ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Regeeringszeep. No. 6467. Dinsdag *2 December 1916. 56 Jaargang. Opkomst Militie 1917. ADVERTENTlEN ABONNEMENT M I L I T I E. II MIEITllAAB. SI 121 LI JE I SI APT. Telefoon 25. Bit Biai vsrschijnt Maandag-, Woensdag- en Vrijdagayand, nitgezoudet 1 op Fsestdagen. bij de Firma P. J. TAB DE SASDE te Ter Henzen Oproeping in werkelijken dienst voor eerstn-oefening. F XT IL u 8IWNENLAN B. per 3 maanden binnen de stad 1—Franco per post voor Nederland 1.10. Be| vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /l.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. inzending van advertentien voor 1 imr op den dag der uitgave. 0 I. COURA De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter openbare kennis, dat de hieronder vermelde, dienst- plichtigen der militie by dezen worden opgeroepen om zich op den datum, achter ieders naam aangegeven, in werkelijken dienst te begeven, tot het vervullen van eerste-oefening. NAMEN EN VOORNAMEN. LICHTING. KORPSEN EN ONDERDEELEN. 'GARNIZOENS- PLAATS. DATUM, VOOR DE OPKOMST BEPAALD. 1917. Yermast Joannes Franciseus Marie 1916. Depot Compagnie wielrijders. Gouda 5 Januari. IVijze van opkomst. De opgeroepenen moeten zich, ieder op den voor hem aangegeven dag,^ op de plaats van bestemming aanmelden uiterlijk des narniddags vier uur. Indien z-ij echter, om voor i lei uur te kunnen aankomen, zich reeds den dag te voren op reis zouden moeten begeven, behoeven zy, altnans zoo zij binnen het Rijk verblijf houden, de reis eerst aan te vangen op den dag der opkomst en zicn eersr zoo spoedig mogelijk na vier uur aan te melden. Zakboekje. Bij de opkomst moeten zij voorzien zijn van hun zakboekje (verlofpas), voor zoover zy in het bezit daarvan moeten zijn. Vervoer. Zij, die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op^ de reis den of meer veren.moat passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereischte op wit papier gedrukte en met too en inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, behoeven zich niet ter Gemeentesecietarie aan te melden. doch begeven zich rechtstreeks naar bet station of de aanlegplaats van vertrek, en stellen aldaar bun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. Zij behooren er op indaehtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gedurende de reis moet dienen als plaatsbewys. Daggeld. Zij, die niet in het bezit zijn van eeri vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gcbrurk te maken, moeten zich op den laatsten werkdag voor hun vertrek,-des voormiddags tusschen 10 en 12 uur, naar de Gemeentesecretarie begeven tot het in ontvangst nemen van de noodige vervoefbewijzen en passagebiljetten. Het is noodig, zich ten niinste een half uur voor het vertrek van dentrem, de tram, of de stoomboot aan het station of de aanlegplaats te bevinden. Ziekte. Behalve op vrij vvcrvoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk, heeft hij, die met ver blijf houdt in de plaats van opkomst, voor den dag van opkomst recht op een daggeld van vijfen tivintig cents (f 0,25Het is niet noodig dit daggeld ter Gemeentesecretarie te vragen aan hem, die het met voor zijne opkomst heeft ontvangen, wordt het uitbetaald na aankomst op de plaats van bestemming. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, dient hiervan zoodra mogeli/k ter Gemeentesecretarie te wordeu overlegd eene gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. Na zijn herstel begeeft de dienstpiichtige zich onverwijld naar de plaats van bestemming. Bijzondere bepalingen. Hijdie zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproepingwordt na daartoe door den Minister van Oorlog Marineverstrekten lastals deserteur afgevoei d. Hij. die zonder geldige reden zich te laat aanmeldtj maakt zich strafschuldig Het niet-ontvangen van eene persoonlijke kennisgeving van de oproeping ontheft den opgeroepene gemszins van zijne verplichting tot opkomst in werkelijken dienstdaar de openbare kennisgeving, althans zoo de opgeroepene zich op den dag van laatstbedoelde kennisgeving niet buitenslands ophouat en zijn adres bij den Burgemeester bekend is, EENIQ en ALLEEN als BEWIJS gelid, dat luj behoorlijk is opgeroepen. Vergoeding. Indien tengevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepene voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanverwantschap bestaan, dan kunnen belanghebbenden zich rechtstreeks tot den Minister van Oorlog (Marine) wenden met een ongezegeld, door den verlofganger mede-onder- teekend, verzoekschrifp tot het ontvangen van eene geldelijke vergoeding. Het verdient aan beveling de aanvrage om vergoeding zoodra mogelijk in te dienen. Het verzoekschrift kan ongejranheerd zyn, tenzij het uit het buitenland wordt verzonden. Mf y©rdere inlichlingen wtowel aopens de reis als nopens hel aanvragen van vergoeding kunnen gevraagkl worden Ifer Geroeenlesecrelarie lussehen 10 en 12 itur voiir- midtlags. Ter Neuzen, den 11 December 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Doixlertlnjf den 31 Bee. 1916, des voor middags ten 10 ure. Ter Neuzen, den 11 Dec. 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van belanghebbenden dat de indienststelling van de dienstplichtigen welke zijn toegewezen aan het Ie Bataljon der Regimenten Infantei ie of aan de Wielrijders zal plaats Jiebben op Vrijdag 5 Januari 1917. Ter Neuzen, 11 December 1916. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Twee, drie dagen lag ik ziek te bed bij den ouden Forster, die mij verzorgde als zijn zoon. Dat hij mij voor iedereen ver- borgen hield, vermoeddie ik niet, ik wist zelfs niet wat er om mij heen voorviel. En toen ik weer in staat was, geregeld na te denken en oen ouden man dwong, mij op al mijn vragen te antwoorden, vertelde bij mij, dat ik algemeen voor den moorde- naar van mijn neef werd gehouden. Ik had toen geen rust meer in het huis van den ouden pachter en wilde mij aan het gerecht overleveren, want ik was voor mijzelf vol- komen overtuigd van mijn onschuld. Het was mij onbegrijpelijk dat de kogel had kun nen afdwalen, maar ik kon onder eede ver- klaren, dat ik mijn geweer niet op mijn neef had gericht. Ik was zijn moordenaar niet. De brave, oude man helette mij met ge- weld mijn voornemen nil te voeren. Iiij keek mij onderzoekend aan, en tot mijn echrrk bemerkte ik, dat ook hij aan mij De Hoofdcontroleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau maakt bekend, dat ingevoige circuiaire No. 102088 van Z.Exc. den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, met inga/ng van heden regeeringszeep verkrijgbaar is voor winkeliers door tusschenkomst hunner gros- siers of door bemiddeling van het bureau. De Hoofdcontroleur-Boekhouder, L. W. RIJNBERG. Reschikhaarsleiling van Ievensiniiinlelen. Bij de Tweede Karner is ingediend een wetsontwerp' om op de landbouwbegrootmg 1917 een.post van 80.000.000 te brengen als - twijfelde Mijn hemel, hoe was het moge lijk, dat de grijsaard, die mij kende' van mijn jeugd af aan en die mij de laatste da gen zooveel bewijzen van zijn verknochtheid haa gegeven, dat