I Zaaigranen. Bietenbond „Tramlijn" Laatste Berichten. Kolenvereeniging „Onderling Belang". Eerste Nederlandsche Codpe- ratieve Kunstmestfabriek. BUBBERLIJK.E STAND. Financieel Overzicht. ADVERTENT1EN. Wed. W. ELVE-VAN FRAEIJENHOYE, TANNETJE ANNA, Handelsberichten. Mej. JOHANNA MOERMAN, GEMALEN GUANO, GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. SCHEEP Y A ARTBF: WEGING. Alle soorten HaverZomergernt, Roodkaf Tar we, Paardenboonen, Huivenboonen, enz. Hulst, 2 April 1917. Gehalte aan stikstof 5,00 °/0 Phosforzuur12,4 Zaamslag. JAN DE PUTTER Jz., Axel, Steenboscb. Noorsch schip gezonken. In den afgeloopen nacht is te IJmuiden door den trawler IJM. 23 binnengebracht de geheele bemanning van het -Noorsche stoomschip ,,Feistein", dat op weg was van Philadelphia naar Rotterdam, met een la ding voor bet Belgisch Relief Comite. Het stoomschip is op 7Q zeemijlen van het Terschellingerlichtschip tengevolge van ont- ploffingen gezonken. De bemanning be- staat uit 11 Noren, 2 Finnen, 4 Zweden en 7 Hollanders. Vergadering van Vvijdag 30 Maart 1917. Voorzitter de lieetf Job. de Feijter, burge- mees ter-raadslid Aanwezig de heeren Wisse, De. Mul, Schee- le, De Klerk, A. de Feijter, Faas, Dieleman •en Van de Ree. Afwezig de beer De Jonge. Een vacature. Na opening der vergadering "brengt de voorzitter in hcrinnering het afsterven van •den heer J. de Putter, die een eerbiedwaar- dig raadslid was, een self-made man, die fcijne kracbten jheeft gegeven voor bet welzijn der gemeente Zaamslag. Hij was iemand, die nimmer moeilijkbeden zou fiebben in den weg gelegd, een man met een nobel ka- rakler, die als raadslid nog lang in de lier innering zal voortleven. De leden geven blijikeiy van inslcmming met deze woorden. Alsnu komt aan de orde: 1. Nolulen. De nolulen der vorige vergadering worden "elezen en onveranderd vastgesteld. 2. Meiltedeelingen. a. Proces-verbaal van de op 27 Maact door Burg, en Weth. gehouden kasopneming bij den gemeente-onlvanger, waarbij bleek dat was ontvangen 57.794.29 en uitgegeven 61.230.811/2, zoodat meer was uitgegeven dan ontvangen 6436.551/2- Er is ecliter een voorschot van bet vijk ontvangen voor de mililievcrgocdingen ad 7948.05, zoodat in kas moest zijn 1511.50, wat overeenkwam met de verloonde bewijzen. De Voorzitter stelt namens Bu»g. en Weth. voor eene geklleening te sluiten van /5000, tegen eene rente van hoogstens 6 °/o, voor den tijd van 3 maanden, om le voorzien in de behocfte aan kiasgeld. Nadat de beer Scheele op zijne vraag wordt ingelicht, dat de gemeenterekening over den diensl 1915 sloiot met een tekort, dat het met die over 1916 wtel niet anders zal zijn. dat er reeds verschililiende uitgaven moeslen worden gedaan, terwijl nog geen inkomsten daartegenover stonden en zoowel de fCorzitter als de secretaris! een bedrag in voorschot liebb'en gegeven, wordt bet voor- stel aangenomen. Nog d'eel t de Voorzitter inede, dat zal worden getnacht de leening onderliands te plaatsen. b. Prooes-verbaal van de op 27 Maart 14. gebouden kasopneming bij den administra- fieur van bet distributie-bim'eau. Daaruit blijkt, dat gedurende 1917 is ontvangen 17.114.85 en uitgegeven f 16.212.69, zoodat er in kas moest zijn 902-16. Voorts is hier, overeenkomstig lret destijds in den Baad uitgedrukl verlangen een ver- slag bijgevoegd onxrent de geleverde levens- middelen en eene specifieke opgaaf omtrent het aeel der koslen dat voor de" gemeente komt. Daaruit blijkt under meer dat over de. drie eerste maanden van dit jaar de uit- gaven die voor rekening der gemeente blij- ven j 75.06 zulen bearagen. De Voorzitter ideelt nog mede, dat de werk- zaambeden nog steeds toenemen en dat het in verband daiarmede noodig is geweest, nog een vierden klerk aan te nemen. Er moet nog eene verrekening plaats heb- ben van meel, over dit tijdvak, en daarmede zullen de iHtgaven voor de gemeente over die drie maanden stijgen tot ruim 900, zoodat er geraamd wordt, dat et voor het geheele jaar 4000 noodig is. