YBrvoerBHTanl35M3.£rinfl Openbare Verkooping Openbare Verkooping GROENTEN- EN FRUITVE1LINGSVEREENIGING „TER NEUZEN EN OMSTREKEN" ADVEBTENTIEN. Dankbetuiging. Zeeuwsch-Vlaamsche T ramweg Maatschappij Gewone jaarlijksche DINSDAG 26 JUNI 1917, Een WOONHUIS 2 tiectaien 0,5 Aien 10 Centiaren Grond voor BOUWTERREIN, •een kruis vooropgedragen van den stoet, die nu het Ijjk gaafc-begraven, terwijl an- deren de klok'ken gingen luiden, zooals dat bij een begvafenis gebruikelijk is, terwiji geheel bet kerkhof in de rondte werd gegaan. Op dat klokgelui op zulk een ongewoon uur komt natuurljjk geheel de gemeente af- gezet otn getuige te moeten zijn van deze verregaande baldadigheid. En wat ze nu verder daar kebben uitge- voerd, was zoo verregaande dat degene die mjj dit vertelde daar over maar het zwijgen bewaarde en bet niet durfde vertellen. De superieuren waren in de omstreken op verkenning uit. Mogen de ware daders bun welverdiende straf ontvangen „Groentenbrood". Als laatste nieuws op het gebied van voedingsmiddelen vertoont een groot maga- zjjn te Berlijn in zjjn uitstalling een pro duct, dat //groentenbrood" of ook wel f/Stullenersatz" of ,/Gemusebrattn" ge- noemd wordt. Het wordt bereid uit groen- tenafval, eersche, onfrisch geworden of ge- droogde groenten, vermengd met wat havermout en bakmeel en kan gebakken, gekookt of gebraden worden en dient of als grondmassa voor spijzen of om ge- sneden op het brood te worden gegeten. Stoom-auiomobielen. De Engelsche en Amerikaansche inge- nieurs leggen zich bij de huidige schaarschte aan petroleum en benzine meer en meer toe op de constructie van nieuwe modellen van automobielen, door stoom gedreven. Reeds trok, op de jongste tentoonstelling te New-York, een knap uitgedachte wagen van Doble de algemeene aandaoht. Thans melden, aldus l'Auto, de Engelsche bladen meer en meer over het gebruik van stoom door de autobussen in Londen. Reeds worden er 172 met cokes gestookt, weldra zal dit aantal tot 200 zijn gestegen. Thomas Clartthon, een der pioniers van het gebruik van stoom voor dit doel, heeft sedert 1896 steeds ervoor gewerkt; door geen kritiek afgeschrikt, werkte hij gedul- dig voort en thans worden de resultaten van zijn onvermoeiden arbeid geappreci- eeai Hij laat de auto-bussen stoken met cokes en bereikt op die wijze vergeleken bij petroleum een besparing van 60 Niet alleen de 38 nieuwe wagens zullen met cokes worden gestookt, maar de 172 be staande zijn reeds verbouwd voor het ge bruik van stoom! Is dit een teeken des tijds? vraagt l'Auto. GEMEENTERAAD van TER NEUZEN. Vergadering van 14 Juni 1917. (Ver v o lg.) 20. Jaarwedde-regeling personeel distri- butie-bureau. De voorzitter geeft te kennen) dathetaan burgcmecs ter en wethouders en de desLe- treffende commissi© noiodzakeiijk is gebleken, de jaarwedden van het personeel van het distributie-bureau te herzien, daar enkeile jaarwedden te iaag zijn en opk voor het verkrijgen van goede verhoudingen. .Voorge- steld wordt de jaarwedde van den adknini- strateur-hoekhouder, den heer Rijnberg, .te verhoogen van 1200 tot /1400; die van den hoofdcontroleur De Cooker van /750 tot J 8.30, die van den adjunct-admiiiislrateur Varr Wijk van 700 tot 850 en die van den klerk Buurmau van J 700 tot /800, alles in- gaande 16 Juni 1917. ■Er kan nu na eenige maanden werlcens, met ervaring omtrent dit bureau en dewerlc- zaambeden der ambtenaren worden geoor- deeld. De werkzaamheden zijn zeer ifUge- breid ejn hiet is herhaaldelijk gebleken, dat al les niet in den gewonen "kantoortijd kon ge scliieden. zoodat zeer dikwijls jn overuren moest worden