LandbGuwbenciten. GEMENG0E BERiCHTEN. Laatste Bericlifeii, BURGERUJKE STAND. ten dat het water niet zou kunnen gehaald worden uit een onzer groote krelcen. In dit verband wees hij op den oorsprong der waterleiding te Antwerpen, waar het wa ter uit eene vuile rivier wordt gehaald en voor het -gebruik dienstbaar gemaakt. Mochten evenwel al deze pogingen niet sla- gen, dan zal Zeeuwsch-Vlaanderen toch ge- J'jk gesteld worden met anijlere streken van ens vaderland, waar het water in de on- niddellijke .omgeving'te verkrijgen is, aan- gezien officieus is toegezegd, dat de re- geering dan bereid zou zijn, boven en be- halve de andere streek die zij zal verlee- nert, den syphon door de Schelde, die het water van Woensdrecht naar hier moet "oeren, voor rijksrekening zal maken. Zeeuwsch-Vlaanderen komt alsdan in even j unstige conditie als andere streken, b.v. als de Zuid-Bevelandsche waterleiding. Is men zoover dat de .plannen kunnen vastgesteld worden, dan zullen de verschil- lende gemeenten eene naamlooze vennoot- schap moeten vormen, die het benoodigde aanlegkapitaal dat op 5 millioen gulden wordt.geraamd moet leenen. Mocht het niet gelukken dat geld op voordeelige voor- waarden te leenen, dan zal het rijk in deze weer behulpzaam zijn, door tegen eene ren te van 41/2 pC-t het geld te verschaffen. De gemeenten nemen, naar spreker ver- klaart, met het vormen dier naamlooze vennootschap en het leenen van dat geld 1 geen risico op zich. Vooral zal dit hier niet liet geval zijn, hier ook nog een reserve- foods, tot een achtste van het stichtings- kapitaal zal worden gevormd, waaruit de uitgaven voor de eerste jaren, waarin nog geen winst kan w.orden gemaakt, kunnen worden bestreden. Overigens zijn de resultaten van water- leidingen, waar men ook informeert, zoo- wel in het binnenland als in het buitenland, steeds gunstig geweest. In Zuid-Beveland werd in 1913 ontvan- gen f 29,000, in 1914 41,700, in 1915 64,000 en in 1916 65,000, terwijl de ra- ming voor 1917 70,000 beloopt. De prijs van het water, volgens de voor- waarden der Zuid-Bevelandsche waterlei ding, is: bij abonnement: Werkmanswoningen: 1 vertrek, 10 ct. per week; 2 vertrekken, 13 ct. per week; 3 vertrekken, 16 ct. per week. Voor andere, niet-arbeiderswoningen: minder dan 4 vertrekken /10 per jaar; 4. ver trekken 12 per jaar; eik vertrek boven 4 tot en met 9/3 per vertrek meer, woningen van 10 en meer vertrekken 30 per jaar. - Voor industrieen, tram- en spoorwegen is het tarief in Zuid-Beveland: 1249 Meter 20 cent per Meter 250— 499 19 500— 999 —18 1000—1999 —17 2000—4999 16 5000 en daarboven 15 I IM Als rr.iridenciihcr werd. voor Z££ixw§r±- VTaanderen geschat 20 a 21 cent per Mo. Het comite wijst er ook op, dat eene wa terleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen onder gunstige omstandigheden kan geexploiteerd worden, daar de smalle strook den aanleg vergemakkelijkt. Ten slotte kwam ook nog ter sprake het water uit Ossendrecht, dat daar jn den bo- dem in onuitputtelijke hoeveelheden aanwe- zig is en dat voldoet aan de iioogste eischen die aan zuiver water kunnen gesteld wor den. Het is absoluut bacterievrij en de zachtheid maakt het zoo uiterst geschikt voor de wasch, wat de huismoeders hier in Ter Neuzen reeds hebben ondervonden, toen van uit de Zuid-Bevelandsche of de Bergen op Zoomsche waterleiding in tijden van droogte water werd aangevoerd, in tegCn- stelling met het water dat uit