Openbare Vergadering Laatste Berichten. Bekendmaking. Spreker de Heer J. A. RENTSCH. Hoogwatergetlj te Ter Neuzen ADVERTENTIE N. het doen van Boodschappen, OnderwerpWaarom organisatie, en hoe? 80 boomen Marbelanen, 1200 struiken Zwarte Bessen, 500 struiken Roode Bessen en de Rabarber in den boomgaard. BURGERLUKE STAND. Droevig. Eaterdag werd tijdens een militaire oefe- :oing der wielrijders een soldaat op wacht gezet, die met zijn rechterarm op zijn ge- weer leunde. Onverwachts ging dit af en trof een losse patroon hem in den oksel. De wond bleek Ievensgevaariijk. Per bran card werd de man naar Ruurlo vervoerd. Bij zijn ouders te Hedel is berickt ont vangen, dat een in Gelderland in garnizoen zjjnde miiitair gedurende een manoeuvre Ievensgevaariijk is verwond. Hp is in het hospitaal te Arnhem opgenomen. Gestolen. Maandag is een hoeveelkeid cacao van 350 E.G., welke een paar dagen geleden door de gemeente-politie te Mill (N.-Br.) van smokkelaars werd afgenomen en in het raadhuis aldaar werd opgeborgen, door uit- snijding van ruiten en geheele verbreking van een raam uit het raadhuis gestolen. De buitengewone warmte. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt: Bij de buitengewone warmte gedurende de beide laatste dagen zijn bijna overal hier te lande temperaturen van omstreeks 32° Celsius (90° F.) voorgekomen. Het meest abnormale zijn de lange duur van het ma ximum, gister 6 uur, en de hooge mini mum temperaturen van den iaatsten nacht, 38° a 19° C., hetgeen in Juni nimmer is overiroffen. Tijdens een windvlaag bij een kort onweder, hedenochtend half vijf, steeg de temperatuur te de Bildt van 18.5° 0. tot 23.9o 0. De Bildt heeft thans met een onderbre- king (9 Juni) sinds 5 Juni steeds maximum- temperaturen boven 25° C. gehad, w.<\ 3 boven 30° C. Gemiddeld komen slechts 20 dagen boven 25« C. per j. voor. Voor zoover op 't oogenblik kon worden nagegaan, heeft alleen in 1858 de maand Juli nog meer warmte 'gegeven: toen kwam van den 14n tot den 17n de temperatuur dagelijk-s boven 30° C. en werd den 15n 33.9° C. bereiktthans 32.4° C. op den 16n, in 1915 33,3° C. op den 8n. Gesnapt. Zaterdagmiddag bracht, zooals elken Zaterdag geschiedt een jong bediende van de firma J. H. de Bussy, te Amsterdam een zak met ongeveer 900 van het eene kantoor der firma naar het aan de over- zijde van bet Rokin gelegen andere kantoor. Het trok de attentie van een dame, die voor het raam van haar woning waarnam, dat de jongen met het geld het gebouw binnenging, dat kort daarna een als heer gekieed man in alle haast het gebouw ver- liet met klaarblijkelijk een bundel onder de jas verborgen. De dame, vermoedende dat hier diefstal in het spel was, telefoneerde haar bevinding aan het politiebureau Spinhuissteeg, van waaruit men daar een rechercheur de zaak onmiddellijk liet onderzoeken. Jnmiddels was de bediende geheel ontdaan op het kantoor gekomen met het bericht, dat hij was aangevallen door een man, die hem de zak met geld afhandig had gemaakt, en er van door was gegaan. Men twijfelde echter aan zijn verklarin- gen en men wist op het politiebureau van hem de bekentenis te verkrijgen, dat de zaak was afgesproken met twee broers, die er met het geld vandoor waren naar een adres in de Javabuurt. Bij onderzoek werd het geld aan het opgegeven adres gevonden. De dame, die aanleiding was dat het zaakje zoo gunstig verliep voor de firma De Bussy, ontving van deze firma een vleiend schrijven van dankbetuiging. Eigen vuur en licht. De behoefte aan brandstof en het gebrek aan petroleum hebben eenige ondernemende ingezetenen van Noordeloos (een