Huim in voorraad: 415® Staatsloterij. isch Klaverzaafl tori de Provence, edit VeevoederAogiistiis-September a.s. M. DE BRUIJNE-DEIJ, Wed. P. DE JONGH. Goes. Laatsts Berichten. Handelsberichten. U koopt P. HAMELINK, Zaadhandel, Hocim* ©ii Zaadfeelt. Fruitboomen, Landbouwberichten. SEMEN6DE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. HoogwatergetlJ te Ter Neuzeo de heer I. A. KOENE, ZAAMSLAG. IS. ADRIAANSENS, H.H. VERKOOPERS VAN VEE! Nog voorradig en verschillende soorten Graszaden en Raapzaden. OPENBARE VERKOOPING van HEEREN-, JONGEHEEREN en KINDERKLEEDING Golhert'Gostimms met 1 of 2 rij knoopen en ook met ceintnur: Eenige kennisgeving. Prov. Weg, nabij de Tramhalte. TER NEUZEN. Verbouw van koolrapen en knollen. Met het oog op de zeer ongunstige voor- uitzichten van veevoedervoorziening in den aanstaanden winter heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bepaaLd, dat de beperkende voorschriften, in zake den verbouw van sommige grove tuinbouw- gewassen, vastgesteld ingevolge artikel 7 der Distributiewet 1916, niet van toepassing zullen zijn op den verbouw van koolrapen en knollen geteeld als nagewas na karwij- zaad, koolzaad of vlas. De verbouw van koolrapen en knollen na genoemde gewas- sen is derhalve geheel vrij, evenals zulks ten aanzien van den verbouw na granen, bloembollen en vroege aardappelen reeds bepaald was. Intusschen zij opgemerkt, dat de verbou- wers van koolrapen en knollen en evenzeer die van paardepeen, voederbieten en derge- lijke er niet op zullen kunnen rekenen deze producten geheel of gedeeltelijk te kunnen uitvoeren. Daar in den afgeloopen winter de hierbedoelde voederartikelen door ver- bouwers en handelaars zijn vastgehouden, in de hoop vergunning te zullen bekomen, zijn zeer groote partijen daarvan tot bederf overgegaan. Maatregelen zullen worden ge- nomen om te voorkomen, dat dit zich in den a.s. winter zal herhalen. Vermoedelijk zullen alle voorraden, die niet voor eigen vee benoodigd zijn, in be slag worden genomen en voor veevoeder gedistribueerd worden. Met deze distribu te zal dan reeds in den aanvang van den winter een begin worden gemaakt. (St.ct.) Oude munten. In den IJpolder (Houtrak) zijn bij het werken in een bouwland, aldus meldt men nit Spaarndam, weer 100 zilveren munten gevonden uit de 18de eeuw. De geldstuk- ken zijn in handen van verschillende be- zitters. Toen de vondst bekend werd, gingen kinderen ter plaatse nog zoeken met het resultaat, dat ook zij er nog een SOtal opdolven. Inbeslagneming geweigerd. De burgemeester der gemeente Wonse- radeel kreeg last bij dertien veehouders den geheelen voorraad hooi in beslag te nemen. Hij weigerde deze uit voeren, wijl z. i. deze eisch van het legerbestuur de draagkracht der betrokken boeren te boven gaat. Z. i. dienen boeren, wier hooi opgevorderd wordt bij de krachtvoederdistributie beschouwd te worden als besteller met voorrang. (Hbl.) Sterke aardbeving. Een mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst, te de Bildt van Dinsdagmorgen 6 uur 9 min. vermeldt een bijzonder sterke aard beving ongeveer gelijk aan die van 1 Mei opgeteekend, op een afstand van 13.000 K.M., waarschijnlijk midden in den Grooten Oceaan. Moeilijke