Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. ren, financieel en economisch afhankelijk is geworden van andere werelddeelen en zijn overwegende positie op de beide halfron- den gaandeweg meer verliest. Amerika en Japan worden elken dag machfiger. i SB NEUZEN, 4 Juni 1917. Hi w e e r b e r i c ht van het meteorolo- gisch ustituut te De Bildt van heden iuidt ata volyt Hoogsfe barometerstand boven 770.0 Zuid- Duitscbtand. Laagsre barometerstand onder 765.0Noovd- Dqitschland. Verwachting tot den avond van 5 Juni. Zwak' e tot matige veranderlijke wind, waarscbijnlijk licht tot half bewolkt, droog warm vveer. Dtaeonie en Tuberculosebestrijding. in de op 7 Juni te Ter Neuzen te houden Classieale Diaconale Conferentie van de Geref. gemeenten in die omgeving zal o.a. worden behandeld de vraag van de diaco- nie te Axel: „Kunnen Diaconen niet meer do en ver verlichting van het lijden der tu- bercu!"selijders, zoo ja, op welke wijze? Ter toelichting wordt opgemerkt, dat het aantai tuberculoselijders in de omgeving aanmerkelijk toeneemt en dit de aanleiding tot de vraag was. Geitententoonstelling te Driewegen. Er was jl. Zaterdagavond een groote drukte op de weide van den landbouwer A. de Bruijne te Driewegen ter gelegenheid van de aldaar door de vereeniging Geiten houders „Weest Welkom" gehouden "ten- toonstelling. Onder het lommer der zware boomen waren daar ruim 60 geiten bijeengebracht, wat een zeer bevredigerlden aanvoer mocht heeien. Er waren vele puike exemplaren aan r/oerd, en uit hetgeen we omtrent de melkopbrengst hoorden, bleek ter dege, wat het bezit van zoo'n geit voor velen betee- kent. Er waren aangevoerd 37 melkgeiten en 25 jonge geiten, benevens 1 bok, zijnde het eigendom der provinciale vereeniging te Serooskerke. Het bieek al spoedig, dat de keurings- commissie een zware taak zou hebben. Daarvoor waren aanwezig het bestuur der vereeniging en twee vreemde keurmees- ters, de heeren D. van Overioop van Axel en A. de Caluwe van Zuiddorpe, benevens de secretaris der provinciale vereeniging voor geitenfokkers in Zeeland, de heer J. A. Lyppens te Zuiddorpe, welke laatste de vereeniging voor het organiseeren der tentoonstelling en op het terrein vele geiten houders welwillend van advies diende. Na rangschikking werden de uitgeloofde premien toegekend als volgt: Voor de beste melkgeit: le prijs f 1,50 (de geit van dezen eigenaar werd berekerid 5 liters melk per dag te geven)2e prijs 1,25 aan J. Meertens; 3e prijs f 1,aan J. de Bokx en 4e prijs 0,75 aan M. Ko- meijnsen. Voor de best gebouwde geiten: le prijs aan M. de Feijter, 2e prijs aan J. de Bokx, 3e prijs aan M. de Feijter en 4e prijs aan A. Verpoorte. Voor de beste (z.g. „ouderwetsche") Zeeuwsche geiten (hieromtrent werd ons opgemerkt, dat er eigenlijk geen zuiver Zeeuwsche geiten meer zijn, foij gemis aan bokken van dat ras): le prijs aan L. de Blaaij, 2e prijs I. Verhelst, 3e prijs A. Scheele en 4e prijs L. de Kraker. Voor de beste lammeren: le prijs A. Scheele, 2e prijs P. Dieleman, 3e prijs J. Ris- seeuw en 4e prijs 1. Verhelst. De prijs voor het grootst aangevoerde aantai werd toegekend aan J. Risseeuw, die 4 groote melkgeiten, 5 jonge geiten en 2 bokken, dus samen 11 dieren, had aange- bracht. Vooral voor het toekennen der prijzen voor de beste lammeren was de beoordee- ling moeilijk, daar de meeste dieren voor beoordeeling nog te jong waren en de mees te geitenhouders voor het kweeken dier diertjes de melk te veel sparen, waardoor de gebreken, als die er zijn, niet lang uitblij- ven. Na afloop der keuring werden in het cafe van den heer Dieleman door den voorzitter der vereeniging, den heer A. de Bruijne, de