De Oorlog1. Landbouwberichten. roepen voor de opstelling van een Iersche Grondwet. In zijn antwoord heeft Redmond de voor- gestelde wet afgewezen, maar hij verklaar- de zieh bereid tot een conferentie van alle Iersc'be gezindten. De Raad van Ulster wenscht „tot een overeenstemming te komen, die den vrede en de veiligheid van 't Britsche rijk en te- vens het succes zal verzekeren van de zaak waarvoor het rijk strijdt." In de couloirs van het Lagerhuis is men algemeen van oordeel, dat alle partijen de voorgestelde conferentie zullen aanvaarden en dat een staatsman uit de dominions ze zal presideeren. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Russiche coalitieministerie is blij kens een telegram van het Petrograder Te- legraaiagentschap definitief gevormd. Uit deze officieele mededeeling blijkt zegt het Hbl. dat Kerenski, evenals Goetskof, behalve de portefeuille van oorlog, ook die van marine heeft aanvaard, zoodat dus de zorg voor leger en vloot in handen van dezen 36jarigen bekwamen dn invloedrijken volksleider is gesteld. De heer Terestsjenko is leider geworden van het thans zoo belangrijke departement van buitenlandsche zaken. De toekomst zal moeten leeren, of de nu door de toetreding van volksvertegenwoordigers der verschil- lende, socialistische partijen versterkte re geering in staat zal zijn de zoo verwarde toesianden in het Russische rijk te beheer- schen en orde te scheppen in den chaos der meeningen, wenschen en begeerten. Ook deze nieuwe regeering, waarin nu de socialisten een zoo belangrijke positie inne- men, houdt vast aan het verbond met de geallieerden en zoolang zij zich zal kunnen handhaven, zal zeker geen sprake zijn van een afonderlijken vrede, die immers, naar de Russische democratische leiders zeer goed inzien, slechts het gevolg zou hebben, dat de vijand, de handen naar hetWesten vrij krijgend, te minder geneigd zou zijn to een bevredigende regeling met de Wester- sche geallieerden. Duidelijk blijkt dit uit de mededeelingen, die de correspondent van- de Daily Chron. doet over het ontwerp van de Verklaring der nieuwe coalitieregeering. Maar hieruit blijkt tooh ook, dat deze regeering beslist vredelievenld is en pogingen zal doen om zoo spoedig mogelijk een algemeenen vrede tot stand te brengen zonder annexaties of oorlogsschatting in overleg met hare bondgenooten. Zij, die in de centrale landen nog mochten hebben gehoopt, dat een officieele verkla ring omtrent de volmaakte onzelfzuchtig- heid der Centralen ten aanzien van Rusland, de Russische leiders gezind zou maken tot zelfstandige vredesonderhandelingen, zijn dus bedrogen uitgekonien. A1 blijft het na tuurlijk nog aan de toekomst voorbehouden om te leeren, hoe de houding der Russen zal worden, indien zij voor hun streven naar een algemeenen vrede op geen medewerking der geallieerden zouden mogen rekenen. In zooverre heeft de verklaring zoowel van de Oostenrijksch-Hongaarsche regee ring, als die van den Duitschen rijkskanse- lier, omtrent de oorlogsbedoelingen ten aanzien van Rusland beteekenis. Het officieus Fremdenblatt heeft naar aanleiding van de verklaringen van den Rijkskanselier van Dinsdag nog eens in een uitvoerige rede betoogd, dat tusschen Wee- nen en Berlijn, gelijk de heer Von Bethmann Hollweg dan ook nadrukkelijk verklaarde, geen de minste meeningsverschillen ten aan zien van de jegens Rusland te volgen poli- tiek bestaat. De verklaring van den Rijkskanselier om trent deze politiek was in volkomen over eenstemming met de in het Fremdenblatt van 26 April ontvouwde beginselen en on- waarschijnlijk is het niet, dat het niet het minst de invloed van de Oostenrijksch-Hon gaarsche regeering, in het bijzonder die van graaf Czernin, is geweest, die de Duitsche rijksregeering er toe heeft gebracht openlijk de verklaring