Stemiuingen Gemeenteraden. Laodbouwberiohfen GEiEiODE BEBfCHTEH gemunt haden. Het aantal dooden en ge- wonden Wordt in vergelijking met- den aan- val van zoovele vliegers gering genoemd, waarschijnjijk omdat de menschen meer tijd hadden om een schuilplaats te zoeken voor- dat de aanval begon. In vele gedeelten van Londen waren de straten tijdens den aanval zoo ieeg alsof er een onweer woedde. Er was zeer zeker geen paniek. Ik vroeg aan een vrouw, die in een huis woont naaat e.en door een bom getroffen gebauw of zij niet yerschfikkejijk geschrokken was. Ik kreeg bet eeht-Engeische antwoord: ,;Och, neen, wij werinen aan zulke dingen". Een telegram van Reuter's biiz. dienst Smeldt nog, dat het Duitsche eskader eerst in gesloten forrnatie vloog; alleen de in het midden vliegende machines wierpen bommen, de aan den buitenkant vliegende aviateurs vormden de dekking. Zij toonden groote vermetelheid door zoo bijzander laag te vliegen. De Admiraliteit bericht, dat Engelsche zeevliegmachines het Duitsche eskader, dat den aanval op Londen heeft gedaan, op- wachften en die op vier mijlen afstands van de Oostkust aanvielen. Twee der Duitsche machines stortten in zee, een derde viel bij den mond van de Schelde brandend neer. Alle Engelsche machines keerden behou- den terug. Officieel. Volgens de laatst ontvangen berichtea warden bij den luchtaanval 37 personen gedood en 141 gewond. Er is nog een Duitsche machine bij den mond van den Theems neergeschoten. VLIEGERAAMVALLfiN. Terwijl Londen Vrijdag door een Duitsch yliegeskader werd bestookt, waren des nachts. vliegtuigen der geallieerden naar Duitschland getogen. Daaromtrent wordt uit Munster gemeld: Het piaatsvervangend generaal-commando deelt mede: Hedennacht brachten eenige vijandeiijk vliegtuigen in den vroegen mor- gen een bezoek boven het industriegebied. In het geheel werden 8 bommen geworpen, die een materieele schade van ongeveer 2000 JV\ark aanrichtten. Industriebedrijven zijn met getroffen. Niemand is gekwetst. Uit Berlijn wordt het volgende-geseind: In den afgeloopen nacht vlogen vijande- lijke vliegers over het vestinggebied Keu- len; bommen werden .echter niet geworpen; bet afweergeschut behoefde niet in actie te komen. Ook Ludwigshafen en omgeving werden door vliegers aangevallen. De materieele schade is zeer gering.; menschen werden niet gedeerd. Op de heen- en terugreis be- zochten de vliegers Karlsruhe, maar werden door het afweervuur verjaagd. Tenslotte zijn ook op Trier en omge ving talrijke bommen willekeurig gewor pen;- de meesten vielen in het vrije veld, anderen richtten aan gebouwen eenige schade aan. Militaire schade werd niet be- rokkend. Een kind werd gedood en een man gewond. Een Fransch vliegtuig werd bij Saarburg neergeschoten. De twee in- zittenden werden gevangen genomen. ANTWERPEN BEBOET. Men seint van de grens: De Duitsche autoriteiten h ebb en Antwerpen een boete van 100.000 Mark opgelegd, omdat de stad geweigerd heeft de schade,, welke door den oorlog in verschillende wijken was aange- richt/ te herstellen. DE STRIJDENDE VOLKEN. Een medewerker in de Frankfurter Zei- tung berekent, hoofdzakelijk aan de hand van Hartlebens Statistisches Taschenbuch fur 1917, het aantal vijanden van Duitsch land. Ilij geeft hiervan het volgende beeld: Varj de 57 zelfstandige staten, die de Gothasche Almanak nog aanwijst, zijn 29, dus Vne'itr dan de helft, in oorlog, terwijl 26 staten nog neutraal zijn. Van de 29 oorlog- voerentfe staten vormen vier: Duitschland, Oostenrijk-Hoflgarije, Bulgarije en Tifrkije, de ph^tenx der