De Oorlog. Hei middel voor haastige mensehen. Landbouwberichten. tioogwatergetij te Ter Neuzen GEMENGDE BERSCHTEN. benden den juisten weg heeft aangewezen. A1 begint men daarmee nu op hoogst be- scheiden schaal, het is zeker niet minder waar, dat mijn eene buurman aan een gerij van 7 a 8 honderd gulden de voorkeur geeft, terwijl mijn andere buurman een dito van 300 gulden voldoende acht. En beiden rijden marktwaarts, zoowel als ter kerke. Toexicht op den verbouw van gewassen. Door den Minister van Landbouw, Nijver- heid en Handel is den gemeentebesturen snedegedeeld, dat de cultuurcommissies, waarvan de samenstelling per circulaire, dato 16 Mei j.l., No. 12099, 6e Afdeeling B, werd bekendgemaakt, thans in alie pro- vincies zijn ge'installeerd. Deze eommissies zullen in elke provincie een of meer vaste controleurs aanstellen of hebben deze reeds aangesteld. De controleurs zullen in het bjjzonder tot taak hebben op de naleving der betreffende voorschriften toe te zien. De gemeentebesturen worden verzocht deze controleurs, die voorzien moeten zijn van een schriftelijke aanstelling van den voorzitter der Provinciale Cultuurcommissie, bij de uitoefening hunner taak zooveel mogelijk bebulpzaam te zijn en hun alle inlichtingen te geven, die hun daarbrj van dienst kunnen zijn. Hierbij is ook inbe- grepen het ter inzage verstrekken van de door de verbouwers ingediende aanvraag- formuiieren en de staten, die daaromtrent door de -gemeentebesturen zijn aangelegd. Ten einde verwarring tte voorkomen, zou de Minister het Op prijs stellen, indien door de gemeentebesturen, zoo deze overtredingen van artikel 7 der Distributiewet 1916 moch- ten constateeren, steeds de medewerking der cultuurcommissfe in de betrokken pro vincie werd ingeroepen, alvorens verdere atappen gedaan werden. De controleurs der cultuurcommissie zul len eene aanstelling als ambtenaar ingevolge artikel 19 der Distributiewet 1916ontvan- gen, zoodat zij bevoegd zullen zyn processen- verbaal op te maken. Daar zij plaatselijk veelal niet bekend zyn, worden de gemeentebesturen uitgenoodigd, den controleurs, zoo dezen dit verzoeken, op hun inspectietocht door de gemeente den gemeente-veldwachter of een aDderen ambte naar als geleider mede te geven. Ook de in vele gemeenten door de burge- meesters aangestelde commissie van advies zal, naar de Ministervertrouwt, in vele gevallen den controleurs van dienst kunnen zyn. Koolzaadteelt. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zal de koolzaadteelt dit jaar een groote schadepost zijn. In het voorjaar heeft men vele akkers moeten omrijden, omdat er tengevolge der natte koude te veel planten op gestorven waren. De overblijvende velden konden een ta- melijken oogst geven, doch nu zijn in de laatste dagen, den bloeitijd, een groot deel der bloemen verwelkt zonder vrucht te zet- ten, wat "door ervaren landbouwers wordt toegeschreven aan de plotselinge hevige warmte DE ALGEMEENE TOESTAND. Ten Zuidep van Yperen duurt de artille- rieslag, met daarbij behoorende overvallen, een aankondiging van nieuwe infanterieac- tie, onverminderd voort, schrijft de N. R. Crt. Aangezien de Duitschers daar ter plaatse nog niet zijn teruggetrokken, is het duide- lijk, dat zij zich hebben voorbereid althans den eersten stoot in hun oude stellingen te keer te gaan. Er zal hier hoogst vermoe- delijk een verwoede slag ontbranden, maar ■waarschijnlijk zullen er slechts weinige men- schen zijn, die verwachten, dat hij een be- slissing zal brengen. Aanvankelijke terrein- winst voor den aanvaller, dan nieuwe aan- vallen, die echter minder voordeel brengen, dan weer stilstand en als eenig eindresul- taat veel dooden en veel gesnoef van beide kanten. Beide partijen b'eschouwen zich als overwinnaar, maar alles blijft onbeslist. Zoo is het al zoo dikwijls gegaan, dat het moei- lijk is van den aanstaanden