kanselier het vooral als zijn doel beschouwt de binnenlandsche eenheid te handhaven en, zoo noodig, te herstellen en dat hij onge twijfeld de bondgenootschapspolitiek van zijn voorganger zal handhaven. De Al-Duitsche Deutsche Tageszeitung" verklaart, dat zij volkomen onbevpngen te- fenover den nieuwen rijkskanselier staat en begroet in hem een man van groote kennis en bekwaamheden, met krachtigen wil, die he'rhaaldeiijk moeilijke vraagstukken met goed resultaat heeft opgelost. De „Lokal Anzeiger" schrijft: De nieuwe kanselier dankt het vertrouwen dat in nem gesteid wordt, aan de energie en de scherp ziendheid die hij getoond heeft bij zijne pogingen om het Duitsche volk tot „vol- bouden" onder atle omstandigheden en in niet a! te drukkenden vorm in staat te stel- len. Zoo het hem gelukken mocht voor het Duitsche volk een leider te zijn, die gevvoon is te overwinnen en wilskracht bezit, dan zal het Duitsche volk, dat naar een doel bewusten stuurman en leider snakte hem gaarne volgen." De „Vossische Zeitung" schrijft: „De doelbewuste energie en het krachtig kun- nen van Michaelis zijn in den loop van de- zen oorlog reeds op de zwaarste proef ge steld. In alle ambten die hij heeft waarge- nomen, heeft hij bewezen een man van on- gewone kracht en scherp oordeel te zijn. Bovendien is hij een werker, die nooit moe- deAvordt en wien de inspannendste bespre- kingen en de scherpste debatten spoorloos zijn voorbijgegaan." Het „Berliner Tageblatt" is van meening dat de opvattingen omtrent den nieuwen rijkskanselier zeer uiteenloopen. Bij het groote publiek is hij bekend geworden door de uitmuntende, zeer energieke redevoering, welke hij in Maart jl. in het Huis van Af- gevaardigden over het voedingsvraagstuk heeft gehouden. „Het is thans de plicht van den Rijksdag, den kanselier te vragen, hoe hij zijn programma van vereeniging wil nitvoeren. Men heeft de volksvertegen- woordiging niet om hare meening gevraagd. paar mijnen ontploften en bovendien aan den horizon schepen zichtbaar waren, ver- moedeiijk Engelsche, die met zoeklichten werkten, waardoor flikkeringen ontstonden, die aan kanonvuur deden denken, meende de kustwacht dat een gevecht op komst was. Te meer omdat de Duitsche schepen zich verwijderden. Hierop werden de Hol- landsche autoriteiten gewaarschuwd en werden de Kortenaer" en een zestal tor- pedobooien uitgezonden. Zg keerden echter onverrichter zake terug. Thans is het voor de volksvertegenwoordi- ging zelve zaak, hem die vraag te stellen en er met de onmisbare vastberadenheid voor te zorgen, dat zijn antwoord met den eisch der meerderheid en met de groote eischen des tijds overeenkomen". De Tagliche Rundschau schrijft: „Wij juichen deze keuze van onzen Keizer toe en gelooven dat het volk en de partij hem vol vertrouwen tegemoet zullen treden. Wij hebben aan Michaelis, een aan Hindenburg en Ludendorff verwante natuur van onge- wone energie en krachtigen wil." De Post zegt: Het schijnt dat juist de zakelijk-ernstige wijze waarop Michaelis zijn werk verrichtte, hem in den tegenwoor- digen moeilijken toestand tot de geschik- ste persoonlijkheid maakte om de verwarde erfenis van Bethmann-Hollweg te aanvaar- den. Zijn taak schijnt intusschen moeilijk genoeg." Over de wijze waarop Michaelis haar denkt te vervullen is tot dusverre nog niets bekend geworden. Aan het Russische front wordt de strijd bij Kaloetsj krachtig voortgezet. Maar door het ontbreken van Russische berichten is nog niet na te gaan, met welk gevolg. Het Duitsche bericht meldde, dat de strijd aan de Lomnitza-linie krachtig