eene duin- waterleiding werd betrokken. Nevens het breede comite van actie is" ook geconstitueerd een eere-comite waarvan tot lid zijn ben'oemd de heeren Dr. Ruysch, voorzitter van den centralen gezondheids- raad, K. J. A. G. Baron Collot d'Escury, rentmeester van het Kroondomein en burge- meester van Hontenisse, de heeren P. F. Fruijtier en Jhr. de Muralt, leden der Twee- de Kamer, voor Hontenisse en Oostburg, alsmede de leden der Provinciale Staten in Zeeuwsch-Vlaanderen, voor zoover deze" geen lid zijn van het comite van actie. Uit het vorenstaande kan blijken, dat de kwestie waterleiding in Zeeuwsch-Vlaande ren er beter voor staat dan tot hiertoe het geval geweest is en dat; waar voor het oogenblik siechts eene bijdrage van 10 cent per inwoner gevraagd wordt, als blijk van belangsteliing van de zijde der naast be- trokkenen, het te hcpen is, dat de gemeen- teraden alhier algemeen van belangsteliing in deze voor de toekomst onzer streek zoo belangrijke zaak zullen betoonen. V«roirdeniing, betreffende hel vrrblijf van deserieurs in Zeeuwsch-Vlaanderen. De commandant der steiling van de Mon- die.n der Maas en der Schelde Commando Zealand), lieeft eene verordening vastgesteld betreffende het verblijf en de registratie van deserleui's in Zeeuwsch-Vlaanderen welke als volgt luidt: Art. i. In Ideze verordening is onder deser teur te verstaan, hij, die dienstplichtig is in een vreemd leger en door zijn verblijf in Nederland, zij het dan ook tijdelijk, aan die plicht trachl te onttreken. Art. 2. Het is aan deserteurs, die na het in working treden dezer verordening Neder land zijn binnengekomen, verliodcn rich in Zeeuwsch-Vlaanderen op te hoiuden. Art. 3. Het is verboden aan iemand, van wien men weet of redelijkerwijze kan ver- moeden, dat hij, deserteur zijnde, zich in strijd met het artikel 2 bepaalde in Zeeuwsch- Vlaanderen ophoudt, huisvesting of werk te verschaffen. Art. 4. Een ioder bij wien op den dag der afkondiging dezer verordening een deserteur gehuisvesl of in diens.t is, is verplicht bin ned 2 'maal 24 uur na dien dag hiervan op- opgave te doen aan den bij artikel 8 aange- wezen miiitairen commandant, hinnen wiens res sort hij woont, met vermelding van den naam, voornanien datum en plaats van ge- boorte, verblijfplaats in Zeeuwsch-Ylaanae- ren van dien deserteur, alsmede de laatsfe burgerlijke woonplaats voor zijn desertie. Art. 5. Een ieder, die een deserteur liuis- vest of werk verschaft, is, verplicht hinnen 2 maal 21 uur na het ophouden dier huis vesting of werkgeving aan den bij artikel 8 aangewezen commandant de opgave te doen als in het Vorig artikel omschreven. Art. 6. Overireding van deze verordening wordt gestraft lovereenkomstig die bepalingen, voorlco.niende in Hoofdstuk IV van de Wet van 23 Mei 1899. Art. 7. Met dc handhaving van de bepa- lingen dezer verordening en het opsporen 1 van de daarbij strafbaargestelde feiten zijn lielast ,le amlilenaren hedoeld in artikel 8 Mib 1 -tot en met 6 wetboek van Strafvorde- ring, de amlitenaren der directe belaslirtgen, invoerrecliten en aceijnzien, alle als tijdelijk onhezo'.digd rijksveldwachter, dan wet kracli- tens artikel 50 der Wet vail 23 Mei 1899, beeedi'gde personen, her.evens alle, ambtena- ren van Rijks en gemeentepolilie. Art. 8. De aangewezen commaudanten, in deze verordening hedoeld, ieder voor de ge meenten 1eftooretide tol liun gezagsgebied, zijn: voor *Oiost Zeeuwsch-Vlaanderen, de