lit Ter Neuzensche Courant n n ;e. De Oorlog;. M-I EE. 3 Ie I, /I. Zaterdag 17 Haart (917. No. 6507. XXHXEUDEI BLJAID. BINNENLAND. 1 £XJIL t It I ON. n af coen, eeri £1 Landoouwbericftten. at den EN iaa- iBr w i-oor ksn dere smde ireau Ketelontploffing op Hr. Ms. Gelderland. Woensdagavond omltreeks 10 uur had aan boord van Hr. Ms. Gelderland, welk vaartuig toen in de Roompot kruiste, een ketelontploffing plaats, tengevolge waar door 1 opvarende werd gedood, 9 ern stig werden gewond en 4 licht gewond. Eerst's naehts 3 uur kon meldt de VI. Crt. hulp gevraagd worden en vertrok onmiddellijk een torpedoboot met geneeskundigen en het noodige ver- band-materieel, om de gewonden hulp te verleenen. Nadat dit treurig bericht alhier be- kend was geworden, verzamelden zich aan 't station vele belangstellenden om getuigen te zijn van de aankomst van de slachtoffers. Onder hen bevonden zich meerdere vrouwen en andere familiele- den van de opvarenden van de Gelder land, die in groote onrust verkeerden over het lot hunner nabestaanden. Na- men van de slachtoffers waren hier ech- ter nog niet bekend en kon men hen dus nog niet inlichten. Het was 12 uur alvorens de Gelderland aan de oude ponton meerde en velen der wachtenden ten spoedigste door de ma- rine-autoriteiten werden gerust gesteld. Een vrouw, die een familielid onder de slachtoffers telt, viel bij het vernemen van dit bericht flauw. Door de aanwezige leden van het personeel der verbandplaats-afdeeling werden de gewonden, de ernstigen per brancard naar de gereedstaande zie- kenauto's en zeikenwagens gebracht. Totaal waren het 8 zwaar gewonden en 4 licht gewonden, want van de ne- gen zwaar gewonden was een onderweg gestorven, en zijn dus twee dooden te betreuren. Van de gewonden werden 6 in het St. Joseph-ziekenhuis ondergebracht en 2 naar het hospitaal te Middelburg ver- voerd, terwijl de 4 lichtgewonden aan boord worden verpleegd. De meeste der gewonden hebben zwa- re verwonaingen aan het hoofd be- komen. Wij vernemen nog, dat een der op varenden door het afsluiten van den stoom erger heeft voorkomen. Geen schadevergoeding voor de zeven getorpedeerde schepen? In assuradeurskringen te Amsterdam "werd gister, volgens de „Tel." als vast- staand aangenomen, dat Duitschland weigert eenige schadevergoeding te be- talen voor de zeven bij Falmouth getor pedeerde schepen. Ook zou het Neder- landsche voorstel, om de getorpedeerde "schepen door Duitsche schepen te ver- vangen, door Duitschland van de hand gewezen zijn. We hebben ons in verband met dit be richt tot het departement van Buiten- landsche Zaken gewend, waar men ons zeide in de volslagen onmogelijkheid te verkeeren iets naders omtrent de aange- legenheid mede te deelen. Bij onze informatie aan 't Duitsche gezantschap hier ter stede, werd 't be richt van de ,,Telegraaf" „voorbarig" genoemd. De beslissing in de zaak is n.l. nog niet gevallen. (H.Crt.j OPROER IN RUSLAND. Volgens gisteren over Stockholm en Berlijn geseinde berichten is in St. Pe tersburg revolutie uitgebroken. Na de berichten van de laatste dagen is dit niet te verwonderen schrijft het Hbl. Sedert het uitbreken van den oorlog iren"i DOOR H. RIDER HAGGARD. Er was alleen nog ruixnte overgebleven voor den honing, zijn glisten, heL bestuur van de sLad, en de Christenen, oude man nen, vrouwen en kinderen, die voor de lecuwen bestemd waren, en die zoo geplaatst werden, dat iederean hen zien kon, totdat de tijd daar was. dat zij een werkzaam deel in de verlooning zouden nemen. Toen Rachel bij de andere gevangenen kwam, zag zij. dat er oen lange, rUwe