De Oorlog J! V* Verkeer op het Post' en Telegraafkantoor te Ter Neuzen. Nadat gevraagd was of de zaken inder- daad zoo staan, werden eenige bescliou- wingen aan de thans geeindigde machinis- tenstaking gewijd en een volledig relaas ge vraagd van hetgeen heeft plaats gevonden en in heL bijzonder van de bemoeiingen der regeering ten aanzien van liet conflict, welk anelaas zich ook moet uitstrekken lot het gebeurde na de indiening van de nota van Wijzigingen. Voorts werd er op aangedrongea de wet oolc van loepassing te verklaren op schepen die krachlens \Tijwillig aangegane overeen- komst bevracbt zijn door de regeering. DE ALGEMEENE TOESTAND. in Engeland beginnen zich reeds gema- tigde stemmen te doen hooren schrijft het Alg. Hbl. die pogen de dooir de En tente gestelde voorwaarden een uitlegging te geven, welke meer met hunne inzichten overeenkomt. De „Manch. Guardian" be- toogt, dat de Entente een grootere politie- ke vrijheid verlangt voor de verschillende nationaliteiten in Oostenrijk, doch geens- zins met plannen omgaat voor de ver- deeling en ontbinding van de Oostenrijksch- Hongaarsche monarchic. De Entente zou al tevreden zijn door de hervorming van die monarchic tdt een trialistische monarchie, met een afzonderlijk Tsjechisch koninkrijk Boheme, een plan dat reeds aan den ver- moorden aartshertog Franz Ferdinand werd toegeschreven, en dat, naar men meent, ook tot de voornemens van Keizer Karl beiioort. Het is verblijdend, dat gepoogd wordt de nota aldus uit te leggen, en het ligt niet op onzen weg te betwijfelen of de letter der nota zulk een verklaring toelaat. De „Westminster Gazette" heeft nog hoop, dat de wisseling van nota's niet is afgeloopen. Het biad zegt: ,,Vermoedelijk komen wij nu in een tijdperk, waarin de pen en het zwaard gelijktijdig aan het woord zullen zijn. Misschien zegt het blad, zullen wij de Duitschers ervan kunnen over- tuigen, dat Engeland een reconstructie van Europa verlangt, waarin de geschillen die Europa in de laatste halve eeuw hebben beroerd, zoo doeltreffende mogelijk zullen worden beslecht." Tot die geschillen behooren echter niet alleen de quaestie van Elzas-Lotharingen, maar ook de Finsche quaestie, de onder- drukking der Balten in Rusland, de rege- ling van de moeilijke en ingewikkelde Bal- kan-quaestie, de teruggave van het deel der Dobroedsja, dat Roemenie aan Bulgarije ontnam en een aantal quaesties, die ge- makkelijker opgesomd, dan geregeld kun nen worden. Al die quaesties verliezen niet hun be- lang wanneer een Europeesch statenbond wordt gesticht, met onderlingen vrijen han- del en verzekering van het recht van alle volken, kleine en groote, om in voile zeker- heid, vrije economische onafhankelijkheid te genieten, maar er is dan toch een grootere kans, dat zij zonder oorlog afgewikkeld worden. Werkt eerst, alien te samen, voor dien bond, en al het andere verliest zijn betee- kenis, of zooals de Schrift zegt: al het andere zal u toegeworpen worden". De militaire medewerker van de „Times", kolonel Repington, den toestand aan het westelijk front besprekend, zegt, dat voor een doorbraak van het Duitsche front, voor een beslissing dus op dat front, de over- macht der gezamenlijke strijdmacht drie- maal grooter moet zijn, dan de sterkte der Duitsche troepenmacht. Repington wijst erop, dat de Entente