een discus- sie over de voorgeschiedenis van den oor- log dienst kunnen doen); liij had niet ge- schoptat worslelende waren ze samen ge vallen. Kolonel Archer-See is 45 jaar oud, Bil ling 37. De kolonel is, na kort verlof, naar het front teruggekeerd. Als hij terug lcomt, zei een yriend, zal hij gelegenheid hehben op Billing's pitdaging te antwoorden. Den 31en Juli is het geval nog in het Lagerhuis ter sprake gebracht. Een lid vroeg of er niet een wet van Hendrik VIII was, die hier kan worden toegepast. Die wet zei, dat als iemand op het parleinents plein hoosaardiglijk jemand sloeg zoodat er bloed vloeide, ?ijn rechterhand zou worden afgekapt en bij levenslapg gevangen zou wor den gehouden. Maar, zei Minister Cave, die wet is in 1828 ingetrokken. De gewone wet eischl voor vervolging een aanklacht van den verongelijkte. Aungezien die niet is in- gediend zal de zaak geen voortgang hehben. Paddestoelen. In de Duitsche grensplaatsi Haltern zijn Woensdag zes kmderen van den arbeider K. Mauerman na bet gebruik van paddestoelen gestorven. De vader en moeder zijn nog in bedenkelijken toestand. Ook te Hamborn stieveri drie kinderen uit een gezin na het gebruik van paddestoelen. Er zullen nu cur- sussen worden geopend om het publiek om- trent het gebruik van paddestoelen in te lichten. CLINGE. VOOR BELANGHEBBENDEN. Zonnetijd. d Laatste Kwartier Donderdag 9 Au gustus namiddags 8,16 uur." 9 Aug. Zon op 4,34 onder 7,37 uur. 10 4,35 7,3o 11 it 4,37 it 7,33 De lantaarn voor wielrgders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Zohnetijd. DAGEN. Vodrm. Nam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 9 10 11 12 13 14 15 Aug. 5.49 6.42 7.45 9.5 10.34 11.45 0.12 6.14 7.12 8.22 9.50 11.13 12.37 SCHKEi' V A ART BE WEG L 5G. Van 6 Aug. tot en met 7 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnen- vaartuigen op- en 14 afgeschut, langs de Middensluizen op- 20 en 12 afgeschut en langs de Westsluizen 23 op- en 12 afgeschut. van belangstelling, zoo van hier als elders ondervonden bij mijn 80sten jaardag, betuig ik, ook namens Kinderen en verdere Familie, mijnen hartelijken dank. Wed. J. C. SORBER—de Witte. Ter Neuzen, 8 Aug. 1917. Voor de vele blijken van deel- neming, ondervonden bp bet overlijden van onzen geliefden eenigen Zoon en Broeder, Antheunis Dekkek, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JAC. DEKKER Az. Axel, 8 Aug. 1917. Sluiskil, 6 Augustus 1917. Ondergeteekenden betuigen hunnen dank aan de overige leden en kroonsters, voor de trouwe opkomst op Zondag 5 Augustus bij de opname der foto's ondervonden. Eenige van het comite met EEN woord! De Belg Raymond D'HON DT, kappersbediende van den heer Van Eijsden, Coiffeur te Ter Neuzen, doet de groeten aan de geachte Clientele, ook aan Vrienden en Kennissen. Ondergeteekende verklaart de praatjes als zou bij zijn ent* slagem bij de Z. V. T. M. voor iastes* en waarschuwt de verspreiders voor de gevolgen. Ter Neuzen. Fr. GEENSEN. Diegene die hedenmorgen tusschen half elf en half twaalf aan het Gemeentehuis te Ter Neuzen, per abuis een verkeerde fiets heeft mede- genomen, wordt beleefd verzocht deze terug te bezorgen bij G. Stockman te Sluiskil, tegen teruggave van zijn fiets. G. STOCSCSflAfi, Sluiskil. Hu.ida.rts te Middelburgrf De Regeeringscommissaris in zake Rijksgraanverzameling