De Oorlog. JCHT, HOEK. El "V" 33 K. I? _A_ ±C apt uitgevoerd. Vlissingen heeft het oncff>dragen aan de Wijziging der wet op de V ermogensbelasting. Bp nadere nota van wijzigingen heeft de Minister eenige veranderingen aangebracht in bet wetsontwerp tot wijziging der wet op de Yermogensbeiasting. De voorgestelde wijziging heeft ten doel de berekening van de kapitaalswaarda der ipfrenten voor bepaalden tijd te vereenvou- digen, door alleen geheeie jaren in aan- merbing te doen komen. Geldelijk belang heeft dit niet. Het tweede lid van artikel 27 vervalt Er bestaat nl. geen reden om voor de ont- heffing van vermogensbelasting door den inspecteur een machtigiug te blijven vor derep, waar die, in geval van onthpffiug van inkorrrstenbelasting, niet is voorge- schreven. Zonder de bij artikel 2 voorgedragan aan- vulling zou de onderwerpeiijke wijziging der wet op de Vermogensbelasting geen gevolg hebben ten aanzien der verdedigings- beiastingen, wat met den aard van deze foelastingen in strijd zou zijn. Artikel 10 wordt gelezen </Deze wet treedt in werking met 1 Mei 1918." Een arbeidsregeling voor bakkersgezeflen. Ingediend is een wetsontwerp tot beper- king van Zondagsarbeid en nachtarbeid in foroodbakkerijen en van den arbeidsdnur van bakkersgezellen. De Minister van Landbouw acht, nu on- danks bet voortduren der buitengewone omstandigkeden op bijna elk gebied dege- wone parlementaire arbeid weder is ter band genomen, uitstel van een regeling, welke ten doel beeft voor dnizenden personen in den lande een aan redelijke eischen volaoende arbeidsregeling te treffen, niet Sanger gerechtvaardigd. Motorschoener tot zinken gebracht. De motorschoener //Sirrah", in ballast op weg van Rotterdam naar Amerika, is door een onderzeeer tot zinken gebracht. De geheeie bemanning landde op de Shetlandsche eilanden. JD© vernieiiging vail hot s.s. Breda. Men meldt uit Ylissingen aan de N. R. Crt. Om ongeveer vijf uur Maandagavond is alhier het loodsvaartuig Vlissingen binnen- gekomen aan boord waarvan zich de be- manning bevond van bet stoomschip Breda, dat onderweg van Rotterdam naar Londen geladeu met aardappeien door twee Duitscbe onderzeebooten is aangevallen en tot zinken gebracht. Kapitein De Wit en de negen overige leden van de bemanning zijn bier goed aan- tgekomen en dit mag te mesr verwondering ■wekken als men de bemanning boort ver- tellen hoe bet gebeurde zich heeft toe- gedragen. Het was ongeveer kwart voor zeven toen men zoowel aan stuurboord als aan bak- boord een Duitsche duikboot gewaar werd, die beide zonder eenige waarschuwing, bet schip begonnen te beschieten. Natuurlijk maakten de mannen op bet schip zich di rect gereed in de booten te gaan en mede te nemen wat bij eikaar gezet was daar men natuurlijk vooruit wist groote kanste loopen te worden aangevallen. Intusschen foleven de Duitschers doorgaan met schieten enonze zegslieden telden niet minder dan 33 schoten. De stukken vlogen rond de in de booten hard wegroeiende zeelieden, die ochter wonder boven wonder niet werden getroffen. Maar ondanks het groote aan tal schoten bleef het schip drijven, wel waren er tal van stukken afgeschoten en vlogen de aardappeien door het luehtruim maar gezonken was het schip nog niet. Eindelijk kostte bet den Duitschers nog een torpedo om hun vernielingswerk te voltooien. Toen verscheen een Fransche vliegma- ®hine boven de onderzeeers, waarop deze spoedig wegdoken. Van uit de vliegma- (dhine werd naar een zestal Engelsehe tor- pedojagers geseind waarvan 5 zich naar de fdaats van de torpedeering spoedden