Landbouwberichten, GEMENGDE BERICHTEN. De in de steek gelatea auto's werden opgebaald, toen er gelegenheid was ze te herstellen. Gevangenen erkenden rondnit het duchtige work van de auto's by den aanval. Een der gevangenen, die goed Eagelseb sprak, vertelde dat bij dertien jaren gewerkt had iD een Engelscbe gieteryea dat bij den geheelen oorlog bad meegemaakt. Hij had gestreden aan het front van Atrecbt en was in allerijl naar Galieie overgebracbt. Zijn bataljon was 's nachts aangekomen en onmiddellijk naar do loopgraven gezonden. De Duitscbers kden zeer van het Russische artilierievuur. DE STRIJD BIJ NIEUWPOORT. Reuters bijz. correspondent bp bet Engel- sche leger in Frankrijk zegt, datde beteekenis van bet resultaat van den Duitschen aanval op het Engelscbe front in Belgie zelfs in Engeland sterk overschat wordt. Het ver- overde terrein is een zandwoestenij, waar wat bruinachtig gras groeit. De vele kuilen en diepteu leverdeu wel goede schuilplaatsen op voor de Engelscbe troepen, maar geen dekking tegen geschutvuur. De stellingen waaraan de Franscben veel werk besteed hebben, konden tocb niet kracbtige verde- ffiglngswerken genoemd worden, daar de losse zandgrond biervoor niet geschikt is. Het geconcentreerde artilierievuur der Duit- ssher, dat den geheelen dag duurde, bad de stellingen volkornen ineengescboten. Versterkingen konden evenmin aangevoerd worden, daar de bruggen over de Yser, tusschen Nieuwpoort en de zee, eveneens stukgescboten waren. De verdedigers, de King's Royal Rifles, verdedigden zicb tot het laatste met waren heldeumoed, tot zij zich terug moesten trek- ken. Velen zwommen de Yser over, anderen moesten zicb, wegens de geweldige over- macht van den vjjand, gevangen geven. De Duitscbers bebben de genomen stel lingen bezet, maar staan daar voortdurend hioot aan het Engelsche artilierievuur, zoo- dat zij het daar verre van aangenaam bebben. STAPPEN TOT DEN VREDE. Zij, die op spoedige toenadering tot den vrede rekenen en werken, zullen goed doen, meent het weekblad de Amsterdammer, nauwkeurig acht te slaan op de conferentie omtrent de krijgsgevangenen, die tusschen Engelsche en Duitsche commissarissen in Den Haag is gehouden. Het zou de eerste maal niet zijn, dat bij de besprekingen omtrent dat onderwerp des oorlogs, in stilte tevens de kiemen voor vredesonderhandelingen werden gelegd. Het kan interesseeren, dat in onzen eigen oorlog met Spanje, besprekingen omtrent de behandeljng der wederzijdsche krijgsge vangenen herhaaldelijk gediend hebben, om van een der beide kanten verkapte pogingen tot den vrede te doen. Toen de Spaansche regeering in de Zui- delijke Nederlanden na den afloop van het Twaalfjarig Bes'tand zoo gaarne den vrede met het succesvolle Noord-Nederland slui- ten wilde, heeft zij telkens de zaak der krijgsgevangenen benut, om onder de hand tot den Treves, den vrede, te geraken. De annalen vermelden met name afspra- ken (Kartels) omtrent de krijgsgevangenen die in 1627 eerst te Middelburg en later nog eens te Rosendaal tot stand zijn geko- men. Telkens hebben daar de afgezanten der Zuidelijken, waartoe nu eens de heer Van Marquette, dan vveer „een Portugee- sche Jood David Palacho", dienst moesten doen, getracht de afgevaardigden der Noor- delijken tot de vredesluiting over te halen. ,,In waarheid willen zij spreken over iets geheel anders, over een "vele grootere zaak dan de krijgsgevangenen, en zoeken zij het middel tot een glimp van accoord", schreef een diplomaat van die dagen. Degenen onzer voorouders in Noord-Ne