Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6516 Zaterdag 7 April 1917, 57e Jaargang. M1UA M. tw-hjeodies zbla-id. Laatst© Berichten. BINNENLAND. lEPILLBTOH. GEMENGDE BERICHTEN. Weer een Reliefschip getorpedeerd. Woensdag kwamen te IJmuiden loggers binrien met volgens rapport 25 gewonden, waaronder zwaargewonden. De Roode Kruisdienst is gemobiliseerd. De K. W. 177 is te IJmuiden aangekomen met elf geredden van het Belgische stoom- schip Tevrier, van New-York naar Rotter dam met graan voor de Belgium Relief Cy. Van deze 11 geredden zijn 2 zwaar en 2 liebt gewond. Aan boord van de K. W. 73 bevinden zich de andere 13 geredden, waarvan A zwaar ge.wond, zoodat de geheele equipage is gered, doch zes opvarenden zijn zwaar en 2 licht gewond. Zwaar gewond zijn de kapitein, de le stuurman, de le machinist, de donkeyman, een stoker en de kok. Het schip is Woensdagmorgen tien uur dwars van Scheveningen, ongeveer 20 mijl uit de kust, door een Duitsche duikboot zwaar beschoten. Nadat de bemanning zich in de booten had begeven, werd nog een aantal granaten op het schip afgeschoten, waardoor een deel der opvarenden verwon- dingen bekwamen. Daarna werd nog door de onderzeeboot, waarvan slechts de peris- eoop boven water was te zien, een torpedo •p het schip gelanceerd. De bemanning heeft het schip niet zien zinken en heeft het drijvend achtergelaten. Nadat zij zeven uur in de booten hadden rondgedreven, koer- sende naar de Hollandsche kust, werden zij des middags te 5 uur door de loggers opge- nomen. De Tevrier had ongeveer 4200 ton graan aan boord. De equipage bestond uit Hol landers, Noren, Engelschen, Canadeezen en Belgen. De Tevrier mat 3000 ton en was het efgen- dom van de Antwerpsche Zeevaart-Mij. (Brys Gylsen) te Antwerpen. Vluchtoorden. Naar het Volk verneemt, heeft de regee- ring opdracht gegeven tot den bouw van eenige vluchtoorden binnen de Hollandsche Waterlinie, Jen gebruike voor het geval daf bij een vijandelijken inval in ons land een groot aantal vluchtelingen uit de grenspro- vmcien naar het binnenland zouden komen. Nieuwe Staatsleening. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Wij vernemen van de meest bevoegde zijde, dat de door Minister Treub in de Tweede Kamer aangekondigde nieuwe lee- ning eerst na de ontbinding van de Staten- Generaal en de daarop volgende verkiezin- gen van den aanstaanden zomer tot stand zal komen. Centraliseering van den uitvoer. Wij vernemen dat er eene algemeene ex- port-vereeniging zal worden gevormd, die in den trant van wat de landbouw-export- vereeniging op beperkt terrein reeds doet, de regeling van den geheelen uitvoer in handen zou nemen en die dan ook, evenals genoemde centrale, den steun zou hebben van de Regeering. Trouwens ligt het aan- vankelijk althans in het voornemen om door 'deze reusachtige trust eenerzijde be- hoorlijk uitvoerprijzen te doen vaststellen en anderzijds de netto wi'nst aan de schat- kist te doen afdragen. Stelligen vorm heeft dit deel van het plan echter nog niet aange- nomen. (Hbl.) De distributie. Het ligt in de bedoeling in den aanstaan den zomer het aantal gerantsoeneerde goe- deren te beperken, en minder artikelen te doen distribueeren dan thans geschiedt. DOOR H. rider haggard. „Volkoraen, volkomen. Waarom zoo hef- tig? Het is liier een kwestie van zaken; laat (onfs dus zakelijk blijven. Gij wenscht uit Cesarea te vluchten, ik wil mijn pakhuis uit. I-aat mij heengaan en alles in orde bren- gen" „Alleen, als wij meegaan," antwoordde Ne- hushta. „Gij beheeft tegenover ons geen woorden te verspillen. Luister. Deze dame is het eenige kind van Benoni, den grooten koopman uit Tyrus. Gij bent hem zeker wcl?" „Helaas, ja," hernam