1 Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zeepdistributie. No. 6483. Zaterdag 20 Januari 1917. 57e Jaargang. De krijgsbfcdrijvfciu 110.000 K G. fijne Sintels, Maximumprijzen Consumptiemeik. 8INNENLAN 0. TW Si BT/X3IH3 B'LAD De PRIJS der Regeeriugs-eieren is deze week ll1'/2 COllt per stult. De Burgemeester van Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders van 1EK NEUZEN maken aan de ingezetenen bekeDd, dat de maximumnrijzen voor con- ftumptiemelk met ingang van heden bedragen II cent per Liter en 5Va cent per Ys Liter voor verkoop aan de verbruikers, terwijl die voor de melkslijters bedraagt 8 cent per Liter bp inkoop. Ter Neuzen, 17 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. BU1Z1NGA, Burgemeester. L. WABEKE. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat met de distributie van regeering szeep zal worden aangevangen op 1 Febr. a.s., enzal deze verkrijgbaar zijn op daartoe ingerichte Zeepkaarten. Deze kaarten zijn voor belanghebbenden te bekomen op nader aan te wijzen tijd en plaats. De winkeliers, die bun zeep bij een grossier besteld hebben, kunnen dit opgeven ten kantore van het' Levensmiddelenbureau a.s. Zatevdag 20 dester, van 9—12 uur. Ter Neuzen, 19 Jan. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L. W ABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders IPwiiF van ZAAMSLAG vragen prijs- opgaaf voor de leverantie van te leveren franco aan de Margarethahaven. Aanbiedingen worden ingewacht voor ot op 26 Januari a. s. Zaamslag, 19 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOEL DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLE Lzn., Secretaris. den ernst hier voldoende te beseffen. Spre- ker wijst op het heffen van recht op schen- kingen aan de kerk gedaan. Goede geloo- vigen zijn verplicht de kerk naar hun ver- mogen te steunen. Het is 00k zeer stui- tend te hooren, dat de kerk niet ■behoort tot een instelling van maatschappelijk be- lang. Spreker integendeel betoogt, dat de kerkgenootschappen wei degelijk maat schappelijk belang beoogen. En nu kan wel de rechter zeker kerkge- nootschap als instelling van openbaar nut aanmerken, maar tegen zoo'n handelwijze moet spreker opkomen. De wijzigingen zijn allerminst aan spre- ker's bezwaren tegemoet gekomen, hij kan dan 00k niet beloven zijn stem er voor uit te brengen. De heer Franssdn meent, dat waar de Minister gezegd heeft, dat er een misver- stand heerscht, er alle reden is te vragen: aan wiens zijde? En dan betoogt spreker dat dit aan de zijde van den Minister be- staat. Zeker, het geld moet er wezen, maar men kan daarom zijn beginselen niet opzij zetten. Het stellen van de portefeuille- kwestie kan volgens spreker alleen tenge- volge hebben, dat men zijn bezwaren nog eens ernstig onder de oogen ziet. Spreker zal zijn stem uitbrengen naar eeren ge- weten. Zelfs al zou een Ministercrisis wor den uitgelokt, hoezeer spreker dit 00k zou betreuren. Als de beraadslagingen worden voortge- zet komt het woord aan den heer Colijn, die van oordeel is, dat het stellen van de portefeuille-kwestie door den Minister voor- al in deze omstandigheden aan groote kri- tiek blootstaat. Inschikkelijkheid kan niet van een kant komen is 00k de meening van dezen spreker. De Earner komt toeh niet voor niets bijeen. Men mag eh moet z'n bezwaren doen gelden. Intusschen oordeelt spreker dat niet onbelangrijke verbeteringen zijn aangebracht. Spreker zal zijn stem voor het ontwerp uitbrengen en meent te weten dat zijn meening wordt gedeeld door de meeste zijner geestverwanten. De heer V. d. Berg sluit zich aan bij den heer Colijn. Nog meerdere sprekers voeren 't woord, waarop de Minister van Financien het ont werp verdedigt. Men meent, dat het stellen van de porte feuille-kwestie 00k te pas kan