No. 6541. Zaterdag 9 Juni 1917. 57s Jaargang, 1 Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De Oorlog. De krijgsMrijven, Aanwijzing verkrijgbaarstelling LevensmiddeleD- B I HNE NL AHU~ tw sXjA:i3. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen aanbieding voor de ver- zekering van de eigendommen der gemeente tegen moiest, tot een bedrag van ongeveer 300.000,-. Aanbiedingen, onder overlegging der polisvoorwaarden, worden ingewacht voor Maandag 18 Juni a.s., ter gemeente- secretarie. Ter Neuzen, den 8 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 1116 Juni geldig zullen zijn voor Aardappelen bon no. 19 en 20 2e serie en bon no. 1 3e serie Bak- en Braadvet n 11 le Yarkensvleesch 11 le Bruine Boon en an 4 le Gort 3 le u Ter Neuzen, 9 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.E. Op bon no. 11 voor ¥apkem» vieesch mag0.300 K.G. worden afgegeven. Op bon no. 3 voor Gor*t mag slechts 0.200 K.G. worden afgegeven. De Koninklijke trein ontspoord. De Koningin, die gisteren per Staats- spoortrein te ruim 5 uur in de residentie zou terugkeeren van haar inspectietocht naar's Hertogenbosch, is met dien trein niet aangekomen. Er was bericht ontvangen, dat de bedoel- de trein, waarin zich H. M. bevond, te Hou- ten bij Utrecht is ontspoord. De Koningin is te 6 uur aangekomen. Noch H. M. noch eenig lid van haar gevolg, heeft letsel bekomen. Alleen eenige andere passagiers zijn licht gekwetst. Het ongeluk is voorgevallen tusschen Schalkwijk en Houten. De hofrijtuigen zijn daar achjergebleven en H. M. en haar ge volg maakten de verdere reis per gewone gereserveerde lste-klasse spoorwegcoupes. De gederailleerde trein was in voile vaart, toen* het ongeval gebeurde. H. M. en haar gevolg stapten dadelijk uit. H. M. liet belangstellend inlichtingen inwin- nen omtrent den toestand van de licht ge- kwetste passagiers. De koninklijke salonrijtuigen werden licht beschadigd. De Prins, die op het Loo vertoeft, liet, dadelijk nadat hij van het gebeurde onder- richt was, maatregelen treffen om nog gis- teravond naar Den Haag terug te keeren. Hij werd tegen middernacht aldaar nog ver- wacht. De Koningin-Moeder heeft dadelijk, nadat het ongeval met den trein, waarin de Ko ningin zich bevond, te harer kennis was ge- komen, op het Huis ten Bosch, waar de Koningin verblijf houdt, een bezoek aan Hare Majesteit gebracht. De Minister van Waterstaat, Dr. Lely, is gisteravond, kort nadat hij kennis had ge- kregen van het spoorwegongeval bij Hou ten, daarheen gegaan, vergezeld van het lid van den raad van toezicht, den heer Van der Vegt. Zij begaf zich zelf onder de menschen, die over het algemeen bewonderenswaar- dige kalmte aan den dag legden, en hielp de gewonden verbinden. De machine reed ruim een half uur daar- na met de voorsten bagagewagen en den restauratiewagen naar Utrecht door. Onder het publiek hierin bevond zich de Koningin met haar gevolg. In Utrecht werd H. M. opgewacht door de autoriteiten en militairen, met wie zij zich onderhield. H. M. zag er bijzonder welvarend en kalm uit. Na tien minuten reed een extra-trein naar Den Haag, waarin H. M. met haar gevolg plaats nam in een eerste-klasse coupe. De trein reed na .ruim 3 kwartier te evfin G ure Den Haag binnen en de Koningin reed in haar open victoria naar Het Huis ten Bosch. Dooden waren er gelukkig niet, en naar de ware oorzaak van het ongeluk heb ik te- vergeefs gevorscht. Een reiziger, die in den ontspoorden trein zat, meldt aan de N. R. Crt.: Aan den sneltrein van MaastrichtAm sterdam was in Den Bosch