Amram met een buiging. „Driemaal is hij mij bij verschil lende inkoopen te slim geweest." „Goed. Dan weet gij ook, dat hij rijk is, en dengeen, die zijn dochter uit een groot gevaar redt, rijkelijk zal belodnen." „Het is mogolijk, maar ik weet het niet z^ker." „Ik w«l", zeide Nehushta, „en voor dezen dienst zal mijn meesteres u een wissel geven voor een behoorlijke soin, door haar vader TER NEUZEN, 6 April 1917. Concert van het Muziekgezelschap. Jl. Maandagavond en Donderdagavond gaf -het muziekgezelschap -„De vereenigde werklieden" in het cafe ,,La belle vue" haar tweede winterconcert. Het bezoek liet dit- maal veel te wenschen. Wei was het gister wat drukker dan de eerste concertavond, maar't was toch lang niet, zooals men het daar gewoon is. Dit was jammer voor de vereeniging en ook voor hen, die haar ter zijde stonden. De omstandigheden veroor- loofden de vereeniging niet, als naar ge- woonte afwisseling te bieden met tooneel en voordrachten, maar de afwisseling die nu geboden werd, was er niet te-minder om. De harmonie voerde verdienstelijk verschil- lende muziekstukken uit en de symphonie- vereeniging „De Volharding", die.welwil- lend voldaan had aan de uitnoodiging om hare zustervereeniging te helpen, gaf op uitnemende wijze verschillende der mooiste nummers uit haar repertoire ten beste. Verder noemen we den Vlaamschen tenor, den heer Fr. van Schoor, die alhier geen on- bekende meer is, en verschillende liederen zong. Vooral zijn ,,Twee grenadieren" en „De vluchtelingen" trokken de algemeene aandacht en de krachtige wijze waarop hij bij deze gelegenheid^zijn repertoire zong, bewees, dat de zanger nog steeds tracht te streven naar hooger. Ook zijne andere lie deren werden algemeen toegejuicht, zoowel als het duo voor sopraan en tenor dat hij gisteravond met mej.. C. H. ten gehoore bracht. Was de opkomst, zooals we reeds zeiden, niet groot, er heerschte toch gezelligheid, en de opgekomenen waren ten zeerste vol daan, over hetgeen zoowel de harmonie als de symphonie, en de zangers hadden te ge- nieten gegeven. Een bal, waarvoor de tijd beperkt was, besloot den avond. Drankbestrijding. Het Kruisverbond van Ter Neuzen zal op 10 Juni a.s. alhier een grooten Drankbestrij- dersdag houden ter propageering van zijne beginselen in zake drankbestrijding en ter viering van zijn 12^jarig bestaan. Terugkeer toegestaan. Door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde is aan C. Dieleman en Ch. de Poorter te Ter Neu zen en C. Veire en E. van Hamme te IJzen- dijke voorwaardelijk vergunning verleend in zijn gezagsgebied terug te keeren. Besmettelijke ziekten. Van 28 Maart3_ April zijn de navolgen- de besmettelijke ziekten in Zeeland ter ken- nis van den Centralen Gezondheidsraad ge- komen: Roodvonk: 1 geval te Aardenburg, 2 te Burgh, 3 te Haamstede', 4 te Krabbendijke, 1 te Middelburg en 1 te Wolphaartsdijk. Diphteritis: 2 gevallen te Groede en 1 te Hulst. Nekkramp: 1 geval te St. Maartensdijk. In bovengenoemd tijdvak werden in totaal 19 gevallen van nekkramp in ons land geconstateerd. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. In de Woensdagmiddag te Middelburg gehouden vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen werden o.m. tot leden van het Genootschap be- noemd: a. te Middelburg: de heer Dr. W. S. Unger, leeraar in de staatswetenschappen aan de H. B. S. te Ter Neuzen en Vlissingen. b. In Zeeland, buiten Middelburg: de heer W. H. J. Harmsen, ingenieur van 's Rijks Waterstaat te Ter Neuzen. SAS VAN GENT. De St.ct. no. 80 bevat de statuten der Bouwvereeniging „Sas van Gent" aldaar. Aan deze Vereeniging is bcreids door den raad een bouwcrediet toegestaan. te