A. PATEE, Qost&am 187. N.V. Werf Zeeland GemeentB-AifilitBnarBn. t B0CKBIER Roelants Almanak Staats Almanak, ffffffffffffff? advertentiEn. Van Heel Co. aaaaamaA44AAAA de Heer A. PATER te SAS VAN GENT, te Hansweert. Hoogwatergetij te Ter Neuzen H.H. Paardenfokkers in Zeeuwsch-Vlaanderen. 5 °/o Eerste Hypothecaire Obligatieleening Vanaf heden verkrijgbaar Firma P. J. van de Sande, GEMENGDE BERICHTEN. Laatsts Berichten, een procent korting. VOORHANDEN: De loeslag to ver gedreven. Fen groot aantal ingezetenen van Arnhem heeft bij Ged. Staton van Gelderland aange- drongen op liet niet goedkeuren van het raadshesluit. om aan beambien en ambte- naren der gemieente to I en met f 2600 sa lads. duurtetoeslag te verleenen. S en oar kwijl. Bij bet boomeii rooien geraakte de work man M. T., te Bodegraven, met zijn oor bckneid tusschen een staaldraad, waardoor dit Jichaamsdeel weixl afgerukt. Da oude kous Een vrouw uit Winter'swijk die liaar gc- beeL geldelijk bezit, bestaande uit 31.750 aan bankbiljetten in een kous bewaard had, wicrp, volgens lifet It. N., toen Izij leeuige stuk- jes papier wilde verbranden, bij ongeluk de kous met inhoud inede in het vuur. Toen zij liaar vergissing beinerkle was er van bet bankpapier niets nicer Over. .Mini lei legen winterhanden. Een of meermalen per dag dompelt men de banden in een aftrekse! van hooizaad, zoo heet mogelijk (voor 10 cent hooizaad, zacht gekookt op D/g liter wafer). Na di! boele badje dompelt men It handen in koud water. Het middel went aanbevolen in een medisch tijdsehrift en bet resultaat is ver- rsssend. - (Mbkl. d. R. 5 v. II. Smokkelen. Drie person en zoudea 3 met peperkorrels gevulde zakken werpen in den goederentreiu, die omstreeks halfvijf van het station Al- melo in de richting Hengelo vertrekt. Zij h,add en daartoe post gevat ongeveer 1000 meter van het station. De machinist reed op de plaats waar de peper zou wor-' den ingeworpen zeer langzaam en twee con- ducteurs stonden in een goederenwagen van den trein gereed de gevulde zakken op le Vangen, alles met liet oogmerk de peper frau- duleus uit te voeren. Iloe alles ook was overlegd, hadden surveilleerende agsnlen van politic lont gerokerr, Het 3tal van wic 2 spoorwegbeambten, wend gearresteerd en de peper in beslag genomen. Inmiddels werd naar Hengelo geseind waar de machinist en '2 condiicteuT'S werden uitgenoodigd den trein te verlaten. (Hbl.) Kerkelijke luchl en tSmokkelen. De Tel. meldt, dat de kerkeraad der Ger. Kerk te Aalten met het oog op lie! smokkel- bedrijf besloot dat afhouding van het Heilig Avondmaal zal worden toegepasl op hen, die bepalingen overtreden, die voor de in slaal van beleg verklaarde gemeenten van kracht zijn. De die von van tie brandkasl _van den elappediensl gevangen genomen. De pofitie is er in geslaagd de liana te leg men op de inbrekers. die de brandknst met 32,000 inhoud van ci-en etappedienst te Rotterdam, ae orige week door diefstal met braak heuben weten le bemachligen. bank zij de onvermoeide pogingen van den in- specteur H. A. Klein en de reehercheurs J. van Mastrig en A. J. Oordt, kon op last van den commissaris, A. J. C. Vuvk. tot arreslatie worden overgegaan van J. F. K., J. M. IK, B J. E. M. B. en J. L. v. d. .1. Het bewijsinaleriaal, dat tegen deze drie oude bekenden der justitie werd verzameld is zoo isterk. dat zij Ireeds heaen ter bescbikking van den offieier van j ustitie kon ten worden gesteki en overgebracht konden worden naar Let huis van bewaring. Vee verglftigd? Te Hoog-Blokland heeft zich in den stal van den veehouder D. de J&ger waarschijn- lijk een ernstig geval van vergiftiging on der het vee voorgedaan. De Jager had op proef een baaltje meel gekocht van een koopman, een gedeelte tot pap of drank bereid en dat aan zijn jonge runderen of