Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6498. Zaterdag 24 Februari 1917. 57e Jaargang. De Oorlog. De krijgsbedrijven, Zaai-plan 1917. TWHIB IDE) BLAD 8 I N N E N L A N~D. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, brengt ter openbare kennis, dat bfl beschikking van Z E. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 16 Februari 1917 Direcfcie van den Landbouw, No. 4045, Afd. 6B, is bepaald dat voor den verbouw in het oogsftjaar 19 17 an een of meer der gewassen Cichorei, VVester- woldsch raygraszaad, radijszuad, sluitkool-' en bloemkoolzaad, koolrapen- en knolleo- zaad, peen, koolrapen, knollen, kool, spinazie, snijboonen en spersieboonen een vergun- Ningsbewijs moer worden aangevraagd aan den Burgemeester van de woonplaats van den verbouwer voor 1 Maart 1917 Laid- en tuinbouwers, wier landerijen in twee of meer gemeenten liggen, dienen hunne aanvrage om een verguuningsbewijs in te dienen bp den Burgemeester der gemeente, waarin de bedrpfsgebouwen zijn gelegen. Aanvraagformulieren zpn van af heden ter gemeente-iecretarie verkrpgbaar, waar tevena nadere inliehtingen zpn te b^komen #mtrent de beperkende voorwaarden voor den verbouvr van genoemde gewassen. Ter Neuzen, den 24 Februari 1917. De Burgemeester voornoemd, J. HU1Z1NGA. De Hoofdcontroleur Boekhou- der van het Distributiebureau niaakt bekend, dat de nieuwe zeep- kaai*ten voor de maand Maart, ver- brijgbaar zullen zpn op het Gemeentehuis, op Dinsdag en Woensdag 27 en 28 lebruari, tegen intr-uiling van de oude kaart. Beide dagen van 9 12 en van 25 uur. Kaarten voor de inwoners van Sluiskil zpn te bekomen op dezelfde datums bp den heer C. Meulbroek, aldaar. De Hoofdcontroleur Boekhouder, L. W. R1JN BERG. TWEEDE KAMER. Vergadering van 22 Februari, geopend te 11 uur 35. Voorzitter: Mr. D. Fock. De remonti'. Een artikel dear Oorlogsbegnooting, bevat- bende cent post van 166.190 voor remon- teeriug, waarover de heer Merchant (vrijz. diem.') .stemming had gevraagd, daar hij het taeter vond hiermee tot na den oorlog te warhten, word! met 29 legem 25 stemitien goedgciceurd. Stemming over de Oorlogsbegrooting. lie Oorlogsbegrooting wordt met 40 tegen 13 stemmen aangenoinen. Goedgekeurd wordt de begrooting der ar- lilleric-inrichtingm, waarbij de beer Hels- dingen (soc.-dem.de belangen des perso- neels bepleit. Landbouwbegrooting. Nadal eenige kleimere wetsontwerpen zijn goedgekeurd, is de Landbouwbegrooting aan de orde. De H. Crt., schrijft: De heer Teenstra (vrijz.-dem.) betoogt, dat diat de toekomst van pns land in economisch opzicbt gevaren meebrengt. Er zal strijd komen tusschen de volken. Men zal tarief- mnren willen opricbten, maar gelukkig zal de demokratie een woo pd meesipreken. He- laas wordt bij de bemoeiingen der Regeering den landbouw nog te veel verwaarloosd, of- echoon daarvan voor ons land in de toe komst zooveel afhangt. De landbouwpro- ductie kan nog buitengemeen worden uitge- brcid. tarn me is, dat de Minister niet meer voor het gewone 1 anribouwoinderwij.s dock Tegen hnkrimping der subsidies aan de land- bou\|vvereenigingen zou spreker desnoods nog geen bezwaar liebbem, maar hij mqet tniet be- Knoeiem ten aanzien van eenige voor het landbouwonderwijs bestemde guldens. Als een belamgrijk middel tot uitbreiding der landbouwproduetie nioeml spreker het idtgeven van grond aan particulieren, en ook vraagt hij 's Ministers belangstelling voor de Ideine bedrljveni, die ddor 'tont- breken van kumstmest in ongeiegenheid zijn geraakt. De heer Juleu (R,-ly.) kl.aagt er over, dat vergunnjnig om schadelijk gedierte te dooden eerst wordt gegeven aan de „heeren" en daarna aan de boeren. De Ministers wisseling. De Voorzitter laat voorlezing doen van een koninklijk best uit, waarbij aan den heer Van GijU ontslag is verleend als Mi nister van Financier!, en de heer Treub als zoodanig is henoemd. Landbouwbegrooting. De behandeling der Landbouwbegrooting wordt voortgezet. De heer Scliaper (soe.