af te leggen van het afzien van veroveringsplannen en de bereidwillig- heid tot een verhouding van vredelievende mabuurschap met Rusland. Terwijl aldus van verschillende zijden en op verschillende wijze getracht wordt de komst van den vrede voor te bereiden, woedt aan de fronten de strijd met felheid voort. Met kracht wordt thans gevochten in het Westen, in het Zuid-Oosten en aan het Italiaansdhe front. Hier is op het oogen- blik de strijd van het meester belang aan het Westelijkfront heeft de actie voorloopig nog weer slechts plaatselijke beteekenis. - De Itaiianen hebben blijkbaar den langen tijd van rust, dien ze zich hebben gegund en die hun was gegund, ten nutte gemaakt. Zij hebben zich terdege voorbereid op het nieuwe offensief, en hebben d'en aanval met zoo groote kracht ingezet, dat ze op plaat selijke successen kunnen bogen, ondanks het feit, dat hun tegenstander, die aan het Rus sische front vrijwel met rust wordt gelaten, daardoor natuurlijk in staat was belangrijke versterkingen in personeel en materieel naar het Italiaansche front over te brengen. De aanval is ditmaal ingezet over een zeer breed front, van Tolmein tot de zee onge- veer. Vooral ging de strijd nu Om de zich ten Zuiden van Plava uitstrekkende hoogte- ketenen, waarvan de voornaamste toppen de Kuk (Monte Cucco), de Monte Santo en de Monte San Gabriele. Met afwisselend geluk is om deze toppen gestreden, maar ten slotte is althans de Kuk de Oostenrijkers erkennen dit in hun legerbericht in handen der Itaiia nen overgegaan. Eveneens hebben de Ita iianen eenig succes behaald op de hoogten ten Oosten van Gorz. Maar Zuidelijker op den Karst konden zijn nog niet voortdrin- gen. Een ander succes der Itaiianen is, dat ze zich in het Noorden ten Oosten van de Isonzo hebben weten te nestelen. De strijd is echter pas begonnen bij slagen moet men in den tegenwoordigen oorlog niet meer met dagen, maar met weken, soms maanden rekenen, en van de strategische gevolgen dezer voorloopige successen is dus nog niets te voorspellen. De Itaiianen mel- den reeds meer dan 6000 gevangenen te hebben gemaakt. De Oostenrijkers op hun beurt spreken van 3000 gevangen genomen Itaiianen. Ten slotte zij nog even de aandacht ge- vestigd op het bericht, dat nu ook Hondu ras, de centraal-Amerikaansche republiek de betrekkingen met Duitschland heeft af- gebroken. Militair heeft natuurlijk deze hou ding van de kleine republieken, als Guate mala, Honduras, Cuba, Liberia, geen betee kenis, die beteekenis is echter van econo- mischen aard. In het om Duitschland ge- trokken net worden ook de kleine mazen zooveel mogelijk gedicht. ZAL DUITSCHLAND BELGIE BEHOUDEN? Generaai Von Bissing, de op 18 April te Brussel gestorven Duitsche gouverneur-ge- neraal van Belgie, heeft een geschrift nage- laten, waarin hij het vraagstuk van de po sitie van Belgie na den oorlog behandelt. Bacmeister, het lid van den Pruisischen Land-dag, maakt het schrift openbaar in zijn Alduitsch weekblad: Das groszere Deutsch- land. Het geschrift draagt geen datum maar er kan uit opgemaakt worden, dat het op zijn minst een jaar oud moet zijn; de Duitsche rijkskanselier had zich over de oorlogsdoeleinden nog niet uitgelaten. Ter wijl men thans men thans van een inlijving van Belgie bij Duitschland eigenlijk niemand meer als van een noodzakelijke of zelfs maar gewenschte voorwaarde voor vrede hoort spreken, heeft Von Bissing, blijkens zijn door Bacmeister gepubliceerd geschrift over die inlijving een opvatting gehad, die afwijkt van de thans algemeen gangbare Von Bissing zegt in den aanhef, dat hij spre ken wil van Duitschlands heiligen plicht oni Belgie voor den Duitschen invloed, de Duit sche machtssfeer te behouden, het voor Duitschlands veiligheid niet meer vrij te laten. Wij moeten, zegt hij vender, ons