Groote voorraad Consnlaat van Belgie Coisiilat is Belsiane Laatst8 Berishtsn. BUBOERLIJKE STAND. ADVERTENT1EN. H a n d e i s b e r I c li 18 si. Hoogvvatergetlj te Ter Neuzen Dan R b e t u i q i n g. TERNBtJZEN. BESLBIT'WET yan 1 Mei 1917. TERNEUZEN. ARRETE'LOI du ler mai 1917. de Miksem gestagen in een op liet veld staande toods, waar een 35-tal contract-ar- beiders, zoowel vrouwen als mannen, een schuilplaats tegen het bevige onweder had- den gezocht. Van lien werden 21 menschen ,op slag gedood, 3 huriner bekwamen zware verwondingen, een werd van den schrik krankzinnig, terwijl de overigen lichte ver wondingen opliepen. Het huisje werd totaal verwoest. Het ijzeren dak smolt iueen, en als lava droop cle gloeiende raassa naar omlaag, neerdalend op de hoofden van sommigen, wier "lijden ontzettend moet geweesi 'zijn. Oogslverlof voor ilienslincisjes. De Frankfurter Zeilung" doet een be- rcep op de stadsdames, om hun dienst- meisjes, die van het platteland afkonistig zijn, vacantie le geven, ten einde haar in de gelegenheid te stellen mede te helpen bij het bergen van den oogst. Een goecl zaakje. Het volgende komisehe verhaaltje, datwer- kelijk gebeurd is in een voorstad van Ber- lijn, lezen we in een Duitsch bLad. Een slager had tijdens den oorlog zoo- veel verdiend, dat zijn vrouw een reeds lang gekoesterden wensch in vervulling meende te kunnen brengen. Zij ging naar een juwelier, om een sie- raad met briljanten, waarnaar ze reeds maanden verlangde, te koopen. Haar keus viel op iets dat 2000 M. moest kos.ten. Aangezien de juwelier den prijs met geen enKelen mark wilde veiiagen en de vrouw het juweel dolgraag wilde hebben, vond de vrouw er iets op, om haar man, die zeker niet van plan was zoo veel uit te geven, tot den koop te doen besluiten. Zij betaalde 900 M.v die ze in den loop der maanden had gespaard en kwam met den juwelier overeen, dat haar man het sieraad zou Jcoopen en dat hem als prijs het res- teerende bedrag^dus slechts M. 1100 zou worden genoemd. Aldus igeschiedde. Maar op den terug- weg kwam de slager verschillende beken- den tegen, aan wie hij van den koop ver- telde en aan wie hij de goedkoope bril janten iieten zien. Toen een van zijn vrien- den hem voor deze M. 1300 boo'd, meende hij, die steeds op verdiensten belust was,, een goed zaakje te doen en de briljanten gin- gen In andere handen over. Hoe groot was zijn verbazing, toen bij zijn Ihuiskomst bleek, dat zijn vrouw met die handeling heelemaal niet ingenomen was. Onder tranen bekende zij hem haar rnislukte list. De slager was natuurlijk woe- dend en groote ruzie tusschen de beide eehtgenooten was, helaas, het gevolg van het liedje, waarom ze door hun vrienden nog uitgelachen werden op den koop toe. Draiikbeslrijding. Het nationaal Persbureau voor Drankbe- slrijding ineldt: In Finland is bij het begin van den oor log een soort alcoholverbod van kracht ge- worden. ,VVel is dit niet zoo> streng als in Rusland zelf, omdat bier en wijn, mits in groote boeveelheden tegelijk, verkocht mogen worden; maar sterke dranken zijn verboden, en op de niet verboden dranken is zulk een zware oorlogsbelastiug gelegd, dat een half fleschje bier in een Finsche restauratie on- geveer 70 centen kost. En alle prijzen zijn naar verhouding zoo lioog. Klandestiene drankaanmaak komt bijna niet voor, omdat zulk een overtrading gestraft kan worden