Groote voorraad :Css versciie Wegenkaart van= Zeeuwseh-Vlaanderen, Hekendmaking. BEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. SURGERLUKE STAND. Handeisberieliten. ADVERTENTIE N. Prijs S3 €5 cent. Franco per post S3G» cent, Hoogwatergetij te Ter Neuzen geteekend door den heer A. M. v. d. REIT, in leven bureelambtenaar bij den Prov. Waterst. Meest volledige kaart voor Wandelaars, Wielrijders en Automobilisten. Firma P. J. VAN DE SANDE, waren de le luitenant Knight en de 2e laitenant Truloch van het Engelsahe vlie- geracorps. In de nabjjheid bevond zich een koewachter. Toen deze bp hen ge- komen was vroegen zjj hem lueifers om een sigaret aan te steken, doch toen zij de lueifers hadden, maakten de vliegeniers daarvan gebruik om de vliegmaehine in brand te steken. De staart en de vleugels zijn geheel verbrand, terwijl ook de schroef en andere deelen ernstig werden beschadigd, zoodat niet veel meer dan een waardeloos wrak overbleef. Naar we vernamen bevonden de vliege niers zich op den terugtocht naar hun ba sis, toen zg bemerkten, dat hunne machine begon te haperen. Zg wierpen de voor- handen machinegeweerpatronen en hunne revolvers weg. Zij waren ook van meening in Belgie te zijn neergekomen en vernamen met veel genoegen hunne vergissing. Aan de mili- tairen die hen interneerden gaven zij ter- stond hun eerewoord geen pogingen tot ontsnapping te zullen doen. Zij zgn per auto naar bier gebracht en reeds gisteren- namiddag onder geleide van een officier verder gereisd naar het interneeringskamp. Maandag zijn de overblijfselen van het vliegtuig door manschappen van het Ned. militair vliegkamp per vrachtauto afgehaald envinet de prov. boot weggevoerd. Benzine. De toewgzingscommissie voor benzine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat haar gebleken is, dat de benzine, welke door haar wordt toegewezen, niet steeds gebruikt is geworden voor het doel, waar- voor zij wordt aangevraagd ja, soms zelfs wordt verkocht. Mitsdien heeft de com- missie besloten, eenige firma's van verdere toewijzing van benzine uit te sluiten. Zg deelt dit mede om degenen, die dit aangaat, nog eens met nadruk er op te wgzen, dat de benzine, welke door haar wordt verstrekt, in geen geval voor andere doeleinden, dan waarvoor zij wordt aange vraagd, mag worden gebezigd en bg over- treding dezelfde maatregelen, als bovenge- noemd, zullen worden genomen. Rantsoeneering rijst. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de burgemeesters de navolgende circulaire gericht Ik heb de eer u te bericbten, dat ik mij, in verband met den aanwezigen voorraad rjjst en met de moeilijkheden, bg den aan- voer ondervonden, heb verplicht gezien, het bestaand rantsoen van 0.7 K.G. per hoofd en per 4 weken te verminderen. Dit rantsoen, dat op 1 Augustus a.s. zal ingaan, is thans door mij vastgesteld op 0.4 K.G. per hoofd en per 4 weken. Ik verzoek u hiermede bg uwe tot het Rgkseentraal Administratiekautoor voor de distributie van levensmiddelen in te zenden bestellingen te willen rekening houden. AXEL. Op een Zaterdag alhier gehouden ver- gadering van de V. V. Z. F. (Vereeniging van Zeeuwsche fokkers van het zware trek- paard) werd allereerst behandeld een schrif- telijk voorstel, onderteekend door 13 leden ten doel hebbend liquidatie der vereeniging. Niettegenstaande een dringend verzoek van het Bestuur, om dit voorstel in te trekken, op het convocatiebiljet was medegedeeld, was slechts een kleine minderheid der onderteekenaars aanwezig, die geen volmacht hadden om namens de afwezigen het voor stel in te trekken. Dies moest volgens het huish. reglement het voorstel in stemming komen, dat na eenige discussie werd verwor- pen met 