Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Ot No. 6513. Zaterda? 31 Maart 1917. 57e Jaargang. BIMIIITIIAAB. Aanwijzing verkrijgbaarstelling LeYensmiddelen. De Oorlog. Ter visie-ligging opgav8n Candidaten. van STEMMING voor den Gemeenteraad. m in Wijziging geldigheidsduur Broodkaarten. iel. BINNENLAND. PBEDIKBEURTEN~ Goede Vrijdag 6 April. V TW HI fc i'JD HI B£j.AJD- Vrijdag den 13 April a. sM DE BARKER P. DE FEIJTER JAC.Z. J. De Burgemeester van TER NEUZEN naakt, ingevolge Ministerieele beschikking, bo. 56465/36, dato 28 Maart jl. bekend dat met ingang van 2 April a. s., iedere broodkaart zal strekken tot, het ver- krjjgen van brood gedurende 9 dagen iaplaats van 7 dagen, niettegenstaande op de kaart vermeld staat, dat zg slechts geldig is voor een bepaalde week, en mitsdien de geldigheidsduur der brood kaarten, die thans zijn uitgereikt, bepaald als volgt die, waarop vermeld voor de 9e week van 2 t/m 10 April v v 10e 11 H 19 H lle h i/ 20 n 28 n u 12e u 29 7 Mei enz. Ter Neuzen, 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. E M US, II D. nsa Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week ran 27 April geldig zullen zgn voor Aardappelen bon no. 1, 2 en 3 le serie. Bak- en Braadvet v I le n Yarkensvleesch n le Groene Erwten u u 1 le a Rgat 1 1® h Ter Neuzen, 30 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HDIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Onze scheepvaartmoeilijkheden. Naar men zich zal herinneren, schrijft het „Hand." zijn indertijd vale moeilijkhe aen in zake den uitvoer or.tstaan doordat de geallieerden van oordeei waren, dat v/e eeist de eigen productie behoorden tever- bruiken en dat eerst recht konden doen gelcen op aaiv..ar van het onlbrekende "ton is het gegaan met huiden en Ieder, met vet, met spek en vleesch en tal van andere artikelen. In de meeste gevallen werd dan na vele besprekingen een oplossing ge- vonden. De bemoeiing van Engeland schijnt nu echter nog verder te gaan en ten doel te hebben te beletten, dat wij van bepaalde artikelen meer produceeren dan wij voor onze nationale productie noodig hebben. Zoo b.v. ten aanzien van onze suikerpro ductie. Naar bekend is, was de opbrengst de laatste jaren ongeveer tweemaal zoo groot als door de nationale behoefte wordt vereischt: Engeland nu vindt het blijkbaar niet gewenscht, dat in zoo groote mate voor den export wordt gewerkt en dit moet zijn wij wel ingelicht een van de voornaamste ,redenen zijn waarom ons bij den aanvoer van kunstmeststoffen zoo vele moeilijkheden in den weg worden ge- legd en een aantal onzer schepen wordt vastgehouden. Worden er minder suikerbieten verbouwd, dan komt natuurlijk meer land vrij voor de teelt van landbouwproducten, die wij zelf wel kunnen gebruiken. In zooverre loopt dus Engelands vergaande eisch parallel met onze zuiver nationale overwegingen. Men weet trouwens, dat de Minister de met suikerbieten te betelen oppervlakte reeds tot 80 van het vorige jaar beperkt heeft. Regeeringsaardappelen en -erwten. Het Kamerlid, de heer Duys, geeft Dins- dag in de koffiekamer van het gebouw der Tweede Kamer voor zijn medeleden een de- monstratie gehouden met regeeringsaard appelen en regeeringserwten met het doel de zijns erachtens afschuwelijk slechte kwa- liteit van die voedingsmiddelen te doen uit- komen. Hij toonde een bord aardappelen en erw ten uit den distributievoorraad welke hij op het distributiekantoor te Zaandam had la- ten koken. Ook rauwe regeeringserwten had hij bij zich ter vergelijking met goede kwaliteiten. Het was hem te doen den volksvertegen- woordigers eens te laten zien welke een „varkenskost" z. i. het volk te eten krijgt. (Hbl.) Verbouw van karwijzaad voor den oogst 1918. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter kennis van belang- hebbenden, dat het niet in de bedoeling ligt reeds thans maatregelen te nemen tot beperking van de uitzaai van karwijzaad als ondervrucht voor den oogst 1918, aan- gezien nog niet kan worden beoordeeld in hoeverre die beperking noodig zal zijn. Wel kan echter worden medegedeeld, dat, indien beperkende bepalingen noodig zul len worden geacht, deze zullen worden voorgeschreven zonder dat met de te velde staande karwij rekening wordt gehouden. Het risico, dat de uitgezaaide karwij geheel of ten deele zal moeten worden omge- ploegd, blijft derhalve voor rekening van de verbouwers. Zoo mogelijk zullen de be perkende bepalingen bekend worden ge- maakt in den loop van den zomer van 1917, tegen den tijd dat de dekvrucht geoogst moet worden. Handhaving onzer neutraliteit. Bij een debat, volgende op eeft rede die hij te Leeuwarden heeft gehouden, heeft Mr. P. J. Troelstra omtrent de handhaving onzer neutraliteit en de noodzakelijkheid daarvan het volgende- gezegd, dat wij aan de Leeuw. Crt. ontleenen: Het belang van de handhaving onzer neu traliteit, van het gemobiliseerd zijn, blijkt te meer uit wat Duitsche zoowel als Engelsche bladen, in verband met de krijgstoerustingen der Duitschers aan onze Oostelijke grens, daarvan zeggen. Spreker mag en zal uit de geheime zittingen der Kamer niets vertellen, maar hem is buiten de Kamer, niet van eenig officieel persoon, een gerucht ter oore gekomen, waarvan hij weet, dat het waar is, nl. dat het nog niet zoo lang is geleden, dat de opperbevelhebber een zeer dringen- de instructie voor uitvoering van een opera- tie heeft geseind aan een commandant aan onze Oosteiijke grens, in verband met een te verwachten inval van Duitsche troepen. In een dergeiijken penibelen toestand ver- keert op het oogenblik ons land. Willen we buiten den oorlog blijven, dan schiet er niets anders over, dan onze neutraliteit te hand- haven. DE TORPEDEERING VAN HET HOSPITAALSCHIP ASTURIA. Het bericht van het torpedeeren van het Engelsche hospitaalschip Asturia heeft overal in het land groote verontwaardiging gewekt. In vele kringen dringt men op re- presaillemaatregelen aan, waarbij men her- innert aan de verklaring van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, dat daartoe zou worden overgegaan bij de eerste de beste uittarting op dit gebied van Duitschland. De Asturia had meer vrouwen dan ge- woonlijk aan boord, daar vele verpleegsters, na beeindiging van haar diensttijd buitens- lands, naar Engeland terugkeerden. Een boot sloeg om, toen zij neergelaten werd. Degenen die er in zaten, Vielen te water, maar de meesten werden opgevischt. Een verpleegster, die pit een Servisch hospitaa! kwam, zei in een gesprek, dat er geen ver- ontschuldiging was voor het torpedeeren. Het schip voer openlijk en had aan het strengste onderzoek onderworpen kunnen worden. Wij verwachten, zei de verpleeg ster, dat deze poging om hulpelooze helden naar den kelder te zenden, gewroken zal worden. Ik vraag mij at, wat de gevoelens zullen zijn van de moeders, vrouwen en zus- ters in onzijdige landen, als zij dit verne- iiten. Ongetwijfeld zullen zij bij duizenden haar stem verheffen en eeft qnmeedoogen- loozen oorlog tegen deze Oiimenschelijke monsters eischen. Het hospitaalschip Asturia werd onge veer middernacht getorpedeerd. De torpedo trot het achterschip, beschadigde het roer en drong de machinekamer binnen, waar de machines gehavend werden. Het electrisch licht op het schip ging uit. Het schip had ongeveer 900 zieken ontscheept. Degenen, die aan boord van het schip waren, beston- den uit de bemanning, leden van het genees- kundig korps van het leger en verscheidene verpleegsters. De noodseineir werden door een patrouillevaartuig beantwoord, die een aantal bootfen met geredden op sleeptouw nam. Tusschen de 300 en 400 werden ge- land en door de bewoners van de landings- plaats verzorgd. Velen waren dun gekleed, sommigen door de ontploffing gewond. Drie bezweken er nadat zij aan land gebracht waren. Anderen werden door een tweede patrouille-vaartuig en een torpedojager ge- red. KONING ALBERT IM)ET EEN TOCIIT IN EEN VLIEGTUIG. Koning Albert heeft naar uit Havre ge seind wordt, door kapitein Jaequet bestuurd, als waarnfemer een toeht in een vliegtuig ge- aaan. Hij vloog over het Belgische en het Duitsche front aan de Yser, door een smal- deel van vier vechttoestellen begeleid. Na de vluchl ging de koning, die Hal van foto- grafische opnamen maakte, naar den gene- ralen staf, wlen hij de verga irde waarne- mingen meedealde. Er is geen luchtgevecht geleverd, maar