Landbouwberichten. SEMENGOE B£R10HTEN. Ilommen geworpeo op Zierikzee. bevoegdheid toe otn uit riaam van de In ternationale te spreken. De voorgestelde conf rentie schijnt nutteloos, omdat de dag- orde er van onbekend is, de conferentie heeft geen mandaat omdat geen enkele party er van op d« boogte werd gesteid. De commissie leest vervolgens de Duit- scbers en Oostenrijkers de les die het socialisme medeplichtig mpakten aan de aanvalspolitiek hucner regeeringeu. De conferentie zooals die te Stockholm zal hoogstens kunnen dienen voor pogiogen tot een afzond-rlijken vrede. Daar de Fransche -socialistische parti] thans dergelijke plannen niet in de hand kan. werken, zal geen enkei lid dier parti] op iracht ontvangen om naar Stockholm te gaan. £eti italiaansch offensief Betreffen# het komende Italiaansche offen- Bief meldt Reuter uit gezagbebbende Itali- aar^che brpiv: Het. is gebleken dat voor 't Fransch-Engelsche ofiensief aan het weste- !i"i'< front Oostenrijkers en Duit9chers onder leid ing van generaal Hotzeudorf plan hadden yemadkt om in ltalie binnen te vallen. Bij de uitwerking der plannen zouden zich eciiter groote moeilijkheden hebben vo'or- g- taan. Tijdens den stilstand in de operates u bet front in Cadore, Trente1 en Isonzo hebben de Italianen zorgvuldig bun stel- lingen versterkt ter voorbereiding van het Sente-offensief. Wegen en spoorlijnen zijn aangelegd, een groote hoeveelkeid schiet- voorraad bijeengebracht. Het uitstel yan het offensief is ten deele t wijten aan het ongunstige weer en voorts &h:i de opvatting van C-dorna dat men in alie opzichten gereed moet zijn voor men den slag waagt. Het is echter zeker dat het ofifeDsief niet Ianger zal uitgosteld worden dan noodig is ona 't welslagen te verzekeren. Aan het front daar. is het goed. De Pruisische Minister van Oorlog heeft bepaald, dat militairen voortaan van het front paketten met levensmiddelen tot een gewicht van 5 K.G. naar het vaderland mogen zenden, omgekeerd blyft echter het zenden van levensmiddelen uit het vader land naar het front verboden, aangezien het iegerbestnur zorgt voor ruimschoots voldoende voetjiqg van de soldaten. Oe hoisdiing van China. De //Times" verneemt uit Peking De conferentie van militaire leiders uit de provincies hebben gisteren de politiek goedgekeurd, waarbij China aan den Oorlog tegen Duitschland zal deelnemen. De vraag, of China zich onder de leiding van Amerika zal stellen of zic'n rechtstreeks bij de gealiieerden zal aansluiten, moet nog nader worden behandeld. Aangezien het parlement zich in beginsel reeds heeft ver- eenigd met de oorlogspolitiek van den Minister-president, is de laatste stap voor de naaste toekomst feitelijk reeds beslist. TEE NEUZEN, 2 Mei 1917, Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden Suidt als volgt Hoogste barometerstand 770.6 Vlissingen en De Bilt. Laagste barometerstand 748.4 Haparanda. Verwachting tot den avond van 3 Mei Zwakke tot matige wind meest uit Noordelijke richtingen, licht tot half bewolkt, droog weer mogeiijk nachtvorst, iets koeler in het Noorden overdag. Gemeenteraad van Ter Neuzen. I/i de Maandagavond gehonden raadszit- ling (waarvan wij het verslag tot het volgend nummer moeten uitstellen) is aangenomen het voorsijel van Burg, en Weth. tot vast- stellirig van een bouwplan en in verband dearmede voorloopige goedkeuring van plannen en teekeuingen tot onteigening van grond in het belaug der volkshuisvesting. Ten 40jarig jubile Gisteren herdacht de heer J. J. van den Ouden, onderwijzer aan de bij|ondere school in de Joziaastraat alhier zijne 40jarige loopbaan bij het bijzonder onderwijs. Hij was