ta- fel was geplaatst onder de bogeni; daarop lagen stukkeru brood en er stonden belters en vazen gevuld met landwijn, die Legen hooge prijzen van de wachters verkregen was Rondom de tafel zatera op een bank de bejaarden en de gebrekkigen uit het ge- zelscliap, terwijl de overigen achter hen stonden. Aan het hoofd zat een oude man, een bisschop onder de Christenen, een van de vijfhonderd die den verrezen Heiland ge- zien hadden, en den aoop hadden ontvangen door de hand van diens galiefden leerlilig. Een paar jaar geleden was hij door de ver- volgers van de jonge Kerk gespaard om zijn ouderdom, zijn waardigheid em zijn goeden naam, doch nu scheen eindelijk zijn dood- vonnis geteekend le zijn. Het Avondmaal werd gehouden; brood en wijn, met water vermengd, werden ge- wijd met dezelfde teksten, waarmee dit tegenwoordig nog gesehiedt. Toen alien van is het in Rusland van kwaad tot erger gegaan. Ministers kwamen en gingen, zonder naspeurlijke oorzaak, en zij die kwamen waren altoos nog conservatie- ver, nog meer reactionair, nog meer au- tocratisch dan zij die gingen. De be- schuldigingen, tegen Ministers als Boris Wladimirowitsji Sttirmer op de tribune der Doema uitgesproken, door afge- vaai'digden als professor Miljoekof, de- den zien, dat er aliang iets gistte en broeide, dat gelegenheid zoeht zich te uiten. Doch telkens werd de Doema be- let zich met de leiding en den loop der zaken bezig te houden door be^luiten tot verdaging der zitting. Klachten over de schromelijke wantoe- standen in het verkeerswezen, die als de oorzaak van den heerschenden nood in de steden werden aangezien, werden in den wind geslagen. In Rusland, het rijkste graanland der wereld, is hongers- nood niet zeldzaain; maar in dezen oor log, nu het graan niet kan worden uit- gevoerd en op de wereldmarkt gebracht, heerscht er gebrek, vooral in de groote steden. De honger is een scherp zwaard, en meer nog dan d"e politieke grieven heeft de honger, gebrek aan brood, er toe bijgedragen, om de volksmassa's in beweging te brengen. Sedert eenige da gen worden geen berichten meer uit Rusland ontvangen; maar de berichten die over Stockholm en Kopenhagen in de Duitsahe bladen worden medegedeeld doen zien, dat er in Petersburg niet al leen, ook in andere steden, een ontzet- tende opwinding heerschte. Reeds da- genlang hadden hongeropstootjes plaats, waarbij de militairen en de politie moes- t'en optreden, waarbij dooden en gewon den vielen. De Doema poogde den toestand te ver- beteren. Na besprekingen, waarin harde woorden werden gezegd over de regee- ring, besloot men, onder leiding van den Doema-president Rodsjanko, met de re- geering te overleggen. Maar de toon, die in de bijeenkomst heerschte, nood- zaakte den Minister Galitzin om de be sprekingen te staken. De geruststellen- de verklaringen voor het volk, die men na deze bijeenkomst wilde publiceeren, verschenen niet. Sedert eenige dagen verschenen er geen bladen meer, reden de trams niet meer, werd op verschil- lende groote fabrieken gestaakt. De gouverneur-generaal, generaal Kha- belof, had proclamaties uitgevaardigd, waarin de bevolking werd hangemaand, zich rustig te houden, daar anders van de wapens zou worden gebruik gemaakt. In de buitenwijken van de stad hadden chter aanvallen op winkels plaats en werden straatbetoogingen gehouden, die tot botsingen tusschen politie en burgers aanleiding gaven. De Voorzitter van de Doema hield in- middels vergaderingen met de leden van het prcgrcssieve blok, van den Steden- :-ond, van den Bond der Zemstvo, van het centraal comite voor oorlogsindu- trie