ook hij aan mijn onschuld kon IwijUelen? En toen school het mij plotseling te bin nen. dat Arthur Welsley rijk, onmelelijk rijk, veel rijker dan ik was, en dat ik zijn eenige erfgenaam was als hij stierf. Ik schreeuwde het uit van zielesmart en bedekte met een wanhopig gebaar mijn ge- laat: Hoe is het mogelijk, waarmee lieb ik dat verdiend, dat de wereld zoo slecht van mij kan denken? De oude man wendde zijn gelaat af, en Hans, "hij zweeg. Langzamerhand kon ik_ weer geregeld den ken. Ik begon te overleggen, wat mij te doen stond. Eindelijk z,ond Ik den Forster met een brief naar een ,advocaat in Eonden, een vriend van mij, en verzocht liem mij in mijn schuil- plaats te komen opzoeken; hij had zekea- wel in de couranten gelezen, wat er gebeuixl was. Mr. Fordlin kwam reeds den volgenden dag. Wij hadiden samen een langdurig on- aandeel van het rijk de kosten van ge- meenleljesturen, voortvloeiende uit de be- schikbaars telling van 'evensmiddelen legen verntlnderde prijzen. henevens koslen welke van regeeringswege worden gemaakt en subsidien welke worden toegekend, ter uit- voering van maatregelen, genomen in ver- band met de distrihutiewet 1916 en met de levensmiddelenvoorziening in het algemeen. De nieuwe ieening »an 125 millicen. Blijkens het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over bet wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of leenin- gen van 125 millioen gulden, betuigde men algemeen er zijn instemming mee, dat op- nieuw tot consolidatie van vlottenide schuld wordt overgegaan. Is niet een Ivooger Itedrag gewenscht? De vraag. of met een bedrag van 125 millioen kan worden vdlstaan, nu blijkens het voorstel der Reacering op gunstiger voorwaarden dan le voren zal kunnen war den geleend, werd door verscheidene leden onlkennend beairtwoord. In de memorie van toelichling merkt de Minister op dat, indien 'de buiteugewone belastingen ruim vloeien en het te leenen bedrag niet noodig blijkt voor dekking van cidsisuit- gaven of tekorten op den normal-en dienst; de beschikbaie gcklen nullig zullen kun nen worden hesteed voor de aflossing van vorige onder onguns tiger voorwaarden ge- slofen leeningen. Waai'om. zoo vroeg men, hiertoe niet bij te dragen doior een hooger bedrag in die wet te vermeklen of, naar enkele leden wenschten, de gelegenlieid te geven meer te aanvaarden dan luet in het wetsontwerp voorgestelde bedrag. Vond dit laatsie denk- beeld tegenspraak, oir.dat een ongelimiteer- de teeniflg de iicscl uy'v ingen zal tlrukken, verhooging van het bedrag vond steun bij leden, die berekenden, d(at na dit voorstel spoedig een nieuw voorstel van gelijke slrekking zal zijn te wachten. Zij moen- den, dat de crisisuitgaven tot 1 Mel 1917 op meer dan 25.000.000 per maand moes- ten worden gesteld. Vo6r dien datum zal uit de nieuwe belastingen slechts een ge- ringe opbrengst worden verkregen. De viol tend e schuld zal, Jn'ji een leening van 125 millioen, niet onder 200 millioen dal&n. Ook in het geval dat de vrede eerdiei* tot stand mo-cht komen. is de beschikking over een grootei: bedrag onvermijdelijk noodig. Vele zaken zullen, volgens deze leden, lioogjc eischen aan de sohatkist stel len en het zal nog lang duren, voordat het evenwicht in 's lands financiesn is hersteld. De bezwaren tegen een greater Ieening- berleag. Hiertegenover merkben andere leden op. dat lxet h. i geen overwegend bezwaar op- levert, binnen betrekkelijk korten tijd een nieuwe leening te sluilen, en bet daaren- tegen geen aanbeveliug verdient thans meer le leenen dan de Regeering