Ter ITeusen (Driewegen) K AIiIZOTTT 20 7. H.H. Landbouwers Loop der devolving van Ter Nenzen. PKEDIKBEURTEN. GEMENGDE BERICHTEN. Laatsie- Berrcfttsfi. BURGERLIJKE STAN.D. ADVERTENTIEN. A. H. DE yRIES-LEIJSENNAAR, LEENDERT MICHIEL DE ZWflRI, DANKBETUIGING. kaarten invullen voor veevoeder. 1857 - 14 Mei - 1917. Vanaf heden worden bestellingen opgenomen voor te leveren najaar 1917, Hulst. J. F. DE MOQR-VLAEMiNCK. G. R., oud 28 j vrouw van J. H. te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroor- de Id tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. R oud 36 j., landbouwer te Eede, is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 bnete of 10 dagen hechtenis. A. J. ten H., oud 47 j., grossier te Rotterdam, is wegens alsvoren (gepleegd te Aardenburg) veroordeeld tot 5 botte of 5 dagen hechtenis. P. F. Loud 61 j., landbouwer te Aardenburg, is wegens alsv.oren veroordeeld j 10 boete of 10 dagen hechtenis. E. J. K.., oud 62 j., winkeljuffrouw te Aardenburg, is wegens alsvoren veroordeeld to! 10 boete of 10 dagen he'chtenis. M. F. J. v. d. P., oud 23 j., te St. Kruis, is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. 1 h. R., oud 39 j., te Sas van Gent, is wegens wederspaunigheid veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. d. W., oud 40 j., grondwerker te Olinge, is wegeus verboden vervoer ver oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. C. F. V"., oud 40 j., cafehouder te Wetueldinge, is wegens beieediging ambte- naur veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vrijgesproken zijn W, F. Roud 22 j., voerman te Hulst, beklaagd van oplichtirig. C. S., oud 36 j., werkman te St. Jansteen, beklaagd van vernieling. A. C., oud 26 j., zonder beroep te Philip pine, beklaagd van wederspannigheid. Bij bevelschrift der arrondissements- re( htbank is rechtsingang verleend met last tot gevangenhouding en verwijzing naar de tevechtzitting tegen S. J. d. B., oud 29 j., werkman, O. F. v. T., oud 20 j., werkman, fceiden te Westdorpe, gedetineerd, beklaagd van poging tot uitvoer. Rechtsingang werd 'verleend met ver ify .jzing naar de terechtzitting tegen H. F., oud 37 j., I. Ch., oud 39 j., fabrieksar- btiders, beiden te Sas van Gent, beklaagd van poging tot verboden uitvoer. Heden werden de navolgende zaken behandeld C. F. G., oud 28 j., arbeider te Koewacht, gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hij op 18 November 1916 te Axel, eene porte- feuille met 5)00, toebehoorende aan een ander, B. d. W., heeft weggenomen met het oogmerk ora die portefeuiiie met geid zich wederrechtelijk toe te eigenen. Eisch arderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. J". v. O., oud 53 j., arbeider te Koewacht, gedetineerd, werd beklaagd dat hij op 30 Maart 1917 te Koewacht is teruggekeerd, niettegenstaande hem het verbiijf in het in staat van beleg verklaarde gebied was ontzegd. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. C. L. S., oud 18 j.T F. d. M., oud 20 j. en M. A. V., oud 25 j., alien land- bo uwersknechts te Clinge, wareD ter ver- antwoording geroepen, ter zake dat zy op 3 versehillende dagen in de maand Januari 1917 te Clinge, te zamen en in vereeniging 5 kuikens, 7 kippen en een haan, toebe hoorende aan J. Michielsen en C. Dekker hebben weggehomen met oogmerk van wederrechtely ke toeeigening. Eisch 3 maanden voorwaardelijk gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaar. 1). D., oud 49 j., landbouwer te Zaamslag, had op 9 Maart 1917 aldaar, in strijd met de distributieregeling 