met 1800 gulden boete of drie maanden gevangenis. Een en ander lieeft tengevolge gehad, dat in het reeds matige Finland nog minder gedronken werd. Dr. Matti Helenius, die hierover een brochure heeft geschreven, schat het verbruik per jaar en per hoofd thans op nog geen heelen liter. Niettegen- staande de oorlogsduurte der Levensmiddelen is de welstand van het volk toegenomien. De pandieshuizen hebben veel minder te doen. Het aantal bekeuringen wegens dronkenschap daalde in 24 steden van 20.987 pi de maanden Augustus-December 1913 tot 4937 in dezelf- de maanden van het voTgende jaar, verbods- maanden. .Hierbij moet men in aanmerking nemen, dat de mannelijke bevolking van Finland niet odder den Russisehen dienst- plicht valt, dus thuis eet en drinkt. GRAAUW. HOEK. HULST. Koolraapplanten enz., levering voor of binnen 14 dagenopgaaf gewenscht. Ter Neuzen. G. KLOUWERS. Zaadhandel Rotterdam, 6 Aug. 1917. GRAANMARKT. Ook een recordhouder. Te Winterswijk zyn Donderdagmorgen 2 Russische krygsgevangenen over de grens gekomen, die niet minder dan 2 maanden en 20 dagen onderweg geweest waren, om ons land te bereiken. Een kunner was nu reeds voor de 12e maal ontvlucht. Hij had het al in alle richtingen geprobeerd, drie- maal in de riehting Luxemburg, een paar maal naar den Zwitscherschen kant, eenige kee- ren naar Polen en Denemarken, doch telkens zonder succes. 't Was nn voor het eerst, dat hij de Nederlandsche grens koos en thans met het gewenschte resultaat. x Een soldaat-oplichter. Te Sneek heeft een oplichter zjjn slag weten te slaan. Zieh voordoende als //boeier- *heer" of zeiler onder den naam J. Kouw, toerende met een jacht op de Friesche meren, bestelde hij in het hotel ffDe Wijn- berg" aldaar, gedurende vier dagen vier kamers voor vier personen. Bij de firma Bervoets kocht hij zeilerskleeding, witte pantalon, sporthemd, wit vest en boord. Na ontvangst van deze goederen in het hotel is hij onder het voorwendsel zich te gaan verkieeden met de Noorderzon en zonder betaling verdwenen. De marechaussee snapte hem te Leeu- warden. Bij het verhoor bleek de oplichter te zijn A. S., afkomstig uit Leeuwarden, milicien-soldaat te Delft en sedert 3 Juli deserteur. Hij is ook schuldig aan de ontvreemding van een rijwiel te Lemmer. De soldaat 13 ter beschikking gesteld van de militaire autoriteiten te Delft. Een droeve geschiedenis. In verband met de twee kleiue kinderen, die aan het Sckeveningsche strand te von- deling zijn gelegd, verneemt de H. Crt. nog, dat hunouders met wederzrjdsch goed- vinden van elkaar waren gegaan, terwijl zij besloten waren, dat ieder een kind te zijnen laste zou' hebben. Een der kinderen beeft gedurende eenige weken bij een familielid van den man te Geertruidenberg vertoefd, totdat de moeder kwam vragen, het kind terug te mog6n hebben, Na veel praten nam zij het mede naar den Haag en bracht later beide kinderen ten laste der ouders van den vader, waarna ze verdween, de kleiuen hulpeloos zonder kleertjes acht9rlatende. De oude luidjes konden de kinderen ook niet houden en brachten hen naar de familie der vrouw, die de kleinen op haar beurt op het politiebureau deponeerde. De politie bracht de kinderen na al deze omzwervingen naar Geertruidenberg, maar hier moest zooveel voor hen worden be- taald, dat de vader daartoe niet in staat was, daar hij geen groote verdiensten had. Zoodoende