daarvoor opgeleid door het vroegere hoofd der Chr. school alhier, de heer Mulder. In den loop der jaren hebben tal van leerlingen voor een deel hunne op- leiding van den heer Yan den Ouden, die zich steeds gverig van zijne taak kwebt, genoten. Hij maakte zich voorts ook zeer ver- dienstelijk op het gebied van het Chr. vereenigingsleven. Van tal van vereeni- gingen die in den loop der jaren werden opgericht en waarvan vele nog bestaan, was de heer Van den Ouden zoo niet de, dan toeh een der stuwkrachten. De felicitaties, die hem gister vat} de zijde der leerlingen en verdere belang- stellenden ten deel vielen, waren zeker welve.diend. Petroleum. Naar het Hbl. verneemt heeft de //Toe- wijzingscommissie" voor de petroleum een zoodanige regeling getroffen, dat verschillen de industrieen, voor wie petroleum onontbeer- lijk is, voortgang kunnen hebben. Aangezien de aanvoer geheel stil staat, valt op distribute aan particulieren voors-j hands niet te rekenen. Vlieger aanval op de Belgische kust. Nog geheel onder den indruk verkeerend van de ramp die in den nacht van Zondag op Maandag Zierikzee heeft getroffen, werden in den nacht van Maandag op Dinsdag veie inwoners alhier te middernacht gewekt door het hooren van hevig kanongebulder dat hen naar buiten dreef. Van verschillende punten der stad, waar men uitzicht heeft op het westen, kon men hoog in de lucht talrjjke granaten zien uiteeDslaan, als een bewijs, daar een vliegeskader in actie was, dat door het afweorgeschut werd beschoten. Tusschen door klonkeu meerdere malen zware slagen, vermoedeljjk van het ont- pluffen ran neergeworpen bommen. Dit schouwspel is bljjkens ontvangen be- richten op verschillende plaatsen in Zeelanc waargenomeu. Te Zierikzee stonden meer dere aldaar vertoevende Belgische vluc'nte- lingen gepakt en gezakt, om als er weer vliegeniers mochten naderen, terstond te kunnen vluchten. Cursus Ned. Heide-Maatschapp{j. Tot de afdeeling A van den cursus der Ned. Heide Maatschappij zijn o.m. toege- lat.en de heeren A. L. van Dixhoorn te .Hontenisse en B. Schelstrate te Sluiskil ZAAMSLAG Dinsdag werd alhier ten overstaan van de notarissen Mertens te Roosendaal en Dumoleyn te Hontenisse in het hotel z/De Appel" ingesteld de kapitale hofstede met bouw- en weilanden in den Zaamslag- polder, gemeente Zaamslag, ter grootte van van ongeveer 92 H.A. (206 gemeten), in pacht bij den heer Pr. Michielsen, op 210.000, door den pachter voornoemd. AXEL. 1 Mei 1917. Heden had alhiei; ten over staan van den notaris J A. Dregmans an ten verzoeke van den raad der Gereformeer e Kerk de veskooping plaats van I. Een woonhuis met tuin in d« Noord straat alhier, groot 2 A. 73 c.A. met uitweg naar de Gentsche Vaartstaat, II. Een schuur met 'tuin, breed 9 en diep 10 M. gelegen achter koop I. Kooper van beide koopen werd dhr. E. C. Oggel alhier voor de som van 7000. Aan koop ill, zijnde het kerkgebouw en erf in en Stationstraat alhier, groot 4 A. 10 c.A., werd kooper dhr. W. P. Dieieman Wz. alhier voor 5225. SAS VAN GENT. Bij de Vrijdag gehouden stemming voor de verkiezing van 7 leden voor de nieuw opgeriehte Kamer van Koophandel en Fabyieken, kwamen 75 van de 87 kiezers op Gekozeij werden de heeren P. A. Neeteson met 57, V. Verschaffel met 54, A. G. Stubbe met 42 en Ch. Pauwels met 39 stemmen Voor 3 zetels moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren G. de Meijer met 30, F. Kieboom met 26, G. Stevens met 24, M. Verhaak met 23, F. Wauters met 20 en D. van den Berg met 15 stemmen, KOEWACHT. Dinsdag vierden Stefanus Baert en zijne echtgenoote te St. Andries bun gouden huwelijksfeest. De buren hadden voor