1600 K.G. aardappelen door zijn knecht heeft doen vervoeren van Zaamslag naar Ter Neuzen. Eisch .100 boete of 25 dagen hecht. P. D., 52'j., landbouwer te Zaamslag, had op 23 Februari j.l. van uit Zaamslag een kistje bruine stamboonen doen ver voeren, in strijd met eene distributieregeling. Eisch vrijgesproken, daar de vrouw aan bekl. de order tot vervoer gaf. A. D., oud 49 j., A. O., oud 42 j., com- missionnairs te Zaamslag en 3. v. A., oud 53 j., kooptnan te Hoek, werden beklaagd dat zy op 27 Februari 1917 in strijd met een distributieregeling 3530 K.G. aard appelen met den Z. VI. tram hebben doen vervoeren van Zaamslag naar Philippine. Eisch f 50 boete of 50 dagen hecht. J. J. M., oud 43 j., slager te Aardenburg had op 19 Maart 1917 aldaar 33 K.G. ge- zouten regeeringsvarkensvleesch verkocht aan Georgine Vorsterman van Oyen, zon der bon. Eisch 10 boete of 10 dagen hecht. H. B. P., oud 18 j., H. B. P., oud 23 j., veekooplieden, P. A. V., werkman alien wonende te Kapellebrug, beide eerstge- noemden gedetineerd te Middelburg stonden terecht ter zake dat zy, do beide eerstge- noemden op 17 Jan. ji. te Stoppeldyk, toen de buitengewone tommies Mper- kens surveilieerde en P. A. V. verdacht van smokkelen van vee dezen aanhield zich met geweld tegen dien ambtenaar hebben verzet door hem op den grond te leggen en hem te_ schoppen en te slaan, door hem liebameiijk letsel toe te brengen en zijn rijwiel pok nog te beschadigen de laatst- genoemde ter zake- van verzet. Eisch resp 5, 7 en 3 maanden gevang. G«durend« de afgelooperu week hebben zich hi deze gemeente gevestigd: J. Th. Gort, schippersknecht, aan boord, uit Sa9 van Gent. W. G. van der Snel, zonder beroep, Schoolplein 11, uit Overschie. J. Hamelink, veldarbeider, Q 111, uit Monnickendam. C. de Maeijer, los werkman, O 218, uit Koewacht. J. de Kraker, Iandbouwersknecht, O 138,' uit Zaamslag. G. M. G. H. Russel, adjunct inspecteur by 's Rijksbela9tingen, Westkolkstraat 8-10, uit Amsterdam. L. A. de Bokx, zonder beroep, O 77, uit Hoek. Ver tr okk«i: C. Meertens, dienstbode, Westkolkstraat 46, naar Hoek. L. M. Leunis, dienstbode,. Brouwerijstraat 9, naar Middelburg. W. B. van de Velde, dienstbode, Nieuwe- diepweg 4, naar 's Gravenhage. L. Herrebout„ werkman, O 155, naar Noord Scbarwoude. A. C. Donze, zonder beroep, Donze Vissersstraat 12, naar Bergen op Zoom. J. de Renter, veldarbeider, O 153, naar Ouda Niedorp, J. L. Pladdet, veldarbeider, O 38, naar Biervliet. J. Corstanje, bakkersknecbt, Dykstraat 72, naar Borssele. E. Simons, logementhoudster, Baandijk 36, naar Middelburg. J. F. van Strien, broodbakker, Noord- straat 79, naar Sluis. D. F. Dieleman, veldarbeider, B 81, naar Vessem.- A. C. Gunter, dienstbode, Noordstraat 70, naar Sas van Gent. W. J. G. Frederiksen, dienstbode, Tholens- straat 10, naar Rotterdam. P. van Es, veldarbeider, O 24, naar Hoek. B. de Jager, tuinier, O 10, naar Rilland Bath. M. J. Kaas, dienstbode, P 73, naar Westdorpe. Zundag S Mei 1317. (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., (ouden tijd) leeskerk. Nekkramp. Te Haarlem heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. Te Steenwijk, Steenwykerwold en Vollen- bove is bij kinderen een geval van nekkramp geconstateerd. Te Frederiksoord deed zich een geval met doodelijken afloop voor. - N Ver dron ken. Te Jaarsveld is een 8jarig jongetje van den arbeider L. verdronken. Smokkelen. Dinsdag hebben te Sittard rijksambte- naren' een sergeant aangehouden, die een koffer bij zich.bad, waarin zich 500 stukken chocolade