ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOF. 2EEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6470. Dinsdag 19 December 1916. S6e Jaargang. KIXD1LUK BESVAPT. ABONNEMENT Prijsopgaaf Telefoon 25. ADVERTENTIfiN Bit Blad verschijnt Maandag-, Woeasdag- en Vnjdagayoad, nitgezonderd op Feestdagen, hU de Firma P. J. VAN DE SANDE te Ter Henzen. 5000 K.G. grind naar Othene. 8000 K.G. idem naar Poonhaven. 6000 K.G. idem naar Reuzenhoek. 4000 K.G. idem naar de Val. 10000 K.G. idem naar Zaamslag Veer tramhalte. 25000 K.G. idem naar Dorp tramhalte. BINHEHLAH 0. F.EiriLLK I ON. Per 3 maanden binnen de stad f h—Franco per post voor Nederjand 1.10. Bif vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10, Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUr op den dag der uitgave. wordt gevraagd voor de levering op plaats van bestemming en uitSpreiding volgens aanwijzing van Prijsopgaven worden ingewacht ten Ge- meentebuize van Zaamslag, voor of op 19 December a.s., voormiddags 10 ure. Zaamslag, 8 December 1916. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zaamslag. JOB. DE FEIJTER, Burgemeester. J. STOLE Lzn., Secretaris. De Burgemeester van ZAAM SLAG deelt aan belanghebbenden mede, dat voor bet verbouwen van suiker- bieten, vlas, bruin of geel mosterdzaad, spinaziezaad, blauwmaanzaad, karwijzaad, kanariezaad, zaai-uien aan hem VOOP 1 ianuari 1917, een vergunningsbewijs moet worden aangevraagd. Voor vlas en suikerbieten wordt een ver- gunningsbewijs slechts afgegeven, indien de aanvrager geen grooter oppervlakte daarmee wenscht te bebouwen, daD hij ge- middeld in 1918, '14 en'15 heeft bebouwd. Voor de andere hierboven genoemde zaden mag men in totaal geen grooter oppervlakte in gebruik nemen, dan men in 1913, '14 en '15 in totaal gemiddeld in gebruik had. Yoor vlas en suikerbieten is slechts een grootere oppervlakte dan hierboven genoemd toegestaan, wanneer men voor iedere Hectare die men meer wenscht, twee hectaren van de andere hierboven genoemde gewassen minder zal bebouwen. Bijvoorbeeld: lemand heeft over de drie genoemde jaren recht op 20 H.A. suikerbieten en 20 H.A. vlas en in totaal 20 H.A. bruin of geel mosterd zaad, spinaziezaad,-blauwmaanzaad, karwij zaad, kanariezaad en zaai-uien, en hij wenscht 26 H.A. bieten of vlas te verbouwen, dan mag vxjor de andere gewassen in totaal niet meer verbouwd worden dan 20 (2 X 6) 8 H.A. De vergunmngsbewijzen moeten op ver- zoek van politieambtenaren, belastingcom- missies, enz. worden vertoond. Overtreding kan gestraft worden met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste zes duizend gulden. Zaamslag, 12 December 1916. De Burgemeester voornoemd, JOHs. DE FEIJTEK Pzn, Itol bijeenhouden iter weermacht. Nkar aanleiding van de zinspeling in de vergadering der .Tweede Kamer van Vrij- dag door den voorzitter gemaakt op een mogelijk voor het Kcrs Irenes le liouden co- mite-generaal der Kamer in verband met een bespreking over- het bijeenhouden der weermacht, vernemen wij uit parlementai- re kringen, dat het hier slechts een zeer vaag plan tot het liouden van zulk een be- sloten vergadering betreft. De quaestie zit eigenlijk zoo, dat de voor zitter aanvankelijk mlet het oog op het tijdsgebrek, onder de" bijJtcl liouden van het algemeen debat over de Slaatsbegroo- ting uit te schakelen onderwerpen, ook de bespreking van het vraagsluk der landsver- dediging lot een later tijdstip wilde ver- isclioven zien liiertegen werden echter uit de kringen der rechlerzijde bezwaren "ken- baar gemaakt, welke de voorzitter op dit punt nader deden afzien van een voorstel tot uitschakeling ook van dit