een nette versiering gezorgd. De geheele wijk was met versierde sparretjes beplant en voor de woning prijkte een eereboog. Van alie huizen wapperd® de nationale driekleur De jubilaris en familia werden 's morgens in rijtuigen naar de kerk gevoerd, waar een H. Mis ran dankbaarheid werd opge- dragen. Den geheelen dag ontvingen de geachte jubilarissen van verschillende zijden vele blijken van belangstelling. KAPELLEBRUG. Maandagvoormiddag poogde een Duitsch soldaat van de grenswacht //Paal" onder door den draad den Nederlandschen grond te bereiken. Reeds was hij onder den eersten draad gekropen, toen hij door een paar Duitschers gegrepen werd. Hij werd omniddellijk naar Remseke gebracht om zijn straf voor het willen ontvluchten te ondergaan. Maandagnamiddag had J. de Bakker alhier bij een herstelling, die hij aan zijn stal verrichtte, het ongeluk een puntige lat in zijn keel te krijgen. De man bloedde hevig zoodat voor zijn leven gevreesd werd. De dokter, die spoedig aanwezig was, kon ge- lukkig het hevige bloeden stelpen. Niette- min is de toestand van den man nog zeer zorgwekkend. OOSTBURG De liberale kiesvereeniging alhier besloot met 98 tegen 19 stemmen tot aansluiting bij de Liberale Unie. Tot candidaat voor de Tweede Kamer werd gesteid de heer Jhr. De Muralt. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 dezer, op zijn verzoek, eervol ontslagen als plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Breda als standplaats is aangewezen, de veearts M. Lucieer te Oostburg. AARDENBURG. Bij resolutie van den Minister van Ko- lonien is o.m. G. H. van Voornveld gesteid ter besehikking van den Gouverneur-Gene- raal van Ned.-Indie, om te worden aange- steld tot administratief ambtenaar voor de buiten bezittingen. Beperking van verbouw van gewassen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald lo. In elke provincie wordt ingesteld een provinciale commissie, belast met het toezicht en de controle op de maatregelen tot beperking van den verbouw van gewas sen ingevolge art. 7 der Distributiewet 1916 (Cultuurcouimissie) 2o. Tot leden dezer commissie worden benoemd voor Zeeland de heeren K. J. A. G. baron Collot d'Escury, te Kloosterzande, tevens voorzitter W. Kakebeeke, te Goes Fr. Kakebeeke, teGoes; jhr. J. van Vreden- burch, te TholenC. van Westen, te Ka- pelle bij Zierikzee tot ^dviseerende leden D. Bloemsma, rgkstuinbouwleeraar, te Mid- delburgC. Stevens, rijkslandbouwleeraar te Goes. Beschikbaarstelling van veevoeder. De Minister van Landbouw enz. brengt ter kennis, dat voor elk der maanden Juni en Juli 1917 door de Regeering een zekere hoeveeiheid veevoeder zal worden beschik- baar gesteid. Dit veevoeder (in nader te bepalen soorten) wordt ter besehikking ge steid uitsluitend van veehouciers. //St. Ct." no. 98 bevat uitgebreide bij zonderheden omtrentdeze beschikbaarstelling. Zeeuwsche Cooperatieve Kim stmestfabriek Sinds de statutenwijziging van 29 Decem ber 1916 is het aantal aandeelen nog be- langrijk toegenomen en thans gestegen tot ruim 28400. In de verschillende districteu zjjn de volgende afgevaardigden aaDgewezen: 1. Scbouwen-DaivelandA. C. de Oude te Noordwelle; A. N. van Langeraad'te Ouwerkerk Jb Klompe te Schuddebeurs F. D. van Vessem te BruinisseJ. H. Bopt te Hhamstede, 2. Tholen en St. Philips- land C. H. A. Stoutjesdijk en D. W. Klompe te Tholen. 3. Zuid-Beveland P. Lindenbergh te WemeldingeD. van den Dries te 's Heere.ihoek A. P. Wou- tersen te Krabbendijke^; H. van Iwaarden te Heinkenszand en K. van der Slikke te Wolphaartsdijk. 4. Noord-BevelandP. de Bruine te Kats. 5. Walcheren J. H. Geschiere te Grijpskerke. 