om te zien of de onderzeebooten daar nog te vinden waren, terwijl de zesde naar de sloepen van de Breda, waarin de mannen reeds anderbalf uur roeiden in de richting van den Noordhinder, stoomde, waarna de Nederlandsche zeelieden werden opgenomen v riendelijk verzorgd en direct van drank ©n spijs voorzien. De Engelschen voeren naar den Noord hinder en brachten de helft van de beman ning van de Breda met een bunner sloepen naar het liehtschip, terwijl de andere 5 man met hun eigen boot, de tweede boot van de Breda was omgeslagen, daarheen roeiden. .Aan boord van den Noordhinder hebben de mannen ongeveer 24 uur vertoefd tot de Ylissingen ben hedenmorgen kwam afkalen. Van den Noordhiader af had men alles hunnen waarnemen. In de buurt van de Breda bevonden zich aog twee andere Nederlandsche stoombootjes. De versperringseommandant heeft den Ikapitein en den stuurman een verhoor af- genomen. Een Duitsch schip getorpedeerd. Het Duitscbe stoomschip Norderney, van Rotterdam naar Stockholm, is Maandag- rnorgen half elf nabij Texel getorpedeerd. Elf opvarenden zijn daar door een Neder landsche torpedoboot aangebracht. Een sstoker isvermoedelijkomgekomen. Kapitein, sttmrman en bootsman bevinden zich op een andere torpedoboot in de nabijheid van hun stoomschip, dafc op Texel gestrand is. Het Hbld. verneemt uit Nieuwediep Het s.s. Norderney, groot ongeveer 1000 ton, is Zondagnacht van Rotterdam ver- fcrokken met bestemming naar Kornur (in Denemarken) en geladen met kolen. Maandagmorgen omstreeks half elf ward het ter hoogte van de Noorderhaaksgron- sien pl m. 2 mijl uit de kust, getorpedeerd, ivaarschynlijk door een Engelschen onder zeeer. Duidelijk heeft de bemanning de bellenbaan van de torpedo waargenomen. Een oorlogsvaartuig werd echter niet gezien. De torpedo trof het schip in de stookplaats, waardoor een stoker van 19 jaar gedood werd. Het schot verbrijzeide een der beide sckeepssloepen. Het schip is ecbter op de waterdichte schotten van de machinekamer blijven drijven. De bemanning begaf zich onmiddellijk na de ontploffing in de eenig overgebleven sloep en werd korten tijd daarna opgeno men door de Nederlandsche torpedoboot Z. 6. In verband met hsfc blijven drijven van de Norderney keerden eenigen tijd later de kapitein, de stuurman en de bootsman met een andere Nederlandsche torpedoboot naar het schip terug. De sleepboot Titan is naar de strandings- plaats vertrokken en zou trachten het schip, dat in het zoogenaamde Molengat ligt, in de haven van Nieuwediep binnen te brengen, wat ook gelukt is. Het Duitsche schip Mercur, eveneens van Rotterdam vertrokken, kwam Maandagmid- dag in het Molengat aan en heeft veilig- heidshalvo de verdere reis voorloopig af- gebroken. De grens der neutral^ wateren. Reuter seint uit Londen De marine-medewerker van de Observer scbrijftHet belangwekkendste punt in de vermeestering van vier Duitsche koopvaardij- schepen is dat de kunstmatigheid van de driemijlsgrens er door wordt aangetoond. Die afstand werd oorspronkeiijk vastgesteld in de dagen dat de kanonnen Diet ver droegen, opdat slecht gerichte schoten het neutrale strand en schepen die in de buurt ervan lagen, niet zouden bereiken. Tegen- woordig kan een gevecht geleverd worden door schepen die een flink eind buiten die grens zijn en kunnen toch afgedwaalde projectielen op de kust terechtkomen. Dit schijnt in dit geval gebeurd te zijn. Er is niets bijzonder heilig-onaantastbaars (sacrosanct) aan dien nauwkeurigen afstand van drie mijlen. Een natie kan, als zy dat verkiest, afkondigen dat zij hare