kantonncinents-commandanten te Ter Neu zen, Philippine, Sas van Gent, Axel, Hillst, Nieuw-Namen: en voor West Zeeuwsch- Vlaanderen, de kantonnements-oommandan- ten te IJzendijke, Schoondijke, Breskens, Groede, Oostburg, Nieuwvliet, Aardenlnirg, Cadzand, Sluis en Retranchement. Art. 9. Deze verordening treedt, in wer- khig onmiddellijk na derzelver afkondiging. Bcsiuetlelijke zieklen. Van 1420 Maart zijn de navolgende besmettelijke ziekten uit Zeeland ter kennis van den Centr. Gezoudheidsraftd gebomen Roodvonk een geval te Hoek, Ter Neuzen en Ierseketwee gevallen te Middelburg. Diphteritiseen geval te Groede en Kruiningen. Gedurende dezelfde periode werden 26 gevallen van nekkramp in ona land gecon- 8tateerd. Rantsoeneering van brandstoffen. De Minister van L., N. en H. heeft den burgemeesters meegedeeld, dat ter verkrij ging van een behoorlijke verdeeling van de zeer beperkte voorraden huisbrandkolen, welke naar alle waarschijnlijkheid voor bet seizoen 1917 1918 beachikbaar zullen zijn, reeda thans maatregelen dienen te worden genomen, welke een atreng doorge- voerde rantsoeneering van brandstoffen voor particulieren mogelijk maken. Deze rege- ling zal tevens dienen te omvatten de voor raden van de klein-industrie en zich behalve over iteenkolen, briketten en tnijncokefi ook moeten uitstrekken tot gascokes, bruinkool briketten en turf. Voor de Belgische kinderen. Voor „de Belgigche kinderen" is in de vol- gende gemeenten verzameld: Hontenisse s+rrpp-c-fijr[K f na, tnsscnisse J" 42, Hengstdijk 34,45, Boschkapelle f U6,36y2. AXEL. 24 Maart. Heden werd op de bovenzaal van het hotel Koole eene vergadering ge- houden van vertegenwoordigers van twee Belgische en zes Nederlandsche suikerfa- brieken met een 25tal beetenagenten dezer streek. De prijs der beeten werd vastgesteld op 26 aan de tram, 26,50 aan trein en water, terwijl omtrent de tramlevering aan de lijn WalsoordenSas van Gent werd bepaald, dat de leveranciers kosteloos den aanvoer naar lijn of water moeten brengen, in'dien die aanvoer niet tijdig door dien tram kan vervoerd worden. De fabrieken zullen voortaan maar 47 per gemet voorschot geven tegen vroeger 100. Het staat zeer te bezien, of de landbou- wers wel druk op deze voorwaarden zullen contracteeren. Bij het Zaterdag te Axel gehouden toelatingsexamen tot de Rijksnormaallessen en de daaraan verbonden voorbereidings- •klassen, zijn geslaagd: Voor de eerste klasse der Rijksnormaallessen: P. A. Eggermont en H. j. Wijn, beiden te Lamswaarde; M. P. Oppe en M. F. Wieland, beiden te Axel en G. Bakker te Ter Neuzen. Voorwaardelijk: V/. P. de Jonge te Axel. Voor de voorbe- reidende klasse, tweede afdeeling: J. j. Die- leman te Ter Neuzen. Voor de voorberei- dende klasse, eerste afdeeling: A. C. de Co- ninck te Overslag; F. M. Eggermont en P. F. d'Hooghe, beiden te St. Jansteen; H. H. de Lozanne, A. C. de Smidt en M. C. Hoi, alien te Axel en A. M. Pieters te Zuiddorpe. Landbouwcursus. Zaterdagmiddag werd in een lokaal der o. 1. school te Axel de eindles aan den twee- jarigen landbouwcursus gehouden. Daarbij waren tegenwoordig de heer Stevens, rijks- landbouwleeraar, de commissie van toe- zicht, de secretaris der afdeeling „Axel" van de Zeeuwsche landbouvvmaatscliappij, bene- vens enkele belangstellenden. Aan de vijf cursisten werd door den rijkslandbouw- leeraar een diploma uitgereikt. Het waren E. Haak, C. N. den Hamer, J. de Klerk, J. Poster en