besloot de vader, zijn vrouw op te zoeken en haar voor te stellen, de kin deren tot zich te nemen, dan zou hjj in dienst gaau. De vrouw ging hierop echter niet in. Ten einde raad en geen uitweg meer aiende, ging de vader er ten slotte toe over, de kinderen te vondeling te leggen. Na deze daad heeft hij zich bij de politie te Geer truidenberg aang6meld. Arme kinderen Een familiedrama Een familiedrama lieeft zich Zalerdag- nacht afgespeeld in de woning van den heer P. J. V., aan de Prinsengracht le Amster dam. Toen de lieer V. thuis kwam, kreeg hij met zijn vrouw van wie hij gaat schei- den, woorden en plotseling klonk een revol- verschot. Ecu 15-jarige zoon kwam tus- schenheide en deze zoon werd door een tweede schol in de borst gewond. De eer- sle kogel trof de vrouw in de hand en daar- na in den arm. De dadler richtte toen het wapen tegen zichzelf en heeft zich licht ge wond. De knaap_ bleek zeer ernstig ver- wond en werd in hedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht, waar hij des cell tends overleed. He dader is aangehouden. Een vervolging. De „Telegraaf'' deelt mede dat zij een vervolging wegens taster zal instellen te gen „het 'Volk", dat op gezag van de ,,Nieuwc Arnhemsche .Gourant" berichtte, dat uit de gegevens, noodig ter berekening der Oorlogs- wixistbelasling, gebleken was dat het dag- blad ,,de Telegraaf" van de Engelsche re- geering een som van 300,000 ontvangen! heeft. De „Tel." onderstelt daai-hij de moge- lijkheid, dat het hericht van het Arnhem sche blad als niet meer dan een slecht ge- slaagde grap moet worden beschouwd. Een belangrijke uitvinding. In Maastricht heeft de heer Emile Romer, secretaris van het burgerlijk armbestuur, een uitvinding gedaan, welke wellicht niet al- leen uitkomst zal geven in den heerschenden kolen- en gasnood, maar ook een omwente- ling zal brengen in de kleinindustrie. De heer Romer heeft n.l. een procede ge- vonden, dat met een flinke hitte brandt als gas, dus waarop alles kan worden gekookt, doch dat waarschijnlijk ook voor verwar- ming zal dienstbaar kunnen worden ge- maakt. In het bijzijn van den directeur der gasfabriek, zijn proeven genomen. Op een klein instrument,.in den vorm van 'n omge- keerd emmertje, werden water gekookt en eieren gebakken. Omtrent de samenstelling van de brandstof wenschte de heer Romer, met het oog op het patent, niets los te laten. De uitvinder verzekerde, dat een vulling van het comfoor slechts enkele centen kostte en drie uur lang kon branden. De heer George Hoeberechts, heeft reeds eenige meer ge- perfectionneerde comforen gemaakt, en is nu bezig kachels te construeeren, zoodat de ontdekking ook voor verwarming kan dienen. Het komfoor heeft den vorm van een omgekeerd emmertje; ter zijde is een buisje. Als men nu aan de opening van dat buisje een brandenden lucifer houdt, komen uit een ronde opening boven in het komfoor eerst dunne witte wolkjes, die weldra vlam vat- ten en met een heldere, veel hitte versprei- dende vlam branden. De heer Romer ver- zekerae, dat binnen eenigen tijd door den heer Hoeberechts de komforen en kacheltjes in den handel zullen worden gebracht. - Over de grens gekomen. Vrijdag zijn te Oldenzaal over de grens gekomen 1 Fransche onderofficier en 3 Rus sische ki'ijgsigevangenen, alien ontvlucht uit Kassel. Ingebrokcn. De Tijd meldl, dat Vrijdagnacht is inge- broken