Steisimiogen Oenreenteraden. Landbouwbericliteii. Hoogwatergetu te Ter Neuzen GESVSENODE EEffiOHTEi. Laatsts Berioliteii. 8UB6ERLIJKE STAND. EEN TROUWE BURGEMEESTER. Men schrijft aan het Hbl: Den grootsten heldenmoed vindt men niet zelden bij de geringsten, en, in den oorlog, niet alleen bij hen die militair opgeleid zijn. Men kent het uithoudingsvermogen van de burgers van Reims. Men heeft in de ru- briek „Van dag tot Dag" kunnen lezen over den burgermoed van het tijdelijk gemeente- bestuur te Yperen, dat de zorg voor de in- wdners en getrouwen op zich bleef nemen totdat de stad geheel vernietigd was. Mag ik van zulken burgermoed zou ik het niet eerder moeten heeten: burger- deugd nog een klein staaltje geven? Achter de Yserlinie, even ten Noorden van Veurne, ligt het dorpje Woesten. Daar leeft als burgemeester een eenvoudig brouwer, de heer Florimond Vanneste. Niet zoodra was de Yserslag losgebroken of de grana- ten viele'n op zijn huis en doodden er, vlak naast hem, drie van zijn knechten. Zijn ge- meente kreeg veel van de beschietingen te lijden. Dagelijks braken branden uit, dage- lijks waren er dooden. Een deel van de be- volking sloeg op de vlucht. De grootste hoop blijft en hun burgemeester met hen. Hij zorgt voor alles: voor de goede orde, voor het blusschen der branden, voor het wegvoeren der gewonden, het begraven der dooden, het bevoorraden van de gemeente en van de soldaten. Dag aan dag houdt de beschieting aan en Woesten brokkelt weg. Woesten ligt ten slotte geheel in puin. De bevolking is verdwenen. De soldaten alleen zijn gebleven. En ook de burgemees ter wou niet weg. Hij blijft waken op het puin, waaronder heel wat begraven ligt. Hij heeft zich een schuiloord gegraven onder den grond, en blijft bij zijn dorp te zamen met zijn dochter Bertha, er de wacht hou- dend en zorgend voor de soldaten. DEUTSCHE DESERTEURS. Van ambtelijke Duitsche zijde wordt mee- gedeeld, dat den gedurende den oorlog ge- deserteerden Duitschers afgezien van hen, die naar den vijand overliepen ge- legenheid tot terugkeer en verzoening wordt gegeven. Ingeval zij terugkeeren, wordt na beeindiging der gerechtelijke procedure, waarbij van het opleggen van voorloopige hechtenis principieel wordt afgezien, straf- opschorting met het vooruitzicht op gratie toegezegd, indien zij zich in den verderen loop van den oorlog door hun gedrag zulk eener gratie waardig toonen. Er wordt echter vereischt, dat zij onverwijld, uiterlijk echter op 15 Juji a.s., terugkeeren en zich bij het eersf te bereiken Duitsche grenssta- iion voor den dienst aanmelden. Hij, die deze slechts e e n m a a 1 zich biedende ge~ legenheid, om weder als Duitscher te kun nen gelden, laat voorbijgaan, heeft op een algemeene !at,ere kwijtschelding van straf niet te rekenen, integendeel zal hij zijne na- tionaliteit komen te verliezen. DE STOCKHOLMSCHE CONFERENCE. In arrtwoord op de door het Ned.-Skan- dinavische comite gestelde vraagpunten heeft de betrokken commissie uit de Fran- sche socialistische partij een motie aange- nomen, waarin he( onbetwistbare recht van Frankrijk op Elzas-Lotharingen wordt ge- proclameerd, dat door geweld en ondanks de protesten der betrokken bevolking aan dat land is ontrukt. Om trouw te blijven aan het beginsel van het recht der volken om zelf over hun lot te beslissen, wordt goedgekeu'rd, dat worde overgegaan tot een raadpleging van de bevrijde provincies on der bescherming van een juridische rege- ling; welke