opleefde, tenge volge van sterke Duitsche verkenningen; -slechts kieine Russische afdeelingen traden er weifelend op en hunne aanvallen werden totaai afgeslagen. Dat zou er op wijzen, dat door het ingrijpen van sterke Duitsche af deelingen de strijd bij Kaloetsj ten gunste der Centralen was gewijzigd. Maar nierom- trent bestaat niet de minste zekerheid. Het is immers mogelijk, dat generaal Kornilof, na de hevige gevechten der laatste dagen, zijn troepen moet reorganiseeren, de ge leden verliezen moet aanvullen, de a.mmuni- tievoorraden moet completeeren en zijn leger eenige rust moet gunnen. Evenals dat tusschen de eerste aanvalsbeweging in de eerste dagen van Juli, en de tweede, in de Jaatste dagen plaats had. Het plan van Kornilof schijnt te zijn, uit het Zuid-Oosten in de richting van Lemberg op te rukken, pogend de Duitsch-Oosten- rijksche steliingen tusschen Kaloetsj-Halitsj- Stanislau en Lemberg in de flank te val- len. Maar het is evenzeer mogelijk, dat hij zijn aanvallen op de Duitsch-Oostenrijksche linies voortzet, om te pogen een doorbraak ie verkrijgen. Een Havas-telegram zegt, dat de Russen; door hun snelle beweging, hun tegenstan- ders belet hebben de artillerie en het an dere belangrijke oorlogsmateriaal in veilig- heid te brengen, dat in de genomen stel iingen aanwezig was, zoodat de buit zeer groot was. Aan het Westelijk front deden de Engel- schen een aanval bij Nieuwpoort, om de veriorerr'steliingen aan den Yser terug te nemen; volgens het Duitsche bericht wer den zij afgeslagen. Het Engelsche bericht maakt van dien aanval geen melding. Op verschillende plaatsen, aan het Weste- lijk front, werd weder hevig gevochten. Het Duitsche bericht maakt nog melding van de krachtige aanvallen aan den linker-Maas- oever, bij hoogte 304, waar de loopgraven, die de Franschen den 8en Juli namen, wer den heroverd. Het Fransche bericht meldt echter, dat die aanvallen in" het Fransche vuur mislukten. TEE NEUZEN, 16 Juli 1917. Het weerbericht van het mefceorolo- gisch instiiuut te De Bildt van heden iuidt aia volgt Hoogste barometerstand cngeveer 765.0 Zuid-Duitschland. Laagste barometerstand ongeveer 755.0 Oost-Pruissen. Verwachting tot den avond van 17 Juli Meest matige zuidwesteljjke Jot zuidooste- Iijke wind, meest zwaar bewolkt, waar- schjjnljjk regen of onweersbuien, zelfde temperatuur. Ongewenschte bezoekers. In den afgeloopen nacht was bier boven de stad duideljjk waar te nemen hetpasseeren van een vliegtuig, na eenigen tjjd werd bet motor-geronk (te zien was er niets) weer boven de stad boorbaar en leek bet wel of de vliegenier zich ongeveer een kwartier boven onze stad en omgeving bewoog. Naar we hedenmorgen vernamen hebben uit Belgie gekomen personen medegedeeid, dat er bommen geworpen zgn op Selzaete, op de suikerfabriek der firma Tydgadt. Een bom is neergekomen aan de ,/Laatste Stuiver", even over de grens. Daar zouden 2 volwassen personen en een kind gedood zijn. Posterijen en telegrafie. Voor het examen om aangesteld te worden als kantoorbediende op het post- en tele- graafkantoor alhier zjjn geslaagd Maatje 0. Harte en Andr. Herrebout Gz. alhier. Overgangsexamen. Aan de gemeente H. B. S. alhier zgn bevorderd van de I Ve naar de Ye klasse P. Blank- stejjn van Zaamslag, J. H. ten Eaate van Axel, J. J. Koljjn, A. C. Mulder, L. J. de Ryke van Zaamslag en J. A. Solleveld. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de klasse 111b naar 1YMa'van D:s van Zaamslag, Aa van Dixhoorn van Hoek, H. A. E. Kramer, Da R. E. van der Moer, G.de Regt van Zaamslag, H. G. Rocnat, sa SonnevylZe. Her-examen P. P. 0. M. Koch (meetkundeX Niet bevorderd 2 leerlingen. Omtrent de toelating tot (je klasse II lb, waar voor door een aantal leerlingen der klasse IJla (der M. U. L. 0. school) examen werd gedaan, kon, bljjkens door de belang- hebbende ouders ontvangen bericht, nog geen defioitieve uitslag worden medegedeeid, daar het hoofd der M. U. L. 0. school weigerde aan den directeur der H. B. S. inzage te geven van de door die leerlingen op hun rapport behaalde cgfers, en deze voor de beoordeeling, in twjjfelachtige gevallen, noodig werden geacht. Naar we vernemen werd ook door een lid der Commissie van toezicht te vergeefs op het geven van inzage dier cgfers aan- gedrongen. Zaterdagmorgen zijn even wel aan de leer lingen der klasse Ilia de rapporten uitge- reikt, nadat die der le en 2e klasse hun rap port reeds Vrijdagavond hadden ontvangen. Aan de M. U. L. 0. school werden be vorderd Van de lie klasse Daar klasse Ilia R. Begheyn, S. Blanksteyn van Zaamslag, B. de Brouwer van Hulst, L. van Dis van Zaamslag, M. Dgkwel van Axel, M. Hamer- linck van Westdorpe, W. Hamerlijnck van Sas van Gent, T. Koifer van Axei, P. de Kraker van Hoek, G. Rammeloo van Phi lippine, B. van Sluis van Axel, Joz. de Smidt van Sas van Gent, S. de Vries, Fr. Wisse van Zaamslag en A. Beukenhorst* van Sluis. Niet bevorderd 20 leerlingen. - van de le naar de 2e klasse J. Blank- n van Zaamslag, A. Dees van Hoek, C. Dees en P. Dieleman van Axel, A. van Dixhoorn van Zaamslag, R. van Dommelen* van WalsoordeD, Tj. Duizendstra, C. Gast van Axel, J. Raan, J. Klaassen, J. Koene, M. Kohler, CI. de Nocker van Sas van Gent, L. Nolson* B. van Opdorp van Hoek, Fr' van Overbeeke, L. Ribbens, J. Selleslachs*, Wiemes van Axel, B. van Wjjck en C. Zeeuw. Niet bevorderd 10 leerlingen. met een aangeduide leerlingen zjjn voorwaardeljjk bevorderd en zjj bjj wier naam geen woonplaats is vermeld wonen te _Ter Neuzen. dieke spuien onderrinden, omdat de kracht van het water gebroken is, eer het daar komt. Een rechtstreeksche loevoer door een mlaat aan de Vluchthavea zoude meer resultaat opleveren. Mocht waar zijn wat van andere zjjde beweerd wordt, dat het euvel te zoeken is in_ het rioolstelsel, n.l. dat de afvoer- capaciteit van de buizen aan do midden- haven te gering is en ook dat de ligging van sommige riolen verkeerd is (op het oogenblik laten die van de Tholensstraat hun water terugvloeien naar dat in de Viooswijkstraat) dan is wellicht te over- wegen of niet een ander middel tot afvoer (bij regenbuien) kan ingericht worden, in het installeeren eener pomp bg he.t samen- vloeien der riolen van de Viooswijkstraat, Schoolweg, Donze-Visserstraat en Tholens straat en dan van nog grootere capaciteit dan die aan de middenhaven, die het hemelwater van de straat zoude kunnen houden en dat afvoeren in het kanaal. Gezien de kosten der pomp aan de midden haven ingericht, ware dat wellicht de minst kostbare oplossing. Een muzikaal bezoek. Zooals door ons was aangekondigd, bracht bet fanfarengezelscbap ^De Scheldegalm" van Hansweert, dat gisteren een plezierreis maakte via Walsoorden en Hulst, ook een bezoek aan Ter Neuzen. Bg de aankomst werd de tuin van de Buiten-Societeit" ter beschikking van het gezelschap gesteid. Daar men ook een kijkje wilde nemen in de stad, werd allereerst gevolg gegeven aan het voornemen, daar eenige muziekstukken uit te voeren. Door het vroege uur in den namiddag was de opkomst niet groot. Door de muzikanten werd onder leiding van den directeur, den heer Van den Brink, een concert gegeven, waarin enkele