pbedikbepkte£" Landbouwberichten. GEMENGDE BEBICHTEN. druk van deze ramp tot de overtuiging te zijn gekomen, dat voor een volk hetwelk in staat is zulke bloedige moorden op zich te laden, geen goede toekomst is weggelegd. De gedachte, dat hun eigen land, hun eigen bloedverwanten tot Gods onverbiddelijk werktuig gekozen werden om het ten hemel schreiend onreeht te wreken en den moorde- naars hun gerechte straf te bezorgen, sterkt hen om de ellende en de zorgen thuis te dra- gen. Tal van heidhaftige tooneelen, die zich in de verschillende scholen voordeden, wij zen er op, dat zelfs de kinderen in de uren des gevaars hun kalmte wisten te bewaren in een school zongen de kinderen, ter wijl de bommen vielen, Elgar's „Land of hope and glory". In een andere school scliaarden de kinderen zich in rijen om weg te gaan en trachtten onderwijl met gejuich en geschreeuw het geluid van de kanonnen en de bommen te overtreffen. In een andere school zeiden de onderwijzers den jongens van 10 tot 14 jaar, dat het hun piicht was de meisjes te beschermen indien er iets mocht gebeuren. Een Australisch soldaat, die in deze buurt vrienden bezocht, had verteld nooit te voren zooveel zelfbeheer- sching te hebben aanschouwd. Hij kwam een school binnen waar de kinderen door gingen met hun lessen. „Zijn wij bang?" vroeg de onderwijzer. Luid weerklonk toen van alle kanten: neen, 't is all right" en on middellijk daarop werd een driewerf hoera voor den bezoeker aangeheven. Het is wel heel duidelijk, zeide de soldaat, dat alle bommen die ooit in Duitschland vervaar- digd worden, het jonge volkje in Engeland geen angst zullen inboezemen, laat staan dus den volwassenen. Op (het oogenblik zelf, dat de aanval plaats had, was dit slechts in een klein ge- deelte van de groote stad bekend. De Duit- sche vliegtuigen bewogen zich op een groo te hoogte. De lucht was nevelig, zooals dat op warme dagen meer het geval is. De vijandelijke vliegtuigen werden dan ook slechts door enkele personen, die zeer scherp van gezicht zijn of zicht als waarne- mers hebben getraind, opgemerkt. Zelfs het geluid van de geweren en de ontploffende bommen ging aan duizenden, die betrekke- lijk in de buurt van de plaats des onheils vertoefden, onopgemerkt voorbij. Het ge weldige lawaai, dat altijd in de straten van Londen heerscht, slurpt als het ware ieder ander geluid op. De groote massa der be voiking in deze geweldige stad wist natuur- lijk niets van het gebeurde voor zij het uit de avondbladen vernam. De Koning gaf een goed voorbeeld in het bewaren van de kalmte. De investituur, welke gistermiddag om twaalf uur in Buckingham Palace zou plaats hebben, ging door, maar onmiddellijk nadat de plechtigheid was afgeloopen liet de vorst een auto voorkomen en in gezelschap van lord Cromer bezocht hij toen verscheiden uren achtereen de ziekenhuizen en de ver- woeste woningen in het door de bommen getroffen district. In een hospitaal dat de Koning bezocht waren 130 slachtoffers binnengebracht, negen waren reeds dood toen zij aankwa- men, zes stierven kort daarna; onder deze slachtoffers bevonden zich verscheiden vrouwen en een politieagent. De gewonden zijn.thans in negen of tien hospitalen onder- gebracht. In een wijk kwamen een bijzonder groot aantal dooden voor, omdat daar een bom viel op een nauwe binnenplaats. Acht man werden bij die gelegenheid gedood en twaalf gewond, van wie enkelen sindsdien zijn overleden. In een ander gebouw werden acht meisjes uit de arbeidende klasse ge dood. Moeders, die hunne kinderen noch in