terri- toriale wateren tot vier of zelfs vijf mijlen of tot elken afstand, dien zij verlaDgt, uit- breidt. In een geval altbans is de afstand in dezen oorlog op vier mijl gebracht. De uitbreiding moet natuurlijk de goedkeuring van de oorlogvoerende partijen erlaugen om van kracht te zijn, en natuurljjk zal die toestemming niet gegeven worden, tenzij het neutrale laDd duidelijk maakt, dat geen van de oorlogvoerende party en er door be- gunstigd wordt ten koste van een andere. Maar die voorwaarde ligt ook opgesloten in de erkenning van de driemijlsgrens. Het zou onduidbaar zijn, als de Nederlanders toelieten, dat Duitsche schepen onze blok- kade brachteloos maakten door straffeloos door Nederlandsche territoriale wateren naar de Eems toe te varen. De bepalingen van de onzjjdigbeid. hebben alleen kracht, zoolang de geest van de onzijdigheid zelf bewaard blijft. Moeilijkheden in den bierhandel. De buitengewone tijdsomstandigheden brengen allerlei moeilijkheden, ook voor den bierhandel. De verschillende prijsver- hoogingen, die wij reeds hebben gehad, zijn gevolgd door andere maatregelen, die vooral voor den kleinhandel belemmerend werken en er staan ons nog heel wat andere dingen te wachten. Het bestuur van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen heeft aan den tusschen- en kleinhandel reeds een circulaire gezonden, waarin het besluit ge- publiceerd wordt, dat door de leden van dezen brouwersbond geen vergoediDg mag worden verstrekt voor bier, dat wegenssmaak- of kwaliteitsafwijkingen terug wordt ge zonden. De kleinhandel verkeert thans in den toestand, dat wanneer de bottelier of de cafehouder bier ontvangt, dat volkomen onverkoopbaar is, hij het weg kan iaten loopen, doch geen enkel recht van reclame tegenover de brouwerij heeft. De waar is thans dus duur en slecht. Maar waarschijnlijk zal dit nog erger worden en, zijn de geruchten juist, dan zal binnenkort door de brouwerijen slechts den soort bier worden afgeleverd tegen een nog veel hoogeren prjjs dan tot heden het geval is, terwjjl de afnemers slechts de helft kunnen bekomen van het kwantum, dat onder normale omstandigheden door hen betrokken werd. Het spreekt wel van zelf, dat al deze moeilijkheden door het publiek gedeeld zullen moeten worden. Ook de klanten zullen niet meer zoo nauwlettend kunnen kjjken naar het hun verstrekte bier zij zullen nog wat dieper in de portemonnaie moeten grijpen en men zal niet meer dan mondjesmaat kunnen krijgen. IN HET OOSTEN. De op 19 Juli begonnen tegenaanval der Duitschers in Oost-Galicie heeft zich tot een groot succes voor de Duitsche en ver- bonden legers ontwikkeld. Het voornaamste deel van het lie Rus- sische leger is, zoo meldt het communique uit Berlijn, verslagen. Ondanks den zeer slechten toestand van de wegen dringen onze dappere troepen rermoeid voort. In vaak hardnekkige gevechten hebben zij de zich opnieuw nestelende Rusgische troepen overal teruggeworpen. De streek ten Westen van Tarnopol en de spoorweg Brzezany Tarnopol is op verscheidene punten bereikt. Bij Brzezany begint thans ook het 7e finssische leger onder den sterker wordenden druk op de flank te wijken. Het aantal gevangenen, alsmede de buit is groot. In Jezierna vielen ons groote voorraden ver- plegingsartikelen, munitie en oorlogsmate- riaal in handen. Bij de legergroep van Woyrsch is de artillerie-stryd levendig aan de Sitsjara en Serwetsj. De noordelijke vleugel neemt deel aan de bij de legergroep van Eichhorn beginnende gevechten. Tusschen Krewo en Smorgon (ten Zuid-oosten van Wilna) vielen de Russen