Luxe ftoozeu POSTPAPIER, ffffwwtm? Laatste Bsrichten. GEWENGPE BEBICHTEN. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. VOORH AN DEN: Luxe Mappen Postpapier en Correspondentiekaarten. Firma P. J. van de Sande, De voorzitler wil allereerst een foul her- s Lei J en, dat liij namelijk heeft verzuimd mode te deelen, dat het voorstel, dat gedaan is, uitgaat van de meerderheid van liet dagelijkscn bestuur. Het is juist, dat tie heer Does aan dit voorstel met heeft medege- werkt. A1 hoopt hij met den Ueer Dees in volte vriendschap deze zaak af te handelen, deze heeft de volte vrijheid, zijne meening aj.it te spreken. De beer Van Hasselt sprak over het slel- len van voorwaardeti en dat werd aangevuld •door de heeren D. Scheele en Waalkes. Burgemeester en wethouders hebben nog niet bepaald overwogen, tie formuleering van het voorstel en of het gewenscht kon zijn aan de subsidie verleening voorwaarden te verbinden. Het voorstel is nu nog aan tie agenda toegevoegd, omd.al er .eenige haast was bij de beliandeling, aangezien gedepu- teerde staten het advies van het gemeente- bestuur hebben gevraagd, naar aanueiding van het ook bij hun college ingekomen ver zoek van de vereeniging. Kunnen burge meester en wethouders nu wijzen op een raadsbeslnit, dan is dit veel gemakkelijker. Zij hebben het dus het beste geacht, dit punt aan de orde te stellen, om te vernemen, of de raad er al of niet op wenscht in te gaan. Spreker mbent, dat het thans nog niet tie tijd is, om in een of anderen vorm over voorwaarden of waarborgen te beslissen, hij meent, dat dit later zal kunnen gescliieden, als bekend is, of het rijk de raim /COOOsub^ sidie zal hebben verleend en tie zaak defi- nitieven vorm heeft verkregen. Hij weet niet, of deze vergadering zich zal kunnen bezighouden met het bepalen van het schoolgeld, maar spreker heeft wel vertrouwen in het bestuur tier vereeniging, dat dit eventueal wel rekening zal houden met leerlingen uit gemeenten die steun ver- leenen, en uit gemeenten waarvan men geenerlei blijk van belangstelling pntvangt. Er is Qjp gewezen, dat eene gemeente als Hoek, die ook tot tie eerst belangbebbenden lean gerekend worden, subsidie heeft ge- weigerd. Spreker had het genoegen, een lid van het Hoeksche gemeentebestuur te spreken en vemam van dezen, dat die bc- slissing meer een gevolg is geweest van de omstandigheid, dat men niet voldoende was ingehcht, en dat men meende, dat het nu, tijd ens den oortog, een pngeschikte tijd was, om tot de stichting .eener zoodanige inrich- ting over te gaan. Toen spreker onder het oog brachl, dat het voor Ter Neuzen men- scbelijker wijs gesproken de vraag was, nu of nooit, verscheen ook vooi' de ander de zaak in een ander licht en gaf deze voldoende hO]Op voor de toekomst, dat bij een ver- nieuwd verzoek subsidie niet zal onlhouden worden. Spreker gaf ook nog te kennen, dat de algebeele afwijzing telenrstelling had ver- wekt, en dat, al was het dan niet het voile gevraagde bedrag, ook een deel daarvan der vereexiiging welkom zoude geweest zijn. Voorts dient ook in het oog te worden ge- houden, dat in verbanid met den tijd noodig voor de voorbereiding. Idle opening der school eerst in bet najaar van 1918 kan worden legemoel gezien en dus eerst over dat jaar subsidie zou belioeven te wooden betaald. Omtrent steun van andere gemeentebestu- gemeenteu geraamd is, /300 tegenvallen, de begrooting der vereeniging dan nog sluilend toestand der ge- op eenige cijfers ren moet menspreker wil dit met verbloe- men zoo gecn liooge verwachtingen hoes- teren. Hij heeft hier voor zich liggen het jaarverslag van de ambachtsschool te Hulst. Daaruit blijlct, dat vier omliggende gemeen