-dem.) betuigt zijn inslemmimg met wat de heer de Wycker- slooth in een gelukkig oogenblik onlangs zei- de, narnelijk. dat miet meer dc hooi'dzaiak mogen zijtii de prijzen in verband met de productiekosten en winst, maar de prijzen in verband met de behoeften, die d)e gemeen schap op (Lit oogenblik gevoelt. Er dienl de aandacht op te worden ge- vestigd, dat nul veel memsehen dwaas ge- noeg Zijn om bocge paebtburen voor iand, dat zij in buur kumnen krijgen, te beta- len, maar na den oorlog komt er een an- dere toestand, waarin wellicht niet meer zulke groote landbouwwinslen worden ge- maakt. Dan zittem de betrokkenen nog wel aan de hooge huren en koops om men vast, en komen zij weer smeeken om Regeerings- hulp. De heer Teenstra (vrijz.-dem.): Ik heb niet om Regeeringsliulp gevraagd. Do heer Sehaper (soe.-dem.): Als' t zoo ver was. zou die bulp wei weer gecischt worden. ltcde van 3linister Poslhuma. De Minister van Landbouw, de heer Posthuma, deelt mee, dat een herziening der Jachtwet lerug is van den Raad van State en binnenkorl zal worden.ingediend. De heer Teenstra en anderon tjeschreven den toestand na den oorlog, maar het is misschien het beste, ons wat dat betrcft, zoo weinig mogelijk aan vooirs}>ellingen te wagen. Ten aamzien van het landbouwonderwijs heeft de Minister gedaa'n, wat hij doen kon. Nopens bet dooden van sciiadelijk ge dierte wil de Minister wgl trachten te be- werken, da t de belamghebbenden vergnn- ningen krijgen, maar ze mogen met Vvor- den gegeven aan personen, die er eeti on- voorzichtig gebruik van maken. De Minister gelooft, dat de landbouw zijn plic.ht, om in de eerste plaats voor devood- selvroorzienin!g van bet Nederlandsehe volk te zorgen, wel inziet. Doeh men heeft de houding (van iden landbouw |niet gewaardeerd en als men daarmee voortgaat, zou den hmd- bouwers de lust in het produceerem wel eens kunnen vergaan. De Minister gelooft, dat heL den landbouw het best zal gaan, wamneer liem de grootst mogelijke'vrijheid wordt gelalen. In verband mel opmepkingen der- heeren Janninlc (unie-lib.) en Albarda (soc.-dem.) zcgt de Minister toe, dat hij op de volgende begrooting meer geld zal uittrekken vmor een beterC salarieering der Rijks Hoogere Land- bo uwsehool le Wageningen. De heer .T. ter Laan (soc.-dem.) bepleit de belangen van bet personeel der Rijksse- runi in rich ting te Rotterdam, waar de inen- ■schen weinig verdienen en onderhevig zjjn aan de wraakoefeningen van den directeur Minister Posthuma "zegt. reeds verbelerinh gen te hell lien aangebraeht, maar helooft ais- nog overweging. Motie-maiid- en klauwzeer. De heer Duvmaer van Twist (a.-r.) dient een motie in, waarin de Ivamer als baar oord-eei uilspreekt, dat er gelegenbeid moet best urn, bij afwijzing van verzoeken. tea* ver- goeding van bedrijfsschade tengevolge der bestrijding van mond- en klauwzeer, om deze gevallen nader te onderzoeken. Op een na- der te bepalen dag zal deze motie warden bebandeld. Het Mijmvez.en. De heer .Albarda - (soc.-dem,) beveell den Minister overweging van de belangen .der mijnwerkers aam, wier arbeid in zoo iiauw verband staat met de economische positie van ons land, en die na den oorlog, wan- neer hun positie niet wordt verbeterd, naar te vreezen is, in grooten getale naar betbui- lenland zullen trek ken. De heer Groenendael' (R.-K.vraagt den Minister, hoe het mijnenveld in de Peel- zal worden geexploiteerd. en de heer Ruvs de Reerenbrouck (R.