Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Keren ski heeft vier regimenten, die ge- weigerd liadden naar het front tferug te kee- ren, uit de sterkte van het leger doen voe- ren; hij spreekt op bemoedigenden en vaak sarcastischen toon de *roepen, die hij bezoekt, aan, hij heeft zelfs ergens bereikt, dat vrouwen verklaarden naar het front te willen gaan, om de „la- faards", die weigeren te vechten, af te los- sen, maar hij kan den geest niet doen ontstaan, die nooit in het Russische leger heeft bestaan, omdat de troepen onder het autocratisch bestuur steeds werden belian- deld als chair a canon", en nooit bebben geleerd iets te doen uit piichtsbesef, wijl zij steeds werden gedwongen. En die behande- ling van een millioenen-leger als een kudde straft zich niet; de schapen hebben de vrij- heid gekregen en de herders worden niet meer gehoorzaamd. Het gevolg is dan ook, dat het officiers- congres de overtuiging uitsprak, dat de groote meerdenheid der legercorpsen een desorganisatie nabij is. Bij het meerendeel der soldaten is de strijdlust verdwenen, het- geen in het dringende verlangen naar vre- de, zelfs ten koste van den nationalen trots, zoomede in hunne hardraekkige weigering om aan te vallen, tot uitdrukking komt. Wacht- en patrouillediensten worden met groote zorgeloosheid verricht, en batterijen, die door hun vuur de verbroedering met de Duitschers zouden verhfnderen, werden door eigen manschappen buiten gevecht ge- steld. De krijgstucht is er geheel uit. Ge- heele troependeelen weigeren systematisch te gehoorzarhen, en de mannen zijn er op uit, lastige officieren door lauwe comnian- danten naar ihunne keuze te vervangen. Onpopulaire officieren werden gelyncht. Het aanzien der hoogere commandanten is gelijk nul. De berichten omtrent Kerens- ki's triomftocht langs het front zijn ge- kleurd, zoo deelde een overste mede. Op verschillende plaatsen werd hij met bor- denT voorzien van het opschrift ,,Weg met den oorlog!" begroet. In den Franschen „Radical" schrijft ko- lonel Pris over dezen toestand: „De verblinding der Russische soldaten kan men niet anders dan bitter betreuren. Het is hun schuld dat de definitieve over- winning onzer soldaten op zich laat wach- ten en dat de oorlog tot in het eindelooze zal worden gerekt.Ondanks den betreu- renswaardigen loop, dien de zaken' hebben genomen, moet bet Fransche volk zich niet laten verleider. door lieden, die bet de voor- deelen van een voorbarigen vrede voorspie- gelen. Het moet met al zijn krachten blij- ven volhouden en de Fransche dooden moeten gewroken door de vernietiging der Duitsche legerscharen. Wij mogen niet zwak worden Ook over de quaestie der annexaties heeft het blad van den Petersburgscben Raad van Arbeiders en Soldaten, de „Is- westija" zich tbans duidelijk uitgesproken. „In de vaak gebruikte formule „geen an nexaties", zegt het blad, „wordt het begrip ,,annexatie" in geheel verkeerden zin ge- bruikt. Openlijke en geheime imperialisten spreken dan vaij „verbetering der gren- zen", „bevrijding der volken", en „hereeni- ging van eens ontnomen gebieden met hun vroeger vaderland". Wordt deze formule aanvaard, dan moet zoolang worden ge- streden totdat Duitschland tot de Mark Brandenburg, Frankrijk tot de provincie Isle de France, en Rusland tot het groot- vorstendom Moskou is teruggebracht. Dat zou een strijd zijn zouder einde. Rusland wil zoo spoedig mogelijk vrede en als het de leuze „Vrede zonder annexaties" op zijn vaandel heeft geschreven, bedoelt het met „annexaties" eenvoudig het zich toeeige- nen van gebieden, die op den dag der oor- logsverklarmg aan een anderen' staat be- hoorden. Dit