middelmogendheden, met de 25 overige staten als vijanden tegenover zlch. Naa,r staten geteld, heeft Duitschland dus nog niet de helft der aarde tegenover zich, maar bqrekend naar de sterkte en het bevolkingsgetal staat meer dan twee derde in het (aan Duitschland) vijandige,leger- kamp. Want van de 1657 millioen bewo- ners der aardt*staan 1329 millioen vijanden tegenover de 147.8 millioen menschen, waarover de centralen kunnen beschikken. In Europa tellen zij 769.52 millioen vijan den, nl. Belgie (met Kongo) 23.07 millioen; Frankrijk (met kolonien) 86.36 m.; Groot- Brittannie (met kolonien) 425.30 m.; Italie 35.86 m.; Montenegro 0.44 m.; Portugal 5.96 nr.; Roemenie 7.50 m.; Rusland 180.86 m.; Servie 4.45 m. In Amerika, over 11 sta ten verdeeld, 139.33 millioen vijanden, waarvan in de Vereenigde Staten 101.93 m. en in Brazilie 24.30 millioen. In Azie 402.98 millioen, nl. China 329.60 m. en Ja pan 73.38 m. In. Afrika 17.63 millioen, nl. Egypte 12.17 m.; Liberia 1.50 millioen en Marokko 3.96 m. Afgemeten naar de aardoppervlakte, die op 145.917.426 vierkante kilometers gere- kend wordt, staan 101.529.945 vierk. kilo meter met al hun hulpbrennen ter beschik- king van Duitschland's vijanden, terwijl Duitschland, Oostenrijk-Hongarije, Bulga- rije en Turkije Over slechts 2.245.430 vierk. kilometer beschikken, de Duitsche kolonien ■niet meegeteld. Bij deze berekening, opge- steld even voor den ommekeer van zaken an Gnekertland, is Griekenland nog onder de neutralen gerekend. AMERIKA'S HULP. De correspondent van de //Matin", Ler- roux, had een onderhoud met Lloyd George. Bij bracht het gesprek op de dikwijls in Frankrijk gehoorde bewering, dat Engeland in zeker opzicht het ingrijpeu van Amerika maar half gaarne had gezien, omdat men in Engeland zou vreezen, dat de Vereenigde Staten bij de vredesonderhandelingen op matiging zouden aandringen. Lloyd George verklaarde dienaangaande, dat Engeland niet alleen het imgrjjpen van Amerika gaarne had g«wenscht, maar er zelfs dringend om had verzocht. Op het oogenblik drin^en wij er op aan om zoo snel en zooveel mogelijk soldaten te zenden. Wat de kolenvoorziening betrof, zeide Lloyd George, dat er kolen genoeg waren, en dat zij zouden rrorden overgevoerd, zoo- dra de Amorikaansche scheepsruimte be- schikbaar zal zijn. Inzake Amerika's militaire hulp, betoogt het //Berl. Tfal.", dat Amerika niet voor over een jaar eenslagvaardig leger Van 500.000 man gereed kan hebben. Voor het vervoer van die leger is een scheepsruimte van vijf en een half millioen ton, welke de Entente met de tegenwoordigeduikboo- ten-actie niet kan bij een brengen. TEE NEUZEN, 9 Juli 1917, Het weerbericht van het meteorolo- gisch instifcuut te De Biidt van heden luidt a is volgt Hoogste barometerstand 762.3 Stockholm. Laagste barometerstand 753.6 Groningen. Verw,achting tot den avond van 10 Juli Zwakke tot matige wind uit Noord tot West in, het Noorden, in het Zuiden uit Zuid tot westbetrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankeljjk nog regen, later iets warmer. Een bezoek aan het Diaconiehuis. De vorige week hield de Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg ,en Weldadig- heid te Middelburg de tiende algemeene vergadering. Bij die gelegenheid maakten jl. Zaterdag een aantal deelnemers een tocht naar Ter Neuzen, alwaar een bezoek ge~ bracht werd aan het Diaconiehuis der Ned. Herv. gemeente. In den voormiddag werd het gezelschap, bestaande uit een veertigtal dames en heeren, die onder leiding van den heer Mr. G. J. Sprenger van Middelburg den tocht