De Ooriog. GEMENGDE BERICHTEN. vrij veel tijd, deze verandering van stelsel breugt aldus noodzab'lijker wyze een tijde- !yke stagnatie in de aflevering. Wei kan medegedeeld worden, dat er door deze vordering voldoende partyeu beschik- baar komen oin in de nprmale behoeften tot &an den nieuwen oogst ruimschoots te voorzierf". DE ALGEMEENE TOESTAND. A in bet Westelijk front blijft de strijd heeci en weer golven en de wederzijdsche letj J berichten tnaken slechts melding van efg ffagen aanva'len van den vyaud. In krachtige tegenaanvallen trachtten de Ouitsc'uers den vijancl de- kleina tertein- wi< d wede.r te ohtuemen, raaar volgens dieos Legerberiehten tevergeefs. Belang- ryke wijzigingen zijn dug aan het front niet yerkregen en de door de geallieerda troepen gemaakte vorderingen beperlfen zicb tot eukeie stukgeschoten dorpen. Dat was trouvens niet anders te verwachten, de ge- beurtenisgen in Rusland stellen \de Duit- scb<-rs in staat aterke reserves aan het be- drdigde Westelijk front bijeen te trekken en daar bovendien, gelijk blijkt uit het teie- gru n van onzen Berlijnschen correspondent, die een kykje aan dat front kon nernen, de Dintscbers achter bun front nieuwb stellin gen hebben aangelegd en nog steeds bezig zijn nieuwe stellingen aan te leggen, kan bet niet anders of de vooruitgang van het Brusch-Fransche offensief kan slechts uiterst laugzaatn gaan. De geweldige macht aan. a tillerie, door de geallieerden bijeenge- b ^oht, stelt in staat telkens weer de eerste Di i cache linien stub te schieten eu on- boudbaar te maken. Maar onmiddeilijk daa-achter stuit men dan op eeu nieuwe, jciet minder sterk uitgebouwde stel ling, waartegen opnieuw op dezelfde wijze moet worden geageerd. Men staat nu niet meer to or een liniestelling, die eens doorbroken, d gereedstaande reservetroepen gelegen'ueid geeft op te rukken en de vyandelijke leger- inacbt te splitsen, men staat voor een geheel uitgebreid net van stellingen, welke een doorbraak vrijwel onmogelijk maken. De beslissing zal dus alleen kunnen vallen, als de tegenpartij door de geleden verliezen is uitgeput, geen reserves meer kan aanvoeren, en door den voortdurenden strijd ont- zenuwd, moreel gebroken wordt. Ijju daar by beide party en nog volstrekt geen aan- wijzingen zijn, dat de geest der troepen be- gint te dalen, zal men, gelijk we gisteren opmerkten, nog maanden lang op deze wjjze den strijd kunnen voortzetten, eer een be slissing is gevallen, schrijft Te Parijs hebben Minister Lloyd George, lord Robert Cecil (de blokkade-Minister en adjunct-Minister van buitenlandsche zaben, die, nu Balfour in Amerika is, de leiding van het Foreign Office beeft), maarsehalk Haig, generaal Robertson en admiraal Jel- licoe met de Fransche staatslieden en gene- raals geeonfereerd. Yolgens een mededee- ling in de //Times" zou deze conference Tolkomen geslaagd zijn alsof iemand er ooit aan zau denken, dat omtrent zulk een conferentie een andersluidende mededeeliug zou worden gepubliceerd. In het bijzonder wordt meegedeeld, dat tusschen generaal Robertson, deD chef van den Britschen gene^jffen staf en generaal Petain, den nieuwen chef van den Fran- scben staf, besprekingen plaats hadden over den militairen toestand, om te komen tot een nog nauwere samenwerking der beide geallieerde legers. Welke de resultaten van deze "besprekingen en de genomen besluiten zijn, zullen moeten worden afgewacht. Ver- moedelijk ecbter zullen te Parijs ook nog wel andere zaken besproken zijn dan de zuiver miiitaire. Dat zou men althans mo- get opmakfen