Geen herstei van den vroegeren toestand. Natuurlijk trachten de keizerlijk Duitsche regeering en zij, van wie zij tot hun eigen nadeel gebruik maakt, beloften te verkrij- gen, dat de oorlog zal eindigen met herstei van den status quo ante. Het was de status quo ante, waaruit deze onrechtvaardige oorlog voortkwam om de macht der keizer lijk Duitsche regeering binnen het rijk en haar verstrekkende overheersching en in- vloed daar buiten te vergrooten. De status moet zoodanig veranderd wor- den, dat zulk een afsohuwelijk iets voor- goed vermeden wordt. Wilson's idealen. W ij s t r ij d e n voor d e v r ij h e i d, voor 'het zelfbestuur en voorde onbelemmerde ontwikkeling van alle volkeren, en alle onderdee- len van de regeling, die een einde aan dezen oorlog zal maken, moeten te dien einde worden overwogen en uitgevoerd. Het onrecht moet allereerst hersteld worden en dan moeten er genoegzaime waarborgen worden geschapen om te voor- komen, dat het herhaald wordt. Wij moe ten geen middelen tot herstei overwegen, alleen orndat zij een aangenamen klank hebben. Praktische kwesties kunnen slechts door praktische middelen worden opgelost. Fra- sen zullen tot geen resultaat leiden. Afdoend herstei, elk herstei, dat noodig is, zal en moet verkregen worden; maar het moet geleid worden door een beginsel en dat beginsel is eenvoudig: Geen wo 1k moet onder een heerschappij gedwongen wor den, waaronder 't niet wienscht t e 1 e v e n. Geen grondgebied moet in andere han- den overgaan, behalve met het doel, den- genen, die er op leven, een billijke be- staansbasis en vrijiheid te verzekeren. Er moet niet op schadeloossellingen wor den aangedrogen, behalve op die, welke een betaling vormen voor het gedane kwaad. Geen machtsherstel moet plaats vinden, behalve datgene, dat er toe izal bijdragen den vrede der wereld en de toekomstige welvaart en het geluk harer volkeren te ver zekeren. Een wereldstatenbond. En dan moeten de vrije volke ren der wereld zich aaneenslui- ten in een bondgenootschap voor een of andere praktische samenwer- king, die hun macht zal samenvoegen, om vrede en gerechtigheid te waarborgen in het onderling optreden der naties. De broe- derschap der menschheid moet niet langer een schoone, maar ledige frase zijn. Zij moet tot een levende werkelijkheid worden. De naties moeten tot een gemeenschappe- lijk leven komen en een actief bondgenoot schap stichten, om dit leven te beschermen tegen aanvallen van een autokratische, zclf- genoegzame macht. Voor deze dingen kunnen wij goed en bloed offeren, want dit zijn dingen, die wij altijd hebben nagestreefd en tenzij wij nu goed en bloed veil hebben en slagen, zullen wij nooit in staat zijn ons aaneen te scha- ren of ooit weer onze overwinnende kracht te toonen in de igroote zaak der mensche- lijke vrijheid. De dag is gekomen om te overwinnen of het onderspif te delven. In- dien de autokratische machten ons kun nen verdeelen, zullen zij ons baas worden. Indien wij aaneengesloten blijven, zullen wij zeker de overwinning behalen en de vrijheid veroveren, die de overwinning zal brengen. Wij kunnen dan edelmoedig zijn, maar wij mogen thafis niet zwak zijn, noch eenigen waarborg van gerechtigheid of vei- ligheid achterwege laten". Zooals bekend, is er onlangs in Rusland een Amerikaansche delegatie aangekomen, onder leiding van den oud-Minister Elihu Root, welke met de Russische regeering besprekingen zal voeren over de samen- werking tusgchen beide volken, om den strijd voor de Vrijheid tot een zegevierend eind te brengen. EEN GEVECHT TUSSCHEN ONDERZEEERS. Onlangs heeft er 's nachts onder zonder- linge orustandigheden een ontmoeting plaats gehad tusschen