maakten, aan de ponton verwelkomd door den burgemeester, den heer J. Eiii- zinga, die voorts bjj de aanlegplaats voor- stelde den WelEerw. heer Ds. Timmerman en de heeren R. Scheele en H. J. van den Ouden, als vertegenwooraigers van het N ed. Herv. Kerkbestuur. Hierop werd het Diaconiehuis bezocht en aan de bezoekers eene verversching aan- geboden. Ds. Timmerman schetste in eene korte toeapraak het ontstaan en de geschiedenis der stichting, betuigende dat deze thans, dank zij de goede zorgen van den vader en moeder van het huis, het echtpaar De Lange, door de verpleegden toe groote te- vredenheid bewoond wo,rdt. Vervolgens sprak de heer Huizinga tot de bezoekers een woord van dank voor de betoonde belangstelling. Namens bestuur en leden van de Ned. Vereeniging voor Armenzorg en Wbldadig- heid betuigde de voorzitter, de heer Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, van Velsen, dank voor de hun bereide ontvangst. Vervolgens werd de inrichting bezichtigd en onderhielden vooral de dames van het gezelschap zich met de verpleegden. Nadat ook nog een kort bezoek aan de stad was gebracht vertrokken de bezoekers met de boot van 11,40 naar Hansweert. Statuten. De St.crt. no. 156 bevat de statuten der vereeniging: //De Ambachtsschopl voor Ter Neuzen en Omstreken", gevestigd te Ter Neuzen. Haar doel is opleiding van jongelieden voor het ambaeht door theoretisch en practisch onderwijs. Alweer watersnood. Gisteravond brak een niet zware donder- bui boven onze stad los, die gepaard ging met een vrjj malsche regenbui. Gedachtig aan wat onlangs een paar maal voorkwam vroegen wa ons afhoe zal het nu met de waterloozing gaan De almanak aangevende het hoogwatergetg wees op dat tjjdstip hoogwater aan. Zoodra de regen minderde, gingen we een kijkje nemen, en, naar ons bleek, deden velen dit. Het was weer een herhaling van hetgeen we de laatsten tijden een paar malen hebben ervaren. In de laaggelegen stadsgedeelten kwam het water op de straat. Ook de Vlooswijkstraat had weer in dat lot te deelen, al werd het nu niet zoo erg als de voorgaande keeren. De stadsautoriteiten schrijven de overlast van watertoe aan grooten regenval op een tijdstip dat het water in de buitenhaven te hoog staat om de riolen op natuurlijke wijze te doen loozen, terwijl de hoeveelheid water die in de riolen kan geborgen worden niet in evenredigheid staat met de hoeveel heid die op de oppervlakte der stad neervalt. Toch blijver wij het vreemd vinden, dat deze ervaring zich nu pas dit jaar bij re genval van eenige beteekenis voordoet. Door bijzondere omstandigheden herinneren we ons den tweeden Pinksterdag van het jaar 1916 een regenval die des nachts was begonnen en tot in den namiddag voort- duurde. Het was ongeveer half 11 des voormiddags hoogwater. Van een klacht betreifende overlast van water is ons even- wel niets bekend. De rioleering is sedert het vorig jaar niet veranderd. We wijzen op dit laatste, omdat men ons als overtuiging uitsprak, dat de regen- vallen van beteekenis in vorige jaren wel steeds zouden zgn saamgevallen met laag- water, waardoor de riolen van zelf leeg liepen. Het vorig jaar was trouwens rijk aan regen. De datums en tijdstippen zgn ons echter, met uitzondering van de hiervoren genoemden Maandag 12 Juni, niet vast- staand bekend. Verdachte personen aangehouden. Door de marechaussee's De Toom en Wauters, der brigade Ter Neuzen, in den nacht van Zaterdag op Zondag surveilleeren- de in den Zaamslagpolder, werden een aan tal personen ontwaard, alle per rijwiel, die hun verdacht