Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeu.wsch.-rVla3.ndei en. No. 6486. Zaterdag 27 Januari 1917. 57e Jaargang. binnenlang. De Oorlog. S1I31LIIE SISNA?T. T"W" EJ B33DIE3 33Xj.A.-0- 1 KUILns 1 OM. T RECHTSZAKEIi. Arrond issements- Hechtb. Hiddelburg. TER HEIIZESSCHE Minister Bosbooin. De (Chr.) Amaterdammer" schrjjft Wat het bericht omtrent het eventueel aftreden ran Minister Bosboom betreft, 't correspondentie-bureau is sch^nbaar naar den Minister gegaan, en heefc hem gevraagd of hp wegg^n8- Deze heeft dit tegen- gesproken, waarna op de oude bekende wjjze, die door het correspoudentie-bureau altpd ge^olgd wordt, bij nieuwtjes die niet ran dit bureau zip, het bericht ongegrond verkiaard is. Maar omtrent wat in leger- kringen rerwacht wordt, kan niets worden tegengesproken, en bp de behandeling van de oorlogsbegrooting zal waarscbpnlijk wel meer worden gehoord. EEN MEER UITVOERIGE DUITSCHE LEZING VAN HET GEVECHT IN DE NOORDZEE. Als aanvulling van de officieete mede- deeling over het gevecht tasschen eenige ran onze torpedobooten en Engeische lichte oorlogsvaartuigen, dat den 23sten Januari in de vroegte plaats vond, diene nog het volgende Onmiddellpk bij het begin van het ge vecht, dat in de donkerte plaats vond, kreeg de ,/V 69", die aan de spits voer, een treffer in de commandobrug. Hierdoor werd de flottille-chef, de corvet-kapitein Max Schultz, die zijn flottille sedert het begin van den oorlog steeds goed geleid heeft, gedood, evenals twee offieieren en eenige minderen tevens kreeg het vaartuig averij, waardoor het in botsing kwam met een audere boot. De V 69" is daarop, in zwaar beschadigden toestand, zonder door den vijand -verder lastig te zip gevallen, de Nederlandsche haven van ijmuiden binnengeloopen. De door de ,,V 69" geramde boot heeft, ondanks de schade, die hLj geleden had, rerder aan het gevecht deelgenomen. Ook een Engeische torpedojager werd in den ioop van den strijd geramd en zwaar beschadigd. Onze vliegers namen later waar, dat dit vaartuig in zinkenden toe- stand verkeerde. De Duitsche torpedoboot slaagde er in, ondanks zpn verminderde snelheidscapaciteit, de Duitsche basis te bereiken, zonder door den vpand hierin belenamerd te worden. Een derde Duitsch vaartuig, dat in de duisternis»tpdens den strijd de voeling met de andere schepen verloreu had, stiet op talrijke vijandelijke torpedojagers, viel onmiddellpk aan en bracht door een torpedoschot een groote vijandelpke torpedojager tot zinken. Het brak echter met het oog op de overmacht den strijd af en bereikte behouden de ha ven, zonder door den vijand verder te zip lastig gevallen. (Wolffbureau.) DE TIMES" OVER HET ZEEGEVECHT. De Times" schrijft naar aanleiding van het zeegevecht, dat zelden door torpedo- bootjagers gevochten zal zpn onder meer bezwarende omstandigheden in dezen pik- donkeren winternacht. Er is alle reden om te gelooven, dat de vijand zware verr- liezen leed. Nadat ze langen tijd gelegenr heid hadden de handelsscheepvaart overlast aan te doen, zijn de vijanden eindelijk door onze torpedootjagers gesnapt. Te lang is niet door de sckuld van onze koeue scheepsbevelhebbers in deze wateren den vpand vrpbeid gegeven. Blijkbaar is nu een nieuwe politiek ingeluid waarvau deze welgeslaagde onderneming de eerste vrucht is. BEPERKING DEB BIERPRODUCTIE. Lord Devonport, de food controller in Engelana, heeft besloten, ten einde voor voor voedingsdoeleindeu grootere hoeveel- heden gerst en saiker beschikbaar te krp- gen en tevens op braDdstoffen, arbeid en transport te bezuinigen, de productie van bier te vermindeien tot dertig procent van die in 1914. Ook ten opzickte van wpnen en alcoholiscbe dranken zal een even groote beperking ingevoerd worden. TEK NEUZEiN, 26 Jan. 1917. Het weerbericbt van het meteorolo- giscb instituut te De Bildt van beden luidt ais volgt Hoogste barometerstand 769.0 cabp Her- nosand. Laagste