34 tegen 5 stemmen. Besloten werd om in het vervolg de begrooting sluitend te maken, door de contributie telken jare naar gelang van de uitgaven vast te stellen. Eveneens werd nog aangenomen een voor stel om op aanstaanden Vrijdag 27 Juli een veulenkeuring te houden. (Zie advertentie). Daaraan kan alleen worden deelgenomen door hen die lid zgn van de V. V. Z. F. of dit worden. Medailles en prgzen zullen worden toegekend naar gelang der deel- neming. Daar het voor het houden van een paardententoonstelling te laat isenbovendien de financieele toestand zulks niet toelaat, vond een voorstel van dien aard geen steun, doch wel bestond ook ter vergadering animo voor het organiseeren van een con- cours-hippique op Zaterdag 8 September aanstaande. Met bgna algemeene stemmen werd hier- toe besloten. Bg de Vrgdag gehouden herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad verkregen de heeren Jac. van Cadsand Lz. (lib.) 395, J. de Feijter Lz. (aftr. a.-r.) 411, J. de Kraker Rz. (lib.) 456 en Adr. de Ruijter (a.-r. 366) stemmen. Alzoo gekozen de heeren De Fegter en De Kraker. (Reeds in een gedeelte van ons vorig nummer vermeld.) KOEWACHT. Zondagnamiddag had ten huize van A. Onghena eene algemeene vergadering plaats van de leden der Geitenfokvereeniging H. Isidorus. Een groot aantal leden was opgekomen. De penningmeester gaf verslag over den toestand der kas. Daaruit bleek, dat de ontvangsten in het vorige boekjaar bedragen 145,99, de uitgaven 61,30; zoodat in kas is 84,69. Aan de beurt van aftreding waren de secretaris en de ondervoorzitter-penningmeester. De beide af- tredende leden de heeren J. de Theije en Aug. v. Mossevelde wenschten niet meer in aan - merking te komen. Tot secretaris werd gekozen de heer Edm. de Schepper, tot penningmeester de heer A. Kamoen en tot ondervoorzitter de heer Th. van Poecke. GRAAUW. Begunstigd door zeer prachtig weer, waardoor er enorme belangstelling was, hield onze Fietsclub ,/Prins Hendrik" Zondag haar jaarlijksch wielerfeest. Er waren 717 deelnemers in de verlo- tingonder dezen werden 2 prachtige fiet- sen verloot, die ten deel vielen aan L. Mattens te Absdale en H. Bracke te Graauw. Onder de deelnemende clubs werd ook eene fiets verloot, die ten deel viel aan //de Zwaluw" van Kloosterzande. De prijs voor de grootste club f 15 verkreeg Nieuw Namen met 59 man; de prijs voor de tweede grootste club 10 verkreeg Zandberg met 43 manSluiskil kreeg den ten prgs als verstkomende club, nl. 10 Koewacht den tweeden, nl. 7,50. De spelen bestonden in ,/Ringrgden" en //Kwade Trien rgden". Yoor elk waren 6 prgzen uitgeloofd, nl. van 5, 4, 31/2, 3, 2x/3 en 2. Ze werden behaald als volgt Ringrijden le prgs, club van Sluiskil 2e prgs E. de Korc, Graauw3e prijs, club van Nieuw Namen; 4e prgs, club van Absdale 5e prgs, E. v. d. Eeckout, Graauw 6e prgs, P. Mangnus, Boscbkapelle. Kwade Trien rijden Je prijs, G. v. d. Eeckhout, Graauw 2e prijs, club van Lamswaarde 3e prgs, club van Absdale 4e prijs, F. v. Passel, Graauw 5e prijs, club van Hengstdijk 6e prijs, Jos. Hoef- ijzers, Boschkapelle. A lies liep in de beste orde af. Welk een drukte er heerschte, kan men hieruit afleiden, dat de 10 deelnemende clubs door 301 personen waren vertegen- woordigd. RECHTSZAKEN. Landstormer-smokkelaar-moordenaar. Door den Krijgsraad te Arnhem is vonnis gewezen 'tegen den landstormsoldaat van het 8e bataljon landweer-infanterie L. G., die terecht had gestaan wegens doodslag. Bekl. was in den nacht van 12 op 13 Maart 1917 met een paar college's zelf gaan smokkelen en keerde van een gelukt uiistapje naar Duitsch grondgebied aan deze zjjde der grens terug, toen hij door een Nederlandsch schildwacht werd bemerkt en