en andere commissies van alge- rneen nut, en daarin werd besloten, den Tsaar een overzicht te sturen van den toestand en hem te vragen, de regee- ring te ontslaan en Ministers te benoe- men, die het vertrouwen van het volk en van de Doema genietenzoo dit niet gebeurde, zou de volksvertegenwoordi- ging geenerlei verantwoordelijkheid meer aanvaarden. In antwoord hierop werd door prins Galitzin, op last van den Tsaar, de zit ting van Doema en Rijksraad voorioo- pig gesloten verklaard. Wat er sedert gebeurde is uit het Berlijnsche bericht gebleken. De Doe- ma-afgevaardigden hebben zich niet naar huis laten zenden, maar uit hun midden een uitvoerend comite benoemd, dat de leiding van zaken in handen ge- nomen heeft. Het Ministerie is gevan- gen gezet. De generaal Khabelof, com mandant van Petrogad, is afgezet en vervangen door den Doema-afgevaar- digde Engeihardt. De troepen van het garnizcen sloten zich bij de revolutio- nairen aan. Het ontbreken van elke mededeeling van Russische zijde maakt een oordeel het brood gegeten en uit den beker gel- dro.nken hadden, gaf de bisschop zijn zegen aan de gemeente. Toen richtte hij het woord lot lien. Dit was nu, zeide hij, een bijzon- dere aanleiding tot blijdsehap, een liefde- feest, want alien die er aan deelnamen, waren op het punt om den last van het lichaam af te leggen, en na al liun zorgen en verdriet de eeuwige gelukzaligheid in te gaan. Zij moesten dankbaar zijn en niet bezwijken in het uur van den strijd. Wat beteekende die? Spoedig zou alles afge- loopen zijn, de speren der soldalen zouden de gekwetsten afmaken, en zij, over wie het beschikt was, dai zij mochten ontkoinen, zouden vrij zijn op bevel van Cesar's ve.r- tegenwoordiger, zoodat zij het week konden voortzelten, totdat zij hun taak in andere handen konden neerleggen. Zij moesten Zich' dus -vcrlicugen, en naar de slachtplaats wandelem als naar een bruiloftsfeest. „Ver- heugt gij u niet, brooders?" vroeg hij. En als met ce:i si em antwoord den zij: „Wij verhengen. ons I" Zoo spraken zelfs de kin der-en. Toen baden zij weder, en met opgeheven handen zegende de oude man hen in naam der heilige Drievuldigheid. Nauwelijks was de plechligheid afgeloo- >en, of de hoofdbewaker, wiens. lasterlijke spoliernij na Anna's berisping had plaats ;emaakt voor venijnigen wrevel, kwam naar iien toe en beval de geheele groep, naar het amphitheater te trekkcn. Twee aan twee. oorafgegaan door den bisschop met de oude Anna, slap ten zij naar de poort. Onder militair geleide trokken zij door de nauwe. sc-hemerige stralen tot aan de deur van het amphitheater, beslemd voor hen die aan'de over den toestand en de mogelijke ge- volgen dezer uitbarsting nog zeer moei- lijk. Zeker is het, dat er in Rusland alle stof voorhanden is, voor een vreeselijke revolutie. Reeds in 1905 werd die ver- wacht; toen is de uitbarsting onder drukt, voorkomen doordat de troepen trouw bleven aan de regeering, door het toegevdn van den Tsaar aan een deel der volkseischet?, de afkondiging van het October-manifest, waarbij de Doema werd ingesteld. Sedert is, in de tien ja- ren die voorbijgingen, geen gelegenheid ongebruikt gelaten, om de rechten voor het volk, die in de „onveranderlijke wils- uiting" van den Tsaar waren toegestaan te beknibbelen. De reactie nam hand over hand toe. De Doema is gehand- haafd, maar beperkt in haar bevoegd- heden, geknot in haar macht, en werkt steeds meer onder de vrees voor onfc- binding of verdaging. Dat het eens tot een nieuwe uitbarsting komen zou, werd reeds lang verwacht. Of die nu geko- men is, zal in