onderzeeers. Twee Noorsche stoomsehepen de //Svan fos" en de //Borgila", verlieten beiden de haven van Haugesund (op de westkust van Noorwegen), be3temd voor Engeland. Op 30 mijlen van de kunst gekomen, werden zij door een onderzeeer aangehou- den, die tusschen hen in ging liggen, ten einde elke poging tot vluchten onmogelijk te maken. Op bevel van den duikbootkapitein bracht de gezagvoerder van de //Svanfos" hem de scheepspapieren, terwijl een Untenant en twee Duitsehe matrozen op het Noorsche stoomschip gingen, om het door middel van bommen tot zinken te brengen. De bemanning van de //Borgila" ging onder- tusschen in de booten en roeide, met alles wat zij kon meenemen, weg in de duisternis. Opeens dook er dicht bij de //Svanfos" een tweede onderzeeer op. Het was een Engelschman, die onmiddellijk het vuur op den Duitscher opende. Daze vuurde terug, maar vond het ten slotte toch raadzamer, hazenpad te kiezen vluchtte naar het oosten, achtervolgd door zijn tegenstander. Hiervan profiteerend, gooide de eerste stuurman van de //Svanfos" de bommen in zee, die be- stemd waren om het schip te laten zinken, sloot de drie Daitschers op, die aan boord gekomen waren en stoomde met voile kracht terug naar Haugesund. Eenige dagen later liet de Noorsche kapi- tein, die op den onderzeeer gebleven was, zgn familie weten, dat hij zich gezond en wel in Emden bevoud, een teeken, dat de duikboot ontsnapt was. Den volgenden dag ontmoette de Britsche onderzeeer een Noorsch patrouille vaartuig, waaraan hij de Borgila" terug gaf, die door de bemanning verlaten was. ER WORDT NOG WEL GEVOCHTEN DOOR DE RUSSISCHE TROEPEN, MAAR Naar uit Stockholm wordt gemcld heeft bij Riga een hevig gevecht plaats gehad tusschen Russische troepen en soldaten van het Lettische legioen. Aan beide zijden zjjn ernstige verliezen geleden. Dit is niet de eerste maal, dat tusschen soldaten van ver schillende nationaiiteiten in Rusland bloedige twisten hebben plaats gevonden. De oor- zaak schijnt te zjjn, dat het Lettische le gioen zich niet wil schikken naar het Rus sische opperbe vel, daar de Russische officieren geen rekening willen houden met hun wenschen. TEH NEUZEN, 13 Juui 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 769.3 Hernosand. Laagste barometerstand 761.7 VlissiDgen. Verwachting tot den avond van 14 Juni. zwakke tot matige wind, meest uit Ooste- lijke richtingen, licht tot half bewolkt, droog warm weer, behoudens kans, vooral in het Zuiden, op onweer met tijdelijke af- koeling en omloopende wind. Grond- en personeele belasting. Wjj herinneren hierbij onze lezers, dat de eerste helft der aanslagen Grond- en Personeele belasting op 1 Juli a. s. moet betaald zijn. Ingenieur Prov. Waterstaat. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot ingenieur bij den Provincialen Water staat in Zealand, standplaats Ter Neuzen, de hear P. L. Israel, thans tijdelijk ingenieur bij den Rijkswaterstaat. Het onweer. van j.l. Maandag ging boven deze gemeente gepaard met een regenbui, waarnaar reeds zoo lang reikhalzend was uitgezien. De regen viel, zooals men het voor de teveld staande gewassen slechts wenschen kan, van een neerslaan der gewassen was geen sprake. Geheel anders was dit, blijkens de be- richten op andere plaatsen, zelfs in onze naaste omgeving, waar aan de lichte ge wassen door regen en hagel veel schade werd toegebracht. Vooral was dit het ge- val op Walchereu, terwijl ook Zuid-Beve- land zware regenval kreeg. Wel sloeg op verschilleude plaatsen het hemelvuur in, doch over het algemeen zonder ernstige ongevallen te veroorzaken. Te Biggekerke werd een rund in de weide godood, van den landbouwer D. Coppoolse en te