arrestatie. Een bewoner. van een kermiswagen te Steenwijk bracht Dinsdag het stadje in rep en roer. Om de een of andere reden, naar verluidt het niet willen uitspannen van een min of meer woest paard, wilden een paar politieagenten den man arresteeren. Dit bleek geen gemakkelijk werk. Verwoed sloeg en trapte hij van zich. Zelf scheurde hij alle kleeren van zijn boven- lichaam, zoodat hij, ten halve gekleed, minder te vatten was. Sabels werden ge- trokken. Niets hielp. Steeds wist de woest ge- worden en blijkbaar zeer gespierde man aan den greep der politie te ontkomen. Tweemaal had hij de boeien afgeworpen. Beide politiemannen waren aan hoofd en hand reeds bloedend verwond. Nog een agent, een inspecteur, de wachtmeester en een marechaussee verschenen op 't terrein van den strijd buiten' de Woldpoort. Onderwijl was de wagenbewoner weer in zijn woning gevlucht. Ook nu nog wilde bij zich niet overgeven. Een paard werd aangespannen en met een paard voor en vier paarden achter den wagen werd onder een zeer grooten toeloop van nieuwsgierigen naar de politiewacht gereden. Met man en macht werd de man hier in zgn wagen gegrepen en gevangen gezet. 't Gait van d'olste of aan! Op een plaatsje in Groningen zit een huisvader opgescheept met een 6tal liuw- bare dochters, waarvan de oudste al een paar jaren niet meer ouder wordenze zgn en blijven 28 1 De jongste van het 6tal kreeg dezer da- gen zoo waar kennis aan een landsverde- diger, een flinken boerenzoon, die al spoe- dig vader om de hand der dochter kwam vragen. En hij deed het vrijmoedig, als een lands verdediger past. Zijn uitverkorene had hem bovendien moed ingesprokeu 't Zou wel lukken, zij een boerendochter, hij een boerenzoon 't paste dus Maar hoe hadden ze zich vergistPas had de mili- tair z'n wensch te kennen gegeven, of op vastberaden toon sprak de vader,;Nee heur, 't gait hier van d'olste of aan En 't slot ffOok bestantwoordde onze militair, maakte rechtsomkeer, vroeg de oudste om haar hand en gaat nu weldra het huwelijksbootje instappen met de 46jarige Jantje in plaats van de 23jarige Geertje(Ass. Ct.) Aardappelen.een cent per stuk. Een groentenhandelaar te Oldenzaal ver- kocht aan zgn ,/geachte begunstigers" zijn voorraad oude aardappelen a 1 ct. per stuk. Edoch, de politie kwam spoedig tusschen- beide, nam den voorraad in beslag en maakte tegen den groentenhandelaar proces- verbaal op. Vervalsching van peper. De Nederlandsche Vereeniging voor den Specerijhandel meldt: Ons is ter oore gekomen, dat verschillen de partijen peper in omloop zijn, vermengd met wikken (paarden- en duivenvoer). Wij achten het noodzakelijk hierop den handel attent te maken, ten einde dit bedrog zoo spoedig mogelijk te ontmaskeren. Een monster hiervan is in ons bezit. Onaangenanie avonturen. Vrijdagavond waren eenige soldaat-Jkom- miezen in de Spoorstraat te Goor op sur veillance, toen zij in het donker meenden eenige personen te zien met pakken bela- den en natuurlijk dachten dat het smokke- laars waren. Zij stelden zich verdekt op en toen eenige oogenblikken later een persoon uit de richting naderde vanwaar de ver- meende smokkelaars moesten komen, rie- pen zij dezen halt toe. Deze persoon, het was de