ten, dus zij die geaclit kunnen worden eerst- belanghebbenden te zijn, in het geheel geen subsidie verleenen, n.l. Hengstdijk, Ossenisse eh BoiSchkapelle, terwijl ook van wege Over- slag geen subsidie verleend wordt. Uit het verslag blijk I ook, dat leerlingen ter school gaan uit Biervliet, Hoek, Sas van Gent en "Westdorpe, wetke gemeenten ook geen sub sidie verleenen. Spreker rekent er niet op, dat het aan de gemeenten uit de omgeving gevraagde be drag ten voile zal worden verleend. Maar dan vraagt hij moeten we d a ar o p d e zaak laten stranden? Spreker acht het ook gewenscht, hier in het licht te stellen, dat onjuist is tie meening, dat de pogingen om hier een ambachtsschool te verkrijgen, zouden bedoelen nadieel voor die te Hulst. Die school, met zijne leer lingen, wordt geheel in takt gelaten. Zou het echter moreel geweest zijn, om eerst de ver eeniging te Hulst hare school te laten uit- breiden, en dan alhier te trachten eveneeus eene school te stichten? Degenen die uit vriendschap of om wetke andere redeneu dan ook, sympathiseeren met de school te Hulst, kunnen best ook ons verzoek aanvaarden. Het district zal leerlingen genoeg leveren voor het. bevolken van beide scholen. Ook uit Hoek gaat er maar een enkele te Hulst ter school, maar het hierboven aangehaalde •lid van het gemeentebestuur van Hoek gaf als zijne meening te kennen, dat, als er eeue school komt te Ter Neuzen, er dan veel meer leerlingen zullen zijn, omdat het nogal be- zwarend is voor de jongens, tie reis naar Hulst te maken. Het is volkomen juist, dat thans onder dure omstandigheclen moet worden ge- bouwd, maar tdiait is, zegt spreker buiten uwe en mijne schuld. Dat ligt aan de om- standiglieden, en naar mijne meening mag de Uitvoering van ,bet voornemen op grond daar van niet worden nagelaten. Wat de opmerking van den heer Dees betreft. dat hij verwacht dat de subsidie wel zal stijgen van /1650 tot 2600, ook in- dien dit zoo ware, zou men daarom het ver zoek moeten afwijzen en het stichten der school aehterwege laten? Toeh meent spreker redeliiker wijze te verwachten, dat men niet zoover zal hehoeven te gaan. Omtrent de berekening van den heer D. Scheele, dat andere subsidies voor vakonder- wijs uitgegeven, zullen kunnen ■vervallen, merkt spreker op, dat bet niet aan den Raad is, om de alhier bestaande tcektfnscholen te sluiten. De beer D. Scheele: De subsidie kantoch worden inge'rokken! De voorzitler stemt toe, dat zulks bij het vaststellen der begrooting mogelijk is. Hij stipt uit het verslag der school te Hulst nog aan, dat aldaar van particulieren aan contri- butien slechts ontvangen wfcrdt 176,55. De irischrijvingsbiljetten alhier zijn nog riietallie opgeliaald, maar spreker meent, dat tie ver- eenlging alhier nu reeds over het dubbele van dat bedrag kan beschikken enlieefl zeker hoop, dat het geraamde bedrag van 500 zal worden overtroffen. "Hij meent, dat, al zou het bedrag dat voor bijdragen van andere te maken is. Wat nu de financieete meente beheft, meent hij te moeten wijzen. Aanvankelijk waren de uitgaven der ge meente geraamd op 81,000, wetke bedrag later, in verband met een wenk van gedepu- teerde staten is teruggebracht tot 78.000, doordat men er uit lichtte een bedrag van 2000 voor het maken van nieuwe bestra- tingen en 1000 voor rente van geleend geld. Er werd dus geraamd noodig te zijn 78.000. Nu is daaronder ials builengewone uitgaaf be- grepen J 18.000 wegens distributieuitgaven en ook kunnen daarbij gerekend worden de 7000 wegens salarisverhooging, wetke nu wel ieder jaar moeten betaald worden, maar die toch onder normale omstandigbeden wet niet zoo hoog zoude geloopen zijn. Dat is dus samen f 25.000 