is klaar en duidelijk, en slechts zij kunnen bet niet begrijpen, die het niet willen begrijpen". Volgens berichten uit Geneve ontvangen zijn de Fransche bladen met de resultaten die Sarrail en Jonnart in Griekenland heb ben bereikt, nog niet tevreden. Zij verlan gen dat geweld zal worden gebruikt te- gen alle personen, die verdacht schijnen, en die den jongen Koning tegen de Entente zouden kunnen ophitsen. Dit geldt van de broeders van den Koning, generaal Does- manis, den chef van den staf, en eeriige an- dere generaals, en verder oud-Ministers en andere staatslieden. Deze zouden ver van de hoofdstad moeten worden gei'nterneerd. Zoo wordt Griekenland geleidelijk rijp gemaakt voor de Republiek, onder bet pre sidium van Eleutheros Venizelos. Doch of dit lang zal duren? De Grieksche' gezant te Berlijn publi- -ceert een telegram van Zai'mis, waarin het gebeurde met Koning Konstantijn wordt medegedeeld, en dat sluit met de woor- den: „Het leed van het Grieksche volk over de scheiding van Koning Konstantijn en Koningin Sophia is onbeschrijflijk." HET RUSSISCHE LEGER. Japan zal dezer dagen te Petersburg doen weten, aldus vertelt-het nieuwsbureau „InfOnnation", dat het militaire program der Entente in qlk geval dient te worden uitgevoerd. Daarom moet Rusland' dade- lijk de aangewezen plaats op het slagveld innemen. Gemakkelijker gezegd door Japan, dan gedaan door de Russische Voorloopige Re- geering. Hoe een leger, waarvan het on- langs gehouden officierscongres zelve zeide, dat het bijna geheel gedesorganiseerd is, naar het front moet komen, dat laat Tokio waarschijnlijk aan de bewindhebbers te Pe tersburg over. Op dat officierscongres is over de legertoestanden nogal het een en ander losgekomen, naar uit berichten uit Moskou blijkt. Bij het grootste deel der soldate nis de strijdlust verdwenen, hetgeen in het dringende verlangen naar vrede, zelfs ten koste van den nationalen trots, zoomede in hun hardnekkige weigering om aan te vallen, tot uitdrukking komt. Wacht- en patrouillediensten worden met groote nala- iigheid verricht en batterijen, die door hun vuur de verbroedering met de Duitschers zouden verhinderen, werden door eigen manschappen buiten gevecht gesteld. De krijgstucht is er geheel uit. Geheele troe pendeelen weigeren systematisch te gehoor- zamen en de mannen zijn er op uit, lastige officieren door lauwe commandanten naar bun keuze te vervangen. Onpopulaire offi cieren weYden gelyncht. Het aanzien der hoogere commandanten is gelijk nul. De berichten omtrent Kerenski's 'triomftocht langs het front zijn sterk gekleurd, zoo deel de een overste mede. Op verschillende plaatsen werd hij met borden, voorzien van het opschrift: „Weg met den oorlog!" be groet. in Trolsk bij Orenburg, waar volledige soldatenanarchie heerscht, hebben zich vol gens een officieele mededeeling in de Roes- kojo Slowo on'geveer 400 man doodgedron- ken. Bovendien gaat de Russische socialists sche pers heftig tegen een nieuw offensief te keer. En hoe een leger op te wekken tot den strijd waarin geweigerd wordt de on derscheidingen te aanvaarden, door de Fransche Regeering aan Russische soldaten verleend? In hun antwoord op het Fransche aanbod verklaarden ze, dat deze onder- scheidingen toch slechts ten doel hadden, dierlijke instincten in de Russische soldaten op te wekken en het vergieten van men schenbloed tot een genoegen te maken! Een leger, waar-uit heele regimenten, die dienst weigeren, geschrapt moeten-worden zooals Kerenski dat thans gedaan heeft waarin een divisje moet worden afgezonden om een drietal regimenten dienstwei geraars op te drijven, zal zeker op het front geen kracht