pinken voorgezet. Zes van de 8 pinken dronken er van en 2 wei- gerden. Alle zes waren binnen een half et- maal dood. Onder het groote vee deden zich ook wel eenige verschijnselen van on- passelijkheid voor, maar daar was het meel - in de groote drankkuip gemengd en dus in mindere hoeveelheid gebruikt. Het meel is door den heer Goedhart, Rijksveearts te Meerkerk, meegenomen om hqi tot onderzoek op te zenden naar Wage- ningen. Beleediging door een predikant. De gemeente-veldwachter te Wedde heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den Herv. predikant, wegens opzettelijke belee- diging van een ingezetene tijdens een gods- dienstoefening in de Herv. kerk. Vermist en gevonden. De H. Ct. meldt, dat de vorige week te Voorburg het 9jarig dochtertje van Mr. F. zoek was. Het levenslustige meisje moest nogal "eens in school blijven en kwam dan later thuis. Daarom werd zij niet terstond vermist. Toen zij echter niet kwam opda- gen, werd eerst de vaart afgedrpgd, maar toen werden politiehonden te werk gesteld. Deze liepen naar Rijswijk en bleven daar bij een woonwagen van zigeuners staan. Hier werd het meisje werkelijk aange- troffen. Een vader naar de tuchtschool. Door de rechfbank te Maastricht werd eergisteren een 17-jarige ongehuwde man uit Sittard, vader van een kind van drie maanden, tot een maand tuchtschool ver- oordeeld. Zonder mMilagniaal. Donderdagmiddag verschenen tie gewone klanfen in de volkskeuken no. 38 te Berlijn, om hun middagmaal te gebruiken. het eenige wat zij echter kregen, was de mededeeling, dat er geen eien mepr voorhanden was. Daar hun vleesch- en aardappelkaarten van te voren voor de geheele week afgeknipt waren, konden ze ook elders niets krijgen en moesten dus met ledige maag weer aan het werk igaan. Dat fcij echter niet als makke tammci'en afdropen, blijkt uit de zeer voor- zichlige mededeeling van de .A'orwarts. dat de siachtoffers op ondubbelzmnige wijze van hun ontstemming blijk gaven. Voedselverk wis ting. „The Brit. med. Journ." van 16 Dec. 1916 geei't so ins geweldige geLallen op, welke een voorstelling geveu van wat in een jaar tijds aan voedsel voor menscli (en dier te loor gaal in de bierbrouwerijen: gerst en koren 12,6 millioen Ii.L., rijst en mais ongeveer 70 mil- lioen K.G., isuiker ongeveer 120 millioen K.G. Evenzoo wordt een groot gedeelte van iiet vleesch verwerkt tot „vleeschextract", dat alleen tot weelue dient. Wat er na de be- werking overblijft, wordt wel gebruikt voor kippen- en bondenvoeder, maar het mecst doeimalig gebruik van een beperklen vleescli- voorraad is toch, het vleesch le eten. Ook leklcernijen moesten worden vcrmeden als al de suiker voor de voeding noodig is. (T. v. G.) De Ohlainbl. Zaterdagnuddag is kapitein J. C. Joekes van de Oidambt met den eersten stuurman A. de Boer, den matroos Lamberts en den Iichlniatroos van der 'l'oorn uit Zeebrugge aan liet station D. P. te Rotterdam aauge- kornen. Kapitein Joekes deelden verschillende lot dusverre niet bekende bijzonderheden mede in verband met bet opbrengen van betstoom- ischip Oidambt naar Zeebrugge, welkstoom- schip door de Batavierlijn gecharterd was in iden jgeregelden dienist van hier (op Londien. In de eersle plaats vertelde hij, dat die Oidambt den 28 December 'a avonds om streeks 10 uur is aangeliouden door de Duilsche duikboot U 10. 