nummers werden uitgevoerd, waarmede dit kranige gezelschap in concour3en in de derde afdee- ling een eersten prjjs wist te behalen. De instrumenten klonken over het alge- meen welluidend en de uitvoerders bleken uitstekend va9t te houden a3n de leiding van den directeur. De vernieuwde kennis- making met het gezelschap dat nu bjjna 24 jaren geleden ter gelegenheid van een festival Ter Neuzen bezocht, was gunstig. Na afloop van het concert verspreidden de leden van het gezelschap zich in de stad. Tegen den tijd dat ze met de stoomboot naar Hansweert zouden terugkeeren ver- zaraelden zg op- de Markt en trokken, onder bet uitvoeren van marschen, om- stuwd door een groote menigte, naar de aanlegplaats. De DE VERMEENDE ZEESLAG. Men meldt uit Den Helder De geruchten over een zeeslag nabij de Rust van onze Noord-Hollandsche eilanden, izjjn ontstaan door een loos alarm van de kustwacht. Als gewoonlijk was een Duitsche flot- tielje, bestaande uit ongeveer 20 schepen (torpedobooten, mijnleggers en lickte krui- gers) bezig in het mijnveld. Doordat een Nog steeds overstroomingen. i In den nacht van Zaterdag op Zonda<* orak weder een donderbui boven onze stad los, welke gepaard ging met een overvloedigen regenval. Velen waren belangstellend, hoe onze riolen zich houden zouden. Het was afgaand water. De z. g. Varkensbuurt en de Achterweg stonden weer voor een groot deel blank en ook in de Viooswijkstraat zagen de bewoners van het laatste gedeelte bet water weder de straat blank zetten, zoodat zij aanstalten maakten om in de benedenvertrekken tapijten en matten op te nemen en verdere maatregelen te nemen. Ditmaal kwam het water echter niet over de trottoirs, zoodat het voor hen goed afliep Ondertusschen is dit toch een onhoudbare toestand. Er beerscht nog steeds strgd van mee- mngen, De eene meening blgft het euvel zoeken in onreinheden der riolen, vooral me achter de Tholensstraat, die voor het schoonhouden niet veel nut van het perio- De „Agiena" opgebraeht. Zondag voormiddag zgn hier aangekomen Kapt. G. P. de Vries, en drie man uitma- kende de bemanning van de te Schiedam tehuisbehooreyde Zeetjaik „Agiena" met eene lading glas d.d. 11 Juli j.l. van Rot terdam vertrokken naar Havre. Bedoeld schip is den 12 Juli door een Duitsch water- vliegtuig in de Noordzee aangehouden, later overgegeven aan sleepbooten en opgebraeht naar Zeebrugge. De bemanning is via Gent Selzaete over de grenzen gezet en door de zorg van den waterschout voortgeholpen naar Schiedam. Buiten vervolging gesteid. Bij beschikking der rechtbank te Middel- burg is D. Z52 jaar, herbergier te Koewacht (Zand), beklaagd van meineed, buiten vervolging gesteid. Verblijf ontzegd. Door den commandant der stalling van de monden der Maas en der Schelde (Com mando Zeeland) is het verblgf in Zeeland ontzegd aan Cornelis van de Pas geboren 25 Maart 1886 en Marinas van de Pas, geboren 7 October 1886 werklieden wonende te Schoondijke van nationaliteit Nederlanders, wegens het betrokken zijn bg den smokkel- handel. Uitvoerverbod van roet. Bij Kon. besluit van 13 dezer is de uit- voer van alle roet verboden van den dag der afkondiging van dit besluit (14 dezer). De Kroon behoudt zich voor dit verbod tgdelijk op te kefien of iu bijzondere ge vallen daarvan ontheffing te doen verleenen. Smokkelen. De douane-beambten te Hansweert hebben aan boord van het schip ,/Rhenauia 36" een partg vet en zeep ontdekt, bestemd om frauduleus naar Antwerpen uit te voeren. Schipper en vrouw zijn gevankelijk naar Middelburg gebracht. Distributie van kaarsen. Door de Toewgzingscommissie voor Kaarsen en Schemerlichten is aan de burge- meesters bericht, dat, naar aanleiding van de door hen verstrekte gegevens en den beschikbaren voorraad van genoemde ver- lichtingsartikelen, een toewijzing plaats had van een beperkt aantal pakken kaarsen en doozen schemerlichten, uitsluitend voor fculp van de licktlooze gezinnen. (Hieronder wor den verstaan zg, die noch van gas-, noch van electrisch licht gebruik maken.) De commissie kan slechts een tweede Besmettelijke ziekten. 