Veulenkeuring Axel. Kantoor- iaatste Bsrichten. Bekendmaking. Vereeniging van Zeeuwsclie Fokkers. Laridbouwbenchten, GEMENGDE BERiCHTEN. Hoogwaiergetij te Ter Neuzen ADVERTENTSEM Dankbetuiging, Muziekvereeniging „Elk naar zijn krachten/ VRIJDAG 27 JULI a. s. BORSSELE. Maandag werd aan den Noordnol aaage- spoeld gevonden een in verren staat van ontbinding verkeerend Iijk van een mans- persoon, gekieed in wit en 'olauw gestreepte trui. Op het ljjk werd niets gevonden. Het lijk is op de algemtene begraafplaats begraven. Verbouw van koolrapen en knollen na spinaziezaad en spurrie. Om tegemoet te komen in de schaarscbte aan veevoeder heeft de Minister van Land- bouw, Nijverheid en Handel bepaaid, dat de verbouw van koolrapen en knollen als tweede gewas zal zijn toegestaan, behalve na de reeds genoemde gewassen ook na spinaziezaad en spurrie. Afvalproducten en veevoer. De vorige week werd gemeld dat de Minister van L., N. en H. f 60.000 aan- vroeg als kosten van een proefinstallatie tot verwerking van afvalproducten tot vee voeder. De Memorie van Toel. tot dit voorstel leek ons van genoeg belang om de hoofd- zaak hier te laten volgen - In de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal van 7 Maart 1917 werden door den Minister van L. eenige mededeelingen gedaan omtrent de resul- taten, welke door eene door hem ingestelde commissie waren verkregen met een voeder, bereid uit afvalproducten volgens eene door professor van Calcer te Leiden aangegeven methode. Toen reeds kon worden geconstateerd dat dit voedsel met zekerheid bruikbaar was als opfokvoeder en met waarschijuljjkheid ook als mestvoeder. Voortgezette proeven hebben de bruik- baarheid als opfokvoeder verder bewezen. De geslachte dieren vertoonen geen afwij- kingen wat smaak en kwaliteit wat vet en vleesch betreft, zoodat het voeder ook als mestvoeder kan worden aangewend. Bovendien hebben alle proefnemors vast- gesteld, dat dit voeder in sommige opzichten beter is dan mais en gerstde dieren worden, wat bij voeding met bovenbedoelde stoffen herhaaldelijk het geval is, niet stijf en ver- dragen de warmste periode beter en langer. Redenen waarom de proefnemers ver- klaren, dit diervoedsel, indien verkrijgbaar ook onder normale omstandigheden te« zullen gebruiken. Waar op deze wijze uit weinig waardevolle afvalproducten een voe der van hooge waarde wordt verkregen, daar dient te worden overwogen op welke wijze zoo snel mogelijk eene zoo groot mogelijke hoeveelheid afvalproducten kun- nen worden verwerkt. Daarvoor is noodig eene zoo sterk moge- mogelijk doorgevoerde decentralisatie, ten ■einde zooveel mogelijk vervoer-onkosten en bederf van het snel bedervende materiaal te beperken. Dit maakt dat het ter hand nemen van de bereiding meer op den weg van het particulier initiatief ligt dan op dien der regeering. Bovendien is dit particulier initiatief bp voldoende decentralisatie beter op de hoogte met locale omstandigheden, die het verzamelen van materiaal verge- makkelijken. Wil dit particulier initiatief snel tot zoo ganstig mogelijke resultaten komen, dan dient het volgens het plan eener func- tioneerende inrichting te kunnen werken. Het ligt daarom in de bedoeling van den ondergeteekende over te gaan tot het oprichten eener proefinstallatie, welke het materiaal uit haar eigen omgeving zal moeten verwerken en welke bij een werktijd van eenige weken een bedrag van circa 60,000 zal moeten kosten. Bij deze proefinstallatie, zal het parti- lier initiatief zijn licht kunnen opstekeu, wat betreft de inrichting eener benoodigde fabriek, de werkwijze van die fabriek ais- mede den gang van het geheele bedrijf. Maximumprifzen van den oogst 1917. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft I. vastgesteld de navolgende inaximumprijzen voor producten van den oogs t 1917tarwe (winter en zomer) 18, spelt 16.50, rogge (winter en zomer) f 18, wintergersl pn vierrijige zomergerst 16.50, tweerijige zomergerst (chevalier) 17.50, ha ver 16.50, evene 15, hoekweit 25, veld- boionen r(wier-, paarden-, duiven-j scliapen- en waalsche) f 21, erwten (alle soorten groe- ne, gele en grauwe) /30, hoioinen (all-e sppr- ten bruine, gele en witte) /30, kanariezaad J 28, kieiaardapp el en (consumptieaardappe- leri, hestemd voor Levering in het naja-ar) J 6, zand- en veenaardappelen (geen fabrieks- aardappelen, en eveneens bestemd voor leve ring jn het najaar j 5, alles per 100 K.G. II. nepaald: a. dat de ohder I genppmde prijzen voor granen, hoekweit, peulvruchlen en kanarie zaad gelden voor goede kwialiteit, droog en marktschoon geleverd daar warn- zulks door den regeerings-oommissaris voor de rijks- verzameling wordt gewensclit, terwijl de prijs van afwijkende kwalileiten naar ver- houding Jager is; b. dat .ten aanzien van erwten, onder goede kwaliteit onder meer wordt verstaan goed kokend voldoende aan billijke eischen, terwijl de prijs van minder goed kokende erwlen naar verhouding lager is; c. dat de onider I genoemde prijzen van aardappelen gelden voor goede kwaliteit, ge leverd daar waar zulks gebruikelijk is; d. dat bij afwijking van de onder a, b ■en c genoemde leveringsvoorwaarden kortin- gen overeenkomstig de bestaande plaatselijke gebruiken dienen te worden berekenid; e. dat de navolgende bewaarloionen aan landbouwers zullen worden uitgekeerd: voor granen, hoekweit en kanariezaad /0.05 per week en per 100 K.G., voor peulvruchten J O.O71/2, jdem; bij levering na 1 December 1917 tot nader vast te stellen datum, te be- rekenen van 1 December 1917 af, welk be- waarloon zal worden ingehouden, indien aan de jastgeving tot Levering niet binnen veer- lien (1 agen wordt voldaan; voor .aardappelen voor bet tijdvakvan 15 October 19171 Februari 1918 0.70, van 1 Februari 1918—15 April 1918 /O.O7V2, van 15. April 1918—15 Mei 1918 0.121/2, na 15 Mei 1918 f 0.15, alles per week en per 100 E.G., welk bewaarloon zal warden ingehou den voor de aardappelen, die voor 15 Octo ber 1917 gevorderd en zij voor 15 Novem ber 1917 zijn afgenomen en voor de aard appelen, die niet zijn geleverd binnen den bij dfe lastgeving tot levering bepaaliden ter- mijn. (Stct.). RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De recktbank heeft in hare zitting van 24 Juli, de volgende vonnissen uitgesproken A. v. P., oud 17 j., wever, zonder vaste woonplaats, is wegens poging tot verboden uitvoer veroordeeld tot 1 maand tuchtschool. C. d. V., oud 42 j., schippersknecht te Rotterdam, gedetineerd, is wegens alsvoren veroordeeld tot 6 weken gevang., met aftrek der preventieve hechtenis. B. B., oud 112 j., schippersknecht te Dordrecht, gedetineerd, is wegens alsvoren veroordeeld tot 3 maanden gevang., met aftrek der preventieve hechtenis. R. d. K., oud 17 j., zonder beroep te Biervliet, is wegen3 eenv. beleediging ver oordeeld tot f 5 boete of 1 week tuchtsch. E. d. P., oud 31 j., veldarbeider te Philip pine, is wegens als voren veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. A. D., oud 26 j., kleermaker te Sas van Gent, is wegens alsvoren veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hecht. 