reeds thans duidelijk maken, dat een hersteld Belgie of het tot een neutraal land ver- klaard wordt of niet met -natuurkracht in het karnp van onze vijanden niet slechts zal binnendringen, maar er door dezen binnen- getrokken zal worden. Zelfs wanneer men aan verzoeningsillusies mocht vasthouden en door nog zulke goede verdragen waar borgen zou kunnen maken, zal Belgie vol- gens alle verwachting tot een opmarschge- bied en veorpoststelling van onze vijanden gemaakt en gebruikt worden. Wanneer men, meent Von Bissing, de be teekenis van Belgie als opmarschgebied voor de Duitsche legers en als het gebied beschouwt, dat verdere krijgsverrichtinge-n offensief en defensief begunstigt, dan kan er geen twijfel meer bestaan, dat een grens, die geheel ten onrechte Maaslinie genoemti wordt en door de vestingen Namen en Luik verdedigd moet worden, ontoereikend is. Die grens moet veeleer tot aan zee vooruit- geschoven worden, ook in het belang van ons gezag ter zee. Von Bissing zet vervolgens uiteen dat naast deze, voor een nieuwen oorlog in aan- merking komende, faktoren de bescherming van de Duitsche economische belangen in Belgie, zelfs gedurende den vrede, van on- schatbare beteekenis is: een weer zelfstan- dig geworden Belgie zal nooit onzijdig zijn, maar integendeel zich aan de bescherming van Frankrijk en Engeland onderwerpen. De Duitsche handel en industrie zal in een weer zelfstandig Belgie de veroverde plaats verliezen en misschien nooit weer terugwin- nen. Het ligt voor de hand, dat de Duit sche belangen in Antwerpen gevaar zullen loopen zoodra Duitschland Belgie weer prijs geeft. De Belgische industrie, zegt Von Bis sing, zal Duitschland natuurlijk nooit wil- len dooden; maar het moet die industrie door een -bijzondere wetgeving onder gelij- ke produktie-voorwaarden brengen als de Duitsche industrie. Von Bissing acht het voorts noodig, dat Duitschland de hand op Belgie legt voor het voortbestaan der Vlaamsohe beweging. Deze zou onherstel- baar zijn getroffen worden zoo Duitschland zijn machtspolitiek op Belgie niet zou uit- breiden. Ongetwijfeld moeten de Vlamin- gen beschermd worden, maar nooit mag men er de hand toe leenen hen volkomen zelfstandig te laten worden. De Vlamen met hun tegenover de Walen gestelde po sitie zullen als Germaansche volkstam een versterking van het Duitsche volk worden. Belgie, aldus Von Bissing, moet genomen en behouden worden, zooals het thans is en in het vervolg ook zijn moet. Slechts door een zooveel mogelijk eenvoudige oplossing van het Belgisc'ne vraagstuk zullen wij een werkelijke voorwaarde voor onze toekom- stige wereldpositie vervullen. Geven wij een deel van Belgie prijs, of maken wij een deel daarvan, zooals het gebied Vlaanderen als Vlaamsche staat zelfstandig, dan schep pen wij ons niet slechts groote moeilijk- reden, maar wij berooven ons van de aan- merkelijke voordeelen en hulpmiddelen, die het geheele gebied van Belgie alleen onder Duitsch bestuur opleveren kan. Reeds we- gens de noodige steunpunten van onze vloot en om Antwerpen niet van het Belgische handelsgebied af te sluiten is het daarbij behoorende achterland een vereischte. Wat den vorm betreft, waaronder Belgie aan Duitschland toegevoegd zou moeten worden, Von Bissing betoogt, dat de eene mogelijkheid is, dat Duitschland daarover gedurende de vredesonderhandelingen iede- re uitspraak vermijdt en het recht der ver- overing alleen laat gelden. „Het moet, ver- volgt Von Bissing, bijna als een gelukkige omstandigheid beschouwd worden, dat de noodzakelijkheid dwingt dynastische over- wegingen geheel buiten spel te laten. In Machiavelli moet men kunnen lezen, dat wie van plan is een land in bezit te nemen, genoodzaakt zal zijn den Koning, den re- geerder van het land, zoo noodig door den dood op zijde te