achter het Haagsch gedeelte de koninklijke wagen ge- haakt, waarin de Koningin had plaats ge- nomen. Te 3,30 precies vertrok deze trein naar Utrecht. Bij Schalkwijk zat ik te soezen na eenige lectuur, toen wij opeens hevig schrikten en ontstelden van de vreemde ma noeuvres, die de trein inaakte. In een kort oogenblik was het gebeurd: de coupe's schoven in elkaar, de ruiten sprongen stuk en de trein stond stil. In onze coupe zaten vier heeren en een dame; we waren als het ware in elkander gestrengeld en konden ons slechts met veel moeite en kalmte bevrijden. De middelste wagens waren ontspoord, de voorste restauratie- en D-wagens niet; van den koninkiijken wagen stonden de voorste vier wielen in het zand, de achterste vier op de rails. Een rail was totaal uiteengebro- ken en de weg dus geheel versperd. De an dere rail bleef ongeschonden. De Koningin gaf dadelijk order de ver- •bandkist naar buiten te brengen. ZEEGEVECHT BIJ DE BELGISCHE KUST. De Engelsche admiraiiteit meldt, dat Engelsche oorlogsschepen Dinsdagochtend vroeg de vlootbasis en de fabrieken van Ostende met een groot aantal salvo's met goed gevolg hebben beschoten. De kust- batterijea beantwoordden het vuur. De Engelsche schepen hebben geen schade beloopen. De vloo'tvoogd Tyrwhitt raporteert, dat de lichte kruisers en torpedojagers onder zijn bevel gisteroehtend vroeg zes Duitsche torpedojagers in't zicht kregen enopgrooten afstand in een loopend gevecht met hen slaags raakten. Door geschutvuur hebben zij den Duitschen torpedojager 20" in den grond geboord en een andereri jager zwaar beschadigd. Van de /,S 20" zijn overlevenden opgepikt. Wjj hadde* geen verliezen. g^Uit Berlijn wordt officieel gerneld Vij andelijke monitors hebben gisteroehtend Ostende beschoten. Een tameljjk groot aantal Belgische inwoners is gedood of gewond. Ook is aan huizen eenige schade aangericht. tori vergezelden, stieten met een groote overmacht op twee onzer wacht-torpedo- booten. Na een heftig gevecht is de //Sk20", die tot bet laatste oogenblik vuur gaf, tot zinken gebracht. Een deel der bemanning hebben wij kunnen redden. De vijandelijke vaartuigen werden herhaaldelijk getroffen en trokken zich voor het vuut der kust batterijen terug. EEN AANVAL OP DUITSCHE DUIKBOOTEN. De bemanning van een Woensdagmorgen te IJmuiden binnengekomen trawler is Dins- dag op de Noordzee getuige geweest van een aanval op twee, vermoedelijk Duitsche duikbooten, waarbij deze oogenschijnlijk ongetroffen op de vlucht sloegen. De berichtgever van het Alg. Hbl. te IJmuiden vernam van een der leden der be manning, dat de trawler Dinsdagmorgen ongeveer halftien dwars van het Amelander Gat aan het visschen was, toen twee duik booten, die geen vlag voerden, doch zeker wel van Duitsche nationaliteit zijn geweest, uit oostelijke richting kwamen en langzaam westwaarts stoomden. Even daarna ont- waarden de visschers in het westen een groote vliegmachine met de kenteekenen van de Britsche marine, n.l. een groenen cirkel, waarbinnen een witte en een roode cirkel. Ook kwamen zes torpedobootjagers, die weliswaar geen vlag voerden, maar be- slist wel tot de Britsche strijdkrachten be- hoorden, achter elkaar snel uit het westen aanstoomen. De voorste begon bij het be- merken van de duikbooten onmiddellijk he vig te vuren; deze werden'echter, voor zoo- ver geconstateerd kon worden, niet getrof fen. Door de ondiepte van het water 4 a 5 mijl uit den wal konden de onder- zeeers niet duiken en zij moesten dus hun heil zoeken in de vlucht. Zij werden achter- volgd door