gewerkt. Het betalen voor overuren zou, bij aanneming van dit voor- stel- vervallen ien de genoemde cijfers wor den voorgesteld in verband. met hetgeen aan de betrokken ambtenaren daarvoor gemidr deld is betaald. De beer D. Scheale jnerkt op, dat daar op het bureau veal menschen zitten te wer- ken. Moest er zoo veel overgewerkt worden, dat er termed zijn pm voor hen, na eenige maanden werkens, een betrekkelijk groote verhiooging voor te stellen? Het geeft locli aanleiding, dat er weer zooveel meer voorde distributieuitgaven moet wbrden opgebracht De voorzitter voert liiertegen aan, dat steeds den regel geldt, om van de versdhil- lende 'distributie-artikelen de prfjzen zooveei miogefljk zoodanig te rege'Ien, dat de lcostcn der distributie er door gedekt worden; die worden dus door verbruikers betaald. Daar is b.v. het uitreiken van broodtcaar- ten. Eersl werden die door de balclcers aan de ingezetenen uitgereikt. Burgemeestei- en wethouders zijn tot de oonclusie gekomen, dat zullcs minder good werkte en nu worden ze ook van wege het distributie-bureau zelve uitgereikt; er wordt nu ook 2 cent, per enve lop voor in rekening gebraclit. Door de late ontvangst dier lcaarten, (door den Mi nister gelleverd) is dikwijls zeer laat werlcen noodig, teneinde1 alles in orde te kuninen krij ggp. Nu is ook weer bepaald, dat de 58 varkeris die hier worden aangevoercl aeh- tereen moeten worden geslacht, zoodat het soms een geheelen nacht duurt. Nu kan men den controleur De Cooker daarvoor tocli ook niet den geheelen nacht dienst laten doen, zonder er vergoeding voor uit te keeren? Burgemeestei* eh wethouders achten het nn beter een vaste vergoeding te betalen voor al het werk dat gedaan wordt, in plaats dat overwerlc wordt betaalid. De heer Van Hasselt is. van gevoelen, dat het hier ook verschil maakt; dit zijn geen vaste gemeenteambtenaren, als de distributie afgeloopen is, slaan ze op s'traat; voor zullce gelegenheden mag "de helooning lets hooger fijn. De heer D. Scheele meent, dat ze omge keerd zich ook gelukkig voelen, dat ze zoo'n betrekking kunnen krijgen. De heer Nolson \^11 mededeelen, idat men slechts noode tot het doen van he.t voorstel is overgegaan, maar het is, in verband met den omvang der werkzaamheden werkelijk noodig, en, het is alleen danl* zij de bereid- willigheid der commissieleden, de heeren Eijke en Be Jager, die zelve herhaaldelijk zitting houden voor liet afgeven van hons, dat uitbreiding van liet personeel is kunnen Voorkomen worden. De heer D. Scheele vraagt, of, als dit voorstel wordt aangenomen, er dus geen ambtenaar meer noodig zal zijn. De voorzitter kan daar op bevestigend ant- woiorden, tenminste, als er geen nieuwe op- drachlen belreffende distributie van pen of ander komen. De heer.De Jager wil in het licht stellen, dat, at bestaat het streven om de kosten dei i distributie over de artikelen om te slaan, de raad toch moet voorzien, dat er nog wel wat zal moeten'betaald; over de eerste peri- ode was er een tekort van 609. De voorzitter meent, dat men als equiva lent daarvoor lets heeft overgebouden van die zeepkaarten. De heer De Jager meent, dat er toch nog wat tekort zal komen. Pverigens bevestigt hij1, dat de voorgestelidie verhoogirigen zijn b-e- rekend, naar het bedrag dat tot hier toe aan overwork werd uitbetaald. In verband hier- mede zo-u hij het gewenscht achten, dat pok de instructie werd gewijzigd en daarin o.m. bepaald, dat de ambtenaren verplicht zijn pile werk te verrichten, dat hun door den hoofdcontroleur wordt opgedragen. De voorzitter wil zich in de eerste plaats aartsluilen bij de hulde, idopr den heer Nolson iian de heeren Eijke en De Jager g£bracht, die zich in het verleenen van persoon'jke liulp herhaaldelijk hebben onderschciden. Eene wijziging van de betrokken verordening kan dan tegen de volgende vergiadering wor den voorbereid. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. Alsnu komt weder aan de orde: 13. Voorstel tot verkoop van het politie- bureau. De voorzitter schorst de openbare ver gadering, die overgaat in 'pane zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der ver gadering", deelt de voorzitter mede, dat naar aanleiding van de gehouden hesprekingen in de vergadering met gesloten deuren,burge- meester en wethouders, hun voorstel tot onderhandsche verkoop van het polilie- bureau in trekken, en dat, indien tot ver koop wordt overgegaan, dit in liet publiek zal gescliieden, op de alsdan vast te stellen voorwaarden en bedingen. Hij is van mee- ning, dat, als devoorwaarden bekend zijn, waaronder nu het voornemen hestond het politiebureau te verkoopen, die wel van drukkenden invloed zouden zijn, op eene in openbare veiling te bieden som. Evenwel er zou tot verkoop worden over gegaan, omdat het vooniemen hestond een nieuw politiebureau te bouwep en aangezien de voornemens daaroantrent gewijzigd zijn, daar dit voornemen met meer bestaat, is er voorloopig ook geen reden jneer om tot ver koop over te gaan. Wel wordt voorgesteld het open terrein achter het politiebureau op daartoe inge- komen verzoek tijdelijk in erfpaclit uit te geveii aan den heer E. H. T. van Borssum Wa allies. De heer De Jager: Tegen wtelken canon? De voorzitter meent, dat daarvoor moet gelden den canon van de gronden gelegan aan den Smidswal, aangezien bet daarbij kan worden gerekend te hehooren. Daar de uitgifte tot wederopzeggens ge- schiedt, kan, indien de gemeente zuls noodig wenscht, le alien tijde over het terrein wor den bescliikt, en ook, alsnog tot verkoop van het politiebureau wordt Oivergegaan, het erf daarbij worden gevoegd. De heer De Jager vraagt nog, of, indien later tot verkoop niocht worden overgegaan, alsdan nog eenige zekerheid bestaat, dat het bod gestand wordt gedaan. De voorziUer meent te kunnen mededeelen, dat het bestaande bod alsdan intact blijft. De lieer D. Scheele zou hieromtrent de geschiedenis wel wat meer wilten laten spreken. Toen in de geheime vergadering in beginsel besloten werd bet politiebureau on- der verschillende bezwarende bepalingen te verkoopen, was het hem en dit was naar hem gebleken is ook met meerdere ieden van den raad het geval niet bekend, wie de gegadigde was. Hij wil dit doen uit- komen, ten bewijze, dat de raad in deze het meest mime standpunt heeft kunnen in- nemen. Er is bij den raad alleen gehandeld over de som, waarvoor men bet politiebu reau wilde verkoopen en hoewel het bod eerst lager was, werd den raad later toege- zegd, dat hij kon krijgen wat gevraagd was. Als de adressanten die openbaren verkoop vragen met de voorwaarden bekend zijn, zul len zij niet kunnen volhouden, dat die raad zich misgreep. De heer Waalkes heeft al leen de kleine onvoorzichtigheid begaan, reeds bij voorbaat bezit te nemen van den grond (wat weliswaar is geschied met toe- stemming van burgemeester en welhouders en den raad) doch dat is toch naar spreker meent, nog geen reden, om daarover in de gemeente zoo n agliatie te gaan opzetten. De voorzitter merkt naar aanleiding der woorden van den heer Scheele op, dat na- tuurlijk in de geheime vergadering hierover met mocht worden geslemd, al bleek, dat de Ieden het er over het algemeen over eens waren, en o-nder de gestelde voorwaai-- den