dorp in den Alblasserwaard) er toe gebraeht te be- proeven, zichzelf te helpen Een g-edeelte van den polder aldaar be- staat uit veenachtigen grond en bij een voorloopige boring is nu gebleken, dat deze grond waarschijnlijk een zeer goed licht gevend gas zal opleveren. Voor de exploitatie is reeds vergunning verkregen en de instal- laties, voor de gasproductie en -zuivering- benoodigd, zijn in de maak. Ook zal men probeeren turfbrikettenj te vervaardigen. Tegen den winter hoopt men zichzelf van gas en brandstof te kunnen voorzien. Slapende kerkbezoekers. Nu de drukke hooitijd in Friesland i3 aangebroken en het weer warm is, waar- schuwt een predikant eener Gereform. Gemeente tegen het slapen tijdens de gods- dienstoefeningen, dat ongetwijfeld zal toe- nemen nu er bijna geen rusttijd overblijft. Dit euvel moet z.i. zooveel mogelrjk bestreden worden en daarom raadt hij de bezoekers aan de slapenden wakker te porren, ook al vinden de Iaatsten dat minder aangenaam. De ,/bijzittenden" moeten niet versagen hun slapende broeders en zusters tot,/be- wusten toestand" terug te brengen. Verdronken bij het zwemmen. Zeer talrijk zjjn de berichten omtrent personen die bij het zwemmen verdronken zijn. Te Breskens verdronk Zondag een soldaat bij het zwemmen in de Wester-Schelde. Den zelfden dag verdronk bij het baden in de Schinkel de 15jarige H. van Amsterdam, de 16jarige W. P. H. verdronk bij Utrecht in het Zwarte water, en de 20jarige land- bouwer B. T. in de Hoogeveensche vaart. Zaterdagmiddag verdronk de soldaat K. uit Zierikzee bij het zwemmen in de buiten- haven te Hansweert en bij Hedel in de Maas een uitgeweken Duitscher. Te Stavenisse verdronk de 35jarige onge- huwde J. v. 't H. en in de ringvaart bij Haarlemmermeer de veldarbeider W. v. G. De milicien F. Peeters, wonende te Zelhem, in garnizoen bij het wielrijdersdepot te Gouda, is bij het zwemmen in den IJssel plotseling in de diepte verdwenen en leven- loos opgehaald. Te Borne is Zaterdagavond de 22jarige fabrieksarbeider Rupert, werkzaam op de steenbakkerij, bij het zwemmen in deklei- gaten verdronken. Zijn vader, die hem wilde redden, werd bewusteloos opgehaald, doch weer bijgebracht. Te Baarlo (L.) is Zondagmiddag de 17- jarige zoon van den slager P. Gielen bij het zwemmen in de Maas verdronken. Te Gorinchem is bij het baden in de Merwede de heer Meeuwsen, ambtenaar van de belastingen en accijnzen, verdronken. Hij laat een vrouw met een kind aehter. De ongelukkige trachtte, achteruitloopende, zijn hond ook in het water te lokken en stortte eensklaps in de diepte, juist op de plaats, waar een draaikolk zich bevindt en reeds velen het leven verloren. Twee heeren, die hem nasprongen, gelukte het niet hem te redden. Een paar uur later werd het lijk met dreggen opgehaald. Verdronken. In de Weverswaal, een diep binnenwater op Texel, is Zaterdag een bootje met twee jongelieden omgeslagen. Slechts een er van kon worden gered. De 18jarige M. K. verdronk. Te Lutjebroek verdronk een 2jarig kind van den heer S. Onweer. In den nackt van Zondag op Maandag werd de landbouwschuur van den heer C. Versluijs onder de gemeente Coiijnsplaat door het hemelvuur getroffen en in brand gestoken. Het gelukte den heer Verslujjs aanvankelijk door het werpen van water op het dak den brand te stuiten, doch later ontbrandde het stroodak opnieuw. Bij de vernieuwde poging om te biusschen gleed Versluijs van het dak en verwondde zich deerlijk het gelaat. De brand kreeg uit- breiding en toen de brandweer tenslotte arriveerde, stond de schuur in lichte laaie. Alles was er uit. O. W. op het gebied van