in het kath. kerkje aan den Laan- weg te Amsterdam. Veel geidswaarde is niet ontvreemd. De brandkasten had men niet kunnen openbre- ken, evenmhi als het tabernakel. Aan ilc bekomcn wondcn overladen. Vrijdag is het 8jarig dochtertje van den heer A. S. te Grave, dat Zondag 1.1. met een rijtuig door den storm van den dijk werd geslingerd en met ernstige hoofdwonden on der dat rijtuig vandaan werd geliaald, in het zfekenhuis aldaar aan de hekomen wonden overleden. - Bestijding van hoofdzeer. (Aan het Nederl. YVeekblad voor den Han del in Kruidenierswaren enz. ontleenen wij:) AKKER'S VINDING. Reeds eerder vestigden wij de aandacht erop, hoe door den Europeeschen oorlog voor Tie Nederlandsche Industrie nieuwe toestanden worden gescliapen. Wanneer we op alle verschijriselen acht geven, moeten wij wel tot de gevolgtrekking komen, dat de be- teekenis en de invloed van dm builen onze grenzen woedenden krijg op den stand onzer zaken niet slechts voor liet oogenMik, maar ook in de toekomst blijvend moeten inwer- ken. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat .de verwachtingen derzulken, die dezen ontwikkelingsgang te juister tijd zullen weten te hegrijpen, niet zullen worden beschaamd. Bestaande ondernemingen jiebban zich uil- gebreid, hebben zich reeds op de toekomst .voorbereid door hun kracht te vergrooten. In dit verband richten we onze blikken naar de firma L\ I. Akker te Rotterdam. Deze fabriek van pharmaceutische producten heeft zich in den loop der jaren geleidelijk tot een bedrijf gevormd, waa^van de betee- kenis niet mag worden onderschat. Beden- ken wij, dat de bestrijding van hoofdzeer, vooral pnder de minder rijkelijlc bedeeldie ldasse nog veel te wenschen laat, niet slechts ten plattelande, doch ook in de steden, dan vinden wij paast onwetenheid, dat de oor- zaak hiervan moet worden gezocht in on- wil ,en traagheid. Evenwel zijn er nog tal van .menschen, wien liet aan de middelm ontbreekt de nu zoo schaarsclie hoofd-eau de cologne te koopen. Met dit feit voor ooigeri heeft zich de firma toegelegd, een nieuwe vinding le doen op het gcbicd van lioofdreiniging en lirengt het reinigingspoe- der „Lax" met succes in den handel. Een levenslustige honderdjarige. Men sclirijft uit Barneveld: De ruim 100 jarige Johannes yan den Boom, uit Voort- huizen, bezocht deze week ons dorp, met liet doel pen kosthuis te zoeken. Op de vraag, waarom hij op zijn stokouden dag nog van woonplaats wilde veranderen, ant- woordile hij, dat het hem in zijn tegen- woordige kosthuis, waar hij het overigens uitstekend naar den zin had, te stil was, Slechts wenschte Jiij wat meer leven en drukte om zich been te zien. Voorloopig is de oudstrijder nog niet geslaagd. Staalfabriek van Krupp. Een medewerker van de „National Ztg." heeft een staalfabriek van Krupp in Essen bezocht en lieeft daarbij met een lid van de directie een onderhoud gehad, die hem de directie pen onderhoud gehad, die Rem interessante mededeelingen deed over 'fLe Duitsche oorlogsindustrie. .Deze, geheimrat Bauer, zei o.a.Ik ben overtuigd, dat wij alle eischen der Puitsche legerleidiiig kunnen vervullen. Het aantal arbeiders en amble- naren in de fabrieken van gegoten staal, dat hij het uilbreken van den oorlog 40.000 bedroeg en bij Ide mobilisatie daalde, is thans gestegen tot 90.000. Deze getallen belreffen alleen Essen. Het gezamenlijk aantal