kantonrechter Mr. Van R., die in den laten avond zijn brieven nog naar het postkantoor in de bus bracht, dacht niet dat het haltgeroep hem betrof en liep rustig door. De soldaten legden daarop op hem aan en eenige schoten knalden. Gelukkig werd de heer Van R. niet geraakt, maar hij moest zich toch door den ondervonden emo- tie onder geneeskundige behandeling stel- len. Vrouwelijk personeel. Van deNoord-Brabantsche-Duitsche spoor zal met 1 Juli op het Duitsche traject, tot Gennep, het mannelijk personeel voor den dienst opgeroepen en vervangen worden door vrouwelijk personeel. Candidaat-arts van 69 jaar. Als een zeldzaamheid vermeldt het Utr. Dgbl. dat met gunstig gevolg te Utrecht het candidaat arts-examen is afgelegd door iemand van 69 jaar, die uit liefhebberij nog de studie voor dokter is begonnen. Deze candidaat-arts is vader van vele bekende geneesheeren, o.a. van een specia- liteit daar ter stede. Door een trein overreden. Te Tilburg is op het station de slagers- knecht v. Vlerken door een binnenloopenden trein overreden en onmiddellijk gedood. Toen zijn hoed afwoei en tegen de machine opvloog, wilde hij dezen grijpen, met het gevolg, dat hij door de machine werd ge grepen. (Hbl.) Doodgedrukt. Te Hilversum is een stoker der H. S. M., de 50jarige J. W., tusschen de buffers doodgedrukt. De man laat een vrouw met 7 kinderen achter. Jan Ongeluk. Een hengelaar te Augustinusga waa wel ongelukkig hij werd vier maal op een morgen geverbaliseerd 1 wegens fietsen zonder licht meer dan een half uur voor zonsopgang2o. het visschen met meer dan een hengel 3o. het behouden van visschen beneden de maat; 4o. het bergen van de visch in zijn militairen spekzak. Ongevallenverzekering. De Raad van Beroep voor de Ongevallen- verzekering te Middelburg, heeft in de heden gehouden zitting de vordering ontzegd in zake P. S. te St. Jansteen en de beslissing der Rijksverzekeringsbank vernietigd in zake K. L. de M. te Westdorpe en hem genees kundige behandeling voor rekening der Bank en 84 cent rente per werkdag toegekend. Ernstig treinongeluk. BUFFALO. Zondag heeft een ernstig treinongeluk plaats gehad. Een electrische trein, waarin een groot aantal reizigers, welke over de bergengte van de Niagara reed derailleerde en stortte naar beneden. 80 personen zgn verdronken. LONDEN. Volgens een bericht uit Shangai is Keizer Suantung tot troonop- volger uitgeroepen. De aftreding van den president der Chineesche republiek wordt geeischt. TER NEUZEN. ST. JANSTEEN. verschillende soorten Eool- en Kool- raapplanten, geschikt voor export. Ter Neuzen. G. KXOTJWERS. Zaadhandel. Hulst, 2 Juli 1917. Rotterdam, 2 Juli 1917. GRAANMARKT. Vrgwel zonder zaken in verband met het groeizame weder. Noteering Karwgzaad 79,tot 81,Bruin Mosterdzaad 103 tot f 105 Geel Mos- terdzaad 60,— tot 65,—Blauw- maanzaad 81,tot 88, VOEDERARTIKELEN. Oacaodoppen y 32, Cacaodoppenmeel tot 33, Voedermeel naar kwaliteit 33,tot y 40,— Voederharing 15,50; Lijnzaad- afval, gemalen f 27,tot f 36,onge- rnalen 22,50 tot f 23, VEEMARKT. Vette koeien en ossen, waarvan weinig prima kwaliteit aangevoerd was, met zeer matigen handel met eenigszins teruggaande prijzen. Zelfs moesten vele exemplaren onverkocht