de torpedobootjagers, die mede- gingen tot om de Oost, terwijl de voorste steeds bleef schieten. Den afloop van den aanval hebben de visschers niet kunnen zien, omdat de trawler was blijven visschen BERLIJN, 7 Juni. (Wolff.) Het heden in Vlaanderen begonnen nieuwe offensief der Engelschen was reeds iang verwacht, daar al voor het midden van Mei de vuuractie in de boog bij Wijtschaete, waar ten Zuiden van het kanaal van Yperen de Duitsche stel- lingen de vijandelijke linies vooruitspringen, 1 was toegenomen. Na een korte tusschen- poos van 16-21 Mei begon op 22 Mei de stelselmatige aanhoudende vuurvoorberei- ding, die van 1 Juni af tot buitengewone he- vigheid aanzwol en verscheidene dagen de kracht van roffelvuur had. Felle verken- ningsaanvallen van den vijand bevestigden zijn aanvalsbedoeling. Reeds in den a v.'".J van f Juni werden verseheiden forsche voor- vvaartsche bewegingen, in den nacht door patroeljes -ondernomen, gekeerd. Hier en daar binnengedrongen Engelschen werden in een gevecht van man tegen man terug- geworpen. Tevergeefs gebruikten de Engel schen vlamwerpers, waar van er hun een werd ontnomen. Denzelfden avond is een verkenning, gewelddadig met zoo wat twee compagnieen uitgevoerd tegen onze stellin- gen bezuiden de beek Dauve, met verliezen afgeweerd. Vroeg in den ochtend van den 6 dezer trokken bezuiden Meessen twee Engelsche patroeljes erop los, die eveneens werden verjaagd. Gisteroehtend lag slechts af en toe zwaar vuur op het aangevallen front en op het achterland, waar de Engelsche grana- ten de Belgische plaatsen Warneton en vooral Meessen (Menin) havenden en 's middags steeg het vuur tot het zwaarste roffelvuur. Den heelen nacht, die aan den 7en vooraf ging, raasde onverpoosd de heftigste ge schutstrijd. Tal van vijandelijke patroeljes werden afgeweerd en gevangenen inge- leverd. Om vier uur 's ochtends lieten de Engel schen op verseheiden punten mijnen sprin- gen. Daarop volgde een vuurgolf van de allergrootste kracht. Vijf uur's ochtends gingen de Engelsche stormtroepen op het heele front van den Wijtschaete-boog tot den aanval over. De infanterieslag woedt heen en weer op het terrein, dat grooten- deeis vlak, deels moerassig en vol hagen en boschjes is. De werkzaamheid van artille rie en vliegers is geste en. Onze mannpn zijn met de'oude dapperheid aan den slag. LONDEN, 7 Juni. (Officieel.) Messines, Wytschaete en andere plaatsen zijn ver- overd over een front van 9 mijlen. Ruim 5000 gevangenen werden reeds gesteld. Vele kanonnen en oorlogsmaterieel werden buitgemaakt. WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 7 Juni. (Wolff.) Officieel avond- bericht: In de boog bij Wijtschaete is de vijand onze voorste stellingzone binnenge drongen. De heen.en weer golvende strijd is nog in vollen gang. LONDEN, 7 Juni. (Reuter.) Officieel: Wij hebben de Duitsche stellingen op den rug van Meessen-Wijtschaete op e'en front van meer dan negen mijl aangevallen. Wij ver- overden overal, wat we ons in de eerste plaats hadden voorgesteld en volgens de rapporten is de verdere vooruitgang langs het heele aanvalsfront bevredigend. Op de verzamelplaatsen zijn al groepen gevange nen. TER NEUZEN, 8 Juni 1917. Het weerberickt van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 773.0 Haparanda. Laagste barometerstand 764.4 De Bilt. Verwachting tot den avond van 9 Juni. Zwakke tot matige veranderljjke wind; meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk onweer of regen, vrij warm. Metselaars-Patroons. De St. Ct. no. 808 bevat de statuten