de Volkerenbond zal scheppen. Het gedeelte betreffend de verantwoorde- lij'kheid van den oorlog constateert, na een overzicht van de oorzaken van het conflict, waaronder in de eerste plaats de onder- drukking van de nationaliteiten, zooals in Elzas-Eotharingen, op grond van documen- ten, dat de oorlog was voorbereid en ge- wild door de Midden-rijken, waarvan de gruwelijke verantwoordelijkheid nog ver- zwaard wordt door het feit, dat zij elke po ging tot, bemiddeling afwezen. Verder spreekt dit gedeelte de leugen- achtige Duitsche bewering tegen, waarbij gepoogd Wordt Frankrijk de rol van aan- valler toe te deelen; veroordeelt de schen- ding van Belgie in strijd met de verdragen, en dringt ten slotte aan op de instelling van een abritagehof, dat zich over den oorsprong van alle conflicten moet uitspre- ken. De Belgische commissie beschouwt den oorlog als den strijd tusschen twee politieke beginselen; aan de eene zijde staan alle vrije volken, aan de andere, bijna geiso- leerd, de drie laatste half-feodale, half-ab solute mogendheden. De. oorlog der geallieerden is dus een ver- dedigings- en bevrijdingsoorlog. Men moet toegeven, dat alle kapitalisti- sche regeeringen deel hebben aan de ver antwoordelijkheid van het conflict, dat het Internationale kapitalistische imperialisme de economische en politieke toestanden deed ontstaan, die de ramp moesten doen uitbarsten. Wat het vredesdoel aangaat, zegt de ver- klaring: leder plan tot vernietiging van Duitschland of van Oostenrijk-Hongarije zou ingaan tegen den wil der bevolking, en het inlijven van werkelijk Duitsche gebie- den bij een vreern.de mogendheid of de be- staande keizerrijken te dwingen zich te ver- deelen in onafhankelijke rijken, wier we- dervereeniging men zou willen beletten, moet door de Belgische socialisten worden bestreden. Dezelfde houding moet men aannemen tegen elken economischen bond tegenover Duitschland, en tegen elke poging om het land schatplichtig te maken, of om het te isoleeren. HET EINDE VAN DEN VREDESDROOM VAN STOCKHOLM. De Pester Lloyd verneemt uit Weenen, dat de gedelegeerden van den Petersburg- schen Raad van Arbeiders en Soldaten Stockholm verlaten en naar de Entente-lan- den verder reizen zal, zonder in Stockholm een vertegenwoordiger achter te laten. Dit v^rwekt groot opzien, daar men hieruit concludeert, dat de Russische partijgenoo- ten niet meer te bereiken.zijn en de geheele conference gevaar loopt, om voor goed op de lange baan te worden geschoven. Het *huidig oogenblik schijnt weinig geschikt voor de vredesactie, der socialisten. De Russische regeering zelf, die met goedvinden van de meerderheid van den Raad van Arbeiders en Soldaten en in di- recte tegenspraak met haar vredesprogram van April jl., tot het offensief overging en daarvoor politiek en moreel verantwoorde- lijk is, heeft daarmee voor den eersten tijd elke vredespotitiek onmogelijk gemaakt. Het Russische program van April sluit niet /neer aan bij de overtuiging van de kringen, die thans in Petersburg de macht in handen hebben. Af te wachten blijft, hoe lang de nieuwe koers zich zal kunnen blijven handhaven, meent het blad. TEE NEUZEN, 11 Juli 1917. Het yreerbericht van het meteoroio- gisch instituufc te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 765.5 Vbssingen. Laagste barometerstand onder 755.0 Oost- Duitsehland. Verwachting tot den avond van 12 Juli Zwakke tot matige 'wind uit noordelijke riehtingen in het