aangeroepen. Bekl. schoot toen met zgn met scherp geladen geweer den schildwacht van dichtbij neer en nam de vlucht,; het schot bleek doodelijk geweest te zgn. Tegen bekl. was 8 jaar gevangenisstraf met vervallenverklaring van den militairen dienst geeischt. De Krijgsraad veroordeelde hem to( 3. jaar gevangenisstraf met ver vallenverklaring. Bekl. ging van dit vonnis in hooger beroep. Doodgeschoten. Te Eijgelshoven werd een Duitscher, die zieh wegens zijn aanhouding tegen den veldwachter verzette en dien nandhaver van het gezag met een lang mes in den nek stak. door een anderen grenswachter dood geschoten. Echtelijk drama te Rotterdam. Toen Zaterdagmorgen te Rotterdam mej. A. Z. te Rotterdam zich naar haar werkhuis begaf, werd zjj in de Hoogstraat opgewacht door haar man, met wien zg in onmin leefde. Na een woordenwisseling schoot hg haar met een revolver in den rug. Daarna richtte hij het wapen tegen zichzelf, schoot zich voor het hoofd en viel dood neer. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de wond niet gevaarljjk bleek te zgn. Wat gaat met een torpedoschot verloren? Wat beteekent het, wan neer men ver- neemt dat een schip van 5000 of 10.000 ton is getorpedeerd en gezonken Om dit duidelijk voor oogen te stellen nemen wij de ,/Sexon Monarch", die op 6 Juli door een duikboot tot zinken is gebracht. Dit schip bevatte 7000 ton tarwe. Met zulk een hoeveelheid kan een stad als Rotterdam zijn inwoners 10 weken lang van brood voorzien. Op 7 Juli werden de //Lord Roberts" en //South Wales" tot zinken gebracht, te zamen 11.000 ton tarwe en ma'is. Een stad als Amsterdam kan daar ongeveer 3 maanden mee toekomen, wanneer men het broodrantsoen stelt op 1600 gram per inwoner. Het Italiaansche schip ^Scheria", den 6n Juli getorpedeerd, had 3700 ton kolenaan boord. Daar wij van den winter een portie kolen zullen krijgen van 10 HL., zouden 7400 huisgezinnen daar den heelen winter mee kunnen doen. De Duitsche torenklokken. Onder Duitsche kunstliefhebbers is eene beweging gaande, zooal niet om de ten ondergang en ter versmelting gedoemde Duitsche klokken voor haar lot te bewaren, dan toch zoo goed mogelijk hare herinne- ring vast te leggen. Men tracht dit te bereiken door het aan- leggeu van een //Klokken-Gedenkboek", en ook door zooveel mogelijk afdrukken in gips of was te nemen van klokken, welke reeds voor de smeltkroes zgn aangewezen. Op het oogenblik gaan daar overal in den lande de officieele commissies rond, beklimmen de steile en oude torens van kerken en stadhuizen om rapport uit te brengen welke waarde aan brons en koper ginds in de hooge klokkekamers hangt, teneinde aanstonds te dienen om er kanon- nen en granaten van te gieten. Welk een belangrijke kunstwerken van klokkenmakers-handwerk zullen aldus ver loren gaanDe Duitsche //Verein fur Kunstwissenschaft" durfde uit nationale overwegingen geen protest te doen weer- klinken. Doch er bestaat geen enkele overweging. dat dit genoodschap de leiding niet zou nemen, om ten doode opgeschreven klokken te inventariseeren. De fraaiste modeilen zouden in het z/Klokkenboek" gereproduceerd kunnen worden de kunstvolste afdrukken moeten ergens veilig bewaard bljjven. Wie weet, of na den oorlog een en an- der niet weer dienen kan, om naar deze modeilen en reproducties de oorspronke- lijke klokken opnieuw na te gieten en later aan het Duitsche volk zgn kunstvol klok- ken-bezit terug te schenken. Smokkeltruc ontdekt. De riviersurveillance der invoerrechten te Dordrecht betrapte op heeterdaad schipper Van O., eigenaar van het Rijnschip „Onder- neming", toen hij bezig was met het smok kelen van lijnolie. Genoemd vaartuig was met kolen geladen en op weg van Duitsch- land