zetten". Aldus generaai Von Bissing, de gewezen Duitsche gouverneur-generaal in Belgie. TEH NEUZEN, 21 Mei 1917. Het w e e r b e r i c ht van het meteorolo- gisch instituut te Da Bildt van h^den luidt als volgt Hoogste barometerstand 775.7 Stockholm Laagste barometerstand onder 755.0 Zuid- Duitschland. Verwachting tot den avond van 22 Mei Krachtige tot matige oostelijke tot zuid- oostelijke wind, meest licht tot half bewolkt droog weer behoudens kans op onweer in het Zuiden, iets warmer in het Noorden Vliegmachines. Zaterdagavond was hier tusschen 7 en 8 uur des avonds een krachtig motorgeronk waar te nemen. We konden noch bij den grond, noch in de tioogte de oorzaak van dat geluid waarnemen. Van personen die zich omstreeks dien tijd meer zuidelijk van onze stad bevonden,-vernemen wij, dat een geheel luchteskader was gezien. Een der toeschouwers kon 18 machines tellen, ande- ren, die bij onzen zegsman stonden en naar hij zegt „betere oogen" hadden, telden er 28 Ook hedenmorgen vernamen wij dat per sonen uit de omgeving een aantal vlieg machines, dat zoowat het midden houdt tusschen bovenvermelde cijfers, heeft waar- genomen. Het schijnt echter dat ze op grooten afstand waren en steeds boven Bel- gisch gebied bleven. Naar verluidt hebben de Duitschers nabf .de grens een vliegkamp ingericht en hou- den den laatsten tijd.vliegmachines geregelc een tocht langs de grens. Besmettelijke ziekten. Van 915 Mei zijn de navolgende besmet telijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen: Roodvonk: 1 geval te Kloetinge en We- meldinge. Typhus: 1 geval te Groede. Diphteritis: 1 geval te Groede, 1 te Hein- kenszand, 5 te Middelburg, 1 te Ter Neuzen 4 te Oosterland en 2 te Ouwerkerk. SLUISKIL. Vrijdag j.l. stond't paard van den vracht- rijder P. M. alhier gespannen voor de kar op den weg langs't kanaal. Het dochtertje van M. hield 't paard vast. In de kar zat een vierjarig knaapje uit de buurt. Plot- seling ging 't paard aan 't deinzen en ge- raakte in 't kanaal. Spoedig kwam er op 'tgeroep, hulp opdagen. 't Eerst werd het kind uit de kar gered toen, door de strengen door te snijden, het paard op den wal getrokken en eindelijk ook de kar. Voor den voerman liep dit ongeval zeer gelukkig af. De nood aan brandstoffen is hier zoo groot, dat de bewoners zich van een zeer vreemde kachel thans bedienen, n. 1. een blikken zeepvat met een opening dicht bij den bodem. En wat stookt men daarin Leemen of afval van vlas. Dit schijnt zeer goed te gaan. Alleen heeft men wat last van rook en stank. HOEK. Bij candidaatstelling is tot lid van den gemeenteraad alhier gekozen verklaard de heer W. C. de Feijter. Vrijdagavond viel in een onbewaakt oogenblik het 2jarig zoontje van L. M., al hier in een zinkput. Toen het bemerkt werd, had het kind reeds opgehouden te leven. IJlings ingeroepen geneeskundige hulp, mocht niet meer baten. ZAAMSLAG. Donderdagavond werd in de bovenzaal van den heer De Regt van wege „Patri- monium" eene Ppenbare vergadering gehou- den, waarin als spreker optrad de heer J. A. Knetsch, propagandist van den Christelijken Landarbeidersbond, met het onderwerp „Landarbeiders-organisatie". Na door den Voorzitter te zijn ingeleid, ving de spreker zijne rede aan met het geven van een historisch overzicht van het ont- staan der vak-organisatie, dat reeds begon met het ontstaan der gilden, die echter, om- dat ze te knellend waren, niet konden vol- doen en zich ook niet aanpasten aan het maatschappelijk leven. Evenmin kan voldoen de individueele leer, volgens het stelsel van Rousseau en Voltaire, en het Marxistische stelsel loopt op egoi'sme uit, want ook het Ned. Vakverbond staat op hetzelfde stand- punt en is dezelfde beginselen toegedaan als de S. D. A. P. Na die uiteenzetting begon spreker uiteen te zetten het ontstaan en