De Oorlog. BRAND TE BRUGGE EN GENT. Van de grens bij Sluis nam men een ge- weldige brand te Brugge waar. Er zijn nog geen nadere bijzonderheden bekend. Ook wordt gemeld, dat de belangrijke bekende fabriek Carels op 't Dok te Gent, gedeeltelijk door brand is vernield. Dit was niet het gevolg van bommen, zooals men meende, maar van brand. De fabriek was door de Duitschers in beslag genomen voor havencommandatur. De brand ontstond yermoedelijk op de eerste verdieping waar jnilitairen logeerden. De oorzaak is onbe- kend. DE NEERGE5CHOTEN ZEPPELIN. Naar de Daily Mail meldt, was de com mandant van de Zeppelin, die den 17en juni word neergeschoten, niet kapitein Schutze, giaar luitenant-kapitein Eischler, een knap, bestuurder, op wien de Britsche yliegers reeds lang hadden geloerd. Hij be- hoort tot de slachtoffers. De drie overlevenden zijn luitenant Mieth, de tweede commandant van de Zeppelin en twee onderofficieren. Zij sprongen uit het in lichte laaie staande luchtschip. Luitenant Mieth brak beide beenen, de eene onder- lofficier brak een been, de ander werd op yerschillende plaatsen gewond. De derde overleverrde, die alleen achter het oor ge- kneusd vverd, verklaarde, dat hij van zijn overjas een soort valscherm had gemaakt, yvaardoor de val gebroken werd. GRIEKENLAND ROEPT ZIJN GEZANTEN UIT DE CENTRALE RIJKEN TERUG. Na drie jaren staat Griekenland thans op het punt om te doen, wat het krachtens zijn defensief verbond met Servie, had moe- ten doen, toen Weenen zijn oorlogsverkla- ring naar Belgrado zond, nl. den oorlog te verklaren aan de Centrale mogendheden, Venizelos is een paar dagen aan 't bewind en mag men de Reuter- en Havastelegram- jmen gelboven, dan is plotseling de stem ming in Athene omgeslagen, wordt de En- tentegezinde premier toegejuicht door het vollri en zal straks de Helleensche natie, welke gisteren nog haar Koning, die het buiten den oorlog hield, trouw was, zich met pleizier in den strijd werpen. De eerste stap naar de oorlogsverktaring is al gedaan. Aan den Griekschen gezant in Zwitserland is opdracht gegeven, aan.de Grieksche delegaties te Berlijn, Weenen, Sofia en Constantinopel mededeeling te doen, dat Griekenland de betrekkingen met Duitschland, Oostenrijk-Hongarije, Bulga- rije en Turkije heeft afgebroken. Een oorlogsverklaring is dat niet, doch te Athene is men van oordeel, volgens Reu ter, dat er oorlogstoestand met de Centrale mogendheden bestaat. Waarop, volgens een ander bericht, waarschijnlijk de officieele oorlogsverklaring van Duitschland volgen zal. De Fransche troepen, die naar Athene ge- zonden waren, om de orde te helpenJiand- haven, zijn, naar de Temps mededeelt, naar de stellingen teruggekeerd, die ze te voren innamen. Ook de Russen gaan uit Athene- been, b Havas zegt, dat ze naar het Oosterleger zullen terugkeeren. Is het de bedoeling, dat de Russen naar het Oostelijk front zullen gaan? In verband met het feit, dat volgens de Matin ook de Franschen uit Griekenland en Saloniki zullen worden teruggetrdkken en ingescheept naar Frankrijk, zou men tot de veronderstelling komen, dat het op het program der Entente staat, de expeditie van Sarrail geheel op te geven en dat met mis- schien wat Engelsche hulp de Servische en Grieksche troepen alleen het zaakje op den Balkan zullen moeten opknappen. Heeft daarom Jonnart in opdracht zijner regee- ring wat vaart gezet achter de bekeering van Griekenland? De militaire criticus van de Pester Lloyd Is niet bang voor den nieuwen vijand. Het Grieksche volk weet heel goed, dat een oor log met de Centrale mogendheden voor Griekenland geen doel heeft. En