slag in Vlaan- •deren veel meer te verwachten. Aan het Aisnefront en in Champagne ont- wikkelen de Franschen nogal wat geschut- vuur, hetgeen volgens Duitsche beschou- wingen waarschijnlijk slechts dient om den vijand omtrent de ware bedoelingen in het onzekere te houden. Misschien zullen de Franschen verder naar het Oosten, in de streek van de Maas, een aanval ondernemen. De tiende slag aan de Isonzo heeft nog een staart gekregen, daar de Oostenrijkers de ingetreden rust hebben verstoord met een poging om de terreinwinst, die de Italianen in hun eerste aanvallen vermochten te be- halen, dezen weer afhandig te maken. Hun inspanning was, volgens de weder- zijdsche berichten, voornamelijk gericht tegen de nieuwe stellingen, die de Italianen in de streek bij de zee hadden weten te nemen, waar hun vooruitgang het grootst was geweest. Volgens de Oostenrijkers heb ben zij „een aanzienlijk deel" van de schan- sen, die de Italianen twee weken geleden hadden genomen, heroverd. De Italianen deden den volgenden ochtend tegenaanval- len, die geen succes hadden. Volgens het Italiaansche bericht waren deze tegenaan- vallen te beschouwen als een „zegevieren- de" actie, die evenwel slechts „bijna" den oorspronkelijken toestand herstelde. In deze gevechten is het aantal gevangenen, dat de Oostenrijkers hebben gemaakt, nu ongeveer even hoog als het aantal gevangenen, die in handen van de Italianen waren gekomen. Ook verder naar het Noorden op den Karst is fel gevochten, volgens de Oosten rijkers beproefden de Italianen daar een af- leidenden aanval, die mislukte, volgens de Italianen deden juist de Oostenrijkers daar een mislukten aanval. Volgens beide partij en is dus in alle geval. de toestand daar on- veranderd gebleven. Als nu eerstdaags in het Westen een nieuw offensief der geallieerden loskomt, zal men met belangstelling uitzien naar het geen de Russen doen, want dan zullen de feiten uitwijzen, wat er van hun plan, van het plan van hun regeering tenminste, om aan dat offensief mee te doen, kan komen. De nieuwe regeering heeft dat plan aange- kondigd om met de bondgenooten goede vrienden te blijven. Mocht er niets van kun nen komen, dan ware het nog beter geweest te zwijgen. Het is daarom te verwachten, dat er althans iets zal worden geprobeerd. De Engelschen laten in den laatsten tijd haast geen dag zonder een aanval uit de lucht of van de zee uit op het door de Duit schers bezette gedeelte van de Belgische kust. Dit staat misschien in verband met de ontworpen actie in Vlaanderen. In de Duitsche avondbladen van Maandag was een bericht van Havas overgenomen, waarin stond gemeld, dat de Duitsche sche- pen in Braziliaansche havens in beslag wa ren genomen. BESTRIJDING DER DUIKBOOTEN. Aan het Hamburger Fremdenblatt wordt geschreven, dat de Entente de chemie in dienst stelt tot afweer van duikbooten. Men geeft den schepen, die door het versperde gebied moeten gaan, chemische stoffen mede, welke, overboord geworpen, op het water rook- en wolkmassa's voortbrengen. De rook moet het schip beschermen en de beweging van het schip, zijn koersverande- ring, voor den vijand verbergend, zijn ont- koming vergemakkelijken. De wolken moe ten de aanvallen der duikbooten bemoeilij- ken en liefst onmogelijk maken, en het goede richten van torpedo's en van het ge- schut verhinderen. Maar volgens het blad werkt het middel niet veel uit, wegens de groote beweeglijkheid der duikbooten, wier snelheid grooter is dan die der meeste han- delsschepen. Dit stelt de duikboot in staat voor den rook uit te wijken en zich een vrij schiet- en operatieveld te verzekeren. Bo- vendien drijft de heerschende wind de rook- wolken in een bepaalde richting weg, een krachtige wind zorgt spoedig voor de ver- deeling van de kunstmatige nevels en een bewogen zee maakt het drijven van de rook boven het water tot