noodig aclit, te minder omdat in d,al geval die na te noemen bezwaren tegein rentevoet en koens van uitgifte zich te sterker zouden doen gevoelen.. Omtrent denreo levoet van 4 pCt. en den koens van iHlgifte van 97 pCt. bestoud verischil van meening. Eenige leden waren van oordeel, dat de koers zeer wel op 98 pCt. had kunnen worden gesteld. Zelfs zou den enkelen a pari willen geleend zien. Verscheidene andere leden konden zich met dit standpunt niet vei-eenigen. Anderen waren van oordeel dat de voorwaardeai l>e- hoondeu le beanlwoorden aan die, welke, zonder gedwongen leening op den achter- gr.ond, zouden kunnen worden gesteld. Bij sommigen rees de vraag, of b icrmee zelfs het voorstel der Regeering in o\er- eenstemmirig is. Ilet kwam wensclielijk voor den koers niet in de wet vast te I-eggen, d-och de bepaling er van aan de Regeering over te laten. De koers zal dan kunnen worden vastgesteld zoo kort mogelijk voor het tijdstip, waarop de gelegenheid tot in- schrijving wor-dt opengesteld. Wel werd in de vorige leening feilelijk de pari-koers vast gesteld, doch de rentevoet was toen zooveel aanlrekkelijker. Rekening houdende met de gevoeligheid van de geldmarktend,e onzeker- lieid in den gang van za"ken, gaven deze leden derhalve in overweging den koers niet an art. 1 te vermelden, waarmede wijziging van de arUkelen 5, 7 en 8 zou moeten ge- paard gaan. Anderen achtten het ongewemscht den leeningsdwang in de- wet op te nemen, en le veils aan de Regeering inzake het even- tueel in werking tneden van dien dwang de vrije hand te geven. Gewensehle bezulniging. Ten slotte wenschten verscheidene leden naar aanleiding van dit wets voorstel- een beroep te doen op den Minister van Finan- _cien, om het bedrag van de crisisuitgaven zooveel mogelijk te beperken. Enkele leden istelden hierbij de vraag, of de Ministei- zich wel krachtig genoeg verzet tegen groote kredietaanvragen als die ten beh-oeve van Ide niiohilisatie. van de nooldi- zakelijkheid waarvan in den tegenwoordigen omvang zij niet meer overtuigd waren. Verscheidene anoere leden verklaarden in dien twijfel niet t-e kunnen tleelen. Wel wenschten zij met nadruk den Minister te verzoeken met alien ernst te bevorderen, dat de besleding van de kredieten met ver- mijding van elke verspilling, geschiedt. Men dr-ong aan op s Ministers medewerking om een beter financieel toezicht te verkrijgen bij de departementen, waaraan herliaaldelijk lielangrijke kredieten voor crisisuitgaven moeten worden toegestu.cn De Geerlruid© en tde Flzina Helena. Wolff seint ons dd. lieden uit Hamburg, dat bet prijzenhof aldaar in openbare zit- ting de volgende uitspraak heeft gedaan. Terzake van den op 5 Juli in den grond ge- boorden Nederlandschen stoomtreiler Geer- truida verklaarde het liof zich onbevoegd, De drie nicest gezaghebbende schepelingen van de Geertruida hebben zich wegensvoor- genomen vijandelijke daden tegen een Duitsch oorlogsschip moeten verantwoorden, voor een rechlbank te Wilhelmsliafen, dien hen vrij sprak. Wat betreft de vernietiging van hel met een lading bout van Drammen naar Goole op weg zijn Nederlandsche stoomscliip El- zina Helena, besliste het prijzenhof, dat het onmogelijk was geweest het schip op te brengen, wijl zich vijandelijkeoorlogsschepen in de nabijheid bevonden. Beperkt spcorwcgverkeer. De nieuwe beperkte dienstregeling der Maatschappij tot Exploitatie van SUatsspoor- wegen zal op 8 Januari worden ingevocnl. De kolenschaarschie. Naar de.Tel. mcklt, worden de onderlian- delingen met Engeland, over de levering van