die men van die J 78.000 moet aflrekken, zoodat er dan 53.000 rest, die men onder normale omstandigbeden slechts zoude noodig hebben. Nu is het kohier van den hoofdelijken omslag opge- maakt op een bedrag van 58.000, gn dan nog rekening houdende met con schrijven van gedep. staten, waarbij.bij den raad onder het oog werd gebracht, dathetraadzaam was de ingezetenen nietongemo tiveerd tie hoog aan te siaan, diaar dit aanleiding heeft tot tal van reclames. In gewone omstandigbeden zoude dus die belasting verminderd kunnen worden. Wegens de buitengewone om standigbeden is er meer geld noodig, werden de aanslagen met 15 ,°/o verhoogd en moet voor het lekortkomende geleend worden. Spreker'eftncludeert hieruit, (dat tie gemeente- financien niet zoo ongunstig staan als wel e.ens beweerd wordt. Men zal hem misschien toevoegen, dat nu ook /3500 meer dan vroeger van de erf- pacliten wordt ontvangen, maar daartegea- over staat dan, dat er een 1000 aan be- lastirtg minder wordt ontvangen, tengevolge. de vermindering van inkomsten van een aanlal ingezetenen, en om tiezelfde redenen brengt ook het schoolgeld /500 minder op, terwijl wegens den oorlogstoesiand een 2000 minder wordt ontvangen van marktgetden en beerruiming en daarentegen veilig kan gerekend worden dat wegens hoogere lcos- ten van diukwerk, de meerdere benoodigde hoeveelheid, de hoogere bos teal van verwutr- ming enz. enz. een bedrag van 3000 meer moet worden uitgegeven dan in normale tijderi. Het ziet er dus lang zoo slecht niet uit, Spreker acht bet ook verkeerd, het steeds te doen voorkomen, alsof de toestand zeer zorgelijk zou zijn, daar dit de menschen geheel moedeloois maakt en de energiedooft. Hij hoopt, dat de raad het voorstel van de meerderheid van burgemeester en wethou ders zal aannemen. De heer Waalkes herinnert, dat eenige jareu geleden 'alhier pogingen werden aan- gewend, om een ambachtsschool te ver krijgen. Die pogingen hadden geen succes. Thans wordt er onverhoopt nog sens kans gegeven. Hij meent, dat de raad die gelegen- heid niet mag laten voorbijgaan. Er worden nu zulke groole bedragen gevoteerd in het beiang der distribulie van levensmiddeten, liij acht het ook geoorloiofd eens wat te besleden voor geestelijke ontwikkeling. De hiervoor uit te geven bedragen, zullen de rente ruim- schoots opbrengen. De beer D. Scheele merkt op, dat de voor- zitter te kennen geeft, dat de voorwaarden later aan de orde zullen komen, maar hij is van meening, dat het juist thans de tijd is om die te slellen. Als nu de subsidie ver leend wordt, zitlen we er aan vast. Hij zou in elk geval willen bepaleh, dat de vereeni ging zeive voor kapitaalvorming jnoet zor- geii en geen bouwkapitaal >vordt verstrekt onder garantie voor de gemeente. Dan zal de vereeniging des te meer uitzien, hoe ze het best de zaak rendeerend kan houden. De voorzitler vraagt of iemand het denk- beeld van den heer D. Scheele steunt. Dit blijkt niet het geval te zijn, waarom dit denkbeeld niet als amendement in behan- deling kan komen. Alsnu wordt het voorstel van burgemeester en wethouders, om ovei-eenkomstig bet ver zoek der vereeniging jaarlijks eene subsidie te verleenen van f 1650 aangenomen met 9 jtegen 3 stemmen. Voior stemmen de heeren Waalkes, D. Scheele, Nolson, "Van Hasselt, Geelhoedt, De Ridder, De Feijter, Visser en Eijke, tegen stemmen de heeren Dees, De Jager en R. Scheele. (Wordt vervolgd.) Onweer. Tijdens een zware onweersbui, zijn in de buurtschappen Stroe en Essen bij Barneveld de te veld staande vruchten totaal verha- geld. Er vielen stukken ijs ter grootte van pootaardappelen. Bovendien werd de legerplaats Milligen door de hevige regens een voet diep onder water gezet. Valsche munters gearresteerd. Door de Rijkspolitie zjjn te Eindhoven gearresteerd en ter confrontatie naar Heerlen vervoerd drie valsche munters, waaronder twee Duitsche meisjes en een sigarenfabri- kant uit Eerzel (N.