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Ingekomen stukken. a. Eene missive van den Commissaris der Koningin, hounende snededee'ing, dat bij Kon besluil van 19 Febr. It., no. 29, is lierbe- noemd tot burgemeester dezer gemeente, de beer J. de Feijter. Ee heer Sclieele wenscht den Voorzitter geluk met zijne herbenoeming, en boo.pt, dat hij ook in de toekomst zijne dagen in ge- zondheia zal mogen doorbrengen en ook in de nu volgende 6 jaren zal kunnen werk- zaam zijn in bet belang der gemeente. De overige leden stemmen met dezen wiensch in. De Voorzitter betuigt daarvoor zijn dank; hij lioopl in dezeifde verliouding als voor- heen met de leden te kunnen samenwerken en doet een beroep op bun steun. b Fen schrijven van de familie De Putter, waarbij mededeeling wordt gedaan van het overlijden van den heer J. de Putter, lid van den gemeenteraad. Overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. word! besloten, hienop met een brief van rouwbeklag te antwooraen. Een telegram houdende eene dankbe- luiging van den beer Mr. Dijckmeester, com missaris oer Koningin in Zeeland, voor de hern door den RJad op zijn 70sten jaar dag aangeboaen gelukwensch. Aangenomen voor kennisgeving. d. Brieven van Jac. Dieleman en A. Dees Jacz., dat zij hunne benoeming tot lid der commissie van bijstand, om Burg, en Weth. bij le staan in het opmaken van bet ooncept- kohier van den hoofdelijken omslag, aan- Inemen. De Voorzitter deelt mede, dat genoemde heeren hereids werkzaam zijn geweest. Aangenomen voor kennisgeving. e. Verslag omtrent den vak-cursus der Vereenigde Handswerklieden te Ter Neuzen, over 1916, alsmede de rekening en verant- woording en de begrooting voor 1918. Aangenomen voor kennisgeving. f. Overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. worden vastgesteld de volgende staten van oninbare belastingen: hondenbe- lasting 14,—, hoofdelijken omslag 127,46, schoolgeld 22,40. g. Van wege de Zeeuwsch-Vlaanlsche Tramwegmaatschappij is een schrijven in- gekomen, waarin deze den raad dank zegt voor zijne medewerking door den verkoop aan haar, ter rooiing vanf 1 boomen, op het dorpsplein in de kom der gemeente, en dat zij genoegen neemt met de voorwaarde, dat de gemeente in plaats van de gerooide nieuvve lionmen mag planten, mils die aan de Noordzijde van de' tramlijn worden ge- plaals op 2J50 M. en die ten Zuiden op 6,80 M. uit de as van de trambaan. De Raad had. gevraagd dit te mogen doen op 6,50 M. De Voorzitter meenl, dat die 30 centimeter meer zuidelijk, voor liet planten geen bezwaar zullen zijn, en stelt nu voor, defi- nltief te besluiten tot den verkoop der 4 olmenboomeiij voor den psijs van 180. Met algemeene stemmen wordt aldus be- besloten. h. Her bekende verzoek van bet waterlei dlng-eomite, om eene bijdrage te verleenen- ad 10 cent per inwoner voor het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid van het maken eener waterleiding in Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor deze gemeente zou de bij drage 356,50 bedragen. Medegedeetd wordt, dat Sas van Gent en Biervliel de gevraagde bijdnage toestonden, terwijl Axel heeft toegezegd de