punt. Bij de besprekingen nu, die in verband met de bovenstaande plaats hadden, werd uiteraard de mogelijkheid geopperd van de even tueelc noodzakelijkhekl van een comi- tc-generpal, bij of tijdens bet defensie-de- bat. Maar, zooaks gezegd, staat bierdoor het inderdaad plaats hebben van dat comite- generaal allerminsl vast. Militair gezag. De Minister van Oorlog brengt het volgen- de ter algemeene kennis: Voor de uiloefening van bet militair ge- z.ag, bedoeld in ar t. 7 van de, sediert gejwijzig- de, wet van 23 Mei 1899 (St.bl. no. 128), wor den mede aangewezen a. de opperbevelhebber van land- en zee- macht: in bet territorial zeegebied. b. de commandant der steiling vab de monden der Maas en der Scheldie, die onder- commandant der steiling van Iiellevoelsluis en de commandant van het fort aan den Hoelc van Holland: in het gedeelte van bet lerriujriaal zeegebied, gfelegen tusschen de zuidgrens daarvgn en de lijn, die van het punt, waar de grens tusschen de gemeenten 'sGravenzande en Monster de kust ontmoet, in recbt westelijke richting kan worden ge- trokken c. de commandant der steiling van den Hekler: in bet territoriaal zeegebied, met uitzondering van het gedeelte, liiervoren on der I) aangegeven; d. de commandant der steiling van Am sterdam en de commandant der positie van fjmuiden in het gedeelte van het territo riaal zeegebied, gelegen tusfechen de lijnem, die van de punten, onderscheide'nlijk waar de grens tusschen «ie gemeenten Gastricum en Egmond-Binnen, eil die tusschen de ge meenten Bloemendaal en Zandvoort de iiust ontmoet, in retht westelijke richtiug kun- nen worden getrokken. (St.ct.) Zeemaebt. Bij Ivon. tbesluit van 15 dezer is, met in,gang van 22 dezer: to. lcapitein ter zee H. W. G. van Bleys- wijk Bis eervol onlbeven van liet bevel over Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland bevens van het bevel over de divisie voor binnen- landschen dienst Scbeepsmacht op de Sholde 2o. kapitein ter zee J. Soutendam, com mandant van Hr. Ms. pantserschip Heems- kerck, tevens belast met het bevel over de divisie voor binnenlandschen dienst Scheeps- macbt op de Schelde; 3o. bet bevel over Hr. Ms. pantserdek schip Gelderland opgedragen aan kapitein ter zee J. S. A. Kroon. De I'inancieeJe positie der ambtenaren en onderwijzers. In de gisteravond verscbenen Memorie van Anlwoord op de algemeene beschouwmgen over de Staatsbegrooting, deelt de Regeering mede, dat zij dc nood J skelijkheid erkent, am, wanneer na afloop van de crisis de duurte van de levensmiddelen blijft voortbestaan, te overwegen, of een salai-isverbooging voor ve'e ambtenai-en en beambten alsmede voor onderwijzers, mogelijk is. Reeds thans is zij er op bedacht om daarvoor gelden te reser- veeren. Op dit oogenblik echter kan de Regee ring tot zulk een algemeene salarisverhoo- ging niet overgaan. Zij is van meening, dat aan de moenij Rheden voor de lagere amo- ienaren moet worden tegemoet gekomen, door het andermaal toekennen van jeenduur- teloeslag, zij bet dan ook op belangrijk ruimere scbaal, dan in liet loopende jaar. Westonlwerpen dagi'toe bebben de depar tementen reeds verlalcn. (del.) DE ALGEMEENE TOESTAND. Plotseling, na wekenlange stilte aan het Fransclie front, waai-in slechts het voort- durerid gedbnder van liet kanon, liet sprin- gen win mijnen en een palrouillegeveclit, ilia- en daai- aan de voortzetting van den onlzettendai slrijd berimierden, gingen schrijft bet Alg. Hbi. de Franschen ten noorden van Douaumont, dus in liet ves- bngfront van Verdun, tot den aanva't over. In een front van 10 K.M. breed te werd een deel der Duibsche linie, tot een diepte van 3 K