-B.) Id Heerlen moeten nog meer valsche munters gearresteerd zijo. Geen halve maatregel. Dinsdagavond is door een paar honderd man een dennenbosch van den heer Wisse- link, uit Hengelo, afgehakt en als brandstof meegenomen. Vermakelijk. In de afgeloopen week was een smokke- laar te Winterswijk aaugezegd het in staat van beleg verklaarde gelsied te verlaten. Hij week uit naar Duitschland. Op dien dag trouwde echter een familielid van hem, die vlak aan de grens woonde. Van de bruiloft kon hij echter nog profiteeren. Een tafel werd zoo geplaatst, dat de eene helft op Hollandsch de andere helft op Duitsch gebied stond. De uitgewezene nam aan den Duitschen kant plaats en amusseerde zich daar kostelijk. Rupsenplaag als nooit te voren. In den tuin van den heer v. d. E., te Wierden, hebben eenige millioenen rupsen een 30tal boomen vogelkers geheel ontbladerd. Zoodra een tak is kaal ge- vreten, laten de beesten zich op den grond vallen om elders ter rnaaltijd te gaan. De grond, de boomen, de heesters in den om- trek zijn met een dik spinweefsel bedekt. Nu de vogelkers, geen eten meer biedt, richten ze zich naar de vruchtboomen. De heer v. d. E. heeft eenige boomen laten hakken, de rupsen bij hoopen laten bijeen vegen en verbranden, doch niets schijnt te helpen tegen deze plaag. Een laatste groet. Militairen hebben aan het strand bij Bergen-aan-Zee een fiesch gevonden, waarin zich een briefje bevond, dat, voor zoover bet leesbaar was de fiesch was grootendeels met zeewater volgebopen de volgende woorden bevatte^Texas ver- gaan 53 gr. N.B. de bet overige was niet te ontcijferen, waarschijniijk stond er ,/groeten aan alien". Door den commissaris te Alkmaar is 't briefje naar den Voorzitter van den Raad van de Scbeepvaart te Amsterdam gezonden. Een middel tegen dronkenschap. Aan de Franschen komt de eer toe van deze uitvinding, Het is zeer eenvoudig en de Moniteur du Puy de Dome geeft het recept: In de eerste plaats zijn het politie- agenten, die aangewezen zijn, om op zeer hoffelijke wijze de patieuten te helpen, wanneer zij dezen op straat aantreffen in zwaaienden toestand. De dronkaard wordt zacbt bij den arm gepakt en in een rijtuig geplaatst. Men brengt hem dan naar de inricbting ter genezing. Men laat hem daar voorziebtig uitslapen en bij zijn ontwaking krijgt bij mediscbe hulp om den //kater te genezen. Na de meest zorgvuldige verpleging wordt de patient per auto naar buis vervoerd en de rekeningwordt gepresenteerd aan den eigenaar van het koffiehuis, dat hij het laatst bezocht heeftDeze schenkt dan niet ten tweede male het gif aan iemand, die er niet of niet meer tegen kan. Een duur meisje. Miss Virginie Bruce Loney ontvangt jaar lijks 35.000 dollar van haar inkomen voor haar opvoeding. De thans 16jarige miss Loney is de dochter van het bij de „Lusita- nia"-ramp om het leven gekomen echtpaar Loney. Haar gezelschapjuffrouw, miss Chamberlain, geeft de volgende lijst van uit gaven voor de opvoeding" van de jonge dame: Huur Park Avenue 25.000 kronen, kame- nier 1500 kronen, schoolgeld, muziekles en boeken 10.000 kronen, dienstpersoneel 5000 kronen, huishouding 16.000 kronen, kleeding 13.000 kronen, arts en tandarts 2000 kro nen, automobiel en chauffeur 8000 kronen, uitspanningen 6850 kronen, reis- en zomer- vacantieuitgaven 9750 kronen, enz. enz. Het jaarlijksch inkomen van miss Loney bedraagt 75.000 dollar. Miss Chamberlain verlangde van den voogd voor haar eigen uitgaven 