te bepleiten het goed recht van den Christelijken Vak- en Landarbeidersbond. Hij toonde met voorbeelden aan, dat een Chr. Landarbeiders-organisatie in het voor- deel van patroon en arbeider beiden kan werken, o.m. door het stichten eener weer- standskas, tegen werkeloosheid. De land- arbeiders worden van regeeringswege stief- moederlijk bedeeld, dat wel gebleken is bij eie ongevallenverzekering, en als er van re- regeeringswege een werkeloozenverzeke- ring zal worden ingericht is het te voorzien, dat deze tak van bedrijf daarbij ook weer zal worden uitgeschakeld. In verband daarmede is het noodig, dat de arbeiders zich organiseeren, daar de een- ling niets vermag en men alleen door sa- menwerking wat bereiken kan. Organisa- tie geeft kracht. De loonen houden ook in deze streek geen verband met de voor een gezin noodige uitgaven; de producten zijn met 33 procent gestegen, sommige met 100 procent. Een gulden is daarnaar gerekend tegenwoordig maar 66 cent waard. Het ergerde spreker, dat hij op Hemelvaartsdag die gansche scharen kinderen in het veld zag. En dan het schoolverzuim, dat van dat werken van kinderen het gevolg is? Hij stelde de vraag, of dit was, om de loonen te drukken. Ook de vrije concurrentie brengt lage loonen, de arbeidskracht is toch geen koopwaar? De arbeidskracht mag niet be- schikbaar worden gesteld voor een onbe- hoorlijk loon en ook een geregelde arbeids- dag is noodig voor den arbeider. Door de ontwikkelingsgang van het maatschappelijk leven, wordt het voor den arbeider steeds meer noodig, zich te organiseeren, en ge- zamenlijk hunne belangen te behartigen. Door de reusachtige ontwikkeling van het bedrijf is aan de breede massa de gelegen- heid ontnomen zich op te werken tot zelf standig ondernemer. Regel is, dat, wie ar beider is, arbeider blijft. In de positie als arbeider behoort men dus een behoorlijk be staan te genieten. Zij moeten als Christen ook hun financieele plichten kunnen ver vullen. Dit zal men bereiken, wanneer door de organisatie een behoorlijk loon zal kunnen worden bedongen, dat niet, als koopwaar, .onderhevig is aan vraag en aanbod, en in verband daarmede stijgt of daalt. Spreker verklaart, niet van den klasse-strijd te pre- diken, maar wel recht en gerechtigheid en het aankweeken van naastenliefde. Een organisatie van landarbeiders is het middel om in deze invloed ten goede uit te oefenen. Ook de patroons hebben hunne vereenigin- gen, om te samen hunne belangen te be- spreken en te behartigep, de arbeiders moe ten dat voorbeeld volgen. Hij raadde de aanwezige landarbeiders aan, zich aan te sluiten bij de organisatie. Er zijn in ons land 300,000 landarbeiders en duizenden zijn reeds lid van de organisatie. Spreker spoorde aan, om in deze de moderne orga nisatie voor te zijn. Na de rede volgde eenige bespreking, door den voorzitter en secretaris, naar aanleiding van het behandelde onderwerp en na een korte toelichting van het onderwerp, werd, daar eenige aanwezigen verklaarden zich te willen aansluiten, tot het oprichten eener afdeeling overgegaan. Vrijdag werd alhier door de notarissen Van der Moer en Dregmans ten verzoeke van mej. de wed. en de erven van den heer J. de Putter Cz., en mede-eigenaren, bij mej. de wed. Platteeuw, in het openbaar ver- kocht: Koop 1. Eene hofstede, bestaande in woonhuis, schuur, verderen opstal, erf en weiland, in den Aandijkepolder, gemeente Zaamslag, groot 2 hectaren en 21 aren 50 centiaren of 4 gemeten 291 roeden. Boom prijs f 1900, en koop 2. Een dijk (gedeeltelijk ge- scheurd) tusschen de Aandijke en den Willem III polder, groot 1 hectare 72 aren 40 centiaren of 3 gemeten 260 roeden. Van deze twee perceelen werd kooper de heer H. de Putter te Zaamslag voor f 1240 per gemet. Koop 3.