van den Bond van Metselaars-Patroons in Zeeuwsch-Vlaanddren Oostelijk Deel, ge- vestigd te Ter Neuzen. Het doel van den Bond is het veredelen van het ambacht en het behartigen van de gemeenschappelijke belangen der leden in den ruimsten zin. Benzine. De toewijzingscommissie voor benzine maakt bekend, dat zij met aanvragen, niet voor 15 dezer bij haar ingekomen, om voor de eerste maal benzine, benzol of kunstter- pentijn toegewezen te krijgen, voorshands geen rekening kan houden. Ook indien be- langhebbenden thans nog over een voorraad beschikken, dienen zij hun eerste aanvragen voor bovengenoemden datum aan de toe wijzingscommissie voor benzine, Parkstraat 109, Den Haag, in te zenden, opdat te zijner tijd in hun behoeften kan worden voorzien. Aanvragen voor particuliere doeleinden worden in ieder geval ter zijde gelegd. De aanvragen moeten plaats hebben op forinulieren, welke bij de depots van Ace- tylena of De Automaat of anders bij de com- missie kosteloos verkrijgbaar zijn. Zij, die reeds eerder benzine door de com- missie hebben toegewezen verkregen, moe ten hun verdere aanvragen inzenden bij het depot van Acetylena of De Automaat, het- welk de hun toegewezen benzine, benzol of kunstterpentijn de vorige maal heeft gele- verd. Uitvoer van aardappelen. Volgens de „Tel." ligt het in het voorne- men, ook dit jaar weder den uitvoer van vroegere aardappelen toe te staan. Rantsoeneering van koffie. Naar het „Centrum" meldt, zal vermoe delijk binnenkort een rantsoeneering van koffie in werking treden. Bij het dreunen van het geschut... Men schrijft uit Sluis uit de M. Crt.: Het zou te eentonig worden, iederen keer berichten te geven van hier waargenomen vliegtuigen of kanongebulder. Genoeg zij het, te melden, dat er in de laatste twee, drie weken haast geen dag is voorbijgegaan zonder dat motorgeronk uit de hoogte de aandacht vroeg voor eenige oogenblikken. Des daags zijn het meestal Duitsofie ma chines, zwaar ronkend, laag vliegend, maar des nachts kondigt het aanhoudend gebul- aer van het Duitsche afweergeschut aan, dat Engelsche of Fransche aviateurs boven Belgie zijn. Als dit afweervuur niet al te laat begint, offeren velen hier gaarne een paar uren van hun nachtrust op, om, in het prachtig maan- belicht zomeravondweer het zeldzaam schouwspel gade te slaan van het losbran- dend geschut, van de ontploffende kartetsen en van de elkaar snel opvolgende licht- kogels. Telkens hoort men een uitroep van sohrik of een „he-e!" als een zware slag de ramen der huizen doet rammelen. Is de vlieger getroffen of buiten het bereik geko- men der kanonnen, dan verstomt het ge schut, het schouwspel is voorbij, en men zoekt zijn legerstede op, heel dikwijls zon der den slaap te kunnen vatten, want, daar begint het schieten weer! Er is weer een vijandelijke vlieger boven de Duitsche stel lingen! Was Maandagavond laat de actie groot, Dinsdagmorgen vroeg (pl.m. 5 uur) dreun- den de huizen en rinkelden de ramen door het geweldige schieten, waarschijnlijk een bombardement op de kust, vermoedelijk op Zeebrugge. Het duurde ongeveer een uur. En Dinsdagnamiddag omstreeks 5 uur zag men hier een .eskader van zestien Duit sche vliegmachines boven Vlaanderen koers zetten in de richting van de kust, vanwaar ze omstreeks 8 uur alle zestien terugkeer- den en verdwenen in Zuid-Oostelijke rich ting. Voorwaar een merkwaardig schouw spel!! Over de grens. De directeur der directe belastingen, in- voerrechten en accijnzen te Breda heeft be- paald, dat de zandweg loopende langs „De Sterre" tusschen