Laatste Berlohtan. - GEMENGDE BERICHTEN. leroi, trachtten de Franschen de Duitschers aan de Somme tegen te houden. Daar hun aantal niet voldoende was, trokken de Fran schen terug over de rivier en het kanaal, onmiddellijk door de Duitschers achter- volgd. Marcelle Semmer, die met de inwo- ners van het dorp de Fransche troepen volgde, had de tegenwoordigheid van geest om, toen de Fransche soldaten het kanaal over waren, de brug van de sluis open te zetten, ten elnde de Duitschers te beletten aan den overkant te komen. Den sleutel wierp zij weg in het kanaal. Zij deed dit onder het geweervuur van de Duitschers, die op de Fransche troepen en op haar vuurden. Twee Franschen, die te zwaar ge- kwetst waren en niet intijds de brug over hadden kunnen komen, werden voor haar oogen door den vijand afgemaakt. Een Duitsch legerkorps is aldus tot den volgen- den ochtend opgehouden en de Franschen kregen tijd om verder te trekken. Zoo ble- ven de Duitschers eenige dagen meester van de streek; zij namen eenige inwoners als gijzelaars en lieten de anderen vrijwel met rust, die zich in een ondergrondschc schuilplaats verborgeri hielden. Niemand dorst daaruit te voorschijn komen, minder uit vrees voor de Duitschers dan voor het bombardement, dat maar niet ophield. Alleen Marcelle Semmer ging dagelijks op levensmiddelen uit opdat haar lotgenoo- ten, in het bijzonder de kinderen, niet van honger zouden omkomen. Zij kreeg gele- .genheid om tat van Fransche soldaten, die te zwaar gewond waren om de troepen te volgen, op te nemen. Zestien heeft zij er in burgerkleeren laten ontsnappen; aan een zeventienden, die achter een boschje ver- borgen zat en gedurende acht-en-veertig uur niet weg kon komen, bracht zij in het geheim efen. Ten slotte werd zij bij dien soldaat door de Duitschers ontdekt en door den commandant ter dood veroordeeld. Zij bekende zestien Fransche soldaten gehol- pen te hebben om te ontsnappen en zeide voor den dood niet bang te zijn. Reeds stond zij voor het peleton dat haar moest neerschieten, toen de Duitschers de vlucht namen voor het bombardement, welks pro- jectielen het dorp overstroomden. Marcelle keerde naar de ondergrondsche schuilplaats terug. Korten tijd later fiernamen de Franschen Eclusier. Bij het dorp Frise maakt de Som me een groote bocht en vormt tusschen dit dorp en Eclusier een soort vijver, waardoor er tusschen de beide legers geen eigenlijke scheidingslijn bestond. Soms maakte het water het gebied tusschen de beide legers nog moeilijker aan te wijzen. Eens, toen Marcelle tot gids had willen dienen voor een afdeeling Fransche infanterie, viel zij in het dorp Frise de Duitschers in handen. Zij werd in de kerk opgesloten met het voor- uitzicht doodgeschoten te worden. Maar het toe$al beschermde haar nogmaals. Een granaat sloeg in de kerk op manshoogT boven den grand. Marcelle wist door het gat te ontsnappen en in de dichtst bijzijnde Fransche loopgraaf te komen. Tweemaal had de Fransche artillerie Marcelle het leven gered. Inmiddels hadden alle burgers de streek verlaten. Marcelle bleef om een arme oude, verlamde vrouw van meer dan 90 jaar op te passen. En gedurende vijftien maanden bleef ze haar zorg verleenen aan de Fran sche soldaten, wier voorzienigheid en afgod zij werd. Zij werd zelf licht gekwetst toen zij een der Fransche soldaten hulp verleen- de. Gedurende deze periode van aanhou- dende beschieting, den 13n December 1914, reikte generaal Baref aan Marcelle het kruis van het Legioen van eer uit. Den volgenden zomer kwam het oorlogskruis erbij. Tegen het einde /an 1915 werd de sector door Engelschen bezet, wier gene raal voor de troepen, openlijk hulde bracht aan de „groote Frangaise". Om haar hun eerbied te toonen, was het de manschap- pen verboden tot Marcelle het woord le richten, tenzij zij het eerst tot hen sprak. Wanneer zij voorbij kwam