uit de deelneming van lord Robert Cecil aan de beraadslagingen. Maar wij komen dan weer op het zoo gevaailijke gebied dtr veronderstellingen,dat we liever verm ij den. Duilsche lii'aepensleirkie. Reuter's correspondent bij bet Fransche leger meent te weten, dat zicb Op het oogenblik twee derde van het Ijuitscne leger in Frankrijk beviudt. Van de 219 divisies, die het Duitscbe leger volgens ben telt, zijn 143 divisies op het Westelijk front; de overg; 76 werden verdeeld over Rusland, Roemenie en Macedonie. De geheele reserve, bestaande uit 44 divisies, werd naar Frankrijk gezonden. Dat wil dus zeggen, dat de vijand op een gegeven oogen blik de ontstane gapingen met 400.000 tot 500.000 soldaten kan aanvullen, maar bet beteekent ook dat heel wat menscbenmate- riaal, dat feitelijk pas in de toekomst dienst moest doen, reeds thans werd gebruikt. Men kan veilig aannemen, dat de Det achers gedurende de maand April in Frank rijk 200.000 man verloren hebben, 't zij dat ze sneuvelden of wel, dat ze gevaugeu genomen. werden of verwondingen opliepen. Telegram van den lAeizer aan den SCcoofip^ins. De Duitscbe Keizer beeft aan den kroon- prins,. ter gelegenbeid van zijn 35e verjaar- dag, volgend telegram gezonden #ln een ernstigen, beslissenden tijd valt dit jaar uw geboortedag. Dankbaar en vol vertrouweu ziet met mij het vaderland naar n eu de andere Duitscbe gevecbtsfronten, die ongeschokt alle aauvallen trotseerden en ook in de nieuwe gevechten onverzette- Ijjk gehandhaafd zulleD worden. God schen- ke bet vaderland in uw nieuw levensjaar de volkomen overwinning en een zegen- rijken vrede. Wilhelm." Een premie op hel hoofd van een luchftheSd. Naar Wolff meldt, is aan den Engelsphen kant een eskader vrijwillige viiegersgevormd nm den fortuinlijken Duitschen luchtheld baron Von Richtbofen, die reeds 53 vijanden ter aarde deed storten, ten val te brengen. Er is een premie in uitzicbt gest.eld voor den Engelschen vlieger, die dit kunststuk verricbt, bestaande uit bet Vietoriakruis, bevordering, 5000 pond sterling en een ge- schenk van de fabriek, die het vliegtuig van den overwinnaar geleverd heeft. Wolff beweert, dat er een filmfotograaf mede- vliegt met het eskader, die bet gevecht met Von Richthofen moet vereeuwigen. ©orloijsmosheid, De Vorwarts heeft een artikel ondei' den titel „Kringioop". De gloed van den wereldbrand, die ont- staan is door een geschil tusschen Oosten- ryk en Rusland, is aan het verminderen. ChiStenrijk en Rusland yerlangen beide harts- tocbtelijk naar vrede. Terwijl de Duitscbe rijkskanselier nog overweegt, welk antwoord by den Duitschen sociaal-democraten op hun vraag over den vrede zal-geven, heeft de Qostenrijksch-Hongaarsche regeering zicb reeds lang met hen homogeen verklaard. De Vorwarts betoogt dan, dat ook bet Russiscbe volk den vrede wil, maar dat'de West-Europeescbe landen nog niat tot on- derhaudeling bereid zijn. Evenmin als de Russen ter wille van veroveringen hunuer bondgenooten den stryd' wenschen voort te zetten, gelooft de Vor warts, dat Oostenrijk hongeren en bloeden wil voor een Duitsch oorlogsdoel volgens Alduitscb recept. Het -blad voegt eraan toe De verklaring van Oostenrijk, dat het geen gebied van de Russen wil inlijven, is ook voor Duitschiand bindend. De inlij- vingsplannen in het Oosten zijn daarmede afgedaan. Vlaandere.n en het ertsbekken van Lo'ngwy Briey is Oostenryk niet hat gtbeente van een enkelen Kroatischen land- stormman waard." De politieke zaak der Duitscbe arbeiders is derhaive volkomen duidelijk Zij moeteu een