van belang zijn. Het ontbreekt inmiddels niet aan goed- gezinde elementun in Rusland, die het voor- deel van orde en regelmaat'en een krach- tige regeering inzien. Zoo b.v. het boerencongres, dat een mo tie aannam, waarin het deserteeren veroor- deeld en een beroep op alle burgers gedaan wordt, om krachtig tegen dit kwaad te strij- den en dat in zijn vergadering besloot aan de bevolking van Kroonstad kennis te geven dat de boeren de levering van levensmidde- len aan die stad geheel zouden staken, als zij niet dadelijk de Voorloopige Regeering erkende. Daartegenover staat weer het feit, dat de Raad van Arbeiders en Soldaten partij ge- kozen heeft tegen Broessiloff, den nieuwen opperbevelhebber. Daartegenover staat ook, dat het deel der Oostzeevloot, dat te Bjorko ligt, zich bij de Kroonstadsdhe revo- lutionnairen aansloot. Het heet,f dat in de Petersburgsche stra- ten volledig toegeruste Kozakken opgedo- ken zijn. Men kent dat versc-hijnsel nog van het oude regime ?n weet nog, hoe deze bar- baarsche ruiters met een opstand korte met ten weten te maken. De Morning Post be- weert, dat hun verschijning alleen al goed gedaan heeft en dat „herstel van de orde" van hen te waehten is. EEN DUITSCH VREDESAANBOD AAN RUSLAND De //Norddeutsche Allgemeine Zeitung" scbrijft aan het slot van eene bespreking van Wilson's mededeeling aan de Russische regeering, dat indien Wilson er zoozeer op gesteld is, dat het heele menschdom weet waarom Amerika oorlog voert, hij er op moet aandringeo, dat zijne bondgenooten door openbaarmaking hunner verdragen, de wereld hun oorlogsdoel doen kennen. Eerst dan zal men kunnen beoordeelen of de ^reedzame, vrijheidlievende bedoeiingen, die Wilson verkondigt, met die van de Entente vereenigbaar zijn. Dan zal het kaartenhuis van het auto- cratiscke, intrigeerende Duitschland ineen- vallen, en in plaats daarvan zal men een trust van volken zien, die, door op terro- ristische wijze te intrigeeren, steeds nieuwe landen in den oorlog willen sleuren om de centrale rijken te verpletteren. De //Norddeutsche" vervolgt Het nieuwe Rusland heeft kerhaaldelijk verklaard, dat een dergelyk oorlogsdoel niet het zijne is Rusland heeft veeleer zijn wenschen gefor- muleerd op den grondslag„vrede zonder annexaties en schadeloosstellingen". Deze formule staat in geen enkel opzicht den vrede in den weg tusschen Rusland en de Verbonden Mogendheden, welke van Rus land geen annexaties en schadeloosstellingen geeischt hebben. De Centrale mogend heden en hare bondgenooten stellen er veel eer prijs op een vrije overeenkomst met Rusland en een klaren toestand te scheppen, waardoor voortaan een vreedzame en trouwe nabuurschap voor langen duar gewaarborgd zal worden. Wij zijn de meening toegedaan, dat deze verklaringeD, welke reeds in alle manifes- ten der Verbonden Mogendheden tot uiting zijn gebracht, in duidelijkheid die van Wilson verre overtreffen. Naar aanleiding hiervan schrijft de ,/Kol- nisehe Volksztg." opvallend is, dat in de //Norddeutsche" de-Duitsche regeering een plechtig vredesaanbod aan Rusland uit- spreekf. De vijanden zullen ongetwijfeld uit dit nieuwe vredes-aanbod va'sche ge- volgtrekkingen maken. Niet duidelijk ge- noegkan het Duitsche volk dus uitbazuinen z/Het nieuwe aanbod aan Rusland is op een oogenblik gedaan, waarop Duitschland zijn militaire toestand op alle fronten even gunsdg is." IN DE LUCHT. De Engelsche admiraliteit maakt bekend, dat marine-vliegtuigen Vrijdagochtend een groot aantal bommen hebben geworpen op het vliegveld van St. Denijs Westrem. Vele rechtstreeksche treffers zijn waargenomen en men zag dikken rook en vlammen op- stijgen. Al de