Ruim ia vcorraad Financieel Overzicht. BURGERLIJKE STAND. Handelsberich ten. ADVERTENTIE N. Loop der bevolking van Ter Nenzen. Toen de ocgestelheid steeds ernstiger •werd en verlammingsverschijnselenzich voor- deden, werd prof. Winckler, uit Utrecht, geconsulteerd. Die constateerde arsenicum-vergiftiging. Uit het onderzoek bleek, dat man en vrouw eachepots hadden gemaakt uit ge- kleurd papier, dat 'arsenicum bleek te be- vatten Langzamerhand waren beiden door- daar vergiftigd. Hoewel het gevaar nog niet geweken is, maken beide patienten het vrij goed. Een mooi legaat. De Evangelische Unie te 's Grayenzande ontving een legaat van wijlen den heer Van de Kasteelen, omvattende al diens on- roerende goederen, ter waarde van 150.000. Bootwerkersstaking. Onder de bootwerkers der te Rotterdam aangekomen convooibooten van de vaste lijnen op Leith, Glasgow, Liverpool, Man chester en Louden is Vrijdagmorgen een staking uitgebroken, welke pl.m. 300 man omvat. De staking is niet gericht tegen de gel- dende loonregeling, welke is vastgesteld in het juist met de Scheepvaart-Vereeniging afgesloten contract, doch gaat alleen om verbeteriug der steunbeweging. De vakvereenigingen, die de staking 1g: den, zijn de Algemeene Havenarbeidersver- eeniging .//Streven naar Verbetering", de Centrale BoDd van Transport- en Haven- arbeiders, de Chr. Bond //Toenadering" en de R.-K. Vereeniging //St. Willibrordus". Pe havenreserve, zooals die te Amster dam bestaat en wier insteliing ook voor Rotterdam wordt geeiseht, keert aan pirn. 1000 losse bootwerkers uit 12 per week plus 1 voor ieder kind, tot een maximum van f 17, terwijl de vaste bootwerkers le Amsterdam van hun patroons 18 per week steun ontvangea. Tevens heeft men te Amsterdam een af- zonderlijke steunregeling voor alle haven- arbeiders en aanverwanten, welke hier even- eens gewenscht wordt. De stakende bootwerkers hebben zich gewend tot de Plaatselijke Commissie tot Steun en de secretaris van die commissie, de heer Stakenburg, heeft zich heden naar Den Haag begeven ten einde met den heer H. E. v. IJsselsteyn, secretaris van het Kon. Nat. Steun-Comite, te beraadslagen, hoe in deze moet gehandeld worden. In eene Zaterdag gehouden vergadering van bootwerkersorganisaties is besloten de actie uit te breiden en Maandagmorgen het heele havenbedrijf stopt te zetten, het stu- wadoorsbedrijf, de elevators, drijfkranen, laadbruggen en transporteurs inbegrepen. De verzekering werd gegeven, dat de organisaties in het havenbedrijf alles zullen doen om het besluit doorgevoerd te krijgen rekening houdende met de solidariteit van de arbeiders. Voorts werd bepaald, dat een aantal mannen zich Maandagochtend vroeg in de eerste phats zal begeven naar de Holiand- Amerikalijn, opdat daar het werk neder- gelegd wordt. Men heeft vertrouwen, dat deze arbeiders zich met de beweging solidair zullen verklaren. De aanslag op de Zeven Provincien. Voor de Groningsche rechtbank werd be- handeld de zaak tegen de vier personen, die 22 Februari jl. werden aangehouden als verdacht betrokken te zijn geweest bij den voorgenomen maar verijdelden aanslag op het hotel //De Zeven Provincien" te Groningen. In korte trekken komt het gebeurde op het volgende neer 15 Januari 1917 vroeg iemand, die voor- gaf te zijn Rooker, uit Sittard, een kamer in genoemd hotel, Men wees hem kamer 10a waar hij toen eenjhouten kist neerzette en weder heenging. Eenige dagen later vond de exploitant van het hotel de heer Hamers, op genoemde kamer twee ont- kurkte flesschen met benzine en het naam- kaartje van deD persoon, die de kist ge- tracnt had. De heer Hamers dacht aan een aanslag tegen het Engelsche Consulaat, dat was gevestigd in de