St. MamlenstllJTr een paard van de Gebr. De Wilde, ter waarde van 2000. Ook ten westen van den Braakman is door de stortregens en hagel veel schade aan de kleine gewassen toegebracht. Een deserteur. Gisteren werd alhier een Duitsch mili- tair doorgevoerd, die kans gezien had de grens te passeeren, teneinae het strijdend leger te verlaten. De feestviering van de liberale kiesvereeniging „De Vrijheid" en de vrijzinnige Landdag. Zooals uit de advertentie in vorige num- mers van ons blad bleek, herdacht de libe rale kiesvereeniging „De Vrijheid" alhier op jl. Zondag haar 20jarig bestaan. In den voonmiddag hield het bestuur, met den Kamerafgevaardigde, den heer De Muralt, in de bovenzaal van het „Hotel de Commerce" eene receptie, die door velen werd biigewoond. Men kreeg toen meteen gelegenheid een kijkje te nemen in de fraai met vlaggen €n bovenal met tropische en bloeiende planten kwistig versierde feest- zaal, die een eenigen aanblik bood. Het samenzijn werd ook ten zeerste veraange- naamd door de muziek van een orkest on der leiding van den heer J. Bierle. De voorzitter der vereenlging, de heer J. de Feijter, die sedert de oprichting die taak vervulde, ontving bij die gelegenheid van den zaalhouder als blijk van waardee- ring een presidentshamer, met zilver ge- monteerd. Des namiddags had in den tuin der „Buiten-Societeit" de vrijizinnige landdag plaats. Op het Iaatste oogenblik ontving het bestuur de tijding, dat nevens de aange- kondigde sprekers ook nog zou optreden de heer Anient, adj. secretaris van de Libe rale Unie. Deze samenkomst verliep onder de meest gunstige omstandigheden. Het was fraai zomerweer en honderden hoorders waren uit deze plaats en omgeving naar den tuin opgekomen. Nadat het muziekgezelsohap „De Ver- eenigde Werklieden", dat voor opluistering dezer bijeenkomst was uitgenoodigd, eenige nummers had uitgevoerd, werd de bijeen komst geopend door den voorzitter, den heer De Feijter, waarna de secretaris, de heer Van der Peijl, mededeeling deed van enkele ontvangen sympathiebetuigingen van afwezige zustervereenigingen. Vervolgens verkreeg het woord onze Kamerafgevaardigde, de heer J-hr. De Muralt, die het inleidingswoord sprak. Deze stipte aan, dat het thans regeerend Ministerie-Cort van der Linden een der grootste Ministeries is, welke onze staat- kundige geschiedenis kan aanwijzen. On- danks de meest ongunstige omstandighe den, ondanks de oorlogsfakkel rondom ons woedt, heeft dat Ministerie tot stand ge- bracht al wat door de concentratie bij den verkiezingsstrijd van voor 4 jaren aan de kiezers is toegezegd, dat men zou trach ten te bereiken. Hij meent, dat geen enkele partij dat van eene andere regeeringsperio- de kan nazeggen. Toch is de politieke strijd nog niet uitges.treden. Het Staats- pensioen is wel in de Tweede Kamer aan- genomen, maar blijven bangen in de Eerste Kamer en het is wel duidelijk, dat zelfs na het aanpassingswetje de rech'tsche meer- derheid in de Eerste Kamer er niet voor zal te vinden zijn, dat aan te nemen. Daar zal dus in de eerste plaats voor moeten ge- streden worden. Jammer adit spreker het, dat de vrijzinnig-democraten weder optre den als spelbrekers. De geschiedenis heeft geleerd, dat de verdeeldheid onder de vrij- zinnigen steeds winst voor srechts tengevolge had, en dat eenheid onder de vrijzinnige de overwinning deed behalen. De'vrijzin- nig democraten zijn echter hard-Ieersch. Ten steikste riep hij alien op, om te steu- nen de partij der^Liberale Unie, de groote centrumpartij der vrijzinigen, die even de- mocratisch is als de vrijzinnig-democraten, dooh die zich teweden stelt met het ver- krijgen van het bereikbare, wanneer ze de