voorkwamen. Zij wisten 2 dier inannen in banden te krijgea, nl. A. B. de IL, van Axel, en P. J. S., van Westdorpe, die ongeveer 60 kilogram zeep, van verschillenden aard bij zich bleken te hebben. Zij werden in arrest genomen en zgn heden naar Middelburg overgebracht, om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Ber.oemingen rijksbelastingambtenaren. Bij Ministrieele beschikking is benoemd tot rijksklerk 3e klasse ter inspectie te Ter Nenzen, A. J. Eekman, part. k!e*k ter inspectie te Oldenzaal. Op de lijsfc der kommjezen die bij het onderzoek bedceld bij art. 78, 2e lid van het Koninkiijk besluit van 30Maart 1904, no. 19, aan de vereischten hebben voidaan, komen o. m. voor J. Bal en P. A. Hubregt.se teTer Neuzen, L. Struik, A. Stain, C. Boon, G. de Boer, T. de Boer en P, Oudesiuijs te Sas van Gent, W. de Hoog te Philippine, A. Mulder te Koewacht, gedetacheerd te Zuiddorpe, O. Noyrdewier en P. G. Pie- terse te Koewacht, G. Kuntkes, H. Vennik en H. A. Jansen te St. Jansteen, en M. G. H. van Rooijen te IJzendijke. Smokkelen. De douanebeambten te Hansweert hebben aan boord van het Duitsche schip //Rhe- nania 23" een groote partij harde zeep ontdekt, bestemd voor frauduleuzen uitvoer naar Antwerpen. De knecht is gevankelijk naar Middelburg gebracht. Rijksgraanverzameling. De Minister van L. N. en H. heeft be noemd tot regeeringscommissaris, beiast met de rijksgraanverzameiing voor de provincie Zeeland den heer W. baron Collot d'Escury te Hontenisse. Overgang naar de landweer. Door den Minister van Oorlog is be- paald, dat, indien niet nader het tegen- deel wordt bepaald, op 1 Augustus a.s. naar de landweer overgaan de dienstplich- tigen der militie, behoorende tot de infan- terie de wielrijders hieronder begrepen de vesting-artillerie, de pontonniers, de genietroepen, de hospitaalsoldaten en de administratietroepen, van de lichting 1910 en van oudere lichtingen die ook in nor- male tijdsomstandigheden op 1 Augustus 1917 naar de landweer zouden overgaan". De groot verlofgangers, tot bovenstaande lichting en dienstvakken behoorende, zullen dus gehouden zgn in deze maand hunne zakboekjes bij den burgemeester hunner woonplaats, waar zij in het militieregister staan ingeschreven, in te leveren. Lichting 1918. Door Minister van Oorlog is bepaald, dat ingeschrevenen voor de lichting 1918, die aanspraak meenen te kunnen maken op vrijstelling van den dienst op grond van eigen vrijwilligen dienst, broederdienst, aan- wezigheid van in hetzelfde jaar geboren broe- ders of halfbroedersof kostwinnersehap, op de gebruikelijke plaats (bij den bmrgemeester) uiterlijk op 31 Juli a.s. hunne aanvragen daartoe knnnen richten. Het recht van vrijstelling op bovenge- noernde gronden wordt beoordeeld naar den toestand op 21 Maart 1917. De eventueel te verleenen vrijstelling zal eerst ingaan op eeD nader te bepalen dag. Vrijzinnig-Democratische organisatie. In een Zondag te Middelburg gehouden vergadering, welke werd bijgewoond door een groot aantal Vrjjzinnig democraten uit verschillende deelen van Zeeland is een Vrijzinnig-Democratische organisatie voor den kieskring Zeeland opgericht, een voor- loopig bestuur werd gekozen, waarin afge- vaardigden van alle Vrijz. Dem. organisatie's in den kieskring zitting hebben. Het bevaren der Zeeuwsche stroomen. De commandant der stelling van de mon- den der Maas en der Schelde (commando Zeeland) heeft zijne verordening van 16 Mei j.l. (Scheepvaartverordening) ingetrok- ken en daarvoor in de plaats eene nieuwe vastgesteld, waarbij het verboden is zich op te