zulk een overmacht niet bezit en toch hangt de overwinning af van het verkrijgen van zulk een overmacht. De Duitschers hebben bovendien steeds de mogelijkheid, de vlot- tende strategische reserves, die thans in Roemenie strijden, in het vuur te brengen in het westen. Engeland moet er dus voor zorgen, dat de geheele sterkte der geallieer- den in 1917 op het westelijk front zoo groot mogelijk wordt. Politici schijnen dat niet in te zien, zegt kolonel Repington, doch de goede bevelhebbers wel. De staatslieden pogen, op verschillende punten wat te doen, wat leidt tot versnippering der macht over verschillende expedities. Doch zelfs wanneer daaraan een einde komt, wanneer de hoofdslag in het westen wordt toegebracht, moet de legersterkte daar aanmerkelijk toenemen. Behalve de divisies, die op de verschillende fronten ver- spreid zijn, moet het aantal divisies op het westelijk front aanzienlijk worden uitge- breid, door het verscherpen van den dienst- plicht. Engeland, dat meer zorg toonde voor zijn handel dan voor de overwinning, heeft nog 4 millioen man op militairen leef- tijd vrij. Daaraan moet een einde komen, zegt Repington. Wij hebben nog 60 divisies in het westen noodig en kunnen die krijgen, want de mannen zijn er; komen zij er, dan zal naar alle waarschijnlijkheid de oorlog beslist kunnen worden. Het is mogelijk, maar het is moordend. Voor Europa is het te hopen, dat de ,,Westm. Gazette" gelijk heeft, en dat de besprekingen, die nu eenmaal zijn b'egon- nen, leiden zullen tot een helderder en juister begrip, opdat de schrikbeelden, die kolonel Repington ons voor den geest roept, beelden zullen blijven, nooit werkelijkheid zullen worden. WAAR FALKENHAYN GEBLEVEN IS. Tijdens de operaties in Roemenie ver- dween Falkenhayn plotseling van het too- neel. Falkenhayn's naam kwam niet meer voor in de officieele hoofdkwartiersberich- ten en Mackensen's naam nam zijn plaats in. Te Rome heeft men thans ontdekt, zegt het Hbld., waar Falkenhayn gebleven is. De oorlogscorrespondent ,van de Secolo en Messagero schrijft, dat de Duitsche veld- heer zich onlangs te Kavalla ingescheept heeft op een Duitsche. duikboot, daarmee overgebracht is naar Athene, waar hij met Koning Constantijn confereerde, en uit Athene vertrok naar Larissa (noordelijker in Griekenland), waar hij thans nog vertoeft en telkens samensprekingen met Koning Constantijn houdt. EEN NIEUWE NOTA DER GEALLIEERDEN. De diplomalieke 'medewerker van ide Daily Teiegr." schrijft: ,,Ik verneem thans, dat Zalerdag de geallieerde mogendheden met inbegrip van Italie, dat niet deel had aan de nota vail 31 Dec. en alleen toestemde in wijziging van zijn bonding, op voorwaar de, dat de Venizelislisclie beweging niet bui- ten de jtegenwoordige terrjtoriaLe grenzen zou gain, haar opinerkingen omtrent het Grieksche antwoord van 11 Januari hebben ingediend. De nieuwe nota schijnt vrij uil- voerig te Zijn. De verschillende puriten worden er in opgesomd, waaromtrent het Atheensche kabinel nadere toezegginge.il zal moeten doen. De regeeringen eisclien opnieuw conlrole over de pbsterijen en telegraphic enz., welke zij na de tragische gebeurtenissen van 1 en 2 December hadden verloren. Zij be- loven die controle niet op voor de Grieksche regeeringen „hinderlijke" wijze le zullen oefenen. Zij eisclien vender