grenspalen no. 303 en 304 en de steenweg loopende langs het kantoor Oudenburgsche Sluis bij grenspaal no. 304, zijn aangewezen als wegen waarlangs op werkdagen tusschen zonsop- en -ondergang hen, die hetzij hun in het buiten de electri- sche draadversperring liggende land in Bel gie, hetzij hun in Nederland liggend land wenschen te bebouwen. ZAAMSLAG. Dinsdag is alhier door den inspecteur der rijksveldwacht aan den heer J. van Splun- der, brigadier der rijksveldwacht alhier, in tegenwoordigheid van de manschappen uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en het ge- meentebestuur van Zaamslag, onder eene hartelijke toespraak uitgereikt de medaille voor 25jarigen trouwen dienst. Het ontbrak den jubilaris dien dag niet aan belangstel- ling. AXEL. In de Woensdag alhier gehouden verga- dering van stembevoegde ingelanden van den polder „Beoosten- en Bewestenblij" werd herbenoemd als gezworene de heer H. Verhelst te Axel. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 4, 3; f 2 en f 1 per H. A. KOEWACHT. Donderdagnamiddag is een Duitsch sol- daat in de nabijheid van de kom der ge meente in aanraking gekomen met den electrischen grensdraad. De ongelukkige was onmiddellijk dood. SAS VAN GENT. In de alhier onder leiding ran den burge meester, den heer Hoefnagels, gehouden eerste vergadering van de benoemde leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken, die door hem geinstalleerd werden, is be- noemd tot Voorzitter de heer V. Versehaf- fel, tot vice-voorzitter de heer P. A. Neeteson. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van Vrijdag 8 Jani de volgende vonnissen uit- gesproken G. C. d. P., oud 17 j., arleider te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroor- deeld tot 3 boete of 1 week tuchtschool. S. J. d. B., oud 29 j., werkman te Zuid- dorpe, is wegens poging tot uitvoer ver- oordeeld tot 4 maanden gevang. O. F. v. T., oud 20 j.,arbeider te West- dorpe, is wegens poging tot uitvoer en diefstal veroordeeld tot 8 maanden gevang. met aftrek der preventieve hecht. P. v. d. J., oud 26 j., werkman te West- dorpe, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevang. P. v. T., oud J24 j., landst. soldaat te Vlissingen, is wegens alsvoren veroordeeld tot 1 maand gevang. O. F. v. T., oud 20 j werkman te Westdorpe, is wegens alsvoren veroordeeld tot 4 maanden gevang. M. P- H., oud 24 j., huisvrouw van F. A, zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroordeeld tot 1 maand gevang., voorw. proeftyd 3 jaar. C. d. C., oud 23 j., huisvrouw van C. d. R., dienstbode te 8as van Gent, is wegens alvoren veroordeeld tot 10 boete of 19 dagen hecht. A. B., oud 26 j., grondwerker te Hulst, is wegens belediging van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. M. J. B., oud 44 j., huisvrouw van C. S., werkman te Retranchement, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. M. F. Th. V., oud 31 j., zonder beroep te Clinge, is wegens het niet voldaan aan het bevel van een ambtenaar veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. P. F. d. W., oud 14 j., veldwerker te Hulst, is wegens poging tot diefstal ver oordeeld tot 10 boete of 3 weken tucht school. Th. F., oud 42 j., molenaar te Stoppel- dijk, beklaagd van overtreding der distri— butiewet, vrijgesproken. F. v. K,, ond 41 j., koopman te Middel burg, is wegens heling (gepleegd te Ter Neuzen) veroordeeld tot 3 maanden gevang. B. M., oud 28 j., schipper, varende, is wegens diefstal (gepleegd te Sas van Gent) veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. P. W., oud 