arbei ders van cle firma Krupp badraagt tegen- woordig 145.000. In de fabriek voor gegoten staal bevinden zich ook 27.000 vrouwelijke arbeiders. Met deze hebben wij goede erva- r in gen opgedaan. In eenig.e keukens worden dagelijks 40.000 menschen gevoed. De bon ding >der arbeiders is schitterend en ook de arbeider wenscht vol te houden. Duikboot in de lucht gevlogen. - Een Amerikaansche duikboot die in de haven v.an Gacite la^, is i'n ide lucht gevlogen. Negen man zijn omgekomen, de overigen zwaar gewond. De oorzaak der ontploffing schijrit niet vast te staan. Ooftdiefstal in Duitschland, In een Duitsch tuinbouwblad lezen wij de volgende ontboezeming tfMen schrijft veel over verscbeidene sehadeljjke dieien in den fruittuinmaar de grootste en gevaarlijkste besckadiger van den fruitoogst wordt niet genoemd, namelijk de dief. Wat helpt bespuiten, rupsen verdelgen, gieten, mesten en verdere zorgen voor de vruchtboomen, bet heele jaar door, wanneer de mooiste vruchten, meest nog voor ze gebeel rjjp zijn, des nacbts bjj een electriscben zaklantaarn ge- stolen en de boomen beschadiga worden 'sNachts de wacht bouden komt te duur schieten mag men niet en een vinnige hond wordt gedood. Er moesten bommen uit- gevonden worden, die in de nabijheid van den boom ingegraven, bij bet betreden met de voeten ODder een grooten knal ontpfloften, een verdoovend gas laten uitstroomeD, zoo dat de dief van schrik omvalt en gegrepen werden kan» De uitvinder van een goedkoope knalbom zou zich voor den fruitteelt zeer verdienste- Ijjk makeo en daarbij veel geld verdienen. Bg den tegenwoordigen vooruitgang in de bommenfabrikage moet bet heelemaal Diet moeilijk vallen, zulke gasbommen te fabri- ceeren. Eerst na het onschadelijk makeu der dieven kan de fruitteelt rend'eren." Een onlzetlend' ongeluk. Op de onderneming Pamoedian in het Sianlersehe is,.zoo schreef de „Sum. Post", „Stoom.schip „Noordam Ons wordt beden uit Rotterdam, geseind, dat reeds 500 ton van de lading van bet stoomscbip ,/Noordam" is gelost, en dat de positie van bet stoomscbip iets gunsti- ger is geworden. Alles zal bierbg echter afbangen van de weersgesteldheid. Tien Duitsch vliegluig geland. Uit Nes op Ameland wordt ons geseind, dat daar een Duitsch vliegtuig is neerge- komen wegens een gebrek aan den motor. De inzittenden zijn ge'interneerd en de vlieg- machine 'wordt naar het dorp vervoerd. TER NEUZEN. AXEL. De hoofdschotel was bedenochtend het regeeringsbesluit waarbij de meeste zaken van den nieuwen oogst aan den handel zijn onttrokken. Als gevolg daarvan valt alleen te noteeren Lijnzaad van den ouden oogst f 70,tot 71,en Blauwmaanzaad oude oogst 84,tot 88,—. Van dezen zelfden oogst bestaat nog een paTtij van 5000 IIL. koolzaad, die in een hand zit en waarvan de bezitter den laatsten markt- dag, nu 8 dagen geleden, nog een winst van 100.000 gulden heeft geweigerd. Van de vrge zaden werden genoteerd Karwijzaad f 77,tot 78,Bruin Mosterdzaaa 103,tot 105,-— dito Geel 55,tot /63, Van veevoeder surrogaten werd nog aan- geboden Oacaodoppen 36, Cacao- doppenmeel 37,— Lijnzaadafval 24, tot 25,dito gemalen f 27,tot f 28,gemalen Riet /19,tot /22, Voermeel 38,tot 50 Voerharing 19,— tot 20,— VEEMARKT. De handel in vette koeien was wat de eerste kwaliteit betreft bevredigend en zijn de prijzen zelfs eenigszins opgeloopen. De verkoop van 2e en 3e kwaliteiten