openlijke apolo gie aan haar vlag. jmmiddellijke vrijJating der gevangenen Yenizelisten, schadeloosstel Ling van alle slachtoffers en onlslag van den generaal, die op 1 en 2 December het bevel voerde. Eindelijk verklaren zij, dat alle voorwaarden van de nota van 14 en 31 December en 8 Januari volledig door -de Grieksche regeering moeten worden vervuld. Zoolang dat niet is geschiod, kan er van ecu o ph effing der blokkade geen sprake zijn. El- wordt geen termijn gesteld. Zulk een nota sluit dus niet de deur voor vender© besprekingen tusscheu koning Con stantijn en de mogendbeden, gelijk nu al een paar jaar worden gevoerd. Blijkbaar nieenen de vier regeeringen nog altijd dat ze in steal zullen zijn met koning Constan tijn tot een of andere bevredigende schik- king te komen. VOLDOENING VAN DE ENTENTE. Generaal Ivallaris, de bevelhebher van het eerste legercorps tijdens de gebeurtenissen van 1 December, is naar uit Piraeus wordt geseind, vervangen door Yamiakitsas, alju- dant van den konipg en minister van oorlog in bet kabinet-Skoeloedis. EEN YllOl WENOORLOG. Onze correspondent le Lausanne schrijft ons: Men heeft indeptijd gezegd, dat deze oorlog een reuzenooriog is, gevofehten door dwergen, daarmede bedoelende, dat er in dezen Lijid| een opvallend gebrek is aan op den voor- grond tredende en alles beheerschendie „Groote Mannen". Doch heeft men wel op- gefnerkt, hoe bet ditmaal, een leeken der tijden, in het geheel niet de mannen, doch veeleer de vrouwen zijn, die de omstandig- heden zooai niet belieerschen of besturen dan toch sterk beinvloeden. Het is bijvoor- beeld algemeen bekend, dat in Britannie niet de koning gelijk zijn vader de drijvende lcrachj is. doch de energieke en intelligente koningin. In de Oostenrijksch-Hongaarsche bimonarchie ziet men thans iets dergelijks. Daar schijnt het geheele polilieke huishou- den van den overl-eden keizer overhoop te worden getiaald onder het bewind van 'bet nieuwe koningspaar. En ook daar schijnt van dit paar niet Ivarel I maar Zita van Bourbon-Parma de meest intelligente, de meest doortastende en doorzettende, de meest invloedrijko helft te zijn. In Rusland regeerl de Tsarietsa-Moeder, volgens de liberalen niet in het Russisch belang De slavische invloed van „Ia belle Helene" aan het hof van Italie is bekend. Het lot van Roemenie werd beslist niet door den regeerenden Ho- henzollern, doch door zijne met Engeland verbondene wederhelft. In Griekenland is het juist omgekeerd. Daar wordt des konings positie bepaald door de Hohenzollern, zijne echtgenootc en des DuiLschen keizer's zus- ter. In Havre is het minder de persoonlijk- heid van (Koning Albert dan die van koningin Elisabeth, welke zich gevoelen laat. En weel ook niel Nederland zich in vrouvvenhanden veilig. zich door vrouwenoogen welbewaakt? Ja, zelfs bier in Zwitserland zijn er, die roepen: „Cherchez la femme!" doelende op het feit, dat ae sympathieen van onzen Duitsch-Zwitserschen, hoogslen staatsambte- naar beheerscht heeten door de Francaise, met wie hij gehuwd is. Deze zijn de meest in het oog springende en de openbare feit en. Het zou inleressant zijn, ook eens te analy- seeren, wat op bescheidener planken zich afspeelt, en met name te exploreeren, wat •achter de schermen voorvalt, waar gemeen- lijk de vrouwelijke actie nog meer thuLs en