'sNachts om 4 uur moest de geheele bemanning. van de brug en :nam de prijsbemanning. bet bevel op zich. sNachts is ae Oidambt in den mist over alle mijnvelden voor de 5 laamscbe kust heengedreven, zonder ongelukken en smorgens om aclii uur stoolteliet scliip aan den grond. De prijsbemaiming was de kluts geheel kwijt en wist niet. waar men zich be yond. Door bet scliieten aan het front op- merkzaam geworden, bemerkten de Duit- kchers evenwel, dat zij te ver waren afge- dreven en om( 9 uur s morgen.s, nadat het stoomschip vrij was gekomen, ging men ten anker. Toen bet vveder opklaarde, bleek, dat men zicli dwars voor Middelkerke bevond. Op de Oidambt waren de Duitsclie mariiie- vlag en een vlag van liel Duitsclie Prijsge- recht gebesclien. Zoodra het weder opgeldaard was. begon een Duilsche kustbatterij met 15 cenlimelcr granaten, van springlading voorzien, oj) de Oidambt te vuren. Het derde schot trof het voorschip en liclitte er erge scliade aan. Op lijfsbehoud bedacht ging men in de boo- ten. De eersle stuurman met een deel der bemanning in de reddingboot aan balckoorcl- zijde, de kapitein en de overige inannen in de werkboot aan stuurboordzijde. Nauwelijks was kapitein Joekes met de werkboot van bet schip afgestooten, of twee granaten sloegen vlak bij in het water. De boot sloe" om een lichtmatroos en een ma troos hielden zicli drijvende op de riemen en een mast en de kapitein en drie and ere anannea hadden het ge'uk op den omgeslagen boot te kunnen klauteren. Duitsclie torpedo- boo ten tot hulp toegeschoten hebben lien gered en naar Ostende gebracht. Toen een der torpedobooten ter plaatse kwam, is de 2e stuurman Harsfeld met :ic omgeslagen redaingboot, waaraan hij zich nog vasthield, onder die torpedoboot dioor- geslagen. Dit werd veroorzaakt door bet zware weder. Daarna opgehaald en aan boord van de torpedoboot gebracht, leefdje hij nog, viel vervolgens in z.wijm en is over- leden zonder bij kemiis gekomen te zijn. Alle lading is in beslag genomen en de be manning van de Oidambt heeft alles ver- speeld. De Oidambt is zwaar beschadigd, maar zecwaardig, naar Brugge gebraclit. \ooral het voorscliip heeft van het granaatvuur ge- leden. Bovendien vertoonen de brug, de kaartenkamer, de voormast. de davids enz. sporen van Igranaatsplinters, terwijl :'.e ankers vgrloren zijn gegaan. Over de beliandeling der bemanning van de Oidambt door de Duitscliers aangedaan, was kapitein Joekes niet le best te spreken. In Ostende worden nog in het hospitaal verpleegd de stokers J. Suvaal, die door een granaatsplinter is gewond en Hogendijk, die een rib heeft gebroken Veerpont omgeslagen, 12 menschen ver-. dronken. Op de Main is bij Groszkrotzenburg in de buurt van Hanau Zaterdagmorgen een veer pont met 25 personen aan boord, grooten- deels arbeiders, die naar hun werk gingen, omgeslagen, tengevolge van het stooten op een paal. Twaalf personen, waaronder de veerman, verdronken; de overigen konden zich redden. Hagelstorm. Een hevige hagelstorm heeft gewoed bo- ven de Ligurische kusten. Het tramverkeer in de stad Genua moest worden stopgezet. Gedurende den storm kon men op zee wa- terhoozen waarnemen. Slappe boorden en. vaderlandsliefde. Volgens de „Daily News" zal men in En- geland binnenkort uiting kunnen geven aan zijn vaderlandslievende gevoelens door. het dragen van slappe boorden. Week in week uit toch gebruiken de waschvrouwen en de strijkinrichtingen ge weldige hoeveelheden stijfsel en daar stijf- sel gemaakt wordt uit mais of rijst en dik- wijls ook uit aardappelen, is het te voorzien dat men op den duur de waardevolle grond- stoffen voor beter en nuttiger doeleinden zal wenschen te gebruiken. De ezels verhongeren. Voor den Londenschen politierechter heeft een man terechtgestaan, die zijn ezel zou hebben laten verhongeren. Het dier werd geheel uitgeput in zijn stal gevonden. De eigenaar verontschuldigde zich daar- mee, dat hijzelf bij de hooge prijzen en de schaarschte der levensmiddelen zijn buik niet eens kon voleten, zoodat hij zich om den ezel niet meer kon bekommeren. Zes weken dwangarbeid, luidde het oordeel. Ontploffing op een oorlogschip. Reuter meldt uit Tokio, dat aan boord van den Japanschen linie-kruiser Tsoe- koeba in de haven van