krachtigen druk op bun regeering uit- oefenen, opdat deze het ouwaardige ver- stoppertje spelen opgeeft en der wereld zegt, hoe de zaak staat. Hetzelfde moeten dan de arbeiders in Engeland en Frankrijk doen, om den vrede tot stand te brengen. Evenals het zegt de Vorwarts onze plicht en onze trots is, ons volk voor eeu nederlaag te beboeden, is het ook het doel van onze eerzucbt het spoedig aan een vrede te helpen, die het ons volk mogelijk maakt als vrij volk in vriendschap met vrije volken te leven. TER NEUZEN, 9 Mei 1917. Het weerberickt van het meteorolo- gisch iustituut te De Sildt van heden iuidt als volgt HoogSte barometerstand 764.1 Skagen. Laagste barometerstand onder 760.0 Mid- den-Duitschiand. Verwachting tot den avond van 10 Mei meest matige Noordoosteiijke tot Oostelijke, in het Zuidoosten veranderlijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer in hetNoor- den, in het Zuiden half tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen, kans op naebt- vorst in bet Oosten, zelfde temperatuur overdag, Wijxiging dienstregeling Z.- VI. tram. Vanaf Zaterdag 12 Mei a. s. vervallen de treicen Drie Schouwen Ter Neuzeu visa versa 27a en 28a, terwyl 27b en 286 gehandhaafd biijven, zoodat de vertrekureu des Zaterdags dezelfde zyn als op de overige dagen der week. Lijst van tioogstaangeslageneti in Zeeuwscli- Vlaanderen. De bevolkin^ der provincie bedraagt 232,515het getal hoogstaangeslagenen 155. Op de ljjst komen voor de volgende inwoners van Zeeuwscb-Vlaanderen C. J. de Beer te Biervliet, A. A. Becu te Groede, A. de Beleir te Westdorpe, M. G. A. Blankers te Ter Neuzen, P. de Bruyne Iz. te Cadzand, P. Buyze te Axel, K. J. A. G. baron Collot d'Eseury te Hontenisse, V. Gortvriendt te Hoek, D. Dekker Fz. te Zaamslag, J,. Dekker te Boschkapelie, M. Dekker Edz. te Zaamslag, P. Dieleman Wz. te Axel, W. P. Dieleman te Axel, Ph. J. van Dixboorn te Axel, E. B. Dumoleijn te Hontenisse, C. de Feijter te Koewacht, H. de Feijter te Axel, fl. F. Gross te Sas van Gent, F. van Hoeve te Axel, J. van Hoeve te Axel, S. van Hoeve le Ter Neuzen, F. C. O. M. Hombacb te Hulst, J. J. Huijssen te Ter Neuzeq, L. G. James te Sluis, C. J. de Kerf te St. Jansteen, A. Kraker Krz. te Zaamslag, P. J. Lannoije te Aarden- burg, H. L. J. Maertens te Hulst, P. Malo- taux te Sas van Gent, L. A. de Mul Az. te Zaamslag, C. P. A. Pauwels te Sas van Gent, J. Risseeuw Izn. te lJzendijke, J. Risseeuw lzn. te Cadzand, J. A. van Rompu te Ter Neuzen, A. de Ruijtpr te Axel, J. P. Scheele te Ter Neuzen, J. A. J. B. M. C. Seijdlitz te Hulst, A. Staal te Graauw, T. Tol te Breskens, P. J. J. Vael te St. Jan steen, P. A. van de Velde te Ter Neuzen, V. Versehaffel te Sas van Gent, G. Vogel- vanger te Hulst, A. de Waele te Koewacht, A. A. de Waele te Koewacht, H. P. de Waele te Koewacht, C. van Waes te West dorpe, F. J. L. M- van Waesbergbe te Hulst, L. F. M. van Waesberghe te Hulst, F. J. Wauters te Sas van Gent, P. Wauters te Sas van Gent, E, H. Wilking te Hulst, R. O. Wilking te Hulst. Het laagste gezamenlijke bedrag van aan- slagen, dat tot de plaatsing op de lijst beeft geleid, is 1122,571/,. Onderwijxers-examen, Dinsdag slaagde te Middelbnrg, mej. A. G. de Vries van Zaamslag. Heden slaagde de heer P. Stouthamer, van Philippine. Landstorm 1908. Het Haagsche Correspondentiebureau schrijft Mede ter kerstelling van eene misstelling in de mededeeling van Zaterdagavond j.I. kan het van nut zijn alsnog in berinnering te brengen, dat de landstorm-jaarklasse 1908 zal opkomen in vier gedeelten en wel 1. in het