6. W. Zeeuwsch- Vlaanderen R. Sturm te Biervliet1 en J. D. de Hullu te Nieuwvliet. 7. Land van Axel: Jan de Putter Jz. te Axel en M, de Putter te/ Ter Neuzen, 8. Land van Hulst: P. S. van Jole te Hontenisse en C. F. de Deckere te Ciinge. 9. Noord- Brabant bewesten DintelP. M. Sneep te DinteloordJ. Luykx en fl. Timmers te Steenbergen en A. Elst te Wou'w. 10. Idem beoosten DintelA. Punt te Fijnaart. 11. Noord-Holland R. Visser te Berkhout W. Steen teWijd^nes en K. Kant te Zijpe. Deze 28 afgevaardigden, overeenkomende met 1 per 1000 aandeelen, vormen nu de algemeene vergadering der Z. C. K. Zij kwamen op 16 April j.l. bijeen om een nieuw bestuur te kiezen. Vooraf werd het aantal, dat minstens 7 moet bedragen, op dat getal bepaald. Gekozen werden de heeren P. Lindenbergh, A. C. de Oude, Jan de Putter, R. Visser, C. H. A. Stoutjesdijk, D. van den Dries en A. Punt. Op deze vergadering werd tevens in overweging ge- nomen een nieuwe statutenwijziging, nood- zakelijk gebleken wegens een vonni^ van den Amsterdamscben kantonrecbter, omdat een cooperatieve vereeniging in haar statuten niet opgenomen had een bepaling, aange- vende tot welk bedrag de leden boven bun aandeelen aansprakelijk zijn. Hoewel de afgevaardigdeD gerechtigd waren tot wijzi- ging over te gaan, werd toch besloten een en ander eerst nog aan de verschillende groep4n toe te zenden ter bespreking. Op 26 April werd een vergadering ge houden van* de 2 zustervereenigingen te Utrecht, ten einde te komen tot vorming van een nieuwe cooperatie, de eerste Nederland- sche Cooperatieve Kunstmestfabriek, die voor gemeenschappelijke rekening een fabriek zal sticbten en exploiteeren. Van de Z. C. K. waren 24 en van de N. N. C. K. 13 af gevaardigden aanwezig. Statuten werden vastgesteld en verder ook een bestuur van 7 leden benoemd. Gekozen werden de navolgende heeren P. Lindenbergh, A. C. de Oude, R. Visser en P. S. van Jole van de Z. C. K. en D. Kloppenburg, H. D. Hamming en Postma van de N. N. C. K. Omtrent bouw, enz. werd nog geen besluit genotnen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Veroordeeld wegens poging tot uit- voer, vervoer of nederlage. Door T. C. v. Campenhout, 25 j., veldarbeider te St. Jansteen, S. de Rijbel, 32 j., veldarbeider te St. Jansteen, L,. J. C.aes, 20 j., werkman te Kapellebrujr, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der recbtbank te Middelburg van 10 April j.l waarbij zij ter zake van poging tot uitvoer van een koe, werden veroordeeld tot 3 maanden gevangenjsst.raf. Geen stad in Nederland heeft tijdens den oorlog zulk een bangen nacht doorleefd als Zierikzee in den nacht van Zondag op Maandag, schrijft de corresp. van de Tel. Is het wonder, dat heel de stad, toen wij er tegen half zes in den middag aankwamen, Cog geheel onder den indruk was van het drcjevig intermezzo, waa>.door meer dan hon- derd huizen beschadigd of verwoest zijn, en waarbij drie slachtoffers op de meest wreede wijze den dood vonden. De lichtstraal bij deze droeve feiten is, dat ooze kranige mili tairen zich, evenals steeds bjj groote ram- pen, met niet genoeg te waardeeren zelf- opoffering aan hun reddiDgstaak hebben gewijd, en, dank zij hun flink gedrag. de gevolgen niet ernstiger zijn geweest. Wij willen nu een geregeld verhaal van het droeve gebeuren geven een verhaal, ont- leend aan de mededeelingen van oogge- tuigen en autoriteiten. De commandant van Schouwen en Duiveland, 'de eerste- luitenant J. P. Louwerse, had in den nacht de vliegmachine reeds langen tijd hooren aankomen. Achtereenvolgens heeft hij ge- zien, dat de aviateuv zes- bommen wierp, die, naar later bleek, zijn net-rgeworpen