bevonden. Door de buitengewone kommiezen is een brievenbesteller te Winterswyk aange houden, toen by poogde 16 pak harde zeep te smokkelen. De man, die reeds meer dan 30 dienstjaren heeft, is thans ter be- schikking v^n den officier van justitie gesteld, die zijne in hechtenis houding heeft gelast. Slecht schutter. Toen een der Winterwijksche marechaus- aees een hond dood wilde schieten, die tegen den kop van zijn paard opsproDg, raakte hy zijn ros in den kop, zoodat bet dier dood oeerviel. lieter laat dan nooit. Tot dusver is het nog met mogen ge- lukken het spoor te vinden van den dader of de daders van den moord op Zondag 4 Maart jl. gepleegd op den adjudant- onderofficier G. in de Alexander-kazerne te 's Gravenhage. Thans zijn aan de versehillende politie- bureelen biljetten aangeplakt, waarbij wordt bekend gemaakt, dat de Officier van Justitie bij de Arrond.-Rechtbank te's Gravenhage, eene belooning van 500 uitlooft voor dengene die aanwijzingen kan doen waar- door deze nog altijd duistere moordzaak tot klaarheid wordt gebracbt. De nood over de grens. Dinsdag kwam te Oldenzaal over de grens een Duitsche vrouw met haar drie kinderen, die ze gaarne by ingezetenen tegen ver- goedibg wenschte onder dak te brengen, wijl ze anders uit gebrek aan voedsel zouden omkomen. Daar haar echter de vereischte paspoorten ontbraken kon aan de stumpers, geen gastvryheid worden verleend. Een fortuintje. Te Andel is dezer dagen een veulen van een dag oud verkocht voor f 1000. Voedselvoor&iening. Ter voorkoming van een eventueele sehaarscbte aan levensmiddelen stelde de directie van Philips' Gioeilampenfabrieken uitgebreide perceelen grond ter bescbikking van haar personeel. Deze terreinen zijn thans herschapen in 126 tu nljes met een gezamenlijke oppervlakte van meer dan 12 H.A. Door het in het klein verkoopen tegen den engrosprijs van door haar inge- kochte pootaardappelen, booneu, erwten en zaden, en bet verleenen van vakkundige bulp by bet bebouwen, tracbt de firma de exploitatiekosten zoo gering mogelijk te tnakec en de grotiden zoo goed mogelijk te benutteD. A cte-examens. MIDDELBURG. Heden slaagden o. in. voor de acte 1. o. de heeren Jae. Deij en P. F. Kaan, beiden van Ter Neuzen,. Het onheil te Zierikzee. H. M. de Koningin heeft den burgemeester van Zie-ikzee opgedragen zoowel op het graf van vader en plteegkind Leidekkers als op dat van de ecbtgenoote een krans te leggen. TWEEDE KAMER. Buitengewoon oor logs ere diet. De Minister Bosboom zegt, dat de on- bereden lichting 1911 en de bereden wapens van de lichting 1909 behalve de onder- officieren spnadig naar buis zullen kunnen gaan. De vierdaagsche opkbmst van de land- weer is alleen bedoeld als een maatregel van inspectie. De inschrijving voor den landsformvan mannen tusschen de 30 en 40 jaar gescbiedt, om spoedige oproeping, in tyd van oorlog mogelijk te maken. De oproeping der landstormklasse 1908 moet plaats hebben voor de oproeping der militielichting 1918, omdat, tengevolge van de keuringen, deze laatste Eiet zoo spoedig kan opkomen. De Minister erkent, dat er aan de defensie zaken zyn, die verbetering beboeven. Hij kan niet meer doen, dan blijven streven naar verbetering. Het voorstel van den beer Van Limkurg, tot wijziging der Hooger onderwijswet is aangenomen met 49 tegen 17 stemmen. Vordering schapenwol. Het Algemeen Hoofdkwartier deelt mede, dat bet voornemen bestaat, om de scheerwol in bet gebeele land ter voorziening in de behoefte van leger en vloot recbtstreeks van de scbapenbouders te