komen, al zegt men den Minister het vertrouwen niet op. De Minister moet den financieelen wagen in het spoor houden. Men kan bezuinigen, maar er moeten 00k nieuwe inkomsten komen. Mr. H. Goeman Borgesiiis. f Gisteren namiddag kwam de lijding dat Mr. H. Goeman Borgesius, voorzitter der Tweedc Earner, die voor eenige dagen 70 jaar werd, en wiens vrouw voor een paar dagen stierf, eveneens is overleden. Toen in de Tweede Kamer hel schrijven, vermeldende dit overlijden, door den grif- fier werd voorgelezen, werd dit door de leden staande aangehoord. Ten teeken van rouw sloot de voorzitter de vergadering. EERSTE KAMER. Vergadering van 18 Januari. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij- ziging der Successiewet. De heer De Vos van Steenwijk bespreekt, volgens het verslag der H. Crt., een moti- veering van dit ontwerp in de memorie van totlichting. De concessies aan de Earner gedaan zijn uiterst gering. Nu de nood der schatkist zoo dringt zal spreker echter over zijn bezwaren heenstappen. Spreker is overtuigd, dat de Minister veel geld noo- dig heeft, maar zeker zal hij de zuinigheid hebben te betrachten alsook niet minder zijn ambtgenooten van Waterstaat en Land- bouw. Intusschen wijst spreker er op, dat z. i. uitzondering had moeten worden ge- maakt voor schenkingen. waarvan men aan- nemelijk kan maken, dat er geen ontdui- king mee bedoeld is, want ontduiking is het motief, dat z. i. voorop zat. Een mid- del om de schatkist te stijven moet deug- delijk zijn, en niet erger dan de kwaal, en daarop wil spreker den nadruk leggen. Dat het schenkingsrecht zoo weinig zal opbrengen ligt niet aan het feit, dat het successierecht minder zal worden ontdo- ken, maar daaraan, dat men minder schen- ken zal. Intusschen hebben destijds de tegenstem- mers 's Ministers heengaan geenszins ge- wild, en spreker verheugt zich over diens aanblijven. Het gaat echter niet aan t^ zeggen: „aannemen of ik ga heen!" Wat doet de Kamer dan bijeen? Waarom dan te beraadslagen? De heer Smits erkent, dat de nood voor de schatkist voor den Minister een soort obsessie is geworden en vele bezwa ren zullen rtoeten worden terzijde gesteld. Men moet echter in het oog houden, dat het hier 'n blijvenden maatregel geldt. De Minister, geeft* in zijn memorie niet blijk Wij ontleenen de volgende telegram- men aan de „N. R. Crt.": WESTELIJK GEVECHTSTERREIN. BERLIJN, 18 Jan. (Wolff.) Officieel: Front prins Rupprechl van. Beieren: Op een 011I- ploffing door de Engelschen bij Loos volg- den korte gevechten, waarbij de oprukkende vijand in een verbitterd gevecht op korten afstand snei tweer teruggeworpen is. In den nacht van 12 op 13 dezer zijn na een gevecht Serre nog door ons bezet gehouden gedeelten van de vooruitgeschoven stellingen volgens het plan en zonder dat de vijand 011s hinderde, ontruimd. Sedert dien tijd werd elken dag zwaar vuur op de verlalen voorste loopgraven gericht. Gisle ren had hiertegen de door ons verwachte stoot in de lucljt door de Engelschen plaats, welke den aanvraller zware verliezen bracht tONDEN, 17 Jan. (Reuter). Officieel. Van- ochlend hebben wij na een zwaar bombar dement een iinie van vijandelijke posten ten noorden van Beaucourl aan de Ancre bezet Ons oogmerk werd op een front van 540 meter breed ten voile bereikt en met geringe verliezen. De vermeesterde-slelling verbetert in dit vak aanmerkclijk onze observatie Vanmiddag in een tegenaanval des vijands door afsluilingsvuur van onze artiilerie met zware verliezen voor lien gefnuikt. Wij zijn bezig de nieuwe stelling te bevestigen. In de buurt van Lens hebben wij gisteren en vandaag met volkomen succes belang- rijke overvallen uitgevoerd. Gisteren zijn onze Iroepen onder dekking van zwaar ge- schutvuur de Duitsche loopgraven ten zui den van Cite Colonne (ten westen van Lens) binnengedrongen. Zij bereikten de dwars- loopgraven van den vijand, bombardeerden en vernielden zijn uitgravingen en brachten hem aanzienlijke verliezen toe. Yanoclilfend hebben de Canadeesche troe pen een overval uitgevoerd ten Noordoosten van Cite Colon n^. De aanvalspatrouilles drongen dc vijandelijke loopgraven binnen op een -front van ,636 meter breed en drongen tot een diepte van 273 meter in de stellingen door, te weten tot de tweede loopgraaflinie Den vijand werden zware verliezen toege bracht. Al zijn uitgravingen werden ver- woest, 98 officieren en minderen werden ge vangen genoinen, twee machinekanonnen en een schansmortier vermeesterd. Onze artiile rie en machineivanonnen werken met succes samen met de infanterie. Onze verliezen zijn gering. Op verschillende andere plaatsen van het front- duurt de wederzijdsche werKzaamheid van de artiilerie voort. LONDEN, 18 Jan. (Reutfer, part.) De cor respondent van Reuter in het Engelsche hoofdkwartier in frankrijk geeft in zijn tele gram van Woensdagavond een beschrijving van een schitterden aanval in de sneeuw door de Canadeezen. Woensdaginorgen, zegt hij, verwachtten de Duitschcrs een aanval en daarom .kan bun legenstand alseenjuiste maatslaf van hun defensief vermogen be- schouwd worden. Er was om het terrein nooit gevochten door een der beide partijen sinds de twee tegenovergestclde linies zich hier in October 1914 dngroeven. Ongeveer de tien laatste dagen had onze zware artii lerie een langzaam bombardement van het vijandelijke front gaande gehouden. met het gevplg, dat alle draidversperringen geheel uit elkaar geschoten waren. De grond was met sneeuw bedekt, toen de manschappen tot den aanval werden opgesteld. De zware 00k van het bombardement, dat van beide flanken van ons aanvalsfront werd voortge- zet, een gunstige wind en de mistige atmos- feer begunstigden de operatic zeer. DeDuit- schers hadden korl na hel aanbreken van dag verkenningspatroeljes uitgezoriden, die spoedig gedwongen werden lerug te trekken en bet feit, dat hun loopgraven sterk bezet waren, wijst crop, dat zij den aanval ver wachtten. Er is fel gevochten aan de eerste Duitsche linie, waar het aantal krijgsge- vangenen gemaakt werd. De Canadeezen ble- ven een half uur aan de tweede Duitsche linie. Aan de linkerzijde bood de vijand enigen legenstand, maar hij werd terugge- slagen. Elders gaven de Duitschers in de loopgraven zich vrijwillig over. Er werden in een Ioopgraaf aciit-en-lwinlig krijgsge- vangenen gemaakt. Onze verliezen zijn zeer licht De Canadeezen brachten al hun ge- kwetsten terug. Er zijn honderd gevangenen gemaakt van de llde reserve-divisie, die uit Sileziens en Polen bestond. BERLIJN, 18 Jan. '(Wolff.) De kortheid van de dagen, de mist en bet slechte uit- zichl bepersen de militaire hedHjviglieid aan het Westelijke front, al zwijgt het arlilierie- vuur ook geen minuut en bereikt het vooral in bet Ancre-vak soms een gropte hevigheid. De Duitsche troepen hebben twee geslaag- de patrouille-tochten gedaan, twee in het Somme-vak eiv- een ten zuiden van Verdun. Een groote gevechtsaclie van de Engelschen in den boog van Yperen mislukte. Een krachtig arlillerie-vuur, dat den aanval van de Engelschen voorbereidde, werd door de Duitsche kanonnen krachtdadig beantwoord. Een andere voorgenomen aanval van den vijand werd door got- '^ericht vuur 'uit bet front en op beide flanken verstikt, zoodat hij niet tot onlplooiiug kwam. De verliezen van de Engelschen waren ongetwijfeld zwaar. Slechts zwakke Engelsche piftrouilles durf- den nog de Ioopgraaf te verlaten en werden giemakkelijk afgeslagen. DE VREDESACTIE VAN PRESIDENT WILSON. KEULEN, 18 Jan. (ParL) De Koln. Ztg. publiceert een radio-telegram uit Washing ton van den 12clen Januari, hehelzende. dat