premien uitgereikt, waarbij hij tevens zijn dank uitte aan alien die aan het welslagen der tentoonstelling hadden medegewerkt, in het bijzonder aan den heer Lyppens, voor de door dezen verleende hulp, terwijl hij de hoop uitte, dat de vereeniging nog meerdere malen in de gelegenheid zal zijn, tentoon- stellingen als deze te houden, die zeker nut- tig zijn voor de geitenhouders, omdat men door vergelijking tot verbetering kan komen. Zendingsdag. De Walchersche Zendingsdag van de Geref. gemeente wordt gehouden op 25 Juli op een weide onder Koudekerke nabij .Vlissingen. Het woord zal worden gevoerd door Ds. S.Groeneveld te Ter Neuzen, Ds. D. Sikkel van Klundert en Ds. W. W. Meij- nen van Dordrecht. Verlof tot terugkeeren. Door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde is aan de volgende personen voorwaardelijk ver- gunning verleend in zijn gezagsgebied terug te keeren: A. de Bussche, IJzendijke, F. D. P. Pieters, Zuiddorpe en M. S. Calle te Westdorpe en Camiel van Vooren te Sas van Gent. Inlijving militielichting 1917. In het tijdvak van 14 Augustus 1917 zal worden ingelijfd de helft van de getallen der dienstplichtigen van de lichting 1917, toegewezen aan de regimenten huzaren. Voor den verderen duur van de tegen- woordige tijdsomstandigheden zal uitstel van eerste-oefening slechts in zeer beperkte mate worden verleend en alleen om zeer ge- wichtige studie- of andere redenen. Ten aanzien van dienstplichtigen, behoo- rende tot de regimenten huzaren, die in het genot zijn van uitstel of verlenging van uit stel van eerste-oefening tot 2 October 1917, wordt dit uitstel of deze verlenging geacht te zijn verleend tot 5 November 1917. Militielichting 1912. (Officieel.) Behoudens onvoorziene om- standigheden zullen de dienstplichtige kor- poraals en manschappen van de militielich ting 1912, die bestemd zijn om later naar de landweer over te gaan, (dus uitgezon- derd hen, die behooren tot de bereden korp- sen, de pantserfortartillerie of de torpedis- ten) op 15 dezer in het genot van onbe- paald (klcin) verlof werden gesteld. Besmettelijke ziekten. Van 2329 Mei zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad geko- men: Roodvonk: 2 gevallen te Krabbendijke, 4 te Oostburg en 1 te Vlissingen. Diphteritis: een geval te Breskens, Elle- woutsdijk en Groede. Opplakbladen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de burgemeesters de vol- gerde circulaire ger.cht: Zooais bekend is, moeten ingevolge art. 14 (2) van de distributieregeling van brood, bloern, meel en rogge de gemeentebesturen de met bons beplakte opplakbladen ter be- schikking van de Provinciale Brood-Com- ntissie houden. In de dezer dagen gehouden vergadering van het Centraal Broodkantoor, waar' ver- tegenwoordigers van de verschillende Pro vinciale Brood-Commissies aanwezig waren is thans besloten, dat de opplakbladen van de loopende en van de afgeloopen periode van vier weken (thans tijdvakken van 9 dagen) steeds ter beschikking van de Pro vinciale Brood-Commissie moet worden ge houden. De opplakbladen van vroegere weken zul len, tenzij de Provinciale Brood-Commissie in een bepaald geval bewaring gedurende een ruimer tijdvak verlangt, worden ver- kocht, waarvoor een overeenkomst is ge- troffen met de firma G. H. Btihrmann, pa- pierhandelaar te Amsterdam. Deze firma zal eerstdaags met u in over- leg treden betreffende de wijze, waarop de onder uw berusting zijnde opplakbladen naar de aan te wijzen papierfabriek zullen kunnen worden verzonden. Rantsoeneering aardappelen en rijst. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de burgemeesters de vol gende circulaire gericht: Ik heb de eer u te berichten, dat de aard- appelvoorraad van den oogst 1916 dermate geslonken is, dat het bestaande rantsoen van 3 K.G. per week niet meer kan worden verstrekt. Dit rantsoen wordt dus voor de week van 4 juni11 Juni bepaald op 1 K.G. per week per persoon. Om te voorzien in het tekort aan voeding, hetwelk hierdoor ontstaat, zal aan de gemeentebesturen, die van oordeel zijn, dat voor hun gemeente daaraan be- hoefte bestaat, rijst beschikbaar worden ge steld en wel tot ten hoogste een vierde van het ontbrekende gewicht van aardappelen, berekend naar een week-rantsoen van 3 K.G. per persoon. Derhalve kan voor de ontbrekende 2 K.G. aardappelen ten hoog ste /2 K.G. rijst worden verstrekt. Als door den verbruiker voor deze rijst te betalen prijs wordt 10 cent per y2 K.G. in overweging gegeven. Het bestaande rijstrantsoen van 0.7 K.G. per vier weken wordt naast het bovenstaan- de gehandhaafd en evenzoo de daarvoor te betalen prijs van 0.14 per y2 K.G.. De hoeveelheden rijst, welke als supplement voor het aardappelrantsoen moeten dienen, moeten afzonderlijk aan het R. D. K. worden opgegeven. Ik verzoek u telegrafisch aan het R. D. K. op te geven de voorraden aardappelen, die op Maandag 4 Juni in uw gemeente voorra- dig zijn. HOEK. Heden herdacht de heer L. A. J. Deijer den dag dat hij voor 25 jaren tot Arte werd bevorderd, en hij 20 jaar alhier ais zoodanig werkzaam was. KOEWACHT. In de laatste dagen trachten verschillende Belgische jongelinger hun vaderland te ont- vluchten. Aan enkelen mag dit gelukken, omdat er een midde! gevonderr is om straf- feloos de grens te passeeren. Zondagnamiddag spraken wij een landbou- werszoon uit Moerbeke, die barrevoets en met natte kleederen stond te vertellen, hoe hij met een kameraad de Duitschers had trachten te verschalken. Zijn kameraad was echter aangehouden. De ellende, die in de grensplaatsen heerscht, is verschrik- kelijk. Het brood is bijna niet te eten, vleesch en spek kan alleen door rijken gekocht worden. De requisites blijven aanhouden. Bij hen waren 2 ossen en bijna al de aardappelen in beslag genomen, zij hebben slechts 3 kilogram per hoofd mogen houden. Van iedere kip moeten wekelijks 3 eieren geleverd worden. Kan dit aantai niet verstrekt worden, dan moet eene boete van 60 mark betaald worden. HONTENISSE. Voor de vacante betrekkiag van hoofd der epenbare lagere school in de Molen- straat heeft zich slechts een sollicitant aangemeld. C L IN G E. Men zou zoo meenen, dat de bodem der Scheldeschorren tot op zeker niet geringe diepte uit kleigrond bestaat. Dit is echter geenszins het geval, want hier wordt tegenwoordig op de schorren derrie of turf gestoken, zooais men thans ook in de polders doet KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Veroordeeld zijn ter zake van: Overtreding der Veiligheidswet. Overtreding Leerplichtwet. Overtreding Jachtwet. Overtreding Locaalspoorwegreglement. Straatschenderij. Grensovertreding. Jachtwet. Verordening voor veiligheid op de wegen enz. Spoorwegovertreding. Loopen over bezaaiden grond. Zeeuwsch Stroomreglement. Grensovertreding. Dronkenschap. Fietsen zonder licht. Teruggave bevolen zonder toepassing van straf aan de ouders in de zake van: RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. In de zitting van Vrijdag werd behan deld de zaak van F. v. K. te Middelburg, thans gedetineerd, beklaagd van het op- koopen van te Ter Neuzen door soldaten ontvreemde dekens. Drie als getuigen gehoorde soldaten, die wegens den diefstal in voorarrest zitten, namen een zeer brutale houding aan en weigerden eerst den eed af te leggen, of- schoon zij verklaarden dat ze geen gods- dienst hebben. Toen