in de Molenstraat, in de Langen Groenendaal, in den tuin van notaris Biermasz, Nieuwe Haven, in het huis van Mr. H. Polvliet, Nieuwe Haven, in den Maltapolder en ach ter het kerkhof. Het onderzoek. Van alie bommen zijn stukken scherven en ringen met inscripties en nummers ge- voriden, behaive van die, welke achter het kerkhof neerkwam. Naar deze laatste is men nog steeds zoekende. Er wordt ijverig gegraven, omdat deze" bom niet ontplofc is en in haar geheel teruggevonden kan worden, waardoor het nog gemakkelijker zal vaflen de nationaliteit van den aviateur vast te stellen. Wei wordt reeds door velen als vaststaand aangenomen, dat een Engelsche vlieger de bommen wierp, doch de commandant heeft met riadruk verklaard, dat deze geruchten niet bevestigd mogen worden en de bevoegde deskundigen eerst de overblijfselen der bommdn moeten onder- zoeken. Alie gevonden scherven worden dan ook op het oogenblik nog verzameld en ter besehikking gesteid van den generalen staf. Het zal den deskundigen ongetwijfeld lukken om vast te stellen waar de bommen zijn vervaardigd, daar zeer veel bewijs- materiaal is gevonden en door de deskun digen daaruit wel iets vaststaand kan worden geconstateerd. Zooals het onderzoek thans heeft bewe- zen, zijn het bommen van Engelsch maaksel. Kranige militaire hulp. De commandant, de heer Louwerse, alar- meerde onmiddelljjk het garnizoen van Zierikzee, daar hij uit het snorren van den motor me°nde op te rnaken, dat de machine weer naderbij kwam. Hij deed een honderdtal soldaten gereed houden, ten einde den vlieger onder vuur te nemen. Toen het geluid gaacdeweg weer verdween, liet hij deze mannen naar de plaats des onheils gaan, om mede hulp te bieden. Deze hulp was dringend noodig, daareen der bommen in de Molenstraat brand had doen ontstaan. Deze brand kwam aan in het pakhuis van Heuseveldt. De brandweer, onder leiding van den com mandant, den heer A. J. Ribbens, weerde zich dapper, doch de brand sloeg over op de belendende perceelen. Deze stonden op 't punt van instorten. Een drietal onder- officieren, de sergeanten J. C. Mink van Middelburg, P. J. Remyn en D. Teliekamp, van Den Haag en de soldaat Van Luyken te Leiden, benevens een burger J. Blankert van Zierikzee heb'ien met levensgevaar een twtetal vrouwen gered. Ook een paard werd nog uit het pakhuis van Heuseveldt gered. Bet geheele reddingswerk stond hier onder leiding van 'den iuitenant Dury van Beest Holie. Nauwelyks waren de vrouwen gered of de huisjes stortten in. Onder het puin der belendende perceelen zochten de soldaten nog naar slachtoffers, daar men vermoedde, dat de bewoners in hunne woningen waren tijdens het ongeval, doch niets werd meer gevonden. De' verwoesting. Ernstiger was het bij Groenendaal. Daar woonde de gareelmaker Leydekkers met vrouw en een pleegkind, een 5jarigen jongen. Alie drie zijn het slachtoffer geworden. Het lijk der vrouw werd 50 Mpter ver weg g*eslingerd en ernstig verminkt aan den overkant op straat gevonden. Het lijk van den man is blijkbaar over eenmuuropeen erf geslingerd. Het kind waren de armen afgeslagen, terwijl het hoofd afschuwelijk verminkt was. Naast het gezin Leydekkers stortte het huis in, doch de zes bewoners zijn als door een wonder aan den dood ontsnapt. Een juffrouw vertelde hoe zij door de bedstede heenzakte en niet in staat was er onderuit te kruipen. Bij notaris Biermasz kwam de bom, zooals gezegd, in den tuin terecht. Aan de achterzijde is het huis geheel verwoest, doch de-bewoners bekwamen geen letsel. Zij bleven in het huis tot 't dag werd en kwamen toen uit de ruines. Mr. H. Polvliet, wiens woning aan de Nieuwe Haven