A. C. IJsebaert. De heer IJse- baert bedankte na afloop van het, examen namens de leerlingen, de onderwijzers P. Le- feber en F. C. Zonnevijlle voor hunne ge- geven lessen en bood hun een passend zil- veren cadeau aan. H U L S T. De St.et. no. 69 bevat de acte van op- richting der N.V. Bierbrouwerij ,/De Halve Maan" te Hulst. Zij heeft ten doel het maken van winst door de exploitatie van een of meer bierbrouwerijen met mouterij in den meest uitgebreiden zinspeciaal ook de voortzetting der zaken van de bier brouwerij ,/De Halve Maan" te Hulst, tot heden gedreven door den beer H. H. M. Wauters te Hulst; het exploiteeren, ver- huren en ffeantieel steunen van cafe's aan de brouwerij al dan met verbonden enz. Het maatsehappeljjk kapitaal bedraagt 150000. Opricnters zij" L. J. M Wau ters, R. J. M. Wauters, F. F Verstraeten, alien te Hulst. G. J. M. Wauters te Bergen. J. Cauwe en E Cauw-, beiden te Brugge. van A., Verscbueren en Clotilde Verschue- ren heeft. geslag-n en &:eschopt, waardoc r zij pjjn ondervonden. Ei«ch 15 dag-11 Inchtenis of 30 boete. Wintertarwe bevroren. De vrees, dat de wintertarwe in den Haarlemmermeerpolder grootendeels is be vroren, wordt maar al te zeer bewaarheid. Allerwege is men druk bezig met 't „over- zaaien" der tarwe. Hoofdzakelijk gebruikt men daarvoor de bekende zomervarieteiten Wilhelmina- en japhet-tarwe, waarvan men bij gunstig lente- en zomerweer nog een ma- tig „beschot" hoopt te dorschen. Met het oog op de volksvoeding is het zeker jammer, dat de wintertarwe, die zoo mooi te veld stond, grootendeels bevroren is. Pootaardappelen. Nu de -poottijd voor aardappelen aan- bteekt, worden zij, die voornemens zijn pootaardappelen uit een andere gemeente te betrekken, er aan herinnerd, dat het ver- voerverbod van aardappelen ook geldt voor ,,poters". Vervoer van aardappelen, dus ook van pootaardappelen, is alleen toegestaan, in- dien daarvoor eene vergunning is afgegeven door de Rijkscommissie van Toezicht op de Aardappelvereeniging-, Amaliastraat2, te 's Gravenhage. Aanvragen voor zoodanige vergunning moeten tot die Commissie worden gericht op formulieren, welke door haar gratis ver- krijgbaar worden gesteld. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Vrijdag werden de navolgende zaken behandeld W. F. R., oud 22 j., voerman te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij op 9 Febru ari 1917 te Ter Neuzen, met het oogmerk om zich .wederrechtelijk te be»oordeeIen door opzettelijk te beweren dat hij kwam namens den heer Van Blaricum, E. Tn Hamerlinck heeft bewogen tot de afgifte vam-500 Kg. steenkolen. De behandeling van deze zaak werd uit- .gesteld tot 27 April. P. d. B. oud 21 j., werlcman te Elulst, werd ten laste gelegd dat hij in December 1916 te Hulst een rijwiellarjtaarn, toebe- hoorende aan J. D. de Guchteneire heeft weggenomen met het oogmerk om die, lahtaarn te behouden. Eisch 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, met een proeftijd van driejaar Th. d.