na een dagenlange, hevige artillerie- actie, Zaterdagavond met groote. troepen- machten aan. Hun aanval mislukte onder verliezen voor het front van de Duitsche troepen. Na een onrustigen nacht zijn hier Zondag- morgen nien we gevechten ontbrand. Noor- delijk, tot het Naiotsjmeer, alsmede tusschen het Dryswiaty-meer en Dunaburg duurt de krachtige artiilerie-actie voort. JHerhaalde- lijk werden verkenaingsaanvallen der Russen afgeslagen. Tengevolge van onzen aanval aan den Sereth wykt het geheeie Russische front van de Zlota Lipa tot dicht bij de Dnjestr. RUSSISCH COMMUNIQUE. In de streek van Zloczof breidde de vijand zijn bres in ons front uit en zette den 20n Juli zijn offiensief in de richting van Tar nopol voort. Onze troepen gaven over het algemeen geen blijk van de noodige stand- vastigheid en geboorzaamden hier en daar zelfs niet aan de bevelen van de chefs. Zij bleven terugtrekken en handhaafden zich aan het einde van den dag op de linie ReniofGriadkyPokropiwna— Wyboedof. Aan het front bij Pysjpipatoetory richt de vijand bp tusscbenpoozen een krachtig vuur op onze loopgraven. Aan de Lomnitza, in de streek van No- wica (ten zuiden van Kalncz) ging de vijand I verscheidene malen tot het offemief over, maar werd telkeus teruggeslagea, behalve ten noord-oosten van dit dorp, waar hp er in slaagde een van de ver3terkte hoogten te nemeD. Aan het verdare front werd geweervuur gewisseld en hadden verkenningen plaats. Aan het Roemeensche front, in de streek van de Rymnicul-monding deed de vijand, na een artillerie-voorbereiding, een aanval op onze stellingen, maar hij werd terug- geslagen door tegen-aanvallen van de Roe meensche troepen, die de oorspronkelijke linie herstelden. In de Karpathen schoten wij doar ge weervuur een Duitsch vliegtuig neer, waar van de inzittenden gevangen werden ge nomen. OPROEP VAN DE RUSSISCHE REGEERING. De Russische regeering heeft oproepen aan de burgerij en aan het leger gericht, in den trant van het beroemde manifest van Kerenski. Het vaderland is in gevaar. De eerste oproep is gericht aan de bur gers en zegt dat de legers van den Duit- schen keizer het front van het nationale revolutionnaire leger verbreken, tengevolge van de misdadige lichtzinnighcid, het fa- natisme en de verblindheid van zekere lie- den en het verraad van anderen. Hierdoor loopt het nieqwe, vrije Rusland gevaar. De verborgen krachten, die een tegen- revolutie willen bewerken zouden van de hierdoor ontstane gelegenheid gebruik kun nen maken. De voorioopige regeering heeft zich volkomen rekenschap gegeven van de verantwoordelijkheid, die tbans op haar schouders rust. Zij is echter vol vertrouwen in de krachten der groote Russische natie en het spoedig herstel van het politieke leven des rijks. Zij is er van overtuigd, dat de genezing van de doorgemaakte crisis nabij is en zij zal handelen met alle moge- lijke kracht. In den oproep aan het leger herinnert de regeering aan den Russischen opmarsch, drie weken geleden. Bijna 36.000 gevange nen, meer dan 90 kanonnen en meer dan 400 machine-geweren zijn onzen legers in handen gevallen. z/Een groot gevaar bedreigt de revolntie nog", zegt de oproep, wijzend op den Duitschen aanval. Troepen van de revolutie-legersUw broeder3, die onder de roode vaan ten strijde trokken, roepen u toe, zich bij hen aan te sluiten, om gezamenlijk te strijden voor de verdediging der vrijheid, voor billijke voor- waarden en voor een duurzamen vrede. Door den wil van het revolutionnaire volk, op het eerste bevel uwer militaire chefs, voorwaarts, zonder acht