in Zeeland, brengt de volgende beschikking ter algemeene kennis De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, I A A K T BEKEND: dat door hem in bezit is genomen of zal genomen worden op bet tijdstip, waarop bet oogsten is aangevangen of zal aanvangen de totale opbrengst van de navolgende ge- wassen van den oogst 1917, ook voor zoo- ver deze reeds bij handelaren of fabrikanten is opgeslagen Koolzaad, raapzaad, boterzaad, dederzaad, blauwmaanzaad en ljjnzaad, benevens de ver- werkingsproducten daarvan dat in elke provincie een Regeerings commissaris voor de Rijksgraanverzameling belast is met de inbezitneming en inzame- ling van genoemde producten dat hij belanghebbenden met naaruk er op wjjst, dat het verbruik of de aflevering van deze producten aan andere personen dan bedoelden Regeeringscommissaris voor hen de meest ernstige gevolgen na zou kunnen sleepen en zij zicb blootstellen aan strafrechterlijke vervolging. 's Gravenhage, 4 Augustus 1917. Voor den Minister, De Secretaris-Generaal, VERSTEEG. Hontenisse, 6 Augustas 1917. De Regeeringscommissaris voornoemd, J. W. A. G. COLLOT'd ESCDRY. op a.s. Urijdgg 17 Augustus, te Ter Neuzen in het Hotel Centraal, des voormiddags half elf UUP. Agenda 1. Notulen. 2. MededeeJingen. 3. Jaarverslag. 4. Vaststelling Winst- en Verliesrekening en Balans met rapport der Financieele Commissie. 5. Voorstel regeling uitbetaling campagne 1916/1917. 6. Voorstel verhooging bezoldiging con- troleurs. 7. Verkiezing van vier Bestuursleden. 8. Benoeming van een plaatsvervangend lid der Financieele Commissie. f>. Rondvraag. De Secretaris, A. E. C. KRUYSSE. Zij, die in den a.s. winter wenschen deel te nemen aan de LaradfoourafCUPSUSSen te Axel, te Zaamslag of te Ter Neuzen, gelieven daarvan kennis te geven aan den heer LE FEBER te Axel, voop 10 Sept. a. s. Leeftijd minstens 15 jaar. W. DIELEMAN Pz., Secretaris. uitgevoerd in 7 klenren, Uitgeefstep, TEilS IEUZEH. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Petrus de Moor, oud 22 j., jm. en Clara Amelia Bolssens, oud 19 j., jd. Geboorten. 4 Juli. Franciscus Constantinus, z. van Josephus Jacobus Ludovieus Bouwens en van Clothilde Maria van Ecken. Constantinus. z. van Carolus Ludo vieus Ifuygens en van Clothilda d'Mooghe. 7 Juli. Philomena Ferdinandus Maria, d. van Ludovieus Meersehaert en van Josephina Maria Amelia Smet. 10 Juli. Anna Francisca, d. van Franciscus Bracke en van Maria Philomena Vertenten (van De Clinge, B.) 11 Juli. Albertina Elisabeth Jose, d. van Franciscus Desiderius De Bleyser en van Johanna Eulodia Maria Schuerman (van Kemseke, B.). 13 Juli. Gerarda, Elodie, d. van Theophile Emiel Flos en van Emma Maria van Helsland. 16 Juli. Albertus Petrus Ju- lianus, z. van Honor6 Ferdinand Vercouteren en van Idalie Marie de Letter. 18 Juli. Juliana, d. van Prosper Rogiers en van Maria Stephania van Roeyen. 27 Juli. Arthur, z. van Aloisius van Tienen en van Lucia Francisca Ivens. Overlijden. 4 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van Josephus Jacobus Ludovieus Bouwens en van Clothilde Maria van Ecken. 7 Juli. Rosalia Maria Van de Velde (van Kieldrecht), oud 33 j., wed. van Isidorus De Block. 9Juli. Charles Ludo vieus Haulez, oud 57 j., echtg. van Sophie Leonie De Smet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3