M, bezel. Behalve een grooi aantal loop- graven, veroverden de Franschen de dorpen Vacherau en Louvemont, de lioteve Cliam- brettes en de versterkingen Hard a union t en Besonvaux. Ilel Fransclie Lftgerbericlit meldt, dat reeds 7509 gevangene.dizijn. genv.iakt, dat een aantal kanonnen van allerlei soort werden buit gemaakt, dat' de geestdirift onder die Fransclie Lroepen grot it is, en de verliezen gering zijn. Door zulke onverwachte aanvallem toont het Fransche leger zijn groote kracht, zijn onafgebroken moed. In het gebied, waarin in Februari de Duihsche aauvallen tegen Ver dun begomien, zijn nu ten tweede malede Duibsche iiuies afgebrokkeld. De eerste inaal werd liet fort Vaux en bet afgebrande Douaumont door de Duitscliers ontruimd, onder den Truk dier kracbtige Fransche aan- vallen; nu werd in het front benoorden het dorp en het vroegere fort Douaumont op- nieuw een aanval gedaan, die de Fransche bier wederom in het bezit bracht van een deel der sbellingen in bet Maasgebiad, die zij in bet voor jaar verloren bebben. Van een doorbraak van het westelijk front is echter ook hier, zoomin als aan de Somine en de Ancre sprake. Het Duitsche front werd over een frontdiepite van 3 'K.M. te- ruggeduwd. Juisl in dit gebied zijn de Duit sche sbellingen, die achter bet onmiddetlijke front van \rerdun liggen zoo krachtig, dat wel van afbrokkeling sprake kan zijn, maar dat het heel Wat moeite en opoffering kos- ten zou, om bet Duibsche front te doorbreken. Tegelijkertijd - deden de Franschen een driemaal herhaalden krachtigen aanval aan den westelijken Maasoever, dus in het ge bied ten noorden van Eisnes om liumie voor eenigen tijd verloren posities op de boogte 304, te berwinnen. Deze aanvallen, die tevens poogden de aandacht van de voorbereiding lot de aanvallen ten O. van de Maap af te leiden, werden echter do of de Duitscliers afgeslagen. Aan het Russisebe front deden Dultsclie en Oosfenrijksche afdeelingen een aanval op 109) De vuren v;an Soerachany vroeg Hans. J a zeker! U weet tocli wel, dat Ba- koe, de stad, die Wij nu spoedig zullen be- reiken, rijk is aan petroleumbronnen. On- ze petroleum en onze naphtha verdringen de Amerikaanscbe petroleum bijna geheel. H-el>t u niet opgemerkt, dat ook de machines van de „Czarewitch" met naphtha gestookt worden? Dat had Hams reeds bemerkt aan de door- dringende lucbt, die liet geheele stoomscnip vervulde. Bakoe is ook de lieilige stad van de vuuraanbidders, liet lord Alvor zich liooren. Van beinde en ver koimeii de bedevaBrt- gangers ieder jaar naar Bakoe om te midden bij de heilige vuren, die hier uit de aarde opstijigen. Van Bakoe ging bet met den trein naar r\ iflis en juist op bet oogenblik, dat Hans bij het vertrek nil die sta i in den trein wilde stappen, zag bij in een c >un6 eerste klasse een gelaat, bij welks aan ik hij van oHlroeling op bet perron zou zijn blij- ven istaan als Alvor hem niet had nieege- trokken. Nu beb ik Berger tocli werkelijk ge- zien! r-iep hij opgewonden uit, nadat de trein zich! in beweging bad gezet. -- Ge lijdt aan hallucinalies! antwoord- de Alvor Iachend. Ik wil met u wedden om lionderd pond tegen een. dat ge onge- lijk hebt. Zoodra de trein stilhomdt, zullen wij den geest van uw vriend gaan zoeken. Zoo .geschiedae bet ook, en lord Alvor ki eeg gelijk. Zij keken in alle coupe's, doch vonden Berger niet. Wel I a gen dc rnees- len van de reizigers te slapen en had<len doeken ovtr nun gelaat gespreid voor de muskieten, maar net zou at heel loevallig geweesl zijn, indien Berger zicn juist onder de slapers bevond. Hams riet zicn dus wedfcr- om overtuigen, dat nij wakend geiaroomfl liad, zooals