- S oud 52 j voddengaarder fe St. Jansteen, werd bekiaagd dat hij op 5 Februari 1917 aldaar een draaiboom toe- behoorende aan Paul Plisaart weggenomen, met het oogmerk van wederrechteljjke toeei^ening. Eisch 10 dagen hecht. of 20 boete. A. C., oud 26 j., zonder beroep, wonende te Philippine, was gedagvaard ter zake dat hij op 30 Jan. jl. te Philippine, toen de kommiezen Hamelink en de Hoog hem betrapten, terwijl hij zich zonder nood- zakeljjkheid binnen een afstand van 50 meter van de grens ophield, en hem aanhielden ten einde hem te geleiden, voor een hulp officier van justitie, met geweld zich tegen die ambtenaren heeft verzet door aan hun te rukken en hen te stompen. De behandeling van deze zaak werd uit- gesteid tot 27 April P. A. v. B., oud 58 j., landarbeider te Eede, werd ten laste gelegd, dat hij op 11 Febr. j.l. aldaar den soldaat H. Wor meester, die aldaar op post stond, teneinde verboden uitvoer tegen te gaan, 8, 10 of 12 gulden heeft beloofd te zullen geven met het oogmerk om hem te bowegen het smokkelen niet te beletten. Eisch een maand gevangenisstraf. P. S., oud 28 j., arbeider te Axel, was den 8 Febr. 1917 door den kantonrechter te Ter Nenzea veroordeeld ter zake van het rijden met een rywiel zonder voorzien te zijn van een naar voren licht uitstralen den lantaarn tot eene geldboete van f 2 of 2 dage» hecbtenis. Het Openbaar Ministerie was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Thans diende het in .hooger beroep en vroeg de officier van Justitie de rechtbank zich onbevoegd te verklaren eD de zaak naar den krijgsraad te verwijzen. P. J. W., oud 38 j., banketbakker te Sluis, werd ten laste gelegd dat hij op 3 Febr. jl. te Sluis, in strijd met de dis- tributieregeling 5 K.G. bloem heeft verkocht aan M. de Rijck, huisvr. van G. Gasten. Eisch 10 dagen hecht. of 20 boete. S, Y., oud 22 j., rij wiel'nersteller te Oostburg, had op 14 Februari aldaar, 171 K.G. zeep vervoerd in buitenwaartsche rich- ting en toen de kommiezen Koster en Vieeschouwer hem daar voor bekeurden, hun elk f 10 heeft beloofd als zij het er bij lieten. Eisch twee weken gevangenisstraf. M. C. B. D., oud 44 j., huisvrouw van Ph. W., winkelierster, was ter verantwoor- ding geroepen, dat zij op 12 Febr. jl. te Aardenburg 2 K.G. zout voor 14 cent de K.G. had verkocht, terwijl de maximum- prijs siechts was 10 cent per K.G. Eisch 10 dagen hecht. of 20 boete. D. A. P., oud 34 j., veldarbeider te St Jansteen, werd ten laste gelegd dat hij op 12 Februari 1917 aldaar opzettelijk Prudent Verschueren een bloedneus heeft geslagen en heeft geschopt en Maria Kant, Veroordeeld zijn ter zake van:, Drankweto vcr Ireding. Grensoverireding. Jachtweloverlireding. Rijwielen zonder licht. Wegen en Voetpaden-reglemenl. Leerplichlweloverfreding. Tramwiegoveclreding. Openbare dronkenschap. Vrijgesprokcn: Hardhandlge w elhouder. Over dc distributie-regeling van aardappe len onlstond te Schelilingwmide een twisl- g-esprek lusschen een inwoner en den wet- houder der gemeente Ransdorp, met het gevolg, dat deze den ander een pak slaag toe diende. De Justitie is met dit zeldzame ge val in kennis gesteld; een strafvervolging. zal tegen den wethouder plaats vinden. Poging tol oplichting van twee ton. Op verzoek dier Haagsche politie is door een fecherclieur te Amstedam een 35-jarig vreeimieling aangehouden, die verdacht wordt de Rotterdamsche Bankvereeniging voor een bedrag van twee ton te hebben willen oplichten. Een Duitsche koopman had voor den aan- koop van levensmiddelen, een bedrag van /aOO.OOO gedeponeerd bij de Rotterdamsch Bankvereeniging te Rotterdam. Hij was weer naar Dnitschliand vertrekken. .De aangehou- d'en-e scbijnt jop de lio,ogte tie zijn geweest van een en ander en moet uit Den Itaag een te legram aan de Rotterdamsche Bankvereeni ging hebben. verzonden, ondei-teekend met den naam van diengeen, die het geld gestort