-K.) bespreekt insgelijks de positie der mijnwerkers, voor de verandering van wier dienstreglement hij niet zoo keel gevoelt. omdat sommigen betwijfelen, of ver- betering er wel het gevolg van zal zijn. De vergadering word! tot morgenKicbtend half twaalf verdaagd. Ministerie van Financien. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Omtrent de aanleiding tot de crisis aan het departement van financien vernemen wij nader, dat deze gelegen, is in een mee- ningsvferschil betreffende de crisisuitgaven, hetwelk in den ministerraad is gerezen en tot een schriftelijke gedachtenwisseling heeft geleid, welke den Minister van Finan cien ten slotte bewoog tot indiening van zijn verzoek 'om ontslag. Naar wij vernemen, wordt in de plaats van Mr. Van Gijn weer benoemd als Minis ter van Financien zijn voorganger prof. Mr. M. W. F. Treub. Verwacht wordt, dat deze Vrijdag of Za- terdag zijn ambt zal aanvaarden. De Driebergen getorpedeerd. Het stoomschip Driebergen (1884 ton), van de naaml. vennootschap Furness' Scheepvaart- en Agentuurmaatschappij te Rotterdam, is bij het vertrek uit het Bristol- kanaal getorpedeerd. De Driebergen was op 29 Januari van Rotterdam naar Baltimore vertrokken. EEN KOMPLOT TE NEW-YORK. De geheime politie te New-York arres- teerde Maandag twee personen, beschul- digd de Rijkswet te overtreden, welke een militaire onderneming tegen een vreemd land verbiedt. De mannen zijn aangeklaagd wegens samenzwering, door kaarten, foto's en andere militaire iniichtingen uit Enge- land en lerland te verwerven, welke naar New-York werden gezonden en dan naar Duitschland werden getransporteerd. Een onderzoek van regeeringswege be trcft, waar vermeld wordt, ten minste 15 zo'ogenaamde dagb'adcorrespondenten, die naar Engeland zijn gezonden om iniichtin gen in te winnen. De inkt, die gebruikt is om de kaarten enz. te maken, zou behan- deld moeten worden met een bijzondere chemische stof, om zichtbaar te worden. Een der bladen te New-York beweert, dat de geheime politie de zaak maanden lang in onderzoek heeft en inlichting ontving omtrent de operaties na de arrestatie in En geland van de Amerikaansche dagblad- schrijvers. LANSING'S ANTWOORD AAN CARRANZA. Minister Lansing antwoordde op een nota van Carranza, den president van Mexico, waarin deze staking van. den uitvoer van munitie uit Amerika naar de oorlogvoe- renden voorstelde, alleen met de kennisge- ving, dat hij het schrijven ontvangen had. Niet erg beraoedigend voor Carranza. Aan de N. R. Crt. ontleenen wij de vol gende telegrammen: ITALIAANSCH TRANSPORTSCHIP GETORPEDEERD. BERLIJN, 22 Februari. (Wolff.) Officieel: Een onzer duikbooten heeft den 17den dezer in de Middellandscht? Zee het Italiaansche troepentransportschip Minas (2854 ton) door een torpedoschot in den grond ge- boord. Het ss. had- 1000 man troepen en een groote lading munitie en goud, ter waarde van 3 millioen mark, voor Saloniki aan boord. De bemanning yan het ss. en de zich aan boord bevindende troepen zijn omgekomen, behalve twee mannen, die door de duikboot gered zijn. DE VERSCHERPTE DUIKBOOTOORLOG. BERLIJN, 22 Februari. (Korr. Norden.) In verband met de redevoering van Carson over den duikbootc dog wordt van gezag- hebbende zijdete Beriijn aan de Korrespon- denz Norden medegedeeld: De methode van de Engelsche admiraliteit, om het getal der zoogenaamd in den grond geboorde duik booten uit militaire overwegingen niet be kend te maken, bedoelf zoowel het Engel sche volk rustig te houden als om zich zelf tegen aanvallen te dekken. Lloyds, die in de eerste ontsteltenis groote getallen meld- de van in den grond geboorde