president Wilson niel geneigd. is de vredes besprekingen lot stilstand te laten komen. De correspondent van de Ivoln. Ztg. gelooft, dat Indien het antwoord van de entente bet voor Duitschland moeilijk zou maken, een antwoord te geven, Wilson dit antwoord wellicht niet naar Berlijn zal doorsturen docli zal trachten, met een eigen nota nog lvet middel fe vinden, om van de ooriog- voerenden te weten te komen, hoe zij denkan over een uitwisseling van hun vredes-voor- waarden. Er wordt hier veel gewicht gehecht aan de bezoeken, door kolonel House in bet Witte Huis gebracht. wijl dergelijke bezoe- jken gewoonlijk de voorboden zijn van be- langrijke diplomatieke stop pen. TER NEUZEN, 19 Jan. 1917. Het weerbericht van het meteoroio- gisch inetituut te Dei Bildt van heden luidt als volgt Hoogste baromeietstand 782.2 Stockholm Laagste barometerstand nabjj 760.0 Zuid- Duitsehland. Verwachting tot den avoud van 20 Jan. matige tot krachtige Noordoostelijke tot Oosteli.jke wind, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Provincialc Broodcosnmissie. De Minister wan Landbouw, Handel en Nij- verheid heeft ingesleld Provinciate Brood- commissies. Voor Zeeland is deze sanien- gesteld als volgt: Voorzitter, de heer P. Dumon Tak, burge meester van Middelburg; Leden de heeren: J. B. de Beaufort, burgemeester van Goes; Mr. A. J F. Fokker van Craaijestein van Rengerskerke, burgemeester van Zierikzee; J. Huizinga, burgemeester van Ter Neuzen; J. W. Wagtlio, burgemeester van Tholen. Gevonden zeep, olie, vet enz. Onlangs kreeg men vernioeden, dat in ver- band met het strenge onderzoek der naar Belgie uitvarende sehepen, op den bodem van het kanaal wel verschillende zaken zou den te vinden zijn, bestemd om te worden uilgesmokkeld, doch die men, ziende naar hel voorbeeld van andere sehepen, niet aan loord had durven liouden, uit vrees voor ontdekking en ze daarom maar had te water geworpen. Een onzer ingezetenen op een voordeeltje bedachl, wist vergunning te krijgen om naar mogelijlce zaken in het kanaal te vissehen en hij liaalde een groote parlij zeep, olie vet enz., in buissen op. Die zaken werden als gevonden goed bij den burgemeester aangebracht en daar spoe dig opruimen wenschelijk bleek,. heden mor- gen publiCR verkocht. Er waren zeer veel liefbebbers. De bussen zeep die o Kg. moesten inliouden, werden verkocht van 1,— tot 1.99, bussen raap- olie- golden J 10 tot 11. Groenten- en fruitveiling. Bij de heden alhier gehouden veiling werd besteed voor wijnpeeen 50 tot f 60, Mei- rapen f 33 en koolrapen /40, alles per 100 K. G. De handel was zeer levendig. Concertavonden. Deze week gaf het muziekgezelschap De Vereenigde Werklieden" hare eerste reeks concertavonden in dit seizoen. Ver schillende omstandigheden hebben er toe geleid, dat deze pas thans werden gegeven. Bij de generale repetitie op j.l. Zondag was er druk bezoek, des Maandags was het wat minder, doch gisteren, den laatsten dag was de bovenzaal van het cafe „La belle vue" weer druk bezet, met de in grooten getale opgekomen leden. Nadat een 5tal muzieknummers, onder bijval der hoorders door de harmonie waren uitgevoerd, wer den eenige voordrachten, een zangstukje en een duet ten beste gegeven, die zeer in de smaak der hoorders bleken te vallen. Het glanspunt van den avond kwam na de pauze: de opvoering van de vaudeville in 1 bedrijf „Margot, of een goede opvoe- ding". Dit stukje, zeer belangwekkend door zijn inhoud, bevat tal van aardige couplet- ten, waarvoor oorstreelende melodien zijn geschreven. Het werd voor een aantal jaren ook reeds met veel succes opgevoerd. Nu had het niet minder succes. Het was weder gelukt daarvoor te beschikken over geschikte spelers en vooral de hoofdfiguren waren in goede handen./ Het natuurlijke losse 6pel