geheel verwoest is, ontsnapte met zijn gezin als door een wonder aan den dood. Onder de zolderverdieping bevonden zich de siaapvertrekken van mijuheer en mevrouw daarnaast die van de drie kinderen. De bom sloeg in schuine richting door het dak en kwam terecht op de mangelmachine waardoor hij ontplofte en in twee stukken sloeg. Het eene deel sloeg door het dak, dat geheel verwoest werd, het tweede sloeg in scherven door het slaapvertrek. De bom- scherveu ontwrichten de ledikanten der kinderen, sloegen zelfs in de dekenS. Een der scherven ging door twee matras^en been om zoo ean uitweg te vinden naar de bentdenverdieping, om de huiskamer tot een ruine te maken. Alie leden van het gezin bleven onge- deerd. Een der kinderen kreeg aileen on- beduidende schrammen aan het hoofd. Het was, zoo deelden de heer en mevrouw Polvliet ons mede, als een rollende donder. Alles was het werk van een oogenblik, maar toch leek het, dbor den angst of het een eeuwigheid duurde. Mevrouw Polvliet nam onmiddellijk de kinderen en trachtte naar buiten te komen. Licht kon men natuurlijk niet maken, daar het gas was afgesneden. Hoe ik beneden gekomen ben, weet ik niet, zoo zeide zij, maar ik had slechts een ideeweg, naar buiten. En dan die verstikkende gaslucht, die ons den adem schier benam. Buiten gekomen, waren de buren reeds op de been, gereed om hulp te bieden. De kinderen werden terstond liefdevol opgenomen en ook den heer en mevrouw Polvliet verschafte men aanstonds onderdak. Ook de belendende perceelen kregen hier zeer veel schade en aan de overzijde sprongen tengevolge van den luchtdruk alie ruiten. AlleD, die getuigen waren van dezen ramp, 1 hadden het over de eigenaardige gaslucht, die zich ontwikkeideeen lucht, die herinnerde aan die van Bengaalsch vuurwerk. De schade begroot op 100000 Wat nu 'de geheele schade betreft, de commandant begroot deze op rond f 100.000 In de volksbuurt zijn geheele buizen ver- nield, doch ook de deftige wijk, zooals die der Nieuwe Haven, is niet gespaard. Ook daar treft men menige ru'iue, terwyl vele huizeR door gedeeltelijke beschadiging wer den getroffen. Heel Zierikzee was op de been, om de schade te bezichtigen. Reeds hafden de militaire autoriteiten een commissie benoemd, om de schade vast te stellen. Deze com missie bestaat uit de heeren Panny, raadslid, van Dordt, gemeente-architect, korporaal De Boer, van bet garnizoen, bouwkundige, en J. BoDgertman, expert, Een volledige lijst van de schade zou zoo spoedig mogeiijk worden opgemaakt. Over gebrek aan belangstelling heeft de geteisterde stad niet te klagen. Vooreerst heeft H. M. de Koningin een telegram van dtelneming gezoudendan kwam in den loop van den dag de commissaris der Ko ningin in Zeeland, Mr. Djjkmeester, de commandant van Zeeland,deschout-bij-nacht W. F. C. Smit, vergezeld van kapitein Winkelman, van den generalen staf, Juite- nant ter zee Post Uiterweerd en de kapitein van het korps torpedisten Verhoef. Er is n.og sprake van, dat de Koningin persoonlijk de geteisterde stad zou bezoeken. De afgevaar^igde van het district, Mr. Patijn, kwam in den avond hier aan. In den namiddag zag men reeds hier en daar Jhersteliingen verrichten. In de werk- mansbuurt is echter menigeen beroofd van al zijn bezittingen, daar slechts weinigen verzekerd warendus er heerscht in die gezincen op het oogenblik groote nood. Directe hulp voor deze slachtoffers is een dringende noodzakelijkheid. Tegenspraak. Omtrent het door ons aan de „Tel." ontleende bericht, over de aanhouding van twee broeders der Duitsche orde der Redemp- toristen te Glanerbrug, schrijft yde Tijd" het volgende In tegenspraak