had, met bet verzoek daarvan een bedrag van twee ton uit te betalen. Later telepho- neerde hij uit Amsterdam, dat het geld bij de Rotterdamsche Bankvereeniging** moest uitbetaald worden. Hij werd gearrestceird, voor hij zijn voornemen ten uitvoer kpn brengen. De Rotterdamsche rechtbank en het Duit sche Rijei. Inzake Jiet verstekvonnis der Rotterdam sche Rechtbank waarbij bet Duitsche Rijk werd veroordee'd lot ver.oiedilig van de scha de toegebrachl aan Nederlandscli feigendom in Belgiev van welk vonnis de cxecutie werd geschorst, "heeft 't Haagsche Gerechtshof thans op grand van het volkerenrecht ge- weigerd tegen het Duitsche Rijk verstek te verleenen. 101-jarige overledeh. Mej. die wed. J. Klein veld, te Stoutenburg, idjie den Iden idiezer 101 jaar oud is geworden, is thans overleden. D«» strenge winter voor de oudjes. In hel uemeentelijk Armenliuis in Opster- Land, Friesland, zijn sedert 20 Januari van die -39 verpleegden 12 ouden van dagen overle den. De lange winter met zijn strenge kou- de was hun te machtig. Een man onder bed. Vrijdagmorgen bemerkte de meld vandep heer J. in de Statenstraat te, Maastricht, een man onder het bed in een kamer, waar zij wilde gaan werken. Zij wierp de deur in liet slot, liaaldie ijlings de politie, die den man arresteerde. Het hleek een Duitsch djeserteur le zijn, die reeds eenig" geld uit ecu kastje had ontvreemd. De man, die bekende, is naar heL huis van arrest overge- bracht. Het veldgrijs de gezochte modekleur! Voor het kantongerecht te Haarlem werd 10 boete of 20 dagen hechtenis geeischt tegen een Beverwijker, wegens het dragen van militaire kleeding, ter wijl hij geen militair is. Zijn broeder was gemobliliseerd en diens jas droeg hij. Een rijksveldwachter verklaarde, dat deze overtredin'g veelvuldig voorkomt. Alen kan geen tien minuten in of nabij IJmuiden loopen of men ontmoet stellig 25 personen, die onwettig militaire klee ding dragen. Vervolging is meestal niet mogelijk, daar de dragers van de klee- dingstukken de aanwijzingen waaruit men kan zien aan wien ze oorspronkelijk zijn uitgereikt^ verwijderen. (O. H. Crt.) Zcep uit bruinkool en leisleen. De Duitsche scheikundige, professor Har ries, die zich reeds naam gemaakt lieeft door de vervaardiging van kunstmatige ca- outchouc, heeft thans een1 nieu we, helang- rijke uitvinding gedaan. Hij heeft n.l. vet- zuren en zoodoende dus vetproducten we tea te vervaardigen uit bvuinikolem. Reeds lang heeft mem uit hruinkoien door destillalie verschillende olieni weten tewin- nem, waarmee men echter niet good weg wist. Deze z.g. teerolien leenden zich tot de fahricatie van brandstoffen, gedeeltelijk ook voor smeenoiie, docli nieltegenslaande men met proefnemingan om ze voor eea meer winstgevend doel te bezigen maar niet ophield, wist men nog steeds geen resultatea van heteekenis te krijgen. Professof Harries heeft nu door oxydatie langs bijzondere* weg "een product weten te fabrioecren, dat zich. evenals vet door behandeling met kali tot zeep laat verwerken. Er ztjnj evengoed zaelite als harde zieepen van te vervaardigen, die gelijken op de natriumzeepen, onae toiletzeepen. Professor Harries is thans zoover met zijn proeede, dat meni er aan kan denken, het in de nijverheid te gaan toepassen. Duit sche bladen koesteren groote verwaGhtingea van de nieuwe zeepfabricatie. Al be- perkt men zich voorloopig ook tot de ver- vaardiging van vctten, voor de industrie geschikt, dan