Noorden, in het zuiden uit westelijke Gchtingen afnemende bewol- king, weinig of geen regen, vooral in het zuiden warmer. Geslaagd. Bij het aan het Kon. militaire academie te Breda gehouden examen is geslaagd als 2e luitenant der infanterie de heer M. R. de Bruijne van Ter Neuzen. Aanbeveling Engelsch leeraar. Voor de betrekking van buitengewoon leeraar in de Engelsche taal aan het gym nasium te Apeldoorn wordt als no. 1 aan- bevolen de heer F. J. Hopman, leeraar aan de H. B. S. alhier. M. U. L. O. school. Na gehouden examen zijn toegelaten tot de tweede klasse der school voor meer uif- gebreid lager onderwijs alhier Maurice de Vleesschouwer van Sas Tan Gent en Marie Luwema van Othene. Afgewezen werd i candidaat. Zeetjalk „Roelfine" aangehouden. Op Zondag 8 Juli jl. zijn hier aange- komen kapt. S. de Vries, met drie opvarenden, alien uitmakende de bemanning van de Nederlandsche Zeetjalk ffRofelfine", tehuis- behoovende te Rotterdam. Bedoeld schip was geladen met gemengde lading nl. levensmiddelen enz. van Rotter dam vertrokken naar Frankrijk en werd den 4 Juli jl. in de Noordzee door een Duitsche duikboot aangehouden en opge- bracht naar Zeebrugge, alwaar het schip is geh'.even De bemanning is via Brugge Gent over de grenzen gezet, en van hier door de zorg van den Waterschout voortgeholpen. De vlasindustrie. Gisteren werd onze streek vereerd met het bezoek van de Rijkscommissie van toe- zicht op de vlasvereeniging, nl. de voorzit- ter de heer J. J. Stieltjes en het lid dier commissie, de heer Jhr. De Muralt, lid der Tweede Karner. De commissie werd hier opgewacht door den heer F. Dekker, voorz'itter der vlassers- vereeniging te Axel. Onder zijn geleide werden in de eerste plaats bezocht de vlasfabrieken te dezer plaatse, vervolgens die in de gemeente Sas van Gent en die te Axel, terwijl ook nog bezocht werden inrichtingen voor vlasbe- werking te Koewachf. De tijd was te kort om ook nog die in de gemeente St. Jansteen te bezoeken. Overal lieten de heeren ±ich volledig op de hoogte stellen, zoowel wat de installa tion der fabrieken en de verwerkingea van het vlas betreft, en bovenal van de aanwe- zige voorraden. Zij waren over het alge- meen zeer tevreden over de inrichting der fabrieken, alsook over de" bewerking, en spraken dan ook de verwachting uit, dat, indien de bewerking met zorg blijft ge- schieden, deze industrie ook in de toekomst voor onze streek zeker levensvatbaarheid zal hebben. Waar noodig, werd hun steun daarvoor toegezegd. Smokkelen. De Rijksambtenaren te Sas van Gent hebben de vorige week een goede vangst gedaan. Aan boord van het sleepschip //Kronos" voor Belgie bestemd, werd ontdekt 7 K.G. zeep en 1 bus cacao. Aan boord van een ander schip, bet kraanschip ,/Trani- lator", mede naar Belgie bestemd, bleek in de kraan verborgen cacao, vet, suiker, chocolade, gecondenseerde melk, zeep, koffie- boonen, plantenvet enz. enz. tot een geza- menlijk gewicht van 370 E.G. geraamd op eene waarde van 500. Een viertal schepelingen werden naar Middelburg overgebracht en de schepen vastgehouden. De douane-beambten te Hansweert hebben op bet sleepschip Rbenania 8 een partjj van 60 kisten kwatta-chocolade ontdekt pl.m. 240 K.G., bestemd voor frauduleuzen uitvoer naar Belgie. De knecht is gevan- kelijk naar Middelburg gebracht. Yoorta werd op het schip Camille een partij chocolade en notemuskaat gevonden, bestemd voor uitvoerfraude. Schipper en vrouw zijn gevankelijk naar Middelburg