een hospitaal noch in de lijkenhal hadden aan- getroffen, kwamen telkens weer op school informeeren of men daar nog iets vernomen had. Dit waren hartroerende tooneelen. Ten slotte moest dan de hoop worden op- gegeven om zelfs de lijken te vinden. Ver scheiden slachtoffers werden trouwens door de-ontploffende bommen in stukken ge- scheurd. Onder de gewonden in een der volks- hospitalen bevinden zich 19 leerlingen van •een school. De klasse-onderwijzeres was er op een bepaald oogenblik alleen, wat natuurlijk uiterst moeilijk was, maar zij wist op schit- terende wijze haar tegenwoordigheid van geest te bewaren en slaagde er in de onge- deerd gebleven kinderen veilig uit de klas- selokaien in de gang te krijgen. A1 heel spoedig daagde toen een schitterende hulp op in den persoon van den soldaat H. W. Flowers, die met verlof was en in de buurt logeerde. Hij verklaarde, dat hij uitgegaan was om zich een beetje lichaamsbeweging te verschaffen. Op een gegeven oogenblik hoorde ik een geluid, dat ik voor kanongebulder hield. Ik bleef staan om er een agent over aan te spreken en juist op dat zelfde oogenblik ontstond er een geweldige ontploffing. De agent wees naar boven en zei: „De „raiders" zijn bezig. De school moet ontruimd wor den. Help zooveel ge kunt, ik zal de politie waarschuwen." Ik holde naar de school. De aanblik was daar vreeselijk. Tal van kinderen lagen dwars over de banken, schijnbaar dood, met vreeselijke hoofdwon- den en afgeschoten ledematen. Anderen jammerden van pijn. Tal van lichamen waren geschonden, maar de eerste gedachte was de gewonde kinderen naar buiten te krijgen. Wij namen ze op den arm, spraken even vriendelijk met hen en legden ze dan tegen een beschutten muur. Ik heb ze niet geteld, maar ik denk, dat het er wel 20 of 30 geweest zijn. Juist bedacht ik wat we nu verder het eerst moesten doen, toen nieuwe hulp kwam opdagen. Soldaten ma- rinecadetten en politieagenten stonden ons kranig ter zijde. We hadden groote be- hoefte aan ziekenwagens. Op een gegeven oogenblik kwamen twee limonadekarren voorbij. De koetsiers vroegen of ze helpen konden. Zoq goed als het ging legden wij de kinderen op de karren en toen gingen zij naar het hospitaal. Sommige moeders waren waanzinnig van verdriet, vooral wanneer ze hun eigen kind niet terug kon den vinden. Toen de. school een beetje ont ruimd was, hoorden wij dat het zoontje van den concierge ook tot de dooden behoorde, Het ergste dat wij moesten doen' was wel het wegruimen van de afgeslagen lichaams- deelen." In het lijkenhuis van het Volkshospitaal liggen acht kinderlijkjes. Deze slachtoffers vonden den dood op straat of op de speel- plaatsen. Merkwaardig is, dat de meeste wonden aan het onderlijf voorkomen. Tal van kin deren zullen hun geheele verdere leven kreupel blijven. Hoewel het geluid van de bommen en van de geweren in de onmiddellijke nabij- heid werd gehoord bleef men in de „law courts" alsof er niets gebeurde, aan den arbeid. Een rechter was juist bezig een von- nis te wijzen en hij ging daarmede door, hoewel telkens het geluid van een ontplof fende bom zijn stem overdonderde. In een andere Yechtzaal hield een rech ter zijn reputatie van een grappenmaker te zijn op door in het Latijn de bekende spreuk te citeeren: „Laat rechtvaardigheid geschie- den, al storten de hemelen ook neer." In weer een andere zaal moest een En- gelsch meisje een getuigenverklaring afleg- gen. Haar werd gevraagd of zij wilde door- gaan en kalm antwoordde zij: „Ik ben niet bang." Toen werd het verhoor voortgezet