vertrekken, greu- zende aan kamer no. 10a, en hij waar- schuwde de politie, die na onderzoek van oordeel was, dat men hier met een mis- plaatste grap te doen had. Veertien dagen later, 1 Februari, brach- ten 2 personen, van wie de een, een kruier, een groote theekist, die zij op dezelfde kamer neerzetten. Op de vraag van de vrouw van den exploitant aan den heer, of hij niet dezelfde persoon was, die op 15 Januari ook op kamer 10a was geweest, kwam een ontkennend antwoord. De kist werd neergezet en verder werd er niet meer door den beheerder van het hotel aan ge- dacht. Een week later ontving de heer Hamers echter een brief, waarin werd medegedeeld, dat tot tweemaal toe een aan slag op het hotel was mislukt, dat een derde aanslag in voorbereiding was, dat da schrijver de kisten in het hotel had gebracht, maar teruggeschrokken voor het gevaar voor menschenlevens en daarom geen gevolg had gegeven aan de hem verstrekte opdracht. Voor 1000 zou hij meer zeggen. Wanneer de heer Hamers dat meerdere wilde weten, diende hij in de Telegraaf een advertentie te doen opnemen, inhoudende de woorden; //Jan kom terug" en het geld te zenden aan W.Z. 410 kiosk Centraal Station, Amsterdam. Opnieuw werd de Groningsche politie in de zaak gemoeid. De inhoud der beide kisten werd nu nader onderzocht en het bleek, dat beide een helsche machine bevatten, in staat om het hotel in de lucht te doen vliegen, althans een ernstige brand te veroorzaken. Onge- veer 4 uur nadat de lont was aangestoken zou de in de kist aanwezige hoeveelheid benzine zijn ontploft. In samenwerking met de Amsterdamscbe politie werd daarop door de Groningsche politie de persoon gearresteerd, die den briefs kwam afhalen van genoemde kiosk, toen de man, een witkiel den brief in een zijstraatje overgaf aan een heer, die bleek te zijn de 34jarige A.'B,, champagnefabrikant te Santpoort. De witkiel bleek later on- /schuldig te zijn aan't geval. Verder onder zoek leidde tot de arrestatie van Willem Anthonie B., 49 jaar, schilder en makelaar Te Amsterdam, Johannes D. v. d. B., 35 jaar rijwielhandelaar te Amsterdam, en Ohristiaan Z., 49 jaar, cafehouder te Amsterdam, des- tijds eigenaar van genoemd hotel. Na het getuigenverhoor eischte het O. M, tegen Arie B. 5 jaar, tegen Willem An- tonie B. 1 jaar, tegen Johannes D. v. d. B. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf en tegen Christiaan Z. een gevangenisstraf van 6 jaren, met aftrek van 2 maanden preventief. Belangrijke inbraak in een juwelierszaak. Vrijdagnacht is ingebroken in de juwe lierszaak van de firm a S. Spyer aan de Oranjegalerij 55 te Seheveningen. De inbreker of inbrekers hebben een lichtraam in den vloer van den bovenboulevard, waaronder de winkel zich bevindt, open gebroken en wisten zich daarin door het plafond toegang tot den winkel te ver- schaffeD. Vermist wordt voor een belangrijk bedrag aan juweelen en gouden en zilveren voor- werpen. De grootste waarde bevond zich in de brandkast, die echter niet geopend of geforceerd is. De firm a is tegen inbraak verzekerd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vermist worden briljanten, parelen en goud (ringen) tot een waarde van vijf en twintig duizend gulden. Gestolen zijn 40 ringen, 15 colliers, 20 broches, 6 paren oorbelien en een aantal kleinere gouden voorwerpen. Verbrand. Te Ylst is Vrijdagnacht door onbebende oorzaak brand uitgebroken in het tjalksphip van R. Jellemu uit Sneek, 2 jongens van 5 eu 6 jaar zijn verbrand, de schipper en zijn vrouw hebben ernstigo brandwonden bekomen. Het schip is grootendeels uit- gebrand, Een belangrijke arrestatie. De politie heeft Woensdagavond de hand gelegd op de daders van de inbraak en diefstal bij