zjj met gijzeling wer den bedreigd, legden zij den eed af. De eisch luidde tegen bekl. drie maan- den met aftrek van het voorarrest. De verdediger, Mr. Groot, bepleitte cle- menter straf. Tegen B. M. en P. W., beiden zonder bekende woonplaats, die te Sas van Gent vaatjes zeep wegnamen, werd 15 of 15 dagen gevorderd. Tegen A. M. uit Hontenisse, die een ander uitschold voor ^smerige bait", luidde de eisch 7 of 7 dagen. De volgende bekl. A. W. uit Ter Neuzen stond terecht wegens diefstal van een rijwielhij teekende een huurbewijs en zou door afbetaling eigenaar worden, maar bij verruilde bet rijwiel. Wegens ver- duistering luidde de eisch 4 maanden voor waardelijk gevangenisstraf met een jaar proeftiid. Verduistering van telegrammen. Voor de Haagsche Rechtbank werd be handeld de zaak van den 19jarigen ambte- naar T. J. A. B. van de telegrafie te's Gra- venhage, 'vervolgd wegens het verduisteren van telegrammen. v Bekl. moest op aanzoeken van een zeke- ren Wisdom telegrammen bestemd voor de centrale mogendheden, voor de Algimex en voor Petersburg, bestemd voor het tele- graafkantoor, waar hij werkte, wegnemen. Hij nam de controlerollen der telegrammen weg en bezorgde ze bij een zekeren v. Dom- melen. Hij kreeg ze dan later weder terug en legde ze weer bij de andere telegrammen. Een enkele maal heeft hij ze vernietigd, toen hij ze niet meer op hun plaats kon brengen. Hij kreeg f 100 per maand. De getuige v. Dommelen, artist te's Gra- venhage, van wien bekl. zegt, dat hij van alles wist, deed voor f 100 koeriersdiensten. Hij bracht de stukken van Den Haag naar Amsterdam, maar wist er overigens niets van. De officier van justitie vorderde opleg- ging van een jaar gevangenisstraf. Tarwe en rogge als veevoeder. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gelet op zijn beschikking van 15 Maart 1917, inhoudende een verbod van ge- bruik en verwerken van tarwe en rogge als of tot veevoeder heeft bepaald, dat met in- gang van heden zal worden gelezen na /be houdens zijn bijzondere toestemming", ffof die van den Minister van Oorlog." Chili-salpeter. (Officieel.) Hoe wel de Nederlaudsche land bouw groote behoefte heeft aan Chili-salpeter en deze in Nederland is aangekomen of binnen enkele dagen nog zal aankomen, is het niet mogelijk, deze te distribueeren. Zoodra de moeilijkheden, die thans de distribute nog in den weg staan,. zullen zjjn opgeheven, zal de regeering met den meesten spoed tot verdeeling overgaan. Tusschen hamer en aambeeld. Het Hbl. sehrijft naar aanleiding hiervan Van den aard der moeilijkheden wordt in het officieele bericht niet gerept. Hoe- wel ook wij die niet in bijzonderheden kunnen mededeelen, is het toch wel inte- ressant daarvan althans iets te vertellen. Er blijkt duidelijk uit in welke moeilijke positie ons land zich nog steeds bevindt, wanneer het, zooais nu weder, geplaatst is tusschen de belangen der oorlogvoerende mogendheden. Het is bekend, dat onze suikerproductie ongeveer twoe maal grooter is dan de natio- nale behoefte en dus de overproductie wordt uitgevoerd. Van den laatsterl oogst is echter nog niets het land uitgegaan be- halve de enkele kleine hoeveelheden ver- werkt in suikerhoudende producten. Voor- zichtigheid gebood de Regeering om tot dusver den geheelen voorraad in ons land te houden. Wanneer echter het zaad voor den vol- genden oogst in den grond zit, houdt het nationale belang om den voorraad verder in ons land te houden op. Deuitvoerkan een aanvang nemen Uitvoer, ja, maar waarheen De goede, oude tijd, waarin dit werd bepaald door den kooper die den hoogsten prijs betaalt, is sedert lang voorbij. De prijs is betrek- kelijk bijzaak