onmogelijkheid in ziet haar doel ten voile te bereiken. De vrijzinnige partij is ook de partij van den vrijhandel. Hij doet ook op dien grond een beroep op de kiezers zijn partij te steunen. Na den oorlog zullen toch maatregplen moeten genomen worden om de oorlogskosten te betalen. Het zal dan voor het volk in het geheel niet gelijk zijn, welke richting die maatregelen zal hebben voor te stellen, n.l. eene rechtsche regee ring, die zich steeds heeft getoond aanhan- ger van. beschermende reohten te zijn, of de vrijzinnigen, die steeds hebben gestreden voor vrijhandel. Het zal dan in het geheel niet gelijk zijn, of belastingen naar draag- kracht worden ingevoerd, dan wel tarief- wetten, die steeds ten nadeele van de minst- gegoeden blijken, orndat zij de grootste verbruikers zijn. Hij stipt ook nog in het kort aan de nieu- we wijze van stemmen, die na de grond- wetsherziening zal worden ingevoerd, en bij welke nieuwe regeling het alle kiezers aan te raden is, toe te treden tot eene kies vereeniging, om invloedtde kunnen uitoefe- nen, dat de man zijner keuze zal worden gekozen. Vervolgens sprak de heer Ament, adjunct- secretaris der Liberale Unie, die zich in het bijzonder wendde tot de jongeren uit het gehoor, om de vrijzinnige beginselen te steunen, door het oprichten van een club van jonge liberalen. Hij wenscht die clubs niet te zien opgericht, bestaande uit kinde- ren die nog geen besef kunnen hebben van politieke verhoudingen, of die onder een of anderen druk gedwongen worden zich daarbij aan te sluiten, doch uit jongelieden die, tot de jaren van onderscheid gekomen zijnde, geheel uit vrijen wil dat werk ter hand nemen, en die zich de opoffering, die ze zich daarvoor moetan getroosten, ruim- schoots ibeloond zullen zien, door het met hunne ihulp sterker maken der vrijzinnige partij. Bovendien moeten de latere strijders en afgevaardigden weer uit de jongeren worden gevormd. De strijd kan nog niet worden beeindigd. Nu eerst zal, na de tot standkoming van de grondwetsherziening, moeten geijverd worden voor het voortbe- staan der openbare school, zal moeten wor den gewerkt voor invoering -van staatspen- sionneering en vrouwenkiesrecht. Mede- deelende hoe hij eerst toegetreden tot een club van jonge liberalen in De Haag nu sedert jaren deelneemt aan het politiek leven, deed hij een beroep op de jongeren, zich zoodra mogelijk aaneen-te^sluiten. Nu werd eene pauze gehouden, geduren- de welke onder begeleiding van het muziek- gezelschap een feestlied werd gezongen. Vervolgens kwam aan het woord de heer De Jong, lid der Tv^eede Kamer voor Hoorn, die eveneens, wijzende op hefgeen in het afgeloopen vierjarig tijdperk is verricht, voor de toekomst aanbeval te stemmen op de liberalen. Deze partij streeft naar een ge- zonde democratie en tracht te verkrijgen wat ze als wenschelijk heeft voorgespie- geld. In den breede besprak hij de werk- zaamheid van het ministerie Cort van der Linden in verband met den Europeeschen oorlogsbrand, meer voornamelijk de econo- mische maatregelen. Hij haalde uitspraken aan van politieke tegenstanders, waarin deze verklaarden, het een zegen voor ons land te achten, dat er onder de huidige om standigheden een linksch ministerie aan het roer staat. Het volk kan geen volledig besef krijgen van de moeilijkheden, waarmede de Regee ring sedert Augustus 1914 te worstelen heeft. Het is den Kamerleden niet geoor- loofd, mededeelingen te doen uit de ge- heime zittingen, maar toch meent hij wel te mogen zeggen, dat het hen bekend is, dat er donkere oogenblikken waren geweest en zoo goed als alle hoop reeds was opge- geven, dat ons vaderland nog buiten den strijd zou kunnen worden