1. T., oud 70 j., veedrijver te Oostburg, is wegens diefstal veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. I. J. S., oud 22 j., werkman te Axel, is wegens alsvoren veroordeeld tot 1 maand gevang. J. L. B., oud 19 j., landbouweisknecht te Axel, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. F. v. I., oud 56 j., schippersknecht te Graauw, is wegens huisvredebreuk, weder- spannigheid en beleediging van een ambte naar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. J., oud 18 j., vlasbewerkersknecht te St. Jansteen, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. H., oud 30 j., bierhuishouder en L. J., oud 26 j., veldarbeider, beiden te St. Jan steen, beklaagd van mishandeling, zijn vrijgesproken. F. E. M. v. H-, oud 20 j. te Eede, be klaagd van vernieling, is vrijgesproken. A. S oud 26 j., metselaar te Eede, be klaagd van mishandeling, is vrijgesproken. E. B. H., oud 52 j., schipper te Sluis, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. Yervolgens zijn nog de navolgende zaken behandeid en dienzeifden dag uitgesproken Hi P., oud 25 j matroos, gedetineerd te Middelburg, is wegens poging van ver boden uitvoer, gepleegd teJSas van Gent, veroordeeld tot 1 maand gevang., met af trek prev. hecht. J. G. B., oud 33 j., matroosM. F., oud 45 j., schipper en A. V., oud 47 j., matroos, alien gedetineerd te Middelburg, zyn alien wegens alsvoren gepleegd te Sas van Gent, veroordeeld ieder tot 6 weken gevang., met aftrek der prev. hecht. J. H., oud 17 j., zonder beroep te Water- landkerke, gedetineerd, is wegens alsvoren veroordeeld tot 2 maanden tuchtschool. Verdronken. Sedert Zaterdagavond werden tweeJdnde- ren vermist, een 7jarig meisje van J. de J. en een 7jarig knaapje van H. de L. beiden wonende aan den Zijlsingel, te Leiden, Laatstgenoemd kind logeerde bij genoemden de J. Na overal in de omgeving te hebben gedregd en gezocht, werden de lijkjes Donder- dag uit het vaarwater aan den Zijlsingel opgehaald. Doodgeschoten. Aan de grens onder Wouw is gisteren een 18jarige Belgische smokkelaar, die aangeroepen, niet bleef staan, door een soldaat-commies doodgeschoten. Huizen koopen bij het gewicht. Te Zaandam heeft iemand zijn huis ter amoveering verkocht bij het gewicht. Overeengekomen werd de steenen en de dakpannen niet te rekeneu, doch voor het hout den prijs te stellen op 5 cent per kilogram. Gered door watervliegtulgen. Het is me een genoegen, 0.0k eens iets menschelijks ipn goeds te kunnetn melden van Duitsche walervliegers. Ze hebben een red ding volbracht, welke een tweetal hunner alle per aandoet. Een paar j.ongelui uit de Finsche liaven- plaats Christines tad dreven in een open sloepje haar zee, een storm kreeg vat op hun hoot, en hurt lot scheen hopeloos. Als voedsel hadiden ze een paar hoiterhammen bij zich; maar die warden den eersten dag reeds verorberd. Daama ving de langzame kwellhig iperst aan. De nachten waren koud; ze hadden geen dekking. Levensmiddelen ontbraken. Niets dan zee om hen been. Na den vierden dag h-ad de uitputting in. Den vijfden dag meenden ze een kustlijn te zien, maar ze waren te zwak er been te roeien. Toen bcsloot de flinkste der twee uit het bleed van zijn kameraad de kracht te put- ten om de riemen ter hand te nemen; hij opende hem een polsader, zoog van zijn bleed, en nam de riemen tea.- hanjd,'. Bijina o,n- a eiiroken roeide hij. Maar den zesdcn dag zag het twcfetal, dat de kustlijn niets anders was dan een nevelbank tegen den horizon. Toen legden beiden zich te sterven. Maar den aclitsten dag kwamen ze weer hij uit liun drcomtoestand, doorxlat twee wondcr- lijke vogels over hen been vlogen. Het wa ren i.een tweetal walervliegluigen. Eerst wilden de hestuunders de ongeluk- kigen aan wat voedsel en een flesch melk helpen. Maar de deerniswiaardige toestand der schiphreukelingen was hartbrekend. En dus besloot elk der vliegtuig-besLuurders een der mzittenden uit de boot in zijn toe- stel op te nemen. Zoo werden ze op Duit- sclien bodem neergezet. In verschillende Duitsche bladen wondt van dit voorval melding gemaakt. En de meeste redacties weten woorden Van mede- lijden en deemis te vinden voor het lot der twee schiphreukelingen in hun open bootje )Op de wijde zee. Maar geen enkele redactie komt blijltbaar op het denkbeeld, dat er schier geen week voofbij gaat, of op gelijke wijze wordt door een Duitsche duikboot de