de goud- en zilversmidsfirma C. J. Begeer, waar voor ongeveer 120,000 ge stolen werd, maar tevens heeft zij daarbij de hand gelegd op de brandkastdieven van den laatsten tijd, o.a. die bij de firma Perl- steyn op den Singel, bij den heer Nieman op de Heerengracht, ibij de firma J. Ter Haar op den N. Z. Voorburgwal. Reeds dadelijk na de inbraak bij de firma Begeer, had de commissaris van politie in de le sectie, de heer A. Heeroma, vermoe- den de daders op het spoor te zijn. Hij kon echter niet tot arrestaties overgaan, omdat hij geen directe bewijzen in handen had. De laatste dagen wist de politie echter, dat on- derhandeld werd over den verkoop van den buit. Die verkoop had gisteravond plaats en onmiddellijk daarna legde de politie beslag op het verkochte. Het was het grootste ge- deelte van hetgeen in de Leidschestraat ge stolen was. Nog Woensdagavond werden ook gearresteerd de daders, drie oude be- kenden van politie en justitie. Het zijn B., V. en De K. De arrestatie had op straat in de buurt van den Zeedijk plaats. Mede werden naar het bureau genomen de drie echtgenooten of meisjes van deze individuen, benevens de ouders van B. De verkoopsom werd op hen gevonden, benevens een aantal gouden en zilveren voorwerpen, die niet tot den diefstal der firma Begeer behoorden, maar die vermoe- delijk gekocht waren van de opbrengst van gestolen goederen. De firma Begeer heeft de i'n beslag ge nomen goederen herkend. De gearresteerde B. is recidivist en heeft 14 jaar gevangenisstraf ondergaan wegens een inbraak op de Brouwersgracht, waarbij hij verzet pleesgde tegen de politie bij zijn arrestatie en op een agent revolverschoten loste. V. heeft reeds herhaaldelijk kennis ge maakt met de justitie en heeft eenige von- nissen achter den rug. De K. heeft nog steeds den dans weten te ontspringen om in de gevangenis te ko- men. Hij is reeds vele malen verdacht ge weest, o-.a. bij de inbraak bij den zilver- smid Manderslooth op de Oudegracht te Utrecht. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. Schippers, schipper, Nieuwediepstraat 75, uit Antwerpen. J. 0. du Fosse, timmerman, Lange Kerk- straat 67, uit Sluis. A. C. Burm, dienstbode, Noordstraat 99, uit Ossenisse. J. Herrebout, onderwijzer, O 169, uit 's Gravenbage. O. A. Klippe, aspirant lijnwerker b/d Telegraphie, Korte Kerkstraat 18, uit Vlis- singen. P. Bazen, schilder, Baandijk, uit HulsL. T. Dieleman, zonder beroep, Driewegen, uit Axel. F. J. Allebe, zoDder beroep, Verbinding- straat 12, uit 's Gravenhage. M. J. de Zeeuw, zonder beroep, P 7, uit Sas vaD Gent. G. Slottje, schipper, Blokken 3, uit Rotterdam. Vertrokken: A. de Putter, landbouwersknecht, Baan dijk 43, Daar Zaamslag. A. Stroo, werkman, Lange Kerkstraat 37, naar Hoofddorp. E. Kolijn, dienstbode, O 191, naar Axel. C. de Zeeuw, werkman, O 19, naar Zaamslag. F. J. Volkrijk, werkman, de Feijterstraat 25, naar Zaamslag. TER NEUZEN. HOEK. OVERSLAG. SAS VAN GENT. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG, Vergadering van Vrijdag 15 Juni 1917. Voorzitter de heer J. de Feijter, burge- meester-raadslid. Aanwezig de heeren De Mul, Wisse, De Jonge, Scheele, A. de Feijter, Faas en Van de Ree. Afwezig de heeren De Klerk en Dieleman. Een vacature. Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande vergadering goed- gekeurd. Vervolgens komt aan de orde: 1. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat de heer De Bree te Ter Neuzen is ontslagen van de levering van macadam, daar hij geen kon krijgen, en dat daarop een overeenkomst is gesloten met den heer Aarnoudse te Sas van Gent, voor het leveren van grind. Deze heeft echter te kennen gegeven, dat het wel Juli zoude worden, eer hij kon leveren, Toch is gevraagd, dit zoo mogelijk vroe- ger te doen. 2. Ingekomen stukken. a. Een adres van de afd. Ter Neuzen en O. van den Bond van Nederlandsche onder- wijzers, waarin verbetering wordt verzocht van de onvoldoende salarissen van het on- denwijizend personeel, verhooging der ver- goeding voor handwerkonderwijs, voor zoo- ver dit buiten de schooluren gegeven wordt en eveneens verhooging der vergoeding voor huishuur. De Voorzitter, opmerkende, dat de fracte- menten hier behoorlijk geregeld zijn, stelt voor, het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Bovendien zou dit toch bij de be- grooting moeten ibehandeld worden. Het voorstel wordt aangenomen met al gemeene stemmen. b. Een verzoek van het bestuur der ver eeniging „De Anibachtsschool voor Ter Neuzen en Omstreken" waarin ten behoeve dier stichting eene jaarlijksche bijdrage wordt gevraagd van minstens 100. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, aan die vereeniging, als de school tot stand komt, eene subsidie te verleenen, zooals dat thans aan de te Hulst gevestigde geschiedt, en dan de sub sidie aan laatstgenoemde inrichting ver- leend in te trekken. Er wordt daar gegeven voor 1 leerling f 25, bij 2 leerlingen f 40 en dan f 10 meer voor iederen leerling tot een maximum van f 100. In verband met het aantal van hier te Hulst schoolgaande leer- li-ngen werd het voorgaande jaar reeds 90 sU'bsidie betaald. De 'heer Scheele wijst er op, dat de school te Hulst onder heel andere omstandigheden is gesticht, dat dit nu te Ter Neuzen zal ge- schieden. De prijzen van het bouwen der inrichting zullen onder de tegenwoordige omstandigheden heel wat hooger komen en wat de figging aangaat, kunnen de leer lingen uit-deze gemeente er ook gemakke- lijker naar toe gaan. Hij acht dus alle re- den aanwezig, om de subsidie voor deze inrichting wat hooger te stellen, dan aan Hulst gedaan werd. De Voorzitter noemt het subsidieeren per leerling een prachtigen maatstaf, en meen- de, dat de verzoekers met deze ibeslissing ook hoogst tevreden zullen zijn. De heer Scheele merkt op, dat er min stens f 100 gevraagd wordt. De Voorzitter voegt hiertegen aan, dat, als later blijken mocht, dat de school te- kort komt, de subsidie altijd nog verhoogd kan worden. Het voordeel van het am- bachtsonderwijs wordt nu ook al meer in- gezien, dan ten tijde van de stichting der school te Hulst en daar de gelegenheid om Ter Neuzen te bezoeken veel gemakkelijker is, zullen daar zeker ook wel meer leerlin gen heengaan. De heer Wisse oppert nog eenige beden- king, om de subsidie aan de school te Hulst te onttrekken. Sedert hare oprichting, is de school door verschillende leerlingen uit deze 'gemeente bezocht en zij hebben er dus van geprofiteerd. Nu zit er wel iets in, om haar zoo op eens den rug toe te keeren. De heer Scheele voert hiertegen aan, dat de inspecteur voor het ambachtsonderwijs teTer Ntjzen verklaarde, dat Hulst, als er te Ter Neuzen geen komt, tot uitbreiding zal moeten overgaan en meent daaronl, dat Hulst nog beter af is, wanneer het aan die -noodzakelijkheid ontkomt, zonder de subsi die van deze .gemeente, dan wanneer het moet uitbreiden en de subsidie behoudt. Als het besluit betreffende het verleenen van -subsidie, -voor wat het bedrag aangaat, la ter nog voor wijziging vatbaar is, dan kan hij zich met het voorstel van Burgemeester en Wethouders vereenigen. Het voorstel om subsidie te verleenen aan de ambachtsschool te Ter Neuzen, op den zelfden voet als zulks thans aan die van Hulst geschiedt en alsdan die voor Hulst in te trekken, wordt aangenomen met alge meene stemmen. c. Voor kennisgeving wordt aangeno men eene circulaire van Gedep. Staten be