barometerstand <60.0 Zuid- Duitschlaud. Verwachting tot den avond van 27 Jan. zwakke tot matige Noordoostelijke tot Oos- telijke wind, gedeeltelpk bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst. Schaatsenrijden. Het is weer 4 jaren geleden, dat de lief- hebbers van schaatsenrijden zich met die sport konden vermaken, maar nu hebben ze dan ook eenige dagen hun hart kunnen ophalen. Sedert Dinsdag trok de baan der I Isclub Ter Neuzen vele rijderessen en rij- ders (en ook velen die willen trachten het te worden), terwijl voorts ook gereden werd op de vestinggracht ten westen van de stad. Gisteren gingen wij een kijkje nemen op de Othenesche kreek, waar reeds betrek- kelijk velen zich op de groote ijsvlakte be- wogen. Hier en daar waren echter nog open gaten. 't Leek van rborgen, dat die na den fellen vorst van den afgeloopen nacht ook wel dicht gevroren zouden zijn, en dat de kreek weer een mooie ijsvlakte zou vorrnen. Dezen namiddag zijn de vooruitzichten voor het ijs wel eenigermate veranderd. Fel blaast de thans ijzige oostelijke wind, en de bewolkte lucht doet sneeuw verwach- ten. Ook het meteriologisch instituut te De Bildt voorspelt sneeuw, doch ook tevens nog vorst. De schaatsenrijders hebben dus nog kans ook volgende dagen de in deze streek zoo zeldzaam genoten sport te kun- nen beoefenen. Sloornis in den stooimbaoldiciisl. De vorst bracht lieden stoornis in den sluombobtdienst tusschen fer Neuzen en Vlissingen. Het voorroer van Ivet dienst- doendc stoomsghip bleClr vastgevroren en moest worden vrij gemaakt eer de stoom- bool kon vertrekken. Dit vorderde nogal ieenigen tijd en daar dezelfde boot den dienst h-'een en weer moet verricbten, was deze den geheelen dag in de war. Prov. slcoinbootdiensl. Door Gedeputeerde Staten zijn benoemd bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester Schelde (lijn Neuzen—Hansweert) tot kapitein, stuurman, conducteur, stoker en dekknecht alien in den rang der 2e klasse respectievelpk de heeren J. Notebaart, J. Durinek, J. L P. de Zwart, J. van 't Westeude en A. Provoost en tot agent van dien dienst te Hoedekens- kerke de heer A. Looij. Iloofdelijke rantsoenecring. Naar bet Handelsblad verneemt, is bin- nenkort een regeling te wachten volgens welke de distribute van alle regeerings- artikelen (vet, lijst, gort, zeep. peulvruchten, enz.) zal plaats hebben door hoofdelpke rantsoeneering. Z AAMSLAG. te Woifhezen, heeft opgebracht de som van 221,75. PHILIPPINE. Twee grenscommiezen hebben meldt de M. Crt. ---• in den naeht van M'aandag op Dinsdag 11 a bij Bouchautsche haven een smokkelaarsbende verrast, die bezig was een groote hoeveelheid goederen, waarbij niet "minder dan 600 IfeG. zeep, over de grens te brengen. Door de commiezen werd op lien geschoten. waardoor een der smokkelaars ge- getroffen werd. In bedenkelijken toesland werd hij in de woning van A. Bonte ge- bracht. De andere smokkelaars wisten le ontvluchten, doch de goederen werden in beslag genomen. De^etroffene is een Belg, Th. E. genaamd, dieFzich tijdelijk te Philip pine had gevestigd en van wien algemeein vermoed werd, dat bij veel smokkelde. Van de grens. We vernemen, dal langs de grenzen In Zeeuwsch-VIaanderen op alle commiezenpos- ten vrouwelijke visiteurs zullen aangesteld worden. (M. Crt.) KOEWACHT. Woensdagmorgen zijn een 9tal personen uit deze gemeente, waaronder enkele Bel- gen, door de politie „over den plas" ge- bracht. Allen hadden zich meermalen schuldig gemaakt aan smokkelen. Woensdag zijn door twee soldaten- ambtenaren enkele smokkelaars, ingezete- nen dezer gemeente, aangehouden, die een groote hoeveelheid zeep, zoowel harde als zachte, .vervoerden; terwijl vele huismoe- ders reikhalzend naar wat zeep uitzien. De aangehouden goederen zijn,bij de kazerne van de marechaussee opgeborgen, daar het gemeentebestuur de opberging in het ge- meentehuis verboden heeft. 