houden in: a. het watergebied, ingesloten door de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen, de lijn wel ke de hooge listen van Nieuwesluis en Kaapduinen verbindt, en de Zuidkant van de Walvischstaart, tenzij het vaartuig is een stoomvaartuig en voorzien van een Nederlandschen loods. Hiervan zijn uitge- zonderd: de vaartuigen bestemd voor of vertrekkende van Cadzand, aan welke het geoorloofd is voornoemde haven binnen te loopen, waarbij zij zich niet zullen mogen bevinden beoosten de gebroken lijn, die ge- vormd wordt door de lijn, welke het bad- huis van Cadzand verbindt met de roode spitse ton, ligende ter plaatse en in stede van lichtboei no. 2 van de Wielingen en het verlengde der lijn, die genoemde ton met de Westzijde van het huizencomplex Wie lingen Sluis verbindt. b. het watergebied, ingesloten door de kust van Walcheren, de lijn, welke den lichtopstand van Zuiderhoofd verbindt met een op 3 zeemijlen afstancj in de richting W. 't N. van dien opstand gelegde zwarte stompe ton met metalen Nederlandsche vlag, de lijn welke de ton verbindt met een rood en zwart geblokte spitse ton, tegen den Westrand van de Domburger Ressen, en de lijn, welke laatstgenoemde ton ver bindt met het Koeduin, tenzij 'het vaartuig is een stoomvaartuig en voorzien van een Nederlandschen loods. c. het Oostgat bezuiden het sub b be- doelde gebied, de Deurloo, de Galgeput en deSardijngeul van ]/2 uur na zonsonder- gang, of indien de zon vroeger dan, 8,30 ondergaat, van 6 uur 's avonds, tot y2 uur voor zonsopkomst, of indien de zon later dan 6,30 opkomt, tot 6 uur's morgens. In- geval van zeegevaar, rekening houdende met de grootte van het vaartuig, een en ahder ter beoordeeling van den met de con- trole belasten zeeofficier, is het geoorloofd, de Deurloo en de Galgeput binnen te loo pen, en te ankeren benoorden de lijn die. de spitse ton No. 6 van het Oostgat met de lichtboei nabij Nolledijk verbindt. Ook het tevoren van het Oostgat bezuiden het sub b bedoelde gebied is, in geval van zeegevaar, ter beoordeeling van den met de controle belasten zeeofficier, geoorloofd, mits gaan- de in Zuidelijke richting. Vaartuigen, welke in dit geval verkeeren, zullen duidelijk de voorgeschreven lichten toonen. d. het watergebied der Westerschelde, ingesloten tusschen de lijn Hooge licht— NieuwesluisHooge JichtKoopduinen en 'de lijn HansweertWalsoorden, voor zoo- verre niet vallende onder het watergebied sub d, van 9y4 uur 's avonds tot y2 uur voor zonsopkomst, of indien de zon later dan 6,30 opkomt, tot 6 uur 's jnorgens. 1 e. het watergebied der Westerschelde, ingesloten door de lijn Westhavenhoofd van de Westelijke haven te Ter Neuzen, Zuid (r. w.) en de lijn, welke Hansweert verbindt met Walsoorden, van 10y2 uur '-s avonds tot y2 uur voor zonsopkomst, of, indien de zon later dan 6,30 opkomt, tot 5% uur 's morgens. f. het watergebied der "Westerschelde beoosten de lijn HansweertWalsoorden van i/2 uur "a zonsondergang tot y2 uur voor zonsopkomst. g. het watergebied der Oosterschelde ingesloten tusschen de lijnen kerk Dom- burg in Strand Hotel, en molen Domburg in Strand Hotel en de parallel van 51° 37' 30" N. Br, welke parallel wordt aangeduid door een zwarte sperboei op het snijpunt van de eerstgenoemde lijn en die parallel. h. het watergebied der Oosterschelde bewesten de lijn welke den lichttoren West- Schouwen met den toren van Oost-Kapelle verbindt, van y2 uur na zonsondergang tot 1/2 uur voor zonsopkomst voor zoover sub g niet anders is bepaald. Het zich ophouden in de onder a, b en g genoemde