25 j., schipper, varende, is wegens alsvoren veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. A. J. M., oud 45 j., huisvrouw van J. d. T., te Hontenisse, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot 7 boete of 7 dagen hecht. A. W., oud 41 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens verduistering veroordeeld tot 3 maanden gevang. E. v. d. V., oud 29 j., veldarbeider te Sas van Gent, gedetineerd, is wegens po ging tot uitvoer veroordeeld tot 6 weken gevang. met aftrek preventief. J. v. d. V., oud 29 j., schippersknecht te Lekkerkerk, is wegens alsvoren veroor deeld tot 6 weken gevang. met idem. J. d. W., oud 29 j., werkman te Koe- wacht, is wegens vervoer veroordeeld tot 10 weken gevang. L. d. S., oud 50 j., werkman te Koe- wacht, is wegens alsvoren veroordeeld tot 3 weken gevang. handeld E. d. T., oud 53 j., landbouwer te Eede, werd beklaagd dat hij op 26 Msart j.l. te Eede op een schriftelijke verklaring inge- volge de Distributiewet, opzettelpk eene onjuiste opgave heeft gedaan door met op- zet op te geven dat hjj geen rogge meer had, terwijl hij in werkeiijkheid ongeveer 80 K.G. rogge had. Eisch /100 boete of 25 dagen hechtenis. C. L. P., oud 68 j., landbouwer te Eede, werd van dezelfde overtreding der Distri butiewet beklaagd, terwijl hij nog 30 K.G. rogge in voorraad had. Eisch /100 boete of 25 dagen hechtenis| H. d. C., oud 60 j., landbouwer te Eede, had opgegeven dat hij geen tarwe meer had, terwijl hij nog 40 K.G. tarwe onder zich had. Eisch 100 boete of 25 dagen hechtenis. P. M., oud 21 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent en L. E., oud 19 j., fabrieks arbeider te Westdorpe, werden ten laste- gelegd dat *ij op 13 Febr. j.l. te Sas van Gent 5 vaatjes zeep, toebehoorende aan den. Staat der Nederlanden, hebben weggenomen. Eisch ieder 3 maanden gevangenisstraf. C. H., oud 24 j., handelaar in landbouw- producten te Sas van Gent, werd beklaagd dat hjj op 1 Februari j.l. aldaar op een weg van ruim 9 Meter breedte, hoogst onvoorzichtig en roekeloos met een rijtuig L. Kersbulck heeft aangereden, waardoor deze aan een zijner beenen werd verwond en tengevolge daarvan eenige dagen zijn bezigheden als werkman niet heeft kunnen nitoefenen. Eisch 3 maanden voorwaardelijke hechte nis met een proeftijd van 3 jaar. A. W. W., oud 62 j., handelaar in vleesch- waren te Osb, werd ten laste gelegd dat hg in Maart. 19-17 te Eede door toezending van een prjjscourant gesmolten reuzel en rookspek boven den maximumprgs te koop heeft aangeboden. Eisch /10 boete of 20 dagen hechtenis. ,T. v. L., oud 54 j., spekslager te Ter Neuzen, was ter verantwoording.geroepen ter zake dat hg op 24 April aldaar 8 K.G. varkensvleesch heeft verkocht aan J. v. d. Guchte voor 1.80 de K.G... terwijl de maximumprgs was 0.60 de 1/3 K.G. Deze zaak is nitgesteld. I. V., oud 18 j., landbouwersknecht te Breskens, werd beklaagd dat hg op 31 Aug. 1916 te Groede, een lantaarn toebehoorende aan A. de Bath heeft weggenomen. Eisch 3 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Door 0. J. W., oud 38 j., schipjer te Dordrecht is hooger beroep aangeteekend tegen zijn veroordeeling der Reehtbank te Middelburg van 29 Mei p., waarbij hij ter zake van poging tot uitvoer bij bas van Gent is veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. SBBZESSCHE COlLtlT. Verkenningaetrgdkraobtcn, die do mom UlC gl CIR) Tnag w \j rden trv vx otlii lUc;I vlwrr JUcJcii tv ci CcLi dc uarul^ouvlc Vro-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5