gehouden. Hij wees ook op de moeilijke positie van Minister Posthuma, die door de maatrege len, die hij verplicht is te nemen, niemand bevredigt, noch de producenten, noch de consumenten, maar die toch niet anders kan. Daarbij moet op allerlei omstandig heden worden gelet. Er wordt gecritiseerd op de uitvoervergunningen van levensmid- delen, doch spreker wijst er op, dat, wan neer niet gedeeltelijk uitvoer werd toege- staan naar Duitschland, in ons land weldra aan velerlei gebrek zou zijn. Waar zouden, om met name te noemen, onze kolen van- daan moeten komen? Ook onze industrie zou weldra aan ijzer gebrek hebben en onze textielfabrieken aan aniline. Ook kan de Minister onmogelijk voorkomen dat de graanprijzen en veevoederprijzen zoo ont- zaglijk gestegen zijn. Terstond na het uit- br'eken van den oorlog waren Rusland en Roemenie afgesneden voor het leveren van granen en Amerika kreeg dus vrij spel, maakte daarvan gebruik door opdrijving der prijzen. Onverdacht is zeker wel de ge^ tuigenis van den heer Schaper, een loyaal sociaal-democraat, dat in geen enkel oor- logvoerend of neutraal land de levensmid- delen-voorziening zoo goed is geregeld als in ons land. Aan het siot riep hij alien op, de mannen der Liberale Unie te steunen en stelling te nemen tegen de spelbrekers, de vrijzinnig- democraten, wier afscheiden niet kan zijn in het belang eener overwinning van de vrijzinnige richting. Aan de sprekers viel een aandachtig ge hoor ten deel, terwijl herhaaldelijk bijvals- betuigingen weerklonken. Nadat door het muziekgezelsohap nog eenige muziekstukken waren gespeeld, dankte de voorzitter den militairen com mandant voor de verleende vergunning, de sprekers voor hunne welwiilendheid 'hier op te treden, het muziekgezelsohap voor de opluistering van dezen schoonen namiddag en de in zoo grooten getale opgekomene'n voor hunne belangstelling. Des avonds was de versierde bovenzaal - van het „Hotel de Commerce" geheel ge- vuld met de leden der kiesvereeniging met hunne dames, die voor de feestviering waren opgekomen. Na een nuimmer van het orkest werd de bijeenkomst door den voorzitter, den heer De Feijter, geopend, waarna de secretaris, de heer Van der Peijl,- op humoristische wijze een overzicht gaf van het lief en leed, dat de vereeniging in den loop van 20 jaren is wedervaren. Er waren vooral in den aan- vang tijden van teleurstelling, maar toch ook vele momenten die tot tevredenheid stemden. Van degenen, die de vereeniging hielpen oprichten, zijn slechts enkelen, die daarvan thans nog deelmaken. Velen ontvielen door vertrek en door overlijden. Onder hen, die nog tot de vereeniging behooren, is ook de voorzitter, de heer J. de Feijter, die van af de oprichting die taak, welke dikwijls eene zware was, vervulde. De leden hadden ge- meend niet beter te kunnen doen, dan door ter herdenking aan dezen voor de vereeni ging zoo blijden dag, haar in den voorzit ter te huldigen. Daarom bood spreker hem, namens-de vereeniging ter herinnering aan een bronzen statue, voorstellende de „commerce". Daarbij was gevoegd een door een der leden geteekende oorkonde, bevattende de namen der leden in lijst. Zeer gevoelig voor dit blijk van waardeering betuigde de voorzitter zijn dank. Verder werd de avond gepasseerd door het zingen van verschillende aardige feest- liederen, gewijd aan de geschiedenis der vereeniging en den strijd die gevoerd werd, gedicht door een der bestuursleden, terwijl op verdienstelijke wijze verschillende voor- drachten, waaronder ook enkele speciaal van toepassing op het gevierde feest, wer den ten beste gegeven. De dames-mede- werksters ontvingen voor hunne opluiste ring van het feest smaakvolle