antiek. Onlangs werd per advertentie meegedeeld, dat iemand een ton beschikbaar had voor het inrichten van een kasteel. Hij vroeg daarvoor alles en nog wat te koop. Thans lezen wij in een ander blad de volgende advertentie 200.000 Gld. heeft particulier over voor het inrichten van een kasteel, daar heeft hij voor noodig Antieke Gobelins, eenige Antieke Stoelen en Fauteuils, eenige staande Klokken, Tafel- klokken en Pendules, fraai Porselein en Delfsch Aardewerk, zilveren Kandelaars en Speelgoed enz. Alles op het gebied van AntiekIk koop geen opgemaakte meu- belen. Ook koop ik alleen van particu- lieren a contant. Geheimhouding verzekerd. (Vad.) Een arrestatie. De brigadier der rijksveldwacht J. J. Smits te Hengelo en den rechercheur Wel- tevreden te Deventer hebben te Rotterdam in hechtenis genomen H. F., gewezen huis- knecht bij den burgemeester van Holten, en J. B. en vrouw, alle drie Duitschers. F. heeft, gebruik makende van de afsvezig- heid van den burgemeester van Holten, uit diens woning 1300 gestolen. B. en zijn vrouw woonden met F. samen op een kamer te Rotterdam en hebben het gestolen held mee helpen optnaken. De aangehou- denen hadden een twintigtal sleutels en eenige loopers in een sigarenkoker gebor- gen, waren voorzien van maskers, lorgnetten en haudschoenen, en F. had ook een geladen Browning-revolver in den zak. Brandgevaar in de Venen. In verband met het brandgevaar in de venen in dezen tijd van felle droogte, zul- len te Nieuw-Weerdinge en Emmer-Com- pascuum tijdelijk zeven rijksveldwachters worden gedetacheerd, wier taak het zal wezen toezicht te houden op naleviDg van de verordening op het branden van vuur en dergelijke. Brutaal! Een bewoner van perceel Overtoom 73 te Amsterdam bemerkte in den nacht van Zaterdag op Zondag plotseling, dat er een man voor zijn bed stond. //Wie is daar vroeg de bewoner, van zijn eersteu schrik bekomen, waarop de man de vlucht nam. Het bleek, dat een metalen horloge ont- vreemd was. De man was vermoedelijk door insluiping binnengekomen. Conserveeren van groenten in Duitschland. De (Duitsche) vereeniging tot behartiging der belangen van de verbruikers, een oorlogsinstelling klaagt erover, dat de zucht tot het maken van oorlogswinst de conservenfabrikanten er toe brengt zelfs levensmiddelen te conserveeren, die in ver- schen toestand even lang en zelfs langer goed blijven, alleen met het doel ze in blik- ken verpakt met woekerwinst aan den man te brengen. Zoo worden b.v. mierikwortel en koolraap geconserveerd en voor 80 pfen- ninge per kilo-bus verkocht, terwijl de wer- kelijke waarde van het voedingsmiddel niet meer dan 15 pfenninge is. Het gevolg is dan ook, dat deze groenten versch aan het ge bruik onttrokken worden en daar de afne- mers de hooge prijzen niet betalen willen, niet aan de volksvoeding ten goede komen. Regeling jaarwedden onderwijzend perso- neel te Ter Neuzen. In de zitting van den Raad van State, af- deeling voor de geschillen van bestuur, is medegedeeld een Kon. besluit, waarbij niet ontvankelijk is verklaard het beroep der afdeeling Ter Neuzen en omstreken van den Bond van Nederl. Onderwijzers, tegen een besluit van Ged. Staten van Zeeland, goed- keurende een besluit van den gemeenteraad te Ter Neuzen, tot nadere regeling van de jaarwedden van de hoofden en van het ver- der onderwijzend personeel der openbare lagere scholen in deze gemeente. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Vrijdag 15 Juni 1917. Voorzitter de heer J. de Feijter, burge- meester-raadslid. Aanwezig de iheeren De Mul, Wisse, De Jonge, Scheele, A. de Feijter, Faas en Van de Ree. Afwezig de heeren De Klerk en Dieleman. Een vacature. (V e r v o 1 g.) toelating van den gekozene, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 4. Vaststelling kohier schoolgeld. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt het kohier van het schoolgeld voor het openbaar lager onderwijs, voor het jaar 1917, vastgesteld op een bedrag van f 182,14. 5. Benoemen stembureau voor de ver- kiezing van ieden van den gemeente raad. Tot leden van het stembureau voor de a.s. verkiezing voor leden van den gemeente raad worden benoemd de heeren Faas en Van de Ree, en tot lid om bij de opening der biljetten dienst te doen, de heer De Mul. YOOR BELANGHEBBENBEN. Zonnetijd. Eerste Kwartier Woensdag 27 Juni na- middags 4,28 uur. 21 Juni Zon op 3,39 onder 8,24 uur 22 u n 3,39 8,24 23 u 3,40 8,24 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. scheepvaartbeweging. Yan 18 Juni tot en met 19Juniwerden langs de Oostsluizen alhier 19 binnen- vaartuigen op.- en 24 afgeschut, langs de Middensluizen op- 14 en 15 afgeschut en langs de Westsluizen 6 op- en 4 afgeschut. Bositie der Stoomschepen Zonnetijd. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 21 Juni 2.39 2.58 Vrijdag 22 3.17 3.35 Zaterdag 23 3.53 4.11 Zondag 24 u 4.29 4.47 Maandag 25 5.6 5.25 Dinsdag 26 5.46 6.7 Woensdag 27 u 6.30 6.55 Op Vrijdag 22 Juni e. k. hoopt, zoo de Heere wil, onze geliefde Vader, MATTHEUS DE BLAEIJ, zijn 75sten geboorteclag te herdenken. Dat hij nog lang mag gespaard blijven, is de wensch van Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, Hoek. J. DE BLAEIJBruggeman. Heden, Donderdag 21 Juni hoopt FRANQOISE SNAPJd. haar 30sten geboortedag te herdenken. Dat zij lang mag gespaard blijven is de wensch van Hare Vrienden en Vriendinnen. Zaamslag, 20 Juni 1917. Ondergeteekende gehoord heb- bende, dat men hem beschuldigt Henri Horing bij de politie of douanen te hebben verraden, biedt 25 guiden aan, aan hem die deze beschuldiging kan bewijzen. Sas van Gent (Posthoorn), 25 Juni 1917. PETRUS VAN CLEEMPUTTE. De ondergeteekende belast r|j«i§gr met rijdende alle dagen van Hoek naar Ter Neuzen en omgekeerd. J. ROUW Rz. Het Bestuur van denVERGAERT POL DER maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal gehouden worden op Donderdag 23 Juni 1917, 's nam. ten 2 ure (zomertijd) ten huize van Mej. M. Pierets te Sas van Gent, en dat gedurende acht dagen voor en na dien datum, ten huize van den Outvanger- Grififier voor de eigenaren van gronden in dien polder ter inzage zulle* liggen en in afschrift tegen betaling der kostea verkrijg- baar zijn a. de rekening over 1916/17, en b. de begrooting voor 1917/18, met memorie tot toelichting. Sas van Gent, 20 Juni 1917. Het Bestuur voornoemd, C. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. op Zaterdag 23 Juni 1917, des avonds te 7 ure, in de school te Jieuzen- hoek (gemeente Zaamslag). Toegang vrij Debat vrij Deze vergadering is in het bijzonder voor alle landarbeiders belegd. Het gaat er over onze stoffelijke belangen langs goed geor- denden weg te behartigen. Komt dan als een man op tot .deze vergadering. HET BESTUUR. 