was niet ruim, terwijl de prjjzen afwijkend waren. In vette kalveren was tot onveranderde prgzen een goeden handel in prima kwali teiten. Mindere soorten waren weinig ge- vraagd en de prjjzen uiteenloopend- Van varkens was de handel in alle soorten zeer beperkt. Prima kwaliteit bleef echter prijshoudend. Mindere soorten wer den aan afwijkende prijzen verkocht. Tot onveranderde prijzen werd van scha- pen en lammeren het noodige verhandeld. Aangevoerd werden 289 vette runderen, 155 vette kalveren, 828 schapen of lam meren, 359 varkens. Prijzen vette koeien le kwal. 130 tot 136 ct,2e kwal. 126 tot 116 ct.3e kwal. 110 tot 100 ct.ossen le kwal. 130 tot 134 ct.2e kwal. 124 tot 114 ct3e kwal. 105 tot 95 ct.stieren le kwal. tot ct.2e kwal. tot ct. 3e kwal. niet genoteerdkalveren le kwal. 150 tot 160 ct. 2e kwal. 130 tot 115 ct.3e kwal. 105 tot 85 ct.schapen le kwal. 70 tot 72 ct. 2e kwal. 66 tot ct. 3e kwaliteit 62 tot ct. lammeren 80 tot 82 ct. varkens le kwal. 98 tot 100 ct.2e kwal. 96 tot 90 ct.3e kwal. 88 tot 80 ct.lichte soort 62 tot 70 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aangevoerd: Blauw 120 staen vuil, 390 steen schoonvuil onvei kocht; schoon 7,tot 8,Groningsch vuil steen, onverkocbtschoon steen tot Wit schoon 864 steen 6,tot 6,50 Hollandsch geel vuil 2820 steen, onverkocbtschoon 5300 steen, 7,tot 8, EIEREN. Zeeuwsche 8,50 tot /9,25 Overmaasche 8,75 tot 9,50. Hulst, 6 Aug. 1917. Veilingseieren V. P. N. 8,35 per 100 stuks. Aanvoer 7500 stuks. VOOR BELANGHEBBENDEN. Zonnetijd. Laatste Kwartier Donderdag 9 Au gustus namiddags 8,16 uur. 7 Aug. Zon op 4,31 onder 7,41 uur. 8 u n h 4,32 n 7,39 n 9 u w 4,34 n 7,37 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Zonnetijd. DAG E N. Voorm. Nam. Dinsdag 7 Aug. 4.19 4.41 Woensdag 8 5.4 5.24 Donderdag 9 u 5.49 6.14 Vrijdag 10 u 6.42 7.12 Zaterdag 11 7.45 8.22 Zondag 12 n 9.5 9.50 Maandag 13 10.34 11.13 SCHEEP Y A ARTBEWEGING. Van 3 Aug. tot en met 5 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 24 binnen- vaartuigen op- en 41 afgeschut, langs de Middensluizen op- 34 en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 34 op-en 5 afgeschut. Getrouwd A. VAN HOEVE J. S. VERCOUTEREN, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen liartelijken dank betuigen, voor de vele bewijzen van belangstelling bij bun huwelijk ondervonden. Biervliet, 1 Augustus 1917. Ondergeteekende betuigt zjjnen welge- meenden dank, aan de Boeren-brand- waarborg Maatschappij te Zwolle, agent C. DE PUTTER te Hoek, voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn door bet hemelvuur gestorven veulen. J. DE KRAKER. Hoek, 6 Aug. 1917. 2, Krachtens besluit-wet van 1 Mei 1917, zijn de in den vreemde verblijvende Belgen, gedurende den tweeden semester 1898 ge- boren (na 30 Juni 1898 en voor 1 Januari 1899) geroepen om het vaderland te dienen. Degenen, die in Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. verblijven moeten zich voor 15 Augustus 1917 aanmelden, voorzien van bunue iden- titeitsbewjjzen, ter Kanselarij van bet Belgiscb consulaat, Lange Kerkstraat 85, te Terneuzen, waar bun de noodige inlich- tiDgen zullen verscbaft worden. Het Consulaat is geopend iederenYverkdag van 9 tot 12 en van 2 uur 30 tot 5 uur. Terneuzen, 4 Augustus 1917. En vertu de l'arrete-Ioi du ler mai 1917, les Beiges residant a Fetranger nes pendant le