vliegtuigen zijn teruggekeerd. EEN PASSAGIERSSCHIP GETORPEDEERD. Het passagiersschip Sequana is in den At- lantischen Oceaan getorpedeerd. Het had 560 passagiers en 100 koppen bemanning aan boord. Het aantal vermisten bedraagt 190. De Sequana mat 5557 ton bruto en be- hoorde aan de Cie de Nav. Sud Atlantique, te Bordeaux. DE DUIKBOOT- EN MIJNOORLOG. Door de Duitsche duikbooten in het Noordelijke zeeoorlogsgebied zijn cpaieuw 19.500 br. reg. ton vernield. Onder de in den grond geboorde schepen waren o.a. een Engelsch tankschip van het type Kona- kry, met petroleum voor Engeland. Verder een groote diepgeladen ertsboot en twee onbekend gebleven vrachtschepen, die met een dubbelschot werden vernietigd. OPROEREN IN DUITSCHLAND? Aan de N R. Ct. wordt uit Winterswijk gemeld, dat aldaar het gerucht loopt, door Duitsche treinbeambten aangebracht, dat Vrpdag in Essen en andere Duitsche plaatsen ernstige oproeren hebben plaats gehad. De berichten zjn niet te controleeren, maar hielden hardnekkig stand. DE ZEPPELIN L. 43 VERNIELD. De Engelsche admiraliteit deelt mee, dat de Zeppelin //L 43" Donderdagmorgen in de Noordzee door Engelsche zeestrijdkrach- ten is vernield. Het luchtechip is kort nadat het was aangevallen, ontploft, in tweeen gebrokeu en in zee gevallen. Men heeft niemand van de bemanning kunnen redden. Volgens een nadere meededeeling is het luchtschip, voor het in tweeen brak, voor en achter in brand gevlogen. EEN HULPKRUISER GETORPEDEERD. De Engelsche admiraliteit maakt bekend, dat de gewapende Engelsche hulpkruiser z/Avenser" in den nacht van 13 op 14 dezer in do Noordzee getorpedeerd en dientenge- volge gezonken is. Door een ontpioffing is een man gedood de anderen zijn gered. (Reuter). STOOMSCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Een Duitseh watervliegtuig heeft in den namiddag van 14 Juni voor de Theems- monding een groot stoomschip tot zinken gebracht. HOE MOETEN WIJ NAAR DEN VREDE? Het Russische arbeidersblad Rabotsjaja Gazetta^jvoert in een artikel onder het op schrift //Hoe moeten wij naar den Vrede een polemiek met het orgaan der maxima- listen Frawda, dat er op aandringt, dat de Raad van Arbeiders en Soldaten onverwijld aan het proletarian! van alle oorlogvoerende landen in overweging zal geven, een einde aan den oorlog te maken, zelfs tegen den wil der regeeringen. De Rabotsjaja Ga- zetta is van meening, dat een dergelijke stap niet zal leiden tot het doel, aangezien uit het voorstel er toe voortvloeit, dat het Europeesche proletariaat zich aan den vooravond bevindt van een revolutie, wat nog moet worden aangetoond. Het blad steit voor een anderen weg in te slaan, orn den vrede te bereiken, namelijk de bijeen- roeping van een socialistische eonferentie, die eendracht' moet scheppen onder het proletariaat van alle oorlogvoerende landen. 4. 6. 7. 8. 9. TEE NEOZEN, 18 Juni 1917* Het weerb er icht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand nabij 765.0 Zuid- Oost-Duitschlsind. Laagste barometerstand 756.3 Haparanda. Verwachting tot den avond van 19 Juni mee3t matige Zuideljjke tot Westelijke wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk onweer of regen, koeler vooral in het Oosten. Gemeenteraadszitting. In de op Donderdag 21 Juni a.s., des voormiddags 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van de veror- dening op bet onderzoek van vee, vleesch en visch. Vaststelling verordening houdende rookverbod voor kinderen. Wijziging der begrooting dienst 1916. Wijziging der begrooting dienst 1917. Onteigening domeingronden. Beslissing omtrent voorstel inzake bekleeden bijbetrekkingen door J. P. Trijsburg en