vorderen. Handel in wol van inlandscbe schapen is dus niet geoorloofd. VLISSINGEN. De mailboot Zeeland is hedenmorgen binnengekomen. Aan boord waren 101 passagiers, onder welke een detachement kolonialen. Wij spraken' met militairen, die het verblyf op de Grotius, in Engeland, eentonig vonden, doch de voeding als vol- doende schetsten. Vieesch werd weinig verstrekt. Zondagavond kwam het bericht, dat de Grotius ook zou vertrekken. Voor de be manning was bet tegenbericht op j.l. Maan- dag een grooten tegenslag. Op weg naar hier werden heden 2 Duit sche duikbooten ontmoet, die de mailboot ongemoeid lieten. Wij vernemen dat de volgende week zal getracht worden, de reis op 1 dag heen en weer te maken. PEKING. Met algemeene stemmen nam het Kabinet een resolutie aan ten gunste eener onmiddellijke oorlogsverklaring aan Duitschland. AXEL. GRAAUW. HOEK. HENGSTDIJK. ST. JANSTEEN. KOEWACHT. OVERSLAG. SAS VAN GENT. ZAAMSLAG. SCH EE P V A A KT K k WEGIN O Van 2 Mei to! en met 3 Mei werden langs de Oostsluizen aihier 32 binnen- vaartiligen op- en 20 afgeschut, Gangs de Middensluizen 0 op- en 0 afgeschut en langa de Westsluiaen 45 op- en 45 afgeschut. Posiiie Sutdmsehe-p hoopt Op 8 Mei a. s Mej. de Wed. wonende te Amsterdam, Bellamy- straat 8ai, haar 89sten geboor- tedag te vieren. Zaamslag, Ter Neuzen 5 Mei 1917. v Heden oyerleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Schoonvader, Grootvader en Overgrootvader, de heep X CiPPON, Weduwnaar van J. v. d. Weele, in den gezegenden ouderdom van 86 jaar en 5 maanden. Axel, 3 Mei 1917. Namens de Familie, C. J. SUHIEMAN-Cappon. V Hedenmorgen werd, na een kortstondig lijden van slechts twee dagen, van onze zijde weggenomen onze zeer geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 73 jaar en 7 dagen. Zijne bedroefde Kinderen, Beliuwd- en Kleinkinderen. Hontenisse 3 Mei 1917. Kuitaart Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij ons 50jarig huwelijksfeest op 1 Mei 1917. J. LOEKEME1JER. J. H. LOEKEMEIJERVan Oefenbeek. Ter Neuzen, Mei 1917. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, by gelegenheid van mijn 40jarig jubileum op 1 Mei jl. ontvangen, betuig, ik, ook namens myne Echtgenoote, mijn welge- raeenden dank. J. J. VAN DEN OUDEN. Ter Neuzen. Ondergeteekende betui^t zijnen welge- meenden dank aan de „Onderlinge Veeverzekeringmaatsvhappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de; vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. D. KAIJSER. Hoek, 2 Mei 1917. ^e8"nen die wenschen Vee- voeder te bekomen, met het oog, op de twinti'g schepen die worden los- gelaten, moeten on voorwaardelijk Die deze niet invult krijgt beslist geen voeder. Invulling bij J. C. EV9EIJER, Zaamslag. Belangstellende buurtbewonerg, ook vrouwe- lijke, worden uitgenoodigd ter vergadering, Maanday 7 ftflei, 's avonds 7 ure (oude tijd), bij de Wed. G O E T H A L S. ONDER WERPs Bespreking viering GOjarig hnwelyks feest v/h eehtpaar C. EECKMAN KAIJSER—VAN WIJCK. Flinke opkomst gewenscht. Aanbevelend, Hervormde Kerlc. Ter Neuzen. 9£ u., Ds. A. Timmerinan en 2 u., Ds. J. A. Raams van Asch. Slb'skil. 9J u. en 2 u., dlir. L. Dek. Hoek. 10 u„ Ds. J. A. Raams van Asch en 3 a., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9$ u. en 2i u., Ds. G. van Dis. Axel. u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz, Bediening van den H. Doop. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Hou- ten Roosi Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Kloosterzande. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9| u., Ds. S. Groeneveld, Bediening van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. S. Groeneveld, Ilankzegging. Hoek. 10 u« en 3 u. (zomertijd), leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerb. Zaamslag. 9£ u. en 2J u., (zomertijd), Ds. L. de Bruijne. (lereformeerde Gemeente Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. D. C. van Overduin Oud-Gereformeerde Gemeente. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Lokaal „JSben-Haeeer" (Karkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lcf. China-Duitschland. Huwelijks-aangiften. 3 April. Adriaan van den Berge, oud 28 j., jm. en Janneke van Langevelde, oud 25 j., jd. 7 April. Adriaan Augusteijn, oud 28 j,, jm. en Geertruida Lijcia Vercouteren, oud 23 j., jd. 10 April. Marinus den Engelsman, oud 1(9 j., jin. en Maria Anna Verberkmoes, oud 20 jjd. 30 April. Arend Lenos, oud 22 j., jm. en Krina van Meurs, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Gerhard Agter- huis, oud 21 j., jm. en Cornelia Kotvis, oud 18j.. jd. Adriaan van den Berge, oud 28 j., jm. en Janneke van Langevelde, oud 25 j., jd. 20 April. Marinus den Engelsman, oud 19 j,, jm. en Maria Anna Ver berkmoes, oud 20 j., jd. Geboorten. 5 April. Willem, z. van Jan Hame link en van Levina den 'Exter. 8 April. Abraham, z. van Gerard Meesen en van Cornelia Pieternelia de Feijter. 12 April. Levinus, z. van Bastiaan de Groote en van Pieternelia van Drongelen. 14 April. Julia Rosalia Maria, d. van Emilius Pieters en van Maria Louisa Cornelia van Dorselaer. 19 April. Jaima, d. van Hermanus Dieleman en van Martina Dees. 21 April Adriana, d. van Pieter Goossen en van Catharina Cornelia Smallegang. Pieter Cornells, z. van Marinus Pieter van Eijk en van Cornelia de Feijter. 23 April. Cornelia, d. van Jan Hamelink en van Geertruida de Pooter. 26 April. Suzanna Wilhelmina, d. van Pieter Benjamin van Hoeve en van Elizabeth van' Fraaijenliove. Overlijden. 1 April. Theodorus Cornelis van den Berg, dud 39 j.', z. van Edmond Albertus Johannes en van Anna Maria de Meijer. 4 April. Marinus Bolleman, Qud 3 in., z. van Nicolaas en van Suzanna Geertruij Zegers. 6 April. Gillis den Deurwaarder, oud 79 j., weduwnaar van Adriana Brandes. 15 April. Jan van Doeselaar, oud 18 d., z. van Michlel en van Levina van Hermon. 21 April. Alida Sophie Buquoij, oud 61 j., wed. van Lambert Joseph 'Etien- ne. 29 April. Aloysius Charel Sijs, oud 7 m., z. van Petrus Johannes en van Anthonette Jeanette van den Berghe. Jan Cornelis Overdulve, oud4j., z. van David en van Janneke van Doeselaar. Pieter Ver- straten, oud 72 j., eehtg. van Janna Maria de Koeijer. Huwelijks-aangiften. 5 April. Franciscus Bracke, oud 28 j., jm. en Anna Catharina van Acker, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen., 20 April. Franciscus Bracke, oud 28 j., jm. en Anna Catharina van Acker, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 April. Cesar, z. van Martha Maria Apolonia Steijaert. 3 April. Johannes Franciscus z. van Theodorus Warrens-en van Cornelia de Bakker. 15 April. Petrus, z. van Alphonsus Hulshout en van M. A. Lemsen. 18 April. Leonardus Johannes, z. van C. Ivens en van M. L. de Beule. 24 April. Alphonsius Josephus, z. van J. J. Bogaert en van C. Coveliers. Pharailda Catharina Fraueisca, d. van P. II, Vernist en van R. de Bilde. 26 April. Mar- garetha,- d. van C. yan de Lavoir en van M. J. de lveijzer. 30 April. Silvia Maria, d. van II. Bauwens en van R. de Wilde. Overlijden. 