119) Lord Alvor laclite harlelijk en merkte op: Ik schijn dan wel een verbazend al- ledaagsch gezicht te hebben, dat ge mij voorlduren,d met andere personen verwis- selt. Eigenlijk moest ik u dit kwalijk nemen. llij lachle en joeg een hond weg, die voor zijn voeten bleef liggen. Die honden hier in Constantinopel zijn toch laslig, merkte hij op. Later vergat Haute de ontmoeting meL den vreemdeling en dachl er zelfs niet aan, er met Berger over te ispreken. Den volgenden dag kwamen zij juist van Scutari" lerug, toen Hans,' opmerkzaamheid igetrokken werd door een groot aanplakbil- jet. Hij was - juist begonnen het le lezen, toen Bergei" hem op den scliouder klople en riep. "Opgelet, Hans, de sultan! Het was werkelijk de sultan, die naar de moskee reed. Vo-orop reden een paar com- pagnieen met vliegende vaandels, die he! publiek aan weerszijden aclileruil dreven. Vervolgens kwam ©en cavalcade van lioog- geplaatste personen, daarna de sultan zelf eenvoudig gekleed, zonder eenige sieraad. Tot kslot een gevolg van offfcieren in van goud schitterende uniformed. Van hun plaats konden onze vrienden De alhier gehouden colleete voor het te- huis van alleenstaande Blinden, gevestigd zien hoe de sullan voor de moskee van zijn paard steeg, volgens oud gebruik liet volk een kushand toewierp en daarna, onder de traditioneele begrooling van den dienst- doenden oflicier: „Wees niet trotsch! I.r leeft iemand, die grooter is dan gij! met zijn gevolg de moskee binnentrad. Er was ongeveer een half uur verloopen, voor Hans zich icon omwenden 0111 zijn lectuur voort te zetlen. Wat liebt ge daar loch jongen? vroeg Berger, die met lord Alvor had staan pra- len. Wat Kan u dal vervelende aanplak- biljel schelen! Hans echter trok de beide heeren dieht voor het plalckaat. Leest toch eens. maar leest dan toch! riep hij uit. Zijn stem beefde, zijn oogen ^ch it ter den. Het was van den volgenden inhoud: KENNISGEVING. In den laatst verloopen nacht is hier ter slede in het gebouw der Ottomaansche Bank een voorbeeldeloos brutale inbraak gepleegd. De dieven zijn, uit een daarnaast gelegen huis, na den anuur te hebben doorgebroken, in de lduis der brandkast gedrongen en heb ben daaruil de som van 1.500.000 piasters ontvreemd, Wie inlichlingen geven kan om trent de dieven of de plaats waar het gesto- len geld zich bevindt, vervoege zicli 1)ij de prefectuur van polilie. Een rijlce belooning wordt hem toegczegd. De prefect van politie der lioofd- en resi- dentiestad van Z. M. den Sultan. De rechtbank heeft in hare zitting van 26 Januari 1917 de volgende vonnissen uitgesproken A. N., oud 21 jaar, C. D. N,, oud 18 jaar, P. V., oud 30 jaar, E. F. N., oud 22 jaar, veldarbeiders te Koewacht, zijn wegens mishandeling veroordeeld tot /15 boete of 15 dagen hechtenis. L. S., oud 35 jiw.r, werkman te Hulst, is wegens als voren veroordeeld tot f 15 boete of 15 dageu hechtenis. J. V., oud 18 jaar, arbeider te Hulst, is wegens als voren veroordeeld tot 1 week gevangenisstraf. J. D. v. A., oud 29 jaar, landbonwer te Overslag, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. F. F., oud 18 jaar, landbouwersknecht te Axel, is wegens wederspannigheid ver oordeeld tot /10 boete of 10 dagen hechtenis. Heden werden de navolgende zaken behandeld H. v. D., oud 23 jaar, arbeider te Koe wacht, werd ten laste geiegd dat hp op 11 December 1916 te Koewacht opzettelpk gewelddadig Hypoliet Mannens en diens vrouw Ortance Huygens heeft geslagen, waardoor zij pjjnlijk werden getroffen. Eisch 15 boete 30 dagen hecht. A. d. F., oud 38 jaar, winkelier te Hoek, werd beklaagd dat hij op 8 December 1916 te Hoek opzettelijk en wederrechtelijk een aantal planken, geheel of ten deele aan een ander toebeboorende, en wel aan D. Scheele, welke paien en planken daar door Scheele als afscheiding tusschen zijn erf en dat van beklaagde was geplaatst, heeft afgebroken en beschadigd. Eisch 