en voor liet hepaalde bedrag den koop te doen doorgaan. Bankhaar neemt "sprdker ook aide van He verklaring, dat vele raa'dsleden liiet bekend waren met den naam van den kooper. Daar- uit blijk, dat de voorbereiding dezer zaak door burgemeester jen wethouders op dje juisi- te wijze geleid was, daar de persoon van den kooper dan op de beslissing niet van invloed kon zijn, Wat nu het in het bezit hem en van den grond betrefl, dit was noodig voor het ma- ken van een riool en ten ppziclite daarvan had de gemeente wel eenige schuld af te doen ten opzichte van den heer Waalkes. Deze had vroeger eene goede rioleering, die uitliep in de sloot achter de werf. Door de aldaar uitgevoerde werken, is die uitwatering in het ongereede geraakt. Er is later wel ge- tracht' verbetering aan te br-engen, maar dat bleek niet afdoende. Die verbetering Icon worden gemaakt over het -erf van het politie bureau en daar die ongewensclite toestand reeds zoo lang bestond, wilde men daaraan zoodra mogelijk een eind maken, en hebben burgemeester en wethouders met imsitemming van den gemeenteraad den heer Waalkes vergurining gegeven om over bet terrein en wat daar-op slond te beschiklcen. De heer Dees: En ook om de daar inge- richte fokkerij bp le ruimen! De voorzitter: Natuurlijk, or waren daar oolc misstanden waaraan men een eind wil-, de maken. Alsnu wordt overeenkomslig bet nader voorstel van burgemeester en wethouders met algemeene sfetnmen besloten. De heer Waalkes onthoudt zich van stemmen) het erf achter het poiitiebureau aan den beer E. H. T. van Borssum Waalkes Lot wederop zeggens in erfpaclit uit te geveii, tegen den prijs per vierkanten meter en per jaar gel- dendo voor ide gronden geleg-en aan den Smidswal. 21. Omvraag. a. De heer Van Hasselt wijst er op, dat sedert eenige woken gebleken is, dat er iets hapert aan de pomp op de Markt; bet water dat opgepompt wordt is zeer modde- derig, zoodat liet schijnt, dat er iets aan den loevoer hapert. Dat is voor vele ingezetenen een groot ongerief. De voorzitter zegt toe, dat liij daar eens naar zal laten :zien. b. De lieer De Jager vraagt, of bet, met het oog op de drqogte, geen tijd wordt de wate-rputten te Driewfegen en aan de Kerk- hoflaan open te maken en ter beschikking te stellen van de bewoners dier buurten. De voorzitter zegt toe, dat daarvoor zal gezorgd worden. Mocht de droge peri ode voortduren en het gebrek aan water nijpend worden, dan vraagt iiij voor burgemeester en wehouders machliging om te handelen zooals vroeger in deze gehandeld is. c. De lieer D. Scheele geeft te kennen, dat de heer Dees in den Toop dezer ver gadering eene mededeeling deed, die hem deed sclirilcken, n.l. dat de gemeente de leans belcopt, een bedrag van omgeveer f 7000 voor toeslag op de mellc uitgekeerd, niet te zullen teruglcrijgen. Kan de voorzitter daaromtrent ie'. i mededeelen? De voorzitter verklaart zich gaarne be reid, aan dat verzoek te voldoen, en moet beginnen 'met te verldaren, dat er helaas groote leans is, dat die uitgesproken voor- spelling veel leans heeft, altbans zeleer ten deele, uit te leomen. Spreker lierinnert, dat in October een meilcprijs werd vastgesleld, waarbij op den particulieren prijs 2 cent per liter als toe- slag zoude worden verleend. De daarvoor gemaalete regeling werd aan den Minister ter goedkeuring ingezonden en er werd nog van dezen een verzoek ontvangen, tot bet jnzen- den van eenige in de regeling b-edoelde for- mulieren. De goedkeuiing bleef echter uit. Bij de uitvoering van He vastgestelde rege ling, liet de nie'dewefking van He zijde van verschillende melkleveranciers