bouquetten. Ook het orkest maakte zich verdienstelijk. Verder werden ook nog verschillende woor- den van dank aan de medewerkers gespro- ken enwoorden van opwekking voor de toekomst. Door de uitgebreidheid van het welver- zorgde programma was het laat, eer men uiteenging. Deze genoeglijke avond zal lang voortleven in de gedachten van hen, die hem meemaakten. Gedenkteeken voor Vorsterman van Oyen. Aan de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij is door den gemeenteraad van Aardenburg vergunning verieend, op de Markt aldaar een standbeeld te plaatsen ter eere van wijlen den heer G. A. Vorsternsan van Oyen. Inschrijving landstorm. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat voor den landstorm zullen worden in- geschreven, zonder daartoe te behooren, de in artikel 1 van het Kon. Besluit van 12 April 1917 bedoelde personen, voor zoo veel zij zijn geboren in 1883 of in 1882. Hun inschrijving moet zijn tot stand ge komen op 19 Juli 1917. De keuring voor deze jaarklassen zal vermoedelijk in Juli en Augustus 1917 worden gehouden. Van de grens. Ingevolge van het onweer werd Maandag de electrische stroom langs de grens afge- sloten. Van die gelegenheid maakten enkele Duitsche soldaten gebruik om er van door te gaan. Een werd te Aardenburg binnen gebracht. Hij vertelde dat nog 6 kame- raden ook de grens overgekomen waren, ze hadden geen lust nogmaals naar't front te vertrekken, waartoe het bataljon was aangewezen. (M. Crt.) Smokkelen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontmoette de kommies Karman, gestation- neerd te Cadzand, naar aan de M. Ct." ge- meld wordt, onder Retranchement twee militairen, die 100 stukken zeep met zich voerden. De zeep werd in beslag genomen en de soldaten, die te Sluis thuisbehoorden, werden door K. hierheen geleid, naar het pensionnaat, waar zij door de wacht in ontvangst werden genomen. Toen K. terugkeerde van het even buiten Sluis gelegen pensjonnaat, zag hij vlak bjj de voormalige stadswallen een paar per sonen uit een verdacht hoekje komen en het hazenpad kiezen. Daardoor opmerkzaam gemaakt, ging hij even zoeken, of de heeren daar soms iets in den steek gelaten hadden, en hjj mocht het genoegen smaken een baaltje koffie te vinden. Nadat K. nu, om het baaltje in de kommiezenwacht te brengen, zijn collega Babijn te Sluis was wezen waarschuwen, togen zij er samen op uit, om op 't pensionnaat te gaan infor- meeren, of daar soms nog twee militairen waren binnengekomen, maar men had daar niets bemerkt. De koffiesmokkelaars zijn dus onbekend. Alvorens nu terug naar het bureau te gaan, meenden de beide ambtenaren nog even te moeten kijken op de plek, waar de koffie gevonden was, en waarlijk daar werd nog een baaltje koffie en pl.m. 11 K.G. zeep gevonden. 't Is dus een goede nacht geweest voor de kommiezen, een slechte voor de smokke- laars. Behalve de zeep was er pl.m. 36 K.G. koffie in beslag genomen. Zaterdagavond werd door de kommie zen op de Westerscholde te Bath aange- houden een hoogaarts waarin 200 K.G. plantenvet was geborgen bestemd om te worden uitgevoerd, De hoogaarts werd in beslag genomen en de schipper W. de M., wonende in den Anna-Mariapolder, zal naar Middelburg worden. gebracht. Verkoopingen en verpachtingen van te velde staande gewassen. Aangezien het in verschillende streken des lands gebruikelijk is den oogst van losse perceelen land reeds te verkoopen terwijl het gewas nog te velde staat, brengt de minister van landbouw, njjverheid en handel ter alge- meene kennis, dat de omstandigheden het noodig zullen maken den oogst van ver schillende producten, met name granen, waaronder kanariezaad en boekweit, peul- vruchten