komem toch de dierlijke en plantaardige veltem, die thans nog de fa- briek in gaan, vrij voor de mensehelijke voeding. Bovendien leenen niet alleen de teerolien zich voor de zeepvervaardiginig vot- gens het systeem-Harries; doeh ook alle olfehoudende in Duitschland zeer veel voorkomende leis teensoorten De Polderkreek voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van H. A. van Dalsum te Hulst, ter zake van overtreding van het reglement op de polders en waterschappen in Zeeland, door den kantonrechter te Ter Neuzen ver oordeeld tot 2 boeten van 5, subs. 5 da gen gevangenisstraf. Hij verwees de zaak voor eene— feitcijke_.bebpndeUng. naat de. rechtbank te Middelburg. Gelijke beslissing werd genomen in de zaken betreffende A. van Fraaijenhove, her- bergier, slager en metselaar te Zaamslag, ter zake van het aanleggen van een dam in de waterleiding loopende door de z. g. „Polderkreek". Visschersboot in den grond geboord. KOPENHAGEN. (Wolff.) Een redding- boot met 12 man van de equipage van den Nederlandschen vischtrawler „Tres Fra- tres" groot 297 ton uit IJmuiden zijn gister aan den vuurtoren van Hausthorm aan de westkust van Jutland geland. De trawler werd den 23sten Maart door een Duitschen duikboof in den grond ge boord. SCHERPENISSE. G. Bolier. f In den ouderdom van 83 jaar is alhier overledep de heer G. Bolier Gz., oud-lid van' den raad dier gemeente en oud-lid van de provincjale staten van Zeeland. TER NEUZEN. AXEL. KANTONGERECHT te TER NEUZEN. Zittiug van 16 Maart 1917. E. M. T. D., winkelierster en F. .1. I),, winkelier, befden te Philippine, elk tot eene bbete van 2 subs. 10 dagen hecht., met ternggave dersterkendrank. M. T. N. D., zonder beroep te Philippine, tot eene boete van 2 X f subs. 2x3 dagen hecht. F. dvR., landhouvver te Waehtebeke. tot eene boete van f 30, subs. 2 weken tuchtscheol. E. v. I... werkman te Sag van Gent; F. I. v. d. S., werkman te Westdorpe; P. R. en F. R., vis- schers; P. S. d. V., zoudw beroepJ. d L zonder beroep; C. ft., zonder beroep, alien-te Philippine en P. M.. zonder beroep. te Sas van Gent, alien tot eene boete van 5. subs. 5 dagen hecht. voor iedere boete. P. d. C., reiziger te Sas van Gent; A. d. M., zonder beroep te Riervliet; E. R., dienstbodd te BiervlietC. T., zonder tieroep te Philippine; E. 13 zonder beroepM. L. B., zonder beroep T. C. M. W., visscher; A. C., koopman en .1. G werkman, zwervende,- alien tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht, voor ledere boete. P. T., werkman te Philippine, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. M. M., werkman F. d. R., visscher; A. v. W. visscher, alien te Philippine en E. O., boeren- knecht te Sas van Gent, alien tot_£eue boete van f 1, subs. 1 week tuchtsckool. A. C. Y., landbouwer te Axel, tot eene boete van 2 X 2, subs. 2X2 dagen hecht., met verbeurd- verktaring van het in beslag genomen. jachtgeweer. E. J. en I. J., ar'oeiders te Westdorpe, elk tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. W. J., zonder beroep te Ter Neuzen, tot eene boete van 2, subs 2 dagen hecht. J. P. A'., arbeider te Ter Neuzpn, tot eene boete van 1, subs. I week tuchtschool. J. G. F. G., gemeente-seeretaris te Philippine M d. V., landbouwer te Axel; D. J. d. B., werk man te Sluiskil en E. d. J., landbouwer te Philippine, alien tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor iederp boete. N. d. M., -aannemer te Sas van Gent; E. M., postmeester