getransporteerd. ZAAMSLAG. Naar we vernemen is door den heer L. Stolk met ingang van 15 Juli a.s. ont- slag gevraagd als Tid en voorzitter der brandstoffencommissie. WESTDORPE. i Bij het sluiten der cafe's op j.l. Maan- dagavond gingen de gemeente- en rijksveld- wachter, bij wie zich ook een soldaat- kommies bevond, het cafe van J. Y. binneD. Terstond werd toen door een der talrpke bezoekers het licht gedoofd, en vielen. en- kele oogenblikken daarna eenige schoten. Door den soldaat-kommies waren, ter zelf- verdediging, deze schoten gelost op zekeren B., een Belg, wonende in de wijk »De Yalck" onder -Sas van Gent. Deze over- Jeed na korten tijd. Hij is gehuwd en vader van 1 kind. Naar verluidt had men in den loop van den avond reeds getrach'c den betrokken soldaat-kommies met een overmacht te mishandelen. De getroffene stond bij de rijks-ambtenaren niet gunstig aangeschreven. AXEL. Uitsiag der Dinsdng gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad. Aantal kiezers 931. Uitgebrachte stem- men 792. Van onwaarde 7. Geldige stem- men 784. Volstrekte meerderheid 393. Hiervan verkregen de heeren Jacs. v. Cadsand (1.) 319, F. Dekker Fr. (aftr. I.) 426, F. Dieleman (a.-r.) 264, J. deFeijter (aftr. a.-r.) 363, J. de Ktaker Pz. (1.) 387, L. Lamaitre (aftr. 1.) 454, A. de Ruijter (a.-r.) 319, H. Zegers (a.-r.) 266. AJzoo herkozen de heeren Dekker en Lamaitre. Hersteraming tusschen de heeren Van Cadsand De Feijter, De Kraker en De Rug ter. PHILIPPINE. Bij de stemming voor 2 leden van den gemeenteraad brachten 134 van de 192 kiezers hunne stem uit. 1 briefje was van onwaarde. Gekozen is de heer F. Dhooge (aftr.) met 102 en E. Rammeloo met 91 stemmen. Verder verkreeg de heer A. Minnobo 42 gtemmen. SAS VAN GENT. Bij de stemming voor 3 leden van den gemeenteraad brachten 236 van de 307 kiezers hunne stem uit. Van onwaarde 6 biljetten. Volstrekte meerderheid 116. Gekozen werd de heer P. A. Neeteson met 175 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren P. J. Hameiynck (aftr.) met 111, V. Verschaffel (aftr.) met 98, J.C. J. Warrens met 87 en P. Wauters (aftr. die verzocht had niet meer in aanmerking te komen) met 33 stemmen. HULST. Uitsiag der Dinsdag gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad. Uitgebrachte stemmen 422. Van on waarde 3. Volstrekte meerderheid 210. Hiervan verkreeren de heeren J. H. Baert 162, J. E. Fricot (aftr.) 262, F. C. O. M. Hombach (aftr.) 199, L. P. J. Janss»ns 152, E. Th. Lockefeer 160, E F. Schiffer 189, G. C. Verwilghen 228, Sj. W. Wegener Sleeswijk 173. Alzoo gekozen de heeren Fricot en Verwilghen. Herstemming tusschen de heeren Baert, Hombach, Schiffer en Wegener Sleeswijk, op Donderdag den 19en Juli 1917. BIERVLIET. De uitsiag van de stemming voor 3 raadsleden op Maandag j.l. was aldus de aftredende heeren W. de Blaey met 265 stemmen en W. P. Verplanke met 246 stemmen zijn herkozen. Het aftredende lid de heer P. de Dob- belaere 160 stemmen, komt in herstemming met zijn buurman R. Sturm, die slechts 72 stemmen behaalde. Er waren 339 geldige stemmen uitge- bracht van 346 kiezers. Het aantal kiezers bedraagt 357. ZAAMSLAG. Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad is gekozen de vrije candidaat, de heer D. G. Koopman met 278 stemmen. Op den heer A. Dieleman (antirev. aftr.) waren 246 stemmen uitgebraeht. Riet als veevoeder. Te Rozendaal is een nieuwe. industrie ontstaan. De firma Dekkers^machine-fabri- kante is begonnen met het malen van riet tot veevoeder, dat van uitstekende qualiteit moet zijn en in ons rietrijk land niet gauw zal ontbreken. Opdrijving strooprijzen. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel brengt ter algemeene kennis, dat maatregelen worden overwogen om het op- drijven van de prijzen van stroo tegen te gaan. Deze prijsopdrjjving schjjnt een gevolg te zijn van het opkoopen op groote schaal van stroo van den nog te velde staanden oogst door speculanten die denken gebruik te makeq van de dreigende veevoederschaarschte in den aanstaanden winter. De te nemen maatregelen zullen waarschijnlijk bestaan in het vaststellen van maximum-prijzen'. In afwachting hiervan wordt aan belanghebben- den in overweging gegeven zich van het opkoopen van stroo te onthouden, aangezien met gesloten verkoopcontracten bij de vast te stellen maximum-prijzen geen rekening kan worden gehouden. (St.et.) Koolzaad van den oogsf 1917. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter algemeene kennis, dat het vooralsnog niet in zijne bedoeling ligt het koolzaad van den oogst 1917 in bezit te nemen. Om vasthouden van het koolzaad te voor- komen zij echter reeds thans aan belang- hebbenden medegedeeld, dat, indien in de maand Juni 1918 nog meer of minder belangrijke partijen aanwezig mochten zijn, deze alsnog in heslag zullen worden genomen. Bij de vaststelling van de dan te betalen- prijzen zal met den geldenden marktprijs geen rekening worden gehouden: (St.et.). RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Zitting van 10 Juli 1917. F. J. K., oud 13 j., zonder beroep, is wegens diefstal veroordeeld tot /10 boete of 3 weken tuchtschool. F. D. B., oud 16 j., arbeider te Koewaeht, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 3 weken tuchtschool. RAv. H., oud 17 j., E. S., oud 25 j. en A. S., oud 21 j., alien werkman te Ede, gedetineerd te Middelburg, zijn wegens poging tot uitvoer veroordeeld ieder tot 1 maand gevslng., met aftrek preventieve hechtenis en invrijheidstelling. A. L., oud 38 j., machinist en H. d. R., oud 35 j., werkman, beiden te lJzendjjke, ontslagen van rechtsvervolging inzake ver- boden terugkeer. A. J., oud. 44 j., werkman te Ctinge, is wegens poging tot uitvoer veroordeeld, tot 6 weken gevang., met aftrek preventieve hechtenis. F. d. R., oud 17 j., landbouwer te Wachtebeke, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 3 weken tuchtschool. Blijven zitten Als uw jongen is blijven zitten: Straf uw jongen niet positief, ook niet negatief, als zijn vlijt voldoende is. Bij zijn minder verstand behoeft hij waar- lijk »iet nog het leed, dat zijn vacantie hem vergald wordt. Denk niet te gauw aan verandering van stujiericbting of school. Met kaim vol- houden. komt veel torecht. Bejammer uw kind niet, dat het nu zijn vriendjes verliest. De jeugd is elasfisch en sluit gauw nieuwe vriendschap. Maar leer uw eigen kind, dat wel bevorderd is, dat het zijn klassegenooten, die niet meegegaan zijn, niet vergeet. Berust in het feit en tracht niet .door bezoeken, klachten en dergeiijke middelen nog een herziening van't besluit te krijgen een leeraarsvergadering neenjt haar besluit na erustige zakelijke overweging. (School en Leven.) Kippenmoord op groote schaal. In de voorheen aan kippen zoo oijzonder rijke Veluwe wordt onder deze nuttige dieren een helaas gedwongen moord aangericht. Bij duizenden worden de beesten thans op- geruimd en moet deze verkoop nog wat worden voortgezet, dan