treffende verbetering der volkshuisvesting. d. De rekening van het burgerlijk arm- bestuur over 1916 wordt gesteld in handen der daarvoor aangewezen commisise, om er rapport over uit te brengen. e. Van het comite voor het verkrijgen eene-r drinkwaterleiding in Zeeuwsch-Vlaan- deren is een adres ingekomen, waarin als- nog gevraagd wordt, de oorsprokelijke ge- vraagde bijdrage van 10 cent per inwoner tot dekking der kosten van het noodige on derzoek te willen verleenen. Het comite komt met dit nieuwe -verzoek, omdat haar uit het verslag der raadszitting gebleken is, dat de genomen afwijzende beschikking zijn oorzaak vond in verschillende omstandighe den die den raad niet bekend waren en waaromtrent nu in het adres uitvoerig na- dere teelichtingen worden gegeven. O.m. wordt er in te kennen gegeven, dat de ge meente door twee„hoofd!eidingen zal wor den doorsneden, zoowel langs den weg lei- dende naar de kom, als door de Poldersche straat, zoodat alle deelen der gemeente ge legenheid tot aansluiting zullen krijgen. Met leedwezen heeft het comite de afwijzende beschikking van eene zoo uitgebreide ge meente als Zaamslag vernomen, en wijst o.m. op het voorbeeld van Borssele, de eenige gemeente in Zuid-Beveland, die niet heeft medegewerkt aan het totstandKomen der Zuid-Bevelandsche waterleiding, en waar men nu .groote moeilijkheden onder- vindt om alsnog aansluiting te verkrijgen. Voorts wordt er op gewezen, dat het des- tijds onder leiding van Dr. Jenny Weyer- man gedaan onderzoek voor het stichten eener waterleiding geheel los staat' van deze en dat het comite, om van rijkswege volledige medewerking en steun te kunnen verkrijgen, genoodzaakt is, de zaak van uit den grond geheel aan te vatten. De Voorzitter hoopt, dat de leden inmid- dels beter op de ihoogte der zaak zijn en dat zij de gevraagde bijdrage van 356,50 alsnog zullen toestaan. De heer Wisse, die de vorige maal tegen stemde, verklaart, na de ontvangen toe- lichtihgen, thans te zullen voor stemmen. De heer Scheele heeft er de vorige maal zijn stem aan gegeven, maar zag thans lie- ver eene beslissing uitgesteld, wegens on- voltalligheid van den Raad. In elk geval is het een vorige maal verworpen en een be sluit in anderen zin, zag hij liever in een meer voltallige zifting genomen. Haast is er bij de beslissing toch niet. De Voorzitter wijst er op, dat de Raad in zijn grootste meerderheid aanwezig is; er zijn maar 2 leden absent en dan nog de vacature. De heer Dieleman, die de vorige maal tegen stemde, heeft aan spreker ver- klaard, dat, nu hij wist dat er een buis door den polder komt, hij er nu voor zou stem- men. Het comite wacht op eene beslissing, om met het werk voort te gaan. Er is bui ten Zaamslag maar 1 gemeente St. Jan- steen die subsidie heeft gew'elgerd, De heer Van de Ree verklaart, nu hij heeft gehoord dat er een buis komt ook door den Groote Huissenspolder, thans te zullen voor stemmen. De vorige maal was zijn bezwaar de verwachting, dat er slechts een buis zou komen, ten bate van de konl, en dat de afgelegen wonende landbouwers en andere ingezetenen zelf de hooge kosten van aansluiting zouden moeten betalen. De heer Faas acht het goed en wel, dat er een buis komt door den polder, maar vraagt hoe het dan met de andere deelen der gemeente zal gaan, b.v. in den Aan- en Genderdijkepolder en aan den Eendragt. Hij zou eigenlijk, alvorens te beslissen, wel eens juist willen zien aangegeven, hoe alles zal gemaakt worden. Alle deelen der ge meente zouden ongeveer gelijk bediend moeten worden. De Voorzitter wijst er op, dat het onmo- gelijk is, dat nu reeds een plan -zoude ge maakt worden van de wijze waarop men de buizen denkt te leggen. Natuurlijk, er