deuxieme semestrej 1898 (nes apres le 30 juin 1891 et avant le ler janvier 1899) sont appeles a servir la Patrie. Ceux habitant la partie Est de la Elandre Zelandaise sont tenu9 de se presenter avant le 15 aout prochain, munis de leurs pieces d'identite, au Consulat de Belgique 85 Lange Kerkstraat h Terneuzen, ouvert tons les jours, ouvrables entre 9^2 heures et midi et entre 2 h. 30 et 5 heures de l'apres midi; oh leur seront fournis les eclaircissements necessaires. Terneuzen le 4 aout 1917. Geboorten. 17 Juli. Cornells Jacobus, z van Cor nells Jacobus Vinke en van Elisabeth Verplanke. 19 Juli. Eduardus Fanciscus, z. van Cornelis van den Bos en van Anna Catharina van Goethem. Jan, z. van Gelein den Engelsman en van Geertruij Wolfert. Josephus, z. van Alphonse Scbaut en van Christina Hermans. 20 Juli. Cornelia Henrika, d. van Hen- drikus Cornelis Wagemakers en van Geertrnida Maria Fressen. Gaston Desire Joseph, z. van Jules Marie Joseph van den Bon en van Marie Virginie Louise Boenne. 26 Juli. Jan, z. van Frangois Dieleman en van Neeltje van den Velde. 27 Juli. Johannes Cor nelis, z. van Johannes Dane en van Anna Cornelia Elisabeth Bax. Magchelina Hendrika, d. van Cor nelis van den Berge en van Krina Jansen van Roosen- daal. 28 Juli. Jacob, z. van Gerrit Sebastiaan Blan- kert en van Elisabeth Catharina van VVijck. 30 Juli. Elisabeth, d. van Levinus Schieman en van Maria de Pooter. Johannes, z. van Andries de Yisser en van Johanna Pieternella Oppeneer, Huwelijks-aangiften. 5 Juli. Alphonsus Verschuren. oud 37 j., jm. en Maria Stephania Bracke, oud29j., jd. 20 Juli. Leonardus Josephus Stobbelaar, oud 26 j., jm. en Mathilde Verras, oud 24j.,jd. 27 Juli. Petrus van Gimst, oud 32 j., jm. en Melanie van Damme, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juli. Alphonsus Ver-. schuren, oud 37 j., jm. en Maria Stephania Bracke, oud 29 j., jd. 19 Juli. Francois Jacobus de Feij- ter, oud 27 j., jm. en Sara Dieleman, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 Juli. Lucia Dorothea, d. van J. F. Maas en van M. L. van Gimst. 15 Juli. Jacobus, z. van G. D. Heinsdijk en van J. Balkenende. 18 Juli. Josephus Adrianus, z. van A. J. Serie en van A. M. Durinck. 24 Juli. Petrus Jacobus, z. van P. F. Lantsheer en van M. van Alten 25 Juli. George Honore, z. van P. van Damme en van J. L. vanLeuven. Adrianus Johannes, a. van J. Booae en van A. M. Daalman. 26 Juli. Josina Adriana, d. van J. C. Boogaart en van M. C. Geene. 28 Juli. Petrus Jacobus, z. van J. v. d. Brande en van E. Neve. 31 Juli. Rosalia, d. van J. F. de Rooij en van M. Serie. Overlijden. 19 Juli. Pieter Augustinus Ivens, oud 81 j., weduwn. van Johanna van Sikkelerus. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Leendert Marinus Maas, oud 23 j., jm. en Suzanna Sara Kolijn, oud 28 j-. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Frangois Bakker, oud 24 j., jm. en Maatje Roose, oud 20 j., jd. 12 Juli. Adriaan Beaufort, oud 23 j., jm. en Janna de Groote, oud 18 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Maatje, d. van Jan van Es en van Anna Maria van de Gouwe. 7 Juli. Pieter Cor nelis, z. van Janna Maria Drabbe. 10 Juli. Adriaan, z. van Jacob Pijpeliuk en van Sara Kolijn. 12 Juli. Suzanna, d. van Daniel Maas en van Janna Riemens. 13 Juli. Pieternella, d. van Adriaan Dieleman en van Janneke Adriana Dieleman. 