te WestdorpeE v. L., arbeider te Sas van Gent; P. D V., arbeider te Sas van Gent en J. K., landbouwer te Axel, alien tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. J. K., landbouwer te Hoek, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. P. S., fabrieksarbeider te Westdorpe, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. J. J. M., voermansknecht te Ter Neuzen,*tot eene boete van 1, subs. 4 dag hecht;. A. v. Y., leurder te Axel, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. J. v. d. S., veldarbeider te Westdorpe, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. A. M-, koopman te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. d. K. te Ter Neuzen, tot eene boete van 4, subs. 1 dag hecht. C.' F. M. C., landbouwer te Bouchaute, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. P. d. M., mosselvisscher te Philippine, tot eene bime van 4, subs. 4 dagen hecht. P. H., landbouwer te Philippine, tot eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. H. D., veldarbeider te Axel, ter zake van Leer- plichtwetovertreding. Huwelijks-aangiften. 23 Maart. Jacobus Pieter Pijpelink, oud 22 j.,jm. en Jacomina Maria Machielsen, oud 29 j., jd. Catharinus Martinus Mutter, oud 20 j., jm. en Catharina Perschiena Leunis, oud 20 j., jd. Ilmvelijks-voltrekkingen. 23 Maart. Willem Koole, oud 36 j., jm. en Neeltje Catharina Carolina Sanderse, oud 41 j., jd. Adriaan van Meurs, oud 26 j., jm.e» Cornelia Pieternella Rouw, oud 20 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Oswaldus Franciscus z. va« Aloijsius Schelfout en van Rosalia Cornelia de Smit. 19 Maart. Carolina Angelina Emma. d. van Andr£ Charles Levinus Wijnen en van Emma Louisa Geers. 24 Maart. Adriaan, z. van Jacob de Zeeuw en van Cornelia Wolse. Overlijden. 23 Maart. Maria Everarda Elisa va» Gorkum, oud 14 j., d. van Louis en van Wilhelmina Tollenaar. Huwelijks-aangiften. 2 Maart. Cornells Wolfert, oud 39 j., jm. en Maria Wiemes, oud 37 j., jd. 9 Maart. Hermanus Dekker, oud 26 j., jm. eti Neeltje Dieleman, oud 21 j., j( 15 Maart. Pieter van Langevelde, oud 24 j., jm. en Adriana Oppeneei*, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Maart. Charel Die leman, oud 56 j., weduwn. en Pieternella Penne, oud 26 j., wed. 15 Maart. Cornells Wolfert, onit 39 j., jm. en Maria Wiemes, oud 37 j., jd. Geboorten. 3 Maart. Pieter Gijsbrecht, z. van Jaspert Heijnsdijk en van Elizabeth Potters. 4 Maart. Johanna Willemina, d. van Gerardus Martinus de Bnek en van Cornelia Adriana Klaassen. 5 Maart. Jacobus, z van Frederik Bakker en van Margaretha Zegers. 7 Maart. Geertruida Pieternella, d. va» Lodewijk Frans Kaijser en van Pieternella Maria Ringelberg. 8 Maart. Paulina Irene, d. van Con- stantinus D'Hooge en van Marie Josephine Kens. 10 Maart. Margaretha, d. van Pieter de Jonge em van Jacomina Maria Haak. 11 Maart. Eliza, d. vaa Eduardus de Moor en van Joanna Margaretha Ver- eecken. 12 Maart. Constantinus Dominicus Josephus, z. van Gustavus Leijn en van Irma Maria Go>sens. Pieternella, d van Johannes de Kraker en van Jozina -de Jonge. Overlijden. 1 Maart. Alina Maria Josepha van den Bon, oud 11 m., d, van Jules Marie Joseph en van Marie Virginie Louise Boenne. 2 Maart. Jacok Goossens, oud 41 j., echtg. van Neeltje Dieleman. 10 Maart. Hebrina Wilhelmina Verhelst, oud 7 j., d. van Martinus en van Cornelia Scheele.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2