blijven. Stieren met redelijken handel in de beste zware, overigens omzet matig. Vette runde runderen met iets williger handel in alle kwaliteiten, met vrgwel stationnaire prijzen. Schapen en lammeren eveneen iets williger. Varkens redelijk verhandeld in de beste kwaliteiten, waarvan de aanvoer gering was voor lichte soorten werden nog flinke prgzen betaald. Aangevoerd werden 585 vette runderen, 221 vette kalveren, 425 schapen of lam meren, 674 varkens. Prgzen vette koeien le kwal. 134 tot 140 ct.2e kwal. 130 tot 122 ct.3e kwal. 110 tot 100 ct.ossen le kwal. 132 tot 138 ct.2e kwal. 128 tot 120 ct3e kwal. 105 tot 95 ct.stieren le kwal. 110 tot 106 ct.2e kwal. 109 tot 92 ct. 3e kwal. 88 ct. genoteerdkalveren le kwal. 130 tot 140 ct. 2e kwal. 120 tot 110 ct.; 3e kwal. 100 tot 90 ct.schapen le kwal. 76 tot 78 ct.2e kwal. 74 tot 70 ct. 3e kwaliteit 66 tot ct. lammeren 80 tot 82 ct.varkens le kwal. 98 tot 102 ct.2e kwal. 96 tot 90 ct.3e kwal. 86 tot 80 ct.lichte soort 72 tot 69 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aangevoerd Blauw 1600 steen vuil, 1614 steen schoonvuil tot f schoon 7, tot 8,Gro- ningsch vuil 3000 steen, onverkochtschoon 100 steen 7, tot 8,50 Wit vuil steen, onverkocht; schoon 1490 steen 5,tot 6,25 Hollandsch geel vuil steen, onverkochtschoon 2500 steen 7,tot 8,50. EIEREN. Zeeuwsche y 8,75 tot 9,25 Overmaasche 9,tot 9,50. Hulst, 1 Juli 1917. Veilingseieren V. P. N. 8,50 per 100 stuks. Aanvoer 6000 stuks. Axel, 30 Juni 1917. Veilingseieren ,/Eierveiling Axel" 8,25 per 100 stuks. Aanvoer 3000 stuks. CORRESPONDENTIE Aan den heer B. te St. Jansteen. Inge- zonden stukken die op eenige wijze direct verband houden met eenige verkiezing, worden onder die rubriek niet opgenomen. We kunnen dus uw schrijven als zoodanig niet opnemen, al is het ook, dat de inhoud op zichzelf tot die weigeriDg geen aanleiding geeft. Red. VOOR BELANGHEBBENDEN. Zonnetijd. Voile Maan Woensdag 4 Juli na- middags 10,0 uur. 3 Juli Zon op 3,45 onder 8,22 uur 4 u a 3,46 n 8,22 n 5 a i/ h 3,47 8,21 n De lantaarn voor wielrijder3 moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. Zonnetijd. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 3 Juli 12.23 Woensdag 4 0.49 1.12 Donderdag 5 n 1.35 1.58 Vrgdag 6 2.21 2.43 Zaterdag 7 n 3.7 3.31 Zondag 8 n 3.53- 4.18 Maandag 9 4.40 5.4 SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 28 Juni tot en met 30 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 45 binnen- vaartuigen op- en 36 afgeschut, langs de Middensluizen op- 41 en 28 afgeschut en langs de Westsluizen 14 op- en 11 afgeschut. Heden overleed zacht en kalm na een langdnrig en geduldig lijden onze zeer geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom in den ouderdom van ruim 47 jaar. Ter Neuzen Bergen op Zoom Vlissingen Arnhem St. Annaland Sleeuwijk (N.B.) Ter Neuzen Aa. KOENE. C. E1JKEKoene J. J. EiJKE L. GILL1SSEN Koene. D. A. G1LL1SSEN J. P. KOENE A. KOENE— De Groot P. J. KOENE L. KOENE— Van Overbeeke PH. J. KOENE B. D. KOENE L. C. M. KOENE - I Bliek en Kinderen. Ter Neuzen, 30 Juni 1917. Kersstraat 2. Algemeene kennisgeving. Decollecteur A. E> jA$95§EH te Goes, maakt bekend, dat de LOTEft verkrijgbaar zgn en de Trekking