en nielkleur- ders de goeden niet te nagesproken wel wat se wenschen over. Spreker wil er- kenhen, dat de regeling omslachtig was en voor verschillende er bij betrokken men schen, die met moeite lezen en schrijven kunnen, wel wat te o uslachtig, Naar aanleiding daa.'ran, werd de rege ling door burgemeesto: en wethouders met Januari 11. niel verder toegepast en den toe- slag, die tot hiertoe werd gegeven, ingetrok- leen, waardooi" de prijs op 13 cent pea* liter lewam. De minister nam daarmede echter geen genoegen en hepaalde, dat de consump- tieprijs 11 cent per liter niet niocht teboven gaan, er de aandacht op vestigende, dat men overeenleomstig de bestaande regelen zoo noodig toeslag kon verleenen, waarvan dan negen lienden ten lase van het rijk zouden komen. Dat het handhiaven van dien prijs zonder meer, zou uitgeloopen zijn op een zoo goed als algeheel gemis aan mellc, door het wegblijven der leurders, Jigt nog ieder wel in het geheugen. Er moest toen iets op gevonden worden en ier iwerd een eenvoudiger regeling bedacht, eene met bonboelejes, vo'lgens welke de ver- rekening van den toeslag zoude [Hants heb ben. Deze werd weder ter goedkeuring aan den minister ingezonden en er was redenen aan te nemen dat deze goedgekeurd zoude worden, daar er hieromtrent een schrijven inlewam, waarin verwezen werd naar de eerst vastgestelde regeling. Zij heeft geduurd lot Mei, toen volgens een schrijven van den minister de nielk- dislribulie moest eindigen. Ondertusschen waren hua*gemeeister en wet houders begonnen, ten behoeve der melk leveranciers en slijters uit te betalen den toeslag zoowel over 1916 als die over 1917 en de declaraties dienaangaande werden aan het rijks distributieleantoor ingezonden. Daarop kwam bericlit, dat de uitkeering van het negentiende vail den toeslag niet Icon gescliieden, aangezien nog enkele staten ontbraken (niet alle leveranciers liadden de lioodige slalien bijgehouden) enf ten laajsite- lcwam bericlit dat de toeslag niet kon uit gekeerd wo rden, aangezien de regeling niet was goedgekeurd, en men dus telaat kwam. Daarop is spreker op uitnoodiging van burgemeester en wethouders naar Den Haag gereisd en heeft daar met den secretaris van het rijks distributiekantoor, den heer Cohen, de kwestie besproken. Deze gaf daarbij te kennen, dat er bij het bureau niets bekend was van een ter goedkeuring ingezomden nadere regeling betreffende de mellcvoorzie ning. Hij zou nog eens alles laten naspeu- ren, maar kon toch inlet veel hoop geven, want hij zeide dat, we ons in elk geval dan maar moesten Iroosten met het bewustzijn, idat we het goede gedaan hadden in het belang der ingezetenen. Onniiddellijk na de teruglcomst van spreker is aan bet bureau weer een uitvoerig schrij ven gezonden, onder bijvoeging van de ge maakte regeling enz., uit de tellcens na het verzenden der regelingen ontvangen desbe- treffende hrieven blijkt toch, dat ze niet al leen verzonden, maar ook ter plaatse van beslemming ontvangen zijn. Worden de stulcken echter niet ten kantore van liet bureau gevonden, dan betwijfelt spreker of er wel wat van terecht zal leomen en loopen we het gevaar, dat de gemeente de 7000 zelf moet bijpassen. Spreker hoopt dat de ingezetenen, die van den bijslag op de mellc hebben geprofiteerd, alsidan bei*eid zullen bevonden worden burgemeester en wethouders en de commissie van bijstand die hen hebben willen helpen aan goedlcoope melk, oolc niet in den Steele zullen laten doch bereid zullen zijn om het voordeel d at ze genoten hebben, alsnog lerug te betalen. Misschien zal zullcs bij alien niet kunnen, maar ats velen