bemanning van een onzijdig Ncderlandsch visschersvaartuig op gelijke en welbewuste wijze in een open bootje op de wijde zee achtergelaten. B. (Hbl. Puntdicht. Een sleek onder water, Vergalt vaak liel leven, Doch 'tergst als '11 duikboot Zoo'n 'steek heeft gegpven (Hbl.). M. Twee dooden, een zwaar gewonde. Zondag is aan de Droppelbies in de Schayksche-heide te Grave een vreeselijk ongeluk gebeurd. De 18jarige zoon van P. Molenaar had een kop van een granaat- kartets gevonden en mede naar huis geno- men, om hem aan verschillende kennissen te laten zien. Thuis liet hij den kop op een cementen vloer vallen, met het noodlottig gevolg, dat deze ontplofte, waardoor zijn moeder op den slag gedood werd. Haar lichaam was met wonden overdekt. De jon- gen zelf werd eveneens op slag gedood. Een hand werd hem van hot lichaam gerakt Een Sjarig meisje is zwaar gewond, men vreest voor haar leven. Npjg 2 kuidenen zijn minder ernstig gewond en zijn op last van den aokter uit Mistelrode, die dadelijk ter plaatse was, naar het ziekenhuis vervoerd. De kamer, waarin het ongeluk heeft plaats gehad, is totaal vernield. De vader was op het oogenblik van het ongeluk niet thuis. Muggenvangst. Er is niet beter dan vangen. Onze ge- duchte gevleugelde belagers seliijnen larie te hebben aan de tientallen tegen. hen ultge- dachte afweermiddelen, ieder weet dat bij ondervinding, jnaar tegen* een overweldiging van het teerc lichaampje hebben ze niets in te hrengen. Men moet er daarom jacht op maken, op bet geschikte uur en met het ge- schikte tniddel. De goede tijd er voor is tegen zonsondergang, wanneer de rarnen nog goed verliclit zijn; deze dienen dan gesloten of van liorren voiorzien te wezen. Het wapen is hiets anders dan een waterglas, waarin men een weinig perlroleum gedaan en dit er dan weer uitgegoten heeft. Den rand maakt men schoon. Zet men de glasopening viug op de mug, dan valt ze terstond dood in pet glas. De verlichte ramen zijn natuur- lijk bet beste jachtlerrein, maar op behang en gordijnen vangt men er ook nog menig- een. De jacht is volstrekt niet griezelig en bovendien uiterst zindelijk; wapen en wild laten nergens sporen na. Men mag zich wel eens de moeite geven 't te beproeven, want de mug is niet alleen hinderlijk, maar kan ook gevaarlijk zijn. KrasS Het was bezoekdag in een der lrospila- len in Engeland waar gewonde soldaten verpleegd worden. Er was ook het gewoon contingent dames, die de arme kerels hunne ecnzaamheid helpen verdragen door „gezel- ligen kout" en belangslellende vragein. Als gewoonlijk halen de verpleegden de gebruikelijke souvenirs, slukgescliolen geld- stukkejr, knoopcn van Duitsche unifonnen, 'n enkele „Pickielhaube'' euz., voor den dag en verhalen zij hunne bezoeksters waar en onder welke omstandigheden zij die in hun bezit hebben gekregen. Sonis waren deze verhalen niet geheel waar. Een iange Australier, die het slachtoffer eener hijzonder belangstellende bejaarde da me was geworden, bracht als eenig souvenir een koperen deurknop te voorschijn. „Waar hebt u dien veroverd?" vroeg de dame. „0, dien heh ik niet veroverd. Ik wilde op zeke- ren dag ergens in Frankrijk een cafetje binnengaan en had dezen deurknop juist ge- pakt, toen een Duitsche granaat me het lieele cafetje uit de hand sloeg en daar bleef ik met dien deurknop in de hand staan. Iemand blij maken. Ter gelegenlieid van de zuigelingenweek in Engeland is, naar wij hebben gemeld, in vele kerken Tover het kindcrleven gepreekt. Inde verslagen, die wij in de Christian Common wealth aaugaande deze preeken vinden, tref- fen wij de volgende anecdote aan, die de bekende Amerikaansche kindciTechler Neil in een avondbeurt in de City Temple heeft aangebaald. Een Zondagschioolonderwijzer zei in de les tot een leeriing. „Jantje, de vorige week heb ik je gezegd, dat je elke week op