begint 23 Juli, Naontvangstvanhet bedrag met porto wordt let verlangde onmiddellijk toegezonden. Zaterdag bij Gilijamse te Axel een Cape heeft weggenomen, wordt verzocht deze bij GILIJAMSE terug te bezorgen of iij A. ROUW Mz. te Zaamslag. Bij acte den 16 Mei 1917 voor ondergeteekende Notaris verle- den werden gewijzigd de statuten der „Eerste Nederlandsche Coopera- tieve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent", welke acte in haar geheel is ingeschreven ter Griffie van het Kantongerecht te Ter Neuzen op 29 Mei 1917 en geplaatst in het bijvoegsel der Nederlandsche Staatscourant van 27 Juni 1917, no. 148. Ter Neuzen. C. LE NOBEL. De Metselaars-Eatroons van Z.-Vlaanderen Oostelijk Deel, vereenigd onder Koninklijke goedkeuring van den 10 April 1917, laten hierbg hun geachte clientele weten dat zij, genood- zaakt vanwege de aan hun gestelde betalings- conditie's hunner Ieveranciers, zich tot hun spyt genoodzaakt achten, om voor het na den 80 Juni aan hen op te dragen werk, ook beleefd driemaandelijksche be- taling te vragen. Rekenende in deze op aller welwillende medewerking. De Metselaars-Patroons bovengenoemd. Het Bestuur der Kolenvereeniging Eigen Hnlp te Zaamslag, geeft met deze te kennen, dat er vanaf heden DERRIE verkrijgbaar is, zoolang de voorraad strekt, af te halen aan de Margarethahaven, Zaamslag. Inlichtingen te verkrijgen bij J. KAIJSER en J. WIS8E, Havenmeester. Namens het Bestuur, J. KAIJSER, Secretaris. het goedkoopst uwe MorlogesGoud~ en Zilverwerken bij Horlogemaker, Eorte Eerkstraat 8. IHRUILEHi van oud Goud, Zilver en Bloedkoralen tegen hoosgste waardti De ,/Bond van Zeeuwsche Veehandelaren" bekrachtigde op zijn j.l. te Middelburg gehouden Jaarvergadering zijn besluit het Vee niet anders per K.G. levend te koopen dan onder de volgende roorwaarden 1°. Wanneer zonder korting wordt gekocht, 's avonds voor den dag der aflevering het Vee op een stalling in de plaats, waar het wegen zal geschieden, te laten brengen2°., Vee wat men niet 's avonds in de stallen wil brengen, niet anders als met 5 pCt. korting te koopen. Het is ook Uw belang dit stpeven te steunen. Namens het Bestuur, de Secretaris J. GLOUDE. me /rib1 Alle zaden zijn machinaal gereinigd. Aan hetzelfde adres puike KooSraappSagstew verkrijgbaar. Bestellingen van MAIS en andere Veevoeder-Artikelen voor de levering Augustus en September a. s., worden gaarne spoedig ingewacht bij. ^XEL. Prov. Grossier'v. h. Veevoederbureau. P,S. Bestelbiljetten zijn van 3 Juli tot en met II Juli verkrijgbaar en worden gaarne op aanvraag toegezonden. Ik Voor najaarlevering voorhanden in beste soorten enorme hoeveelheid in allerlei vorm als: APPELS, PEER, PRUIM, PERZIK, KERS enz. AARDBEZ1EPLANTEN. PRACHTIGE ST AM-, STRUIK- EN KLIMROZEN. CANADA-, OLM- EN HAAGPLANTSOEN. De reiziger dhr, Smallegange hoopt TJ aan huis te bezoeken. Aanbevelend. waarbij zeer groote partij afkomstig van Faillissement, heeft plaats vanaf Dinsdag 3 Juli tot en met Vrijdag 6 Juli, smiddags 4 uur, beslist niet langer, aan de door de taxateurs getaxeerde prgzen in de Cinema ParisienNoordstraatTer Neuzen. Wij laten hier eenige prijzen volgen, bijvoorbeeld van f 12,—, f 15,f 18f20,—, f 22,50, f 