de vijand heeft wel het vuur gerieht op het vliegtuig en het eskorte. DE WEDEROPBOUW VAN DENDERMONDE. Be bestendige deputatie (provinciaal be- sluur) van Oost-Vlaanderen sclirijft volgens de Tel. een wedstrijd uit voor het oprichten van een paleis van justitie te Dendermonde. Deze wedstrijd zoo deeit de bekendruaking medle heeft geen invloed <;p 't tijdstip, waarop 't werk zal begonnen worden. AMERIKANEN OP DE MOWE. Door bemiddeling van den Spaanschen ambassadeur te Berlijn is door de Ver. Sta- ten geinformeerd of zich onder de zeelieden die door de Mowe als gevaagenen naar Duitschland zijn gevoerd, uok» Amerikanen bevinden. Het wordt verondersteld dat dit zoo goed als zeker het geval is en zoo dit werkelijk zoo is, zal de regeering handelen als met de Yarrowdale en de onmiddellijke invrijheidstelling van deze Amerikanen eischen. TER NEUZEN, 30 Maart 1917. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand: onder 755 Z.- Duitschland. Laagste barometerstand: 741,3 Skagen. Verwachting tot den avondvan31 Maart: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Westelljke wind, zwaar bewolkt met tijde- lijke opklaringen, waarschjjnlijk regen- buien, zelfde temperatuur. Vergadering van den gemeenteraad. In de op Dinsdag 3 April a.s., des voor- middags te 10 ure, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. At- en overschrijving begrooting voor 1916 van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Verleenen eener bijdrage in de wer-. ken van voorbereiding eener waterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen.. 5. Verkoop grond aan de Ned. Herv. ge meente te Ter Neuzen. 6. Verpachting grasgewas. 7. Verpachting gemeentegrond aan de Scheldekade voor het telen van voedsel voor mensch en dier. 8. Voorstel tot splitsing van de klassen der m. u. 1. o. school. 9. Wijziging gemeentebegrooting voor 1916. 10. Sluiten geldleening ter voorziening in kasgeld. 11. Reclames hoofdelijken omslag. 12. Zekerheidsstelling hoofd-controleur- boekhouder levensmiddelen-bedrijf. Verkiezing voor den gemeenteraad. Bij de heden gehouden pfficieele eandidaat- stelling voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Dr. H. B. van Nes, zijn officieel candidaat gesleld de heeren P. de Bakker (van R. K. en Antirev. zijde) en die heer J. de Feijtcr Jacz. van wege de liberalen. De stemming is bepaald op Vrijdag 13 April. Reciteerwedstrijd. Woensdagavend werd alhier de uitge schreven Reciteerwedstrijd gehouden, en hoewel het de eerste maal was, was de op- komst flink te noemen, en zullen alien wel tevreden naar huis gegaan zijn. De Weleerw. Heer Ds. S. Groeneveld, die de leiding der vergadering bereidwillig op zich had genomen, heeft er voor gezorgd, dat alles geregeld en met orde geschiedde. Ook de commissie, bestaande uit de hee ren F. Okkema, R. Groeneveld, D. Huizinga, B. N. van Dijke, W. van der Hooft en R. Tolhoek, door wie alles voor dien avond geregeld was, hebben eer van hun werk ge- had, want de avond is prachtig geslaagd. Tusschen de voordrachten en in de pauze werden enkele stukken op het kerkorgel ge- speeld. Door de jury, die het moeilijkste werk van dien avond gehad heeft, zijn de prijzen toe- gekend aan: R. Groeneveld, le prijs, ernst; N. Kroeze, 2e prijs, ernst en L. Wiersma, 3e prijs, ernst, bestaande in een kistje si- garen, uitgeloofd door den heer Luitenant Bos; F. Okkema, le prijs, luim en J. P. Ver- couteren, 2e prijs, luim. Na afloop gat de heer F. Okkema nog een extra nummer, getiteld „Bach te Dresden". We mogen wel verwachten dat het doel is. bereikt, om in onze plaats eene reciteerver- eeniging op te richten. Adjunct-inspecteur der belastingen. De heer G. M. G. H. Russel, te Amster dam, is met ingang van 1 April tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van adjunct-inspecteur der directe belas tingen, en werkzaam gesteld aan de inspectie der directe belastingen, enz. te Ter Neuzen. Besmettelijke ziekten. Van 2127 Maart zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen: Roodvonk: een geval te Goes, Haamstede, Oud-Vossemeer en Sluis. Twee gevallen te Tholen. Diphteritis: een geval te Groede, Hoek en Vlissingen. Nekkramp een geval te