onmogelijkheid. Gedood. Een 17jarige boerenknecht, A. C. te Budel, werd door den bliksem getroffen en gedood. Van twee landbouwers te Gemert werden zes koeien door het hemelvuur gedood. Twee kinderen verbrand. Woensdagavbnd omstreeks 9 uur is er te Lekkerkerk door onbekende oorzaak een hevige brand uitgebroken op de bovenver- dieping van hat huis, bewoond door den heer Bruins. De brand bleef door het krachtdadige» optreden der brandweer tot dit perceel beperkt, doch twee zoontjes van den heer B., 4 en 3 jaar oud, kwamen in de vlammen om. De buren hadden veel watarschade. Schietende inbrekers. Dimdagnacht te circa halfeen werden de twee zoons der weduwe De Haas, land bouwers te Woensel, wakker, doordat een vrij scherp licht hun kamer verlichtte. Toen de jongens zich oprichtten zagen zij een man door het opgeschoven raam klau- teren, terwyl 'n tweede, buiten by-lichtte. Op het oogenblik, dat de gebroeders De Haas hun bed wilden verlaten om de in brekers te verjagen, viel er een schot, ge- volgd door 'n tweede zonder echter de jongens te treffen. Daarop gingen de schurken aan den haal. De politie stelt een onderzoek in. Het is niet onmogelyk, dat het dezelfda individuen zijn, die Zaterdag n.m. hun slag sloegen. Een tweetal vreemde mannen klopte aan het cafe vDe Heihut" in Woen sel aan. Een kind van 8 jaar was alleen thuis (de ouders werkten op het land) en had de opdracht niemand binnen te laten. Toen brak met geweld een der kerels eene achterdeur open terwyl z'n kameraad aan de voordeur postvatte. Hy vroeg een glas bier, dat het kind hem gaf, en waarvoor hij 6 cent betaalde. Toen echter het kind deze centen opbergde in eene lade, sprong de inbreker op het meisje toe, wierp het op zy en maakte zich meester van het in de lade aanwezige geld, pl.m. 10. Daarop vertrokken zij zonder een spoor achter te laten, Het politiecorps te Woensel behoeft drin- gend uitbreiding. lets zeer zeldzaams ontdekten eenige personen te Krimpen a./d. Lek, die een grooten kikvorsch een musch zagen verslinden, die aan den waterkant in het gras verward was geraakt. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 5 Juni 1917, des voormiddags 9 uur. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. La*maiLre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. Oggel, F. Dekker, W. Dieleman, J. Smies, en M. Wolfert, benevens de Secretaris; later ook de lieeren P. Dekker en J. de Feijter. Een vacature. Be Voorzitter opent de vergadering en stelt voor, de vaststeulirig der notulen van de ver- igaderingen van 7 April en van 8 Mei 11. aan te houden, daar deze nog niet gedrukt zijn. Dienovereenkomstig wordt met aigemeene stemnien beslolen. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde: 1. Mcdedeeling ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 8 Mei 1916, be treffende het onderhandsch verpachten van gemeentegrond aan E. A. J. van den Berg, voorzien van het bevvijs der goedkeuring door gedeputeende staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesiluil van 8 Mei 1917, tot wijziging der begrooting voor 1916, voorzien van lie! bewijs der goedkeuring door gedepn- teerde stalen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 8 Mei 1917, tot wijziging der begrooting voor 1917, voorzien van het Dewijs der goedkeuring door gedepu- teerde staten. Aangenomen voor Tennisgeving. d. Eene missive van Gedeputeerde Stalen van Zeeland, waarbij wordt toegezonden een uiltreksel uil het koninklijk besluit van 10 Mei 1917, no. 112, lioudende goedkeuring der door den Raad bij besluit van 13 Maart 11. bepaalde heffing van den lioofdelijken om- slag (verhooging van het maximum). Aangenomen voor kennisgeving. e. Een sclirijven van bet besluur van den Grooten Noordpojtier, waarin dit te kennen geeft, dat, voor liet verkrijgen van een bete- reU waterafvoer in den Grooten Noordpolder bij het besluur van