nog meer effectief is En dan roept men nog om Yrouwenkies- recht, en demonstreerl erom op het Bin- nenhofGaan wij een Amazoneneeuw te gemoet? EEN ,.STAALHARDE MAN". De Duitsche conservatieve Landdagafge- vaardigde, Frefherr von Maltzahn, lieeft in een redevoering Je Slralsund op verscherping van den duikbootoorlog aangedrongen. Thans is het daartoe het geschiksie oogenblik, want in de eerstvolgende maanden begint de pro- viandeering van de vijandelijke landen. Om nu den invoer naar Engeland te beletten, moet men een oorlogszone om dit land vast- stellen en in dit gebied elk schip torpe- deeren. Dit toch is het eenige middel, waar- door Engeland zoo grootescliade toegebracht kan worden, dat Duitschland hinnen eenige maanden zijn doel bereikt zal hebben. Ilier- toe is een „s*[aafharde man noodig. Volgens spreker is oe huidige oorlog geen strijd meer tussclien de volkeren van Eurojva, maar van het Europeesche continent tegeti het EngelschAmerikaansche trustwezen. EEN BRGEVE ONDERSCHEIDIN'G. De Parijsche correspondent van „De Tijd meldt: Herhaaldelijk heb ik gewezen op de tra- giek, die vooral voor een katholiek gelegen is in bet geregeld voortdu'rende schouwspel van de priesters, die krachlens een te kwa- der ure aangenomen wet worden gedwongen, I den ransel (op don rng te (nemen ien, ofschoon als apostelen des vredes en der liefde gru- wend van menschenbloed, op de slagvelden menschenbloOd moeten storlen. Reeds sch;reef Ik, u over den ipriester vliege- nier, thans in een Duitsch gevangenkamp vertoevend wien werd gelast bommen op Karlsruhe te doen vallen, en die zich met tranen in de oogen van dien 'allerpijnlijkslen plicht heeft gekweten. Dezer dagen heeft het „Journal Officiel opnieuw een bericht gebfacht, dat bij Katho- lieken gemengde gevoelens zal wekken. Men herinnert zich, dat tot de priesters aan het front ook dc wijbisschop van Tutle behoort. Welnu, hij is eervol bij legerorder vermeld en heeft bovendien het Legioen van Eer gekregen, omdat hij als artillerie-oflicier midden onder een vijandelijk bombardement de batlerijen, welke lyij commandeerde, be- liendig deed verplaatsen en door sc,hei*p rich ten het vijandelijk vuur tot zwijgen w'sl te brengen. Een bisschop gedecoreerd om zulk een feit op het slagveld. Het is heldhaftfg en het isschrijnend! TEE NEUZEN, 17 Jau. 1917. Het w e r b eT i c h t van hat mateorolo- g;sch instituut te lie* jLhidt van heden iuidt ale yolgt Hoogste barometerstand 761.8. Laagste barometerstand onder 750.0 MiH- den-Duitschland. Verwachting tot den avond van 18 Jan. meest roatige Noordelijjte tot Oosteiijke wird, betrokken of zwaar bewoikt, waar schijnlijk sneeuwbuien, temperatuur om het vrit spunt. - Smokkelen. Reeds geruimen tijd waren vermoedens gerezen, dat de hoogaars PI. 67, die alhier geregeld mosselen aanbracht, ook smokkel- waar aanvoerde. De politie nam hare maat- regelen om aan dit bedrijf een einde te ma- ken, en toen dan ook Dinsdag de hoogaars weer arriveerde om zijne zeebanket te los- sen, werd aan boord door de rijksambtena- ren en gemeentepolitie een onderzoek inge- steld, met het resultaat, dat op verschiK lende plaatsen verborgen een hoeveelheid van 500 K.G. harde zeep werd ontdekt, die in beslag werd genomen. Die vrijgeiaten Duitsche jonderzeebool. De aangehouden Duitsche duikboot is