5 boete of 10 dagen hecht. E. C. d. B., oud 37 jaar, grossier, laatst gewoond hebbende te Aardenburg, was op 23 November 1916 door den kantonrechter te Oostburg veroordeeld tot eene hechtenis van drie weken, wegens het zich ophonden binnen een afstand van 50 meter van de grens. De beklaagde was van dat vonnis in hooger beroep gekomen. De officier van Justitie eischte bevestigiug van het vonnis van den kantonrechter. J. W., oud 19 jaar, en P. K., oud 28 jaar, werklieden te Ter Neuzen, werden ten laste geiegd dat zij respectievelpk 21 K G. koffieboonen, en 9 K G. koffieboonen en 12 K.G. slaolie op 21 November jl. te Sas van Gent hebben getraoht naar Belgie te smokkelen. Zij werden aangehouden door de kom- miezen Houtepen en Oud, wien zp bp die gelegenheid een zakhorloge en 5 aan- boden als ze geen proces-verbaal opmaakten en hun, beklaagden, de goederen lieten behouden. Eisch voor ieder 14 dagen gevangenisstraf. GEMEENTERAAD van TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 25 Januari 1917, des voormiadags 10 uur. (V e r v o 1 g). 5. Voorslel lot hel geven van bevoegdhcid aan Burgenieesler en Welhouders let opnemen der boeken en kas van den gemeenle-cntvanger enz., op le dra- gen aan een lid van hun college. Burgemeester en welhouders stellen voor, in verband met de toenemende bemoeiingen Van hun college, aan hen machtiging tever- leenen, het opnemen der boeken en kas van den gemeente-dnIvanger en van den hoold- controleur bockhouder l)ij hel levensmidde- lenbedrijf op te dragen aan een lid van hun college. De heer Van Hasselt moet opmerken, dat hij het zeer gcwenscht acht, dat de leden van het dagelijksch bestuur hunne werk- zaamlveden verdeelen en elk hunner ziclr nicer speciaal met enkele takken van dienst beiast. Hier betreft het echter een zaak, die van de controle over de boekhoudingen der gemeente, die bij de wet speciaal aan het gelieele college zijn opgedragen. en waar- over het college in zijn geheel versing moet doen aan den raad, en waar voor het 0,0k verantwoordelijk is. Spreker vind L, dat de raad niet kan goedkeuren het thans gedaan woi'dende- voorslel, daar de raad dan in zekere male'dc veranlwoordelijkileid zou dragen, wannefer later een-s mochi blijken, Berger had de publicatie vluchtig door loopen. Nu lachle liij hitter: En gij noodigt mij waarlijk nog uit zooiets te komen lezen? Dal is scliande- lijk van u. Ge we-et natuurlijk heel goed, dat ik mij daarhij halfdood erger! Hans was een en a'l opgewondenheid. Maar mijnheer Berger, h-eh ik u dan niet verteld neen, waarlijk, ik heb liet verge ten wien ik gisteren heb gezien Nu. op dit oogenblik, wordt mij alles dui- delijk, maar spreekt gij dan lo-ch, Fran cis, hreng gij aan mijnheer Berger over •wat ik u gisteren heb verteld.Van mijn ontmoeting met uw duhhelganger, van den gelen handkoffer, ik vrees, dal ik te opsewonden ben om mij goed nil te druk ken. Nauwelijks had Francis, in vliegende haast. nu zelf ook geheel bij de zaak, alles aan Berger meegedeeid, of deze riep, rood van opgewondenheid, een rijtuig aan: Hier, hall! En tot Francis en Hans: Ik rijd ter.stond naar het hoofd der po lilie! Gaat beiden naar het hotel en onder- zoekt of de eigenaar van den gelen hand koffer er nog is. Want hij is - dezen lceer vergis ik mij niet! hij is de gezoclite inbreker! Lord Alvor kon Hans nauwelijks bijhou- den; de job gen liep zoo hard als hij kon jnaar ltel hotel. Het was niet alleen de \Teug- de, dat nu ten -slotte toch nog zijn en Ber ber's reis om de wereld met een goed re- suliaat liekroond zou w-ord-en, het was tege- dal een of ander miet in orde was. Hij looft niet dat hel voorstel van een juist bc- gimsel uitgaat. De voorzitter merkt naar aanleiding hier- van -op, dat het voorstel gedaan wordt aan de I) and van de Gemeenlewet. Vroeger was deze taak beslist opdragen aan burgemeester en wethouders in zijn geheel, do'cli in