naar Brussel. Op de rivier voor deze gemeente geankerd liggend, wist de te Made bij Drimmelen wonenden schipper, hier ter stede bij een handelaar op te koopen onge veer 450 liter lijnolie en die hoeveelheid bij zich aan boord te krijgen. Blijkbaar had hij onder de lading kolen een geheim reservoir, want de ambtenaren bovengenoemd ver- rastten den man toen hij 's nachts bezig was met behulp van een trechter de olie onder de kolen te doen vloeien. De schip per werd gearresteerd en in het huis van bewaring opgesloten en zijn vaartuig naar de Binnenkalkhaven gesleept. (Tel.) Een hemd uit 4 K.G. brandnetels. Men zal zich herinneren, dat verleden jaar iu Duitschland een begin is gemaakt met het verzamelen van brandnetels- De vezels dezer in het wild groeiende plant leenen zich uitstekend voor bewerking in de spinnergen en de nieuwe weefstof vormde een welkome aanvulling van de kleine voor- raden linnen en katoen. Er werd een rnaat- schappij opgerieht, die het verzamelen en verwerken der brandnetels organiseerde en hoewel zij haar werkzaamheden laat begon, bereikte zij toch reeds verleden jaar alles- zins bevredigende resultaten. De meeste Duitsche linnenweverijen en katoenspinne- rijen hebben hun aandeel gekregen in het werk en men is er zelfs in geslaagd, uit louter braDdnetelvezels een garen van fijner nummer te spinnen. Dit jaar is de organisatie nog breeder op gezet dan verleden jaar. Over het geheele land zijn lieden, waaronder vele kinderen, bereid gevonden brandnetels te verzamelen. In alle plaatsen zijn drogerijen opgerieht, waar de verzamelaars hun planten kunnen laten drogen, omdat er anders zooveel be- derven. Tevens zijn overal verzamelbureaux gevestigd, waaraan de verzamelaars hun buit kunnen afloveren. De maatschappij garandeert prijzen van 2 mark voor 100 K.G. halfgedroogde brandnetels met bladeren, en van 14 mark voor 100 K.G. geheel ge- droogde stengels zonder bladeren. Uit 4 K.G. gedroogde, gezonde stengels kan hen hemd worden vervaardigd. Merkwaardig huwelijksgebruik. Op de Philipijnen heerscht nog een merk waardig huwelijksgebruik. Wanneer twee jonge menschen hun voor- nemen hebben kenbaar gemaakt, samen de reis door het leven te willen aanvaarden, moeten ze in tegenwoordigheid der weder- zijdsche ouders, familieleden en kennissen in twee naasl elkander staande boomen klim- men. Deze boomen worden dan door de ouders zoo lang naar elkaar toegebogen, lot de hoofden der verloofden elkaar* aanraken. Daar mee is aan het huwelijksceremonieel voldaan. Het jonge paar wordt dan als ge- trouwd beschouwd en klimt naar beneden, waarna een vroolijk bruiloftsfeest wordt ge- vierd. Bedrog. Eenige weken geleden verkochten in Den Haag een tweetal mannen aan een derde een partij saccharine voor f 20.000. De be- taling zou plaats hebben bij levering van het goed. Aldus geschiedde. Maar toen de ontvanr ger het gekochte eens nader bekeek, begon hij te twijfelen aan den aard van het gele- verde. Een scheikundig onderzoek had plaats en daarbij bleek, dat in plaats van saccharine een goedje was geleverd, dat het meest op zout geleek. Een klacht bij de politie werd ingediend en als gevolg daarvan wer deen van de bei de verkoopers, toen hij zich in een hotel te Amsterdam bevond, in hechtenis geno- men. „Noord-Frankrijk verjongt zich". Uit de Cri de Paris: Sedert eenigen tijd neemt het treinverkeer op de Fransche Noorderspoorwegen toe; vooral in de stre- ken, die het meest te lijden hebben gehad van de vijandelijke invallen. Het verkeer is dermate toegenomen, dat het bijna de nor- male hoogte in vredestijd heeft bereikt. Het gebeurt niet zelden, dat bijv. tusschen Amiens en Parijs en op de aansluitende lijnen een