- Een perceel bouwland in den Aandijkepolder, groot 1 hectare 63 aren 30 centiaren of 3 gemeten 199 roeden, en Koop 4. Een perceel bouwland in den Willem III polder, groot 4 hectaren 49 aren 45 centiaren of 10 gemeten 26 roeden. Van de twee laatste perceelen werd koo per de heer Joh. Scheele te Boschkapelle voor f 1460 per gemet. SAS VAN GENT. Alhier wordt gehouden een seriewed- strijd, uitgeschreven door de voetbalclub „Oranje", waarvoor als prijzen beschikbaar zijn eene gouden medaille en 11 kleine me- dailles voor het winnende elftal, uitgeloofd door Jhr. De Muralt, lid der Tweede Kamer, benevens een zilveren en eene bronzen medaille als 2en en 3en prijs. Gisteren kampten in de eerste ronde de Sassohe club „Oranje" tegen „Sparta" van Ter Neuzen, waarbij „Oranje" won met 40. Voorts speelde „T .F ,C." van Ter Neuzen tegen „Wilhelmina" van Axel en won met 21. A.s. Zondag moeten de twee winnende clubs kampen om den eersten en tweeden prijs, de twee verliezende om den derden prijs. KOEWACHT. Maandagvoormiddag wilden twee Bel gische jongelieden naar Nederlandsch ge bied uitwijken. De eene slaagde er in, doch de andere kwam met den electrischen grens- draad in aanraking en werd gedood. ST. JANSTEEN. Door den heer H. P. J. Rottier is eervol ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente verzocht. MIDDELBURG. Vrijdagmorgen, toen de brugwachters de Bellinkbrug alhier wilden opendraaien, ha- perde er iets. Bij onderzoek bleek, dat een 15jarige dienstbode, die niet bij haar ouders thuis durfde komen, zich gisterenavond on der de brug verstopt had en daar den nacht had doorgebracht. Bij het opendraaien der brug geraakte zij bekneld, maar durfde niet te roepen. De politie nam het meisje mede, en bracht het onder het ouderlijk gezag terug. Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard (Belgisch Type). Op verzoek van het Hoofdbestuur van Dovengenoemde vereeniging is deze week een door de Zweedsehe Regeering benoemde commissie hier te lande geweest, om het Stamboek fokmateriaal te bezichtigen van het Nederlandsche trekpaard (Belgisch type). Bovendien had vermeld Hoofdbestuur de vergunning ontvangen van Z.Exc. den Mi nister van Landbouw om eenig fokmateriaal aan deze commissie te verkoopen, teneinde het hier te lande gefokte Belgische paard ook in Zweden bekend te maken, en op deze wijze een afzetgeLied te vormen, voor te- verwachten export in de toekomst. Het was bekend dat in Zweden de mee- ning bestond, dat in Nederland geen goede paarden van het Belgisch type waren te verkrijgen, zoodat de Zweedsehe aankoop- commissies wel elk jaar in Belgie paarden aankochteD, doch er niet aan dachten, om dit ook hier te-land te doen. Teneinde deze meening te wijzigen, werd daarom deze commissie hier te lande verzocht en werden onder leiding van den secretaris der vereeniging, den heer L. Meershoek, de Zuidelijke provincien bezocht. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Roermond, alwaar eene verzameling puike fokmerrien uit Limburg, benevens enkele goede hengsten uit die provincie, waren samengebracht. Reeds op deze plaats werd den secretaris verzekerd, dat dergelijke mooie correcte merrien zelfs niet in Belgie door deze commissie waren gezien. Vervolgens werd naar Steenbergen ge- reisd, waar een collectie uit Noord-Brabant was bijeengebracht en daarna naar Axel en Schoondijke en Goes om het fokmateriaal uit Zeeland te bezichtigen. Vooral in Axel en Schoondijke was het aantal bijeengebrachte premiepaarden zeer groot, zoodat de Zweedsehe commissie dan ook volkomen onder den indruk was van het schitterende correcte stamboekmateriaal, dat van het Belgisch type hier te lande aanwezig is. De commissie verklaarde dan ook aan den secretaris, dat het doel van het hoofdbestuur geheel was bereikt, n.I. te hebben bewezen dat ons stamboekmate riaal van het Belgisch