derland, die tot de anti-vredespartij behoor- den, en dat waren velen, hadden dan ook met deze krijgsgevangenen-conferen- ties niet veel op! Het succes is niet geweldig geweest. De vredezoekers hebben 't doel niet bereikt. Maar wat zij toch wel degelijk bereikt hebben, dat is dat beide partijen openlijke en officieele vredesconferenties zijn gaan houden, te Maastricht. Die zijn wel is waar weer afgesprongen. Maar 't geheele feit uit onze eigen vader- landsche historie toont, hoe de diplomatic zich soms van zulke middefen bedienen kan, en er een eindje mee opschiet. En dan mag ook nog wel gewezen op het groote vredes-tractaat van Amiens (1802), waarbij Europa in den Napoleonti- schen tijcf even tot rust is geraakt. Deze vrede, waarvan zooveel werd ver- wacht, is ook geboren uit besprekingen om trent de krijgsgevangenen! De commissaris der Fransche republiek, de heer Otto, die tot dat doel naar Londen heette te zijn gegaan, wist daar de kiem te leggen voor de preliminairen tusschen Frankrijk en Engeland, waaruit het trac- taat van Amiens geboren is. Wij halen deze historische herinnering aan, niet omdat wij zelve de atmosfeer reeds weer vredegroeizaam genoeg achten, om thans van uit Den Haag iets van zulke beteekenis te verwachten. Maar men kan nooit weten. En hoevelen zijn reeds met een stroohalmpje blij! TEE NEUZEN, 18 Juli 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand ongeveer 765.0 Zuid-Duitscbland. Laagste barometerstand 755.5 Hernosand. Verwachting tot den avond van 19 Juli Zwakke tot matige zuidelijke tot weste- lyke wind, meest zwaar bewolkt, waar- schijnlijk regen of onweersbuien, zelfde temperatuur. Nu weer te veel aardappelen. Volgend telegram is aan den Minister van Landbouw verzonden z/De Veveenigde Amsterdamscbe Grossiers in aardappelen, Vrijdagmorgen vergaderd, verzoeken Uw Excellence bewilliging te verleenen, de te Amsterdam aanwezige voor- raden aardappelen, welke verre de behoeften overtreffen en bij den detailhandel niet te plaatsen zijn, voor bet buitenland te mogen veilen op de door de Groentencentrale vast- gestelde voorwaarden bjj de Tuinbouw- vereeniging, directeur Akkerhuis, daar dit overscbot spoedig minderwaardig wordt en tot bederf overgaat, hetgeen groote ver- liezen aan de betrokken handelaren be- rokkent. Ook te Ter Neuzen konden de Dinsdag op de veiling voor bet binnenland gepre- senteerde aardappeis geen kooper vinden, waarom de party ook voor het buitenland werd geveild, wat een voordeel voor den verkooper was. Landstormjaarklassen 1900 en 1901. De Minister van Oorlog heeft de burge- meesters uitgenoodigd voor 25 Augustus a.s. aan den betrokken Commissaris derKoningin een opgaaf in_ te zenden van het getal van alie voor de jaarklasse 1900 en 1901 in bunne gemeente voor den landstorm inge- schreven personen, onder mededeeling dat de keuring voor deze jaarklassen vermoede- lijk in September en October 1917 zal worden gehouden. Toor zooveel noodig is er de aandacht op gevestigd, dat van de ingeschrevenen dier jaarklassen een deel wel en een deel niet, althans voorloopig niet tot dienst kan worden verplicht. Aanval van vliegtuigen, Omtrent den aanval van vliegtuigen, aan de Belgische grens, in den nacht van Zon- dag op Maandag, meldt de Z. K. Op eenige meters afstand van de Neder- landsche grens en het Sas-van-Genbfche grondgebied zijn Zondagnacht bommen ge- worpen op de wijk //de Stuiver" gemeente Selzaete. Ongeveer middernacht was het motorgeronk van het vliegtuig (sommigen beweren dat er meerdere machines