Alvor beweerde. "Zij legden zich nu ook ter ruste en had den eenige uren geslapen, toen zij gewekt werden door luid klinkende stemmen en het knallen van geweerechoten. - De trein stond stil. Nu lioorde men buiten vloeken, woeste kreten, gejammer van vrouwen en kinderen, en Aveer scbieten. Dadrna werd bet een oogenblik stil. Francis en Hans beproefden uit bet ven- ster te kijken. Het was stikdonker. Zoo donker, dat men niet eens de telegraafpaicn lamgs de lijn kon zien. Toen Alvor bet portier wilde openen, werd liet van buitemaf terstond weer met kracht toegeworpen: iemana met een sciiorre stem riep: Als uw leven u lief is, kom er dan niet uit! Waar-scliijnlijk een. -spoorwegongeluk, zei Hans, die van opgewondenlieid over zijn geheele licbaam beefde Maar w-at beteekenen dan die scnoten? Ik begrijp1 volstrekt niet wat er' te doen is. antwoordde Alvor haastig. Lalen wij^eens probeeren, cr aan den anderen kant uit tc komen. Doch ook bier belelte men bun barsch het portier te openen. Eindelijk kwam men met i'akkels aandragen en zag men ieenigszins wat daar buiten vobrviel. Buiten stond een troep mannen, die ei* zeer woest uitzagen, in de kleederdracht van bet land met zwart- gemaakte gezichten en geweren in de band; anderen snelden langs den trein been en sommigen der passagiers werden gedwongen uit te stappen. -- Een overval door rod vers! riep lord Alvor uit. Ik had nooit kunneii denken, dat dit in, den Kaukasus nog kon ovefkonicn, anders bad ik onze wapens niet bij de kof- fers laten inpakken. Wat nu, Francis? .Ta, wat nu?! Lord Alvor trok zijn schouders op. Kalm blijven en blij zijn als men zich met den inboud van zijn beurs kan loskoopen. Later kan men scliadever- goeding van'de Russisebe regeering eisclien. de Russische stellingen ten N. van den spoorweg ZloczowTarnopol, waarvan zij gevangenen mede brachlen. Tegelijkertijid gingen de Oostenrijkers, ten Z. van Zborow, in Galicie, tot den aanval over en maakten zich meester van een Russische loopgraven- slelling over een frontbreedte van 350 M. Het Russische bericht meldt, dat de aan val bij Zloczow—Tarnopol, door het Rus sisebe vuur werd afgeslagen, en dat daar, waar de Duitscliers in een loopgraaf binncn- drongen, zij door toegesmelde reserves wedjer werden vardreven. In de Woud-Karpathen en het Zeven- bergsche randgebergte wordt de strijd om de passen met kracht voortgezet. Russisebe aanvallen, om de Duitsch-Oostenrijksche teoepen van liet leger van generaal von Arz uit zijn stellingen te verdrijven, liadden al evemnin sucoes als de voidge dagen. Mel konden de Russen een boogte in het Uz-dal bezetten, maar door een Ooistenrijkscben tegenaanval werden zij daarvan weder ver- dreven. Tegelijkertijd dringt bet Donau-leger, in verband met bet' negende leger in Roe- menie krachtig vooruit. De lmkervleugel, die over Ploesb oprukte lieeft de ruimte tus schen de Jalomitza en de Boezeoe reeds oversclireden en de stad Bopzeoe genomen. Daardoor is in dit gebied een belangrijk voordeel behaald. De strijd tocli, die in de rivicrclalen gevoerd !werdb wclke liij La Ponle isamenkomen, wordt daardoor ten nadeele der Russische-Roemeenscbe troepen beslecht, die hun aftochtsweg afgesneden zien, zoo- dat zij welbcbt straks in krijgsgevangen- schap zullen geraken. Een nieuwe pasweg wordt daardoor voor de centralen vrij. Maar belangrijker is liet nog, dat de stad Boezeoe aan den spoorweg ligt, die naar Braila en Gujatz lei It, en dat dus de Centralen op- nieuw een zeer belangrijken spoorweg in bun bezit kregen. Zoo is het dus te ver- wachlen, dat zij weldra ook voor Braila en Galatz zullen staan. In het gelieele gebied