boeide ten zeerste en een luid applaus gaf aan het eind blijk van de te- vredenheid der hoorders. Een gezellig bal was Maandag en Donderdag het slot van den avond. Voor de Belgische soldalen. Ook de Woensdagavond van wege het Belgisch Comiteit ,,Steunt Elkander" alhier gegeven cinema-vertooning van tafereelen uit" het Fransche leger, in de cinema van den heer Casteleijn was zeer druk bezocht. Veien moesten worden telcurgesteid. Naar men ons mededeelt is voor steun aan de Belgische soldaten ontvangen 216,55, terwijl eene gehouden collecte f 23,73 opbracht. Smokkelen. Woensdagavond is door den surveilleeren- den agent van polilie Van Doom aan boord van een Duitseh Rijnschip eene partij zeep ontdekt, bestemd 0111 te worden uitgevoerd. De lcnecht, aan wien de waar behoorde. en de zeep werden meegenonien naar bet poliliebureau. Na opgemaakt proces-verb a al werd de zeep ten voordeele van het rijk in lie-lag genomen en de knecht in vrijhcid gesteld. Een hond ontvreemd. Hedennamiddag deed de heer J. de .Feij- ter Jacz., wonende in de De FeijJerstraat, bij de gemeentepolitie aangifte, dat zijn hond gestolen was en dat hij vermoeden had op een militair, die zich in de richting van Sluiskil had verwijderd. Aanstonds werd een onderzoek ingesteld en trof de agent Van Doom den bewusten militair aan, iemand van Hoek afkomstig, die zich nog in het bezit van den hond be- vond. Daar hij zich hevig tegen zijn arres table verzette, riep de agent assistentie in, die verleend werd. De soldaat is in het politiebureau opgesloten en zal ter beschik- king van de militaire autoriteit worden ge steld. v Een Duitsche stoomboot uit zee gekomen op de Wester-Schelde. Heden voormiddag kwam in het gezicht der haven het Duitsche stoomschip „Ursula Fisher", komende van Zeebrugge. Het werd nabij de haven achterhaald door een Nederlandschen torpedoboot, waarvan men zich, naar viel waar te nemen, met het stoomschip in verbinding stelde. Terstond daarna wendde het stoomschip den steven en stoomde terug, in de richting van Vlis- singen. De reden der aanhouding. Men seint ons nader uit Vlissingen, dat het stoomschip „Ursula Fisher" door onze marine is opgehouden omdat het een prijs- verklaard Engelsch schip is, dat een Duit- schen naam heeft gekregen. Het schip ligt thans .op de reede van Vlissingen, in af wachting van eene nadere beslissing. We vernamen nog, dat het een der stoom- schepen is van de Liverpool lijn, dat vroe- ger veelvuldig opf onze haven en die van Gent voer, vermoedelijk de „Lestris". Regeeringsvarkens. Wij lezen in de Vee- en Vleeschhandel: Het ligt in de bedoeling, met de beschik- baarstelling van regeeringsvarkens op ou- den voet voort te gaan tot medio April; voor dien datum denkt men niet de voor- raden spek en vleesch aan te spreken, welke de exporteurs, die thans varkensvleesch uit- voeren, voor de regeering zouten en tot 15 April beschikbaar moeten houden. (De hoe veelheid is 65 pCt. van den uitvoer naar Engeland en Duitschland.) De karbonaden van deze gezouten var- kens vallen buiten de distributie, wijl ze minder lang bewaard kunnen worden. Aan de exporteurs is dan ook vergunning ver leend, reeds tha^s deze karbonaden te ver- koopen aan slagers, geqieenteb^sturen of voor het leger tegen ten hoogste /0.90 per K. G. De slager, die ze koopt, mag ze na- tuurlijk niet boven den maximumprijs, vast- gesteld bij beschikking geldende van 4 Jan. af, verkoopen, zijnde 1.30 per E.G. Intusschen vernemen we van belangheb- bende zijde, dat het met dien verkoop van karbonaden niet zoo vlot zal loopen, wijl de slagers er niet veel behoefte aan heb ben. Kunnen de exporteurs ze niet kwijt, dan zullen ze komen voor risico van de regeering. In cassatie. Door notaris Van Dalsum, zoowel als door A. van Eraaijenhbve te Zaamslag is