belalen". „Jaw«', maar zal hij het doen? dat is de vraag. Benoni is bevoorowdeeld zeerbe- vooroordeeld, een Jotod in zijn liart die lii«t van de Christenen houdt." „Ik denk wcl, dat hij zal betalen, ik ge- loof het slellig; maar gij moet "het erop wa- g»i. Bedenk wel, koopman, dal-een hvijfel- achtige wissel altijd nog beter is dan een afgemeden keel." „Zeker. Dtat is een uitstekend argument. Maar gij wilt vluchten. Als gij mij hier houdt, lioe meet ik dan, alles in orde bren- gln?' „Dat mo»t gij weten. Gij gaal niet van hier, dan met ons, en op het eerste teeken van gevaar sleek ik u mijn mes tusschen de schouders. Intusschen is mijn nicesteres be- reid, een wissel te teekenen voor een helioor- lijkB som." „Diat is niet noodig. In deze omstandig heden wil ik vertrouwen stellen in de edel- moedigheid van Benoni. Ik verzeker u, dat ik nilets tegen de Christenen heb.. Degenen met wje ik handel gedreven heb waren eer- lijk en voldeden aan hun verplichtingen, lie begeer niet, u of uw meesteres te zien vierscheuren door de leeuwen, of te zien folteren. Het zal mij genoegen doen, als gij de gronclstellingen van uwgeloof moogtop- volgen tot in zeer hoogen ouderdoin. De STOPPELDIJK. In de meeste gemeenten van O. Z.-Vl. zijn reeds bonden opgericht van R.-K. landarbei- ders, welke bonden alle reeds eene actie tot loonsverhooging op touw zetten. Eene zeer gewenschte regeling is hier ge- troffen tusschen bond en werkgevers; er is geen dagloon bepaald, verschillend voor winter- en andere maanden, maar er is over- eengekomen een uurloon voor het gansche jaar van 20 ct. Door eenige landbouwers is voor ge- zamenlijke rekening in Limburg een prach- tige dekhengst aangekocht. HONTENISSE. De heer Blijdenstein, hoofd der school al hier, staat no. 1 op de voordracht voor leeraar aan de Normaalschool te Velzen. Vergiftige aardappelen. In de uitspruitsels van oude aardappelen komt een vergif, solanine, voor. Volgens Meyer bevatten oude aardappelen, die in een vochtigen kelder liggen en beginnen uit te spruiten, ditzelfde vergif. In nieuwe aard appelen komt slechts solanine voor als ze boven den grond komen en groen worden, maar veel minder dan in de uitspruitsels. De verschijaselen der solanine-vergifti- ging zijn: braken, buikpijn, diarrhee, soms zelfs bewusteloosheid. Voor de behandeling moet men zijn geneesheer zoo spoedig mo- gelijk ontbieden. Het is dus beter de te oude aardappelen in onze menu's zooveel moge- lijk te vervangen door gort, rijst of groene groenten. („Moleschott".) Gevangen gezet. Te Winschoten is gevangen gezet de ar- beider P. S. uit Finsterwolde, beschuldigd van een poging zijn vrouw en kind te ver- moorden. Verdronken. Te Zweeloo is een kind van A. H. ver dronken. Door een geweerschot gedood. Te Ruckhen was de soldaat-kommies J. E. met zijn geweer bezig, toen het schot af- ging en zijn vrouw in het hoofd trof. Deze was dadelijk dood. Overvaren. Woensdagavond heeft de Friesland, van den veerdienst EnkhuizenStavoren, den met mosselen geladen motorklipper Rival bij Enkhuizen overvaren. Het vaartuig, dat van Harlingen kwam met bestemming naar Amsterdam, is terstond gezonken. De opva renden werden door de Friesland gered. De Rival was verzekerd. Een koppige boer! Twintig minuten oponthoud voor de stoomtram, het scheepvaartverkeer ge- stremd, alles door een koppigen voerman. Het gebeurde vertelt het Hbl. dezer dagen op de Van Nahuysbrug bij Hasselt. De stoomtram van Zwolle naar Blokzijl reed de brug op, juist toen van den anderen kant een melkwagen naderde. Een van bei- den moest achteruit. De boer beweerde het eerst op de brug te zijn geweest; de tram wilde ook niet wijken. De burgemeester werd geroepen; deze