te slaan op de lafhartige verraders van het vaderland. Redt de vrijheid, redt het vaderland DE TOESTAND IN RUSLAND. De politieke crisis in Rusland, veroorzaakt, door het aftreden van princ Lwoff en vier burgerlijke radicale Ministers, is reeds op- gelost. De oorzaak was meeningsverschil in het kabinet over de uitroeping der re- publiek. Door het onder Kerenski gerecon- strueerde kabinet is besloten als voorioopige maatregel de republiek in RuslaDd in te stellen. De verklaring daaromtrent zal zoo worden opgesteld, dat zjj de rechten van de donstitueerende vergadering, die definitief den regeeringsvorm van Rusland zal hebben vast te stellen, niet aanrandt. De moeiljjke kwestie van het ontbinden van Doema en Rijksraad is, met het oog op den moeilijken toestand aan het front, tot later uitgesteld. Kerenski is Zaterdag naar het front ver trokken. Er gaan in Rusland in het leger stem- men op om Kerenski tot dictator te be- noemen, in de hoop, dat hij den man zal zijn, die met krachtige hand orde in den warwinkel zal scheppen. Het Preobrajens- ky-regiment en andere legerafdeelingen aan het front hebben den wensch te kennen gegeven om Keremki onmiddelljjk een vol- ledig gezag toe te kennen. Te Petersburg hebben nog steeds arre- staties van maximaiisten plaats. De re geering heeft alle voorname punten der stad door troepen laten bezetten. Vele arbeiders en soldaten eischen dat de bolsjewiki (voh gelingen van Lenin) voor den krijgsraad zullen gebracht worden. DUIKBOOTEN-OORLOG. Een Duitsche duikboot heeft in de Noord- zee de Engelsehe duikboot C 13 in den grond geboord. De eenig overlevende, een stoker, werd gevangen genomen. Het staat thans, volgens een officieel Duitsch bericht vast, dat in Juni 1,018,000 ton scheepsruimte door oorlogshandelingen der middenrijken is vernietigd. isedert het begin van den onbeperkten duikbootoorlog zijn 4,7i0,000 ton in den grond geboord. In Mei was dit cijfer 869,000 ton, in April 1,091,000, Maart 885,000 en Fe- bruari 781,500 alles voigens de officieele Duitsche opgaven. De #Koln. Ztg." be- rekent, dat nieuwbouw in aanmerking genomen, Engeland voor zijn aanvoeren thans nog slechts over 5,653,500 ton be- schikt tegen 8,500,000 ton in Februari. Het blad vergeet daarbij echter in aan merking te nemen, dat onder de vernielde schepen een deel is, welks vaart niet aan Engeland ten goede kwam (Nederlandsche -graanschepen, Reliefbooten enz.), zoodat zijn cijfers, die overigens ook slechts op schatting berusten, de zaak voor Duitsch- land wel wat to gunstig voorstellea. TER NEUZEN, 25 Juli 1917. Het weerbericht van het mefceorolo- gisch instituut te De Biidt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand tusschen 765.0 en 770.0 Zuid Duitschland. Laagste barometerstand ruim 760.0 Noord- Oost Duitschland. Yerwachting tot den avond van 26 Juli Zwakke wind, uit Zuidelijke en Westelyke richtingen licht bewolkt, droog weer, zelfde temperatuur. Post en Telegrafie. Met ingang van 1 September a. s. is onze vroegere stadgenoot, de brievenbe- steller A. L. Faber te Middelbnrg, benoemd tot adsistent der postergen aldaar. Veiling Domeingrond. Gisteren werd alhier in het //Hotel Cen- traal" door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, ten overstaan van den notaris Le Nobel, in het openbaar ver- kocht, de volgende perceelen van voormalige vestinggronden alhier Perceel 1, groot 21 aren, thans in huur bij den heer C. van Eerdenburg, slooper. Kooper werd de heer Van Eerdenburg voornoemd. voor 6300. Perceel 2, groot 1 are 30 centiaren, ge- legen achter de