watergebieden wordt levensge- vaarlijk genoemd. axel. mm Door den Provincialen veearts alhier en een Rijkskeurmeester i£ alhier een partij gezouten regeeringsspek van -±: 280 K.G. voor de consumptie afgekeurd. ST. JANSTEEN. Vrijdagnacht maakten 2 Duitsche wach- ten nabij De Paal, van de gelegenheid gebruik zich op een guustig oogenblik over den electrischen draad te werken en op Hollandses grondgebied te komen. UITSLAG der stemming voor vier leden van den Gemeenteraad teTer Neuzen, op 6 Juli 1917. Totaal. Aantal kiezers 862 258 462 1582 Uitgebracht 639 170 311 1120 Van onwaarde 10 3 11 24 Geldige stemmen 629 167 300 1096 van Borssum Waalkes E. H. T. (aftr.). 392 78 168 638 Eiike M. (aftr.) 357 79 164 600 Harte N. J. 302 61 129 492 van den Ouden H. J. 313 108 153 574 van Strien P. J. 229 89 129 447 Visser A. (aftr.) 376 73 171 620 De volstrekte meerderheid bedraagt 549, Gekozen de heeren E. H. T. van Borssum Waalkes (aftr.), M. Egke (aftr.), H. J. van den Ouden en A. Yisser (aftr.) ST. JANSTEEN. Uitslag der Vrijdag gehouden stemming voor 4 leden van den gemeenteraad. Uitgebracht 294 stemmen, van onwaarde 3 stemmen. Hiervan verkregen de heeren A. Aerts 141, H. C. Begheijn 40, P. A. de Block 86, J. C. Cornelissens 107, B. van de Goore 96, P. G. van Helsland 150 en C. H. M. Plasschaert 198 stemmen. Gekozen de heeren P. C. van Helsland en C. H. M. Plasschaert. Herstemming tusschen de heeren A. Aerts, P. A. de Block, J. C. Cornelissens en B. van de Goore. RECHTSZAKEN. Belastingontduiking. Bij het O. M. bij de Utrechtsehe recht- bank is 4000 boete, subs. 160 dagen hechtenis geeischt tegen H. G., assuradeur te Baarn, wegens het doen van onjuiste opgaven voor de Rijksinkomstenbelasting. Beklaagde, die een inkomen van 70,000 per jaar heeft, had over 1915 en 1916 op- gegeven een inkomen gehad te hebben van 40,000. In verband met de zeer groote moeilijk- beid om van uit een centraal punt (Den Haag) de gegrondheid van reclames inzake de bestellingen en toewgzingen van kunst- mest juist te beoordeelen, is door landbouw- vereenigingen aan de Kunstmest-Commissie in overweging gegeven een decentralisatie toe te passen door het instellen van provin cial of gewestelijke commissies van land- bouwers, die de reclames nauwkeurig zouden kunnen onderzoeken. Het lijdt geen twijfel, of een groot aantal der onbillijkheden, die verleden zgn voor- gekomen, zouden kunnen zijn vermeden, indien beoordeeling van bovenbedoelde reclames aan dergelijke commissies was toevertrouwd geweest. Ernstig ongeluk. Zaterdagnaebt heeft een student bij de politie te Leiden aangifte gedaan dat zijn vriend, de medische student O. J. D. een ernstig ongeluk was overkpmen. Met den laatsten trein waren zij Vrijdagavond uit Den Haag naar Leiden vertrokken. Ter hoogte van de Laan van Nieuw-Oost-Indie bemerkteu zij, dat zij in een damescoupe hadden plaats genomenzg vdrlieten dezen. coupe en wilden over de treeplank een anderen coupe opzoeken, De student D., afkomstig uit Delft, is toen van de treeplank gevallen. De politie te Leiden stelde zich dadelijk met Den Haag in verbinding, en Zaterdag- morgen vroeg is het lijk van den heer D., niet ver voorbij de Laan van Nieuw-Qost- lndie gevonden. Het hoofd was ingedrukt en de beide beenen waren afgereden. Dat gaat in ons land zoo maar niet. Een Duitscher kocht te Blerik (bij Venlo) een huis. Onmiddellijk trok hij naar Hol land en meende op staanden voat het hui3 te kunnen betrekken Toen de verhuis- boedel voor de nieuwe woning stond, weigerde de bewoner, die het huis nog in huur