passagierstrein binnen de twee uren tien of twaalf volgeladen goederen- treinen passeert. Het gaat hierbij niet om munitievervoer, daarvoor zorgen de Engel- schen. De waggons zijn gevuld met land- bouwwerktuigen, bouwmaterialen, met huot en ijzerwerk enz. De reizigers begroeten deze treinen met begrijpelijke vreugde. Inderdaad, het ver- nielde en verwoeste Frankrijk verjongt zich tot een nieuw Frankrijk: het wordt her- bouwd met bekwamen spoed. Drie maanden geslapen. In Weenen bevindt zich in het ziekenhuis van professor Hermann Schlesinger een pa tient van 48 jaren oud, die sinds drie maan den slaapt. Slechts met veel moeite gelukt het 't wachthebbend personeel den zieke door hem heftig heen en weer te schudden, zoo ver te brengen, dat hij een weinig voed- sel .gebruikt. Daarbij moet hij voortdurend in het oog gehouden worden. Verliest men den patient ook maar een oogenblik uit het oog, dan valt het eten hem uit den mond en slaapt hij weer verder. Onmiddellijk na de influenza-epidemie werden in Weenen in Januari van dit jaar door de doctoren eenige gevallen van slaapzielcte vastgesteld. Tot de door die ziekte aangetasten behoort ook de patient uit Dr. Schlesinger ziekenhuis, die de ziekte in hevigen graad te pakken heeft. Middeleeuwsche straf door revolutionnairen toegepast. De Petersburgsche Beurscourant ver- neemt uit Charkof: Bij den Raad van Ar- beiders en Soldaten is een klacht ingeko- men van soldaten uit het garnizoen Koersk. Volgens deze klacht heeft op den 20en Mei in het dorp Grebenikofka, in het dis trict Soemsk, een boer, met name Grizenko, gedurende de godsdienstoefening het heili- genbeeld van den wonderdoener Nicolaas in stukken geslagen. De dader werd gearres teerd en naar de gevangenis te Szoemy overgebracht en op aanstichten van de» deken en de popen door het Uitvoerend Co- mite veroordeeld tot den hongerdood. Het gruwelijke, middeleeuwsche vonnis is volgens de aanklacht werkelijk aan den boer voltrokken. De soldaten uit Koersk verlangen thans een nauwkeurig onderzoek en openbaarmaking van de schandelijke gebeurtenissen in het dorp Grebenikofka. Stoomschlp „Breda" tot zinken gebracht. Het Nederlandsche stoomschip /,Breda" van de firma Van Meel te Rotterdam is Zondagochtend te 7 uur op 7 mijlen ten westen van het lichtschip Noordhiuder tot zinken gebracht. Alle opvarenden zijn onge- deerd en bevinden zich aan boord van de Noordhinder. Het transportscbip van den loodsdienst te Vlissingen vertrok heden derwaarts om de bemanning af te halen. TER NEUZEN. Koolraapplanten enz., levering voor of binnen 14 dagenopgaaf gewenscht. Ter Neuzen. G. KLOUWEES. Zaadhandel. Rotterdam, 23 Juli 1917. GRAANMARKT. Wat de vetwaren betreft kunnen we heden noteeren Lijnzaad 68,—Karwgzaad /80,— Koolzaad /65,Bruin Mosterdzaad/108 tot /110dito Geel /55,— tot /60, Blauw Maanzaad 80,tot f 84, VOEDERARTIKELEN. Cacaodoppeu 32,— Cacaodoppenmeel 33,Grond- doppenmeel /35,50; Lijnzaad afval /24, dito gemalen 27,Voedermeel 31, tot 45 Voerharing 17,— gemalen riet 18, VEEMARKT. Van vette koeien en ossen was in prima kwaliteit weinig aangevoerd. De handel in verschillende soorten was beperkt, enkele prima beesten brachten 1 a, 2 cent boven noteering op. Van stieren was de aanvoer zoowel als de handel onbeduidend. De handel in vette kalveren was in alle kwaliteiten niet ruim prima soorten werden echter hooger dan de vorige week betaald. Varkens waren beperkt aangevoerd de handel was redelgk doch de prijzen bleven stationnair. Enkele prima varkens, 6 stuks, bedongen 100 tot 102 cent. De handel in schapen en iam- meren was willig en werd voor goed kwa liteit hoogere prgzen betaald. Aangevoerd werden 362 vette runderen, 175 vette