gelastte den bestuur- der van den melkwagen de brug te verlaten; de boer weigerde. De burgemeester liet het paard uitspannen; de wagen werd wegge- reden, maar de boer weigerde met het paard heen te gaan. Onder heftig verzet en met behulp van verscheiden personen werden wagen en paard verwijderd. Proces-ver- baal werd opgemaakt tegen den boer en diegenen uit het publiek, die zijn verzet steunden. Na ruirn 20 minuten kan de tram passeeren, die al dien tijd op het draaibaar gedeelte der brug had gestaan, waardoor het verkeer op het Zwartewater belemmerd werd. vraag is maar, lioie ik u daarbij behulp- zaam lean zijn? Op h®t oogenhlik zie ik er geen leans toe." „De vraag is, hoe zult gij twaalf uren lang in leven blijven?" antwoordde Ne hushta grimmig. ,1k raad u aan, hier eens over le denken". Om haar woorden te bekraclitigen keerde zij zich om, nam den sleutel uit de deur borg diea tusschen haar kleeren. Met onverholen bewondering staarde Am ram haar aan. „Ik wenschte dat ik ongehuwd was", zeicte hij; „m,aar dit is niet het geval", vcfflgde hij er met een zucht bij. Want dan, op mijn woord, zou ik geneigd zijn, omu „Nehushta, zoo heet ik." „Nehushta juist. "Nu er Is geen sprake van." „Hc»genaamd niet". „Daarom wil ik u iets voovstellen. Van- avond zeilt er een schip van mij uit naar Tyrus. Wilt gij mij de eer aandoen, daar- mede te vertrekken?" Zeker," 'antwoordde Nehushta, „als gij ons vergezelt". „Dat was mijn plan niet". „Dan kunt gij van plan veranderen. Wij zijn ten einde raad, ons leven staat op het spel. Het uwe ook, want ik zweer u bij den Heiligen God dien wij aaiibidden, dat gij Het vermiste bankbiljet. Op een avond, schrijft het Vad., dat in een onzer groote provinciesteden een no- tabele met zijn gezin naar een concert was geweest, miste hij, thuiskomende, een bank biljet van 60. Hij wist zeker, dat hij in de ha'ast het kostbare papier op zijn tafel had laten liggen, doch het was thans spoorloos verdwenen. Daar de dienstmaagd alleen thuis was geweest, kon niemand anders dan zij het geld verdonkeremaand hebben en al bezwoer zij bij hoog en laag haar on- schuld, zoo werd de dienst haar ten slotte toch opgezegd, daar er aan een strafver- volging niet gedacht werd tegenover een dienstbode, die vele jaren met trouw en toe- wijding voor het gezin had gezorgd. Het meisje zocht haar troost in het huwe- lijk en de herinnering aan de onaangename zaak begon bij de familie reeds te verblee- ken, toen de schoonmaaktijd aanbrak en de behanger kwam om een defect aan het be- hangsel te herstellen, waar blijkbaar de muizen aan het werk waren geweest. Bij het verwijderen van een deel van het behang- sel vond de man een biljet van zestig gulden, waarvan een flink brok' was afge- knaagd. Hij begreep niet, hoe meneer en mevrouw zoo diep ontroerd waren op het zien van het vermiste papier, nog minder, waarom meneer er ijlings mee de deur uit- gin'g. Geen kwartier later stond deze tegen over zijn voormalige dienstbode, bood haar zijn hartelijkste verontschuldigingen aan, alsmede het vermiste Biljet, waarbij hij, bij wijze van zoengeld, een papiertje van de- zelfde waarde voegde. Alles werd gaarne aanvaard en aldus kreeg de tragedie een blij en bevredigend einde. Korte vreugdjt. Een makelaar uit Venlo, die dezer dagen uit de gevangenis te Roermond werd ontsla- gen, waar hij was opgesloten wegens onge- oorlooMen terugkeer in liet staat vanbcleg verkeerend gebied werd eenige uren na zijne invrijheidslelling betrapt op ongedekt ver- voer van 25 KG. stijfsel, waarom hij weer naar Roermond werd teruggebracht en acli- ter slot en grendel gezet. Smokkelarij door spoorwegpersoneel. Men meldt uit Arnhem aan de N. Crt.": De