5000 dollar. Deze, een broer van het jonge meisje, vond het budget bedenke- lijk hoog, wat miss Chamberlain verklaar de, door te zeggen: dat haar pupil niet van zins was zich tevreden te stellen met minder luxe dan ze gewoon was in Engeland bij haar ouders, waar b.v. 20 jacht- en rij- paarden te harer beschikking stonden. Ook van haar automobielen wilde ze geen af- stand doen. Het cijfertelegram. De „Simplicissimus" verteld: De legercommandant seinde aan etn di- visie-generaal: „Nummers beschikbare au to's terstond melden: De divisie-generaal liet terstond terugsei- nen: ,,11.801, 13.939, 27.551, 44.007, 68.490." Dit telegram kwam in handen van den ka- pitein van den generalen staf, die met de ontcijfering van telegrammen belast was en deed den verbaasden opperbevelhebber een uur later het volgende lezen: „Koreaansche keizerfamilie door torpedo- booten nabij Stiermarken in Opper-Oosten- rijk met rundervet verloofd." De kapitein had, bedachtzaam als steeds, daaronder deze aanteekening gemaakt: „In- formatie bij divisie raadzaam, daar misver- stand mogelijk is." den in de haven lag vastgehouden? en de mannen heel weinig verlof konden krijgen. De kapitein had ook nog de ver- dienste, twee honderd menschen van een ge- torpedeerd schip te hebben gered. Onder die bizondere omstandigheden, zei de rech- ter, zou hij de beschuldigden slechts met een pond sterling de man beboeten. Een kus voor 12000 pond. 1 Londensche bladen vertellen een aardige geschiedenis, waarvan de hoofdpersoon is de even mooie als beroemde en in Londen zeer gevierde tooneelspeelster Maud Love. Op een liefdadigheidsfeest vroeg haar ie mand, of ze ten algemeenen bate niet een kus op bod wilde laten verkoopen. „Met pleizier", antwoordde Maud Love dadelijk, „maar als de kooper rnij diep nu terug wil geven?" „Dan moet hij het dubbele bedrag betalen". „In orde". Dus werd de kus inge- zet en veroorzaakte onmiddellijk een hevi- gen strijd, waarbij de prijs met sprongen omhoog ging. Eindelijk werd't een opbieden tusschen den bekenden bankier Hutchinson en den hertog van St. Albans. Deze bleef ten slotte voor 6000 pond overwinnaar. „Moet ik den kus alleen geven of ook terug ontvangen?" in- formeerde tie tooneelspeelster. „Neen, hij wordt gegeven en ontvangen", antwoordde de hertog, „ik moet u echter bekennen, dat ik hem niet voor eigen rekening gekocht heb". Daarop naderde haar, een cheque van 12000 pond in de hand, een klein jongetje, de achtjarige kleinzoon van den hertog van St. Albans. Maud Love omhelsde hem en ontving onder luid applaus der aanwezigen de kus met veel hartelijkheid terug. Distributie Chilisalpeter. (Officieel.) Aangezien de moeilijkheden welke tot dusver aan de distributie van Chi- li-salpeter nog in den weg stonden, zijn op- geheven, zal heden met de distributie wor den aangevangen. Aanhouding Nederlandsche onderdane. Een officieele mededeeling van het Mini- sterie van Buitenlandsche Zaken meldt om trent de aanhouding te Madrid van een Nederlandsche onderdane mejuffrouw Ber- tina Jacometti en het optreden van een Ne- derlandschen gezant aldaar in deze aange- legenheid, het volgende: De Staatsregeering had mejuffrouw Bert- tina Jacometti, die zij als anarchiste be- schouwde, einde Maart in hec'htenis laten nemen en besloten haar te doen uitzetten. Hare Majesteits gezant verkreeg na een nauwgezet onderzoek de overtuiging, dat de op mejuffrouw J. rustende verdenking, on- gegrond was en beschermde haar zooveel mogelijk. Daar onder de tegenwoordige tijdsom- standigheden de uitzetting feitelijk onmoge- lijk was en een langdurige voorloopige hechtenis was te voorzien, deed de gezant stappen opdat aan mej. J. haar vrijheid