Maandagmiddag van Vlissingen vertrokken, met een Nederl. duikboot-commandanl aan boord en lot aan de grens der Nederl. ter ritorial© waleren onder geleide van twee Nederl. torpedoboolen. De Duitsche commandant gaf voor, in de meening te verkeeren op AVenduine, Insscheai Blankennerghe en Ostende aan te sturen, toen hij in de Nederlandsche wateren ver- dwaalde. Wij vernemen, dat een tweede duikboot Zondagavond in de buurt was, waarschijn- lijk om liulp te verleenen aan het geslran- de vaartuig, hetgeen door de aankomst der Nederl, marhievaartuigen belel werd. De duikboot, die te Vlissingen aankwam, had een reis vair 21 dagen achter den rug, ten minste naar de beweripg der bemanmng. Het uiterlijk van de manschappen was er wel naar om dil aannemelijk te maken. De matrozen zagen er zecr verwaarloosd en buitengewoon afgemat uit. Een van hen viel van uitputling zelfs in onmachl. Het brood, dat zij bij zich hadden, was hoogst onsma- kelijk en groenachlig. Wat het publiek van de opvarenden zag gaf wel een indruk van het zware leven aan boord van een duikboot. Het vaartuig trok den lieelen voornriddag veel bekijks. Bij het vernemen van de vrijlating der boot toonden eenige manschappen zicli ver- heugd, docli de gelaatsuitdrukking van ande- ren gaf verslagenheid le kennen. (Tel.y- Goede belooning. Een Belgische jongen te Middelburg vond gisteren een courant, waarin een be- lastingpapier en f 52. Hij bracht het aan den eigenaar terug in gezelschap van een vriendje en ieder hunner kreeg als beloo ning voor de eerlijkheid 15 cent. Zoo kweekt men oneerlijke menschen. AXEL. J. 1. Zaterdag 13 Januari werd, onder Ieiding van den heer F. Dekker Pz., te Axel een algemeene vergadering gehouden van de vereeniging „Vereenigde Vlashande- laren te Axel". Op deze vergadering waren genoodigd de burgemeesters der omliggende gemeen- ten en de Kamer van Arbeid voor den land- bouw. Door den voorzitter werd breedvoerig mededeeling gedaan van het werk der voor- zieningscommissie en der vlasvereeniging alwaar hij ruim 30 vergaderingen heeft bij- gewoond. Deze vergaderingen werden hoofdzakelijk gehouden voor de binnen- landsche voorziening en den daarmede in verband staanden uitvoer. Was men vroe- ger van niets op de hoogte thans weet men ook wat er gebeurt en kan men voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft, zijn speciale belangen bij den uitvoer, thans ook mede- praten. Als gelukkige keuze van den Minister voor ons gewest kan men wel noemen de benoeming van Jhr. De Muralt in de Rijks- commissie. Hoe jong deze commissie nog is, heeft onze vertegenwoordiger zich dadelijk op de hoogte gesteld van den toestand en houdt zeer zeker het belang van Zeeuwsch-Vlaan deren, hetwelk hij kent, in 't oog. Verder werd nog in 't midden gebracht, dat, indien niet spoedig uitvoer komt, de fabrieken waarvan sommigen nu al op halve kraeht werken, geheel zullen moeten worden stilgelegd. De voorziter zegt, dat de grootste fabri- kanten dit al meermalen hebben overwo- gen, maar er nog niet toe zijn overgegaan daar een dergelijke maatregel geheel onze streek zal treffen, daar onze vlasserij in nauw verband staat met den landbouw en de menschen die nu in de vlasserij werken, kunnen, indien doorgewerkt kan worden, met Mei in den landbouw werkzaam zijn. Wordt evenwel binnen korten tijd