zich daartoe bereid verklaren zou men al een heel eind leomen. Als onze gemeente in dezen zal geslraft worden in bet onthouden van de toelage, dan zal dit een gevolg zijn van den tegen- stand die de uitvoering "der eerste regeling van de zijde van verschillende veehouders en slijters heeft ondervonden. Iloe het zal afloopen moeten we nu maar nan de toekomst overlaten. d. De heer Waalkes vraagt, of de voor zitter als iets kan mededeelen omtrenl het lierstellen der bruggen naar de haven- hoo fden De voorzitter antwoordt ontkennend. e. De heer Waalkes vraagt, hoe lietstaat met de toegezegde verordening betreffen de beperlring Her snelheid voor liet rijden met motorrijwielen en automobielen. De voorzitter geeft te kennen, dat de ver ordening zal worden ingediend, zoodra de kaart der gemeente gereed is, waarop de raad dan de straten en wegen kan aan- wijzen, waarop hij de snelheidsbeperlcing wenscht. 22. Reclames hoofdelijken omslag. De voorzitter schorst de openbare verga dering, die overgaat in eene met gesloten deuren. Na heropening der zitting wordt medege- deeld, dat naai* aanleiding van nngekomen eclames tegen den hoofdelijken omslag sup- pletoir koliiei* 1916) van het lcohier is afge- voerd I.. Bakker, terwijl verlaagd is van de 20e tot de 12e ldasse D. Sweepe. Gehandhaafd is de reclame van J. A. van Heel. te Tes* Heuzen. CORRESPONDENT^.. Wij ontvingen een schrijven van A. waar in deze de bewering van den heer De Mu ral!, lid der Tweede Kamer, blijkens het verslag van den vrijzinnigen landdag j.l. Zondag gedaanc „dat het Ministerie-Cort van der Linden heeft tot stand gebracht wat door de concentratie in den verkiezings- strijd van 1913 aan de kiezers was toege- zegd" een groote onwaarheid noemt. Ons verslag moest uit den aard der zaak beknopt zijn en kon alleen het gesprokene bij benadering in hoofdtrekken weergeven. De heer De Muralt stipte de verschillende zaken waarop hij het oog had aan. Overi- gens kunnen wij den inzender nog mede deelen, dat genoemde spreker nog verklaar- de, eventueel bereid te zijn al wat hij daar in de vergadering zonder debat betoogde, ook nader te willen verdedigen in eene ver gadering met debat. N Red. YOOR BELANGHEBBENBEN. Zonnetijd. Nieuwe Maan Dinsdag 19 Juni na- middags 1,22 uur. 16 Juni Zon op 3,39 onder 8,22 uur 17 n 3,39 a 8,22 u 18 n n u 3,39 8,23 n De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPYAARTBEWEGING. Van 13 Juni tot en met 14 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 27 binnen- vaartuigen op- en 22 afgeschut, langs de Middensluizen op- 18 en 24 afgeschut en langs de Westsluizen 6 op- en 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Op Zondag 17 Juni a. s., hopen onze geliefde Ouders, ALOIJS1US CLEMMINCK, ROZALIA VAN ERTVELDE, bun 25jarige echtvereeniging te her- denken. Dat zij nog vele jaren voor ons mogen gespaard blijven, is de wenseh van Hunne dankbare Kinderen. Ter Neuzen, 15 Juni 1917. Mijn hartelijken dank aan alien, die blijken van beiangstelling betoonden op mijn 80»ten geboortedag op 13 Mei, inzonder- heid aan de Feest-commissie te Driewegen, voor het royale geschenk. CATHARINA OPPENEER. Ter Neuzen (Catspolder). Yoor de zeer vele blijken van beiangstelling, ontvangen bij ons 25jarig huwelpk, betuigen wij onzen liar- telijken dank. P. STOUTflAMER. C. STOUT HAMEROostdijk. Philippine, Station, 15 Juni 1917. Op de SCHIETING 29 Juni (St. Pieter) bp den beer THELES VAN YOOREN, Zandstraat, gemeente Sas van Gent, zullen 2 sprangen gebezigd worden, ten einde de schutters in de ge- legenbeid te stellen meerdere schoten te kunnen doeD. Het geld