moesten de sol daten in de houding gaan staan. Ook liet de Engelsehe generaal haar ter eere een concert geven. den gestaakt moeten worden daar de boot wegens ijsgang den steiger te Walsoorden niet kon bereiken. Heden is de dienst VlissingenTer Neu- zen, al is het met vertraging, onderhouden kunnen worden. De ,,Wester-Schelde" ligt op het oogenblik met defecte machine aan den steiger te Borssele, en zal met de „Zee- land", die ongeveer 3 uur van hier vertrok, naar Vlissingen worden opgesleept. Mocht het vriezend weder blijven aan- houden, dan zal deze dienst, bij het steeds stijgend goederenvervoer, tengevolge van het ontbreken van iedere andere verbinding over water, een geheele wijziging moeten ondergaan. Het IJs blijft nog onverminderd aan velen een zeld- zaam te genieten vreugd verschaffen, te meer, daar door den aanhoudenden stevi- gen vorst, ook de groote plassen geheel be- trouwbaar dicht gevroren zijn, en dus de- genen, die hun vleugels wijd uit willen Slaan (en dat doen de schaatsenrijders zoodra ze maar eenigszins de kunst mach- tig zijn, al gauw) daarvoor in de gelegen- heid komen. Het was alhier gisteren bepaald een uit- tocht naar de groote ijsvlakte op de Othe- nesche kreek; men trok er met groepen op los. Men zou gedacht hebben: 't zal ereen gekrioel zijn, maar daar bleek geen sprake van. Hoewel de rijderessen en rijders in grooten getale op de baan waren, tusschen Othene en De Kraag, ze hadden in het ge heel geen hinder van elkaar, ze konden best ieder een baantje voor zich houden. Door die eenig mooie gelegenheid op de kreek, was begrijpelijk het bezoek aan de ijsbaan niet zoo druk als vorige dagen, maar toch was het daar gezellig. Een aan tal rijderessen en rijders bleek wel wat op te zien tegen den afstand, en de wel niet groote maar ^oed onderhouden baan te waardeeren. En nu komen de wedstrijden los. Zaterdag vormde zich spontaan uit eenige liefhebbers eene commissie om een ijsfeest te organiseeren op de kreek, en al- daar tegen heden een wedstrijd voor prik sleden uit te schrijven. Aanstonds werd aangevangen met het werven van deelnemers, inzamelen van gel- den en het nemen der noodige voorberei- dingen en alles ging terstond in de goede richting. Omtrent den uitslag deelen we nog wel een en ander mede. Ook het bestuur van de IJsclub Ter Neu zen heeft gemeend een ijsfeest te moeten organiseeren. Zooals in on§ vorig nummer onder laatste berichten werd medegedeeld, werden door H. M. de Koningin ook voor volkswedstrijden medailles als prijzen be- schikbaar gesteld. Zaterdagavond ontving het bestuur op een desbetreffende informa- tie bij de betrokken autoriteiten de heuge- lijke tijding, dat voor de alhier te houden wedstrijden door H. M. de Koningin eene zilveren en eene bronzen medaille werd be schikbaar gesteld. Het bestuur vond een aantal leden der club terstond bereid om voor de regeling der wedstrijden te zorgen; nog een dozijn medailles werden door belangstellenden toegezegd, terwijl bijdragen van belangstel lenden in staat zullen stellen, kunstvoor- werpen en wat dies meer zij, als prijzen uit te loven. De advertentie in dit nummer en ver- spreide biljetten, melden nadere bijzon- derheden. Er wordt wel eens beweerd, dat het gaat dooien, als men met wedstrijden begint. Nu ziet het er niet naar uit: 't vriest nog door. De schaatsenrijders kunnen voorloopig ge~ rust zijn. Goed afgeloopen. Zaterdag kwam op de kreek een militair van het garnizoen alhier te vallen. Hij.werd oogenschijnlijk ernstig ongesteld in de wo- ning eener hoeve in de nabijheid binnenge- bracht en later naar het ziekenhuis alhier vervoerd. Gisteren bleek gelukkig dat 't nogal zou losloopen. TER -NEUZEN, 29 Jan. 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch mstituufc te De Bildt van heden tuidt ais volgt Hoogate barometerstand 765 0 Haparanda. Laagste barometerstand onder 760.0 Zuid- Duitscbland. Vervrachting tot den avond van 29 Jan. Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen sneeuw, matige vorst. De Stoombootdienst is in den laatsten tijd op sukkel. Kon men in den laatsten tijd wel eens te laat komen door onvoldoende publiciteit van de af- vaarturen, hetgeen door de directie niet noodig geoordeeld schijnt, laat thans ook de dienst zelf het reizend publiek in den steek. Zoo vernamen wij van een persoon uit Sas van Gent, die naar het ziekenhuis te Vlis singen moest worden vervoerd, en aan de boot arriveerende tot de onaangename ont- dekking kwam, dat de boot naar Vlissingen niet meer af zou varen. Dan gewacht tot den volgenden dag en weer aan de aanleg- plaats komende, was de boot, die om 2 uur moest vertrekken, nog niet gearriveerd maar zou toch niet meer afvaren. Zoo kwam het, dat de man eerst Zondagmor- gen met de eerste gelegenheid naar Vlissin gen is vertrokken. Indien het vele vrachtgoed hiervan de oorzaak is, dan mag met recht gevraagd worden of het personenvervoer in de laat ste plaats koint, en de goederendienst aller- eerst dient geregeld te zijn. De dienst Hansweert—Walsoorden is he- Agent van Folitie. Tot agent van politie alhier is benoemd H. J. van Doeselaar uit Sluiskil, ingaande op het tijdstip dat deze van den militairen dienst zal zijn vrijgesteld. Smokkelaar overleden. De smokkelaar Th. E., een te Philip pine vertoevende Belg, die de vorige week door een grenscommies werd aan gescho- ten, is in het ziekenhuis alhier overleden. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing naar Middelburg vervoerd. Heden werd het te- ruggevoerd, om morgen te Philippine te worden begraven. Duitsch deserteur. Toen hedenmorgen de 9,10 de trein uit Selzaete te Sas van Gent arriveerde, stapte een Duitsch onderofficer het perron op. Hij had zich boven op een wagon gelegd, en zoo de grens weten te passeeren. Hij is hedenmorgen om 12 uur met de provinciale boot verder getransporteerd. Verblijf ontzegd. De commandant der stelling van de mon- den der Maas en der Schelde heeft het ver blijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan: Jozias Hamelink, geboren 6 Juni 1896 te Zaamslag, wonende te Sluiskil (gemeente Ter Neuzen) en Jacob Cambier, geboren te Retranchement den 19 Januari 1897, wo nende aldaar, van beroep werkman, sedert 5 Januari j.l. in militairen dienst, beiden wegens het betrokken zijn bij den smok- kelhandel. Sluiting jacht. Door Ged. Staten is de sluiting der jacht bepaald als volgt: 1. De jacht op houtsnippen met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op watersnippen met ingang van 15 April; 2. is het weispel van kwartelen alleen van 1 Mei tot en met 15 Juli geoorloofd en 3. moeten de kooieenden door den kooi- man worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus. SLUISKIL. Het gemengd zangkoor „Polyhymnia" van hier gaf Vrijdagavond in de lokalen der gemeenteschool aan zijn leden een concert. Zoowel de zang als *t stuk „Nederland blijft Neutraal" werd onberispelijk uitge- voerd. De lokalen waren propvol. Moge deze zangvereeniging, onder directie van den Weled. Heer J. Risseeuw, hoofd der school, ons nog meer op zoo'n prettigen avond vergasten. AXEL. Zaterdag werden alhier door de ijsclub de gewone wedstrijden gehouden met prik- sleden en ringrijden. Aan het ringrijden werd deelgenomen door 9 mannen en 8 jongens. Priksleeman- nen 13 deelnemers. Priksleejongens 18 deelnemers. Voor priksleevrouwen waren slechts 2 deelneemsters, samen 50 personen, die alien een prijs kregen. Wegens de moeiliikheid om steenkolen te bekomen, werden dit'maal de prijzen in geld uitgereikt. Zij bedroegen van 3,50 tot f 1,50. Het fanfarengezelschap „Concordia" luis- terde ouder gewoonte het feestje op. Er was een massa volk op het ijs; velen genieten alhier deze dagen van de weinig voorkomende