geen uit voer van een belangrijk kwantum verleend, dan zullen de vlassers spoedig hun fabriek moeten stil leggen, waardoor volgens des- kundigen, pi. m. 3000 menschen zonder werk zouden komen. Met goedvinden van de aanwezige bur gemeesters en de Kamer van Arbeid werd een motie aangenomen van den volgenden inhoud: Aan de Rijkscommissie van Toezicht op de Vlasvereenigingen te 's Gravenhage. De Vereenigde Vlashandelaren gevestigd te Axel vergaderd in algemeene vergade ring op 13 Januari 1917, op welke verga dering aanwezig zijn de heeren burgemee- -sters van Axel, Zaamslag en Koewacht en waar de Kamer van Arbeid voor den land bouw zich eveneens heeft doen vertegen- woordigen, spreekt als hare meening uit, dat het belang van Zeeuwsch-Vlaanderen eischt, een spoedige uitvoer van vlas en dat in het belang van den reeelen handel in bewerkt vlas het ten zeerste is aan te be- velen, dat de consenten voor uitvoer in handen zullen gesteld worden van de pro- ducenten, die voldoen aan de door de Rijkscommissie te stellen voorwaarden, waardoor onregelmatigheden in den handel zullen worden voorkomen. Wij verzoeken U beleefd met den inhoud voldoende rekening te willen houden bij de regeling van den vlasuitvoer. Na de heeren burgemeesters en de afge- vaardigden van de Kamer van Arbeid be- dankt te hebben voor hun genomen moeite in deze, sloot de voorziter de vergadering. ZUIDDORPE. Eenige smokkelaars, die Vrijdagavond bezig waren hun bedrijf uit te oefenen, werden door twee soldaten-kommiezen al hier overvallen. Twee der smokkelaars, ieder beladen met 60 K.G. erwten, werden aangehouden. Als gevolg hiervan werden Zaterdag- morgen bij een landbouwer alhier 2000 K.G. erwten in beslag genomen en onder mili taire bewaking naar de Axelsche Sassing gebracht, waar ze voor Rotterdam inge scheept zijn. (Zel.) rt c a T 3. ik K i rrondissements- Keelitb. Middelburg. Zitting van 16 Januari 1917. Yerooixleeki zijn wegens poging tot uitvoer, vervoer of neaerlage: C. P. P., oud 28 j., te Clinge, tot a ooete pf 5 idagen hechtenis; E. M. d. M., oindl7j., te Zuiddorpe, tot 10 boete of 3 weken luchlschool; Ch. L. V., oud 41 j., te Sluis, tot 14 dagen gevangenisstraf; E. S., oud 32 j., te Axel, /10 b'oete of 10 dagen liecht.; J. II. id], C., oud t6 j., te Sluis, tot 1 maand tuchtsch. A. E. I., oud 18 j., te Westdorpe. tot J 25 boete of 25 dagen hecht.; C. J. v. d. H., oud 36 j., te Hardinxveld, tot 15 boete of f 15 dagen hecht.; E. H., oud 43 j., le Zuiddorpe, lot f 10 boele of 10 dagen hecht.; M. E., oud 39 j., te Philippine, tot 15 boete of 15 dagen hecht.; O. v. d. V., oud 19 j., tc Ter Neuzen, tot 5 boete of 5 dagen hecht.; E. K., oud 38 j., te Kiel- dreeht, tot 5 dagen gevang.E. d. B.. oud 37 j., te Doel, tot 5 dagen gevang.; S. T. S,, oud 60 j., te Westdorpe, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; V. H. oud 20 j., te Sas van Gent, lol 15 boete of 15 dagen hecht.; C. v. d. W., oud 10 j., te.Sas van Gent, tot 20 boete of 20 dagen hecht.; J. F. C., oud 17 j., le Eede, tot 3 dagen gevang.; A. J. B., oud 26 j., te Biervliet, lot /2 boete of 2 dagen hecht.P. E. M., oud 45 j., te Bier vliet, lot 5 boete o|f 5 dagen hecht.; J. P., oud 33 j., le Axel, lot 3 dagen gevang.; J. Dl, oud 33 .j., te Axel, tot J 10 boete of 10 dagen hecht.; M. C. J., oud 26 j., te