16 Juli. Wilhelmina Stoffelina, d. van Izaak Jacobus Leijnse en van Stoffe- lina d'e Klerk. 23 Juli. Gildrina, d. van Marinus Levinus Itamelink en van Gildrina van der Peyl. 24 Juli. Tanneke, d. van Petrus de Ivraker en van Janneke de Sraaf. Overlijden. 2 Juli. Arie Platteeuw, oud 6 w., z. van Levinus en van Jannetje Klaeijssen. 14 Juli. Gijsbrecht Heinsdijk, oud 84 j., z. van Anna Riemens. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Bastiaan Boere, oud 21 j., jm. en Philomena Gering, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juli. Ernest Heinrich Wilking, oud 33 j., jm. en Jeanne Marie Delphinie Ghislaine Thomaes, oud 23 j., jd. Petrus Theodorus Josephus Huberts, oud 25 j., jm. en Clara Cornelia Wilking, oud 25 j., jd. 18 Juli. Arthur Emilius de Block, oud 21 j., jm. en Angela van Gelderen, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Juli. Mercedes Jeanette Emile Ghislaine, d. van Florent Prudent de Meurichy en van Maria Dominica Theodora Pieck. 18 Juli. Fran- ciesca, z. van Petrus Johannes de Bot en van Yer- ginia Josephina de Rijck. 20 Juli. Franciescus, z, van Geertrnida Johanna Tervoert en van Maria Louisa Franken. 25 Juli. Christiaan Petrus Maria, z. van Johannes Hendrikus Kijm en van Maria Augusta Catharina van Gassen. 27 Juli. Johan Francies, z. van Theophile van den Brande en van Rosalia Paulina Linders. Overlijden. 18 Juli. Regina de Witte, oud 85 j., echtg. van Gaspard de Bakker. 23 Juli. Gaspard de Bakker, oud 88 j., weduwn. van Regina de Witte. Francies Baert, oud 77 j., weduwn. uit het 1 huwe- lijk van Cato Boels uit liet 2 huvvelijk van Rosalia de Smet. 25 Juli. Ugenie Franciesca van Turn- hout, oud 78 j., d., van Johannes Jacobus en van Sophia Petronella Voet (beiden overleden). Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Bernardus Johannes Schelstraete, oud 23 j., jm. en Anna Alice Smet, oud 24 j., jd. 3 Aug. Benjamin de Quelerij, oud 30 j., jm. en Suzanna Pieternella den Outer, oud 21 j., jd. Cornelis van Aalten, oud 30 j., jm. en Pieternella Jacoba Willemina Geelhoedt, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Abraham van Hoeve, oud 28 j., jm. en Jozina Suzanna Vercouteren, oud 27 j.. jd. 2 Aug. Cornelis Bruggeman, oud 24 j., jm. en Helena Cornelia Maria Jansen oud 24 j., jd. Geboorten. 29 Juli. Nicolaas, z. van Johannes van Maelsaeke en van Maatje Remijn. 31 Juli. Cornelis Joannes, z. van Willem Koole en van Neeltje Cathari»a Carolina Sanderse. 2 Aug. Adriaan Her- manus, z. van Hermanus Albertus Kassenberg en van Adriana Meeusen. Hendrik, z. van Cornelis Karelse en van Sophia Maria Hulstaart. 3 Aug. Edemundus Aloisius, z. van Leonardus Breepoel en van Clemence Maria Dhert. Sophia Jacoba Anna, d. van Arnoldus Franciscus Josephus Maria Engelbregt en van Catha rina Maria Anna Schirris. Overlijden. 2 Aug. Janna Klaassen, oud 11 w., d. Guiljaam en van Cornelia Anna Maria van der Gouwe. Huwelijks-aangiften. 20 Juli. Johannes van Eijk, oud 22 j., jm. en Suzanna Johanna de Groote, oud 21 j., jd. Adriaan Bolleinan, oud 52 j., weduwn. en Dina de Koeijer, oud 47 j., weduwe. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Juli. Evert Pieter van Duren, oud 24 j., jm. en Maria Sara Ortelee, oud 18 j., jd. 26 Juli. Francois den Ifamer, oud 25 j., jm. en Neeltje de Feijter; oud 23 j., jd. ir EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3