bijdrage te zullen verleenen, indien drie vierden van het gevraagde bedrag zullen worden toegestaan De Voorzitter vemklaart er veel voor te voelen, de bijdrage te verleenen. De beer De Klerk vindt dat er nog al een groot bedrag gevraagd wordt. De Voorzitter beuoogt, dat er aan een waterleiding vele gemakken en voordeeleu vcrbonden zijn, men kan dat in Zuid-Beve land bemerken. Als men steeds over goed water kan besdiikfcen, is djat een groot vooi- recht en bet valt niet te ontkennein, dat er hier in de streek veel slecht w(hter is. Er zijn nog wel ingezetenen van de kom der gemeente die niets dan slecht water liebb&n om te drinken, want de putten 'zijn geen van alle goed. De heer Faas vraagt, of er al iets van be- De beer Faas vraagt, of er al iets van bekend is, hoe de leiding zou worden gemaakl, omdal hij vreest, dat er toch wel deelen van de gemeente van zouden versto- ken blijven. Altlians met het afgel'Cgen der gemeente waar hij woont, in den Gani- perscben hoek, de Eendragt- en Huissiens- polder, meent hij dat zulks wet liet geval zal zijn De Voorzitter merkt op, dat daaremtrent tliansnog niets valt tfe zegen het gaal er nu ook alleen over, om een bijdfcage te ver leenen voor het voorloopig onderzoek. Pas als bet zou gaan pver de oprichting der Naamlopze Vennootechap, als de gemeente deel zou rnoeten nemen in de garantie voor iiet kapilaal, zou men voorwaarden kunnen slellen voor het maken van zoodanige lei- dingen, dat ongeveer de geheele gemeente kan aansluilen. "De heer Wisse vindt bet bedrag dat men voor bet instellen van een onderzoek vraagt nog al hoog. Hij kan ook niet begrijpen waar voor dit ndodig is. Er is 'Vroeger door een comite onder leiding van Dr. Jenny Weijertnan een onderzoek ingesteid. De bo- ringen onder Clinge en St. Jans teen liadden geen resultant. Er is toen gezegd, dat het water uit Noord-Brabant moeL komen, dat daar in voldoende hoeveelheid water aan wezig was. Dat zou met een buis door de Schelde naar Zeeuwsch-Vtaandei'en moeten worden gebraclit. 'Dit werd zoo goed als onmdgelijk geacht. Bovendien zou het moe ten gaan over Belgisch grondgebied en nu ziet men, waar men door den oorlog toe komen zou. Toen dacht er niemand aan oorlog. Misschien is men nu door den voor- uitgang der techniek daaromtrent van een ander gedachl, miaar in elk geval: dat bet water uit Noord-Brabant komen moet, is toen reeds onderzoeht en bij ziet niet in, dat bet nu noonjig is, nog eens geld te gaan uit- geven om dat opnieuw te onderzoeken. Hij zou gaarne omtrent een en ander meer licht heblien gewensclit. De Voorzitter acht de toelichting ook wel wat sober; bet spijt hern, dat hij of een der wethouders geen gelegenbeid liebben gehad de vergadering bij te wonen, waarin een en ander vanwege bet nieuwe comite is toege- licht, dan zou men er nu wat meer van welen en dan had er ook wat kunnen ge vraagd worden. Hij vreest, dat de zaak weer wel stuiten zal op het maken van een buis door de Schelde, ofschoon liet rijk tlians, naar het schijnt heeft toegezegd, dat voor hare reke ning te wilten maken, om Zeeuwsch-Vlaan- deren, voor wat bet verkrijgen eener water leiding betrelt, gelijk te stellen met andere streken. De heer Scbeele is bet eens met den heer Wisse, dat ze wel wat veel vragen. De ge- meenle Hoek heeft, naar liij meent, een af- gerond bedrag, docli minder dan werd toegestaan. De heer Dieleman acht eene waterleiding wel hoogst nuttig, maar maakt er loch be zwaar legen thans, nu de lasten al zooveel gestegen zijn, nog eens /350 voor zoo iets uit le geven. De menschen