geworden. Duitschland zegt van mij ontvangt ge het bietenzaad en de kalk, dus wij verlangen zooveel. En Enge- land stelt daartegenoverzonder onzen wil krijgt gij geen kunstmeststoflen, ja, kunnen uw schepen niet vayen en dus eischen wij uw overproductie. Onnoodig te zeggen, dat het onmogelijk is aan beider eischen toe te geven. Er moet een overeenkomst getroffen worden. Ten dien einde zijn eenige dagen geleden de heeren Jhr. Mr. A. M. Snouck Hurgronje van het Dep. van Buitenlandsche Zaken en H. W. van Marie als gedelegeerd suiker-deskundige van het Landbouw-Exportbureau naar Enge- land geweest om daar besprekingen te voe- ren, de eerste vooral ook over de scbeeps- aangelegenheden. Naar wij vernemen heb ben deze heeren wel eenige resultaten ver- kregen, maar de zoo gewenschtp overeen- stemming is toch niet tot stand gekomen. De mogelijkheid is nochtans niet uitgesloten, dat, wanneer de oorlogvoerende mogenheden de noodzakelijke concessies zullen weten te doen, welke door de omstandigheden ge- boden worden zooais ook van Neder- landsche zijde wordt gedaan deze over- eenstemming niet zal uitblijven. Dan kan de overtollige suiker worden uitgevoerd en de zoo noodige chili-salpeter worden ge- distribueerd. De veenbrand in Drenthe. De veenbrand onder de gemeente Emmen is thans zoo goed als gebluscht. De burgemeester heeft het verbod, in de venen met locomobiles tewerken,ingetrokken. De motorspuit en de stoombrandspuit der Haagsche bi^ndweer, welke hulp hebben ver leend bij het blusschen van den veenbrand zijn Vrijdagavond in Den Haag teruggekeerd. Door den bliksem, getroffen. Een jongeling van Boornbergum (Fr.) werd door den bliksem van de fiets ge stagen. .Hij bleef bewusteloos liggen. Na geruimen tijd kwam hij weer bij, gekwetst aan kin en voorhoofd. De fiets was geheel verborgen, de lantaren aan harden gestagen. Gasverstikking. Vrijdag zijn twee gehuwde arbeiders in de dominiale mjjn te Kerkrade ten gevolge van gasverstikking overleden. Moord. De 25jarige gehuwde vrouw De Pauw- Jasperse, wonende aan het Rietveld te Delft, is Zaterdagmorgen door een 17jarigen jongeman, genaamd De Bruin, vermoord De vrouw, wier man in dienst is, en die bij de moeder van den moordenaar inwoonde had gedurende een half jaar een liefdes- betrekking met den jongen onderhouden en die vanmorgen verbroken. Burgers lever- den den moordenaar, die beschonken was, aan de politie over. Ingestort. Zaterdagmorgen is te Doesburg 9en huis in de Yeerpoortstraat ingestort. De stads- arbeider Laanappel, die door slooping verdere ongelukken wilde voorkomen, is daarbij met den schoorsteen naar beneden gevallen en kreeg een dubbeie beenbreuk. De zoon, die zijn vader te hulp kwam, werd door een nieuwe instorting getroffen en heeft even- eens een been gebroken. Zijn Edelachtbare! Ik mocht dan zoo zeggen aldus T. L. in Onder de Streep" van het Hand.bl. dat daar in Drente maar heel rare burgemeesters zijn. Niet alleen onder de veenarbeiders, maar ook onder de „autori- teiten". Z'n Edelachtbare was burgemeester van een gemeente, waarin vele en groote stuk ken veen in brand stonden. Z'n Edelacht bare had evenwel gelegenheid noch lust om te gaan zien, wat er nu eigenlijk was van dien brand, en bleef kalm in het leutige dorp. Toen kwam de Koningin, om te zien, wat de brand al voor ellende had teweeg- gebracht en wat gedaan zou kunnen wor den ter hulpe. Wel, wel zei Z'n Edelachtbare komt de Koninginin 'tveen! hij stop- te z'n pijp, wrong zijn rechtervoet weer in de lakensche pantoffel, die door't lange zit ten, eraf gegleden was en hij ging voort wel, wel! zoo, zoo! en zou de Koningin nog bij ons op 't dorp komen? Verder reikte