Hezen polder het voor- nemen bestaat, eene gelieel nieuwe afvoer- leiding te leggen van af den Zuid-Westhoek van den Grooten Noordpolder naar de Axel- sche kreek, zooals op de hij dit sehrijveri in- gezonden siluatieteekening is aangeduid. De oonstructie van deze leiding is op de eveneens hierbij ingezonden delailteekening nader aangegeven. In normale omstandigheden zal het zomer- peil in den polder door dezen aanleg niet minder den 1,20 M. kunnen worden ver- laagd. De Ivosten van aanleg doortrekking van den polderwatergang daaronder niet begre- pen zijn geraamd pp 1575. Daar de belangen van gemeente en polders liierdoor beide in niet geringe mate zullen worden gebaat, werd bet bestuur van den Grooten NoordpolMer zich hierbij tot den gc- meenleraad met het verzoek in de kosten van den aanleg voor de helft te widen bijidragen.- Zoo met de betrokken poMerbestunen en parliculieren tot overeenslemming wordt ge komen, is het de hedoeling dit najaar aan te leggen. De Voorzitter deellt mede, dat dit sclirijven eerst gisteren is ingekomen en dus nog niet door Burgemeester en Wethouders kon wor den behandeld. Een nader onderzoek zal echter noodig zijn. Er Miijfct uit, dat de pol der nog een overeenkomst moet treffen met andere polders en parliculieren. Beteekent dit, dat er nog andere polders zijn, die er ook bdang bij hebben en dat men van deze eene bijdrage wil vragen? In dat geval zou zulks ook van invloed zijn op liet bed rag dat de gemeente als subsidie voor de uitvoering van hel werk zal verleenen. Hij stelt voor, het sehrijveri te. stellen in handen van Burge meester eri Wethouders om bericht en raad. Met aigemeene stem men wordt aldus be- sloten. f. Een adres van C. Dijkwel, onderwijzer te Axetl, die daarin te kennen geeft, dat zich voor zijn erf een aan de gemeente behooren de strook gronds bevindt, aan de voorzijide begrensd door het Minkerpad langs desk-aat, aan de achterzijde door de houfen afraste- ring voor zijn woning en aan de zijkanten eenerzijds door de woning en het erf van den beer P. Herrebout, anderzijds door een hou- ten schulling van den heer M. van den Ouden; dat hij zich tot den Raad wendt, met het verzoek, hem genoemde strook gronds te verkoopen, behalve de ontvangput voor de af\vaferingssloot ter plaalse, welke eigendom van de gemeente blijft; dat hij dieri grond wil koopen, pnder de navolgcnde voorwaarden: hij zal langs het bovengenoemd klinkerpad een afrastering van bout of vlechtwerk aanbrengen om liet ter- rein van de straat af te sclteiden, pp die wijze ,ais b.v. aan den z.g. brandput lerzijde van het h'uis van den veearts is. geschied of zoo als voor eenigen tijd gebeurd is met de strook gronds tusschen de liuizen hewoond door de lieeren D. Mieras en Hoebe: onverkort blijft het recht van Burgemee ster eri Wethouders e.a. autoriteiten om te alien tijde zoo dit geeischt wordt door reparatie aan den ontvangput of de riolee- ring of om andere redenen voor zoover noodig gebruik te maken van het afgesloten terrein. Evenzeer blijft het recht bestaan van de eigenaars of huurders van tumen, om als te voren, hetzij alleen, hetzij met anderen, toegang le hebben, over het teiTein, voior zooveel dit noodg is om hunne tuinen te be- reiken, waarvoor dan ook In de te maken af- sluiling een naar binnen draaiend hek van voldoende breed l e za-1 worden aangebracht; voiorts wil hij gaarne vernemen, welke andere voorwaarden eventueel de Raad zal stellen evenals de prijs, die dit college wil bedingen. Overeenkomstig liiet voorstel iv,an den Voor zitter wordt dit adres gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om bericht en raad. 2. Aaubieding van bet verslag van den toestand der gemeente over 1916. Boor Burgemeester eri Wethouders wordt, overeenkomstig artikel 182 der Gemeentewet aangeboden hel verslag van den toestand tier gemeente over 1916. 