St. Jansteen. tot 5 boete 7>f 5 dagen hecht.; A. Di, oud 35 j., te Hoek, tot 2 boete of 2 dagen hecht.; V. A. d. L. oud 25 j., te Koewacht. lot j 2 boete of 2 dagen hecht.; L. J. B. L„ oud 33 j., tc Axel, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; G. F. T., oud 29 j., te Westdorpe, tot 10 boete of 10dagen hecht.; C. F. d. B., oud 33 j.. te Hontenisse, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; J. D., oud 32 j., en C. D., oud 30 j., heiden tc Axel, ieder tot 1 week gevang.C. d. P., outi 27 jC, te Ter Neuzen, tot t week gevang.; C. V., oud 26 j.. te IJzendijke, tot 20 boete of 20 dagen hecht.; F. A. G., oud 36 j., te Clinge, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; A. S., oud 31 j., te St. Jansteen, tot 1 week gevang.; P M. B., oud 20 j., te Breskens, tol 1 week gevang.; V. M. V., oud 26 j., leEede, tot 10 boete of 10 dagen hecht.; Th. G. v. C., oud 25 j., en M. v. C., oud 18 j., heiden te St. Jansteen, ieder lot 1 week ge vang.; P. S., oud 38 j.. te Clinge, tot 1 week gevang. voorwaardelijk. A. El. L., oud 31 j., le Sas van Gent, is vrijgesproken. Een snuikketsehip. Voor de rechtbank le Middelburg stonden Dinsdagmoi-geu terecht G. Ik feu F. W. heiden wofucnde ie Sas van Gent, wie ten laste was gelegd, dat zij op 19 Januari 1916 een sleep- ischip met 300.000 K.G. igerst hebben doen uil- voeren, aithans die uitvoer hebben uitgelokt door aan de kapiteins van dat sleepschip en van een sleepboot te gelasten de gerst uit te voeren. Dc beide eerste getuigen, de scluppers H. Kamperman en II. Klugliout le Groningen verklaarden, dat zij respectievelijk 165.000 en 13.J.000 K.G. gerst hebben ingeiaden van de firma Si'hillhuis en Co. te Groningen van welke ladingen het consent als adres Ver- melde van der Linde te Rotterdam, zij laad- den te Groningen op -17 Deoember 1915 en kwamen 25 December te Rotterdam aan, waar zij in de Jobshaven meerden. Qp 3 Januari 1916 kregen zij ordei- naar de Waal- haven le verhalen, waar de lading werd over- geladen in liet sleepschip Dephonia. Dit geschiedde op last van beide beklaagden en W. betaalde de vracht uit. Beklaagden zeiden eerst dat het doel was bij den aankoop de gersl le gebruiken in hunne hrouwerijen, maar later, dat zij wil- dferi traciiten een consent voor uitvoer te krijgen doch oat dit niet gelukte. De herbergier C. J. van de Velde uit -Rot terdam heeft leleplionisch bericht gekregen dat de gerst aan hem was verzonden. Hij verkochl de Deplionia voor f 9500 aan bekl. W., die niel zeide met welk doel het schip gekocht werd. Ook de sleepboot Angelina werd door W. aangenomen en afgesproken dat naar Sas van Gent moest worden ge- sleept. Bekl. zeggen, dal zij de lading verkochten aan een Betg, Chevalier genaamd, die zij op de heurs spraken en wel schip en lading voor f 58.000. Zij zagen hem na dien niet weer. Zij gaven order de gerst tot Ter Neu zen te brengen. Getuige J. C. Muller, kapitein van de sleep- boot Angelina zeide, dat oorspronkelijk last was gegeven om over Vlissingen naar Ter Neuzen le varen, waarvoor hij f 100 zou krijgen. Toen getuige in jde Waalhaven kwam was de Dephonia reeds gelaaen. In het Hotel des Pays-Bas te Ter Neuzen ontmoetle hij P. met twee onbekenden, een dezer laatsten betaalde hem de 100 en sprak met hem af dat hij door moest varen naar Sas van Gent waar