tydvak van 29—31 Mei: de landstormpiichtigen toegewezen aan de zee- maekt 2. -in het. tijdrak van 1 5 Juni 1917: a. de landstormpiichtigen toegewezen aan de infanterie (bi-eronder begrepen Gre nadiers en Jagers) en besternd hetzij 'voor kospitaalsoidaair, betzij voor ziekendrager b. de landstormpiichtigen, toegewezen aan de infanterie (bieronder begrepen Gre nadiers en Jagers), wier geslachtsnamen he- ginnen met een der letters A tot on met Q en S c. de landstormpiichtigen, toegewezen aan de pontonniers d. de landstormpiichtigen toegewezen aan de genie 3.' in het tijdvak van 1014 Juli 1917 a. de landstormpiichtigen, toegewezen aan de infanterie (hieronder begrepen Gre nadiers en Jagers), wier geslachtsnaam be- ginneh met een der. letters R en T tot en met Z en die >':iet besternd zijn voor bospitaalaoldaat of voor ziekendrager b. de landstormpiichtigen, toegewezen aan de pantserfort-artillerie c. de landstormpiichtigen, to«gewezen aan de torpedisten 4. in het tijdvak van 16 20 Julide landstormpiichtigen, toegewezen aan vesting- artillerie. Kaarsen en schemerlieh ten. De Minister van Landbouw, Nijverkeid en Handel beeft bepaald, dat bet aan fabrikanten van kaarsen, schemerlichten en dergelijke verboden is te verkoopen of af te leveren a. kaarsen, schemerlichten en dergtlijke b. de grondstoffen, die zich onder kunue berusting bevinden en welke dienen voor het fabriceeren van de onder a genoemde pro- ducten, tenzy door de toewyzingscommissie voor kaarsen, schemerlichten en dergelijke daartoe vergunning is verleend. j N. V. Werf Zeeland. De kleine inschrijvingen in de leening der N. V. Werf Zeeland te Hansweert zullen geheel worden toegewezen. De toe- wijzing op de groote inscbrijringen zal zooveel mogelijk in verhouding tot het restant der uitgifte plaats hebben. jDe melkprijs. Men schrijft ons uit Middelburg De verkooging van den melkprijs van 10 op 13 cent per Lite', heeft alhier niet lang geduurd, ten minste niet voor het grootste deel van het publiek. De coope- ratieve melkfabriek en de slijtersvereeniging hadden den prijs direct gebracht op het door den Minister bepaalde maximum, de parti- culiere melkfabriek daarentegeu had den prijs slechts met 1 cent verhoogd en gebracht op 11 cent. Thans zijn de slijters ook reeds van bun besluit teruggekomen en vlagen nu ook 11 cent, alleen de coope- ratie houdt nog aan 13 cent vast.. Brand te Gent. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in de richting van Gent een zwaren brand waargenomen. Naar we thans van be- trouwbare bron vernemen, was brand uit- gebroken in boutstapels, liggende op bet terrein bij de voorhaven Port-Arthur. Er is veel hout verbrand. De oorzaak is on- bekeud. ZAAMSLAG. Hedeu had alhier ten overstaan van de notarissen J. J. M. Mertens te Rozendaal en E. B. Dumoleijn te Hontenisse, de ver- kooping plaats vah.de hofstede, bewooDd door den landbouwer C. F. Micbielsen, gelegen in den Zaamslagpolder, groot 96 H. A. of 206 gemeten. Kooper werd de pachter voornoemd, voor de som, van 214.350. Door den kooper was de hof stede ingesteid op f 210.000 AXEL. Maandagavond viel de werkman de Bl. door den zolder van een schuur.en kwam met zijn been terecht iD een rad, zoodat dit ernstig werd gekneusd. Geneeskundige hulp werd verleend door Dr. Bom, aldaar. - Dinsdagmorgep werd ten stadbuize telefonisch beriebt ontvangen, dat brand was uitgebpoken op het hofsteedje van J. Tim- merman, even buiten de kpm gelegen. De raadszitting Werd gescborst en aanstonds maatregelen genomen voor het uitrukken met de motorspuit. Kort hierop werd evenwel weer getelefoneerd, dat de brand met eigen kracht gebluscht was. Dinsdagavond ontdekten surveilleeren- de marechaussees, dat eene partij afval van vlas, liggende by de vlasfabriek van den heer J. van Langevelde aan 't branden was. Zij maakten alarm en begonnen aanstonds met pogingen tot blusschen, wat spoedig ge- lukte. SLUIS. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing van een lid van de Stafen van Zeeland in dit district is bij enkele candidaatstelling ge- kozen de heer J. A. Neeteson te lJzendijke (vrijz.) oud-lid der Staten. Andermaal aangevallen. Spoedig nadat door den te IJmuiden binnengekomen stoombeuger V.L. 106 (,/Een- dracht V") was gerapporteerd dat men den IJrauider stoomtrawler nPerseus" gepasseerd was met een verlaten en met props geladen barksship op sleeptouw, vertrok de stoom trawler //Holland V" van dezelfde reederij naar zee om te trackfen de //Perseus" te outmoeten en assistentie te> verleenen, daar de kolenvoorraad van dit iaatste schip niet groot was. Echter zijn beide .stoomtrawlers in de haven van IJmuiden terruggekeerd zonder barkschip. Door een der opvarenden van de //Perseus" word het volgende medegedeeld. Donderdag- iuorgen bevond de //Perseus" zich op circa 180 zeemijleu van IJmuideD, toen men een bark drijvende zag. De stoomtrawler stoomde er heen en men stelde bij aankomst op bet schip een onderzoek in. Het circa 1000 ton groote zeilschfp, ge laden met props, bieejr de „Telefon" uit Obristiania te zyn. Hiervan werd de ge heele b'emauning Maandag 30 April door den Vianrdinger zeilbeuger //Catkarinus" te IJmuiden geland. De batk was 26 April door een Duitscbe duikboot aangevallen toen ze zich op reis van Fredrikshaid naar West-Hartlepool beyond. De bemanning meende dat bun schip tengevolge der ont- ploffingen van de aan boord geplaatste bom- men zou gezonken zijn, docb uit boven-- staaud reiaas biykt, dat dit niet bet geval is geweest. Niettemin was de aangericbte sehade van grooten omvang, want slechts de vbormast stond nog overeini, terwijl de beide aadere masten over het dek lagen. Ook waren de luiken reeds weggeslagen en staken de mijnstutten (props) uit de ruimen. De sporen van brand waren duidelijk zicbt- baar en de romp vertooude op verschillende' plaatsen brandgaten. I Eenerzijds met het doel de veiiigheid op zee te verboogen door bet wrak op te ruimen, doch anderzijds eV iets aan te verdienen vatte de schipper bet plan op eene poging aan te wenden bet schip naar IJmuiden te sleepen. Men bracht daartoe een sleeptros op de bark over ea aanvaardde de tbuis- reis. Doordat h«t schip voor dieper dan achter stak, ging het sleepen zeer moeilijk. Ruim dertig uren had men de //Telefon" gesleept (het was toen Vrijdagmiddag), toen werden plotseling over den trawler been eenige %choten op de bark afgevuurd. Bevreesd dat zijn schip cloor dezen aan- val getroffen zou worden, liet de schipper den sleeptros kappen en stoomde voile kracht van de gevaarlyke plaats weg. Hoewel het schip verscbeideDe treffers kreeg waardoer hi t nctg meer beschadigd werd, zonk het niet dadelijk. Naar de meening der visschers zal het vermoedelijk later wel gezonken zyn daar de beschieting zeer hevig was. Op de verdere reis ont- moette men de//Holland V" beide schepen stoomden gezamenlijk naar IJmuiden. Inde val. Maandagavond werd, volgens bet Hbl., te Beek (G.) door twee grenswacht-soldateu een beer ter visitatie aangehouden. Onver- wacht trok de vreemdeling zijn revolver en loste twee scboten op de soldaten, gelukkig zonder hen