cassatie aangeteekend bij den Hoogen Raad, van de tegen hen laatst door den kantonrechter alhier uitgesproken vonnissen, wegens over- treding van het algemeen reglement voor de polders en waterschappen in Zeeland. De zaak van de Poldersche kreek zal dus thans voor den Hoogen Raad komen. Pensioen toegekend. Bij Eon. besluit is aan den heer A. Mi- chielsen, als grafdelver te Biervliet een pen sioen toegekend toegekend van 41 Besmeltelijke ziekten. Van 10—16 Jan. zijn de navolgende be- smeltelijke ziekten in Zeeland ter kennis van chen Centralen Gezondheidsraad gekomen. Diphteritis: 1 geval te Kruiningen, 2 te Middelburg, 2 te Soubuhg. Roodvonk: 1 geval te Scherpenisse, 1te Yerseke. Imvisseling pasmural. De Minister van Financien hrengt ter al- gemeene kennis: lo. als kantoren waar de Nederlandsche pasmunt, mits voor niet minder dan vijftig gulden voor de zilveren en lien gulden voor de nikkelen (en bronzen, lean worden ingewis- seld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens, zijn aangewezen: a. de Nederlandsche Bank te Amsterdam; b. de kantoren der betaalmeesters; c. de navolgende kantoren der directe be- lastingen en der directe belastingen, invoer- rechten en accijnzen: in. Zeeuwisch-Ylaanderen Axel, Hontenisse, Hulst, Ooslburg, Sas van Gent en IJzendijke. Rookverbod. De gemeenteraad van Domburg heeft eene verordening aangenoinen, waarbij den verkoop van sigaren, sigaretten en tabak aan kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar wordt verboden. SLUISKIL. Woensdag j.l. vierden de kinderen der leden van de „St. Annavereeniging alhier hun jaarfeetet. Er waren ongeveer 100 kin- cjeren present. In het patronaatsgebouw werden zij ruim onthaald op chocolademelk, koeken, suikergoed en gebak. Men kon het den kleinen aanzien, hoe zij zich daaraan goed deden en hoe zij na afloop der trac- tatie zich vermaakten. Dank zij 't bestuur der St. Annavereeniging, onder wiens lei- ding 't feestje in de beste orde afliep. Het bouwen der R.-K. school alhier is thans zoover gevorderd, dat met grond mag verwacht worden, dat zij met 1 Mei a. s. zal kunnen geopend worden. De opening dezer school zal het getal kinderen der O. L. school te Sluiskil en die in de Zand- straat gemeente Sas van Gent, doen ver- minderen. Naar men verneemt zal het per- soneel aan deze bijzondere school uitslui- tend bestaan uit vrouwelijke religieuzen SAS VAN GENT. Tot hoofd van de R.-K. meisjesschool al hier is benoentd mej. M. Peters van Roo- sendaal. KOEWACHT. Donderdagmiddag werd ten huize van den heer E. de Vleeschouwer alhier eene buitengewone algemeene vergadering ge houden van de stemgerechtigde ingelanden van den polder Nieuw Kernemelk. Inge- komen was een schrijven van den heer H. de Waele, vlashandelaar alhier, waarin hij aan den polder verzoekt te verkoopen 5 gemeten land en 5 gemeten bosch voor het bouwen van een woning en schuur en ver- der gebruik. Na eenige discussie werd be- sloten het land te verkoopen voor den prijs van /800 per gemet. Over den prijs van het andere kon men met het bod van den aanvrager niet mee gaan. Aan het bestuur werd volmacht verleend over den prijs in nadere onderhandeling te treden. Woensdag had hier op't gemeentehuis de openbare verkooping plaats van alle ar- tikelen, die in den laatsten tijd door de amb- tenaren in beslag waren genomen. Een aanzienlijke hoeveelheid kaas, koffie, zeep, kaarsen en rijst werden verkocht. Een groot aantal ingezetenen waren er op afgekomen, meenende een koopje te kqnnen doen; ook waren smokkelaars goed verte- genwoordigd. Allien viel het echter tegen; zij, die van smokkelen verdacht werden, kre- gen niets, terwijl de anderen slechts zoo- veel mochten koopen als door ambtenaren werd toegestaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5