daarbij komt nog de Grieksche haat tegen Italie, dat in Albanie en Epirus voortdurend zijn macht, 'ook ten koste van Griekenland tracht uit te breiden. Die zal al evenmin bijdragen tot een krachtig Grieksch in- grijpen. NIEUWE VOORUITGANG DER ENGEL SCHEN BIJ LENS. DUITSCHE SUC- CESSEN BIJ CERNY EN AAN DE MAAS. Er is een toenemende gevechtsactie op bet Westelijk front waar te nemert. Bij de xegenwoordige verhoudingen zijn het nog slechts „plaatselijke gevechten", maar in vroegere oorlogen zouden het geduciite veldslagen zijn genoemd. Men weet, dat de Engelschen. bij Lens voortdurend vorderingen hebben gemaakt In de laatste dagen. Door een geweldigen .aanval ten Noorden en ten Zuiden van de stad zijn ;zij nu opnieuw vooruit gekomen. Ten Noorden van Lens, bij Hulluch en Loos, schijnt de aanval (misschien was hij daar ook niet ernstig bedoeld) geen verandering van beteekenis te hebben gebracht. De Duitschers beweren trouwens, dat de arri val ten Westen en Zuid-Oosten van Loos zich richtte op een vooruitspringend front- gedeelte, dat al vroeger door de Duitschers was ontruimd, zoodat men van een slag in de lucht zou moeten spreken. Meer succes had de Engelsche aanval echter ten Zuiden van de stad. Over een breed front drongen de Engelschen hier Zuidelijk van dg Sou- chez-beek voorwaarts en zij slaagden er in, thans het dorp Avion, vvaarvan zij te voren den zoom al hadden bereikt, binnen te ruk- ken. De grootste kracht van den aanval richt te zich blijkbaar op het nog Zuidelijker lig- gende frontgedeelte tusschen Oppy en Ga- yrelle, even ten Noorden van de Scarpe, het riviertje, waaraan Atrecht ligt. Na roffel- vuur vielen de Engelschen hier met groote verbittering op een front van 2000 meter ongeveer aan en zij slaagden er in zich in de voorste Duitsche linie vast te zetten. Vol gens de Duitschers was de strijd zeer ver- bitterd en moesten de Engelschen herhaal- delijk versche troepen aanvoeren om de ga- ten aan te vullen. In het geheel maakten de Engelschen 247 man gevangen en ver- meesterden zij 12 machinegeweren. Langs den geheelen Chemin des Dames waren de Duitschers bedrijvig. Behoudens eenige kleine aanvallen vielen zij aan ten Oosten van het dorp Cerny, dat men ten Zuiden van Laon moet zoeken. Op een frontbreedte van 1000 meter drongen de stormtroepen in de voorste Fransche stelling door, die zij, met een hardnekkig verdedig- den tunnel, tegen Fransche tegenaanvallen wisten te behouden. Ruim 150 gevangenen en 6 machine- en snellaadgeweren vielen in Duitsche handen. De Franschen ontkennen het Duitsche suc ces niet, doch zeggen, dat de Duitschers aanvankelijk weer teruggeworpen werden en er later pas in siaagden de Fransche stelling te bezetten, en dat zij hun winst met groote verliezen hebben gekocht. De Franschen spreken ook nog van ver- woede Duitsche aanvallen ten Z.-O. van Conbeny en aan weerszijden van den weg van Laon naar Reims, dus wat meer Ooste lijk dan Cerny, doch vermelden omtrent den uitslag alleen, dat de Duitschers door het Fransche vuur teruggeworpen zijn. Een verrassend succes hebben de Duit schers echter bevochten op den linker- Maasoever bij Verdun. Nadat de geschut- strijd daar Donderdagmiddag, voornamelijk in de buurt van het bosch van Avocourt en hoogte 304, een buitengewoon heftig ka- rakter had bereikt, gingen de Duitsche aan- valstroepen Donderdagavond Westelijk van genoemden heuvel tot den aanval over, met het gevolg, dat zij op een frontbreedte van 2000 M. en ter diepte van 500 M. in de Fransche stellingen doordrongen. Tegen aanvallen der Franschen wisten zij te kee- ren. In den vroegen morgen van