waren) duidelijk te hooren ook is de ontplofflng der bommen gehoord. Naar verluidt, zijn meer dere projectielen in het kanaal beland. Het woonhuis van Floras de Clercq ligt ten gevolge van een treffer in puin. De Clercq, diens echtgenoote, en de schoonvader Aug. Steijaert zijn, volgenq^berichten, om het leven gekomen. Een 24jarig meisje werd levend onder het puin gevonden, terwijl 2 kinderen, die eveneens in het getroffen huis sliepen, ongedeerd bleven. Nederlander ter dood veroordeeld. In de maand April is de sleepboot-kapitein H. van de sleepboot Cor te Dordrecht, te Gent door de Duitsche overheid gevangen genomen onder verdenking van bet over- brengen van brieven. Langeu tijd is niets omtrent hem vernomen en thans is bericbt ontvangen, dat hjj door den krijgsraad te Gent veroordeeld is tot 3 jaar gevangenis- straf en tot de doodstraf. Er worden nu stappen gedaan om gratie voor hem te krijgen. Men schrijft ons uit Middelburg Gisterenavond te ruim elf uur ontdekte de groentenhandelaar J. Flipse, wonende op den hoek van de Schuiffelstraat en de Singelstraat, dat in de voorkamer op de eerste verdieping van zijn woning brand woedde, en dat de vlammen met groote kracht om zicb been sloegen het gevolg was dan ook dat bet vuur zicb ontzettend gauw uitbreidde. De ramen op de kamer, waar de brand uitbrak, stonden open en daardoor sloegen de vlammen spoedig het raarn uit en werden ook voorbjjgangers en buren op den brand opmerkzaam gemaakt, zoodat even later het brandsignaal door de stad klonk en van alle kant, bulp kwam opdagen. Intusschen had de beer Flipse alles gedaan om zyne vrouw en vier kin deren te redden en ook zjjn medebewoonster en haar twee kinderen. Gelukkig is, hoewel alien te slapen lagen en ook de beer F. zelf reeds was uitgeklead, geen menschen- leven te betreuren bij dezen, voor Middelburg zeidzaam hevigen brand. Dat het redden der kinderen niet zoo makkelijk was, bleek wel toen de beer F. verplicht was een der kleinen, met wien bij op het dak was geviucbt, van uit de goot, waar bet door de bitte niet meer te houden was, naar beneden te gooien op een door buren opgehouden bed. De beer F. zelf wist toen over daken weg te komen. Van het perceel zelf is niets meer overge- bleven, bet vrjj groote pand was in ruim een uur tjjd, geheel een prooi der vlam men en het kostte de brandweer en miii- tairen heel wat kracht om de belendende perceelen te sparen. Wel bekwamen deze waterscbade en ook kleine brandschade, maar de meermalen door omstanders uit- gesproken vrees, dat zeker het belendende huis aan de zjjde der Schuiffelstraat zou worden aangetast, is gelukkig niet bewaar- heid geworden. Het scbeen aanvankelijk of de waterleiding minder water gaf, althans met minder kracht, dan wij anders bjj branden waar namen, maar later werd het beter. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbekend, in de kamer waar de brand uit brak, was geen licht, maar wel stonden, zooals reeds gezegd de ramen open. Het huis was verzekerd evenals de inboedel, maar alles laag. Te ongeveer half een kon de brandweer ten deele inrukken. SAS VAN GENT. Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor 2 Ieden van den gemeenteraad brachten van de 307 kiezers 227 een geldige stem uit. Herkozen werden de heeren P. J. Hame- lijnck met 123 en V. Verscbaffel met 117 stemmen. Verder waren 101 stemmen uitgebraebt op den heer J. C. J. Warrens en 12 op den aftredenden beer P. Wauters, die ver- zocht had niet meer in aanmerking te komen. Heden, Woensdag, heeft plaats de ver- kiezing voor een lid van den gemeenteraad in verband met de ontslagneming van den beer E. Buijsse. De stemming is bepaald op Vrijdag 27 Juli a. s. KOEWACHT. In de vergadering van stembevoegde in- gelanden van den polder Oud Beoostenblij Bezuiden, Dinsdag alhier gehouden, werd aan den beer Aug. IJsebaert, op zijn ver- zoek wegens hoogen leeftijd eervol ontslag verleend als ontvanger-griffier onder dank- betuiging voor de diensten gedurende meer dan 55 jaar aan den polder bewezen. In zijne piaats werd benoemd de heer A. P. J. de Blieck, gemeente-secretaris alhier. BOSCHKAPELLE. Onder zeer veel blijken van belang- steiling vierde het krasse echtpaar Jans,en Dobbelaar, wonende in de wijk Luntershoek, zijn gouden huwelijksfeest. In een grooten stoet, waarin verscbillende landbouwers uit hunne buurt met bunne rijtuigen en een versierden wagen deelnamen, reed men naar d^kerk ter bijwoning eener H, Mis van dankbaarbeid. Na afloop werd door alien, de jubilarissen met hun zood, de landbouwers met hunne echtgenooten, defeestcommissie, fatnilieleden en buren de koflie gebruikt, en keerde men terug naar de prachtig versierde woning van bet gouden echtpaar. Na den middag waren alien de gast van den heer Jac. Dekker, op wiens bofstede Jansen reeds jaren werkt, en bet was reeds laat toen het buitengewoon geslaagde feest daar eindigde. Pracbtige cadeaux werden aangeboden. ST. JANSTEEN. Bij de herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad op 17 dezer waren uitge braebt 282 geldige stemmen, van onwaarde 8. Hiervan verkregen de heeren A. Aerts 187, P. A. de Block 74, J. C. Corneiissens 117, en B. v. d. Goore 92 stemmen. Alzoo zijn gekozen de heeren Aerts en Corneiissens. De heer J. J. Rottier alhier betaalde Maandag een postwissel aan den postbode uit, en legde zijn zakboekje op de venster- bank. Hij werd even binnen garoepen en vergat bet boekje mee te nemen waarin zicb (een bedrag van ruim f 250 bevond. Toen hij er aan dacbt was het boekje en bet geld verdwenen. De politie doet ouder- zoek, doch alles tqt heden vruchteloos. BRESKENS. Door Ds. Job. A. Raams te Ascb (G.) is het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier aangenomen. Verbod van gebruik van tarwe, rogge, peul- vruehten, boekvveit als voedingsmiddel voor dieren. De Minister van Landbouw heeft onder intrekking zijner bescbikkingen van 3 Pebr. 1917, „St. Ct." no. 29 en van 15 Maart 1917 //St. Ct." no. 63, bepaald: I. Het is beboudens zijne bijzondere toe- stemming of die van den Minister van Oor log, met ingang van heden verboden A. tarwe, rogge, peulvruchten en boek- weit te verwerken tot voedermiddel voor dieren of te vermengen met voedermidde- len voor dieren B. tarwe, rogge, peulvruchten en boek- weit, gedorscbt of ongedorscht, verwerkt of onverwerkt, gemengd of ongemengd met andere stoffen, als voedermiddel voor dieren te gebruiken. 1L. Het onder I bepaalde is niet van toepassing op paarden-, wier-, schapen-, duivc-n- en Waalsche boonen. Veevoeder uit afvaL Professor van Calcar te Leiden heeft 'n nieuw soort veevoeder uitgevonden. Het wordt bereid uit afvalprodukten. Minister Postbuma heeft door een commissie de zaak laten onderzoekea en de uitslag was gun- stighet nieuwe produkt is als opfok- voeder stellig en als mestvoeder waar- schijnlijk zeer bruikbaar. Het voeder is in sommige opzicbten zelfs beter dan ma'isen gerst. Minister Postbuma heeft nu een ont- werp ingediend, waarbij wordt voorgesteld van Rijkswege een proef-installatie op te ricbten, die bet nieuwe