die. acbteraf. wonen, zullen .er inaar hij denkt ook weinig aan liebben. De beer Scbeele wijst er op, dat het aan- sluiten van eene hofstedte toch allicht op een uitgaaf van 500 tot /600 zal kunnen komen, behalve dan voior degenen die juist aan een weg wonen waar de hoofdleiding door komt. De Voorzitter v'ijsl er op, dat dan de hof- stede «bij verkoop toch ook weer zooveel meer waard is en bij evenlueelen verkoop, dat bedrag dubbel en dwars er zal worden uitgeslagen. Hij slemt den heer Dieleman toe, dat er nu voor de gemeente wel groote uit- gaven zijn, maar daarop mag men niet altijd zien, als liet de bevordering van een groot al- gemeen belang geldl. De sleJling: onze vaders bebben lief zonder gedaan, wij kunnen liet dus ook wel, gaat niet meer op. Men kan gerust aannemen, dat op eene liofstede in een men- schenleeftijd wel voor een waarde van 20.000 aan vee sterft, wie weet hoe dikwijls tenge volge van slecht drinkwater. Als men Mat cijfer beziet, dan is de zaak toch wfel een offer en een uitgaaf waard. De heer Scheele beaamt dat, maar wijst er op, dat er dan toch ook weer meer be- drijfskapitaal voor de aansluiting noodig is. De heer Faas was vroeger finaal tegen een waterleiding, maar denkt er nu anders bver, al heeft bij ptok nog bezwaren. De beer Wisse verklaart, dat bet bij liem niet gaat over het nut eener waterleiding, gevraagd dat staat vast en daar zijn alien het vrijwel over ecus, maar hij kan niet inzien, dat nu nog een tweede onderzoek noodig is. De beer Scheele zou ook wel eens een enkel lichtpuntje willen zien, waarvoor dat gevraagde groote bedea-g (gerekend naar de bevolking vttn Zeeuwsch-Vlaanderen zal dat ong*veei- 40 000 lie oopfe i) voor noodig is. De beer De Klerk acht .de zaak ook wel wat duister, men zal even jails de vorige maal liet geld weer geven m er later niets meer van hooren. Ee Voorzitter me»kt op, dat men de voor waarde zou kunnen stellen, dat later aan het gemeentebestuur een verslag zal worden ge- zoiwlen van de wijze waarop het geld besteed en de resultaten die het onderzoek heeft op- geleverd. Ook zou hij er evenals in Axel is geschied bij willen bepalen, dat de bijidrage alleen gegeven .wordt, als drie viei-de van het bedrag wordt toegestaan. De beer Scbeele zou het bedrag willen af- ronden op /350. De Voorzitter acht dat zoo ingrijpend niet niet en neeml ook dit voorstel over. Hij brengt alsnu de vraag of subsidie zal gegeven worden in stemming, met het resul- laat dat die vraag met 5 tegen 1 stemmen ontkennend wordt beantwooitl. Er voor hebben gestemd de heeren Scheele,_Faas, De Mur en de Vooraitterj tegen stemmen de heeren Wisse, A. de Feijter, Dieleman, Van de Ree en De Klerk. Enkelen der tegen- stemmers motiveeren bun stem, door te ver- klaren, dat zij, tegenstemmen omcrat zij de bezwaren van de heei'en Wisse en Dieleman deelen. 3.< Bur- Af en overschrijving begrooting gerlijk Armbe^tuur voor 1916. Met algemeene stemmen wordt liet Burger- lijk Armbestuur gemachtigd tot het doen van af- en overschrijvingen in de begra&ting voor 1916. 4. Benoemen lid sehooleoinmissie. De Voorzitter .verz.oekt de leden over te gaan tot het benoemen van een lid dercom- nr.iisie van loezicht op het lager onderwijs, vvegens periodieke aftreding van den heer W. de Klerk. De heer De Klerk geelt te kennen, niet meer te willen in aanmerking komen. De uitslag der stemmingi is, dat de heer De Klerk wordt herbenoemd met 8 stem- men; 1 stem is uitgebracht op den beer Dieleman. De beer De Klerk blijft bij zijn besluit en is niet genegen de benoeming te aanvaarden. Bij de nu volgende vrije stemming verkrij gen de heeren Scheele 4, A. de Feijter 3 en Dieleman 2 stemmen. De daarop gehouden vrije stemming heelt. tot uitslag dat de beer A. de Feijter 4, die hcer Scbeele 3 en die heer Dieleman 2 stem- men verkrijgt. Bij de herstemming wordt benoemd de beer A. de Feijter miet 5 stemmen; de beer Scbeele verkrijgt 2 stemmen. De beer A. de Feijter, die ook eerst reser ve maakt, verklaard zicli op aandi-ang van den Voorzitter bereid, zicli de benoeming te laten welgevallen. 