gelegenheid, dat er eens flink aan de wintersport kan gedaan worden. OVERSLAG. In den nacht tusschen Zaterdag en Zon- dag hielden de kommies-dienstgeleider Bales en de soldaat-kommies Van den Ameele onder Zuiddorpe vier smokkelaars aan, beladen met eieren, 200 K.G. smokkel- waar, bestaande uit koffieboonen, zeep, kaas en petroleum. KLOOSTERZANDE. Een meisje Belgische vluchtelinge - gleed op het ijs uit en viel zoo op een hand, dat de pols brak. In het naburige Hengstdijk gleed een lartd bouwerszoon uit, terwijl hij een paard leid- de, en brak een been. VLISSINGEN. De „Nieuwe Vlissingsche Courant", die reeds 22 jaar bestond en die driemaal per week verscheen, is naar de uitgever in het nummer van Zaterdag j.l. mededeelde, dien dag voor de laatste maal verschenen. Als oorzaak van het staken der uitgave wordt genoemd de bijzonder hooge exploitatie- kosten, waarbij zich 1 Januari j.l. de invoe- ring der in het collectief contract genoemde loonregeling is gekomen. Veroordeeld zijn: Grensovertreding. Arbeldswet. Valschen naam opgeven. Niet verlichten van voertuigen geplaatst op den openbaren weg. Visscherij-Reglement. Rijwielen zonder licht. Openbare dronkenschap. Vrijgesproken. IJs. De kotters van het loodswezen zijn van Bath naar Hansweert gekomen .'en aan den steiger gemeerd. Van Anlwerpen is de vaart gestremd. Kind in kokend water gevallen. Te Venlo viel in een woning aan de Sloter- beekstraat ©en kind van *21/2 jaar in een kuip met kokend waschwater. Het was on middellijk dood. Drie kinderen gestorvesi. Te Stolwijk heeft het gezin van den arbei der P. op een dag al zijn drie kinderen verloren. Een tweeling van 8 maanden sliep in hetzelfde vertrek waar het oudste kirici, een jongenlje van 2 jaar, ernstig ziek lag. Geheel onverwacht is die tweeling gestorven. Het jongetje overleed eenigen tijd later. Ilel kolengebrek. Op Schouwen en Duiveland is men iti ver- schillende gemeenten genoodzaakt, wegens gebrek aan goede. steenkolen, de scholen te sluiten. Maar-in een eiikefe gemeente heeft men als iets nieuws een oude gewoonte in- gesteld: elke leerling brengt een blok hout mee die streek is zeer houtrijk en daar- door kan het onderwijs 'toch voorlgang hebben. Ook te Eindhoven en Laren zijn scholen wegens kolengebrek gesloten. Bereaving en moord? 6 October 1915 werd door eenige soldaten van het fort aan den Sloterweg te Ilaarlem- mermeer in de Genievaart een onbeheerd schip gevonden. Spoedig bleek, dat dejonge sehipper en diens vrouw waren verdronken. Men daeht, dat de vrouw over boord was gevallen en haar man pogingen tot redding had aangewend. Thans echter is aan het licht gekomen, dat beiden zijn vermoord, na vooraf heroofd te zijn. Yermoed wordt, dat een paar vreemde arbeiders liet gruwelstuk hebben bedreven. (Hbld.) Knlendamp in dc school. In een der lokalen van de lagere school in de Schooistraat te Groningen, zijn ten gevolge van kolendamp, eenige kinderen be- wuslcloos gevvorden. Per polilie-brancard werden zij naar huis vervoerd. Alle kin deren werden naar huis gezonden onder ge- leide. Op straal vielen er nog twee flauw. Van de grens. Men schrijft uit Zevenaar aan het Hbl.: Een nieuwe bron van inkomsten heeft de toenemende smokkelarij thans voor menig grensbewoner geschapen. Het is onder velen langs de grens gewoonte, 0111 "s ochtends in de vroegte de landerijen af le zoeken, voor- al als in den nacht vele echo ten gewisseld zijn tusschen buitengewohe kommiezen en smokkelaars. van wie de laatsten in dat ge- val berhaaldelijk aan den liaal gaan metweg- werping van de meegevoerde goederen, die niet steeds in de reclitmatige handen terechl komen. Wij vernemen b.v. dat een paar dagen geleden twee .smokkelz'oekcrs'voor ongeveer duizend Mark vet en spek .gevon den" hebben en daaraa zonder veel moeite over de grens brachten. Als gevolg daarvan is het zoeken naar smokkelingredienten