Axelsehe straat, aan den heer A. H. de Vos, scheepsbevrachter, voor 710. Perceel 3, groot 1 are 50 centiaren, gelegen achter de Axelsehe straat, aan den heer A. Moggre, particulier, voor 750. Perceel 4, groot 2 aren 67 centiaren, gelegen aan de vestinggracht, aan den heer 1. P. Casteleijn, timmerman, voor 1375. Perceel 5, groot 1 are 45 centiaren, ge legen achter het erf der koopers, aan de heeren- O. F. C. A. en E. T. Hamerlinck, kolenhandelaars, voor 362,50. Perceel 8, groot 2 aren 25 centiaren, gelegen aan den Stationsweg, aan de N. V. Neuzensche Handel in bouwmaterialen, kalkblusscherg, cement-, ijzer- en bouw- materialenfabricage *De Hoop", voor 1025. Perceel 9, zijnde de massa der perceelen 6 en 7, samen groot 26 aren 80 centiareu, gelegen bij den Zuidbeer, aan den heer J. A. van Rompu, expediteur en lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, voor 11000. Inlijving militielichting 1917. In de hierna genoemde tijdvakken zullem van de militielicjiting 1917 worden inge- lijfd: Yan 15 October 1917 de dienstplich- tigen, toegewezen hetzij aan de regimenten veld-artillerie, hetzij aan het korps rijdende artilleriede dienstplichtigen, toegewezen aan de genie (motordienst) en bestemd voor het tweede in te lijven gedeeltede dienst plichtigen toegewezen aan het regiment genietroepen, met bestemming voor oplei- ding tot milicien-telegrafist of -telefouist en werkzaam ketzij bij de posterijen en telegrafie, hetzij bij de spoorwegmaat- schappijen Van 1620 October 1917de dienstplich tigen, toegewezen aan de regimenten ves ting-artillerie en bestemd voor het tweede in te lij ven gedeelte Yan 3—6 December 1917 het thans nog overschietend gedeelte van de dienst plichtigen, toegewezen aan de regimenten huzareD. Voor den verderen duur van de tegen- woordige tgdsomstandigheden zal uitstel of verlenging van eerste-oefening slechts in zeer beperkte mate worden verleend en alleen ®m zeer gewichtige studie- of andere redenen. Zij, die in bovengenoemd tijdvak moeten worden ingelijfd en uitstel of verlenging van uitstel van eerste-oefening wenschen moeten daartoe zelf ten spoedigste hun verlangen bij (ongezegeld) verzoekschrift aan den Minister van Oorlog te kennen geven, met overleggiDg van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage. In het verzoekschrift behoort te worden verm eld de gemeente, voor welke de dienst- plichtige is ingeschreven, alsmede het korps en onderdeel, waaraan hij is toegewezen. De dienstplichtigen zullen echter rekening moeten lioudeu met de mogelijkheid, dat het uitstel wordt ingetrokken, zoodra de omstandigheden daartoe aanleiding mochten geven. BiursGisIanclseli paspoorl. De Minister van Financien brengt ter kennis, dat, met ingang van 15 Augustus a. s., de aangiften in du'obel ter bekoming van binnenlandsche paspoorten voor ver- voer van goederen naar en in het grecsgebied, moeten zijn ingerieht volgens een nieuw vastgesteld model, waaromtrent nadere in- lichtingen zijn te bekomen bij de ontvan- gers der iDVoerrechten, of, voor gemeenten waar geen zoodauig ontvanger is gevestigd, bij de ontvangers der accijnzen. Rijks-kolendislribulle. Naar de Stand, verneemt, heeft het lid der Tweede Kamer, Dr. E. J. Beumer, ver- leden week de volgende vragen aan den Minister van Landbouw ingezonden Volgens een bericht in de bladen is een regeling door de Rijks-kolendistributie ont- worpen, waarbij het winterrantsoen voor groep A klasse II en Ila (woningenonder- scheidelijk met 2 haardsteden en 2 haard- steden met kookgas), uitgaande van het feit, dat klasse II