26 JUNI 1917 wordt |jp®ii? geveild de opbrengst van Te zien en inlichtingen te bekomen bp PE JONGE, Hoek. 2. Ingekomen stukken. f. Een schrijven van Ged. Staten, hou- dende goedkeuring van het raadsbesluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening voor kasgeld, waarbij een wenk wordt ge geven, dat bij de maatschappij voor ge- meentecrediet geld kan geleend worden voor 4(4 dus tegen een lagere rente als in het besiuit is aangegeven. De Voorzitter deelt mede, dat de leening reeds was gegund, doch dat er voor het vervolg op zal gelet worden. g. Een adres van F. de Putter, waarin deze den Raad verzoekt een voetpad, loo- pende midden door zijne weide te Othene, te willen verplaatsen naar het voetpad ter breedte van 1,50 M. langs de haag der weide. De Voorzitter deelt mede, dat het nieuwe voetpad den afstand voor het passeeren der weide nog verkort, het is behoorlijk, ver- hard. Adressant heeft overlast van het offi- cieel voetpad; vervalt het, dan kan hij de weide afsluiten en het vee loopt er gerust. Er zijn enkelen, die het behouden van het oude voetpad willen doorzetten, maar hij acht zulks onbillijk, daar het nieuwe beter is. Nadat hij den heer Faas op zijne vraag of niemands rechten tekort zouden worden gedaan, bevestigend heeft geantwoord, en er nog op wees, dat men met een kruiwa- gen er ook goed passeeren kan, wordt met algemeene stemmen besloten het verzoek van adressant in te willigen. h. Voor het aanbrengen eener admi- nistratieve wijziging is van Ged. Staten terugontvangen een besluit tot wijziging der begrooting voor 1916. Van deze gelegen- heid maken Burgemeester en Wethouders gebruik, om er nog enkele posten aan toe te voegen, waarna het besluit met alge meene stemmen opnieuw wordt vastgesteld. i. Van bewoners der buurt Zaamslag Veer is een verzoek ingekomen, om, nu de huur van den waterpnt in den Willem III polder aldaar afloopt, deze opnieuw yan den burgemeester, den heer Joh. de Feijter, in te ihuren en de daar gebruikte en aan hen behoorende pomp te willen nemen voor re kening der gemeente, onder voorwaarde echter, dat het water alleen zal dienen voor de behoeften der bewoners van het Veer. De Voorzitter geeft naar aanleiding van dit schrijven te kennen, dat hij bereid is, den waterput opnieuw voor 10 jaren aan de gemeente te verhuren, voor de som van j 25 per jaar, en dat hij, indien de Raad daarop wil ingaan, er de conditie aan wil verbinden, dat hij na verloop van de 10 jaren den waterput gratis aan de gemeente in eigendom afstaat, waarvan dan een be- hoorlijke akte zal worden opgemaakt. Dit zal dan een eeuwig aandenken zijn, ten gebruike van de bewoners van het Veer. De heer Faas: U wilt dus den put aan de gemeente verkoopen voor f 250, te betalen in 10 jaar? De Voorzitter herhaalt: dat hij den put nog 10 jaar wil verhuren en dan aan de ge meente cadeau doen. De heer Faas: Jawel, maar dat komt toch, met wat ik zeide, overeen. Ik acht het wel een bezwaar, dat adressanten, bij het over- nemen van de pomp de conditie willen maken, dat dit alleen voor de bewoners van het Veer zou zijn. Er kunnen ook anderen, uit de omgeving, watergebrek krijgen. De Voorzitter meent, dat het meer hunne bedoeling is, dat het water beschikbaar zal zijn voor de ingezetenen; zoo behoort het ook te worden opgevat. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Wisse geeft hij ook te kennen, dat er evenmin bezwaar zou gemaakt worden, als er uit de omgeving menschen van Stoppel- dijk kwamen, de put geeft water genoeg. De heer Scheele kan zich vereenigen met het voorstel den put weer voor 10 jaar te huren, maar het overige wil hij aan de be- leefdheid van den Voorzitter overlaten, wat hij dan met den put wil doen. Daar moet de Raad maar niet op ingaan. De Voorzitter meent, dat dit toch geen bezwaar kan zijn, dat hij den put cadeau geeft. De heer Scheele wil dat volstrekt niet be- weren, maar hij meent, dat het geheel aan de beleefdheid van den Voorzitter moet worden gelaten, wat hij er mede doen wil. De Voorzitter acht het beter, dit thans reeds te bepalen, dan