5. Wy.iging he rcoiiug 1916, Mel algemeene stemmen wordt goedge- keura eene wijziging der begrooting voor 1916, door de ontvangsten le verhoogen met 2682,85 en andere daarentegen te verminde- ren met f 1621,83. 6. Verhooging maximum van den iiao|Je- iijiken omslag. De Voorzitter deelt mede, dat Burg, en Weth. voorzien, dat doordien slechls 80 o/0 van de gewone oppervlakle bielen zal mogen worden gezaaid, de havengelden 1000 min der zullen opbrepgen dan geraamd is, ter wijl 1000 op de begrooting moet worden uitgetrokken voor de dis tributie-uitgaven. Het daardoor ontstaand tekort op de begroo ting van 5000 wenschen zij te vinden door verhooging van den hoofdelijken omslag met nog 5000. daar Ged. Staten geen toestem- ming zullen geven, dat door een geldleening te dekken. Toen spneker te Middelburg bij den Commissaris der Koningin zijn eed af- legde, na zijne herbenoeming, sprak hij bier- over met Z.Exc. en deze meende, dat het voor de gemeente Zaamslag niet zoo' erg zou zijn het noodige bedrag te vinden, daar het kohier der rijksinkomstenbelasling nu den weg wees voor het kohier Van den lioofj- delijken omslag. Spreker heeft hiei" nog tegen aangevoerd, dat de raad toch niet zon der meer al de aanslagen van bet kohier der rijksinkomstenbelasting zal kunnen accep- teeren. De heer Scbeele acht het toch een nog al ingrijpende verhooging, het vorig jaar lieefl bet koliier 11.000 opgebracbt, het is nu reeds verhoogd tot 18.000, komt er nu nog /5000 bij, dan wordt liet 23.000 en is het dus meer dan verdubbeld. De Voorzitter Iwijst e* ,op, (dial dit hier maar een verhooging van tijdelijken aard geldten men zicli dus gelukkig mag rcjkenen in tegen- stelling met anderen, die voortdurend onder de gevolgen van de tijdsQmstanidigheden zul len blijven zucliten. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen 7. Vastslehing coniingent der brandweer. Overeenkomslig het voorstel van lie! be- stuui- dei- brandweer wordt bet contingent van de dit jaar bij de brandweer intelijven inanscbapen bepaald op 6. 8. Benoeming siembureau voor de ver- kiezing voor een lid van den gemeenle- raad. De Voorzitter merkt op, dat, als de par- tijen zich niet verstaan voor liet vervullen der vacature, ontstaan door het overlijden van den beer De Putter, en voor de perio dieke aftreding, om in verband met detijds- •omstandigheden te laten zitten wat zit, slem- mingen zullen noodig zijn. Hij noodigt de leden daarom uit een stembureau te be noemen. Gekozen worden de lieeren Scheele en Van de Bee, de overige leden tot plaatsver- vanger. 9. Wijziging begrooting 1917. Ingevolge bet voorgaande punt stellen Burg, en Wetli. voor, |de begrooting voor 1917 te wijzigen door den post ontvangst haven gelden 1000 te verminderen, die voor liooF delijken omslag met /5000 te verhoogen en /4000 te ramen voior uitgaven wegens de distribuliewet. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Om vraag. a. De heer De Klerk vraagt^ of er nog geen macadam op komst is. Voor enkele paadjes zou wat macadam strooien ergnoo- dig zijn be Voorzitter antwoordt, dat macadam is aangekoeht, doch ze komt niet af. No<-h grint, noch macadam kan men bekomen. Alles loopt tegenwoordig zoo wat in de war, voor wat bet vervoer betreft. b. De heer Scheele vraagt, of al wat ge daan is tot verbetering van den toestand op de wegens bet rijden van den b-ani gevaar- lijke punten. Vooral acht hij bet gevaarlijk tangs de begraafplaats. De Voorzitter antwoordt, dat Burg, en Weth. er nog niets aan gedaan hebben, maar bij hoopl, dat het nu binnenkort zal kunnen geschieden. Er zijn naar liij meent ver- scliillende plaatsen, waar het maken van een beining noodig zou is. Hij stelt zich voor, oan voor alle plaatsen plan en be grooting te laten maken, opdat de Raaddaij ook ineens zal welen, waar hij er mede alls. Met de opmerking van den beer Scheele zal rekening worden gehouden. 11. Vaslstelling kohier van den hoofcic- iijjben omslag. De openbare vergadering wordt geschorst en gjaal over in eene met gesloten deuren. TER NEUZEN. Huwelijk-aangiften. 26'Maart. Pieter Arie Galle, oud 31 j., jm. en.Magdaleiia Sophia van de Velde, oud 19 j., jd. 29 Maart. Marinus Michiel Robijn, oud 27 j., jm. en Francina Adriana Faas, oud 24 j., jd. 30 Maart. Cornells Kaijser, oud 21 j., jm. en Helena van Doezelaar, oud 17 j., jd. Marinus Wil- helmus, oud 27 j., jm en Jozina Anna Frederiksen, oud 27 j., jd. Geboorten. 25 Maart. Helena Cornelia, d. van Adriaan Drabbe en van Adriana van Doeselaar. 26 Maart. Gelein Adriaan, z. van Adriaan van Es en van Maria Cornelia Verlinde. Pieter, z. van Marinus Gerard van der Wiele van Johanna Pladdet. Paulina, d. van AbrahaHfl Klaas.-en en van Francina de Jonge. 27 Maart. Jan Piet, z. van Jacob Jacobus Cornetis van Sprang en van Constantia Jozina Apollonia de Smidt. 3t Maart. Alice Elisabeth, d. van Potidor Selleslachs en van Maria Theresia Van de Vijver. Overlijden. 26 Maart. Maria Buijse, oud 68 j., echtg. van Pieter de Kraker. 31 Maart'., Francina Suzanna Jolijt, oud 3 j., d. van Louis en van Suzanne Sophia van Aalst. 31-3-17. De Minister van Finaucieu deelde deze week in de Tweede Kamer mede, dat het zijn voornemen was een nieuwe groote leening van ons land uit te schrjjven, en de bestaande 5 pCt. leening af te lossen. Deze mededeeliug had geen guns'tigen in- vloed op onze staatsfondsen, met name op de gemelde 5 pCt leening. Indien toch deze obligat en met 1 Januari a.s., tegen 100 pCt. worden aflosbaar gesteld, zou men nauwelpks 3 pCt. rente van zyn geld trekken, indien de koers dezer obligation gehand- haafd bleef op 102 pCt, zooals zjj voor de mededeeling van den Minister was. De koers is dan ook reeds gedaald tot 1011/6 Ook de nieuwe 4 pCt. obligation onder- gingen den invloed van deze mededeeling de koers daarvan brokkelde af tot 921/2. De 41/2 pet. Nederland mede iets lager, 100s/16 evenals de 3 pet. Cert. N. W. S. 707/g en de 21/, pet. idem 60s/8. 5 pet. IndtO gevraagd 100 pet. In Russen is deze week niet veel omge- gaan. De koersen brokkelden iets af. 4 pet. Groote Russische Spoor 25 3/s, 4 pet. Nicolai Spoor 58, 4 pet. Orel Griasi 54. Hongaarscbe fondsen en Oostenrjjkers lager tengevolge van de verdere daling van den wisselkoers. 