7ar, 4 10 Juli zgn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondneidsraad gekomen Roodvonk 1 geval te Aardenburg, 1 te Hulst, 11 te Middelburg, 1 te Serooskerke (W eu 1 te Vlissingen. Dipkteritis: 1 geval te Groede en 1 te Yerseke. Distributie van huisbrankolen en turf. De directeur der Rjjkskolendistributie heeft aan de brandstoffencommissie de rege- ling in zake de huisbrand-rantsoeneering doen toekomen. Deze komt hierop neer Particuiiere personen. Hroep a. (particuiiere personen) omvart 7 klassen. Voor deze werd de hoeveelheid te verstrokken brandstof geregeld naar gelang van het aantal haardsteden. De hoeveelheid te verstrekken kolen wordt berekend voor het tgdvak van 1 October tot 1 April, terwgl voor de woningen met 1 en met 2 haardsteden, voor 1 Oc tober e-rentueel 2 H.L, toeslag zal worden verleend. De verstrekking wordt aldus berekend voor klasse 1 woningen met 1 haardstede 10 H.L., voor klasse II, woningen met 2 haardsteden 10 H.L. (deze hoeveelheid wordt verstrekt, ook al gebruiken de bewoners kookgas), voor klasse III, woningen met 3 haardsteden 22 H.L., voor klasse IV, met 4 haardsteden 30 H.L., voor klasse V, met 5 haardsteden 36 H.L, voor klasse VI, woningen met 6 haardsteden 42 H.L., voor klasse VII, woningen met 7 en meer haard steden 48 H.L. Basis voor de vaststeJliDg der rantsoenen is de hoeveelheid, die klasse 1 gedurende het stookseizoen (1 October1 April) bg een normalen winter en bg een tot het ■iterste doorgevoerde zuinigheid behoeft. Deze hoeveelheid wordt bepaald op 10 H.L. steenjrool, (onder steenkool te verstaan kachelkolen, anthraciet en eierbriketten. Het systeeru is, dat in het algemeen de klassen I en II geen kolen ontvangen voor 1 October, maar door de brandstoffen- commissies voor haar de noodige kolen worden gereserveerd. Deze worden dan geregeld vanaf 1 October a. s. bg kieine hoeveelheden verstrekt. Voor de klassen 1 en II wordt het koken op gas niet op het rantsoen in mindering gebracht. Wel bg de klassen III en hooger en wel vpor het tijdvak 1 Mei-1 October per maand 1 H.L., dus in totaai 5 H.L. steenkolen. Op gas kokend, bedraagt dus bet rantsoen voor klasse III 17 H.L., voor klasse IV 25 HL. enz. Bij de alievering der iahtsoenen is aan te nemen, dat 1 ILL. sreQnkool in sfcook- waarde gelijk staat met 11/9 H.L. cokes, of circa 300 stuks bruiukolenbrikeiten mat turf is niet een vaste maatstaf voor vergelijking te treffen. la de plaats van 1 H.L. steenkool kun nen in het algemeen 360400 turven ver strekt worden. De Rgks-kolendistributi8 hoopt voorts nog in staat'te ziju, voor aanmaakturf ge- ringe hoeveelheden ter beschikking te stellen. SLUISKIL. De pleehtige inwijding van de R. K. school alhier had Zondag j.l. plaats. Een week geleden had zich een Comite daarvoor gevormd. Het bestuur daarvan, bestaande uit de heeren Colsen, Krijger, v. d. Biit, Anjoul, Meert, Heeffer en Kalle koos eenige meisjes uit, die zich zouden belasten met het inzameien van gelden bjj de ingezetenen voor dit feest en de ver- sieringen binnen en buiten de school aau te brengen. Het inzameien der gelden slaagde buiten- gewoon naar wensch. Ruim 200 bracht de coilecte daarvoor op, zoodat men daar- mee nog al wat kon yerrichten. Van de kerk tot de school was er een laan van sparren,_ versierd met allerlei kroonsels, voor de kerk een eereboog met dit opschrift Lof en dank aan God. boog verderop prjjkt met Gebruik van gaskacheL De distributie van gas voor verwarming gedurende het stookseizoen (4 Oct.