tusschen Boezeoe en Braila is geen enkele spoorwegbrug, die de Roemeniers konden vernielen, om den opmarscli tegen te liou den. en de ispooi*weg is, waar die opgebioken werid. spoedig h'ersteld. Het gevolg van den Snellen opmarsch in Walacbije is, dat de Russisch-Roemeensicbe b'oepen in de Dobroedisja den lerugtoclit moesten aanvaarden, door de Bulgaarscn- Duitsclie troepen achtervolgd. Aan liet Macedonisclie front gebeurt niets. De redevoering van den Engelschen minis ter Henderson geeft hoop en verlrouwen, dat het antwoord van de entente op de Duitsche voorstellen met een afwijzend, zon- der meer, zijn zal. De minister zeide: dat de voorstellen, van Duitsche zijde gtedaan, nauwkeurig zullen worden onderzocht, in het licht dea- verplichtingen jegens de ge- ailieerden. Wanneer nu die voorstellen, zooals m een telegram uit Washington wordt gezegd niel all een gematigd zijn op politick gebied. maar tevens onder de waarborgen voor het best a,an der kleine nation en voor een her- haling van agressieve staatkunde. ook de algemeene ontwapening of beperking der bewapening inhouden, 4an is er mogelijk heid op vrede. In Engeland wordt, onder bet volk. de vredesstemmin^ steeds duidelijker. En daar- toe dragen niet alleen de brieven van bet front bij waarin de strijders en dat is opgenomen in een Engelsch blad, zeggen, dat zij aan het front lief nut niet meer inzien van een oorlog, die aanleiding wordt tot broedermoord, om „eenige begeerige rijk Om ons leven is liet niet te doen de tijden van de romantische roovers zijn voorbij; iie! is zeker e'.lemaig gespuis, idct op het voor- beeld van Noord-Amerikaansche roovers, een trein overvait. - Maar kunnen wij ons ditn niet ver- dedigen? Zullen wij ons maar zoo zoetsap- pig- aan deze schurken overleveren? Lord Alvor keek nog eens door beide eou .e eas'e.-s. Nu versclienen aan r. e andere zij c ook fakkels. Ook hier stonden een menigte r oovers. De ovennacht is te groot. Hans, wij zullen ons goed of kwaadsehiks moeten overgeven! Francis knars te op zijn tanden. Dai men aan de Chineesclie pifaten en de Afglianen gelukkig ontkomen moet, ombier, in bet bcirekkelijk beschaafde Rusland, in handen van die schurken te vallen! Het is le gek! Plotseling uiile Hans een Erect en riep uit: Berger, daar is hij! Ik beb mij dan loch niet vergist! Waarlijk! Daar stond Berger! Twee van de roovers hadden hem uit zijn coupe gesleurd. bij verzette zich met alle kracht, maar ihet bielp hem niets. Het volgend oogenblik bad men z-Tjn bandien op Zijn rug gebonden en doorzocbt men zijn znkken. Berger, nnjnheer"''Berger, hoort u mij? Moeten wij elkaar zoo weerzien? Hans leunde uit het venster en zijn stem aards nog rijker te maken" daartoe wer- ken ook de maatregelen mede, die ook in Engeland door den levensm idj k',len-<li ctu tor," den ,„food-controller' moeten worden genomen, en die nog erger en nog Iringen- der zullen worden. wanneer de duikbooterv oorlog op kracbtige wijze wordt voortge- zet. Niet alleen in Duitschland begint ge- brek te komen, in Italie, in Frankrijk en ook in Engeland doen zich de gevolgen van den oorlog op pijnlijke en snefpende wijze gevoelen v.oor ben, die niet in de loopgraven, niet aan het front,-maar in het land de cnlberingen van den oorlog beginnen te merken, en dat werkt krachtigea- dan alle andere overwegingen mede, om de vredes- stemming te doen toenemen: BE HOOGERE FRANSCHE LEG ERLEIB IN G. Joffre is techniscb adviseuj- van den Fran schen oorlogsraad geworden, zooals we reeds hebben medegedeeld. En generaal Nivelle gaat als commandant van de legers in '1 noor den en. noordoorsten zijn plaats innemen. Nivel'le was Laatstelijk commandant van fief Fransche Verdnnleger, waar bij Petain's plaats innam, die in liet commando van de legers In het centrum werd op geborgen. Nivelle is even over de zes tig; bij ontving zijn opleiding aan de polytechnische ac;v- demie en bracht het groptste deel van zijn diensltijd in Algiers door. 