25,- ^FT6,-, f 7,50, to,-, f 10,-, f 1L50, f 12,75 van f 30,—, f 32,—, f 40,-, f 45,-, f 50,— voor f 15,50, f 17,f 21, f 24, f -5, D E HI I E of WIHTERJAS. van f 20,—f 24,—f 27,50, f30,-, f 34,—, f30,-, f40,~, f 45,- voorWOi f 12,50, f 14,—115^0, f 17,-, f 18. f SII,-, f 23,- Wij maken vooral attent op onzen grooten voorraad KIIIDERPfiRJl.S. Echte Eng. Regenjassen in beige en zwart, in Gummi en Rubber en Waterproof van f24,- voor f 11,—van f28,- voor f lb,-, van f40,- voor f 16,50, van f 43,- voor f 19,van f52t- voor f 22,50. Alle goederen kunnen gepast worden de verkoop geschiedt uitsluitend acontant. Regeling van den Verkoop: Dinsdag van 12-9 uur, Woensdag, Donderdag en Vrgdag van 9-4 uur, beslist niet langer. rsrKQJTrz-srEi De Directie, belast met den verkoop der Goederen, J. Avis. Tevens een partij prima Dames-Mantels. Huwelijksaangiften. 29 Juni. Jan Schaalje, oud 27 j., jm. en Pieternella van Driel, oud 21 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 28 Juni. Johannes Kok, oud 26 j., wed. en Adriana Geertruida de Feijter, oud 20 j., jd. Geboorten. 25 Juni. Janna, d. van Marinus de Jonge en van Maria Donze. 26 Juni. Janna Eliza beth, d. van Daniel Cornelis van Drongelen en van Geertruida Kolijn. 27 Juni. Helena Christina, d. van Jacobus de Rijke en van Johanna Margaretha Herrebout. Alphonsus Josephus, z. van Josephus Alphonsus van Esbroek eu van Julie Marie de Smit. 30 Juni. Sophia Susanna, d. van Arend Dieleman en van Johanna Cornelia van Fraeijenhove. Overlijden. 29 Juni. Laurina van den llout, oud 8 j., d. van Pieter en van Cornelia Adriana Deij (overl.). 30 Juni. Izaak Abraham Koene, oud 47 j., z. van Johannes Philippus en van Susanna Lecocq. Huwelijks-aangiften. 22 Juni, Camillus Ludovicus Inghels, oud 29 j., jm. en Leonia Cornelia Josephina Rottier, oud 28 j., jd. Augustinus Fruijtier, oud 38 j., weduwn. en Silphia Maria Poppe, oud 21 j., jd. 28 Juni. Theophilus Danckaert, oud 25 j., jm. en Emma Maria de Caluwe, oud 23 j., jd. 30 Juni. Cijrillus Lammens, oud 35 j., jm. en Maria Johanna Smet, oud 34 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Albert Constant, z. van Caro- lus Ludovicus Rietjens en van Maria Louisa Ylassen- root. Mathilda Maria, d. van Petrus Johannes Borm en van Philomena Maria Michielsens. 20 Juni. George Albert Leon, z. van Julius ;Jottier en van Esther Mathilda Meirsman. 22 Juni. Carolus Ludo vicus, z. van Rene Schelfhout en van Leonia Maria van Dorsselaer. 27 Juni. Gaston Franciscus, z. van Johannes Baptist van de Velde en van Rozalia de Rijk. Overlijden. 18 Juni. Achile de Block, oud 21 d., z. van Joseph en van Maria Clothilde van Goethem. 20 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. geslacht van Theophilus Peeters en van Louisa Maria Strooband. 29 Juni. Bernardus Hijpo- litus van Hecke, oud 35 j., echtg. van Pharailda Regina de Coninck. Granen werden niet verhandeld en zullen voor het binnenhalen van den nieuwen oogst ook niet worden gepresenteerd. Boter per kilo 1,80. Eieren per 26 stuks 2, Ter weekmarkt waren aangevoerd 18 stuks rund- vee, 27 varkens en 0 schapen, waarvan verkocht 12 stuks rundvee, 20 varkens. i/ ii OI

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3