17 April. Franciscus Fra-ncken, oud 48 j., echtg. van Mathilda Petronella Goedhart. Huwelijks-aangiften. 16 April. Pieter de Pooter, oud 23 j. jm. en Cornelia Ollebek, oud 20 j., jd. 26 April. Leonardus ;.aurentius van Hoorn, oud 24 ,j., jm. en Maatje de Kraker, oud 26 j., jd. Pieter de Jonge, oud 25 j., jm. en Cornelia Jozina Herrebout, !oud 27 j,, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Johannes Cor nelis van Hermon, oud 28 j., jm. en Neeltje de Zeeuw, oud 28 jjd Johannes van den Hbut, oud 23 j., jm. en Anthonia Johanna den Exter, oud 23 j., jd. 26 April. Jan Riemens, oud 23 j., jm. en Lucia Androzina de Bokx, oud 23 j., jd. Overlijden. 18 April. Jan Pladdet, oud 65 j., pebtg. van Helena Verbrugge. 29 April. Tanneke de Bree, oud 10 in., d. van Abraham en van Sara Catharina de Feijter. Huwelijks-aangiften. 5 April Petrus Bogaert, oud 31 j jm. en Maria Dorothea de Maagt, oud 33 j., jd, 20 April. Petrus Jacobus Vferbist, opd 29 j., vveduwn. en Maria Petronella Warrens, oud 24j..jd. "27 April. Petrus Johannes Franciscus Maas, oud 21 j., jm. en Martha Paulina Strijdonck, oud 21 j.. jd. Huwelijks-voltrekkingen, 17 April. Petrus Bogaert, oud 31 j., jm. en Maria Dorothea de Maagt, oud 33 j., jd. Geboorten. 3 April. Joseph, z. van Alphonsus Lauret en van Apolonia Eysackers. 24 April. Leo nard Rene, z. van Alphonsus Somers en van Louisa de Maagd. Overlijden. 22 April. Anthonie Yinke, oud 33 j-., echtg. van Suzanna Dees. Huwelijks-aangiften. 26 April. Matthijs.Leenpoel, oud 60 j., weduwn. en Maria Joanna Francisca de Goij, oud 42 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Anthonius Poilet, oud 30 j., |m. en Alberta Melania van Dorsse- laer, oud 24 j., jd. Theophilus de Meester, oud 26 j., jm. en Rosalia Leonia Wante, oud 25 j.. jd. 27 April. Prudent Francies Buijsse, oud 27 j., jm. en Maria Clothilda Verstraeten, oud 30 j., jd. Cerillus Stevens, oud 28 j., jm. en Mathilde Francisca Ver straeten, oud 25 j.. jd. Geboorten. 19 April. Franpois, z. van Clothilda van Ilouten. 23 April. Germain, Louise d. van Joseph Ruijloft en van Josephi-na Marie de "Backer. 24 April. Augustus, z. van Cerillus Versehelden en van Albertina Maria Strooband. 25 April. Camillus, z. »an Emile Josephus de Witte en van Maria Clothilda de Beule. Overlijden. 21 April. Helena Rosalia de Schrijver, oud 15 j., d. van Theofiel en van Marie Louise Delloiter. 26 April. Coleta van Cleemput, oud 68 j., wed. van Charles Louis' Janssens. 29 April. Emiel d Hooghe, oud 5 m., z. van Franciscus Xave- rius en van Maria Vervaet. Huwelijks-aangiften. 3 April. Petrus Dominicus Maertens, oud 33 j., jm. en Helena Rosalia Baert, oud 33 j., jd. 4 April. Cyrillus Ludovicus de Dauw, oud ',22 j., jm. en Blondina Maria Yernimmen, oud 21 j., jd. Eduardus La Heijne, oud 34 j., jm. en Maria Coleta van Hove, oud 28 j-., jd. Camillus Theophilus Duym, oud 35 j., jm. en Anna Maria Rosalia David, oud 22 j.. jd. 7 April. Allardus Gustavus Cerpentier, oud 30 j., jm, en Maria Fidelia Rotthier, oud 28 j., jd. Charles Louis Elegeert, oud 50 j., jm. en Paulina de Moor, oud 62 j., wed. Josephus Augustus de Bock, oud 24 j'., jm. en Emma Poppe, oud 20 j.. jd. 14 April. Camillus Martens, oud 25 j., jm. en Romanie Elegeert, oud 21 j., jd. 25 April. Petrus Leopoldus WHheltnus de Caluwe, oud 30 j., jm. en Augkista Josephina Wijnacker, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Petrus Domini cus Maertens, oud 33 j., jm. en Helena Rosalia Baert, oud 33 j., jd. Camillus Theophilus Duym, oud 35 j., jm. en Anna Maria Rosalia David, oud 22 j., jd. Charles Louis Elegeert, oud 50 j., jm. en Paulina de Moor, oud 62 j., wed. 24 April. Eduard La Heijne, oud 33 j., jm. en Maria Coleta van Hove, oud 28 j., jd. 25 April. Allardus Gustavus Cerpentier, oud 30j jm. en Marie Fidelia Rotthier, oud 28 j., jd. Cyril lus Ludovicus de Dauw, oud 22 j., jm. en Blondina Maria Yernimmen, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 April. Maria, d. van Petrus de Cock en van Nathalia Aper. 19 April. Elvira Catharina. d. van Engelbertus de Bruijne en van i Emma de Yliegher. 