—1 April) vormt een onderdeel der brandstoffendistri- butievoor het gebruik van een gaskachel of gashaard wordt van het rantsoen 6 HL. afgetrokken. Getracht zal worden aan de klassen D1 en hooger voor 1 Oct. a.s. een deel van het rantsoen te verstrekkenechter eerst nadat door de brandstoffen-commissies voor klassen 1 en II een. evenredig deel der winterbehoefte is gereserveerd. Ceutrale verwarming. Voor klasse VIII (centrale wordt bet rantsoen bepaald van het verbruik gedurende stookseizoen. Andere groepen. verwarming) op de helft het vorige toewjjzing doen, en wel voor de maanden Augustus, September en October a. s. Toe- gewezen worden pakken kaarsen en doozen schemerlichten. Van de doozen schemer lichten kunnen de burgemeesters desver- langd een grooter aantal aanvragen. Nu sedert 2 Juli jl., zg het ook in be- perkte mate, ook petroleum aan particulieren voor kook- an lichtdoeiemden wordt ver strekt, is (in tegenstelling met de vorige maal) den burgemeesters de vrijheid gelaten, de toegewezen kaarsen en schemerlichten te distribueeren vclgens hun goeddunken. Deze hoeveelheden behoevon dus niet meer uitsluitend ter beschikking van de lichtlooze gezinnen te worden gesteid. Groep B omvat groote magazijnen, win- keis en particuiiere kantoren Groep 0 openbare g8bouwen (ni&t voor publieke vermakelijkheden), ziekenhuizen, Rjjks-, gemeente en provinciate kantoren, gestichten van weldadigheid of algemeen- nut, kerkeh, gevangenissen, kazernes, scholen, hStels en restaurantsen Groep D gebouwen voor publieke vermakelijkheden. Voor deze groepen dienen de rantsoenen te worden bepaald op 75 pCt. van de voor bet stookseizoen 1917/' 18 opgegeven be- hoefte. In de eerste plaats dient thans door de Brandstoffencommissie te worden voortge- gaan om aan groep C een gedeelte van haar rantsoen te verstrekken, daarna aan de groepen B en D. Zuingheid, zuinigheid! Inmiddels wordt tot hei uiterste door gevoerde zuinigheid driDgend aanbevolen de voor de klassen III en hooger thans vastgestelde rantsoenen staan alleen wat net minimum van 12 H.L. betreft vast; immers eerst zal voor het minimum rant soen van ieder en de voorziening van de groepen B, C en D worden gezorgd. Men vergete verder niet, dat de voor de rantsoenen noodige hoeveelheden, ook niet tendeele, bij de Brandstoffencommissie in voorraad zjjn, maar dat de brandstof voor bet grootste deel nog iu Limburg moet worden gedolven en uit het buitenland moet worden ingevoerd. Verkooging van de rantsoenen van klasse III en hooger is uitgesloten. Zij zijn ge- baseerd op de tegenwooraige productie uit Limburg ad 225.000 tot 250.000 ton per maand en den aanvoer uit Duitschland van circa o50.000 ton per maand. Om deze hoeveelheden te kunnen verstrekken, dient de industrie zich thans niet alleen tot het uiterste te beperken, maar zal wel licht een of andere tak van in - dus trio gedeelteljjk moeten worden stopgezet. Wel ligt het in het voornemen, deze rantsoenen ook dan nog te handhaven, ten nadeele van de industrie, indien hetzjj productie in eigen land mocht teruggaan of invoer mocht verminderen. Een tweede dit vers Hulde aan de Paters. Een derde boog