terwijl een eindje verder de bommen vie len. TER NEUZEN, 15 Juni 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden iuidt als volgt Hoogste barometerstand iets boven 770.0 N. Oost-Duitsland. Laagste barometerstand 758.9 Haparanda. Verwachting tot den avond van 16 Juni Aanvankelijk zwakke tot matige wind uit oostelijke, later verauderlijke richtingen, behoudens on weer, lieht tot half bewolkt, droog en warm weer. De aanstaande raadsverkiezing. Naar wij vernemen, is door den heer D. J. Dees, met 1 September a.s. periodiek af- tredende als lid van den gemeenteraad, aan de liberale kiesvereeniging „De Vrijheid", die bij een vorige verkiezing zijn zetel ont- zag waarvoor hij haar thans nog open- lijk dank betuigt een schrijven gericht, waarin hij hoewel hij geen aanspraak kan en mag maken op den steun dier kies vereeniging verklaart het evenwel zijn piicht te achten haar mede te deelen, dat hij bij de aanstaande verkiezing van leden van den gemeenteraad niet meer voor eene herbenoeming in aanmerking wil komen. De stijgende noodzakelijke uitga- ven in dezen abnormalen tijd, maken den financieelen toestand der gemeente, in tegenstelling met de zienswijze van den heer Huizinga, erristig genoeg, waarom het hem niet mogelijk is, nog langer de verant- woordelijkheid te dragen. Een speciale opdrijving van niet direct noodzakelijke belastingen, waarop voortdurend wordt aangestuurd, ontneemt hem, ook voor de toekomst, den lust daar- aan mede te werken. Polderbesturen. Bij Kon. beslnit is benoemd tot gezworene van den Koudepolder de heer J. de Kraker te Hoek tot gezworen van het waterschap Groote St. Anna- en Nieuwenhoven de luer P. A. Bouwens te Groede en tot dijkgraaf van den Wiilem Leopoldpolder de heer I. Leenhouts te Cadzand. Duitsche deserteurs. Gisteren werd liier weder een Duitseh deserteur doorgevoerd, die in uniform de grens was overgekomen, nadat hij op een bijzondere wijze den electrischen grens- draad had weten te passeeren. Naar hij verhaalde, had hij de poging met nog een kameraad gewaagd, doch was deze aan den draad blijven hangen. Deze zou niet ter- stond dood zijn geweest, doch door inmid- delis ter plaatse gekomen schildwachten zijn doodgesehoten. Ook te Aardenburg kwamen drie deser teurs over de grens, die het vooruitzicht hadden naar het front te moeten vertrekken. gaan Duitsche tweedekker met bemanning geinterneerd. Gisterennamiddag daalde op een met vlas begroeiden akker in den polder Beoosten- blij Benoorden, dicht bij den Prov. weg en den weg naar Zaamslag een Duitsche twee dekker, bemand door een sergeant en een korporaal. De machine was met 2 mitrail- leurs bewapend en voerde 5000 patronen mede. Naar we vernemen, gaven de inzittenden voor, dat zij geland waren wegens gebrek aan benzine. Zij waren van hun basis op- gestegen met bestemming naar het front in Frankrijk, waar zij waren geweken voor vier hen vervolgende vijandelijke vliegtui gen. Volgens hunne vragen aan de in de omgeving werkende en terstond toegeloo- pen menschen, waren zij van meening op Belgischen bodem, nabij Wondelghem, te zijn geland, en wilden zij naar Gent ver trekken. Toen inmiddels ook soldaten ter plaatse gekomen waren en deze hun duide lijk maakten dat dit niet gaan zou, doch dat zij hen moesten interneeren, gaven zij spoe dig hun wapens en vliegtuig over. De mannen werden gisteren hier aange- bracht en zijn hedenmorgen verder gereisd naar het interneeringskamp. We vernemen ook, dat nogal wat schade is aangebracht aan het gewas dat ter plaat se der daling