te raken. Na een hevige worste- ling werd lie man daarop in de boeien geslagen en naar het visitatielokaal gebracht, waar het bleek te zijn de commies- dienstgeleider uit Etten (G.). Door den draad gedood. De 17jarige zoon van den gemeente- veldwachter J., te Thorn, is aan de grens te Kessenicb met den electrischen draad in aanraking gekomen en gedood. Brand. Te Nieuwendam heeft Zondag een felle brand gewoed, waarbij drie buizen zyn verbrand en een houtlbods, terwijl twee andere huizen water- en brandschade kregen. De Nieuwendamscbe brandweer kon weinig yitrichten door gebrek aan flink materiaal, maar daar men onmiddellijk de Amster- damsche brandweer had gewaatscbuwd kwam deze tij dig met een stoomspuit en de drij - vende spuit //De Jason", en toen was bet gevaar weldra geweken. Een vuurtje door kwajongens gesticht was de oorzaak van den brand. Verzekering dekt de schade, die 40.000 bedraagt. Over de grens gekomen. Op het politiebureau te Winterswyk hebben zich een jonge man en een meisje aangemeld. De man bleek een ontvlucbte Belgische krygsgevangene te zijn en bet meisje was eeu 19-jarige Duitscbe, die bij de ontvluchting een baudje geholpen had. Als belooning zoo was baar beloofd zou ze met den jongen man trouwen. Maar toen de Belg goed en wel over de grens was, liet hij het Duitsche meisje in den steek. Zij is weer over de grens gebracht. Bosch en heidebranden. Gisternamiddag heeft er een ernstige bosch- en beidebrand plaats gehad, achter Tongeren, in de gemeente Epe. Door den krachtigen wind aangewakkerd, verspreidde het vuur zicb zoo snel, dat aan stuiten in den aanvang geen denken was. Binnen een half uur vertoonde eeu kolossale uitgestrekt- heid heide en bosch een vuurzee, die een steeds dreigender aanzien verkreeg, het geluid dervlammem werd op grooten afstand geboord. Een groot getal burgers poogde het vuur te stuiteu, doch deze pogingen hadden eerst succes, toen een 500 a 600 militairen uit de legerplaats Oldebroek hulp verleenden, o.a. door op een gedeelte bosch de kleinere denneboomen uit te trekken en de grootere om te hakken".\ Eerst na vele uren was men den brand meester, tot in den nacht bleef het vuur hier en daar sjneulen. Het uitgestrekte terrein, waarop de brand woedde, behoort voor bet grootste gedeelte aan den heer Mulder ten Kate te Vaassen. Het spiomiagegevai te Amsterdam. Omtrent de spionnage door beambten van het telegraafkantoor te Amsterdam, werd dezer dagen in een beriebt van Duitschen ooysprong vermeld, dat 2 booggeplaatste ambtenaren bij de zaak betrokken waren, doch dat deze zicb door de vlucht naar een land der entente aan gevangennetning onttrokken hadden. De N.' R. Crt.,-die tev bevoegder plaatse "een onderzoek insteide, meidt, dat haar daarbij bleek, dat het beriebt omtrent die gevluchty booge ambtenaren geheel on- juist is. Haringrkaken. Het is, naar men aan het //Rott. Nieuws- blad" mededeelt, aan een der leden van de firma Gebrs. v. (j. Berg te Vlaardingen, den be.er N. v. d. Berg, gelukt, een machine uit te viuden voor het kaken van haring op visschersschepen. De diverse, door den uitvinder genomen proeven hebben bewezen, dat het kaken met de machine veel beter en vlugger gaat, dan wanneer dit met de hand geschiedt, zooals tot heden. Brutale moordaanslag Op klaarliehten dag, Zondagtniddag om half 5 uur heeft op den druk bewandelden Westzeedijk te Rotterdam, wederom een brutale moordaanslag plaats gehad, door een der veel aldaar verblij vend vreeradelingen, waaronder nog al veel kaf schijnt te schuilen. Terwijl