schepen, pu- blieeert thans nog alleen wat hem goed- dunkt. Statistieken over graaninvoeren in Engeland worden niet meer bekend ge- inaakt;. daarvoor worden in tegenstelling met berichten van neutralen en duikboot- commandanten niet te controleeren cijfers opgedischt, die bewijzen moeten, dat het scheepvaartverkeer nagenoeg normaal is. Het uitblijven van alarmeerende berichten moet het Engelsche volk doen gelooven, dat het duikboot^evaar aan het minderen is. DE DUIKBOOT- EN MIJNOORLOG. LONDEN, 22 Februari. (Lloyds.) Het Engelsche ss. Perseus (6728 ton) is in den grond geboord. Drie Chineezen en een Europeaan worden vermist. Ook de kaag K. L. M. is tot zinken ge- bracht. LONDEN, 22 Februari. (Lloyds.) Het Zweedsche stoomschip Skogland (2903 ton) is 18 Februari in den grond geboord. De schoener Tecwyn, is gisteren door ka- nonvuur tot zinken gebracht. De gezag- voerder en de bemanning zijn ontscheept. BERLIJN, 22 Februari. (Wolff.) Onze duikbooten hebben in den grond geboord: den 4en dezer het Noorsche s.s. Solbakken met 3740 ton tarwe van Buenos Aires naar Cherbourg; den 6en het Noorsche s.s. El- lavora met vruchten en wijn van Napels naar Londen, en het Noorsche s.s. Havjard met aardnoten naa,r Duinkerken. EEN ONDERHOUD MET DEN CANADEE- SCHEN EERSTEN MINISTER. LONDEN, 22 Februari. (Reuter.) Bor den, de Canadeesche eerste Minister, die heden 'te Londen is aangekomen, heeft aan Reuter meegedeeld, dat de reis over den Atlantischen Oceaan hem een levendigen indruk had gegeven van de verrichtingeri der vloot, die de zeeroutes betrekkelijk vei- lig weet te houden, ondanks het duikboot- gevaar. Tijdens den geheelen oorlog hebben de overzeesche gewesten nauw samengewerkt met het Ver. Koninkrijk en hun regeerin- gen zijn nu bijeengeroepen voor een ver- trouwelijke gedachtewisseling met het moederland. De beraadslagingen van de arbeiderscon- ferentie in Engeland zijn van groot nut ge- weest, omdat zij getuigen van den wil om nog grooter krachtsinspanning te ontwik- kelen en de organisatie te volmaken. De rijks-oorlogsconferentie zal de aan- gelegenheden in verband met de voortzet- ting van den oorlog, de vredesvoorwaar- den en de vraagstukken, die zich dadelijk na het sluiten van vrede voordoen, bespre- ken. Het meest urgent is de krachtige voortzetting van den oorlog tot de over- winning is bevochten, en ik kan verzeke- ren, dat Canada vast besloten is alle krachten daarvoor in te spannen. Wij heb ben tot dusver al 400,000 man voor over- zeeschen dienst aangeworven en daarvan zrjn ongeveer 300,000 den Atlantischen Oceaan overgestoken. Nieuwe werving wordt nu overwogen. Meer dan 300,000 mannen en vrouwen werken thans in Canadeesche munitiefa- brieken. Voor den oorlog zouden financieele auto- riteiten niet hebben geloofd, dat een lee- riing van 20 millioen dollars in ons land kon worden volteekend. Doch reeds sedert twee jaar hebben wij de Londensche geld- unarkt met rust gelaten en onze leeningen hebben in Canada zelf meer dan 300 mil lioen dollars opgebracht. Ook is Canada Engeland bijgesprongen door de betaling van 52 mil. dollars voor munitie. De natio nal dienst wint in ons volk steeds meer veld; de directeur van den nationalen dienst in Canada heeft de mannelijke be- volking in drie klassen verdeeld: zij die vechten, zij die werken en zij die betalen. In alle provincies zijn vereenigingen opge- richt om alle krachten der. bevolking voor dezen dienst te winnen. De Canadeezen zien de toekomst met onwankelbaar ver- trouwen tegemoet en zijn vast overtuigd, dat er alleen door de overwinning der ge- ailieerden een duurzame vrede kan komen. TER NEUZEN, 24 Febr. 1917. Het weerbericht van het meteorolo