veevoeder zal moe- ten bereiden. Een fabrieksgebouw met bij- behoorende installatie zal worden opge- ricbt. De bedoeling is, hiermee bet par- ticulier initiatief voor te licbten, zoodat zoo spoedig mogelijk overal in het land het nieuwe veevoeder door particulieren ver- vaardigd kan worden. De kosten van de Rijks-installatfe zullen 60.000 bedragen. Ongedorschte granen en peulvruchten. De Minister van Landbouw heeft bepaald Art. 1. De aflevering van ongedorschte granen en peulvruchten is verboden. Art. 2. Yervoer van ongedorschte granen en peulvruchten zal behoudens tegenbewijs beschouwd worden als begin van uitvoering eener aflevering als in art. 1 verboden. Art. 3. Onder het vervoerverbod in art. 2 is niet begrepen het vervoer van het land naar de opslagplaats van den verbouwer, alsmede het vervoer, waarvoor door flen Regeeringscommissaris voor de Rijksgraan- verzameling vergunning is verleend. Art. 4. Onder granen wordt in deze regeling verstaan wintertarwe, zomertarwe, spelt, winterrogge, zomerrogge, wintergerst, zomergerst, haver, evene, boekweit en kaua- riezaad. Onder peulvruchten wordt in deze regeling verstaan veldboonen, (wier-, paarden-, dui- ven-, schapen- en waalsche-), alle soorten groene erwten, inbegrepen gele erwten, alle soorten grauwe erwten, alle soorten bruine, .gele en witte boonen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in bare zitting van 17 Juli de volgende vonnissen uitgesproken A. v. M., oud 19 j., werkman te Moer- beke, gedetineerd, is wegens poging tot uitvoer veroordeeld tot 6 weken gevang. met aftrek der preventieve hechtenis. C. d. V oud 18 j., scheep3werkman en A. P., oud 22 j., landbouwer, beiden te Koewacht, gedetineerd, zijn wegens als voren veroordeeld elk tot 6 weken gevang. met aftrek der preventieve hechtenis. E. B., oud 17 j. te Koewacht, is vvegens als voren veroordeeld tot 1 maand gevang. T. V., oud 36 j., werkman, zonder vaste woonplaats, is wegens wederspannigbeid veroordeeld tot 14 dageD gevang. D. F. B., oud 29 j., velda'rbeider te Zuiddorpe, gedetineerd, is wegens poging tot uitvoer veroordeeld tol 6 weken gevang. met aftrek der prev. hecht. Heden werden de navolgende zaken be- handeld A. H., oud30 j., bierhuishouder en vlashan- delaar A. J., oud 18., vlas'bewerkersknecht L. J., oud 26 j., veldarbeider, alien te St. Jansteen, werden ten laste gelegd dat zij op 5 Juni 1917 te St. Jansteen C. de Jonge, huisvr. E. Roegiest hebben mis- handeld, door haar met aarde, steenen, stukken hout en stokken te gooien, tenge- volge waaraan zij aan het hoofd werd ver- wond en veel pijn bad. Eisch H., vrijspraakA. J. en L. J., beiden 10 boete of 10 dagen hecht. E. d. P., - oud 31 j., veldarbeider te Philippine, werd beklaagd dat hij op 3 Juni 1917 te Philippine opzetteiijk aan E. v. d. Yelde, huisvr. H. Vincent, in haar tegen- woordigheid beleedigende woorden heeft toegevoegd. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. J. F. v, I., oud 56 j., scbippersknecht to Graauw, was gedagvaard ter zake dat hij op 26 Mei 1917 in de woning van C. Duurinck zicb bevindende, niet. heeft voldaan aan de vordering van den eigenaar en namens den eigenaar gedaan en daarna den rijksveldw. Graafscbepe heeft misban- deld, door hem te slaan, te stompen en te schoppen. Eisch 14 dagen gevang. A. D., oud 26 j., kleermaker, wonende te Sas van Gent, werd beklaagd dat hij op 5 Juni 1917 te Sas aan Gent, Maria Steen- beke heeft beleedigd. Eisch ontslag van rechtsvervoiging. A. S., oud 26 j., metselaar te Eede, had op 26 Mei 