nu ook at een beroep geworden. dat veel- al winstgevend blijlct te zlijn. In ieder ge- val werpt een en ander al een hoogsteigen- aardig licht op de langs de grens geschapen toestanden. In een Brabanlsch dorp. Met zijn vijven hadden zc istraf en moesten deze uilboeten onder liet raadhuis in het arrestantbiilokaal. Een 'humier, die het wel wat te erg vond en daarenboven een af- spraakje sclieen te hebben, wild© toch eens een kansje wagen 0111 even zijn peced'amour op te zoeken. Mager als hij was, kon hij door een klein raampje of vensterlje in een voorlokaaj komen, waarin een uitgang 'was op de straat. Vlug de deur open, buiten en weer dicht en onze minnaar stond op'de keien. Een ohderofficier, die belast vvas; m6t de inspeclie, zou even zien of alien present waren, stapt naar het arrestantenlokaal, treedt binnen in de donkere scheniering en tracht. te tell en vier of vijf, eerst even licht maken en jawel nu tell hij er maar vier. Op zijn vraag waar nummer vijf was, kreeg hij eindelijk gehoor dat hij even naar zijn meisje was, maar dat hij zoo weer terug kwam. Van wat er verder gebeurde, is niets bekend Koniiigin en Prinses op het ijs. I'rinses Juliaanlje moet leeren schaatsen- rijden. Veel gelegenheid boden de vorige winters Haar niet en niisscliien was Ze toen wel wat jong. 0111 al zoo vroeg op schaatsen te staan. Maar eenmaal achtjaar. dan moet een llollandsch meisje die kunst verstaan. In April zal onze Prinses acht jaar wor den. E11 ziedaar de winter van 1917 heeft zich in de eerste maanden stevigingezet. en het heeft hard genocg gevroren, opdat aft© Nederlandsche ouders hun kroost de deur durven uitsluren kinderschaatsjes over den rug. op weg naar het ondergeloopen land, de s] 00 ten en loch ten op, o'f als er een hetrouwliare ijsbaan in de buurt is, dan naar zulk een even nuttige, als venna- kelijke verzamelplaats van aanleerende en vol leer d e sch a atsenrij ders Prinses Juliana leert nu schaatsenrijden in de Residenti-e. Die eerste dagen van'deze week dehuteerde Ze achter een driehoekig houten toestelletje, dat op hel ijs rustte, en waarin Ze plaats nam, 0111 niet al tc dik- wijls te Tuimelen. Wanneer liet Prinsesje, in weerwil vran Haar steun-toeslelletje. tocli te vallen kwam, mocht niemand Haar ophelpen. Een gezelschapsdame was wel steeds in Haar buurt en een lakei in Hof-uniform reed daarneven mel uitermale matigen schaat- senslag Maar beiden hadden hun instrue- ties Als hot kralibelende Prinsesje pardoes op liet ijs geplofl lag. schaterde het Kind. Maar daar stond dan, ook op schaatsen iemand naast Haar, en die keek lachend' omlaag naar het spartelende Kind, dat van de schaatsen lag; die iemand keek, en zei, dat het Meisje nu zelf weer moest opstaan. E11 dan scharrelde het gevallen Meisje op de been, bracht Ziclizelf weer in even- wicht, probeerde met emsligen ijver de schaatsen oiider Zich uit Te slaan. Degeen, die dan naast Haar reed, was Haar Moeder onze KonipgLn. He Koningin rijdt een slevigen, typisch Hoilandschen schaatsenslag; het is de oen- voudige, krachtige en sombere ijsslag van ons ITollandsche ras. Op de Haagsche ijsbaan aan het eind van het Bezuidenhout, rijdt de Koningia schaats. Ze rijdt er zonder eenig Hof gedoe. Ik heb me laten vertellen, dat Ze daar aan den kant gaat zitten, en zelf Ham- De K ben de met dc met he gesteld* nemen leven. schaatsen aanhindt. Tk sprak er een Haagsch freuletje, dat met stralende n& verrukking me vertelde, hoe ze „bijna" te gen een dame was aangereden, en nauwe- lijks had ze den tijd gehad „pardon" te lispelen „en verbeeld-u, 'twas de Konin gin geweesl? Er bevindt zich een Hofdame in het ge- jfelschap der Koningin; maar ""deze heeft blijkbaar den duidelijken Venk gekregen, dat liet der Koningin aangenaam ware, i* dieu niet elke slag van Haar schaatsen ted onderwerp van hoofdsche etiquette werd. En ook