J. J. Doorenbos. Benoeming stembureau voor de ver- kiezing van leden voor den gemeente raad. Onweder. Hedennamiddag ontlastte zich boven onze stad een onweder, gepaard gaande met hevigen stortregen en een hagelslag, die ons het ergste doet vreezen voor de gewassen en vruchten, welke in tuin en veld zooveel beloofden. Van ongelukken vernamen wij tot hiertoe gelukkig niets. De kolossale stortregens waren oorzaak, dat de riolen het water niet konden ver- zwelgen, en drong daardoor op verschillende plaatsen in de huizen der inwoners. Dit was voornamelijk het geval in de buurt Java en Nieuwediepweg. Zendingsdag. Op de Walchersche Zendingsdag der Geref. gemeenten op Woensdag 25 Juli bij Vlissingen te houden zal Ds. S. Groene- veld uit Ter Neuzen spreken over #De zending en de oorlog." Toepassing zegelwet en registratie. De Minister van Finaneien maakt bekend, dat particuliere personen en instellingen, die wenschen te worden ingelicht omtrent de toepassing der Zegelwet 1917 of Regi- stratiewet 1917, zich daartoe mondeling.of schriftelijk kunnen wenden tot een der in- specteurs der registratie of een der ont- vangers der registratie of van het zegel, unnen den kring van wiens divisie of rantoor deze personen en instellingen wonen of gevestigd zijn. Brieven van zoodanigen aard, rechtstreeks gericht aan het departement van Financien, worden voortaan niet meer heantwoord (St.ct.) Aardappelen. De Minister van Landbouw, Nijverheic en Handel heeft bepaald Art. /L. De aflevering en het vervoer van vroege aardappelen is tot en met 19 Juni verboden. Art. 2. Het verbod, in het voorgaande artikel gesteld, is niet van toepassing op a. de aflevenng en het vervoer van vroege aardappelen, gedekt door een ver- voerbewijs, afgegeven doorde Rijkscommissie van Toezicht op de Vereeniging Groenten- centrale b. de aflevering en het vervoer van vroege aardappelen, welke bestemd zijn voor de behoeften van het leger of van de marine, voor zoover deze zijn afgezonden door autorifeiten van land- of zeemacht c. de aflevering en het vervoer van vroege aardappelen binnen de grenzen der gemeenfe, waar de aardappelen zich be- vinden, op den datum van vaststelling dezer distribut-ieregeling. (Stet.) Schuttevaer. Het weekblad van de sc-hippersvereeniging bchuttevaer meidtIn zake het verzoek, in het aanvaringsreglement de bepaling op te nemen dat op stoom- en motorbooten het toplicht en de beordlantaarns niet op gelijke hoogte gevoerd mogen worden, were van de commissie tot berziening van ge- noemd reglement de mededeeling ontyangen dat zij de wenschelijkheid van het verzoek erkent en in het door haar voor te stellen reglement daarmede rekening is gehouden. i en opzichte van het verzoek om in vorenstaaud reglement de bepaling op te nemen dat bij mist kruisende of bij den wind liggende schepen een stoot op den hoorn wordt gegeven als zij over stuurboord xiggen en twee stooten wanneer zij over bakboord iiggen, werd geantwoord dat de meerderheid der commissie zulks niet ge- wenscht acht op grond, dat in het zee- aanvaringsreglement juist contrarie, d. i. bjj over stuurboord liggen twee stooten, bij over bakboord liggen een stoot, is voor- geschreven. Fonds tuberculoselijders. De Diaconale Conference van de Classis Axel van de Gereformeerde kerken heeft, naar aanleiding van een vraag wat d9 dia- coniea tegen het steeds grooter wordende aantal tuberculoselijders kunnen doen, ge- concludeerd, dat in de classis een fonds zal komen van diaconien, die behoeftige tuber culoselijders te verzorgen bebben. Duurtetoeslag. Door de particuliere synode van de Ge reformeerde kerken in Zeeland is besloten er bij de respectievelijke