gisch instituut te De Bildt van heden luidt ais volgt Hoogste barometerstand onder 775 Oost- Duitschland. Laagste barometerstand 765.4 Haparanda. Verwachting tot den avond van 24 Febr Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtiDgen, nevelig tot zwaar bewolkt en betrokken, aanvankelgk weinig of geen regen, zachter. Evenredige vertegenwoordiging. Op verzoek der liberale kiesvereeniging „De Vrijheid" te Ter Neuzen, trad de af gevaardigde vo'or het district Oostburg, Jhr. De Muralt, op voor de leden der ver- eeniging en geestverwanten. Zeer vele vrijzinnigen waren opgekomen, waaronder ook verscheidenen uit Zaam slag, Axel en Hoek. Na inleiding door den Voorzitter, lichtte de spreker de aanwezigen voor hoe de keu- ze der afgevaardigden na de ^anneming der Grondwetsherziening in de toekomst zou zijn en hoe de organisatie's dan dien- den ingericht te wezen. Ook de liberale kiesvereeniging te Ter Neuzen zou zich dienen aan te sluiten bij een der groote vrijzinnige partijen (oud- liberalen, unie-liberalen of vrijzinnig-demo- craten). Ng uiteengezet te hebben, hoe de groo te onverdeelde partij der Iiberalen in drie groepen verdeeld werd als gevolg van de sociale kwestie's, die om oplossing vroe- gen, wees hij er op, dat bij aaneensluiting der vrijzinnige groepen de linkschen aan de winnende hand waren. Vervolgens schetste hij het karakter van elke der 3 groepen en kwam tot de conclu- sie, dat de unie-liberalen de verbinding vormend tusschen oud-liberalen en vrij- zinnig-democraten de concentratie der vrij zinnigen bewerkt hadden en het meest er toe hadden bijgedragen, dat verschillende goede wetten tot stand waren gekomen. Hij meende, dat het in de lijn lag van de vrijzinnige kiesvereeniging alhier om zich aan te sluiten bij de unie-liberalen. Zijne rede werd zeer toegejuicht. De heer Van der Peijl stelde het werken der vrijzinrtigen alhier in het licht en hel- derde op, hoe na een oud-liberaal hier een vrijzinnig-.democraat afgevaardigde werd, die later weer na zijn aftreden vervangen werd door een unie-liberaal. Ook hij meende, dat de kiesvereeniging thans aansluiting moest zoeken en stelde nog eenige vragen aan den spreker. De heer L. J. de Vries, den spreker dan kende voor zijn optreden in het belang van het openbaar onderwijs, sprak als zijne meening uit, dat de keuze moest loopen tusschen oud-liberalen en unie-liberalen Na beantwoording door den heer De Muralt, sloot de voorzitter onder dank aan spreker, debaters en publiek, de goed ge- slaagde vergadering. Bidt en Werkt. Donderdagavond, om 7 uur, vierde de Chr. Jongelingsv.ereeniging „Bidt en Werkt" in haar lokaal Bethel haar 23jarig bestaan. 't Was een aangename avond, met leden en begunstigers, waarbij vele militai- ren; ook deze gaven hun ruim aandeel in de toespraken eh voordrachten. Aan naam was ook een toespraak van den voor zitter, den heer B. N. van Dijke, zijn ingang in de vereeniging, maar ook zijn uitgang nu en dan, om nog wat te genieten op den breeden weg, totdat bij gelegenheid eener dapspartij, nu 17 jaren geleden, een der daar aanwezigen zeide: „En dat is nog wel een lid van de Chr. Jongelingsvereeni- ging!" Dit gaf den doorslag om voor goed te breken met datgene wat zijn geweten hem verbood. (Psalm 66 16). Dit kort verslag is van een dankbaar feestgenoot. Drankbeslrijding. Mm verzoekt ones de aandacht te vesti- gen op de in dit nummer voorkomende ad- ertenlie der Geref. Bond voor Drankbestrij- ding, voor welke vereeniging als spreker zal optreden de heer A- F. de Jonge. Bankintslelling. Naar wij vernemen, zal zich hier ter stede komen vestigen een afdoeling van de Nationale BankVereeniging. Be Bank zal gevestigd