1917 te Eede L, van Belegbem misbandeld, door hem opzetteiijk geweld- dadig met een klomp 2 maal op het hoofd te slaan, tengevolge van welke handelingen deze aan zijn hoofd bloedend verwond was, die hem veel pijn veroorzaakte en hij daarna bewusteloos op den grond is gevalleu. Eisch 15 boete of 15 dagen becbt. E. B. H., oud 52 j., schipper te Sluis, was ter verantwoording geroepen dat hij op 22 Mei 1917 te Sluis heeft mishaudeld Edemond Willemkens, door hem opzetteiijk op den grond te gooien en hem verder te mishandelen, o. a. door hem in 't water te gooien en hem bij de keel te houden om hem onder water te duwen. Eisch 15 boete of 15 dagen hecht. F. E. M. v, H., oud 20 j. te Ede, werd bekiaagd dat bij op 17 Juni 1917 te Sluis in de Nieuwstraat een voor de woning van P. Lobel staande stoel heeft vernield of beschadigd. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. J. T., oud 70 j., veedrijver, wonende te Oostburg, werd ten laste gelegd dat hij op 25 Mei 1917 eenige stukken rondbout en een stuk plank, welke toebehoorden aan P. J. de Smit, heeft weggenomen. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. J, L. B., oud 19 j., landbouwersknecht, was ter verantwoording geroepen ter zake dat hij in den nacht van 9 op 10 Junijl. toen hij een rijwiel zonder licht bereed en de rijksveldw. brigadier J. van Splunter hem aanriep om halt te houden, daaraan niet heeft voldaan, maar integendeel harder is doorgereden. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. M. d. V., oud 64 j., vrouw van K. J. M., wonende te Eede, werd ten laste gelegd drft bij op 23 Juni 1917, niettegenstaande haar bet verblijf in het bezette gebied van Zeeland was ontzegd, tocb daarin is terug- gekeerd. De offieier van justitie eisch te 15 dagen met aftrek der preventieve hechtenis en dientengevolge invrijheidstelling. De rechtbank wees dienovereenkomstig vonnis en stelde beklaagde in vrijbeid. Een zelfde misdrijf werden A. F., oud 22 j., werkman en A. V., oud 26 j., werk man, beiden te Nieuw-Namen, gedetineerd, die niettegenstaande zij uit bet bezetta gebied van Zeeland waren verwijderd, den 25 Juni jl. daarin waren teruggekeerd. Eisch ieder 13 dagen gevang. met aftrek der preventieve hechtenis en invrijheid stelling. De rechtbank wees aldus vonnis. Kind ontvoerd. Van mejuffrouw De K. te Goes, die met haar drie kinderen een uitstapje maakte naar Vlissingen, werd. toen zjj zich een oogenblik verwijderde, een der kinderen meegetroond door een vreemd persoon. Dadelijk deed zij aangifte by de politie en deze mocht het gelukken, na den geheelen middag gezocht te hebben, de kleine op te sporen en aan de radelooze moeder terug te geven. Schoolbezoek. Vrijdagmiddag was er van de leerlingen der 5e en 6e klasse van de openbare school te Schore slechts den present. De andere waren aan het bessen plukken. Om die- zelfds reden waren er van de 40 leerlingen der Se en 4e klasse slechts 12 aanwezig. Ruim een vierde ongeidig! Bij de jongste raadsverkiezing in de ge meente Smallingerland bleken van de 1252 uitgebrachte stemmen er van onwaarde te zijn 324. Door den bliksem gedood. Te Wierden is bet 14jarig zoontje van den landbouwer E. Kiekebeld, terwijl bij met de schapen in bet veld was, door den blifcsem gedood. Een buurjongen, die in zijn nabijheid was, werd tegen den grond geslagen, doeb kreeg geen letsel. Een misplaatste „aardigheid". De vorige week werd te lJmuiden in de haven een fleseh gevonden met een briefje, meldende dat de stoomtrawler //Julie Streiff" op een mijn was