Jokosoeka een ont ploffing heeft plaats gehad, waardoor het schip in brand geraakte. Volgens de eerste berichten zijn er 400 dooden. De Tsoekoeba was twaalf jaar geleden gebouwd en had een waterverplaatsing van 13,750 ton. De bemanning telde 817 koppen. Bewusteloos. Een Fransch soldaat, Jacques Raiman, die in den slag aan de Marne was gewond, is sedert dien steeds bewusteloos gebleven. Nu na 28 maanden, geeft hij teekenen van nadere ontwaking. Hij is ai dien tijd kunst- matig gevoed. - Buffalo Bill. De lyatste weken zijn noodlottig geweest voor een aantal lieden, die als jagers en reizigers in barre, wilde slreken een weireld- faam hadden verworven; eerst stierf de globetrotter en journalist Jack London, toen de leeuwenjager en Afrika-reiziger Selous, en thans overleed de vermaarde ^Buffalo Bill", ae groote cowboy, Indianenbevecliler, depeche-rljder, verkenner en buffeldooder kapitein Cody, die ecliter onder zijn jagers- naam (Buffel Wim) wel het me,est bekend was. Buffalo Bill was meer of mineen reclame- figuur, zooals er in de Vereenigde Staten op ieder gebied rondloopen. Couranlen-reclame en, niet te vergelen, het feit dat Buffalo Bill als circuo-figuur de wereld is doorgetrok- ken en overal ook in Europa -zijn rij- en schietkunst heeft laten bewonderen, heb ben zijn roem niet weinig vergroot. Daarbij lieeft Mark .Twain liem lot hoofdfiguur ge maakt van een in de Unie populair gewor den ver tell ing; Roosevelt bewces hem op- letiendheden enz. Het zou echter kinderach- lig zijn le ontkennen dat Buffalo Bill een groot ruiter, voorlreffelijk jager, behenaig vechter en een mooie, moedige kerel is geweest. Ook zijn sterven is niet ailedaagsch ge weest. Toen zijn dokler hem vertelde, dat liij nog maar. enkele uren te leven had, liet hij zich een pak kaarteu geven: hij moest en hij zou nog een partij poker spelen. En dat gebeurde ook. Hij was (1846) geboren in Scott Country, in den Slant Iowa, maar emigreerde reeds vroeg met zijn ouders naar Kansas, torn nog een ruwe, onrus.tige staat. niet een woe- lige, wilde bevolkmg. Het Wilde Weston van de Unie was nog een reeel begrip, niet 'Slechts een boekenlerm als thans. Ook was het tusschen de Roodhuiiden en de BLanken nog geen pais en vree. De groote trans- continentale spoorwegen moesten nog wor den aangelegd; ,andere wegen Ijestondeai even- min. De groote landverhuizing naar het Westen moest zich nog ontwikkeleu, de Bur- geroorlog en de bevrijding der slaven Iagen nog in de toekomst. In zoo'n land en in zulke tijden, moest een jongen kiumen rijden, schieten en vechten. Toen de latere Buf falo Bill It jaar oud was, lcgde hij zijn eersle Roodliuid neer. Er zouden er meer volgen. Spoedig was- Buffalo Bill een bekend, vertrouwd en vermaard gids, verkenner, be- waker en bericht-rijder voor groote wagen- convooien, die door de wildernis trokken. Een groote Lijd was voor hem ide opstand der Sioux-Indianen in 1862; Cody bchoorde toen tot hun ischerpzinnigste en vermetelsle he 's trijders. In den Burgeroorlog onderscheidde bij zich als verkenner; telkens weer braclil bij berichten door de linies der Geconfedereer- den. Na den oorlog gebruikte de regeering Buf falo Bill opnieuw als verkenner tegen de Sioux, die in 1867 onaer „Silting Bull op nieuw moeite gaven. Er werd in die dagen heel wat zwaar werk door hem opgeknapt. De Indianen werden editor ditmaat gepacifi- ceerd, en Buffalo Bill, die nu tijd kreeg voor zijn circus-rindreizen, was pas omstreeks 1874 opnieuw noodig tegen de Indianen. Generaal Custer en 300 van zijn mantraen werden bij een aanval op de lieden van ..Sit ting Bull" gedood; en Buffalo Bill hielp weer bij de tuclitiging die nu aan de Rood- huiden werd toegediend. Toen de rust hersteld was kreeg Cody in opdracht wegen aan te leggen en hotels te bouwen