3. Verzoekschrifi van de vereeniging ,,De Ambachtsschool voor Ter Neuzcn en onisJrekcn" te Ter Neuzen om subsidie. Ingekomen is ©en adres van de vei-eeniging „De Ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken." De Voorzitter stelt voor, dit verzoek te be- bandelen bij het vaststellen pier begi-ooling. Met aigemeene stemmen wordt aldus be- dioten. 4. Verzoekschrift van den heer J. de Kraker om hem grond in koop af le slaan. Daar geene bezwaren tegen het ontlrekben aan den publieken dienst zijn ingebracht en de verzoeker genoegen heeft genomen met deri door dien gemeenteraad gevraagden prijs van 2 per centiare, stellen Burgemeester en Welhouders voor, aan den heer J. de Kraker overeenkomstig zijn verzoek te ver koopen eene strook grond, ter grootte van 81 centiaren. Met aigemeene stemmen wordt aldus be- sloten. Verzoekschrift van A. A. tie Pooler e.a. te Axel om afkaop van erfpachtsreeht. Naar aaiileiding van een in hunne handen gesteld adres van A. A. de Pooler e.a., om een door hen in cijns bezeten stukje gemeein- tegrond le mogen koopen, stellen Burgemee ster en Wethouders voor adressanten ge- legenheid le geven den cijns, bedragende 1,15 'sjaars, voor het 25voud af te koopen. Met aigemeene stemmen wordt aldus be- slioten. De heer P. Dekker koint ter vergadering. Wijziging besluit gas\K)rbruik. Burgemeester en Welhouders stellen voor, onder in trekking van alle vorige b epalingen regelenden den gasprijs, van af lieden tot 1 September a.s. den gasprijs te bepalen als volgt: drijfgas of induslriegas 13 cent per M3. kookgas 13 muntgas 13 Bovendien word I voor muntgas 1,per lamp en per maand berekend. De meerdene kosten van -installatle voor nieuwe inrichtingen voor muntgas moeten exlra worden belaald en verhoogd met het geen die meer kosten dan in Juli 1915. Dit voorstel toelichtende, geeft de Voo.rzjt- ter te kennen, dat dit voorslel gebaseerd is op eene circrilaire van den Minister van Landbouw, Handel ten Nij,Verheiid, betreffende beperkirig van koilen en gasverbruik voor verlichting. Er wordt bevorderd, dat voor koken gas kan worden gebruikt, doch voor verlichting client de besparing zoo groot mogelijk te zijn, de Minister gaf wel in over- weging om in Juni en Juli de verstrekking van gas voor verlichting gelieel, en in Augus tus eri September in sterke mate te beper- ken. Burgemeester en Wethouders meenen dit te kunnen verkrijgen door verhooging van deri prijs voor liclitgas van 11 op 30 cent. Het is een abnormaal hoog bedrag, doch er wordt op de wijze voldaaii aan het voor- schrift van den Minister en ook wordt er" door tegemoet gekomen aan het door het stijgen van den kolenprijs steeds gimoter wordende telcort der gasfabriek. Zij, die er van houden om des avonds te werken en to.t It of 12 um- gas te brariden, moeten dan nu ook maar des niorgens vroeg opstaan en bij daglicht werken. Er is bovendien niets aan te doen. Het thans gedane voorstel beoogt geen voordeel voor de gasfabriek, maar spreker wil dit nogmaals goed doen uitkomen het strekt alleen, om te voldoen aan de van hooger hand gegeven bevelen. Er dient op lichtgas te worden bespaard, omdat men zicli nu voor kookgas niet be hoeft te houden aan de bespiaring van 35 °/0 bij vroeger gebruik gerekend, al blijkt bet geraden ook zoo spaarzaam mogelijk daar- mede te zijn. Ook de bepaling dat voor muntgasgebrui- kers 1 per lamp en per maand zal worden berekend, heeft bezuiniging op lichtgas ten doel. Al de maalregelen zijn voorgesteld, om het groote" telcort van de gasfabriek zooveel mogelijk te beperken. Er is nog bespcoken, dat liet in sommige gevallen gewenscht kan zijn, afwijking toe te staan, wat belreft den prijs voor het licht gas, als er b.v. meiischen zijn die bij ern- stige zieken des nachts moeten waken en een gelieeten naclit licht branden, zou bet hezwareud zijn, dat aan dezen liet licht voor 30 