grootere hoeveelheden kolen, met veel leans op succes voortgezet. Verwacht mag woixien, aat binnenkort een grooter aanlal scbepen voor "den aanvoer van kolen zal W'Orden aangewezen. Verhooging spoorweglarieveti. Iu verbana met de beperking van den treinaienst worden de prijzen vap. de abon- nementskaarten met 15 December met 20 pCt. verhooga en zullen met 1 Januari de overige reizigers- en bagagetarieven even- eens met 20 p-Ct. verhoogd worden. In verband hiermede worden deze maand geen lienrittenb-oekjes voor buurlverkeer en geen khome'er-boekjes-voor-vaste reizen meer verkrijgbaar gestelo. deihoud, want ik was aanvankelijk volstrekt niet van zins mij naar zijn raad te voegen. Hij verlangde van mij, dat ik het land zou verlatcn, dat ik hem onbepaalde volmacht zou geven voor het nemen van alle maat regelen, die voor mijn verdediging noodig zouden zijn Ik deelde hem mee, dat ik tot nu toe slechts door den ouden Forster en door mijn ziekte weerhouden was, mij aan de handen van het gerecht over te leve- ren en dat ik het als mijn plicht beschouw- de, dit verzuim zoo spoedig mogelijk te her- stellen. En nu kwam liij mij met alierlei juridische drogredenen aan boord en maak- te er mij opmerkzaam op, dat mijn veroor- deeling een uitgemaakte zaak was, omdat iedereen mij voor schuldig hield en mij voor den moordenaar van mijn neef aanzag. Het was algemeen bekend, dat Arthur en ik de laatste jaren niet met elkaar sympathiseer- den; hel was bekend. dat ik op dien bewus- ten morgen, toen wij op de snippenjacht zouden gaan, had voorgesteld met "den kogel te schieten in plaats van met schrool; de jager- had verteld, dat ik in de rich ting van zijn heer had geschoten, buitendien bad bij den uitroep opgevangen dien mijn neefslaak- te, toen hij neerviel; Moordenaar! Ook hadden.Jiij en de koetsier niet ver- zwegen, dat wij in bet rijtuig een lievigen twist hadden gehad. En -mylond;. voegde de advocaat er aan toe, vergeef niet, dat u de eenige erf-- genaam van uw neef zijt. Het was dus een uitgemaakte zaak, ik was in de oogen van de wereld veroordeeld, zonder dat men mij zelf gelegenheid had ge geven, mij te verdedigen. Ik betwijfel het, of zelfs mr. Fordlin, ten minste in die dagen, wel aan mijn onschuld geloofde. Ik kon de gedachte niet van mij afzetten, dat het gebeele geval voor hem slechts een interessante quaestie was. Ook moet ik bekenn-en, dat ik er later dikwijls aan heb getwijfeld, of ik wel zoo lieb ge- handeld als ik voor mijn geweten verant woorden kon, door den raad van mr. Ford lin in alles op te votgen. De uitkomst heeft echter bewezen, dat deze verstandig en prac- tiscli was. Hoe het zij, ik gaf hem volmacht. Ik vertrok naar het vasteland en nam mijn vermogen mee, voor zoover dit mogelijk Was; het is geborgen in dat koffertje, dat zooveel ellende heeft veroorzaakt. Aanmonstering op i isschersvaaiTuigen. Door icen niivilairen commandant te IJmui- den is thans bepaald dat ter hevordering van een betere identificatie van de personen, die dienst nemen op visscliersvaartuigen welke voor de vischvangst buiten de territorial© watereri bestemd zijn, met ingang van 1 Ja nuari door de betrokkenen aan het centraal bureau der Vereeniging van Reeders van Visscliersvaartuigen hun gehoortehewijs, voorzien van hunne gelegaliseerde hand to kening, moet worden overgelegd, - alvorejiS vrergunning tot uitvaren kan worden ve»- leend. Deserteurs zal het nu niet gemakkelijlc val- len onder valsche namen te worden aang»- nomen. Successiewel. Wij vei-nemen sclirijft liet Alg. Hbl. dat hel nieuwe