stond aan de school met dit opschrift: Hulde aan de Zusters. Van vele huizen wapperde de vlag. Het feest begon om 11 uur met een pleehtige Hoogmis, gedaan door 4 geeste- Ijjken. Om 2 uur een plechtig Lof, waarna de schoolkinderen, ongeveer 130, zich iu stoet, voorafgegaan door vele maagdetjes, naar de school begaven, die inwendig rjjk ver sierd was. De school is een mooi gebouw en naar de eischen des tijds. Zoo wel lokalen als schoolmenbelen zijn modern en voldoen uitstekend. Voor dit feest waren overgekomen de Hoogeerw. Pater Provinciaal en de Eerw. Overste der Zusters. Onder de vele geeste- Igken merkte men ook op den Eerw. Broeder Felix, architect der school. De mzegening der school werd verricht door Hcogeerw. Pater Provinciaal. Daarna werd een cantate gezongen door de schoolkinderen, een toespraak tot de E. E. Paters door een der kinderen en een toespraak tot de B. E. Zusters door een der kinderen. Verder werden gezongen een lof- en danklied aan de E. E. Paters, een lied op de E. E. Zusters, een loflied op den H. Antonius, patroon der school, en ten slctle een lied door de meisjes der n&ai- school. Enkele kinderen droegeh ook eenige versjes voor. Hierna had de tractatie der schoolkinderen plaats en daarna begonnen de verschillende spelen door de kinderen o. a. voor jongens mastklimmen, zakloopen, putje mikenvoor meisjes: moderne knipperij, equilibristische toeren en het rad der fortuin. Voor de bewaarschool werd een tombola gehouden. Na de tombola werden de prjjzen aan de kinderen uitgereikt. Zeer vele ouders woonden dit schoolfeest bjj, dat naar wensch dan ook slaagde, dank zjj de vele bemoeiingen der Eerw. Pater en Zusters, der kroonsters van het feestcomite en vooral, ook die der kinderen. AXEL. In de afgeloopen week had alhier, ten behoeve van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- wegmaatschappjj de aanbesteding plaats van het bouwen van 10 arbeiderswouingen. Iageschreven werd door de heeren A. van 't Hoff en H. van Lujjk te Axel voor 29.450 P. de Jonge te Axel voor 29.875; P. L. Buitendijk en J. M. van Riet te Goes voor 29.988 H. J. v. d. Velde en C. Nobels te Ter Neuzen voor f 30.940 P. F. Voet en C. H, Wisse te Hontenisse en Zaamslag voor 31.640; N. de Mejjer te Sas van Gent voor f 33.700 G. H. Kooman en C. H. Vermeulen te Ter Neuzen (Sluiskil) voor 35.000 en W. P. Nieuwelink en J. Elfrink te Ter Neuzen voor f 35.400. Gunning aangehouden. PHILIPPINE. Verschillende omstandigheden hebben een ahutal ingezetenen alhier aanleiding gegeven om den heer Ceulenaere, herbe- noemd als burgemeester dezer gemeente, toan bjj de vorige week uit Middelburg, van zjjne eedsafleggiDg bjj den Commissaris der Koningin terugkeerde, een harteljjke ontvangst te bereiden, Naar men ons meldt, werd hjj bjj die gelegenheid o. m. toegesproken door de jongejuffr. Marie Mussche, als volgt Ed.Achtbare Heer Burgemeester Namens mjjne ouders en verdere ge- noodigden, wil ik U, bij aankomst in ons nederig dorp van harte geluk wenschen met uwe herbenoeming als burgemeester van Philippine. Ik wil thans rozen voor u strooien, voor U het schoonste tapijtofschoon deze ook verwelken, het burgemeesterspad siert altijd. Ja, de schoonste bloemenschat siert steeds Uw levenspad. Als symbool onzer welgemeende wenschen bied ik U dezen bloemruiker aan. Hij heeft in Zijn milddadigheid Sluisk.il deez' nieuw sehool bereid. Voor deie school door U gesticht En voor al 't goede hier verricht. Nu wilt ge ook aan de jeugd U geven, Daarom van harte! dat zij leve

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2