cent per M3. wordt berekend. Er zou kunnen worden bepaald dat aan degenen die een verklaring overieggen van den genees- heer, dat ze in verband met een zieke in hup gezin des nachts licht moeten branden, ver- mindering kunnen krijgen. Hij stelt in verband hiarmede voor, aan de bepaling van den prijs van het lichtgas toe te voegen: „De Raad kan bij erastige ziektegevallen liiervan gedeeltedijke l-estilulie verleenen." De heer Kruijsse meent dat het niet noor dig is, dat er in. op te nemen. Als iemand zijn maandrekening pntvangt en hij krijgt pen abnormaal liooge rekenmg, w^egens het bran den van gas door bet waken bij een zieke, dan kan hij altijd vermindering vragen. De Voorzitter merkt op, dat dan toch in de verordening moet bepaald zijn, daL resti- lutie kan worden verieend, dit zou anders niet mogelijk zijn zonder wijziging der ver ordening. De heer Oggel wil ter toelichting van het voorstel betreffende het heffen van een gulden per lamp en per maand voor munt- gasmelers te kennen geven, dat dit de he doeling heeft, dat de lampen zooveel moge lijk buiten working zullen worden gesteld. De heer Kruijsse bevesligt dit. .\ls iemand dat bedrag besparen wil, kan hij aan de fabriek Vragen een of meer lampen weg te nemen. Op de buis komt dan teen verzegelde stop. De Voorzitter stelt nog In het licht, dat dit besluit slechts zal gelden tot September. Dan zal, naar gelang de omstandigheden zijn,, weer een nieuwe regeling moeten worden gemaakt. De heer Smies vraagt, pf er ook nog be- perking bestaat in het maken van nieuwe aansiuilingen. De Voorzitter antwoordt, datidiaarvoor geen bepaald verbod is gegeven. Het is ook ont- zaglijk moeilijk, om het maken van nieuwe aansluitingen geheel stop te zetten. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders, aarigevuld met de door den Voorzitter aangegeven bepaling betreffende restitutie voor lichtgas, bij ernstige ziektegevallen, wordt aangenomen met aigemeene stemmen. De heer Kruijsse meent, dat nu de winkels en cafe's ook weer vrijuit licht kunnen bran den wanneer ze dat wenschen. De Voorzitter is het daarmede nieteens. De heer Kruijsse stelt in het licht, dat de aanhef van hel besluit aangeeft, dat alle vorige bepalingen, regelende ,,dit onderwerp" worden ingefrokken. Dus dan ook die be treffende de beperking van het gasverbruik. De Voorzitter ontkent dit. De beperking van het lichtgebruik in winkels en cafe's is vastgesleld bij sb-afverordening en bier be- treft bet alleen een regeling van den gasprijs. De beer Kruijsse meent, dat het toch voor tweeerlei uillegging vatbaar is en dan beter was de woorden „dit pnderw -rp" te ver- vangen door „den gasprijs." Met aigemeene stemmen wordt bedoieti deze wijziging alsnog aan te brengen. 7. Beneemen leden verschillende stem- bureaux. De Voorzitter verzoekt den Raad over te gaan lot het benoemen van de leden vande verschillende sLembureaux. Hij noodigt de heeren F. Dekker en Dieleman uit, met liem het stembureaux te vormen. De nu volgende stemmingen hebben den volgenden uilslag: Tot leden van liet stembureaux voor de verkiezing van leden vo-or de Tweede Kamer worden benoemd de heeren J. de Feijter met 10 en P. Dekker met 9 stemmen. De overige leden tot plaatsvervangers. Ambtslialve Voorzitter is de Burgemeester. Tot leden van liet stembureau voor de ver kiezing van leden der Provinciale Staten worden benoemd de heeren F. van Driel en J. M. Oggel met 10 stemmen en tot vierdelid, om zooi noodig dienst te doen bij de opening der slembiljetten, de heer M. Wolfert, met 9 stemmen; de overige lteden tot plaatsver vangers. Op den heer J. Smies is 1 stem uit- gebracht. Ambtslialve Voorzitter is de Burgemeester. Tot leden van liet stembureau voor tie verkiezing voor leden van den gemeenteraad worden benoemd tie lieeren A. E. C. Kruijsse met 10 en W. Dieleman met 9 stemmen (1 stem is uitgebracht op den heer P. Dekker) en tot vierde lid, om zoo noodig tegenwoordig te zijn bij de opening der biljetten de heer J. Smies met 9 stemmen (1 stem is uitge bracht op den heer J. de Feijter) en de overige leden tot plaatsvervangers. Ambtslialve Voorzitter is de Burgemeester. 