de volgende dagen en weken wel blijken. GEBREK AAN ARBEIDSKRACHTEN. Aan een eerst thans ontvangen schrij- ven van haren correspondent te Londen dd. 20 Febr. ontleent het Hbl. het vol gende De reusachtige opschriften in Trafal gar Square, die daar geplaatst waren om de Londenaars op te wekken aan de lee- ning deel te nemen, zijn nu door andere vervangen, waarop men wordt aange- spoord zich op te geven voor den „natio- nalen dienst"; naar de postkantoren te gaan en daar de formulieren in te vullen, waarop men kan vermelden tot welken arbeid in het algemeen belang men zich in staat rekent. Het zal moeten blijken of voor dezen plicht jegens het vader- land evenveel animo bestaat als voor het offeren van geld aan de schatkist. Dat er personeel voor verschillende takken van dienst noodig is, blijkt dag aan dag. Welk een ellende hebben velen hier niet ondervonden gedurende de strenge v/in- terdagen, die nu gelukkig achter ons lig- gen, door het bevriezen der waterleiding- pijpen? In tal van huizen is door het springen dier buizen heel wat schade aan plafonds en meubels toegebrachtik heb er vele droeve verhalen over gehoord en de bewoners der huizen, die deze winter-„verrassing" kregen, stonden be- paald machteloos. Hulp vragen aan den huiseigenaar hielp niethij was „sorry", doch had geen man om te sturen; lood- gieters waren er haast niet en degenen, die er ncg waren, hadden zooveel kar- weitjes, dat men uren en dagen op hen wachten moest, voor ze den aanvrager een „beurt" konden geven en zich dan voor hun arbeid bekehelijk hoog lieten betalen. Toen het dooien ging, zag Londen er op vele plaatsen erbarmelijk uit. Zeker, hier en daar was wat sneeuw geruimd, maar de gemeentebesturen konden voor dien arbeid slechts krijgen ouden van dagen en tobbers, wien de handen ver- keerd stonden en die maar weinig kon den uitrichten, en in vele wij ken was men wel genoodzaakt geweest den boel maar te laten liggen tot de dooi intrad en toen wel, we hebben van modder- straten ruimschoots kunnen genieten. De sanitaire maatregelen zijn natuur- lijk door gebrek aan mannelijk personeel ook niet meer wat ze waren. In mijn buurt kwam in „den goeden ouden tijd" de vuilniswagen geregeld tweemaal 's weeks voor de deur thans mogen we blijde zijn als hij werkelijk eenmaal per week verschijnt, en de onoogelijke opeenhooping van vuilnis dat men bij tal van woningen ziet, is vaak erg genoeg maar wat er tegen te doen, het is nu eenmaal oorlog en men moet maar trach- ten er zijn goed humeur onder te bewa- ren. Wil men een of ander gedaan heb ben, waarvqor mannelijke hulp noodig is, dan dient men reeds weken te voren daarvoor zijn maatregelen te nemen. Ik moet in het eind der volgende maand verhuizen begin Januari reeds heb ik daartoe op een bqpaalden datum den ver- huiswagen besteld en een geteekende spelen moesten deelnemen. Op een woord van den bisschop liieven zij een plechtig gezang aan, en zingend liercikien zij de plaatsen, vanwaar de wachters lien door een poorlje in de arena zouden di-ijven, ten prooi van de wilde dierem. Het was nu nog een uur voor zonsop- gang; de nvaan was reeds onder, list groote amphitheater lag in de sehemeririg, ver- licht door eenige loortscn en door de drie- voclen met vuur aan 'beide zijden van den prachtigen troon van Agrippa. De duis- lernis scheen de loeschouwers, die de ruimle vulden, te drukken; niemand die sclireeuw- de of zong of zelfs luitl sprak. Zij richtten het woord slechts op gedemplen toon tot elkar.der, zoodat de lucht vol scheen van geheimzinnig gefluister. Was het troepje Chrisleuen bij daglicht .het theater binnen- gekomen, dan zou het hegroet zijn met spotlende kreten en scheldnamen, en met aanmaningen, dat zij toch een wonder zou den doen en woer opslaan nadat de wilde diercn hen verslonden hadden. Toen nu hun plechtig gezang de stille verbrak, werd het slechts beantwoord do.or een dof -ge- mompel, v aaruit de woorden weerklonkeu ..de Christenen! De veroordeelde Christe nen!"