St. Maartensdijk. Verbouwen van suikerbieten. Men schrijft ons: In uw blad van Dinsdag komt een bericht uit Axel voor, meldende, dat eene verga dering was gehouden van vertegenwoor- digers van twee Belgische en zes Neder- landsche suikerfabrieken, met een 25tal beetenagenten dezer streek, op welke ver gadering o. m. besloten werd, dat de ver- voerkosten op den tram voor rekening van de leveranciers zijn. Dit bericht is cchter niet juist, en hurtnen wij melden, dat Zaterdag te Axel een bij- eenkomst werd gehouden door de vertegen- woordigers van twee Belgische suikerfa brieken, n.l. fabriek Wittouck en Moerbeke, op welke vergadering zelfs niet eens ge- sproken werd over de vervoerkosten. Wij kunnen dan ook mededeelen, dat eventueele vervoerkosten op den tram niet voor rekening zullen komen van verbouwers, doch komen ten laste van koopster. Petroleum en gasolie. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald: Het is verboden petroleum of gasolie te vervoeren, te verkoopen of at te leveren, tenzij door den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel daartoe vergunning is verleend. 2. De voorwaarden, onder welke ver gunning zal worden verleend, zullen nader worden vastgesteld. (St.ct.) Uitgewezen. Wederom heeft de commandant der stel- ling van de monden der Maas en der Schel- de (Commando Zeeland) aan een 12tal per- sonen het verbhjf in zjjn gezagsgebied ont- zegd, zulks wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel te weten: Bono-re Obrie 33 jaar, werkmart, wonende te Sas van Gent, Ned!erlander; Leopold Baert, 20 jaar, werkman, wonende te Sas van Gent, Nedertander; Eduardus Sinakx, 31 jaar, veldi/rbeider te Philippine, Belg; Augustijn Houtekamer, 31 jaar, schippers- knecht aan boord van het sleepsehip „Nini" te Wemeldinge, Nederlander; v Everaert Prosper, 20 jaar, visscher te Philip pine, NederLander;i Caniiel Laheijne, 22 jaar, werkman le Wachtebeke (B.), Belg; Aloysius de Bliek, 17 jaar arbeider te Koewacht, Belg; Carolus Ludovicus Mattens, 17 jaar, arbei der te St. Jans teen, Nederlander; Albert Tillemand, 21 jaar, arbeider te Nieuw Namen, Belg; Hector Benard Picavet, 18 jaar en Henri Benard Picavet, 23 jaar, beiden veekqopman te Clinge, Nedertanders; Sulvein Ysebaerl, 22 jaar, rijwielhandelaar tc Oostburg, Belg. Vliegmachine die lichtseinen geeft. Dinsdagavond halftwaalf werd te Vlissin gen een vliegmachine waargenomen, waar- mede lichtseinen werden gegeven. Nadat zoeklichten op het vliegtuig waren gericht, verdween het in de richting van de Belgische kust. Centrale keuken. Naar uit Vlissingen gemeld wordt, blijkt de aldaar ingerichte centrale keuken werke lijk in een behoefte te voldoen, als men ten- minste afgaat op den toeloop op den eersten dag. Er was gerekend op een beperkte hoe- veelheid, om niet te veel eten te verknoeien indien, onverhoopt, weinig zou worden af- gehaald. Reeds bij den aanvang bleek, dat slechts een klein gedeelte van hen die met de pot ties eten een proef wilden nemen, dit te voren hadden aangekondigd. Zeer velen konden daardoor niet van het verlangde voorzien worden. Er wordt nu op gerekend dat de volgea- de dagen een groot aantal porties eten zul len worden verlangd, waarvoor de reeds be staande inrichting belangrijk wordt ver- groot, en wel zoo, dat heden een vierdubbefe hoeveelheid spijs kon bereid worden en op het gestelde uur afgeleverd. Een voordeeltje voor het Rijk. Bij de te Middelburg door den ontvanger der registratie gehouden verkoop van 385 in beslag genomem vaten lijnolie werd f 36265.85 besomd. IIO E K Woensdag werd alhier openbaar vesrkocb't door notaris Dregmans een woonhuis met erf, toebelioorende aan de erven J. Wonder- gem. Kooper werd de heer D. Pladdet voor ete som van /1165. AXEL. Donderdag geraakte alhier, nabij het sta tion, een jongen, genaamd M. H., door on- voorzichtigheid onder de tram; de wielen gingen hem over den rechterarm, zoodat dit hchaamsdeel werd afgereden. Geneeskun- dige hulp werd spoedig verleend door Dr. Bom. De jongen werd per automobiel naar het ziekenhuis te Ter Neuzen vervoerd. KOEWACHT. In deze gemeente is door eeai paar dame* een collecte gehouden ten behoeve van het Belgische Roode Krais. Deze collect® bracht ruirn 300 franken op. Nu verschillende bekende smokkehuu* Zeeuwsch-Vlaanderen hebbenmoeten vexv- laten is bij de anderen de schrik er oruder gekomen. In de laatste dagen hoort men weinig of niets meer van verboden uit voer. Langs de grens is het buitengewoon shl en doodscli. No ell aan deze zijde, no«h aan gene zijde van de grens ziet men men sch en. Alleen bemerkt men nu en dan een Diptschcn schildwacht. Zondag I April 1917. (Vlooswjjkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. eD 5f n., leeskerb. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Maart de volgende vonnissen uitge- sproken P. d. B., oud 21 j., werkman te Hulst, is wegens diefstal veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. Th. d. S., oud 52 j., voddenkoopman te St. Jausteen, is wegens diefstal vrgge- sproken. P. A. v. B., oud 58 j., landarbeider te Eede, is wegens poging tot omkooping veroordeeld tot 1 maand gevang. P. J. W., oud 38 j., bakker te Sluis, is wegens overtreding der Distributiewet vrijgesproken. M. C. B. D., oud 44 j., huisvrouw van P. W. te Aardenbuig, is wegens overtre ding der Distributiewet veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. S. iJ., oud 22 j., rgwjielhersteller te Oostburg, is wegens poging tot uitvoer en poging tot omkooping veroordeeld tot 1 maand gevang. P. S., oud 28 j., arbeider te Axel, is .wegens overtreding der Rijwielwet, met TER \E(7iE.VS('HE COURAST. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN naaktbekend.dateeneO pen bare Vergadering ,an den Gemeenteraad zal worden gehouden op 9insil»K den a April l»IS, des voor- middags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, laaakt bekend dat de bij hem ingeleverde opgaven van Candidaten voor de op heden gehouden verkiezing, ter vervulling van een plaats in den Gemeenteraad evenals het door hem opgemaakte proces-verbaal van sluiting ier candidatenlijst, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage liggen; dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen staling der kosten verkrijgbaar zijn. Ter Neuzen, den 30 Maart 1917. De Burgemeester van Ter Neuzen, M. EIJKE, L. B. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, toeugt ter, openbare kennis, dat op na des morgens acht tot des namiddags vijf uren, de stemming zal geschiederi ter vervulling van ten plaats in den Gemeenteraadwegens ontslagname van den heer H. B. van Nes. De candidaten, in alphabetische volgorde zijn Tevens wordt de aandaeht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende tan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt wordt gestraft met gevangenis- straf van ten hoogste EEN JAAR." Ter Neuzen, den 30 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, M. EIJKE, L. B. tei W a" a Hervormde K.erk. Ter Neucen. 91 u., Ds. A. Timmenran en 3 Ds. A. Timmerman, Voorbereiding van het H. Avondmaal en Bevestiginf van Nienwe Lidmaten. Slutskil. 9| u. en savonds 5J u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. Van Dis. Axel. SH u., Ds. J. B. Th, HugenhoMzen 3 Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Bedieninf van den H. Doop. Sas van Gent. 91 u., Ds. H. Akersloot vaD Hoa- ten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Bo*r. Kloosterzande. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Kerken. Ter Nenzen. 9i u. en 2 u., Ds. S. Groeneveld. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wall. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. L. de BrnijM. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 n., Ds. D. 6. van Overduin Oud-Gereformeerde Gemeente. Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5J u., dhr. Verboom van Goes. B. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8i en 10 nur. 's Namiddags om half drie Lcf. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9£ u., Ds. A. Timmerman, Bediening van het H. Avondmaal, 2 u., Ds. A. Timmerman en 'savonds 51 u., Ds A. Timmerman, wegens den nood der tijden, verootmoediging en bidure voor den vrede. Sluiskil. 2 u„ dhr. L. Dek en 's avonds 5$ u., dhr. L. Dek, Bidure voor den vrede.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5