in het Ydlowstone-park. Hierop \ofgde weer een circustournee, die zicli ook tot Europa uitstrekte en die Cody jaren bezig hield. Ilij werd een beroemdhek| op wereldtentoonstcllingen en Rosa Bonlieur scliilderde zijn portret. "De avonturen die men van liem vertelt en de anecdotes, waarvan bij de hoofdjper- soon is, zijn legio. Of ze alle authenthiek zijn valt zeer le betwijfelen. Wij willen vol- staan met enkel te vermelden, hoe hij aan zijn bijnaam kwam. Hij had een contract gesloten met de Kansas Pacific Railroad om de arbeiders, die aan de eonstructie van die spoorlijn werkten. van verscb vleesch te voorzien. En ter voldoening aan die opdracht legde hij in 18 maanden tijds 4280 buffels neer. Een ander verhaal is. dal Bill van een kudde buffels er 36 neerschool op een rit van slechts 800 M. Onalle laagsch zal ook de begrafenis zijn. Men wil bet sloffelijk overschot bijzetten in een in de rots uitgebouwen graf op den top van Lookout Mountain bij de stad Denver. Van dien berg heeft men bet uilzicht op wijde vlakten waar Buffalo Rill eertijds den buffel jasgde. Het Weslen zal hem eeren door de ter bezicbtigingstelling van de kist in liet Staats- kapilool. Een pleclitlge eeredienst zal wor den bijgewoond door Amerikaanscbe troe- pen, schutters, oud-gedienden uit den Bur geroorlog en cowboys. Een veroordeeling. Het Gerechtshof te. 's Gravenhage veroor- deelde J. v. d. M., conducteur der brieven- malen te Vlissingen, wegens diefstal van 2 bankbiljetten van honderd gulden uit een aangeteekenden brief tot 2 jaar gevange- nisstraf, onder aftrek der preventieve hech- tenis. Bqvestigd werd het vonnis der recht- bank te Middelburg, veroordeelende A. v. L. liuisvrouw van J. van Leecken in Belgie, tot een maand gevangenisstraf, wegens po- ging tot omkooping van Rijksambtenaren te Hansweert. De Beiersch Bierbrouwerij DE AMSTEL maakt bekend dat voor SAS VAN GENT en OMSTREKEN als Agent der Brouwerij is aangesteld, en dat bij hem verkrijgbaar zijn AMSTEL-LAGER-, GERSTEN- en PILSENERBIER, per flesch en per fust. Zich beleefd aanbevelend, Aan en om het VVestelijk front. Dank zij het initiatief van het „Belgisch Komiteit Steunt Elkander", was men heden namiddag in de gelegenheid in de cinema van den heer Casteleijn, alhier, een kijkje te krijgen van wat er aan en om het ge- vechtsfront plaats heeft, benevens verschil lende andere tafreelen in verband met den oorlog. De zaal was overvol, voornamelijk met belangstellenden uit de omliggende plaat- sen. (Heden avond heeft nog eene herha- ling plaats.) We kregen een kijkje van het vertrek en de terugkomst van watervliegtuigen aan boord van stoomschepen te Saloniki, en de ontscheping van Annamitische troepen al- daar, het africhten van de jongste Fransche lichtingen, in de depots en verschillende oefeningen. Een goed geslaagde film was de begrafenis van den Franschen generaal Gallieni, den verdediger van Parijs. Een blijkbaar vanaf eer. auto opgenomen film voerde ons door een deel van den Elzas, dat .thans door de Franschen is bezet. Een ve~ teraan van den oorlog van 1870 werd met bravo's begroet, wat ook herhaaldelijk het geval was als de figuur van President Poincare of generaal Joffre op het doek verschenen, bij door hen gehouden wapen- schouwingen of decoreeren van officieren, manschappen en vaandels. Er wordt ook een kijkje gegeven op en in de vesting Verdun en verschillende door granaten verwoeste gebouwen, ook het binnenbrengen van een aantal Duitsche krijgsgevangenen aldaar. Van den eigelijken krijg wordt begrijpe- lijk weinig te zien gegeven. Men kreeg een kijkje op munitiedepots, het aanvoeren van munitie, opstellen en afschieten van de ka- nonnen, o. m. van een kanon van 370 m.M. Het slot was eene vaandeliiitreiking en defile van een onafzienbare afde'eling