hiermede vernemen wij van betrouwhare zijde dat de artikelen niet voor uitvoer doch voor eigen gebruik waren bestemd en gedekt werden door een door- loopende vergunning voor vervoer. De broeders werden onmiddellijk weer in vrij- heid gesteid. Ook van argwaan welke dfe rijksambtenaren volgens het blad (//N. Rott. Ct." en ook //Tel.") koesterden is geen sprakb, want het eerste bewijs dat door de broeders ooit is gesmokkeld, moet nog geleverd worden. De ambtenaren be- handelen de broeders steeds zeer voor- komend. Ken bijzonderheid. Ten huize van een Dordtsche familie waren op 1 Mei de beide dienstboden res- pectievelijk 25 en 10 jaar in betrekking. (D. Ct.) Op Duitsche vrouwen geschoten. In het Broek, een gehucht onder de gemeente Beesel (L.), werden Vrijdagnacht twee Duitsche meisjes, die op hunne waar- schuwing geen halt hielden, door militaire kommiezen aangeschoten. In levensgevaar- lijken toestand werden ze riaar het hospitaal te Venlo overgebracht. Zitting van 1 Mei 1917. M. W. S., oud 21 j. te Ter Neuzen, 14 dagen g«vangenisstraf. T. v. G., #ud 24 j. te St. Jansteen, 2 maanden gevang. M, C. S., oud 54 j. te Zuiddorpe, f 20 boete of 20 dagen hechtenis. P. M. S., oud 44 j. te Graauw, 15 boete of 15 dagen hecht. I. M. d. M. oud 19 j. te Overslag, /20'boete'of 20 dagen hecht. C. J G., oud 28 j. te Westdorpe, 14 dagen gevang. B. v. D., oud 21 j. en B. M. T., oud 20 j., beiden te Westdorpe, ieder f 10 boete of 10 dagen hecht. P. D., oud 37 j. en A. A., oud 32 j., beiden te St. Jansteen, ieder 2 maanden gevang. A. d. ft., oud 27 j. en G. D. S., oud 35 j., beiden te Koewacht, ieder 25 bdete of 25 dagen hecht F. H., oud 23 j. te Antwerpen, f 20 boete of 20 dagen hecht. P. d. V., oud 40 j. te Sas van Gent, f 10 boete of 10 dagen hecht. J. C., oud 23 j. te Santvliet, f 25 boete of 25 dagen hecbt. V. A. G., pud 20 j. te Aardenburg, f 10 boete of 10 dagen hecht. C. J. v. D., oud 33 j. te Sas vaii Gent, f 15 boete of 15 dagen hecht. C. M. W., oud 39 j. te Axel, f 10 boete of 10 dagen hecbt. V. A. d. L., oud 26 j. te Koewacht, 3 maanden gevang. B. d. L., oud 20 j., E. W., oud 19 j. en F. d. B., oud 23 j., alien te Koewacht, itder o weken gevang. S. W. V., oud 32 j. te Ciinge, 5 boete of 5 dagen hecht. J. R., oud 50 j. te Aardenburg, 3 boete of 3 dagen hecht. A. d. J., oud 33 j. te Steenbergen, 10 boete of 10 dagen hecht. J. G., oud 37 j., te Antwerpen, 15 boete of 15 dagen hecht. V. d. R., oud 21 j. te Zuiddorpe, /10 boete of 10 dagen hecht. V. d. V., oud 34 j. te Ciinge, 3 weken gevang. C. d. J., oud 36 j. en S, S., oud 18 j., beiden te Koewacht, ieder 25 boete of 25 dagen hecht. P. M., oud 20 j. te Sas van Gent, 1 week gevang. T. d. B., oud 21 j. te Ciinge, /15 boete of''15 dagen hecht. P. II. W., oud 20 j. te Ciinge, 5 boete of 5 dagen hecht. P. D. V., oud 36 j. te St. Jansteen, 1 week gevang. L. S., oud 22 j. te Ciinge, 10 boete of 10 dagen hecht. E. M. S., oud 40 j. en J. T., oud 58 j., beiden te Eede, ieder 5 boete of 5 dagen hecht. P. S., oud 51 j. en M. R. S., oud 33 j., beiden te St. Jansteen. ieder f 3 boete of 3 dagen hecbt. A. C., oud 42 j. en B. P., oud 55'j., beiden te Sas van Gent, ieder 10 boete of 10 dagon hecht. E. 0. S., oud 30 j. te Ciinge, 10 boete of 10 dagen hecht. 1. 11. S., oud 35 j. en J. M. v. G., oud 47 j., beiden te Zuiddorpe, ieder 14 dagen gevang. M. B., oud 35 j. te Zuiddorpe, f 3 boete of 3 dagen hecht. M. S. K., oud 32 j. te Westdorpe, 25 boete of 25 dagen hecht. A. v. D., oud 34 j. te Koewacht, 1 week gevang. VrijgesprokenT. M., oud 22 j. te IJzendiike en C. L., oud 29 j. te Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2