kerken op aan te dringen, zoo noodig aan hare emeritus- predikanteu, weduwen en weezen een duurte toeslag van 12 uit te keeren. Verblijf ontzegd. Door den commandant der steliing van de monden der Maas en der Schelde is het verblijf in zijn gezagsgebied wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel ont zegd aan Theophiel Veugelen, geboren 18 Mei 1885 te Brujjel, wouende te Nieuw- Namen, van betoep bakker, van nationali- teit Belg. Gemeenteraadsverkiezingen. Nu de godsvrede bij de a.s. raadsver- kiezingen verbroken is door dat eerst de vrijz.-democraten besloten behalve hun af- tredenden partijgenoot in het eerste district, den beer Dr. A. Staverman, ook in dat district en in het tweede den heer J. C. van Niftrik te stellen en de vrij-liberalen den heer M. Laernoes die in J aftreed ook in III stelden, zullen de sociaal-democraten die alleen in 111 hun aftredende partijge- nooten zouden st-elien, ook in andere di- stricten aan den strijd deelnemen, zoodat in alle districten stemmingen moeten plaats hebben. ST. JANSTEEN. Zaterdagnamiddag omstreeks 6 uur werd brand waargenomen in het schuurtje van H. de Vliegher te Absdale. Door het kranig optreden van een paar in de nabij heid aanwezige personen werd het aanpalende woonhuis bevrijd. Het schuurtje met al zijn inhoud waar- onder een partij vlas werd geheel in asch gelegd. Men vermoedt het ongeval aan onvoor— zicbtige kinderen te moeten toeschrijven. Door de danige droogte zijn op het hooge land alhier op plaatsen s/4 gedeelte der aardappelen //doodgevallen." VLISSINGEN. De Nederlandsche Levensverzekerings-, zjekte- eir begravenismaatschappij te Vlis singen is overgegaan aan de Verzekerings- maatschappij Holland". Kunstmest. De kunst-mest-commissie verzoekt ons dringend de aandacht van belanghebbenden er op te vestigen, dat personen, welke thans Chilisalpeter ontvangen en deze op het oogenblik niet noodig hebben, deze salpeter in hun eigen belang moeten be- waren en in geen geval mogen overdoen of verhandelen. Personen, van wie de kunstmestcommissie zulks ter oore mocht komen, zullen onverbiddelijk van verdere leveringen van kunstmeststoffen voor het seizoen 1917/18 worden uitgeslotep, buiten en behalve de boete, welke de commissie hun zal opleggen. Indien ieder in eigen kring aan deze mededeeling de noodige bekendheid geeft, kunnen vele onaangenaamhederi worden voorkomen. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Veroordeeld zijn ter zake van: Overtreding LeerplichtweL Overtreding Wapenwet. Ordeverstoring. Kanaalreglement. Wegen- en voetpadenreglement. Loopen op weiland. Grensovertreding. Rijwielen zonder licht. Rijden langs een tramweg. Overtreding der verordening tot handha- ving der orde en veiligheid enz. te Ter Neuzen. Visscherij Reglement. Loopen op bezaaiden grond. Dronkenschap. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf in de zaken van: Overreden. Een D/gjarig kindjs werd in de Keizer- straat te 's Gravenhage door een metpaard bespanDeu wagen overreden, met het nood- lottig gevolg, dat het kind kort daarna overleed, Brutaal. In een restaurant aan de Weimarstraat in Den Haag werd door de politie aange- houden een 40jarige koopman, die in be- doeld restaurant voor een bedrag van 9,99 had verteerd zonder te kunnen be- talen. Verdronken. Vrijdagavond zijn drie zwakzinnige man nen, thuisbehoorende in het Sint-Joseph- gesticht te Heel, door het omslaan van een roeiboot in de Heederpeel verdronken. Gedood. Bij bet opvijzelen van den hooiberg kreeg de landbouwer v. Y., te Oudewater van den vjjzel zoodanigen slag op zijn hoofd, dat hij bijna oumiddellijk een lijk was. Gestrafte ijdelheid. In