8. Omvraag. De heer Dieleman merkt op, dat er in den weg over den Graaf Jansdijk, bij het via duct, welk deel nog steeds in onderhoud is bij de spoorwiegmaatscbappij, nog at groo.le galen gevallen zijn en liet gewenscht was, daarin te voorzien. De heer Oggel voegt hieraan toe, dat er over den geheelien weg nogal groote putten zijn en dat van gemeeritewege hiemaarook wel eeris gekeken belnoorde te worden. De Voorzitter zegt toe, dat hij deri ge- meenteopzichter hiervan kennis zal geven en dezen laten nagaan, wat er moet gedaan Wiorderi. 9. Vaststellen primitief kohier van den Ifoofdelijkcn Omslag. Ter behandeling van het primitief kohier van den Hoofdelijken Omslag schorst tie Voorzitter de openbare vergadering, dieover- gaat in eene zilting met gesloten tieuren. Nadat de viergadiering weder ppenbaar is geworden, wordt het kohier, zooals dit in de vergadering met gesloten deuren is bespro- keri, met aigemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter sluit de vergadering. ,/Ik heb geen tyd om ziek tezyn", zeg- gen dikwijls de werkzame menschen. Dat neemt niet weg dat zy het even gced en zelfs somwijlen meer dan anderen zijn, juist wegens hun overmaat van bedryvig- •heid. De haastige, zeer werkzame men- scheD, voor wie de minuten zoo kostbaar zijn, doen verkeerd door te gelooven dat men zich een ziekte even gemakkelijk van den hals schuift als een onwelkomen be- zoeker. De ziekte is een indringer die zich nestelt en opdringt, langzaam-aan, onder scbijnbaar zeer onbeteekende vormen. In den aanvang bemerkt gij zijn nade- ring niet. Hoofdpynen die u op sommige oogenblikken overvallen, vertraging van den eetlnst, onmstige nachten, gevoel van aige meene afgematheid, dat alles zegt u niets. Gij stelt die ongemakken op rekening van den overmaat van arbeid en, daar gij werkzaam zijt, wilt gij u er tegen in zet ten. Daarin slaagt gij voor eenigen tyd maar bedrieg u niet, de ziekte verwijdert zich slechts voor een oogenblik om u daar- na beter te kunnen omvatten. Reeds kan men waarnemen dat uw weerstandsvermo- gen hetzelfde niet is. De ongemakken die gij ondervindt, brengen wel degelijk aan het licht dat onder den invloed van geeste- lijke ,of lichamelyke overspanning, zorgen enz., de kracht va* uw bloed verminderd is, dat uwe zenuwen niet meer dezelfde veerkracht hebben. Er mag dus niet ge- aarzeld worden nu hebt gij de Pink Pil- len noodig, want het is voldoetde er eenige doosjes van te gebruiken, om aan uw bloed zyn bedorven rijkdom wear te geven en om uwe zenuwkrachten te herstellen. De Pink Pillen zyn, om meer dan een reden, kostbaar voor alien die veel werken en niet kunnen rusten zonder hunne be langen in gevaar te brengen. Onafhanke- lijk van hunne machti^e werkzaamheid tot wederopboswen van het bloed, tot Iversfer- ken der zenuwen en tot opwekken der lichaamsfuncties, hebben de Pink Pillen in der daad dit te waardeeren voordeel, geen bijzonderen levensregel noodig te maken en in niets de dagelijksche gewoonten te hinderen. De Pink" Pillen zijn verkrijgbaar a 1,75 per doos, en 9,per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Te Ter Neuzen en omstreken bij de Wed. A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraatte Sas van Gent en om streken bij den heer Ad. van Loy, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Zonnetijd. DAGEN. Yoorm. Nam. Zaterdag 9 Juni 4.3 4.26 Zondag 10 ,t 4.53 4.20 Maandag 11 5.46 6.16 Dinsdag 12 6.46 7.18 Woensdag 13 n 7.52 8.26 Donderdag 14 M 9.1 9.35 Vrijdag -15 u 10.8 10.41 lichtgas 30

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2