Z.E.A.'s belangstelling niet. Echter ging de belangstelling van de Koningin belangrijk verder, en toen Zij dan in 't veen was, en al de ellende zag, en ver- nam, dat veel van de ellende, welke Zij ge- zien had, was gebeurd binnen het ambts- gebied van Z.E.A.b. draaide Zij de rol- len om. Zij ontbood niet Z.E.A. b. .bij zich, maar om de zaak te bespoedigen en de dingen af te doen, gaf Zij Haar chauffeur last, naar het dorp te rijden, waar het gemeentebestuur resideerde, en stil te houden voor Z.E.A. b.'s deur. H. M. had de wijze voorzorg gehad om den gouverneur der provincie mede te ne men. Wat niet onnoodig bleek, want Z. E. A. b. verdraaide 't om zijn huis uit te komen, en H. M. kon toch m'oeielijk Zelve Z. E. A. uit zijn huis gaan halen, Zij stuhrde er haar provincialen commis- missaris op af, en na lang praten liet Z. E. A. b. zich dan eindelijk overhalen, en ging naar buiten, langzaam en goedmoe- dig schuifelend de vijftien passen van de huisdeur naar het tuinhek, en de vier pas- sen van het tuinhek naar de auto van H. M., en toen was er een gesprek, dat ons de bescheidenheid verbiedt gehoord te hebben. 't Duurde maar kort, twee, drie minu- ten misschien. Toen schoot de Koninklijke auto weer voort, naar de brandende venen. Z. E. A. b., z'n linkerhand steunend tegen een boompje aan den weg, pulkte met z'n rechterwijsvinger zijn halsstarrige rechter lakensche pantoffel weer aan den voet, ging sloffend d evier passen tnaar het tuinhek en de vijftien passen van het tuinhek naar de huisdeur. Overigens had z'n Z. E. A. b. maar een zeer klein gaatje in z'n rechtersok, achterin, aan den hiel en dat komt bij de beste families voor In- en JJitval. In den Duitschen Ersatz-winkel. Klant//Is dat lever worst Daar zit geen snipper lever in Andere Klant//Bedaar, meosch, Inhonde- brood zit toch ook geen hond (Alg. Hbl.) Staking en te I'arijs. Naar aanleiding van een persbericht, dat bij de jongste stakingen te Parijs 18 Neder- landsche onderdanen zouden zijn gearre- steerd, vernemen wij van zeer bevoegde zijde, dat dit bericht volslagen onjuist is. Machines voor groentendrogerijen. Wij vernemen, dat de N. O. T. voor- loopig geen consent zal geven voor den invoer van machines voor groentendrogerijen. Motorschip „8peculant''. Het Openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad concludeerde tot verwerping van het casatieberoep van C. S., die door het Haagsch Gerechtshof veroordeeld was tot 3 jaar ge vangenisstraf, wegens brandstichting op het motorschip //Speculant" geladen met lijnolie. TER NEUZEN. G R A A U W. HENGSTDIJK. Zitting van 1 Juni 1917. J. L. G., graanmalerijbestuurder te Zaamslag, tot 6 boeten elk van,/ 4, subs. 4 dagen hecht. voor iedere boete. J. T. d. S., broodbakker te Sas van Gent, tot 4 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iedere boete. P. W., arbeider te Westdorpe, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. 1'. J. P., landbouvversknecht te Westdorpe, tot eene boete van 0,50, subs. -1 dag -hecht. L. v. B., bakker te Sas van Gent, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. J. P., landbouwer te Westdorpe, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. Ad. K. en C. R., bhiden zonder beroep, wonende le te Zuiddorpe, en 2e te Wachtebeke, de sub. 1 ge- noemde tot eene boete van 50 en de sub. 2 ge- noemde tot eene boete van 25, subs. 20 dagen hecht. voor iedere boete, E. d. R., arbeider te Sa's van Gent, tot eene boete van 15, subs. 10 dagen: trecht. G. A. L. K.j zonder beroep te Zuiddorpe, tot eene boete van 5, subs. 1 week tuchtschool. A. B. E. en W. J. E., werklieden, te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 2, subs. 1 week tucht school voor ieder. J. 