zal na enkele maanden de kippenstapel totaal uitgeroeid zijn. Immers, wegens den volslagen voedselnood worden er geen kuikens meer gefokt, en de vol- wassen beesten alien nog eierlegsters, gaan geslacht naar het buitenland. Wordt hier niet spoedig en afdoend geholpen, dan wordt er aan onze plattelands-bevolking een slag toegebracht, waaronder zij nog lange jareD gebukt zal gaan, terwijl tevens het totaal gebrek aan versche eieren ook in tal van andere kringen een ongerief zal veroorzaken, waarin niet gemakkelijk te voorzien zal zijn. Het drama op de Twee Gebroeders. De jeugdige moorder^ar van schipper Vos van de Twee Gebroeders, heeft, zijn misdaad bekennend, het volgende verhaal van het gebeurde gedaan: Onder valsche voorgevens had hij in den nacht van Vrijdag 29 op Zaterdag 30 Juni zijn baas, die in het achteronder sliep, ge- wekt, en toen deze 't hoofd uit het luik stak, met een bijl de hersenpan verbrijzeld. Beneden heeft hij bij den ouden schipper, die nog" teekenen van leven gaf, met, een zoogenaamd splitsijzer de laatste levens- geesten gedoofd. In een zeil gerold, werd het lijk nu, nadat het met een anker be- zwaard was, overboord geworpen. Met een dweil waren de bloedsporen van 't vaar- tuig spoedig verwijderd en zoodoende alle kenteekenen, die op moord konden wijzen, uitgewischt. Zucht naar geld en plannen om de la ding te verkoopen, waren de drijfveeren geweqst voor het plegen van dit ontzettend misdrijf. Dit blijkt voldoende uit -het feit, dat de jongen, toen hij 's Maandags na den moord naar Zwijndrecht voer, onderweg een tweecal zeilen heeft verkocht en de la ding, die zich in het schuitje bevond, ten verkoop heeft aangeboden. Zaterdagmiddag heeft de jeugdige moor- denaar, die, hoewel eerst ruim 15 jaar oud, door zijn postuur den indruk maakt van 20 jaar te zijn, in tegenwoordigheid van justitie en politie, op het scheepje, dat in de Wolwevershaven te Dordt gemeerd ligt, aanwijzingen moeten doen. Vendetta. De rechtbank te Sassari op Sardinie heeft na een behandeling van drie maanden uit- spraak gedaah in een proces naar aanlei- ding van een geval van bloedwraak. Zes en dertig "personen, beschuldigd van brand- stichting en vijftien van poging tot moord, werden vrijgesproken. De beklaagden had- in tien jaar tijds twee families bijna geheel uitgeroeid. De aanvang der veete dateerde uit den tijd, dat een zekere Diego Moro te Orgoloso zijn goederen vermaakte aan een weduwe Cossu en aan een zekeren Corrai- ne. De laatste vond, dat hij benadeeld was en trachtte door huwelijk van zijn kinderen met die der weduwe het geschil uit den weg te ruimen. Dat plan werd echter afgeslagen en zoo ontstond de haat, die den beiden families het leven kostte. Aan het Yserfront. BERLIJN. (Officieel.) In de duinstreek en den sector van het Marinecorps werd op gisteravond door een gedeelte van de in den strijd geharde marineinfanterie, na een krachtige voorbereiding door geschutvuur de door Fransche strijdkrachten versterkte en sedert kort door de Engelschen overge- nomen verdedigingswerken tusschen de kust en de Lombaertzijde bestormd. De vijand werd over den Yser teruggeworpen, en 1260 gevangenen, waaronder 25 offici- ren binnengebrac'ht. De verliezen den En gelschen in het krachtig onder vuur geno men terrein zijn zwaar, doch nog niet geteld. Wederom hebben de vliegers, ondanks den hevigen storm, op krachtige wijze bij- gedrage* tot het volledig succes. De politieke gebeurtenissen in Duitschland. Naar men ons dd. gisteren uit Berlijn seint, zou de Kroonprins ingevolge den wensch van den Keizer, heden te Berlijn aankomen, ter besprekjng van de door den Keizer in uitzicht gestelde oplossing. HetRussisch offensief. Uit Petrograd wordt officieel gemeld, dat de Russische troepen Halicz. hebben bezet. ZU1DDORPE. Geboorten. 