Vrijdag volgde toen een aanval bij het bosch van Avocourt, waar de Duitschers op een front breedte van 300 M. en 150 M. diep in de Fransche stellingen doordrongen. De Duit schers maakten bij beide aanvallen 550 ge vangenen; de buit is nog niet geregistreerd. HET AMERIKAANSCHE TOEZICHT OP ONZIJDIGEN. Reuter meldt, dat er onderhandeliDgen worden gevoerd tusschen de regeeringen van Groot-Brittannie en de Vereenigde Staten over den invoer van produkten, die tot dusver uit de Vereenigde Staten naar onzijdige landen werden verscheept. Ter- wjjl de Vereenigde Staten vroeger vrijelijk handel dreven met de onzijdigen, zonder zich te bekommeren over de latere bestem- ming van de goederen, die daarheen wer-. den gezonden, is tot de Amerikaansche re- geering thans, naar bericht wordt, door Groot-Brittannie het verzoek gericht om over te gaan tot een soortgelijke handel- wyze als die waartoe de regeeringen der" geallieerde staten na drie jaren van oorlog zijn gekomen, n.l. om aan de aan Duitsch land grenzende staten slechts datgene te leveren wat beslist noodig is voor hun eigen gebruik en dat hun geen overschot zal worden toegestaan, dien zij naar vijande- lijke landen zouden kunnen uitvoeren. De Amerikaansche regeering heeft nog niet formeel geantwoord, maar wel de ver- zekering gegeven, dat het verzoek in wel- willende overweging zal worden genomen, terwijl de noodige toebereidselen werden ge troffen om de voorgestelde maatregelen doeltreffend te maken. De Zweedsche bladen zijn uitteraard wei- nig ingenomen met de plannen van Wilson om controle uit te oefenen op den invoer der neutralen. zySvenska Dagbladet" schrijf't//Met toe nemende verbazing ziet men in onzijdige landen het eerste gevolg van het openlijk ingrijpen van Amerika in den //strijd voor het recht en de veiligheid van kleine staten." In Zweden vraagt men zich, evenals in Denemarken, Noorwegen en Nederland, af, of deze maatregelen door de Engelsche re geering zjjn bewerkt. En verder vraagt men welke verdere zorgen deze en volgende maatregelen aan de onzjjdige landen zullen brengen. Aan levensmiddelen en grondstoffen heerscht thans reeds gebrek in onzijdige landen ZWITSERLAND IN NOOD. Bij de debatten over de opvatting omtrent de- neutraliteit in den Zwitserschen Bonds- raad, verklaarde de Bondspresident Schul- thess, dat in deze dagen geen enkele rede- naar zich heeft bezig gehouden met de dringendste vragen van den dag. Men veronachtzaamt de groote en men behandelt de onbelangrijke zaken. Schulthess zeideMaar ik zeg u, mijne heeren, dat, indien niet onmiddelljjk een verbetering in den toestand intreedt, Zwit serland aan den vooravond staat van een zeer ernstige crisis, die onze industrie en ons economisch leven bedreigt. In de eerstvolgende dagen zal de chef van het Zwitschersche transportwezen zich naar Parjjs en Londen begeven, om met de Entente-mogendheden te onderhandelen, of het niet mogelijk zal zijn een deel van onzen toevoer over Holland te leiden, opdat het ons mogeljjk zij te leven en te werken. TER NEUZEN, 2 Juli 1917. Het weerb ericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden Iuidt als volgt Hoogste barometerstand 769.5 Skagen. Laagste barometerstand onder 760.0 Zuid Oost-Duitschland. Verwachting tot den avond van 3 Juli Meest matige Noord-oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. Statuten. De Staatscourant bevat de statuten van de cooperatieve Boerenleenbank te Ter Neuzen (wijziging). Concert op de Markt. Naar we vernemen is het muziekgezel- schap *De Vereenigde Werklieden" voor- nemens a. s. Woensdagavond te half negen uur een