zijn minst een persoon blij moet maken. Wie heb jij in de afgeloopen week blij ge maakt?" Waarop Jantje antwoordde: „Ik ben van de week bij tante geweest, en taute was erg blij, toen ik weer wegging!" Het bierprobleem in Engeland. In de Daily News van 10 Juli bestrijdt dr. Saleeby de opvattmg, dat bier ook als voedsel is le beschouwen. Hij acht bet on- .verantwoordelijk, in deze dagen van graan- gebrek jnout te misbruiken voor de berei ding van bier. Wanneer men het als vee voeder gebruikt, wordt de melkproductie erdoor bevorderd, wat den Engelscben kin- deren 'in den aanstaajnden winter ten goede zal komen. Dr. Saleeby eindigt zijn pleidooi met de volgende woorden: „Onze kmderen vermageren, ons loorlogsbrood schaadt de ge- zondlieid der verbruikers, maar de regeering slaat toe, dat kostbare hoeveelheden mout worden gebruikt voor de vervaardiging van bier. Het komt niet te pas, dat men de kin- deren bet brood ontnecmt en het den brou- wers toewerpt". Verkoopinrj van een ivoonhuis. Heden werd alhier in het Hotel Centraal door den notaris Dregmans, van Axel, krachtecs art. 1223 B. W. verkocht een huis en erf te Ter Neuzen, aan de Tholens- straat, eigendom van de erven Stoffeijn Frederiksen. Hooper werd de heer Joz. de Kraker Pz., voor f 510. Eind-examen H. B. S. Bij het heden te Goes gehouden eind- examen voor de H. B. scholen slaagde o.m. de heer M. A. Moggre van Ter Neuzen. TWEEDE KAMER. V'oortgezet werd de behandeling van het wetsontwerp betreffende instelling eener export-centrale. De heer Van Doorn wil eene verklaring van de Regeering, dat de export-centrale niet zal zijn een handeldrijvend lichaam. Hij deelt de bezwaren tegen instelling eener naamlooze vennootschap niet, doch wil de opneming van een bepaling om een basis vast te stellen voor de hefling van consent- rechten. De heer Nierstrasz wil ook centralisatie van den invoer en wil alle wisseltransacties betreffende den uitvoer over de centrale bank laten loopen. Sleepboot „Oostzeetot zinken gebracht. Door de sleepboot ,/Rozenburg" is heden aan den Hoek van Holland aangebracht de bemanning van de sleepboot „Oostzee", die door een Duitsche duikboot in de Noordzee tot zinken werd gebracht. Allen zijn gered een der opvarenden is gewond. Vergunnlng tot uitvaren, Het Ned. stoomschip ffKrakatau" van de stoomvaartmaatschappij Nederland heeft vergunning tot uitvaren bekomen en ver- trekt hedenavond van IJm.uiden naar Ned.- Indie. Aan het Bussisch front. BERLIJN. (Officieel). Tarnoval is ge- nomen. Wij naderen Buczacz. Stanislaw, Nadwora zijn in onze^handen. De vjjande- lijke achterhoeden worden overal terug- geslagen. Zonnetijd. DAGEN. Donderdag 26 Juli 5.45 6.6 Yrijdag 27 u 6.28 6.53 Zaterdag 28 u 7.20 7.52 Zondag 29 n 8.27 9.5 Maandag 30 n 9.46 10.28 Dinsdag 31 n 11.3 11.35 Woensdag 1 Aug. 12.5 Voorm. Nam. SCHEEPYAARTBfiWEGING. Yan 23 Juli tot en met 24 Juli werden tangs de Oostsluizen alhier 9 binnen- vaartuigen op- en 15 afgeschut, langs de Middensluizen op- 23 en 29 afgeschut en langs de Westsluizen 10 op- en 5 afgeschut POLITIE Op het bureau van politie alhier is gevonden gedeponeerd een Bankbiljet. Rechthe'obende vervoege zich aldaar. Heden ontvingen wij de treurige tijding uit New- York, van het plotseling OVOrlijden door een droevig ongeval op 22 dezer, van onzen geliefden Zoon en Broeder, SRiE LEENDERT BLOIC, a/b s.s. //Elisabeth", in den leeftijd van 22 jaar en ruim 10 maanden. Een ieder kan beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Uit aller naam, W. BLOK en Echtgenoote. Ter Neuzen, 25 Juli 1917. Aan alien, die hebben mede- gewerkt tot mijn herkiezing als lid van den Gemeenteraad, alsmede voar de vele blijken van belangstelling daarbij onder- vonden, breng ik mijnen hartolyken dank. JAN DE FEIJTER Lz. Axel, 24 Juli 1917. Ondergeteekende betuigt zijnen welge- meenden