hij ligplaats moest nemen tus- schen de douanekantoren en de grens. Hij zou hiervoor 25 krijgen. In den donker van Zondagmorgen is liij naar Sas van Gent gevaren naar de bestemde plaats, liij heeft daar. losgegooid voor de grens en is ge- zwenkt. de Dephonia liep echter op eigen vaart de grenzen over. Bekl. zeiden dat dc twee personen, die bij P. waren in Ter Neuzen. Chevalier en Van de Voorde waren. Getuige Beije commies heeft het schip door gelaten. omdat bekend was dat een kolen schip moest komen voor de glasfaoriek en men riep dat dit het schip was. De sergeant G. Jansen lieeft het schip te Ter Neuzen gezien. er was toen geen naam op liet sleepschip. De klerk van het Duitsche consulaat le Ter Neuzen, P. van Dijke, heeft aan sellipper Van Raaltc een pas zien uitreiken, hij boekte die pas. Bekl. noeh getuige Van de Velde zeggen iets van he I verwij deren van den naam van het sleepschip af te welen. Daar schipper Van Raaltc van de Depho nia en nog een getuige, Rosier, die tot Tor Neuzen ook aan boord was, niet aanwezig waren werd de zaak voor onbepaalden tijd geschorsl. De behandelin.g dezer zaak had een na- spel, want onder de belangslellenden in de zaal bleek een Belg te zijn. zoo good als zeker de bedoelde Chevalier, hij werd op last van den officier van juslitie aangehou den en voor den rechter van in.structie ge bracht. De over-ige 43 beliandelde zaken bctrof- fen alien minder belangrijke overt red iugen van de verboden lot uitvoer, vervoer of nederlage behalve (die tegen C. Av G. uit Bier vliet. tegen wien een maand gevangenisstraf werd gcvorderd wegens liet vervoeren in het gebied van toezicht van 150 schapen. Bekl. bekende dit, hij had de schapen aan een Belg verkocht. De verdediger, Mr. H. J. C. Groot, wees er op, dat er destijds schapen zijn uitge- voerd, maar bekl. lieeft daafaan geen scliuld, liij heeft alleen zijne schapen verkoclit en pleiler gelooft, dat er alleszins reden is voor liet opleggen van een geldboete wegens het verboden vervoer T 4 I Gelieelen omvang van het geldelijk beheer Verkoop van zegels Verzonden aangeteekende stukken Ontvangen Gestorte postwissels Uitbetaalde Verzonden pakketten Ontvangen Ter invordering aangeboden quitantien Betaalde quitantien Inlagen op de Spaarbank Terugbetalingen op de Spaarbank Nieuw uitgegeven Spaarbankboekjes Gestorte premien Rijksverzekeringsbank Uitbetaling ten behoeve Uitbetaliugen ingevolge Invaliditeitswet Per dag verzonden depeches (briefpost) ontvangen Verzonden telegrainmen Ontvangen Opgenomen en verder geseinde telegrammen Transiteereni e telegrammen Locale telefoongesprekken Interl. Transiteerende Verzonden telefoon oproepberichten Ontvangen 19 16. Aantal. Bedragen. 19 15. Aantal. Bedragen. 9.765 9.249 23.013 15.105 17.319 25.151 9.344 15.029 2.910 1.323 297 610 1.691 15.583 57 51 19.307 i5.157 70.793 2.667 45.772 54.041 8.72*2 762 464 4.276.666,78; 38.839,891 474.410,68 357.849.13J 374.070,94 574.918:54 213.085,65 192.807,34 5.541,25 -13.857,881 10.757,50 9.879 8.926 22.244 14.911 14.856 24.522 9.822 16.642 2.554 1.364 237 661 1.825 16.063 47 45 34.013 18.369 68183 2.026 37.200 53.927 74.224 732 467 1.771.240,381 45.972,321 429.566,70 354.483,50 296.230.60 555 095,561 184.306,71 211.904,53 7.569.511 13.651,81 31.125,—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2