kan ihet op schrift worden gezet, want, wat later gebeurt weet men niet: een mensch is sterfelijk. Uit mededeelingen van den heer A. de Feijter blijkt, dat de buurtbewoners, die zelf een pomp hebben aangeschaft, deze aan de gemeente willen overgeven om van het onderfioud af te zijn. Op het oogenblik is de pomp weer defect. Het wordt billijk geacht, de pomp over te nemen. De heer Faas geeft in overweging, het aanbod van den Voorzitter dankbaar te aanvaarden. De heer Wisse sluit zich daarbij aan. Met algemeene stemmen wordt besloten in te gaan op het aanbod van den Voorzit ter en tevens in te willigen het verzoek van adressanten, om van hen de pomp over te nemen voor de gemeente, dit laatste onder de voorwaarde, dat ze beschikbaar zal zijn voor de gemeentenaren. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw ge- kozen lid van den Raad. De Voorzitter stelt den geloofsbrief met bijlagen van het nieuw gekozen lid, den heer S. van Hoeve, in handen eener commis- sie, bestaande uit de heeren De Jonge en 1 Scheele, om daarover rapport uit te bren gen. Na onderzoek adviseert de commissie tot 6. Omvraag. a. De heer Scheele vraagt, of er-nog geen aanvang kan worden gemaakt, met verbetering van de wegen. De Voorzitter verwijst naar zijne mede deeling in den aanvang der vergadering ge daan, dat eerst met Juli g^rint is te verwach- ten. Er is alle moeite gedaan, vroeger wat te krijgen, maar tevergeefs. b. De heer Faas deelt mede, dat er in de gemeente veel geklaagd wordt over de distributie, meer bepaaldelijk de voorzie- ning van brandstoffen. Hij zou hieromtrent gaarne ingelicht worden, om te weten wat hij den kiagers moet antwoorden. Verschil- lende punten worden door hem opgesomd. Ook vraagt hij of er geen middel is, om de brandstoffen aan de Griete aangevoerd te krijgen, in plaats van te Ter Neuzen. Dat is veel te duur. Als je hoort, wat de schip- pers daar moeten hebben. Maar als ze 100 vragen, dan komt de Koopman en die zegt: „zet er maar J200 voor". En dan geeft hij er den schipper ook wel wat van. De Voorzitter acht dat een wel wat be- denkelijke bewering. De heer Faas verklaart dat niet te kun nen bewijzen, maar, als hij nagaat wat zijne vereeniging het vorig jaar moest betalen, en dan zal de koopman in Vlissingen het_ toch ook niet voor niets gedaan hebben, dan moet hij wel veronderstellen, dat het zoo gaat. Zijn vereeniging zal nu weer naar het bureau in Den Haag gaan, met verzoek de kolen voor de leden ineens en dan aan de Griete te kunnen ontvangen. Verleden jaar had dat goed succes. De Voorzitter geeft den Secretaris gele- genheid op enkele punten den heer Faas in te lichten, waarop deze, waar gesproken werd van onderwicht, opmerkt, dat, wan- neer per waggon gezonden wordt en in kleine partijtjes uitgewogen, men altijd iets zal tekort komen, maar voor de ingezetenen wordt het voile gewicht afgewogen. Het is ook voorgekomen, dat de voerlieden turf in hun wagen hebben uitgestort. Dan kan de distributie-ambtenaar er niet meer voor in- staan, dat de klanten het voile gewicht krij gen. Er kwam ook een voerman met te kleine zakken, zoodat er geen 20 K.G. turf in kon en bij het wegen op iedere zak nog een turf of drie los gelegd moesten worden. Als nu bij de aflevering die losse turven niet tevens worden gegeven, is dit evenmin de schuld van het bureau en de heer Faas, die verklaarde, dat men hem zeide, dat er in plaats van 60 K.G., die hij moest ontvan gen, maar half de 50 K.G. turf was, had dat tekort van den voerman moeten ontvangen. Wat de prijzen aangaat, in Ter Neuzen wordt die door den burgemeester van Axel, als