die bcpalingen is later wijziging aangebraclit, daar de praktijk nteer Ixepaaldelijk in de groote steden, waar de wethouders een om- vangrijken werkkring hebben. daartoe dreef. Er is hij artikei 116 hepaaki, dat de raad, onder goedkeuring van gedeputeerde staten kan machligen, die kasopneming aan een lid van hun college of aan een gemeente-ambte- naar op te dragen, terwijl gedeputeerde sta ten tc alien tijde kasopneming kunnen doen houden. Nu is weliswaar die bepaling speciaal vo-or de groote steden naar aanleiding van de gebleken noodzakelijkheid ingevoerd, maar dat neem't niet weg, dat zij ook van toepassing is voor kleinere gemeenten. Tot nu toe hebben de wethouders alhier trouw aan de kasopnemingen mede gewerkt, doch daar hun werkzaam aandeel in die tijd- roovende hezigheid zeelr gcring is en ove- rigens ook veel van hun tijd gevorderd wordt, heeft het dagelijksch bestuur besloten het thans ingediend-e voorstel le doen, om daardoor de" welhouders eenigszins te ont- lasten. De lieer Van Hasselt geeft te kennen, dat hij vermoedelijk nog een ,oude uitgaaf vain de gemeenlewet heeft geraadpleegd, waarin al leen spraK-e is van het geheele college van lijkertijd ook een gevoel van zelfverwijt, dat hem lot zulk een groolen spoed aanzelle. Hij verweet zich, dat liij niet reeds gisteren door de opmerkelijke gelijkenis van den vreemdeling met Francis en door de merk- waardige overeen-stennning van de beide kof- f-ers, op het denkbeeld was gekomen, dat hij den gezochten inbreker, mr. Smith alias mr. Pamberton, voor zich had. Nu echter kwam liet er op aan, zoo ver- slandig en bedaclitzaam mogelijk te han- delen. Parti,er, herinnert ge u nog den gelen handkoffer, dien ik aanzag voor den kof- fer van mylord? vroeg Hans den mum. die op zijn gemak in zijn loge zal en in lietoch- ,.lcndid ad hel nieuws van d en millioenen- diefistal in de Ottomaansche Bank bestu- deerde. Wat zou hij wel gezegd hebben, als hij had gewelen, dat de inbreker in hei Hotel de Bysance had gelogeerd of mogelijk nog logeerde? Id i j stond e chter onmiddellijk op. toen liij den jongen man hemerkte. De ge)e koffer, jawel, dien lierinner ik mij! Een oogenblik geduld, monsieur Geeren. dat moet de koffer van 110. 86 ge- weest zijn. Hoe beet die heer op no. 86? De porlier kreeg op zijn doode gemak, zoo langzaam en bed nurd, dat Hans' bleed begon te koken, het vreemdelingenhoek en bladerde daarin: No. 86, jawel, terstond mr. Geeren! Hier staat het: mr. Blackfield uit Man chester! burgemeester en wethouders. Nu blijkens de gedane mededeeling de wet een vinger- wijzing geeft, dat aid 111 kan gehandeld wor den, heeft liij er geen hezwaar teg-en, de gevraagde machtiging toe te staan. Het voorslel van burgemeester en wet houders wordt aangenomen met algemoene stemmen. 6. Onleigening van donieing.ond. Naar aanleiding van 'de behandeling van j>unt 4 van de agenda-der raadsvergadering van 28 September 1916, werd doorburge- v meester en wethouders een schrijven ge- zonden a:pi de administratie der registra- lie en domeinen, met de vraag, of de gemeen te de oppervlakte domeingrond, van de voor- malige vestinggronden, op Java, die waren aaiigeboden aan de Woningbouwvereeniging alhier, voor het bouwen van werkmanswo- ningen, voor den aan die vereeniging ge- vraagden prijs zelf konden koopen. In antwoord hierop is van den directeur dcr registratie en domeinen voor de provin- cie Zeeland enz. een schrijven ontvangen: Irgevolge de opdracht van Zijne Exoel- lenlie den Minister van Financien mij ver- strekt bij zijne missive van 19 dezer No. 142 Dom. heb ik de eer Uw College in antwoord op nevenstaand schrijven te berichlen, dat door Zijne Exceilentie geen term en gevon- deft kunnen worden voor een onderhand- schen verkoop aan de gemeente met het doel naar goedvinden over den groud acliter de buurl Java te kunnen handelen; dat er evenwel geen bezwaar bestaat om