een Noord'-Holl. dorp werd raadsver- gadering gehouden. Aan de orde wasde Jienoeming van een reiniger der school- privaten. Toen de biljetten zouden geopend wor den, verzette zich de oudste wethouder daartegen. Hij drong er op aan, dat de stemming niet geldig zou worden verklaard. Dit ging niet. Vijf biljetten meldden" nu denzelfden naam. Eindelijk kwam het laatste stembriefje aan de beurtook nu deed de wethouder het voorstel dit biljet niet te openen. Het ging weer niet En wat bleek Dat op dit briefje de eigen naam van dien wethouder stond De man had zich vergistHij had ge- meend dat een volgend punt der agenda (benoeming lid stembureau) aan de orde was. Kabel met mijnen opgevischt. De Vrijdagmorgen van de visscherij te lJmuiden teruggekeerde stoomtrawler IJM 373 (Johanna Cornelia) rapporteert, dat op 10 mijl uit den wal van Terschelling in 1 vadem water een kabel met verschei- dene daaraan bevestigde mijnen werd op gevischt. Door spoedig de vischlijn te kap- pen, waardoor weliswaar het vischtuig ver- oren ging, doch ongelukken voorkomen werden, dreven de mijnen door den stroom van het vaartuig weg. Vergiftigd door rattekruid. De vorige week werd het gezin van den bloemist K., aan de Weverstraat te Ooster- beek, plotseling ongesteld, zonder dat de oorzaak kon worden nagegaan. Zitting van 15 Juni 1917. i d. .1., landbouwer te Axel, tot eeno boete van /IO, subs.'30 dagen hecht. P. C. v. 13., arbeider te Axel, tot eene boete van lo subs. 10 dagen hecht. C. J. V., arbeider te Axel, tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. 11. D., arbeider te Axel, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. M. H., landbouwersknecht te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subs. 1 week tuchtschool. J. E. J., slager te Axel, tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. h. v. d. S., arbeider te Sas van Gent, tot eene boete van f G, subs. G dagen hecht. C. IT., schipper te Rotterdam, tot eene boete van f 2, subs. 1 dag hecht. J. v. G., voermansknecht te Axel, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. I. P., werkman te Axel, Sassing, tot eene boete van 4, subs. 4^dagen hecht. P. J. v. d. H. en J. v. G-, machinisten te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. O. S., zonder beroep; J. P. G., handelaar T. S., zonder beroepG. T., knecht te Hoek J. v. F., arbeider te ZaamslagR. W. M., varens- gezel te PhilippineE. d. J., landbouwer aldaar, alien tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht! voor ieder. A. M., klompenmaker te Ilulst, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. M. B. v. A., landbouwer te Westdorpe, tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. C. J. R.; M. It., wonende te Axel, landbouwers; A. H. M. en R M., zonder beroep, beiden te Bier- vliet, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. T. A. V., zonder beroep te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. B., werkmau te Axel, tot eene boete van f 0,50. subs. 1 dag hecht. J. V., zonder beroep te Axel, tot eene boete van 0,50, subs. 1 ^veek tuchtschool. P. M. v d. X., arbeider te Zaamslag, tot eene boete van 0.50,'subs. 1 dag hecht. A. R., werkman te Ter Neuzen, tot eene boete van f 4, subs. 4 .dagen hecht. M. P. P., werkman; J. J. K. J. L. N., -werklieden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor bekl. sub. 1 en 1 week tuchtschool voor beklaagden sub. 2 en 3. K. M. F. D., koopman, tot eene boete van f 4, subs. 1 dagen hecht. M. H., landbouwersknecht, tot eene boete van f 5, subs. 1 week tuchtschool. C. v. d. W., te Axel en A. N. te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2