distributeur, voor dit gewest vastgesteld, en daarop komen dan naar hier de vervoer- kosten, benevens de winst, die aan de han- delaars alhier wordt toegekend. De heer Faas noemt het verschil te groot; wat zijn vereeniging het vorig jaar betaalde was een gulden of vier minder dan wat voor de kolen die over Ter Neuzen kwamen werd betaald. Dat verschil is toch groot. De Voorzitter merkt op, dat de zaak hier eigenlijk niet thuis behoort, maar meent, dat hier gedaan wordt, wat gedaan kan wor den. Kan de kolenvereeniging van den heer Faas goedkooper kolen bekomen, dan zal hij dit met genoegen vernemen. De Secretaris verkrijgt nog het woord en merkt op, dat het voor een goeden gang van zaken gewenscht zoude zijn, dat eventueele reclames die voorkoinen, ter- stond te zijner kennis-zouden worden ge braeht, opdat die ook dadelijk kunnen wor den opgelost. De Voorzitter stemt hiermede in. De vergadering wordt gesloten. AXEL. ST. JANSTEEN. s.s. ELISABETH van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders passeerde 19 dezer Doggersbank Noord. s.s. MAGDALENA van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders passeerde 19 dezer Doggersbank Noord. s s. CORNELIS van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders passeerde8 dezer Doggers bank Noord. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Jaspert Pieter Diele man, oud 21 j., jm. en Maria de Feijter, oud 20 j., jd. 8 Juni. Jan Pieter van den Broeke, oud 26 j., jm. en Janna Cove, oud 22 j., jd. Jacobus Bakker, oud 33 j., jm. en Geertrui Magdalena de Feijter, oud 29 j., jd. 15 Juni. Jacobus Wolfert, oud 40 j., (ge- scheiden) en Anthonina Jansen, oud 34 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 14 Juni. Jozias Pieter van de Velde, oud 25 j., jm. en Adriana Johanna Rouw, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Willem, z. van Jozias de Koeijer, en van Franpoise Oppeneor. 3 Juni. Meeuwis, z. van Pieter Cornelissen en van Anna de Bruijne. 5 Juni. Neeltje, d. van Andries Ysebaart en van Christina Adriana Roth. Maria, d. van Jacobus de Ruijter en van Anthonina van Luijk. 12 Juni. Pieter Levinus, z. van Adriaan Oppeneer en van Catharina Adriana Faas. Overlijden. 1 Juni. Cornelia Buijze, oud 79 j., echtg. van Jacobus Roster. 3 Juni. Janna Hendrika Jonkman, oud 7 j., d. van Jan Pieter en van Leuntje Debora van der Wiele. 5 Juni. Pieternella de Put ter, oud 60 j.,-echtg. ran Andries Dieleman. Cornells Verschelling, oud 6 m., z. van Cornelis Andries en van Janneke Bakker. 6 Juni. Jan Schuitvlot, oud 3 m., z. van Fran^oise Schuitvlot. 13 Juni. Johanna Stouthamer, oud 4 j., d. van Gerardus Marinus en van Adriana Paulina Wiest. Huwelijks-aangiften. 15 Juni. August Audenaert, oud 38 j., jm. en Maria Clementina Pieters, oud 35 j-, jd. Geboorten. 6 Juni. Elsa Maria, d. van Pieter Francies Colman en van Nathalia Leonia Vlassenroot 9 Juni. Franciscus Constantinus, z. va» Augustinus Johannes Cammaert en van Anna Buijsrogge. 10 Juni. Cij- rillus Aloijsius, z. van Anthonius Augustus Poppe en van Margarithe van Campen. 11 Juni. Elvira Ca milla, d. van Cornelis Johannes Cockheijt en van Alberta van Avermaete. 12 Juni. Emma, d. van Petrus Dominicus Valke en van Apolonia Bertram. 14 Juni. Louisa Maria en Julia Julius, doehters van Leon Leopoldus van Gucht en van Stephania Leonia de Prijcker. Overlijden. 10 Juni. Johannes Jacobus Arthur van Dorsselaer, oud 11 j., z. van Pieter Johannes en van Eulalia Maria d Ilooghe. 13 Juni. Rosalia de Kauwer, oud 66 j., wed. van Petrus Johannes Verstraeten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3