een adjudant der Koningin schaatst er op de baan tusschen bet Haagsche publiek rond: maar aan niets valt te bemerken, dat hij zich „A la suite" der Koningin be vindt. Den 'eersten dag. toen hij zich in groot uniform op het ijs waagde, slierden hem zijn nieuwe schaatsen onder He nog onvas- te fieenen weg, en hij zat plat op 'het ij» Dit was allervennadelijkst en vnj van elk ceremonieel en zonder eenig decorum. Maar omdat de Koningin Zichzelf wist te bedwin- geh; lachte ook niemand van het schaat- senrijdende publiek. Ook de Koningin Zelve lag daar dezer dagen Iaag-uit op de baan. Hedachtig aaa. het vaderlandsche voorbeeld, dat Zij Haar D och ter trachtte in te prenten, behoefde nie mand Haar op le helpen. Want Zelf stond Ze at weer lachend op Haar ijzers, Feed alweer verder. De Hagenaars vinden het volsti-ekt niets bijzonders, indien ze in deze dagen, telkens als de Koningin maar een uurtje vrij heeft, om op de ijsbaan achter het Haagsche Bosch te rijden, daar hun Vorstin in hun midden zien rijden. 'Men doet uit kieschheid, alsof men geen acht op haar slaat. Ze rijdt daar immers zoo onopvallend tusschen de schaat- senrijden'de dames en heeren HaarhaantjeB. O! heerlijk vorstelijk-democratisch land vaii Holland! (Hbl.) Bevroren Regeeringsaardappelen. Een gedeelte van de aardappelen, die in de laatste dagen zijn aangekomen en die onmiddellijk moeten worden afgeleverd, zijn minder of meer bevroren. In verband hiermede wordt het volgende aangeraden: 1. door de winkeliers moeten de aard appelen in een koude bergplaats "worden bewaard; 2. de verbruikers koopen siechts van dag tot dag voor dagelijksch gebruik; 3. de verbruikers zetten de aardappe len onmiddellijk ongeschild in koud water en laten ze daarin gedurende den nacht staan; 4. men kookt ze dan geschild of onge schild zonder de aardappelen voor dien tijd in de gelegenheid te stellen te ontdooien. Het publiek zal, indien het't bovenstaan- de in acht neemt, bemerken, dat zelfs be vroren aardappelen goed voor het gebruik zijn. (Hbl.) Een zeldzame smckkel-affaire. De Hongaarsche grenspolilie heeft ontdekt, dat isedert Mei 191cLonder valsche declaraties verscbeidene honderden wagons graan over Oostenrijk en Zwitserland naar... Italiezijn gesmokkcld. De waarde der aldus gesmok- kelde waar bedraagt, volgen-; de „K61ti. Ztg.", ruim 12 millioen kronen. Er hebben reeds lalrijke arrestaties plaats gehad. De inbe- slagnemingen duren nog steeds voort. GEMI Vergad Ijsfeest op de Othenesche kreek. De wedstrijd met priksleden op de Othene sche kreek, hedennamiddag gehouden door eene <jommissie onder voorzitterschap van den heer A. H. de Vos, trok groote belang- stelling. Zij werd opgeluisterd met muziek van een groep leden van het muziekgezel- schap alhier. Er kampten een 70tal deelnemers om tal van prijzen. Bovendien was de kreek weer druk be- zocht door eene Gvergroote menigte lief- 1 hebbers van schaatsenrijden. Het glashel- dere en harde ijs der kreek biedt dan ook aan de rijders een weinig voorkomende ge legenheid. AMSTERDAM,. N ad at in de zitting Van het Nationaal Cornite der Cliristelijk Historische Unie besloten was aan de algemeene ver gad ering dier partij voor te stellen rriee te gaau mel net accooi-d der verschillende po- litieke parfijen om de zittende leden bij enkele candid aa Is telling te doen herkiezen, werd na verdediging door het bestuur in de daarop volgende algemeene vergadering o\eveenkomstig het besluursvoorslel besloten. Voorts werd besloten tot een voorloopig plan van reorganise tie over te gaan, in verband met de invoering van algemeen mannenkiesrecht en evenredige vertegen- 1 woordiging. ROTTERDAM. De koopman II. H. heeft bij de politie aangifte gedaan van het ver- verliezen van een portefeuille, inlioudende f 3400 aan bankpapier en een waarde va* 3600 aan brillianten. Oe'Slenrijksch-Hongaarsche Missie. Eind