^ Hij het licht van een enkele toorts namen zij hun plaatsen in, toen zongcn zij op- nieuw, en in dit gewijde uur luisterden al ien met aandacht, bijna met eerbied. Daar- na stond de bisschop op eti richtte het woord tot de groote m ass a menschen. die hij niet kon zien en die hem niet zagen. En zij luisterden naar hem, misschien wel bij wijze van tijdverdrijf, terwijl hij s.prak van Hem, die onaev Pontius Pilatus gekruisigd verklaring dat ik geholpen zal worden. is in mijn bezit 't is maar goed ook, want velen die thans voor verhuizingen tegen Lady-Day 25 Maart in Enge- land een der dagen waarop vele huur overeenkomsten vervallen hulp vra gen, krijgen de mededeeling, „dat er geen sprake kan wezen dat ze geholpen kunnen worden" er zijn geen mannen genoeg, geen verhuiswagens genoeg, geen paarden genoeg het is oorlog „We've got the men" zeker, in de ioopgraven van Noord-Frankrijk; in de oefeningskampenop de scheepsbouw- werven; in de ammunitiefabriekenop de oorlogsschepen maar voor veel van het dagelijksch werk, waarvoor zij noo dig zijn, ontbreken zij en het is de moei lijke taak voor den Directeur van den Nationalen Arbeid, om ze daarvoor te vinden, in de eerste plaats natuurlijk voor den arbeid op het land, opdat dit aan levensmiddelen zooveel mogelijk zal kunnen opbrengen, bijaldien de invoeren daarvan nog steeds minder zouden wor den door het verloren gaan van zoovele schepen met kostbare ladingen. DE SUIKEEPRODUCTIE IN DUITSCHLAND. Men heeft zich dikwijls verwonderd over het feit dat in Duitschland, waar zulk een groote suikerproductie is dat het in vredestijd enorme hoeveelheden exporteert, thans suikernood heerscht. Reeds was de verklaring gezocht in de behoefte aan suiker voor munitie-pro- ductie. Het volgende bericht, waarin verklaard wordt waarom de boeren, door verhooging van de maximum-prijzen voor suikerbieten en verlaging der maxi mum-prijzen voor koolrapen tot den ver- bouw van suikerbieten zullen worden aangemoedigd, bevestigt dit. „De hoop, dat bij den tegenwoordigen prijs van 2 Mark de suikerbietenbouw in de gestegen behoeften van het legerbe- stuur zou kunnen voorzien en daarnaast een eenigszins toereikende verzorging van de bevolking mogelijk voorzien zou maken is niet vervuld. De bietenverbou- wers, die loopende contracten hebben, hebben weliswaar in meerderheid be sloten evenveel land als tot nu toe met bieten te verbouwen. De contracten voor vrijgeteelde bieten doen echter een groote achteruitgang vreezen: Qverwe- gingen om en sterkere dwang tot uitzaai van bieten te oefenen hebben tot het be- sluit geleid daalrtoe niet over te gaan, daar een verbouw die zooveel mest en arbeid van mensclr en dier eischt bij dwang slechts tot een gebrekkige ver zorging en bearbeiding der akkers zou leiden." Daarom wordt de prijs van rapen ver- aagd, ten einde den bouw daarvan in plaats van suikerbieten te verhinderen. En dan volgt: Ook munitie-spiritus zal uit de suikerbieten gemaakt worden. ten einde niet al te zeer de aardappelenvoor- raad aan te tasten. Hieruit zou men moeten afleiden dat een groot deel der Duitsche voedselvoor- raden voor munitieproductie gsbruikt worden. TER NEUZEN, 16 Maart 1917. Van