ontwerp tot wijziging van d® Successiewet op drie punten zal verschilltn van dat, wat door de Eerste Kamer is ver- worpen Deze drie punten zouden zijn: bet successierecht in de rechte lijn voor wedu- wen met minderjarige kinderen (ten aan- zien van wie n-og eenige tegemoetkoming zou worden getoond), het niet liandhaven van een zoo islringente bepaling als betreffende de kwijtsichelding of vermindering is ge maakt ten aanzien van insleilingen die ml- sluitend"' het algemeen belang enz. ten doel hebben (dit is een, punt dat door den liefer Van Lanschot ter sprake was gebracht) en voorts nog eenige tegemoetkoming in zake de scbenkingen. Een vermindering van op- brengst van feenige beteekenis zou van deze wijzigingen niet zijn te duchlen, tepwiji 2e voldoende kunnen zijn om de klcme meerder- heid, waarmee het ontwerp in tie Ecrsje Kamer is verworpen, ten gunste van het voorstel te doen omslaan. Kelens cli a a rs eh !e. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft, naar het Hdbl. meldt, aau de inspecleurs der arbeids-inspecties macntiging verleend om, waar zulks gewenscht wordt, de rusltijden van jeugdige arbeiders, arbeid- slers en vrouwen, wegens de steenkolen- schaarschte, te verkorten. De verplichte middagschaft van 1 a D/2 uur, mag lot een half uur worden lerugge- bracht, terwijl 71c.ze schaft niet buiten de werkplaatsen behoeft te worden doorge- bracht. Voor de maanden December en Januari mag de werktijd niet vroeger aanvangen dan te 7,30 'ismorgens, en in Februari niet vtoc- ger dan 7 uur. v.m. Achterieen mag niet langer dan 5 uur worden gearbeid, en in een etmaal geen grooter aantal uren, dan tot lieden placnt te gescliieden. Deze regeling is slechts tot 1 Maart 1-917 geldig. Het legerbestuur heeft, volgens het „Volk", bepaald dat de kacliels in de kazci^- nes niet mogen worden aangelegd voor 'smorgens halftwaalf en niet langer mogen branden dan 'savonds half hen. HollandseJie visch in beslag genomen. Van de deze week naar Cuxhaven opge- brachte IJmuider stoomtreiiers is, bij aan komst alaaar door de Duitsche overheuf op 35 percent der vangsten beslag gelegd, op grond dat dit gedeelte der vangsten als als bestemd voor Engeland, contraband® was. Aan een der opgebrachte scbepen werd niet toegestaan hel vischtuig binnen tehalen, maar borden en nieuwe hetten mocslen wor den gekapt. (Nws.) Hel Schehlei raagstuk. Het lid van de Tweed© Kamer, de neer van Leeuwen, heeft 6 dezer inzake een ver klaring van de Belgische regeering in ver band met de oplossing van hel Sdiekle- vraagstuk, de vojgende vragen ingediend,: 1. Is de mededeeling juist van den beer Camille Huysmans in „Het Volk" vail 29 In Venetie la-eeg ik bericht van mijn ad vocaat, dat hij mij aanraadde den Oceaan "over le sleken daar men mij algemeen voor een veroordeeld man hield. Gelukkig was de toestand van Arthur Welsley iets beter. Ik besloot toen een reis 0111 de wereld te maken en liet mijn jacht, dat op bet oo-genblik in Mandvi lag en dal ik ter be schikking van mijn vriend den rao van Cutch had gesteld. naar Colon komen. Voor mijn vertrek naar Amerika verloefde ik toen een nacht in uw vadenstad. Hans, den volgenden dag- ging ik naar Amerika. Ik voelde mij diep ellendig. Ik begon aan mezelf te twijfelen. Zou het toch niet mo gelijk kunnen zijn, dat ik, zonder het te willen of te welen, Arthur had getroffen? Ik werd van dag tot dag zwaarmoedfi- ger en bekwam eerst, toen ik Elsa leerde kennen. Lord Alvor zweeg geruimen tijd. (Woixlt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1916 | | pagina 1