'In 1900 nam bij deel aan de expeditie tegen de Boksers in China. Tijdens den oorlog maakte Nivelle buitebgewoon snel carriere. In Augustus 1914 was hij nog regimentscommandant, in October stond liij aan Tboofd. van een bri gade, in Februari 1915 werd de 6e infanterie- divisie onder zijn bevelen geplaatst, terwijl hem in bet zelfde jaar nog het bevel over liet 3e Fransche legerkorps werd opgedragen. Joffre was m den loop van den oorlog tot algemeen opperbevelhebber benoemd, zoodat ook Sarrail in Saloniki onder zijn commando stond. Nivelle lieeft echter al leen 't commando in .noorden en noordoosten gekregen. ."-j Generaal Gouraud, die al menigmaal als Sarrail's opvolger gedoodverfd werd, gaat in Marokko generaal Lyantev, benoemd tot nfinister van oorlog, vervangen. Goua-aud was de bevelhebber der Fransche troepen tijdens de zoo jammerlijk mislukte Gatlipoli-expe- ditie nadat d'Amade was teruggeroepen. Gouraud zelf was bij deze expeditie zwaar gewond. Deze om zijn doortastenden moed, die bijna in onbesuisdjieid ontaardt, bekende* vechtersbaas, is eerst 49 jaar oud. Ook liij werd bij den aanvang van den oorlog eersl tot divisie-generaal benoemd. UIT GRIEKENLANLL Volgens Russisebe bladen is liet meedoen van Griekenland aan aen kant der cen tralen nog slechts een kwestie van tija. In Frankrijk zou men dezelfde meening zijn toegedaan. Konmg Constautiju zoekt alleen nog wat tijd tc wmnen om zijn toe bereid- selen te tretfen. Men hoopt nog aat de olok- kade hem dat beletlen zal. Ploe weinig verlrouwen de Franschen nog in den toestand bebben, blijkt wel uit net feit, dat in dc golf van Korinthe Fransche torpedobooten de bewegingen van de Griek sc.be troepen conti oleercn, 0111 een eventueel oprukken van de koningsgezinde troepen, die zich in Zuid-Griekenland bevindbn, naar Athene ie verhinderen. Cecil lieeft in liet Lagerhuis het gevaar, dat de toestand in Griekenland met zien brengt. emend. Men traclit de moeilijkheden op le iossen en zal nieuwe eisclien aan de regeering te Athene stellen om tot klaar- heid te komen. klonk boven alle rumoer uil. Berger keerde zich om en riep: Mijn beste jongen! Ja, zeg wel,' moeten wij elkaar zoo weerzien? En danrop uilte liij zijn woedfe in een stroDm van verwen- schingen; men leidde hem weg, zoodat Hans hem uit bet oog verloor. Het voigend oogenblik werd 'ook bet por tier van de coupe waarin Alvor en Hans zaten, opengerukL Een der woeste kerels iiield bun een pistool voor en riep: Geen tegenstand! Wie zich vei'zet, is een kind des doods! Daarna voegde de man, een Tsjerices, er een weinig beleefder aan toe: Uitslap- pen als hefc u belieft! Be b-ein, waarin onze vrienden gezeten hadden, bestond, evenals bijna alle trei- nen in Rusland, uit waggons, die aan den ecu en kant een doorloopende gang beza- ten, zoodat men van de eene coupe in de andere kon komen. Op hetzelfde oogen blik, dat men lora Alvor en Hans dwong uit te stijgen, ging bet licht in de coupe uit en sloop een persoon met een kort. oik figuur in den wagen. Deze gre'ep bet gele bandkoffertie, dat lord Alvor altijd bij zich bield. en vend ween er mee in de afdleeiing ..toilette"., die vlak naast de coup6 was. Hij sloot de deur onmiddellijk achter zich en grendelde ze van binnen. r; (Wordt vervolgd.) COURANT I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1