zou worden gegeven, zij het dan ook, dat haar voorloopig een verblijfplaats binnen Spanje werd aangewezen. Dit gelukte en als stad werd Vigo aan mej. J. als zoodanige ver blijfplaats aangewezen, waar zij intusschen onder politietoezicht zou komen te staan. Later slaagde de gezant er in voor haar de vergunning te verkrijgen, dat zij na 6 maanden naar Madrid terug zou keeren. Dank zij de hulp van vrienden werd later mej. J. vergunning gegeven terstond naar Madrid terug te keeren. Den 31sten Maart j.l. vervoegde mej. J. zich bij ons gezantschap om haar dank te betuigen. Spoorwegongeval. Op de in de Koninklijke Paleizen liggen- de registers werd druk geteekend door auto- riteiten en diplomaten ter gelukwensching der Koninklijke Familie met den voor de Koningin gunstigen afloop van het spoor wegongeval tusschen Schalkwijk en Houten Wegens den onverwachten terugkeer naar 's Gravenhage, in verband met het spoorwegongeval, heeft de Prins heden moeten afzien van het maken van den acht- kasteelen-tocht per rijwiel in den omtrek van Vorden. C LIN G E. Huwelijks-aangift«n. 16 Mei. Franciscus Bene- dictus de Maayer, oud 27 j.,jm. en Maria Magdalena, van Poele, oud 22 j., jd. 26 Mei. Edmundus Jose- phus van der Heijden, oud 27 j., jm. en Eliza Leonia van Broeck, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Mei. Franciscus Benedictus de Maayer, oud 27 j., jm. en Maria Mag dalena van Poele, oud 22 j., jd. Geboorten. 21 Mei. Martha, d. van Petrus Aloisius de Kort en van Leonie Braem. 29 Mei. Robert, z. i Joannes Baptista Pieters en van Johanna Cat- hapina de Wilde. 30 Mei. Prudent Luaovicus. z. van Petrus Staes er. van Clementina Maria de Maeyer. Overlijden. 17 Mei. Veneranda Fidelia de Block (van de Clinge B.), oud 29 j., echtg. van Rene de Potter. 19 Mei. Petrus Maertens, oud 6 w. z. van Josephus Fredericus en van Philomena Puylaert. 21 Mei. Franciscus Joannes Daelinan, oud 7 m. z. van Camiel en van Maria Josephina de Rijck. 22 Mei. Martha van den Branden, oud 3 m. d. van Petrus Josephus en van Stephania Mingeroet. 30 Mei. Albertus Stephanus de Burger, oud 3 m. z. van Johannes en van Julia Maria Willaert. STOPPELDIJK. Huwelijks-Aangiften. 25 Mei. Gyrillus Hillaert, oud 26 j., jm. en Maria Schaut, oud 23 j., jd. «eboorten. 1 Mei. Johan Rene, z. van Petrus Christiaan van Damme en van Octavia Leonida Maria van Campen. 10 Mei. Joseph Petrus Marie, z. van Petrus Johannes Yermeulen en van Emelia Constantia Cornelia Adriana van Bastelaar. 18 Mei. Josephus, z. van Alphonsus Jansen en van Stephanie Maria Michielsen. 30 Mei. Franciscus Johannes, z. van Petrus Augustinus van den Hauten en van Sophia Coleta Vereecken. Overlijden. 21 Mei. Oranda Eduarda Duerinck, oud 1 j., d. van Desire en van Johanna Coleta van Yooren. 24 Mei. Johanna van der Meeren, oud 80 j., wed. van Johannes Francies Hamelinck. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Prudent Joseph Verschelden (van Tilburg), oud 31 j., jm. en Maria Celina Bosschern, oud 29 j., jd. Geboorten. 23 Mei. Margriet Leonia, d. van Jozef Rot- thier en van Coleta Janssens. 27 Mei. Richard en Martha, z. en d. van Camille Alousius en van Emma Talboom (van Wachtebeke B.). 29 Mei. Pleuntje, d. van Pieter van Kerkfort en van Margaretha de Blaay. Overlijden. 22 Mei. Franciscus de Maet (van Assenede), oud 40 j., echtg. van Maria Yermandel (van Assenede B.). 25 Mei. Hermina Maria Talboom. oud 14 j., d. van Aug. A. en van Emerentia de Craene. 