had, hem toegang te verleenen. De Duitscher begon met geweld, trapte de deur in en sloeg de ruiteu stuk. De politie moest tusschenbeiden komen en maakte tegen den Duitscher proces-verbaal op. Een ondankbare! Te Zaandam zijn eenige personen de dupe geworden van een handigen oplichter die zich uitgaf van Oostenrijkseh deserteur en een neef van den bekenden socialistischen voorman Adler. Eenige leden van het af- deelingsbestuur der S. D. A. P. aange- trokken ook door de wijze waarin hij zich wist voor te doen, stelden belangin het lot van den Oostenrijkschen partijgenoot. Nadat eerst voor een goed logies in het bootwerkersgebouw //Ons Huis" was ge- zorgd, zou men moeite doen hem aan een werkkring te helpen, waarin men hoopte wel te zullen slagen, omdat hjj den indruk maakte een knap workman te zgn. In Oostenriik was hij bij de draadlooze tele- grafie werkzaam. Reeds waren pogingen in het werk gesteld om hem een plaats te verschaffec aan de Rgks-artiilerie-inrich- t in gen. Zoover kwam het echter niet, want op het onverwachts was de neef van Adler plotseling verdwenen en wat nog het ergst was, ook een bedrag van 120 ten na- deele van de directie van //Ons Huis". Kat en hond. Een hond te Schoonhoven, wiensjongen verdronken waren trad nu als pleegmoeder op van twee jonge katten, die reeds 14 dagen oud waren. Aardig is het de liefderijke zorg van den hond te zien voor zijn pleegkinderen. (Sch. Crt.) Bloedig drama aan boord. Zoools wij reeds meldden, heeft Maandag- morgen de politie te Dordrecht drijvende gevonden in de Merwede het schip //de Twee Gebroeders", dat geheel verlaten was. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat diefstal aan boord gepleegd was en dat een kastje was opengebroken. De 66-jarige schipper G. Vos en de 15-jarige schippers- knecht P. V. werden beiden vermist. Qnmiddelljjk stelde de politie een onder zoek in en werd dan ook inderdaad te Rot terdam de schippersknecht aangehouden. Deze werd naar Papendrecht overgebracht. Bij de politie bekende de knecht den dief stal te hebben gepleegd en den schipper te hebben vermoord. Later evenwel trok hjj zjjn bekentenis in. Dit belette de politie echter niet om onmiddellijk aan het dreggen te gaan. Het resultaat was dan ook dat het lijk van den schipper op de plaats waar het schip aan- vankelijk lag, werd opgehaald. Het lijk was gewikkeld in een zeil, terwijl de beeuen en armen door touwen waren omwonden. Het hoofd van den ongelukkige was ver- brijzeld, vermOedelijk door een graanschop, die later in beslag werd genomen. Aan het lijk was een touw bevestigd, waaraau een anker van ongeveer 30 K.G. gewicht was bevestigd. De zaak is thans in handen van de justitie te Dordrecht. De knecht bljjft natuurlijk in voorarrest. Van oorlog en vrede. Bij vrede zijn er bommen op het water en mijnen op het land in oorlogstijd zgn er bommen op het land en mijnen in het water. (Hbl.) Weefsel van riet. In Duitschland is men er naar de Koln. Volksztg. mededeelt, in geslaagd uit riet een nieuwe weefstof te maken, //typha" genaamd. De typhadraden worden in Sak- sische fabrieken gesponnen of tot vilt ver- werkt. Men maakt er alle mogelijke arti- kelen van dekens, strengen en zelfs kleederen. Gebrek aan grondstoffen behoeft men niet te vreezen in Noord- en Oost-Duitschland bevinden zich in de meren en moerassen nog geweldige voorraden riet en ook Oosten rijk-Hongarije en -de Balkanlanden kunnen groote hoeveelheden leveren. Aantal stemmen in district. "3 C3 ®2 4 a C3 t-t M a H-i CJ f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2