type niet alleen kan concurreeren met dat in Belgie, doch dat de merrien zelfs veel beter zijn, dan de commissie in Belgie in al die jaren had gezien. Alleen werd door de Zweedsehe heeren betreurd dat onze trekpaardfokkers zoo verstandig zijn om het goede fokmate riaal niet te willen verkoopen. Alleen enkele fokkers hebben voor recla me wat jonge paarden verkocht en wel voor zeer goede prijzen. In totaal zijn gekocht 26 jonge merrien, 8 jonge hengsten, 2 oudere hengsten, waarvoor is betaald 101,750. Zoo spoedig vergunning is verkregen voor doorvoer in Duitschland, zullen deze paarden naar Zweden worden verzonden. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Veroordeeld zijn ter zake van: Te groote hoeveelheid zeep en kaarsen in voorraad hebben. Openbare dronkenschap. Rijwielovertreding. Fietsen zonder licht. Rijden met een voertuig zonder licht. Jachtwetovertreding. Binnenvisscherijovertreding. Spoorwegloopen. Zonder vergunning een binnendijk omspitten. Trekdier onbeheerd laten staan. Straatschenderij. Op den openbaren weg om en met geld spelen. Te Ter Neuzen op den openbaren weg zijn gevoeg doen. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf Zitting van 18 Mei 1917. C. E. W., grossierster te Axel, tot eene boete van 150, subs. 30 dagen hecht. G. S., leurder te Ter Neuzen, wegens 3 onder- scheidene malen bij le herhaling, tot boete van 3 X 15, subs. 3 X 15 dagen hecht. A. S., bootwerker; J. A. d. L., schipper en J. S., varensgeze!, alien te Ter Neuzen, elk tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. voor ieder. N. d. K., rentenier te Hoek, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. P. H., werkman M. v. D., landbouwersknecht A. C. v. D., schippersknechtL. H.. schippers- knechtJ. K., bootwerker; P. S., bootwerker J. K., bootwerker, alien te Ter NeuzenA. J. R., visscher te Philippine en J. d. J., arbeider te St. Jansteen, alien tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. P. C. II., fabrieksarbeider te Sas van Gent, tot eene boete van G, subs. 6 dagen hecht. C. M., landbouwersknecht te Ter NeuzenE. B., landbouwer te Koewacht; J. d. J. machinist te Ter Neuzen; F. J. V., schipper te Ter Neuzen; P. J. I)., landbouwer te ZaamslagM. A. F. M., arbeidster te Boschkapelle, alien tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. L,, werkman te Westdorpe, tot eene boete van 0,50,* subs. 1 week tuchtschool. E. B., landbouwer te Koewacht, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. T. d. C., knecht te Zuiddorpe, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., met verbeurdv. van de opbrengst ten behoeve van 's Rijksschatkist van de verkoch'te haas. T. L. C. C., en P. J. M. G, beiden landbouwer te Sas van Gent, elk tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder. J. F. M. d. C., landbouwer te Philippine, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht., met verbeurd- verklaring en vernietiging der aalfuiken. P. F. A. V., zonder beroep te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. M. d. C., landbouwer te Philippine, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. M., voerman te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. J. S., koopman te Ter Neuzen, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. H. K., werkman te Ter Neuzen, tot eene boete van 1, subs. 1 week tuchtschool. J. V., werkman en J. P., varensgezel, beiden te Ter Neuzen, elk tot eene boete van/3, subs. 1 week tuchtschool. J. A. E., bakker te Ter Neuzen, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. D., boerenknecht te Zaamslag en P. v. d. II., metselaar te Ter Neuzen, elk tot .eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder. in de zaak van W. W., rijwielhersteller te Hoek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2