op de 5 hoogvoge Is za" verdeeld worden over 10 boogvogels, terwjj nu bjj iederen hoogvogel een prijs gegeven wordt. Verder prijzen in bet spel, waarvoor naar believen der schutters 2 gulden kan gevraagd worden. Verder blijft alles, zooals op de kaarten vermeld is. Namens bet Bestuur, A. CRDYL. Het Bestuur verzoekt de telers van Groenten, Aardappelen en Fruit rekening te houden met de bepalingen van Z.Ex. den Minister van Landbouw en der Groenten- en Fruitcentrale, waarin voorkomt dat uit de band koopen en verburen of verpacbten verboden is. Vriendeljjk noodigt het Bestuur een ieder daarom uit zich van dis maatregelen op de hoogte te houden. iniicbtingen worden gaarne door onzen Secretaris verstrekt. s. ISinsdag, II uur, Veiling van Kruisbessen. Een ieder die kruis- bessen heeft kan deze alsdan laten veilen. Het Bestuur, P. J. SCHEELE, Voorzitter. L.DEFE1JTER—HUIJSSEN, Secretaris. op des namiddags te 2 uur, in het Hotel /<Des Pays-Bas" te TER NEUZEN. De stukken voor de vergadering met bet agendum liggen van af heden ten kantore der Maatschappjj te Axel (Drie Schouwen) voor de aandeelbouders ter inzage. De aandacht wordt gevestigd op art. 19 der Statuten. De Raad van Commissarissen P. F. FRUYT1ER, wnd. Voorzitter. P. D1ELEMAN, Secretaris. Het Bestuur van den polder OUD WESTENRIJK, vraagt prijsopgaaf voor bet vanaf den Westeljjken Kanaaldjjk nabij het le overzetveer naar de wegen in den polder. Aanbiedingen worden ingewacht tot uiter- jjk Woensdag 27 Juni a.s., des namiddags ten 1 lire, ten kantore van den Ontvanger-Griffier. Ter Neuzen, 15 Juni 1917. Het Bestuur voornoemd, J. DIELEMAN, Djjkgraaf. H. J. VAN DEN OUDEN, Ontv.-Griffier. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer zal op Woensdag 4 Juli IS17, des namid dags te 3 uur, bjj den heer M. Adriaansen, ten verzoeke van Mejuffrouw E. 't GILDE te Ter Neuzen, in bet openbaar verkoopen met toebehooren, verderen opstal erf aan de Vlooswijkstraat te Ter Heuzen, kadaster sectie L, nommer 702, groot 1 are 65 centia- ren, waaronder 18 centiaren erfpachts- grond van de gemeente Ter Neuzen bewoond geweest door wijlen Pieter van Alten, daarna door wjjlen diens weduwe. De kooper krjjgt het mede gebruik van den aangrenzenden doorgang voor bet rui men van privaat enz. JSetaling koopsom 3 maanden. Onkosten S1/^ 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. Grondlasten en erfpacbt moeten over een half jaar worden opgelegd. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer zal op Don- derdag 12 Juli 1917, des namiddags te 2 uur, bij den heer A. de Vrieze, ten verzoeke van de Spoorwegmaat- schappij Mechelen—Ter Neuzen, in bet openbaar verkoopen begrensd: zuideljjk over de DeFejjter- straat, eosteljjk gedeelteljjk door den Baandjjk, noordelijk gedeelteljjk over de Stationsweg en westel^k door den watergaug, verdeeld in 12 kavels en een geprojecteerde openbare weg in het verlengde der Kerkhoflaan en ia bet verlengde van den Stationsweg. Betaling der koopsommen 3 maanden. Onkosten 9 8 dagen. Aanvaarding 15 October 1917. Grondlasten van 1 Januari 1918 voor de koopers, die bij de betaling der koop som moeten opleggen een half jaar pelder- lasten. Kaaftjes, de verschillende kavels aandui- dende, zjjn tegen betaling van 30 cent te verkrijgen ten kantore van den Notaris, waar eene kaart op grootere schaal ter inzage ligt. s.s. ELISABETH in tossing te Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lossing te Rotterdam, s.s. CORNELIS van Rotterdam naar Sandy Hook voor orders passeerde8 dezer Doggers- bank Noord. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 7