walineer de gemeente ingevolge paragraaf 5 der Woningwet inderdaad mbcht besluiten tot onleigening ten hare name over tegaan in het belang der volkshuisvestuig, liet terrein vroeger aangevraagd door de vereeniging Werkmansbelang" aan de gemeente over le dragen, in g-eslechten toestand, tegen den prijs van f 2,13 per M2. mits de oppervlakte in haar geheel wordt onteigend. Wordt een deel slechts onteigend dan zal de prijs moe- ten worden liepaald naar de eenheid of eenheden voor dat deel naar de schatting geld end e. Ter voorkoming van verderc vertraging dezer aangelegenheid slelt de Minister er prijs op 's Raads besluit binnen twee maan- den na deze te kennen. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester -en welhouders, thans hebben ge- meend, dit schrijven aan den raad le moeten mededeelen. Hij vraagt of de raad liet thans wenscht te bespreteeai. dan wel of hij eerst zich daarover wenschl tc beraden, daar dit srh rijyen toch ook nog om advies moet wor den igezonden aan dc gezondheidscommissie. De heer Van Hasselt nie'rkt op, dat liet schrijven is gedateerd van 21 December 11., en dat er dus reeds een maand na de dag- leekening is verloopen, terwijl de Minister verklaarl er prijs op te stellen, binnen 2 maanden 's raad's besluit te vernemen. Is er dus nog wel tijd om liet advies der Gezondheidscommissie af te wachten? D-e heer Nolson is er voor. deze zaak thans af te handelen bet is niet tegen te spfeken dat er hier werkelijk woningnood bestaat en dat het gewenseht zoude zijn, dat daar in verbetering kwam. Als de gemeente 1111 voor het bouwen van volkswoningen grond kan koopen voor 2,30 per vierkanten me ter, is dat een zeer aannemelijken prijs en I- mag men, naar zijn oordeel. die gelegenheid niet iaten voorbijgaan Als maar niet de voorwaarde wordt gesteld. dat de gemeente de 80 woningen, die ontworpen waren door de woningbouwvereeniging, direct moet bou wen, zou liij willen trachten dat terrein voor de gemeente in eigendom te krijgen. Hij is er voor, om- op "het aanbod in te gaan. De heer D. Sclieele merkt op, dat deraad nu over dien grond ecu antwoord heeft oait- vangen en er blijkt uit, dal de gemeente wet den grond kan krijgen, maar er niet mede doen mag wat de raad zou "wenschen, en dat de groud beslist moet gebruikt worden voor liet bouwen van volkswoningen. Er blijkt ook uit. dat we een gedeelte van den grond kunnen krijgen, tegen een, in verband met wat daaraan ten koste is geiegd, even- redigen prijs. Spreker kan niet inzien. dat Houdl mr Blackfield nog verblijf in het hotel? Hans hcefde bij de gedachle, dat er 1111 een „Neen!" zou volgen. En liij li-egreep wel, dat dil Het waarscliijn- lijkste was. Wat was natuurlijker dan dat de inbreker, nadat zijn list gelukt was, even als indertijd liij de inbraak in de Hypothec li en Credieihank in zijn goede. oude geboorle- slad, Constantinopel den rug had toege- keerd en zfoot snel als nr el ij k was met den eerstvertrekicenden i rein aan den liaal was .gegaan? Tot zijn onuiif'prekelijkc vreugde hoorde Hans echter: Mr. Blackfield, ocli dip arme mr. Black- field! Yerbeeld u- eens, monsieur Geeren, die arme mr. Blackfield is ernslig ziek ge- worden. Ik heb gist-eravoiid tegen elf uur, of was het iets vroeger, onzen liuisdokter moelen iaten halen en dr. Martens, liij is een landgenoot van u, monsieur Geeren, die hier reeds sedert een reeks van jaren praktizeert, heeft geconslateerd. dal de En- gel-schman hard ziek was en een hevige koorts had. Hij heeft den patient de groot- ste rust aanb-evol-en. Zoo is hij dus aandiuis gelionden, de arme mr. Blackfield! Intusschen had Francis hel hotel ook be- reikt en kwam! nu naast Hans staan. Een ongelo-ovig lachje vlooig over zijn trekken. toen hij dc laatste woorden van den por lier hoorde. Held ge hel gehoord. Francis? Demon is ziek, ernstig ziek. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5