geloopen. Thans is be- doeld vaartuig behouden te IJmuiden binnen- geloopen. Gedood. De 20jarige artillerist W. is Maandag bij oefeniagen met een voorspan munitie- wagen te Zaltbommel gevallen. De wagen ging hem over de borst, waardoor W. terstond dood was. Lijnolie in beslag genomen. Door de douane te Oldenzaal zijn niet minder dan 48 vaten lijnolie, bestemd voor uitvoer naar Duitscbland in beslag genomen. De vaten waren verborgen in 2 wagons onder een party mosselsehelpen. De zen- dingen kwamen uit Bergen op Zoom. De smokkelaarsgestichten. Te Veenbuizen wordt thans bet tyreede gesticht ingericht. om veroorde«lde smokke- laars hun straf te laten ondergaan. In bet eerste gesticht bevinden zicb thans reeds 1200 smokkelaars. Nabij Maastricht is er ook zoo iets, een oud kasteel. 't Moet er nogal genoeglijk zijn. (N. v- d. D.) Een kloek redder. Zaterdagmorgen viel een zesjarig knaapje nabij de spuisluis te lJmuiden in het water. Een passeerend soldaat bedacht zicb geen oogenblik en sprong bet, in weerwil van zijne voile wapenuitrusting, onmiddelljjk na. Hij mocht bet genoegen smaken bet kind te redden, maar zou bijna zelf verdronken zijn door bet gewicht van zijn ransel en gevulde patroontasschen. Andere soldaten haalden hem door bandreiking weer op bet droge. Hulp geweigerd! Het O. M. bij bet kantongerecht te Emmen eiscbte 25 boete of 30 dagen hechtenis tegen twee ingezetenen, wegens bet weigeren van hulp bij den grooten veenbrand. Noodlottig toeval. Het Zeedijk-publiek te Amsterdam heeft zich Zondagavoud niet onbetuigd gelaten en is door zijn optreden de oorzaak ge weest van een noodlottig ongeluk. Eenige agenten arresteerden bij de Nieuwebrug, in de buurt van de Prins Hendrikkade, een persoon, die onder den invloed van den drank was en bet, naar het oordeel der politie, wel een beetje al te boot maakte. Deze arrestatie giug gepaard met verzet van de zijde van het publiek, dat uit de Warmoesstraat en Zeedijk was komen opdagen. De agenten probeerden ruim baan te maken, wat niet lukte. Een hunner trok toen zijn revolver alle agenten zjjn in verband met de onlusten nog van vuurwspenen voorzien en wilde een f-chot in de lucbt lossen. Een der om standers gaf, juist op '1 moment-, dat de politieman afdrukte, een klap op zijn arm, waardoor de kogel in piaats van de lucbt in te gaan, recbtuit ging en een jongen trof, die op zijn flats voorbijreed en niets met bet relletje te maken had. De kogel verwondde zijn band, waardoor opneming in bet Binnen-Gasthnis noodzakelijk was. Bebalve de bescbonkene, werden nog twee verzetplegers geboeid naar het bureau gebracht, alwaar een hunner na zijn ver- hoor, op vrije voeten werd gesteld. De beide anderen werden achter slot en grendel gezet. Een beruchten inbreker. De Haagscbe Courant meldt, dat de recherche aldaar een beruchten inbreker C. heeft gevangen genomen. In den loop van dit jaar werd in tal van pensions in Den Haag inbraak gepleegd. Veelal werd er zilverwerk vermist en nu gescbiedde bet herhaaldeljjk, dat bjj opkoo- pers zoowel in den Haag als in Amsterdam, Rotterdam, en Utrecht zilver, van diefstal afkomstig, door de politie werd in beslag genomen. Vroeg men den opkoopers, van wien zij bet zilver hadden gekocbt, dan gaven zij meestal een geljjkluidend signale- ment van een persoon op. Daar dit sig- nalement dikwijls duideljjk en tot in bijzon- derheden werd opgegeveu, berkende de Haagscbe politie er een //ouden bekende" in, een zekeren C. een berucht inbreker,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2