komen, naar hem verzekerd werd, 2 hoofd- buizen door de gemeente, maar die zullen toch ook weer gemaakt worden met ver- takkingen. De maatschappij zal, als zij aan het werk gaat, natuurlijk trachten zooveel klanten te krijgen als haar mogelijk is. En hoe het buizennet gemaakt zal worden, zal ook wel afhankelijk zijn van de aanvragen. Wilde men dus thans een volledig plan, dan diende men wel eerst aan de ingezetenen te gaan vragen, wie wel en wie niet zal aan- sluiten. De heer Faas ziet dat wel in, maar dat neemt niet weg, dat hij er toch eigenlijk wel wat meer van zou willen weten, en of die meerdere kosten voor het leggen van vertakkingen weer niet door de gemeente Zaamslag zelf zullen moeten worden ge- dragen. De Voorzitter wijst er op, dat dit een zaak wordt van de op te richten maatschappij, die het kapitaal zal leenen, en waarvoor ook deze gemeente dan mede garantie zal heb ben te stellen. De ervaring leert echter, dat de waterleidingen overal zichzelve bedrui- p'en. Op het eiland Zuid-Beveland mar- cheert alles prachtig. De heer A. de Feijter steunt het voorstel van den heer Scheele, om de beslissing aan te houden. Hoe langer men daarmede wacht, hoe beter men er mede op de hoogte zal komen. De heer Faas ziet geen reden om de zaak uit te stellen. Het voorstel van den heer Scheele, om de beslissing aan te houden, wordt verworpen met 6 tegen 2 stemmen; voor stemmen de heeren Scheele en A. de Feijter, tegen de overige leden en de Voorzitter. Het voorstel van den Voorzitter, om de gevraagde subsidie toe te~ kennen, wordt aangenomen met 7 tegen 1, die van den heer A. de Feijter. Thans wordt overgegaan tot het benoe- men van een lid, om zitting te nemen in het breede comite van actie voor de water leiding' en daarvoor met 6 stemmen aan gewezen de burgemeester, die zich bereid verklaard. 1 stem was uitgebracht op den heer Wisse en 1 op den heer De Mul. (Wordt vervolgd.) 16.6.17. Ook deze week had de markt over het algerueen een lusteloos verloop, wat betreft de haudel in Amerikaansche waarden, die in gewone tijden de hoofdzaak is. Voor de lokale waarden bestond daaren- tegen nogal belangstelling. In sommige hoeken ging het zelfs levendig. toe. In Cultuurwaarden was er menig fonds dat een flinke rijzing vertoonde. Tabakswaarden werden eveneens druk verhandeld. Voor Rubbers was de grond- stemming lusteloos daar de prijzen van dit artikel zich langzaam in dalende richting bewegen. Scheepvaartwaarden waren vrij vast ge- stemd, zonder omzet van eenige beteekenis. Van de petroleumwaarden werden Ru- meenscbe soorten iets hooger gezocht. Wjj geven hieronder eenige noteeringen. Koers op Koers op 9 Juni. 16 Juni. 5 °/0 Nederland 10111/ 4^2 °/o J011/. 4 94V, 3 0/ Cert. N. W. S. 74 21/2 °/o 626/is 5 o/Q Jndie 1013/16 4 Zuid West Spoor G. R. 60 V, Anaer. Hide Leather 6P/2 Anaconda Copper 1719/16 Steels 124 Gee. Holl. Petroleum 172!/8 Kon. Petroleum 550 Zuid Perlak 86V3 Orions 62y8 Nederl. Rubber 110 Amst. Rubber Aand. 2411ja Deli Batavia Cert 166s/4 Kon. Holl. Lloyd 179 Nederl. Scheepv. Unie 202 Amsterd. Deli Cert. 230y2 Deli Batavia 410 Senembaij 492 Prolongatie 2s/4 was soms niet A. 101 102V, 94 73V, 62 V8 101'/, 59 611/, 174 125 17 U/ifi 562 V, 867, 617/8 114 240y2 168'/a 182 204V, 236 414 509 genoteerd. A. verschillende soorten JLool- en JLool raapplanten, geschikt voor export. Ter Neuzen. G. KLOTJWEBS. Zaadbandel. Vermoedelijk door de onweders welke zich heden over verschillende deelen van ons land ontlastten kunnen wij heden geen marktoverzicht van Rotterdam plaatsen. Hulst, 18 Juni 1917. Hulst, 18 Juni 1917. Veilingseieren V. P. N. 8,50 per 100 stuks. Aanvoer 10000 stuks. Axel, 16 Juni 1917. Veilingseieren //Eierveiling AxeT per 100 stuks. Aanvoer 3500 stuks. 