marechaussees hebben bij spoorwegper soneel huiszoekingen gedaan om te onder- zoeken of er ook smokkelwaar was opge- slagen. Bij een machinist vond men ecu groote hoeveelheid tin. Het onderzoek strek- te zich ook uit tot de stationsgebouwen en toen vond men in de badinrichting van het personeel een gi-oote partij leder, waarvan de eigenaar nieri bekend is. Vijftlg jaren onschuldig als banneling in Siberie. Dezer dagen is graaf Kasimof, het hoofd eener oude Russische adellijke familie, in den ouderdom van 80 jaren te Petersburg gestorven. Met den dood van dezen man heeft een tragische roman zijn slot gekre- gen, een roman, die indertijd in Rusland zeer de aandacht trok. In het jaar 1862 werd de toenmaals 25jarige graaf Kasimof tot levenslangen dwangarbeid in Siberie ver- oordeeld en onmiddellijk gedeporteerd, daar hij sehuldig bevonden was aan moord op zijn intiemen vriend, prins Dimitri Dolgoe- roeki, die ten zijnent logeerde om met hem te jagen en dien hij uit jaloezie door een schot in den rug gedood zou hebben. Kasi mof, die officier bij de garde te Petersburg- was en de bezitter van een der grootste Russische vermogens, werd uit het leger ge- jaagd en leefde vijftig jaren lang als banne ling in Tomsk, totdat voor eenige jaren een arbeider te Petersburg op zijn doodsbed er- kende, den moord op prins Dolgoeroeki te hebben gepleegd om de eer zijner zuster te wreken. Graaf Kasimof kwam daarop naar Petersburg terug, doch weigerde zijn oude .plaats in de maatschappij en zijn vermogen te hernernen. Hij leefde als een menschen- schuwen zonderling in de strengste afzon- dering voort. Thans is de tachtigjarige ge storven, en wordt de herinnering aan een der meest sensatiewekkende drama's uit de zult slerven, eer mijn meesteres iets kwaads overkoml. Wat zullen uw rijkdoinmen u" balen in liet graf? Wij vragen u niet veel help twee onscliuldigen om uit deze ver- vloekle stad le ontvluchlen. Will gij dat doen? Of moet ik u met dezen dolk door- steken? Antwoord mij, en wel dadelijk, of jk stoot toe, ,en hegraaf u in uw eigen graan. Zelfs bij het schemeraclilige licht op den zolder kon zij zien, dat Amram bleek werd, „Ik neem uw voorwaarden aan', zeide hij. „Tegen' den avond. zal ik u naar het schip brengen, dat twee uren na zonsonder- gang uitzeilt. Ik zal u vergezellennaar Ty- fus en de dame overgeven aan haar vader, en vertrouwen op zijn edelmoedigheid. Maar het is hier heet. Die ladder voert naar het dak, dat van een horstwering voorzien is, zoodat men van beneden af niet kan -zien dat er iemand zit of staat. Willen wij naar boven gaan? „Als gij vooruit gaat; en bedenk, dat mijn dolk gereed is, als gij mocht willen roepen". „D:aar ben ik van overtuigd gij hebt het dikwijls genoeg gezegd. Ik heb mijn woord gegeven, en kom daar niet op terug. De slerren zijn u gunstig, en wat er ook, moge gebeuren, ik volg hen". Zij gin gen dus naar het dak, Amram voor uit, en Rachel achteraan. De overgang van Russische aristocratie weer in 't geheugen geroepen. Vlug aangepakt. Den 19 Januari j.l. had in het East End te Londen de groote ontploffing plaats, die eene munitiefabriek en een enorm aantal huizen in de omgeving daarvan, ernstig be- schadigde of geheel vernielde. Den 22sten vroeg de regeering den Com missioner of Works een verslag inzake de aangerichte schade, dat zij reeds den vol- genden dag ontvrng. Den daarop volgen- den dag gaf de eerste Minister bevel om de puinhoopen weg te voeren en met den her- bouw te beginnen. Op 12 Maart waren 104 huizen reeds we- der bewoonbaar gemaakt, van nieuwe da- ken voorzien enz., terwijl 106 huizen geheel gereed en afgeleverd waren. Een merkwaardig voorgevoel. Een correspondent