concert te geven op de Markt. Jubileum van den heer J. A. van Rompu. Zooals in ons vorig nummer is vermeld, is het Donderdag 5 Juli a. s. 25 jaargeleden dat de heer J. A. van Rompu, alhier, als lid der Provinciale Staten werd ge'installeerd. terwijl hij 3 jaar later werd benoemd tot lid der Gedeputeerde Staten, van welk college hij nog steeds deelmaakt. Met die laatste benoeming ging gepaard een geheel gewjjzigde samenstelling van het Gedeputeerd college, welks leden toen meer over de provincie verdeeld woonden, integenstelling met vroeger, toen alien of bijna alien inwoners waren van Walcheren en het staat ongetwijfeld vast, dat sinds dien in de Staten een anderen geest gevaren is, dat meer de aandacht is gevestigd op de be- langen der verschillende streken der provincie, dat de bemoei'ingen der Staten zeer werden uitgebreid, en dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen, niet het minst onze te voren misdeelde streek (wij herinneren hierbjj de oude lezers nog aan de verschillende artikelen in ons blad van die jaren van de hand van wijlen Mr. L. Stevens) sinds dien in ver- schillend opzicht meer dan vroeger heeft gedeeld in de zorgen en den steur. van het Gedeputeerd college en de Provinciale Staten. Sedert zijne eerste verkiezing werd de heer J. A. van Rompu steeds met een flinke meerderheid herkozen en sedert de opening der biljetten in de verschillende stemdis- tricten bleek overtuigend, dat hij in zijne woonplaats ook het vertrouwen genoot van een aantal kiezers niet tot zijne politieke partij behoorend, aan het cjjfer dat hjj tel- kens boven zijne R. K. medecandidaten in deze gemeente verwierf. Ook de Staten vaD Zeeland bleven hem steeds vertrouwen schenken. Bij de voor- laatste herbenoeming was hij een der enke- len, ^die met nagenoeg algemeene stemmen werd herkozen. De afdeeling Ter Neuzen der Roomseh- Katholieke kiesvereeniging in het kies- district Hulst, die zich alleen tot taak stelt bemoei'ingen in verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten, had op gisteren- avond eene buitengewone vergadering bs- legd, om het jubile, dat haren voorzitter dezer dagen te beurt valt, in denkringder vereeniging te herdenken. De vergadering, die gehouden werd in het Patronaatsgebouw, was door vele leden bezocht. De vergadering werd geopend door den vice-voorzitter, den heer F. de Meijer, die begon met de leden te wijzen op bet jubileum van den geachten voorzitter, den heer J. A. van Rompu. Hij wees er op, dat deze vereeniging in nauw verband staat met deze gebeurtenis en dat zjj er trotsch op mag gaan een voorzitter te hebben, die te midden der sehommeling van de politieke partijen in de Staten daar 25 jaren zitting heeft, en bovendien reeds 22 jaren deel maakt van het Gedeputeerd college. Slechts zeer weinig kiesvereenigingen in den lande, mogeljjk zelfs niet een, kan op dergelijk feit bogen. Na hartelijke gelukwenschen namens be- stuur en al de leden, verklaarde spreker kort te willen zijn en slechts enkele feiten te willen aanhalen, die onder het beheer van den heer Rompu in het belang onzer streek zjjn tot stand gekomen. Feiten, die nog versch in Uet geheugen liggen, en die getuigen, dat de heer Van Rompu zijne algemeene kennis van zaken en ervaringen op het gebied van handel, landbouw en industrie, als lid van de Provinciale en der Gedeputeerde Staten, ten dienste van het algemeen heeft gesteld. Spreker wijst op de tot standkoming vau de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat- schappij, die eene verbinding schept tus schen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, waarvan