Februari ol begin Maart wordt te 'sGravenhage verwaci) I een buitengewone Ooslem-ijksch-Hongaarsche missie ter aan- - Hwndiging van de troonstiestijging vaii Keizer Karel, aan de verschillende buitenlandsche^' Hoven. (Far ber »ijr zoi 4a t hoi om len fan ras bei nei str ti.ic ter K AN TON G Lit EC H i te TEIl NEUZEN. Zitting van 26 Januari 1917. A. D., werkman te Hoek en A. J. B., metselaar en T. W., koopman, beiden te Philippine, ter zake van overtreding der spoorwegwet ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder. V. W. en J. S., werklieften te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. P. v. I.., zonder beroep, te Philippine, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. F. d. R., landbouwer te Zuiddorpe, tot eene boete van f 15, subs. 2 vveken tuchtschool. A. T., arbeider te Philippine tot eene boete van f 15, subs. 10 dagen hecht. J. J. d. M visscherA. R. en W. R., beiden zonder beroep alien te Philippine ieder tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. J. F. v. O., vlasfabrikant te Ter Neuzen, tot 10 boeten elk van f 5, subs. 3 dagen hecht. voor iedere boete. J. F. v. O., vlasfabrikant te Ter Neuzen, tot 10 boeten elk van 3, subs.. 3 dagen hecht. voor iedere boete. A. W., arbeider te Overslag, tot eene boete van f 15, subs. 2 weken tuchtschool. J. C. D., voermanskneclit tejgHoek, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht.ij L. K.; voerman te Hoek, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen becht. J. d. F. en J. A B., voerlieden te Hoek, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor iedere boete. tSUi A. R.. visschei sknecht te Philippine, tot eene boete van f 5, subs 5 dagen hecht. M. B., koopman; A. K.., comuiissionairM. V., koopman, alien te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. A. W kantonnier, tot eene boete van f 2,- subs. 2 dagen hecht. 11 T., arbeider; P. M„ arbeider; P. d. G., knecht, alien te Hoek, ieder tot eene boete van f 1, subs 1 dag hecht. I,. S, koopman te Zuiddorpe, tot eene boete van /l, subs 1 dag hecht. R. H. B., slagersknechtA B., kommies; J. H., zonder beroep; M. P. v. E werkman, alien te Axel, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. J. B., smidsknecht.1. D., landbouwer; P. S., arbeider, alien te Axel, ieder tot eene boe'e van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. v. d. W., koopman te IJzendijke en C. A. B., onderwijzer te Hontenisse, ieder tot eene brete van 1, subs. 1 dagen hecht. J. D., landbouwerszoon te Zaamslag C. H. koop man te Oostzaan en P. A. M., machinist te IJzendijke, ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen becht. A. S., Wootwerker J. S., vareusgezelP. S., leurder, alien te Ter Neuzen, bij eerste her haling ieder tot eene boete van 10, subs. 10 dagen hecht. P. D. F. d. V., varensgezel en A. D. varensgezel, beiden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van/10, subs. 5 dagen hecht. en 2 weken tuchtschool. H. G. K., varensgezel te Ter Neuzen, tot eene boete van f 6, subs. 6 dagen hecht. F. D., varensgezel te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. F. D., varensgcel ik d. G vlaswerker R. H., varensgezel; A. II varensgezelR. H., varensgezel en II. G. K., varensgezel, alien te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. L. d. M., kuiper te Westdorpe, tot-eene boete van f 4, subs. 4 dagen hecht. P. J. d. L., sehipper op de Drie Gebreeders, zwer- vende, bij vierde her haling, tot eene hecht. van 14 dagen. J. R. H. d. S., handelaar te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der visscherijwet. De 1 den m: tana v< Oi Huwel 23 j., j 25 j., jd Huwe! Sanierit oud 20 Geboc Molewijl Cornelia aella de de Blaei Overli Juliea Clement rieterne Zeeuw. van Jol Klodie c Theophi Begijn. •wed. va velde, Harms.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2