28 Mei. Richard Alousius, oud 1 dag en Martha Alousius, oud 1 dag z. en d. van Camille en van Emma Talboom (van Wachtebeke B.). T00R BELANGHEBBENDEN. Zonnetijd. Laatste Kwartier Dinsdag 12 Juni voormiddags 6,58 uur. 9 Juni Zon op 3,41 onder 3,41 3,40 8.17 uur 8.18 i/ 8.19 Het is maar de manier waarop. De tramwegmaatschappij der Deensche hoofdstad, die tengevolge van het kolenge- eigenaardige methode uitgevonden, om de Zondagmenschjes, die de boschrijke omge ving van Kopenhagen liefhebben, beperking op te leggen. Den eenen Zondag namelijk mogen alleen de menschen trammen, die in huizen wonen mei even nummers en den an deren Zondag, die met oneven nummers Er moeten zich al hartroerende scenes heb ben afgespeeld tusschen die verloofden, waarvan „hij" een even en „zij" een oneven huisnumrrier had, uit welk feit de volstrekte onmogelijkheid ontstond, om des Zondags samen van de tram gebruik te maken. Voor den politierechter. Den 28en Mei verschenen te Londen voor den politierechter de kapitein en zeven man van een schip, dat in de Surrey-handels- haven lag. De beschuldiging was, dat ze niet op tijd van verlof om aan wal te gaan aan boord waren teruggekeerd. Het bleken Nederlanders. Ze hadden een pas gekregen om aan den wal te gaan, maar zich niet aan den voorgeschreven tijd ge- houden. Als een verontschuldiging werd van ambtelijke zijde aangevoerd, dat het- schip een Nederlandsch? al vier maan- Z. K. H. de Prins zal Maandag naar Leeuwarden vertrekken, in verband met padvinders-aangelegenheden. Bij het spoorwegongeval bij Houten is een wagen in den tot den Koninklijken trein behoorenden keukenwagen gedrongen, waardoor veel kostbaar porcelein en glas- werk verloren ging. Door den bliksem getroffen. Gisteren sloeg de bliksem in een kampee- rende troep soldaten aan den Harskamp, waarbij 6 soldaten niet ernstig werden ge troffen. Deensche commissie naar Engeland. Een commissie van de meest vooraan staanden uit de Deensche handels-, finan- tieele en economische kringen, vertoeft op het oogenblik in ons land, op de doorreis naar Engeland. Tusschen de commissie en de Stoomvaartmaatschappij Zeeland wor den onderhandelingen gevoerd voor over- brenging naar Engeland. Zeevisscherij. De Minister van Buitenlandsche Zaken ontving vanochtend aan zijn departement de reeders uit IJmuiden, die naar Berlijn waren geweest voor besprekingen, de vis- scherij betreffende. 10 n h 11 tt II De lantaarn voor wielrijders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. SCHEEPTAARTBEWEGING. Van 6 Juni tot en met 7 Juni werden lahg3 de Oostsluizen alhier 25 binnen- vaartuigen op- en 26 afgeschut, langs de Middensluizen 14 op- en 19 afgesehut en langa de Westsluizen 0 op- en 6 afgeschut. Fositie der Stoomschepen s.s. ELISABETH in tossing te Rotterdam, s.s. MAGDALENA in lossing te Rotterdam, s.s. CORNELIS in lossing te Rotterdam. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer stond vermeld, dat de heer G. A. van der Straaten alhier, voor het maken van een remstoel aan de kanaalzijde van het binnensluishoofd van de middeusluis alhier, had ingeschreven voor de som van f 1975. Dit bedrag is foutief en moet zijn f 1475, zoodat genoemde heer laagste inschrijver is. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders, JAN BRDGGEMAN MAATJE JACOBA LAGRA, den 9 Juni a.s. hun 40jarige Echtver- eeniging te berdenken. Dat ze nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Hoek, Mauritsfort, 1917. Hartelijk dank aan hen die mij op 4 dezer blijken van be langstelling gaven. Zaamslag. J. VAN SPLUNDER. De ondergeteekende betuigt zijnen hartftlijken dank aan alien, die hebben medegewerkt tot zijn ver- kieziug als lid van den Gemeenteraad, en voor de vele blijken van belangstelling daarbij ondervonden. Ter Neuzen, 7 Juni J. DE 1917. FEIJTER, Jacz. Uitgebreide collectie Boekhandel. Ter Neuzen. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 7