9,50 POLITIE. Aan het bureau van politie alhier, zijn als gevonderi gedeponeerd een beursje met geld en een paar kousen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 15 Juni tot en met 17 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnen- vaartuigen op- en 53 afgeschut, langs de Middensluizen op- 26 en 32 afgeschut en langs de Westsluizen 24 op- en 4 afgeschut. Po8ltie der Stoomschepen Op Vrijdag 22 Juni e. k. hoopt, zoo de Heere wil, onze geliefde Vader, IATTHEUS DE BLAEIJ, zijn 75sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang mag gespaard blijven, is de wensch van Zijn dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Uit aller naam, Hoek. J- DE BLAEIJ—Bkuggeman. Huwelijks-aangiften! It Juni. Johannes Cornelis Dooms, oud 20 j., jm. en Maria Elisabeth Jacoba Potters, oud 20 j., jd. 14 Juni Johannes Kok, oud 26 j., weduwn., en Adriana Geertruida de Feijter, oud 20 j., jd. 15 Juni. Oscar Maria Joseph van Waes, oud 30 j., jm. en Maria Anna Catbarina de Nijs, oud 24 j., jd. 'iiuwelijks-voltrekkingen. 14 Juni. Panlus de Bruin, oud 23 j., jm. en Johanna Jacomina Ileijgelaar, oud 23 j., jd. Pieter Keukelaar, oud 28 j., jm. en Cor nelia Krina Eekman, oud 28 j., jd. Geboorten. 10 Juni. Jacoba, d. van Hendrik Jo hannes van Gelderen en van Elena de Mul. 14 Juni. Leunlje Anna. d. van Pieter Izaak de Ilullu en van Cornelia Francoise Klaassen. 15 Juni. Adriaan Ber- nardus, z. van Bernardus Willem van Kolk en van Geertruida Francina Bootsgezel. Overlijden. 10 Juni. Elizabeth Anthonina Yeer- man, oud 13 d., d. van Gijsbregt Pieter en van Neeltje Janneke de Ruijter. Emiel Ferdinand Van- depitte, oud bijna 1 j., z. van Augustus Leopoldus en van Leonie Zenobie Maes. 13 Juni. Johanna Stouthamer, oud 4 j., d. van Gerardus Marinus en van Adriana Paulina Wiest. Geboorten. 5 Juni. Adria.ia Levina, z. van Willem de Feijter en van Adriana Sara vanHoeve. 7 Juni. Johannes Dirk, z. van Jan van Dixhoorn en van Sara Johanna Rieinens. 8 Juni. Izaak, z. van Jan Rie- mens en van Maria Hamelink. Overlijden. 3 Juni. Cornelis Frangois van Aalten, oud 14 j., z. van Dirk en van Adriana Dieleman. Huwelijks-aangiften. 13 Juni. Hubertus van Assche, oud 25 j., jm. en Virginie Adriana Stofferis, oud 26 j., jd. Constantinus de Meyer, oud 23j.,jrn. en Maria Romania van de Winckel, oud 24 j., jd. 14 Juni. Johannes Francies de Feber, oud 28j.,jm. en Stephania Maria Valentina Verplanken,- oud 27 j - jd- Geboorten. 5 Juni. Oscar Vital Henri, z. van Vital Hendrik Tournoij en van Martha Barbara Fie- rens. 7 Juni. Marcel Albert, z. van Augustus Thiron en van Maria Philomena Verheggho. 12 Juni. Petrus, z. van Alfred Dernardus Inghels en van Anna Pieter- nella Maria Verbiest. Annie, d. van Johannes Ver- moet en van Emma Ilendrika Troch. 44 Juni. Mag- dalena Cornelia, d. van Gustave D'haene en van Maria Eulolia Aerts. Overlijden. 5 Juni. Abraham van Poelje, oud 27 j., z. van Marinus en van Grietje Haak. 16 11 16 Middenpi'ijs per 100 KG. Tarwe /15,a Rogge 13,a Wintergerst 14,-- a f Zomergerst 13,75 a Haver 13, 1 Erwten a Witte boonen a Bruine boonen fa J Duivenboonen f 17,a f -Paardenboonen 17,a Hoekweit a Lijnzaad f--- a f Aardappels a Koolzaad per zak van 106 liters f a Boter per kilo 1,80. Eieren per 26 stuks 2, Ter weekmarkt waren aangevoerd 21 sinks rund- vee, 27 varkens en 0 sckapen, waarvan verkocht 15 stnks rundvee, 22 varkens. s.s. ELISABETH vertrok 16 dezer van Rotterdam naar Sandy Hook voor ohiers. s.s. MAGDALENA vertrok 16 dezer van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders passeerde8 dezer Doggers- bank Noord.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3