kalveren, 686 schapen of 1am- meren, 849 varkens. Prgzen vette koeien le kwal. 134 tot 140 ct, 2e kwal. 130 tot 120 ct.3e kwal. 110 tot 100 ct.ossen le kwal. 132 tot 140 ct.2e kwal. 128 tot 120 ct3e kwal. 105 tot 95 ct. stieren le kwal. 108 tot 100 ct. 2e kwal. 100 tot 90 ct. 3e kwal. niet genoteerdkalveren le kwal. 155 tot 165 ct. 2e kwal. 135 tot 115 ct.3e kwal. 105 tot 95 ct.schapen le kwal. 70 tot 72 ct. 2e kwal. 68 tot ct. 3e kwaliteit 64 tot ct. lammeren 80 tot 82 ct. varkens le kwal. 98 tot 100 ct.2e kwal. 96 tot 90 ct.3e kwal. 80 tot 76 ct. lichte soort 64 tot 68 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aangevoerd Blauw 253 steen, 532 steen schoon vuil 2,50 tot 3,— schoon 6,tot 7,;Gro- ningsch vuil steen, onverkochtschoon steen tot Wit vuil steen, onverkochtschoon 350 steen 7,tot 8,— Hollandsch geel vuil 2000 steen, 2,50 tot f 3,schoon 1600 steen /7,— tot 8,—. EIEREN. Zeeuwsche 9,tot 9,25 Overmaasche 9,tot 9,50. Hulst, 23 Juli 1917. Veilingseieren V. P. N. 8,70 per 100 stuks. Aanvoer 7000 stuks. Zonnetljd. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 24 Juli 4.35 4.51 Woensdag 25 5.-9 5.25 Donderdag 26 5.45 6.6 Vrgdag 27 n 6.28 6.53 Zaterdag 28 n 7.20 7.52 Zondag 29 8.27 9.5 Maandag 30 n 9.46 10.28 SCHEEPVAARTBEWEGING, Van 20 Juli tot en met 22 Juli werden iangs de Oostsluizen alhier 33 binnen- vaartuigen op- en 36 afgeschut, langs de Middensluizen op- 32 en 20 afgeschut en langs de Westsiuizen 32 op- en 20 afgeschut. Heden overleed, na een lang- durig doch geduldig lijden, meermale'n voorzien van de H. H. Sacramenten der stervendeD, onze zeer geliefde Echtgenoot, Vader, Bebuwd- en Groot- yader, de heer FRAHC!ESCUS H'HQSiT, Echtgenoot van Paulina de Banker, geboren te Boschkapelle, in den ouder- dom van bijna 75 jaren. Wed. F. d'HONT de Barker. Wed. F. d'HONTHamelink en Kinderen. R. FERDINANDUS-d'Hont en Kinderen. R. d'HONT. P. d'HONT. E. d'HONT. CHR. d'HONT. Ter NeuzeD, 23 Juli 1917. Aan alien, die hebben mede- gewerkt tot mijne benoeming als lid van den Gemeenteraad en voor de bij die gelegenheid zoo talrijke belang stelling, uit alle klassen der bevolking ondervonden, mijn hartelijken dank. Axel. J. DE KRAKER Rz. Het Bestuur der Waterkeering van de Calamiteuze MA.RGARETHA-, KLEINE HUISSENS- EN EENDRAGTPOLDERS, maakt bekend, dat de rekening der ontvang sten en uitgaven gedaan door den Secretaris- Ontvanger, mitsgaders de verantwoording van het bestuur over het dienstjaar 1915/1916 gedurende veertien dagen, te rekenen van Dinsdag 24 Juli ten kantore van den Secretaris-Ontvanger ter inzage van de Besturen en grondeigenaren van de polders, die bg de zeewering en oeververdediging van dit Waterschap zgn betrokken, is nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Zaamalag, 21 Juli 1917. A. DE KRAKER Kzn., Voorzitter. J. STOLK Lzn., Secretaris-Ontvanger. uitgevoerd in 7 kleuren, Uitgeefster, TER HEU2EH. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Marten van der Laan, oud 23 j., jm. en Adriana Ilamelink, oud 19 j., jd. 20 Juli. Cornells Bruggeman, oud 24 j., jm. en Helena Cornelia Maria Jansen oud 24 j., jd. Abraham van Hoeve, oud 28 j., jm. en Jozina Suzanna Vercouteren oud 27 j., jd. Alphonsus Sophia Theo- philus Cleijman, oud 20 j., jm. en Melanie Maria Catharina Schirris, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 juli. Maria Krina, d. van Cornelis Jan Aarnoudse en van Maria Jans Geertruijda de Zeeuw. 19 Juli. Marcel Camille Alex, z. van t'etrus Ernest Gortvriendt en van Regina de Koeijer. Overlijden. 19 Juli. Jan Jucebus Ilarte, oud 47 j., wed. van Anna Nagtegaal, echtg. van Neeltje Sara de Jonge. i/ f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3