een schipper, die zoowel Duitsch land als Belgie bezoekt, vernamen wij het volgende: De Rijnschippers willen zoo goed als niet den Rijn meer op, om- dat zij geen voedsel genoeg mogen mee- nemen, en in Duitschland als 't ware voor hen niets te krijgen is. Als typisch voorbeid vertelt hij, dat de directeur van een' der grootste steen- kolenmijnen, die in gewone tijden luxe- paarden en auto's houdt, nu persoonlijk bij hem kwam om wat spek; in Ant- werpen vond hij het veel beter; daar was ten minste nog van alles te krijgen, als men wilde betalen: 30 francs voor een K.G. koffie, 15 francs voor een K.G. zeep of vet en 6 francs voor een K.G. vleesch. Smokkelen. De douane-beambten te Hansweert hebben Dinsdag weer een partij smokkel- waar in beslag genomen aan boord van was.. Stille!" ricp de stem van den afvalli- gen gevangenbesvaarder, „zwijg over dat ver- vloekte geloof!" „Laat liem hegaan," rieperu andere sLem- men. „\Vij willen zijn verhaal liooren. Laat hem met rust zeggen wij!" Dit moedigde den ouden man aan, en hij sprak zoo eenvoudig en zoo. treffend, dat niemand er aan dacht, hem in do rede te vallen. Toen riep er iemand uit de verte: Waarom moelen die menschen sternal? Zij zijn beter dan wij." ,,'Vriend," antwoorddc de bisschop, en In de slilte die er heerschte, drong zijn stem door in alle hoeken van do groote ihiimte, -,wij moeten sterven, omdat dit de wil is van koning Agrippa, wien God macht heeft gegeven om ons te vemietigen. Treurt niet om ons, want dit is voor o.ijs de dag van de ware geboorte, maar Ireurt om koning Agrippa, van wiens hand ons bloed zal ge- eis'Tit worden, en treurt, treurt om uzelf. o volk: Misschien is de dood u meer nabij dan ons,, en hoe zal uw ontwaken zijn, wanneer gij in uw zonden sterft? Als God eens hem opri-ep, die gindschen troon moet bekleeden? Bekeert u, terwijl het nog tijd is, want ik, de veroordeejde, zeg u dat het oordeel nabij is. Roods mi, ofschoon gij hem niet ziel. zweeft do Enigel des Heeren hoven u en schrijft uw namen in zijn book. Nu het nog tijd is, zal ik bidden voor u en uw koning. Vaartwel!" D>e ma "hi van den prediker was zoo groot, dat bi; de woorden „De F.ngel des Heeren zweeft boven u." duizenden hoofden werden opgeheven om in de afmattende duisternis den gewcesden bode le zien. het schip Baijern 37. De schippers- knecht werd gevankelijk naar Middel burg gebracht. Ilet schip is aangehouden. De nieuwe wet tegen den smokkelhandel maakt dat er veel minder gaat dan voorheen. Men meldt uit Aardenburg aan de Midd. Crt. Het mocht onzen rijksambtenaren Dinsdag weer gelukken een goeden slag te slaan in het smokkeldorp Eede. Twee kommies-soldaten hadden zich op een stal, vlak bij den draad gelegen, waarin gezwingeld wordt, des nachts we- ten te versehuilen, rustig afwachtende de dingen die komen zouden. Toen het licht werd kwamen de zwin- gelaars naar hun werk, de noodige zak- ken meedragende. Op een gegeven oogenblik laten onze kommiezen zich tusschen de zwingelaars vallen, tot groo- ten schrik van de menschen, die het da- delijk op een loopen zetten. Een der hee ren werd gegrepen; de overigen, even- wel bekend, gingen er van door. In de loods werd toen een groote voorraad goe- deren, als spek, koffie, haring, kaas enz. gevonden. Alles werd in beslag genomen enaan den burgemeester van Eede over- gegeven. De hanng was regeeringsha- ring en de kaas regeeringskaas, afkom- stig van een koopman uit Oostburg, didh- op zakboek die artikelen in Eede invoerteen Zou het geen tijd worden, al die zakge- boeken in te trekken? Veel te veel komtan op die manier