en Ila als regel niet meer dan een kachel zullen stoken, is bepaald op 12 HL. Is de Minister bereid, mede te deelen lo. of dit bericht juist is, 2o. zoo jav a. door wie en op welke wijze het vermelde feit ontdekt is, b. of de Min. alsnog de vast- stelling eener distributieregeling wil be- vorderen, waarbij in mindere mate de be- laDgen van hen, die 2 haardsteden gebruiken, worden opgeofferd aan die personen, welke meer haardsteden hebben Duitsche kolen. Naar het Haagsche Corr. bureau van betrouwbare verneemt is een Maandag ver- spreid bericht volgens hetwelk tot nader order de aanvoer van Duitsche kolen stop- gezet is en de extrakolentreinen van de Nederlandsche spoorwegen voorloopig niet meer zullen loopen, ten eenenmale onjuist. Voor de ongerustheid, die door dit be richt bljjkbaar ontstaan is, bestaat op dit oogenblik geen grond. Wij meenen te mogen veronderstellen, dat binnenkort omtrent hefgeen tot dit bericht klaarbiijkelijk aanleiding gaf mede- deelingen zullen worden gedaan. Men verneemt, dat slechts het aantal Nederlandsche treinen is verminderd, omdat anders meer kolen uit Duitschland betrok ken zouden worden, dan overeengekomen is. De kolenvoorziening. Het Rijkskolendistributiebureau heeft tot da groot- en middenindustrie een rond- schrijven gericht, waarin wordt meegedeeld dat deze industrieen slechts op een zeer geringe toewijzing kunnen rekenen. De rijksleveringen moeten voorgaan, doch de fabrieken, die voor 't rijk werken, moeten andere opdrachten verminderen. Een strenge controle zal worden ingesteld op de voor raden der ondernemingen en de opgaven daaromtrent, daar vaak de voorraden te klein en de benoodigde hoeveelheden te ruim wor den aangegeven. Ook de opgaven der vorige maanden zullen gecontroleerd worden en streng zal worden opgetreden tegen degenen, .die ODjuiste opgaven hebben ver strekt. Vlekziekte. De gevreesde vlekziekte onder de varkens komt sedert enkele dagen ook voor in IJzendijke. In den Oranjepolder beaweken reeds ^ijf dieren, meest van werkmenschen, terwijl nog andere krulstaarten ziek zijn. Ook in andere buurten openbaart zich de ziekte. We hoorden nog maar alleen spreken van doodgaan van niet-geente dieren. Smokkelen. De onbezoldigde rgksveldwachter Nieu- wenhuizen te Kruiningen heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan den zeedijk te Kruiningen in vereeniging met de douane te Hansweert een groote partij, circa 600 K.G. Bukvet en harde zeep in beslag ge nomen, aangevoerd met kar en paard van Ierseke. De voerman is aangehouden en naar Middelburg gebracht. Ook de roei- boot. waarmee de smokkelwaar verder zou worden gebracht in de richting der grens is in beslag genomen. HOEK. Dinsdag had alhier de aanbesteding plaats van de verbouwing van het oude schoolge- bouw en het inrichten daarvan tot electrische centrale ten dienste der aan te leggen ge- meentelijke electrische verlichting. Ingeschreven werd als volgtle perceel, metselwerk, M. W. Nieuwelink te Hoek voor 2423, J. Meertens en R. J. de Fouw te Hoek voor 2400 en Gebr. Nieuwelink te Hoek voor 2291. 2e perceel, timmerwerk, P. L. Bogaert te Ter Neuzen van 990, F. Romeijnsen te Ter Neuzen voor 910 en Gebr. van 't Hoff te Hoek voor 849. In massa, Gebr. van 'tHoff te Hoek roor 3198. Gegund aan Gebr. Nieuwelink en Gebr. van 't Hoff. ZAAMSLAG. Heden kwam bij de familie L. van de Wege de treurige tijding, dat Zondag 11. hun zoon Krijn, die in militairen dienst was, te Wouw in een zoogenaamde Leemput, bij het baden is verdronken. -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2