mej. J. v. d. K., wonende Boom- gaardstraat, bij een tramhalte stond te wacbten, tracbtte eeu Rus haar portemon- naie uit haar taschje te ontvreemden. Toen dit niet gelukte, trok hij zijn dolkmes en stak in koelen bloede naar mej. v. d. K., die nog juist bijtijds den stoot wist te vermijden. Terstondkwam op haar geroep een voorbijganger te hulp, waarop de Rus de vlucht nam. Een wilde jacht volgde. Eerst in de Oalandstraat mocht het gelukken den 'man te arresteeren, die daarop naar het politiebureau werd overgebracht. Het dolk mes werd in beslag genomen. Smokkelarij. De Zuid-Amerikaansche bladen maakten dezer dagen melding van de aanhouding te Buenos-Aires van een groote hoeveelheid eff'ecten en goud aan boord van het stoom- schip Amstelland, van den Kon. Holl. Lloyd, tot een waarde van een millioen dollar. Deze geheele zending, welke echter niet op de scheepspapieren stond vermeld, was geconsigneerd aan een Dujtsche bank aidaar. Uit bet onderzoek is dan ook gebleken, dat de directie van den Kon. Holl. Lloyd totaal onbekend was met de zending. De kapitein van het stoomschip erkende, dat bet zijn bedoeling was, de zending te ver- bergen. De directie van den Kon. Holl. Lloyd heeft daarin aauleiding gevonden hem uit den dienst der r»edery te ontslaan. De Amstelland ligt sedert nog te Buenos- Aires, waar de ontdekking plaats had. Dit staat echter in geen verband tot de ontdekte smokkelarij. (Hbl.) Tragisch. Eeu treffend ongeluk is dezer dagen by Stratham in E geland met een luitenant- vlieger gebeurd. Er baperde iets aan zijn motorhij traehtte op een veld te dalen maar raakte een boom en kwam daardoor tegen bet dak van een huis aan en viel op een schuur. Het vliegtdig brak dade lijk in vlammen uit.. Het toeval wilde, dat bet zijn ouderlijk huis was, waartegen de vlieger was aangebotst. Zijn vader kwam uit het huis gesneld en haalde zijn zoon uit' bet brandende vliegtuijjp Deze is in zijn eigen huis aan zijn brandwonden be- zweken. jEen drama op zee, Het lijk van den Zweedschen kapitein Normann, dat met een ander lijk in een scheepsboot van het stoomschip „Atalanta" werd gevonden door den stoomtrawler z/Camelia", is met het stoomschip //Carl O. Kjallberg", van IJmuiden naar Gothenburg, vervoerd. Over de torpedeering van dit stoomschip, waarvan slechts een man het leven kon redden, vemeemt de bericbtgever te IJmui den van het Hbl. de volgende bijzonderheden Het stoomschip //Atalanta" behoorde vroeger te Varberg tbuis, doch werd niet lang geleden verkocht naar Gothenburg. Op zyn eerste reis voor de nieuwe eige- naars werd het schip op 200 mijlen van de Engelsche kust door een duikboot aan gevallen. De bemanniug verliet het schip in de dadelijk uitgezette scheepsboot, docb vergat in de haast den hofmeester en twee matrozen mede te nemen. Deze kwamen op dek toen er van de scheepsboot niets meer te zien was, zoo snel was alles in zyn werk gegaan. Van eene duikboot, die den hofmeester opmerkte, werd geroepen dat hjj over boord moest springen, wat bij evenals de matrozen deed. Het gelukte hem een reddingsboei te pakken te krijgen en hij slaagde er in een der matrozen nog zoo lang boven water te houden tot de duikboot ben beiden redde. De matroos bleek reeds zoodanig uitgeput te zijn, dat bij spoedig den geest gaf, in weerwil van de pogingen om hem in het levep te behouden. De duikbuit bracht, nadat de //Atalanta" met kanonschoten tot zinken was gebracht, den hofmeester naar Helgoland, van waar hij later via Hamburg naar huis is gereisd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2