't H., timmerman en A. d. K„ herbergier beiden te Iloek, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder. A. R., werkman te Sluiskil, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. L. V., landbouwer te Philippine, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. d. R., zonder beroep te Wachtebeke, 2 maal gepleegd, tot 2 boeten, elk van f 30, subs. 2 weken tuchtschool voor iedere boete. J. S., bootwerker te Ter Neuzen, tot eene boete van 15, subs. 15 dagen hecht. P. S.. vlaswerker te Ter Neuzen, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. C. C., vlashandelaar te Philippine, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. L. J. V., kleermakersknecht te Ter Neuzen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. J. T. V., visseher te Philippine, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. d. B., werkman en G. B., arbeider, beiden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. A. J. S., onderwijzer; C. v. d. B., timmerman M. G. J., werkman; J. J. v.- R., landbouwer; C. J. v. Rtimmerman alien te Axel, ieder tot eene boete van f 0,50,, cubs. 1 dag hecht. voor ieder. L. J.; F. V., werklieden, F. V. koopman, alien te Westdorpe, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. F. V., koopman te Westdorpe, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. L. W. d R. te Zaamslag en J. P. te Hoek. Huwelijks-aangiften. 31 Mei. Paulus de Bruin, oud 23 j., jm. en Johanna Jacomina Heijgelaar, oud 22 j., jd. 1 Juni. Pieter Keukelaar, oud 28 j., jm. en Cornelia Krina Eekman, oud 28 j., jd. Iluwelijks-voltrekkingen. 31 Mei. Alphonsus Maria Velten, oud 25 j., jm. en Alina Coleta Anna Maria Lauwers, oud 22 j., jd. Cornelis Iverkhof, oud 28 j., jm. en Cornelia Adriana Bakker, oud 24 j., jd. Geboorten. 28 Mei. Elizabeth Anthonina, d. van Gijsbregt Pieter Veerman en van Nefiltje Janneke de Ruijter. 29 Mei. Abraham z. van Cornelis Mels Leunis en van Johanna Adriana Vroegop. Julie Augusta, d. van Maria Augusta de Block. 31 Mei. Johannes, 2. van Johannes ten Hoeve en van Cornelia Maria de Feijter. 1 Juni. Adolph Cornelis, z. van Jacobus Francois Faas en van Frincina Geertruida Ilagemans. Overlijden. 27 Mei. Francois Michiel Harte, oud 6 j., z. van Hendrik Antonie en van Geertruida Cat- harina Herrebout. Huwelijks-aangiften. 25 Mei. Josephus Andreas Bruggeman, oud 26 j., jm. en Johanna Eeeraart, oud 23 j., jd. Petrus Augustinus Ivens, oud 30 j., jm.en Maria Augusta Smet, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Petrus Jacobus Bracke, oud 30 j., jm. en Clementina Smet, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Elza Elina, d. van C. M. v. d. Vijver en van C. M. R. van Dorsselaer. 9 Mei. Anna, d. van A. d'Haan en van L. Durinck. 12 Mei. George Gustaaf, z. van C. Borm en van L. R. de Moor. 13 Mei. Irene Yalentina, d. van J. Elias en van A. Boussens. 15 Mei. Alphonsus, z. vanW. Strijdonk en van J. Waelpoel. 25 Mei. Arthur Jacobus, z. P. F. Gordijn en van C. van Huffel. 31 Mei. Augustinus, z. van A. Mattheijssen (overl.) en M. de Caluwe. Overlijden. 30 Mei. Augustinus Mattheijssen, oud 35 j., echtg. van Mathilde de Caluwe. Huwelijks-aangiften. 4 Mei. Francies Arends, oud 27 j., jm, en Rosalia Maria Everaardt, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingeii. 8 Mei. Petrus Jacobus Yerbist, oud 29 j., weduwn. en Maria Petronella Warrens, oud 24 j., jd. 18 Mei. Petrus Johannes Franciscus Maas, oud 21 j., jm. en Martha Strijdoncb, oud 21 j., jd. Francies Arends, oud 27 j., jm. en Rosalia Maria Everaardt, oud 24 j., jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2