5 Juni. Palrnyre Mathilde, d. van AloiSius Charles Louis de Jaeger en van Romanie Rosalie Michielsen. 7 Juni. Germaine Maria, d. van Camillus Adam en van Silvia Maria Boeijens. 17 Juni. Julianus Arthur Agnes, z. van Arthur Loeff en van Magdaiena de Ridder. Overlijden. 6 Juni. Dominicus Goosens, oud 80 j.,vechtg. van Rosalia de Maesschalk. VOOR JBELANGHEBBENREN. Zonnetijd. Nieuwe Maan Dondersdag 19 Juli voormiddags .3,20 uur. 12 Juli Zon op 3,53 onder 8,16 uur lo n a 3,55 n 8,16 n 14 n u 3,56 n 8,15 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Zonnetijd. DAG E N- Voorm. Nam. Donderdag 12 Juli 7.17 7.48 Vrijdag 13 8.22 8.58 Zaterdag 14 9.36 10.13 Zondag 15 n 10 50 11.24 Maandag 16 n 11 53 Dinsdag 17 n 0.21 12.46 Woensdag 18 n 1.9 1.30 GEMEENTERAAD van TER NEUZEN. Yergadering van Maandag 9 Juli 1917, des namiddags 5 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- in eesler. - Tegenwoordig de leden: A. Visser, D. J. Dees, J, J. de Jager, R. Scheele, E. H. T. van Borssum Waalkes, D. Scheele, R. G. E. Nolson, L. T. van Hasselt, L. J. Geelhoedt, G. de Ridder en J. de Feijter. Afwezig de heeren J. de Bruijne en M. Eijke. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Nolulen. De notulen der vergadering van 7 Juni 11. worden met algemeene stemmen onveran- derd vastgesteld. De vaststelling der notulen van de verga dering van 21 Juni 11. wordt aangehouderL 2. Ingekomen slukken. a. Een schrijven van Adr. Koene, wiaarin deze kennis geeft van het overlijden van haren hroeder I. A. Koene, assistent ter gemeente-secretarie, en hartelijk dank he- tuigt voor de welwillendheid hem vanwege het gemeentebesluur gedurende zijne ziekte betoond. Aangenomen voor Ikennisgeving. b. Eene missive van gedeputeerdestalen van Zeeland. dd. 29 Juni 1917, waarbij over- eenkomstig artikel 167 der gemeentewet de ontvangst wordt bericht van een afschrift van de door den raad op 21 Juni 11. vastge- stelde verordening tot wijziging van de ver- ordening op het onderzoek en de behande ling van vee, vleesch en visch, bestemd om te dienen als voedingsmiddel. Aangenomen voor kennisgeving. c. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 22 Juni 1917, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het koninklijk besluit van 4 Juni 1917, no. 37, waarbij, be- scliikkende bp het beroep, ingesteld door de afdeeling Ter- Neuzen en omstreken van den Bond van Nederlandsche onderwijzers tegen bet besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 16 December 1916, no. 36, lfi afd., Waarbij goedkeuring is verleend aan jhet besluit van den raad der gemeente Ter Neuzen, van 23 November 1916, tot vaststel ling van eene verordening, regelende dejaar- wedden van ide lioofden en het verder pnder- wijzend personeel der openbare lagere scbo- len A, B, C en D in die gemeente, wordt goedgevonden en verstaan de appellante niet ontvankelijk te verklaren in liaar beroep, omdat appellante niet geacht kan worden bij de vernietiging van bet bestreden besluit een eigen persoonlijk belong te hebben. Aangenomen voor kennisgeving.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2