groeide, voornamelijk ook toegebracht, door de vele nieuwsgierigen die naar de vliegmachine wilden kijken. Een ongeval. Hedennamiddag was de vrachtrijder C. van den Berge, van Axel, op weg naar Ter Neuzen, aan den kanaaldijk ter hoogte van de „Zeven huisjes" gekomen, toen zijn paard, vermoedelijk door het steken van vliegen, onrustig werd, van den weg week, en met den wagen in het kanaal terecht kwam. De vrachtrijder, die eenige schram- men bekwam, wist zich te redden, doch het paard verdronk. Derrie. Men schrijft ons uit Walsoorden Wie tegen woordig Walsoorden of Klocster- zande en omliggende plaatsen bezoekt vraagt zich direct afWelk een drukte heerscht hier toch Karren, wagens, camior.s, ja zelfs wagons rijden af en aan om de tegeu- woordige, zoo geliefde derrie aantevoeren. En wie op Paal en Kruispolder, of zelfs maar aan den zeedijk komt verschrikt, en vraagtIs dat de Engeische of de Duitsche vloot, welke de Schelde is opgestoomd, maar neen, geachte heer is het antwoord, wees gerust, het is slechts de Derrievloot, die hier voor den oever ligt. Zooals overal heerscnte ook hier brandstoffennood, en dig vloot voorziet thans de bevoiking van de noodige brandstoffen, niet voor het oogenblik echter alleen, maar ook voor den winter wordt thans gezorgd. Geen huisje is hier, waar niet 2 a 3000 stuks derrie wordt aangevoerd. Deze wordt in 4 stukken ge- stoken, gedroogd en opgeborgen tegen den winter. Derrie is een brandstof, welke minstens zoo goed, en even reeei is dan losse turf, welke we den laatsten tijd gehad hebben, en diegene welke nu tijdig aan- koopen, zullen met den winter met voldoening op den drogen zomer en hunne kleine op- offering terug zien. Slechts tot half Juli Augustus is het tijd om deze brandstof te steken en tijdig te drogen. Naar we vernemen is thans een eom- binatie in Ter Neuzen doende, om hier de derrie op te koopen en dezelve in Ter Neuzen en omstreken te verkoopen. Zoodoende kan de geheele Zeeuwsch- Viaamsche bevoiking nog van een grooten nood worden verlost. Deze combinatie zei dan ook wel succes toegewenscht. IntusscheD, een en ander levert heel wat werk op, en verschaft schipper en werkman een aardig stukje brood, waar niet op ge- rekend was. Petroleum voor particulieren. Naar wij vernemen zal met ingang van 2 Juli e.k. wederom petroleum voor parti- culier gebruik door handelaren mogen wor den verstrekt. De gebruikte hoeveelheden mogen echter slechts ten hoogste 50 °/0 van de over hetzelfde tijdvak van het vorig jaar gebruikte hoeveelheden bedragen. (Hbl.) Besmettelijke ziekten. Van 612 Juni zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraadgekomen. Roodvonk: 2 gevallen te Cadzand, 1 te Souburg. Diphteritis 1 geval te Axel en Breskens, 3„Je Groede, 2 te Middelburg, 5 te Yerseke. Nekkramp 2 te IJzendyke. Smokkelbeflde aangehouden. Door vereende krachten van militaire kommiezen en rijks-ambtenaren is men, naar uit Sas van Gent aan de Tel. gemeld wordt, een smokkelbende op het spoor gekomen, waarvan door taktvol optreden vanmorgen reeds 15 personen zijn aangehouden. Bij een hunner werden niet minder dan 1250 stukken zeep in beslag genomen, ter wijl de anderen onder verdenking staan van smokkelhandel drijven in kwatta, peper en morphine. ZAAMSLAG. In de heden geihouden raadszitting werd naar aanleiding van een nader verzoek van het Comite tot het verkrijgen eener water- leiding in Zeeuwsch-Vlaanderen alsnog be- sloten de gevraagde bijdrage te verleenen. Met betrekking tot het verzoek van het bestuur der vereeniging De Ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken werd be- sloten aan die inrichting, als zij tot stand komt subsidie te verleenen overeenkomstig de wijze waarop thans subsidie aan die in richting te Hulst wordt verleend, en alsdan de aan Hulst toegekende subsidie in te' trek- ken. BOSCHKAPELLE. personen alhier hebben zij Talrjjke personen alhier hebben dezer dagen vergeefs hard gewerkt, zij staken turf in een laag gelegen weiland zonder verlof van den eigenaar. De turf, die nog op den kant stond, moest op zjjn bevel teruggegooid worden in de slooten, terwijl de turf, die reeds was binnengebracht, aan hem moest worden teruggegeven. Er werd ook gestoken door personen uit eene aangrenzende gemeentezij voerden vier voile wagens een uur ver naar huis. Een jongen kreeg bij hut vlaswieden onverwachts een dikke lip, die steeds meer opzwol en zoo pijnlijk werd, dat hij naar huis moest worden gebracht, het aangezicht werd ook veel dikker, zoodat ijlings, en nog juist op tijd, geneeskundige hulp werd in- geroepen, de dokter constateerde bloedver- gifting, zeer waarschijnlijk veroorzaakt door den steek van een insect. HOEK. Zooals bekend, is in de Iaatste raadsver- gadering in beginsel besloten, tot oprich- ting eener electrische lichtinstallatie voor deze gemeente. Pen einde de inwoners een beter denkbeeld te geven van electrisch licht, werd Woensdagavond door den direc- teur van de N. V. Electra te Vlissingen, in het hotel van den heer De Keuning een voordracht gehouden, betreffende de levens- geschiedenis der electriciteit, de voordeelen van dit licht enz. Een en ander werd daarbij aanschouwelijk voorgesteld. Tevens werden zooveel mogelijk de aanlegkosten en onderhoudskosten bekend gemaakt, waar- uit bleek, dat deze ook voor de minder gegoeden wel geen reden kunnen zijn om niet -tot aansluiting over te gaan." Aan het eind van zijn redje spoorde spreker dan ook alle aanwezigen aan om in dezen het initiatief van hetgemeentebestuurtesteunen. Staande de vergadering gaven zich een groot aantal personen voor aansluiting op en wij twijfelen niet of dit aantal zal ras verdubbelen, zoodat wij met den aanstaan- den winter voor goed licht gewaarborgd kunnen zijn. Woensdagavond ging de herbergier De Keuning alhier in zijn kelder teneinde daarin eenige werkzaamheden te verrichten. Toen hij zich daarin wat lang ophield, ging zijn vrouw even zien, te meer daar zij meende een klagend geluid uit den kelder te hooren komen. "Spoedig bleek haar, dat haar man bewusteloos lag en riep zij een der aanwezigen ter hulp Deze daalde in den kelder af om hulp te ver leenen, doch werd eveneens bevangen. Toen bleek, dat de kelder gevuld was met kool- zuur, doordat het koolzuurapparaat dat zich daarin bevindt vermoedelijk lek was. Onmiddellijk werd bij De Keuning door een daar aanwezig heer, nadat men hem spoe dig uit den kelder gebracht had, getracht de levensgeesten op te wekken, waarna de inmiddels ter plaatse gekomen geneesheer hem verderen hulp verieende. Juist op het Iaatste oogenblik werd de man dus van een anders wissen dood gered. IJZENDIJKE. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering alhier werd tot onderwijzer aan school I benoemd de heer V. Gilson van Sas van Gent. De benoemde moet 15 Juni in dienst treden. Zondag 17 Juni 1917. m (Vlooswjjkstraat. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. De buitengewone groei der gewassen valt elk op het vlas kan men als 't ware zien groeien, zeggen de menschen. Een landbouwer trok deze week des morgens een vlasstengel op eene plaats, waar het gewas zeer gelinkmatig stond hij was 55 c.M. lang. Twee dagen later trok hij er daar'smorgens weer een, en deze haalde 70 c.M. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. E. d. F„ oud 53 j. en O. L. P., oud 68 j., beiden landbouwer te Eede, zijn wegens overtreding der Distributiewet, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. H. d. C., oud 60 j,, landbouwer te Eede, is wegens als voren veroordeeld tot 10 of 25 dagen hecht. P. M., oud 21 j., fabrieksarbetder te Sas van Gent, is wegens diefstal veroor deeld tot 1 maand gevang. C. H., oud 24 j., handelaar in landbouw- producten te Sas van Gent, is wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel veroor deeld tot 14 dagen hechtenis en f 10 schade vergoeding. A. W., oud 62 j., koopman te Oss, is wegens overtreding der Distributiewet ver oordeeld tot 25 boete of 25 dagen hecht, I. V., oud 18 j., landbouwersknecht te Breskens, is wegens diefstal veroordeeld tot 6 weken gevang. L. E., oud 19 j., fabrieksarbeider te Westdorpe, beklaagd van diefstal vrijge- sproken. JDoor A. W., oud 41 j., werkman te Ter Neuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen zijn veroordeeling van Yrijdag j.I. wegens verduistering tot 3 maanden ge- vangenisstraf. Heden werden de navolgende zaken be- handeld C. P. A. P., oud 42 j. en P. J. W., oud 54 j., hierbrouwers te Sas van Gent, werden ten laste gelegd dat zij op 9 Januari 1916 te Sas van Gent 30000 K.G. gerst, waar voor de uitvoer verboden was, geladen in het schip de ,/Devonia" naar Belgie, te samen en in vereeniging hebben doen uit- voeren, door met dat opzet misbruik ma- kende van hun gezag over een of meer leden van de bemanning van dat schip en van de sleepboot die dat schip sleepte en die destijds in dienst van beklaagden waren, te gelasten dat aldus geladen schip over de Belgische grens bij Sas van Gent te brengen, aan welken last door hen is vol- daan. Eisch vrijspraak. A. A. B., oud 60 j., landbouwer te Westdorpe, werd beklaagd dat hij op 1 en 5 April 1917 te Westdorpe ongeveer 200 K.G. voederbieten, toebehoorende aan A. Verhelst, heeft weggenomen met het oog- merk om zich die voederbieten wederreehte- lijk toe te eigenen. Eisch 15 boete, sub. 15 dagen hecbt. Ch. L. d, R., oud 70 j., landbouwer te Eede, werd ten laste gelegd dat hij op 20 en 21 Febr. 1917 te St. Kruis op eerst- gemelden en te Eede op laatstgenoemden dag den buitengew. kbmmies W. Yos /25 en 50 beloofd heeft te zullen geven, met het oogmerk om hem te bewegen in 'zijn bediening in strijd met zijn piicht een verklaring voor vervoer van een koe af [.te geven. Eisch 200 boete of 2 maanden hecht. J. v. L., oud 54 jaar, spekslager te Ter Neuzen, was ter verantwoording geroepen ter zake dat hij op 24 April aldaar 8 K.G. Yarkensvleesch heeft verkocht aan J. v. d. Guchte voor 1,80 de K.G., terwijl de maximum-prijs was 0,60 de K.G. Eisch f 10 boete of 20 dagen hechtenis. Ook kwamen in behandeling de vol- gende door den Hoogen Raad der Neder- landen naar deze rechtbank verwezen zaken lo. tegen H. A. v. D., notaris te Hulst, ter zake dat hij omstreeks het tijdvak 28 Aug. 1916 en 6 Sept. d. a. v. onder de gemeente Zaamslag, in den Groote Huis- senspolder, over eene waterleiding een steenen geul heeft doen aanleggen door A. v. F., metselaar te Zaamslag, zonder dat hij daar- toe eene vergunning had verkregen van het bestuur van den Groote Huissenspolder. Eisch vrijspraak. 