worden, in het pand vroeger be- woond door den heer A. de Vrieze, in dje Nieuwstraat. Dienst hervat. De stoombootdienst van Middelburg op Zierikzee is hervat. Wanneer volgt de dienst Ter Neuzen Hoedekenskerke—Hansweert? Deze nog jeugdige stoombootdienst heeft reeds ge- toond een bepaald onmisbare verbinding te zijn, en het reizend publiek ziet verlan- gend naar hervatting van dezen dienst uit. Een mooi werkje. Naar men aan de N. Crt. meldt, zullen zoo spoedig mogelijk ongeveer 4000 wa- gens van de Belgische Staatsspoorwegen, die te Ter Neuzen, Sluiskil en andere plaat- sen zijn opgeborgen, per pont worden over- gevoerd over de Schelde naar Vlissingen, ten gebruike van de Nederlandsche Staats spoorwegen. Naar aanleiding van dit bericht hebben wij eenige nadere iniichtingen ingewonnen, en kunnen melden, dat het getal van 4000 wagons verre overdreven is. Ongeveer 500 wagons, voor het meeren- deel van de Maatschappij MechelenTer Neuzen, zullen de reis over de Schelde ma ken. Het ander gedeelte der wagons be- hoort aan de Maatschappij GentTer Neu zen en aan den Belgischen Staatsspoor. Een mijn De bemanning van de stoomboot „En Avant III" h6eft Dinsdag boven Walsoor- den een voorwerp drijvende gezien, hoogst- waarschijnlijk een mijn. HOEK. Gisteren vicrde de oudste workman dtp* fabriek van de firm a Gebi*. Kiaani Le Hoek, de hem J. van "Drongclen, zijn tach tigs ten Aerjaardag. Door de firmanten werd de jubilaris 's morgens per auto mob iel van zijn woning igehaald en naiar de fabriek gebracht, waar hem door den fabrieksichef namens hel per soneel een fraaiem lcuningstoel werd uan- geboden, en hem met dezen heugelijken dag namens alien geluk gewenscht werd. Nadal hem door een der firmanten nog enkele. woorden van waardeering werden toege- sproken, werd hem namens de firma een enveloppe met inhoud overliandigd, waarna hij wederom ner auto werd thuis gebracht en hem vergund werd hel overige van den dag te midden zijner familieleden door te brengeni. AXEL. Woensdagmiddag werd te Axel ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Dregmans, oud-notaris en lid van den gemeenteraad. De lijkstoet werd, behalve door familieleden, ook gevolgd door het Dagelijksch Bestuur der gemeente en de leden van den gemeenteraad. Aan de geopende groeve werd gesproken door den heer L. J. den Hollander, burgemeester der gemeente Axel, die den overledene her- dacht als lid van den gemeenteraad. De oudste zoon van den overledene dankte alien voor de laatste eer, hun overleden vader bewezen. BOSCHKAPELLE. Onze onderlinge Paardenverzekering had in 1916 verzekerd 63 dieren, tot een totaal bedrag;van f 35760. Het aantal leden klom van 14 tot 16. In het afgeloopen jaar moest slechts voor een paard worden uitgekeerd, en wel de som van f 480, zijnde 80 van het ver zekerd bedrag. HONTENISSE. Eenige weken geleden zijn in de room- boterfabriek proeven genomen met het roten van vlas door middel van warm wa ter; ze zijn goed geslaagd. Mede als gevolg daarvan zal in deze ge meente, waarsehijnlijk aan den Provincialen weg tusschen Kloosterzande en Walsoor- den, eene groote vlasfabriek worden ge- bouwd, waarin tevens met warm water zal geroot worden. Het groote voordeel dezer methode tegen over de gewone manier van roten in de open lucht is vooral hierin gelegen, dat het gelijkmatig geschiedt, waardoor de aldus verkregen vlasdraden ook gelijkmatig zacht en lenig zijn', waarom er tegenwoordig, circa 50 ct. per- steen (23 K.G.) meer voor wordt betaald dan voor het andere, De vlasindustrie is voor deze streek be trekkelijk nieuw. Tot bij het begin van den oorlog bleef s SEEMS

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5