de meeste bewoners te voren nimmer met elkaar in aanraking kwamen en de verzending van goederen wederzijds slechts met de grootste moeite en kosten kon geschieden. Deze tram heeft eene verbinding geschapen op eene wijze, dat thans bijna alle gemeenten direct aan tramverkeer zijn aangesloten. Verschillende industrien en landbouwbe- drijven verrijzen langs de verschillende lijnen. Ook wees spreker op de uitbreiding van den stoombootdienst op de Wester-Schelde, nu laatst de zeer bijzondere verbetering door het inleggen van een dienst tusschen Ter Neuzen en Hansweert, van welker ge- makken spreker herhaaldelijk persoonlijk ondervinding had, dat wekelijks en vooral 's Maandags, tientallen handelaars en indus- trieelen daarvan gebruik maakten. Men is dan voor 10 uur op de beurs te Rotter dam, kan zelfs die van Amsterdam ook nog bezoekeu en toch nog des avonds thuis wederkeeren. Nog verschillende andere verbeteringen in het algemeen belang van onze streek zijn op initiatief en door medewerking van den geachten voorzitter der kiesvereeniging tot stand gekomen. De tijd ontbrak spreker die alle aan te halen, daar hij ook het woord moest verleenen aan den heer Vienings uit Goes, die ook eene vergadering der onder-afdeeling Sluiskil door een welspre- kende en zeer aangename rede des namiddags heeft opgeluisterd. Ten slotte verklaarde hij, dat de kies vereeniging hare deelneming in dit jubileum niet enkel in woorden wenschte te uiten. Zjj wenschte daarom ook een stoffelijk blijk te schenken, en gaf dit in den vorm van een presidentshamer, waarop de volgende inscriptie is gegraveerd,/De leden der R. K. Kiesvereeniging ,/Ter Neuzen" aaa haren geachten Voorzitter, den heer J. A. van Rompu, by gelegenheid van zijn jubi leum als 25 jaar lid der Prov. Staten van Zeeland, 1892—5 Juli1917. Namens de vereeniging uitte spreker den wensch, dat de voorzitter nog vele jaren de gelukkige bezitter moge zijn van dezen presidentshamer. Hierua gaf spreker het woord aan den heer Vienings, die besprak de regeling der toekomstige verkiezingen onder algemeen stemrecht en de toepassing van evenredige vertegen woordiging. Na het beeindigen dezer rede betuigde de heer Van Rompu, den spreker dankende voor zijne heldere uiteenzetting van ie behandelde politieke punten, de leden der kiesvereeniging zijne erkentelykheid voor de hem gebrachte hulde, en verklaarde, zoo- lang hem daartoe de gelegenheid zal wor den geschonken, te willen werken voor be- vordering van de algemeene belaugen en die van onze stad en omgeving in het bijzonder. De bemanning van de „Hilversum". Volgens een bij de Stoomvaart Mij. //Oostzee" uit Cardiffontvangen telegram blijkt, dat het stoomschip ^Hilversum" op een mijn is gestooten, en in het achterschip werd getroffen. Het schip zonk in twee minuten. Men is bezig geweest met het losmaken van de reddingbooten, doch deze konden niet vlug genoeg worden losgemaakt, zoodat alien overboord sprongen. De 6 vermisten heeft men in den beginne bezig gezien met een der reddingbooten, doch daarna zag men hen niet meer terug. Een Engelsch patrouiilevaartuig heeft alien, die in de zee gesprongen waren, opgepikt. Men heeft vervolgens de plek afgezocht, doch van de 6 overigen niets kunnen ontdekken. Van de 6 vermisten zijn 5 Hollanders, en niet zooals eerst vermeld werd 3. De ver misten zjjn, de kapitein, de 2e stuurman, de 2e machinist, de kok Smit en de be- diende Huising, en een Grieksche stoker. Zooals we reeds meldden is de vermiste 2e machinist onze stadgenootde heer J. W isse. Na ontvangst van bovenstaand bericht heeft de reeds zeer in onrust verkeerende