dank aan de „Onderlinge VeeverzekeringmaatscJiappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn onteigend paard. G. PLADDET. Ter Neuzen (Sluiskil), 25 Juli 1917. a. Sa Zattes'dsepj op het Marktplein, van 71/2 tot 9 uur HET BESTUUR. De Regeeringscommissaris voor de Rijksgraanverzameling in Zeeland maakt de volgende beschikking bekend De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, MAAKT BEKEND: dat door hem in bezit genomen is of zal genomen worden op het tijdstip waarop bet oogsten is aangevangen of zal aanvangen de totale opbrengst van de navolgende ge wassen van den oogst 1917: wintertarwe, zomertarwe, winterrogge, zomerrogge, wintergerst, zomergerst, baver, evene, hoek weit, veldboonen, (wier-, paarden-, duiven-, schapen- en Waalsche), groene-, gele en grauwe erwten (alle soorten), alle andere boonen en kanariezaad dat in elke Provincie een Regeerings- commissaris voor de Rijksgraanverzameling belast is met de inbezitneming en inzameling van genoemde producten dat hij belangbebbenden met naaruk er op wjjst, dat het verbruik of de aflevering van deze producten aan andere personen dan bedoelden Regeeringscommissaris voor hen de meest ernstige gevolgen na zich zou kunnen slepen en zij zich blootstellen aan strafrechtelijke vervolging. 's Gravenhage, 19 Juli 1917. De Minister voornoemd, POSTBUMA. Hontenisse, 21 Juli 1917. De Regeeringscommissaris voornoemd, J. W. A. G. COLLOT d'ESCURY. 1 De Regeeringscommissaris voor de Rijksgraanverzameling in Zeeland maakt de volgende beschikking bekend De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel Gelet op art. 6 der Distributiewet 1916 onder intrekking van zijne beschikkingen van 3 Februari 1917, Staatsblad N°. 29 en van 15 Maart 1917, Staatsblad N°. 63; Heeft goedgoYonden te bepalen I. Het is behoudens Zijne bijzondere toe- stemming of die van den Minister van Oorlog met ingang van heden verboden A. tarwe, rogge, peulvruchten en boekweit te verwerken tot voeder- middel voor dieren of te vermengen met voedermiddelen van dieren B. tarwe, rogge, peulvruchten en boekweit, gedorscht of ongedorscht, verwerkt of onverwerkt, gemengd of ongemengd met andere stoffen als voedermiddelen voor dieren te gebruiken. II. Het onder I bepaalde is niet van toe- passing op paarden-, wier-, schapen-, duiven- en Waalsche boonen. 's Gravenhage, 16 Juli 1917. De Minister voornoemd, POSTBUMA. Hontenisse, 21 Juli 1917. De Regeeringscommissaris voornoemd, J. W. A. G. COLLOT d'ESCURY. Het Bestuur der Waterkeering van de Calamiteuze MARGARETHA-, KLEINE HUISSENS- EN EENDRAGTPOLDSRS, maakt bekend, dat de rekening der ontvang- sten en uitgaven gedaan door den Secretaris- Ontvanger, mitsgadersdeverantwoording van het bestuur over het dienstjaar 1915/1916 gedurende veertien dagen, te rekenen van Dinsdag 24 Juli ten kantore van den Secretaris-Ontvanger ter inzage van de Besturen en grondeigenaren van de polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit Watersehap zijn betrok^en, is nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Zaamslag, 21 Juli 1917. A. DE KRAKER Kzn., Yoorzitter. J. STOLK Lzn., Secretaris-Ontvanger. De Ycreeniging ran Zeeuwsche Fokkers houdt op op haar eigen terrein te Aocel een veulen keuring, waarop a! Seen veulens der letien kunnen mededingen. De leden worden verzocht met hun veulens ter keuring te komen (zonder dat nadere aangifte noodig is) des morgens om 8 uur. De keuring begint om 9 uur1 zomertijd. "Prijzen en medaillei worden geregeld naar gelang van het aantal voorgebrachte veulens. Zegt het voort Namens het Bestuur, PH. J. v. D1XHOORN, Voorzitter. F. C. ZONNEVIJLLE, Secretaris. en SCRRUFBOEHEiS in verschillende formaten en liniaturen voorhanden in den boekhandel van de Firraa P. J. YAN DE SANDE. 1 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3