en aardappels, van rijkswege in bezit te nemen. De koopers van te velde staande gewassen zullen derhalve rekening moeten houden met de mogelijkheid dat zij niet de vrije beschikking over de te oogsten producten zullen behouden. (Stct.) ZAAMSLAG. Ds. L. de Bruijne, predikant bij de Chr. Geref. kerk alhier heeft voor het beroep naar Apeldoorn bedankt. Dinsdagnamiddag j.l. sloeg onder een geweldig onweder de bliksem in de land- bouwschuur op de hofstede bij de wed. A. P. de Mul, sloeg eenig houtwerk aan stukken, terwijl aldaar het hemelvuur ook in een kanadaboom sloeg. Eveneens sloeg het hemelvuur in <Je land- bouwschuurbij denlandbouwerP. J. Dieleman aan den Ter Neuaensehen weg, versplinterde eenig houtwerk, terwijl een hond, die bij een stuk hout lag dat in stukken geslagen werd, ongedeerd bleef. Overigens werden nog op verschillende plaatsen boomen ge- troffen. Het water drong de huizen binnen, terwijl door den zwaren hagelslag veel vruchten te velde en in de tuinen zwaar hebben ge leden. Ooft en boomvruchten hebben ook zeer veel geleden. Brand werd niet ver- oorzaakt. Bij den landbouwer A. Tollenaar, ont- dekte men Dinsdagmorgen 1.1. toen de paar- den werden nagezien die in de weide liepen, dat een dezer dieren met gebroken poot in het gras lag. Men veronderstelt dat een ander paard hem een slag heeft toegebracht. ST. JANSTEEN. Het wielrijdersfeest van Zondag is prach- tig geslaagd. Niet minder dan 682 per sonen namen er aan deel. Bij de ringsteking werden de prijzen behaald door C. Dubois te St. Jansteen, le pr., club Absdale te St. Jansteen, 2e pr., C. Clippe- laere te St. Jansteen, 3e pr., Aug. Weijn, 4e pr., J, Hermans te Boschkapelle, 5e pr. Bij Kwade Trienrijden J. Hermans te Boschkapelle, le pr., club te Koewacht, 2e pr., club te Absdale, 3e pr., elub te Koewacht, 4e pr., club te St. Jan steen, 5e pr. Het enveloppetrekken werd door een 40tal dames bijgewoond, .waaraan acht prachtige prijzen verbonden waren. Aan de volgende clubs werden uitgereikt Premie Voor de verstkomende club te Siuiskil 10,2e premie voor de verst komende club te Nieuw-Namen 7,50, premie voor de grootste club te Koewacht (Heikant) 15,—2e premie voorde grootste club te Absdale f 10,premie voor de overige club te Terhole 5,—, premie voor de overige te St. Jansteen (Heikant) J 5, Het damesrijwiel viel op no. 370, in het bezit van L. d'Hooge te St. Jansteen. Het heerenrijwiel op no. 616, van C. Rombaut te Koewacht. BORSSELjE. Mej. J. W. Happe, onderwijzeres aan de openbare school alhier, is als zoodanig benoemd te Breskens. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Zitting van 12 Juni 1917. Veroordeeld wegens poging tot uit voerverboden vervoer of ver- boden nederlage. W. G., oud 21 j. te Ter Ueuzen, 5 boete of 5 dage» hecht. C. J. d. V., oud 17 j. t« Ter Neuzen, 5 boete of 2 weken tuchtschool. A. M. B., oud 14 j. en A. M. d. C., oud 59 j. beiden te Overslag, elk 5 boete of 2 weken tucht school. A. S., oud 29 j. te Cadzand, 3 boete of 3dagen hecht. C. A., oud 35 j. te Zuiddorpe, 14 dagen gevang. A. M. C. R., huisvr. van C. v. d. P. te Schoondijke, f 10 boete of 10 dagen hecht. S. d. V., oud 30 j. te Clinge, f 20 boete of 20 dagen hecht. D. v. C., oud 32 j. te Axel, 7 boete of 7 dagen hecht. II. L. M. P., oud 47 j. te St. Laureijns, 3 boeto of 3 dagen hecht. P. P., oud 26 j.,- E. S., oud 27 j. en M. E. v. G., oud 28 j., alien te Clinge, ieder 10 boete of 10 dagen hecht. J. v. C., oud 29 j. en Th. v. M., oud 34 j.,beiden te Koewacht, ieder 5- boete of 5 dageu hecht. P. d. W., oud 39 j., huisvr. van R. v. K. te St. Mar- geuite, 10 beete of 10 dagen hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2