4 pet. Hongarge 1892/1910 36V16» 4 pCt. Oostenrijk, belastingvrge Kronenrente 39. De belangstelling voor Marinewaarden is weder verflauwd. De koers voor de gewone Marines is teruggeloopen tot 321/s, die van de preferente tot 891/g. Het schjjnt dat de daling nog niet tot staan is gekomen. Ook andera Amerikaa-nsche waarden zjjn lager. Gewoone Steels 1101/,. Anaconda's 1721/2, American Car Foundry 721/,,, pCti Smelters B 91 s/4, Amerikan Hide Leather 64 y4- labakken eveneens lager. Amsterdam Deli 2341/2, Amsterdam Serdang 148, Gew. Holland Deli 72. Serdang Tabak 49s/i. Ook Rubbers werdeu lager verhandeld. Amsterdam Rubber 224xf4 Amsterdam Java Rubber "64t/3, Oost-Java Rubber 258 Seheepvaartaandeelen lager en zonder veel haDdel. Aandeelen Holland Amerikalijn 4l5s/ik aand. Kon. Holl. Lloyd 98^, aand. Nederlandscne Scheepvaartunie 172 s/4. Petroleumaandeelen lager. Kon Petroleum 5041/2, Geconsolideerde l483/4, Orioos 473/4. En ten slotte ook lagere wisselkoersen. Louden 11.76V2, Parijs 42.35 Berlgn 38.92V. Weenen 24.521/3, Prolongate 21/3 pCt. A. A. Van 30 Maart tot en met 1 April werden langs de Oostsluizen albier 48 binneB- vaartuigen op- en 32 afgescbut, langs de MiddensJuizen 27 op- en 27 afgescbut en kngs de Westsluizen 13 op- en 12 afgeschut. Donderdag 5 April hoopt haar 75sten geboortedag te herdenken. HAAR VRIENDEN. Zaamslag, 2 April 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid,. na een kortstondig lijden, ons geliefd dochtertje, FRANCINA SUZANNA, in den aanvalligen leeftijd van 3 jaar. Haar bedroefde Ouders, L. J. JOLIJT. S. JOLIJT—van Aalst. Ter Neuzen, 31 Maart 1917. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig docb ge- duldig lijden, onze geliefde Dochter in den ouderdom van 19 jaar. A. COLIJN. M. COLIJNVeklinde. Ter Neuzen, 1 April 1917. Ter Neuzen. G. KL0TJWERS. Middenprijs per 100 KG. Tarwe /15,a Rogge 43,a Wintergerst 14,a f Zomergerst 13,a 43,50, Haver 43, a/—,— Erwten a/—,—, Witte boonen f 40,a Bruine boonen a J Duivenboonen 47,a PaardenbooDen 17,— a Boekweit a Lijnzaad 50,a /60,Aardappels f a /'->-• Koolzaad per zak van 106 liters 36,a 38, Hulst, 2 April. Veilingseieren V. P. N. f 8,10 per 100 stnks. Aanvoer 18000 stuks. Op heden 1 April werd ons ouderhuis opnieuw getroffen door het overlgden van onze geliefde Dochter, Zuster en Bebuwdzuster, Echtgenoote van den heer J. de Begin, in den ouderdom van 29 jaar. Diep betreurd dbor ons alien, Vlissingen A. MOERMAN. C. MOERMANLouwerse. Ter Neuzen W. MOERMAN. M. J. MOERMAN—Kolijn. Vlissingen P. J. PLATTEEUW—Moerman. P. PLATTEEUW. Vlissingen, Hurgronjestraat No. 10. Voor de vele blijken van be- vJwwSbf langstelling, ondervonden by het overlgden van onzen geliefden E«htgenoot en Vader, den heer Emilius Stockman, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. E. STOCKMANDklemarre en Kinderen. Ter Neuzen, 2 April 1917. De op 19 Maart uit het schip VERTROUWEN geloste bevatte volgens analyse-rapport van het R. L. P. station te Maastricht, Kali2.0 Van deze partg is nog de gelegenbeid voor directe afname, zoolang de voorraad strekt, open. TER NEUZEN, Maart 1917. W. SEQET. Het Bestuur van bovengenoemden Bieten- bond noodigt de leden en ook de bieten- verbouwers die wenschen deel te nemen uit tot een VERGADERING voor opgave van genieten bieten enz., op Donderdag 5 £pril 1917, des namiddags ten 51/g lire, bg den heer C. P. de Rhgt te Zaamslag. Namens het Bestuur, H D. DEES, Voorzitter. JAC. DE REGT, Secretaris. Aan de leden, die nog geen opgave deden van kolen, wordt verzocht dit ten spoedigste te doen aan den bode of aan onderge- teekende, znlks met het oog op de te nemen maatregelen voor de distribute. Voor bet Bestuur, F. VAN DEN BROEKE, Secretaris. Diegenen, die nog wenschen aandee len te nemen in bovenstaande fabriek, kunnen die nog opgeven aan ondergeteekende. Voor het teekenen van het register zal dan nog gelegenheid gesteld worden. De afgevaardigde,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3