der Fransche troepen, terwijl vliegtuigen boven het terrein kruisten. De vertooning, die dngeveer 2 uur duur- de, hield de aandacht der talrijke opgeko- menen gestadig gespannen, en, daar vooral de eerste plaatsen druk verkocht waren, zal ook het goede doel: steun aan de Belgische soldaten, door het Comiteit ook zeker be- reikt worden. TOOK BELAN6HEBEENBEN. Nieuwe Maan Dinsdag 23 Januari voor- middag 8,0 uur. 18 Januari Zon op 8,2 onder 4,19 uur 20 y y y 8,0 y 4,23 De lautaarn voor wielrijdera moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 18 Januari Vrjjdag 19 Zaterdag 20 y Zondag 21 y Maandag 22 Dinsdag 23 Woensdag 24 y 8.19 9.36 8.56 10.16 10.55 11.20 12.- 0.30 12.56 1.22 1.46 2 10 2.33 SCHEEPYAARTBEWEGING, Van 15 tot en met 16 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 18 binnenvaartuigen op- en 18 afgeschut, langs de Midden- sluizen 6 op- en 11 afgeschut en langs de Westsluizen 5 afgeschut. Posiiie der Stoomsvhepsn, De Directie der N: V. Werf //Zeeland" maakt bekend, dat tegen inlevering van het dividendbewiis no. 9 ten kantore der Firma VAN HEEL en Co. te Goes op de aandeelen van Serie A een voorloopig dividend zal worden uitgekeerd van 25 per aandeel en op de aandeelen van Serie B eenzeifde bedrag in verhouding tot den datum van uitgifte. Tevens zullen bewijzen worden uitgereikt, voor een eventueele tweede uitkeering. Betaalbaarstelling dividend op 20 Januari 1917. Hansweert, 16 Januari 1917. Zij, die wenschen deel te nemen aan een eventueel door de Afdeelintj Zeeland van den Ned. Bond van Gemeente- Ambtenaren op te richten cursus, in de gemeente-administratie of aan een cursus ter opleiding voor het financieel &xamen en ook zij die genegen zijn als leerkracht aan een dier cursussen op te treden, worden verzocht daarvan mededeeling te doen voor den 28 Janusri a. s.) aan den Secretaris der Afdeelirig, den heer L- BRAAM te 0. en AV.-Soubnrg. Heden overleed, na een kortstondig Ipden, onge oude vriend, LUCAS D H A E N, Concierge aan de Ambachtsschool te Hulst. fljj ruste in Vrede! Dk Leeklingex van de Ambachtsschool. Hulst, 16 Januari 1917. Allen, die iets te vorderen of te betalen hebben aan den boedel van Mevrouw de Weduwe G. WielandWeijkmax, gelieven zich te ver- voegen bij ondergeteekende. Wed. M. VERBRUGGE-v. d. Hooet, Executrice-Testamentair. Ter Neuzen, 15 Jan. 1917. Ondergeteekenden noodigen (J dringend uit ter vergadering op a.s„ Zaterdag 20 Januari, 1unrop de boven- zaal bij Gilijamse te Axel. Onderwerp s 1Mededeeling omtrent bericht van uit- voer van Fokpaarden naar Zweden. 2. Bespreking bezoek van een afgevaar- digde van de Zweedsche regeering. Axel, Januari 1917. PH. J. VAN D1XHOORN. B. C. PU1JLAERT. J. DE PUTTER Jz. Ondergeteekenden Groenten- exporteurn te Ter Neuzen en Omstreken berichten hierdoor dat zij door de vele tekorten daartoe genoodzaakt, geen goederen meer over de weegbrug gewogen zullen ontvangen dan met J. L. SCHEELE, Hoek. K. DEES, Ter Neuzen. F. 0. Z0NNEV1JLLE, Axel. ABRAHAM DIELEMAN, Axel. C. WIELAND, Axel. G. HEIJNSDIJK. Axel. P. P. A. DIELEMAN, Axel. te Axel en Ter Neuzen, nemen tot a. s. Vrijdag IS Januari inschrijvingen aan op de uitgifte van de van de N. V. Meelfabrieken der Neder- landsche Bakkerjj. De koers van uitgifte is IOO Deze obligation hebben aandeel in de overwinst der N. V. zoolang de voorraad strekt, van de brouwerij „de Amstel." Per gias verkrjjgbaar in het Hotel de Commerce. Aanbevelend, B. F. K A 9 J Z E R. Hoek. en voor iedereen, door H. PYTTERSEN. Ter Neuzen. Boekhandel. 19 y II H 8,1 y 4,21 s.s. ELISABETH zeilklaar te Rotterdam voor New- York. s.s. MAGDALENA van Buenos Ayres naar Rotterdam, passeerde 45 dezer Dover, s.s. CORNELIS zeilklaar te Rotterdam voor New-York.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3