2o. voor dat zelfde geval was als uit- voerder van dat werk, zonder dat hjj daar- voor van dat polderbestuur vergunning had gekregen, voormelde A. v. F., metselaar te Zaamslag, gedagvaard. Eisch vrijspraak. Tegen beiden werd nog een dergelijk geval behandeld, doch van ouderen datum. Eisch voor ieder vrijspraak. In laatstgenoemde 4 zaken waren door het bantongerecht d.d. 22 Dec. 1916 ver- oordeelingen uitgesproken, ieder van 5 boete of 5 dagen hecht. De beklaagden waren daarvan incassatie gekomen en de vonnissen .werden door den Hoogen Raad vernietigd. Een drama aan de grens. Men schrijft van de grens aan de Tel Twee Belgische studenten Robert van de Berg, oud 20 jaar, uit Brussel enzijnneef Pierre Menten, 19 jaar, uit St. Truyden, besloten naar Nederland uit te wjjken om vandaar naar het front door te gaan. Nabij de Nederlandsche grensplaats Budel, kwamen zij aan de electrische draadver- sperring. Met houten ramen werd gepoogd de draden te spannen maar het mislukte. Door een ongelukkig toeval schoot een weggetrokken draad los en trof Robert v. d. Berg tegen de borst met het gevolg, dat hij op slag werd gedood. De draad scheen ook Menten geraakt te hebben, want deze viel in een bezwijming, waaruit hij eerst na langen tijd ontwaakte. De draad was losgesprongen toen M. zich op een primitieven ladder bevond boven den draad. Zijn val bracht hem op Hollandsch grond- gebied terwijl het lijk van v. d. B. aan gene zijde van den draad lag. Menten werd, toen hij tot bewustzijn was terug- gekeerd opgemerkt door een Duitsche wacht, die nog eenige schoten op hem loste, ter wijl hij verder over Nederlandsch gebied vluchtte. In Budel werd de jonge man, die zeer onder den indruk is van den dood van zijn neef, liefderijk ontvangen. Hij is heden naar den consul te 's Bosch doorgegaan. Marteling. ||Van volgend ergerlijk feit maakt het Oentr. melding. *Halsteren (Noord-Brabant) kreeg in- kwartiering. Bij gebrek aan plaats werden eenige soldaten ingekwartierd in de oude kerk, die door het bouwen van een nieuwe nu leeg staat en zoodoende meermalen tot verschil lende doeleinden gebruikt wordt. Eenige dier soldaten in die oude kerk ingekwartierd, wisten zich toegang te ver schaffen tot den toren, klommen naar boven en wisten daar een kouw te bemachtigen die op zijn nest zat. Weer beneden gekomen is dat beest na •en lange marteling eindelijk bezweken en hadden ze een lijk. If Dat moest begraven worden. Ze gaan naar het kerkhof, maken een graf en vin den een doodshoofd. Dit doodshoofd wordt op een langen stok gestoken en wordt als Hervormde KerJc. Ter Keuzen. 9$ u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 9i u en 2 u., dhr. L. Dek. 9i u., geen dienst en 2£ u., Ds. G. van Dis van Zaamslag. u., Ds. G. van Dis en 2J u., geen dienst. 91 u. en 2 u., Ds. J. B. Tk. Hugenholtz. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9^ u., Ds. H. Akersloot van Hou ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 u., VY. J. van Lindonk. Sluiskil. Hoek Zaamslag. Axel. Philippine Gereformeerde Kerlcen. Ter Neuzen. 9J u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Hoek. 10 u. en 3 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde KerJc. Zaamslag. 9J u. en 2* u., (zomertijd), Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. D. C. van Overduin. Oud-Gereformeerde Gemeente. Per Neuzen. 9 u„ 2 u. en 5* u., (ouden tijd) leeskerk. Tjokaal „I^ben-Jfuezer" (Kerkhoflaan). ier Neuzen. 5£ u., Evangeiisatie. -G k» Kerkdiensten te Ter Neiizen* Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur sNamiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6