echt- genoote en verdere familievrij wel alle hoop op redding opgegeven. Herbenoeming. Bij koninklijk besluit is herbenoerud tot burgemeester van Philippine de heer E. de CeuIenaerA Ned. Herv. kerk. In de Woensdag 27 Juni gehouden classi cal vergadering der classis IJzendijke waren tegenwoordig 18 predikanten en 21 ouder- lingen. Als secundus-lid voor het Prov. Kerkbestuur werd benoemd Ds. H. F. de Puij van Cadsand. Voor het class, bestuur werden herbe- noemd Ds. G. van Dis en Ds. H. F. de Puij en ouderling A. Risseeuw 1. Az. Als secundi werden gekozen Ds. J. D. Jansen van Nieuwvliet, Ds. P. Krul van Biervliet en ouderling Iz. de Hullu van Schoondijke en Ds. N. W. Posthumus van Schoondijke. Wegens het vertrek van Ds. R. Meeuwen- berg uit Breskens werd tot praeses gekozen Ds. G. van Dis te Zaamslag. Als Quaestor werd herkozenDs. H. Akersloot vau Houten R003 te Sas van Gent. Zomerfeest. A. s. Donderdag 5 Juli wordt te Zuid- zande wederom een Zomerfeest gehouden, op de weide van den heer J. Cappon. Door de volgende predikanten zal er ge- sproken worden. Dr. J. D. Schmidt van Kapelle, Ds. G. F. Kerkhof van Souburg, Ds. H. Jansen, veldprediker, Ds. M. J. Mooy van Oude Leye, Ds. G. van Dis van Zaamslag, Ds. G. W. van Leussen van Goes en Ds. H. M. Brouwer van Schoondijke. Aanvang ten 10.30. Lichting 1911 en 1913. (Officieel). Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen op 13 Juli in het genot van onbepaald (klein) verlof worden gesteld a. de dienstplichtige korporaals en man- schappen van de militielichting 1913, die bestemd zijn om later naar de landweer over te gaan (dus uitgezonderd hen die behooren tot de bereden korpsen, de pant- serfort-artillerie of de torpedisten) b. de dienstplichtige korporaals en man- schappen van de lichtiag 1911, behoorende tot de pantserfort-artillerie of de torpedisten Paspoorten. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft in verband met zijne met zijn ambt- genoot van financien gevoerde eorresponden- tie de aandacht van de comnaissarissen der Koningin er op gevestigd, dat paspoor ten vry van zegelrecht uitsluitend aan on- vermogenden kunnen worden uitgereikt. Gezouten varkensvleesch. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft I. voor gezouten varkensvleesch vast- gesteld een maximum inkoopprijs voor de gemeenten ingevolge art. 3 der Distributie- wet 1916, van 1.50 per K,G. II. aan de gemeentebesturen in over weging te geven een verkoopprys van ge zouten varkensvleesch, ingevolge art. 3 der Distributiewet 1916, van 0.85 per K.G.; III. vastgesteld de volgende maximum- prijzen in den kleinhandel voor gezouten varkensvleesch a. Gezouten karbonaden 0.70 ;b. Ge zouten rollade 0.75 c. Gezouten frican- deau 0.75d. Gezouten vette lappen 0.50e. Gezouten doorregen lappen 0.55; f. Gezouten magere lappen /0.70; g. Gezouten gehakt 0.60 h. Gezouten vet spek 0.50 i. Gezouten mager spek f 0.60 j. Gezouten krabbetjes 0.40 k. Gezouten kruisscbijf f 0.40 1. Gezouten hamschijf 0.45 alles per x/2 K.G. (St.ct.) Benzine. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt Naar wij vernemen, zal de A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, ook formu- lieren verstrekken, waarop particulieren benzine kunnen aanvragen. Zooals reeds is medegedeeld, bestaat de mogelijkheid, dat er aan het einde van Juli benzine voor particulieren beschikbaar wordt gesteld. De K. N. A. C. is aangewezen voor de automobielen, de K. N. M. V. voor de motorrijders, en de A. N. W. B., Toe ristenbond voor Nederland, voor beide cate- gorieen. Van de grens. In de Belgische gemeenten Bouchaute, Assenede