24 April. Clara Leonia Edmun- da, d. van Aloysius Pyl en van Stephanie van Mosse- velde. 26 April. Elisabeth Huberta Margaretha, d. van Magdalena Kegels. Overlijden. 2 April. Stephanie Kusse, oud 77 j., wed. van Ludovicus Mattens. Jacobus Poppe, oud 78 j., weduwn. van Leonie de Pauw. 6 April Nico laas Griep, oud 21 j., z. van Pieter en van Cornelia de Bokx. 16 April. Maurice Aloysius Verschuren, oud 5 m., z. van Dominicus Fr. en van Fridoliva Sax oye. Huwelijks'-aangiften. 20 April. Petrus van Loo, oud 29 j., jm. en Maria Catharina de Schepper, oud 25 j, jd. Huwelijks-aangiften. 20 April Camillus Steve- linck, oud 28 j., jm. en Amelia Jo'zyna van Vooren, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Gustaaf Honore van Hijfte, oud 27 j., jin. en Celina Sophia Nathalia Colpaert, oud 30 j., jd. Geboorten. 16 April. Aline, d. van Albert Modeste Marie Joseph Nevejan en van Prudentia Maria Johanna Pauwels. Elisa Maria, d. van Petrus Lammens en van Mathilda Augustina de Ridder. 21 April. Josep hine Albertine Elisabeth, d. van Henricus Jacobus van den Dijcke en van Maria Hoefnagels. 23 April. Gerardus Petrus, z. van Joseph van den Berghe en van Johanna Petronella Maria Derkse. 25 April. Elisa beth Maria, d. van Raymond Francies Neckebroek «n van Nathalia Maria Stevelinek. Overlijden. 30 April. Rosalia van Laere, oud 81 j., weduwe. van Levinus Schelfaut. Huwelijks-aangiften. 5 April. Hendrik Willem Iloug, oud 21 j., jm. en Janna Sara Kaijser, oud 20 j jd. Jacob Johannes Y'sebaert, oud 19 j., jm. en Maria de Kraker, oud 20 j., jd, 23 April. Leen- dert Thedoor Vogelaar (van Krabbendijke), oud 23 j., jm. en Ebrina Klara Dielemanj oud. 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Jacob Johannes Ysebaert, oud "19 j., jm. en Maria de Kraker, oud 20 j., jd. Hendrik Willem Houg, oud 2l j., jm. en Janna Sara Kaijser. oud 20 j., jd Geboorten. 3 April. Mechelina, d. van Jan Ver- helst en van Martina Bakker. 4 April. Cornelia, d. van Cornelis Jansen en van Janna Verplanke. 7 Aptil. Ebrina, d. van Jacobus Hofman en van Adriana Maas. 10 April. Hendrik, z. van Corrielis Maas en van Elizabeth Scheele. 13 April. Pieter, z. van Jacobus Hofman en van Janna de Koeijer. 18 April. Olga Maria Francisca, d. van Constantinus Franciscus Vereeckes en van Maria Izab.elle Francisca Michielsen. Overlijden. 1 April. Elizabeth Leuntje Dieleman. oud 4 d., d. van David Francois en van Elizabeth van de Wege. 8 April. Elizabeth Kempe, oud 4 m., 14 April. Jacobus van Kerkvoort, oud 7 m., d. van Adriaan en van Neeltje Faas. 17 April. Elizabeth Neeltje de Pooter, oud 31 j., d. van Mecbiel en van Elizabeth Neeltje de Jonge. 29 April. Cornelia Rouw, oud 83 j., wed. van Jacobus van Drongelen. s.s. L LISA BETH van Baltimore naar Rotterdam arri- veerde 2 dezer' te Halifax voor on- derzoek. sis. MAGDALENA van Batimore naar Rotterdam arriveerde 2 dezer te Halifax voor onderzoek. s s. CORNELIS vertrok 29 April van Halifax naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6