van de „Times" m „een stad in Kent", die in den nacht van 16 Maart door Duitsche schepen gebom- bardeerd werd, deelt het volgende merk- waardige geval mede. De vrouw van een soldaat die aan het front staat, had 's avonds een voorgevoel, dat haar dien nacht in haar eigen huis een gevaar dreigde en ging met haar tweejarig kind bij hare naaste buren logeeren. Een granaat viel op het dak van haar huis, drong er doorheen en vernielde in de slaap- kamer der vrouw alles wat daar stond. Het huis er naast werd in het geheel niet be- schadigd. De vrouw was met haar kind door haar voorgevoel gered. Een verwonderlijke genezing. De Lokal Anzeiger weet van een verwon derlijke genezing te vertellen. Een kurassler in een lazaret te Spandau, die zeven maanden geleden bij een trommeT vuur op het westelijke gevechtsterrein di spraak had verloren, werd een van de iaat- ste nachten door een benauwden droom g«- plaagd. Hij meende, dat hij weer in een ge- vecht met handgranaten en mijnen stond, een daarvan zoo verbeelde hij zich ontplofte vlakb-ij. Met een schreeuw sprong hij het bed uit. Sindsdien kan hij weer spre- ken. Trambrug aangevaren. Heden namiddag is het Duitsche Rijn- schip „Mega", kapitein Bakkers, bij het pas seeren der doorvaartopening van de tram brug over den middelsten kanaalarm, tegen de brug gedreven en heeft deze met het ach- terschip gegrepen, waardoor de openstaan- de ophaalbrug bijna geheel uit de stoelen, waar deze op rust, getrokken werd. De zware brug is gelukkig blijven hangen aan de ophaalklep. De brug zelve is vrijwel on- beschadigd gebleven, doch het windwerk is verwrongen. DE VEREENIGDE STATEN EN DUITSCHLAND. Washington. Ook het Huis van Afgevaar- digden heeft heden morgen de oorlogsreso- lutie van President Wilson aangenomen, en wel met 373 tegen 50 stemmen. De staat van oorlog tusschen de Vereenig de Staten en Duitschland is dus thans offi- cieel verklaard. Aanval op de Belgische kust. BRESKENS. Gisteravond heeft een vlie- geraanval plaats gehad op Zee-Brugge, waar ontploffingen, tengevolge van neerge- worpen bommen, en onophoudelijk kanon- vuur werden waargenomen. Te 9 uur had eene uitbarsting plaats, die d'e huizen deed schudden. Zoeklichten, bar- stende granaten en lichtkogels werden voort dur'end boven Zee-Brugge waargenomen. Heden morgen, omstreeks 4 uur, had een nieuwe aanval van vliegtuigen plaats. Er werden bommen geworpen in grooter aantal dan gisteren. De aangebrachte schade is nog niet bekend. den warmen zolder met den reuk der slecbt gelooide hidden deed Rachel zoo goed, dat zij, uitgeput door al wat zij geleden had, in de schaduw der borstweriiig in slaap viel, eri eerst tegen den uvnod onlwaakte. Ne hushta en Amram keken naar hetgeen in de stad gebeurde. Van deze hoogte konden zij het groote plein zien rondom het paleis. Ifet was vol menschen, meestal op den grond zittend, in zakken gekleed en stof stroorend op nun eigen hoofd en dat van vrouw en kinderen. Uit al die monden roes een smeekbede ten heme], die ook Ne hushta en Amram hoorden als een voortdu- rend en verward gefluister. „Zij bidden dat de koning in het leven mag blijven," zeide Amram. „Eri ik bid, dal hij mag sterven", ant woordde Neliuhsta. Dekoopman haalde de schouders op. „Het is mij onverschillig, hoe het afloopt, als de vrede maar beliouden blijft, tot voor- deel van den handel. Over liet geheel is bij |een goede koningi, die het geld laat-rollen. Waar dienen de vorsten anders voor in Judea waar zij niets zijn dan veeren, zwe- vend op Cesar's adem, en vallend zoodra die ophoudt met blazen'. Maar kijk eens!" (Wordt vervolgd.) TGB YEimS( HI<: COCRAST.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5