en Selzaete hebben verschillende landbouwers, die in de pnmiddellijke nabij- heid der grens wonen, bevel gekregen om hun hofsteden te verlaten en dieper Belgie in te gaan wonen. Dit bevel moet gegeven zijn om te voor- komen, dat, evenals in de nabyheid van Overslag gebeurd is, landbouwers in de nabijheid der grens met hun heele boeltje naar Nederland vluchten. SLUISKIL. Heden den 2 Juli werd alhier de R. K. School geopend. De kinderen dezer school woonden om 8 uur de H. Mis bij en trokken daarna naar hun school. Eerst den 15 Juli a. s. zal de school plechtig ingezegend worden en een feestelijke opening plaats hebben. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een Belgisch smokkelaar, die harde zeep over de grens wilde brengen, even buiten Sluiskil door soldatenkommiezen in het been geschoten. Per handwagen werd hij naar Axel vervoerd. Hij was van Selzaete, doch woonde te Westdorpe. AXEL. Op 4 Juli a. s. hoopt de heer P. Lefeber, onderwijzer aan de Chr. school te Axel den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar ziin werk aan deze school is be- gonnen. Gedurende deze reeks van jaren heeft hij niet alleen zijn beste krachten aan de school gegeven, maar ook op het gebied van landbouwonderwijs, de achting en waardeering van zeer velen uit onze omgeving mogen verwerven. Wegens de ongunstige weersgesteldheid is de geitententoonstelling, die tegen jl. Zaterdag was uitgeschreven door de ver eeniging van geitenfokkers vTer Verbete ring" te Axel, uitgesteld tot nadere aan- kondiging. PHILIPPINE. Alhier is opgericht eene vereeniging van mosselvisschers ffDe vereenigde mosselhan- delaren te Philippine" genaamd. Tot voor zitter dezer vereeniging is gekozen de heer Pol. F. Wijne. In den nacht van 27 op 28 Juni is de visschersschuit PH. 65, toebehoorende aan de wed. Rammeloo alhier op de Zuider zee aangevaren en dientengevolge gezonken. De uit 3 personen bestaande bemanning is gered. STOPPELDIJK. Onze fanfare //St. Cecilia" gaf dit jaar op Rapenburg haar eerste zomerconcert, dat, wegens het gunstige weder, door tal- rijke belan£stellenden werd bijgewoond. CLINGE. Zaterdag zjjn weer een paar Belgen op Hollandsch gebied weten te komen. Zij wisten voor vaste zekerheid te ver- tellen, dat in den nacht van 30 Juni op 1 Juli, te St. Gilles, circa 2 uur van de grens gelegen, alle manneljjke ingezetenen van 20 tot 45 jaar oud in de kerk moesten zijn, om dan met onbekende bestemming te worden vervoerd. BIERVLIET. Bij het hevige on weer op jl. Donderdag avond werd bij den landbouwer W. Naeye- Weeda in den Ameliapolder een rund door den bliksem getroffen. Tijdens de regen- bui, waarmede het onweder gepaard ging werd een regenval van 21,5 m.M. waar- genomen. RECHTSZAKEN. Voorraad verzamelen. Voor den krijgsraad te 's Gravenhage heeft terecht gestaan een reserve lste luite nant. Als commandant van een fort had beklaagae uit de voor de bezetting bestemde levensmiddelen kleine hoeveelheden wegge- nomen en die aan zija vrouw gezonden. Bekl. bekende de verschillende hoeveelheden te hebben weggenomen. Hij verkeerde niet in geldelyke moeilykheden, maar wenschte een kleine voorraad te vormen voor de toekomst. De chef van bekl. kwam voor den Raad bevestigen, dat hij den bekl. steeds heeft gekend als een der meest belovende reserve- luitenants, zeer plichtmatig en hoogst moreel. Het is hem nog volslagen onbegrijpelijk hoe iemand als bekl. tot deze daad kon komen. De eisch luidde een gev. straf van eene maand, met ontzegging gedurende 5 jaren om bij de gewapende macht te dienen. f*V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2