in Eede en wat daar iarst gaat geregeld den draad over. -:en, De vorige week hielden de kommiezen3"" uit Aardenburg nog twee slagers uit deze gemeente aan, beladen met worst, die op zakboek werd uitgevoerd, natuurlijk bestemd voor de Duitschers. De bedoelde slagers gaven dan ook vrij wel te kennen dat ze dat begrepen. Intrekken der zak- boeken en vervoer op pas zou een zeer goede maatregel zijn. HOEK. Donderdagmorgen overleed plotseling alhier de heer Geelhoedt, oudste wethou- der dezer gemeente. De overledene, die deze betrekking benevens verschillende andere functien reeds jaren vervulde, was een in deze gemeente geacht inge- zetene, iemand die zich steeds ten zeer, ste voor de belangen der gemeente heeft gei'nteresseerd. Velen zullen dan ook - met eerbied aan dezen trouwen ambte- naar terugdenken. Hij ruste in vrede. BOSCHKAPELLE. De gemeenteraad verleende aan het onderwijzend personeel een duurtetoe- slag voor 1917 van f 25. Wegens den buitengewoon slechten loestand van den rijweg, bleef deze week in een dreef een wagen steken, waar voor niet minder dan vijf paarden waren gespannen. Om verder te kunnen, moest eerst een deel van den last worden afgeladen. HENGSTDIJK. Bij de aanbesteding van den bouw van een nieuw woonhuis voor den heer H. Schelfhout alhier, was ingesehreven als volgt Gebr. Duerinck, Graauw, f 6540; J. Schopman, Hulst, f 5820; C. H. Wisse, Zaamslag, f 5682; L. Colsen, Ter Hole, f 55S8A. J. Millenaar, Hulst, 5350 J. Wisse, Zaamslag, f 5300; P. F. de Waal, Lamswaarde, f 5200. Gegund aan den laagsten inschrijver. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt stalmest opgekocht tegen fS de 1000 K.G.deze mest wordt verscheept voor tuinderijen en warmoezerijen in Holland; In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de prijzen van het geroote vlas zeer gedrukt in vergelijking met die, welke een paar maanden geleden waren te bedingen. Zoo werd bijv. in Januari j.l. een par- ;ij gebookt gekocht voor 27 cent de £.G.het werd over de weilanden ge- spreid en dd kooper hoopte er in die ■>rige cra- •ou- ge- ;e- •L ,Kijk, kij.kriep een honderdtal stemmen, terwijl verscheidene ai-men wezen naar iets, dat onhoorbaar hong boven hen zweefde tegen de lichter wordende lucht. Het ver- scheen en verdween en verscheen o.pnieuw, scheen in de richting van Agrippa's troon te dalen, en was weg. ,,Dat is die toovenaarsengel," riep er een. ,.Dw:ias, zeide een ander, het was slechts een vogel." ,Dan gevan de goden, terwille van Agrip pa, dat het geen uil was." Sommigen Inch ten, doch de meesten wer den sti). Zij kenden de geschiedenis van ko ning Agrippa en den uil, en de voorspel- ling, dat een geest in de gedaante van een uil, hem zou verschijnem in het uur van zijn dood. evenals dit gebeurd Was in het uur van zijn overwinning. Daar weerklonk U-ompetges-chal van het paleis aan de noordzijde. Van den oostelij- ken toren verkondigde een hceaut dat de dag nanbrak boven de bergen en dat koning Agrippa kwam met zijn gevolg. Onmiddel lijk was de pro-diking van den ouden Chris ten en zijn verhaa! van den engel der wraak vergelen. De vj-oolijke t.rompetldaniken kwa men maderbij en in het grijze morgenlicht schrccd Agrippa, rijk gekleed en voorafge- gaan door zijn legionjrissen, door de groot bronzen poort der overwiiming. Aan zijn rech'erhand ging Vilius Marsus, de Romein- sche President van Syrie, en aan zijn linker Yntioehus, koning v:m Commagena, terwijl andere koningen. prinsen en groote mannen hem volgden. (Wordt vervolgd.) n. na ir- iet de VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5